Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  12525
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  799
  • Reputation:   5597
  • Achievement Points:  802
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5099 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Θα ηθελα να μαθω για το παιδι πανθηρα , ειναι εγχρομο? Ειναι καλης ποιοτητας τα χρωματα? Ξεκινα απο την αρχη η ιστορια του παιδιου πανθηρα? Ειναι 3 ιστοριες σε αυτο το τευχος;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30791
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  674
  • Reputation:   7767
  • Achievement Points:  982
  • Days Won:  5
  • With Us For:  3337 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Θα ηθελα να μαθω για το παιδι πανθηρα , ειναι εγχρομο? Ειναι καλης ποιοτητας τα χρωματα? Ξεκινα απο την αρχη η ιστορια του παιδιου πανθηρα? Ειναι 3 ιστοριες σε αυτο το τευχος;

Ναι,ειναι εγχρωμο,καλης ποιοτητας ειναι τα χρωματα  και ξεκιναει απο την αρχη.Απλως τα γραμματα ειναι μικρα και γινεται πιο δυσκολο το διαβασμα.Υπαρχει η αυτοτελης ιστορια του Μπλεκ το "χρυσο συννεφο",ξεκιναει  η ιστορια "η πιο μεγαλη νυχτα",που συνεχιζεται στο επομενο  ειδικο τευχος,και εχουμε και 28 σελιδες του παιδιου πανθηρα που στνεχιζεται στην επομενη ειδικη εκδοση.Ηπρωτη ιστορια του Μπλεκ καλη ηταν αλλα εχουμε διαβασει πολλες σαν αυτη,προβλεψιμη.Η επομενη ιστορια ειναι πιο υποσχομενη αλλα συνεχιζεται στο επομενο,και το παιδι πανθηρας,ακομη δεν την διαβασα,αλλα την θυμαμαι,θα μου ξυπνησει καλες αναμνησεις.Και κατι τελευταιο,το τευχος που πηρα με την εφημεριδα,μετα απο λιγες μολις σελιδες διαβασμα "ανοιξε" εκει που αρχιζει το παιδι πανθηρας,και φοβαμαι οτι αν παω να διαβασω το παιδι πανθηρας θα διαλυθει το τευχος.Τι να κανεις? ;)

Επεξεργασία από kostas1969
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36524
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5413 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Α !χα ! :damn: Βλέπω ότι ο γερόσκυλος και αιώνιος εχθρός μου :gun2: Φλοκ ξαναγύρισε στις σαρώσεις ,κάτι μου λέει ότι πρέπει να βρώ περίπτερο που να παίρνει τις εφημερίδες απο τις τρεις  . :lol: 

Επιτέλους παιδί πανθηρας ,ή ο Σπάιντερ μαν απο την Αγγλία ,μα οι ομοιότητες βρε παιδακι μου .Φάρμερ ο Αγγλος ,Πάρκερ ο Αμερικάνος ,στην ιδια ηλικία ,ορφανά και τα δύο ,φωτογράφοι ,με μια θεία να τους μεγαλώνει ,κάτι ραδιοενεργό  τους δάγκωσε αυτο που μένει να είναι και ξαδέρφια .Ευτυχώ αυτη την φορά θα διαβαστούν 30 σελίδες μονομιάς ,και οχι δύο -δύο . 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36524
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5413 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κυκλοφόρησε την Παρασκευή 18 του μήνα και το 7ο τέυχος της ειδικής εκδόσεως αυτόνομος στα περιπτερα της γειτονιάς σας . 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12982
  • Reputation:   95063
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4652 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ας πω την γνώμη μου για το 7ο τεύχος της ειδικής σειράς του Μπλεκ...! :)

 

Το τεύχος ξεκινάει με την ιστορία "Το χρυσό σύννεφο",η οποία είναι μεγάλη σε έκταση και το κυριότερο,αυτοτελής...!Το σενάριο,εκτός από δράση και περιπέτεια,κρύβει κι αρκετό μυστήριο,μιας και βλέπουμε ακόμα μία επικείμενη σύρραξη ανάμεσα στους λευκούς και τους Ινδιάνους...!Ο αγαπημένος μας Ξανθός Γίγαντας και η παρέα του,βρίσκονται στο μάτι του κυκλώνα και προσπαθούν,αφενός να ανακαλύψουν τους υπαίτιους αυτής της παρεξήγησης κι αφετέρου να προσπαθήσουν να αποτρέψουν αυτή την σύρραξη...!Εκτίμησα το γεγονός ότι η πλοκή είναι κλιμακούμενη κι αποκαλύπτεται σιγά-σιγά,χωρίς να δίνει εύκολες λύσεις ή γρήγορα αποτελέσματα...!Κάπου αχνοφαίνεται και το ρομαντικό στοιχείο,για να δώσει την θέση του σε ένα ικανοποιητικό φινάλε...!Το σχέδιο είναι καλό...!

 

Στην συνέχεια υπάρχει το πρώτο μέρος της ιστορίας με τίτλο "Η πιο μεγάλη νύχτα",πάλι με πρωταγωνιστές από το σύμπαν του Μπλεκ...!Οι δέκα σελίδες που μας δόθηκαν δεν επιτρέπουν να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα,παρόλα αυτά όμως καταφέρνει να προκαλεί έντονη συναισθηματική φόρτιση στον αναγνώστη,καθώς όλοι οι χαρακτήρες θρηνούν τον χαμό του...Καθηγητή Μυστήριου...! :wow: Το σενάριο,μέχρι στιγμής,το βρήκα πρωτότυπο και σίγουρα κάποιο κόλπο πρέπει να κρύβεται πίσω από όλο αυτό το σκηνικό...!Μένει να μάθουμε ποιο είναι αυτό και πώς θα καταλήξει...! :) Πάντως,μέχρι στιγμής μείναμε σοκαρισμένοι...!Κι εδώ το σχέδιο είναι ικανοποιητικό...!

 

Κι ερχόμαστε στο Παιδί Πάνθηρα και την πρώτη μου επαφή με τον χαρακτήρα...!Όποιος έχει γνωρίσει το origin του Spider Man,δεν θα αντιμετωπίσει πρόβλημα εδώ,μιας και υπάρχουν εξαιρετικά πολλές ομοιότητες...!Το ξεκίνημα των δύο υπέρ ηρώων είναι κατά 90% το ίδιο...! :P Εν τούτοις,το σενάριο είναι καλογραμμένο,αλλά δείχνει έντονα την ηλικία του...!Εντύπωση κάνει το γεγονός ότι ο μικρός Μπίλυ δεν φαίνεται να έχει εκπλαγεί πολύ από τις νέες του δυνάμεις,μπαίνει αμέσως στο κλίμα και κάνει την πρώτη του επιτυχημένη σύλληψη από την πρώτη κιόλας νύχτα...!Λίγο υπερβολικό,αλλά OK...! :best: Από τις πρώτες μου επαφές με νέους χαρακτήρες (ευχαριστώ Λεωκράτη που διευρύνεις τους κομικσικούς μου ορίζοντες :respect: ),αυτόν,νομίζω ότι τον βρήκα τον πιο ενδιαφέροντα...!Ανυπομονώ για την συνέχεια...! :yes: Το σχέδιο ήταν ρετρό,αλλά πολύ καλό...!Το κακό είναι ότι τα μικρά και πολλά καρέ ανά σελίδα,καθώς και τα μπαλόνια των διαλόγων το στραγγάλιζαν...!

 

Γι'άλλη μία φορά,οι πληροφορίες που πήραμε από το αφιέρωμα για τους ήρωες του τεύχους,από τον Λευτέρη Ταρλαντέζο,ήταν σημαντικές...! :best:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36524
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5413 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Που είσαι βρε Δημοσθένη τι σου έκανε ο Θλιμένος Μπούφος ,και έχει πάει 01.00 η ώρα και δεν έχεις ανεβάσει το Νο 8

της Ειδικής Εκδόσεως του Μπλεκ ; Ανησυχώ . Αντε και του χρόνου (ελπίζω )με την συνέχεια των Ειδικών Εκδόσεων .

 

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30791
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  674
  • Reputation:   7767
  • Achievement Points:  982
  • Days Won:  5
  • With Us For:  3337 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Δθαβασα μολις την 8η ειδικη εκδοση των εκδοσεων Μικρος Ηρως.Η ιστορια με τον Μπλεκ-Η πιο μεγαλη νυχτα-η συνεχεια της,μου αρεσε αρκετα,ειχε καλη πλοκη,ωραιο σχεδιο και εχω μονο μια απορια,πως ο καθηγητης Μυστηριος 

βρεθηκε απο το φερετρο του στο υπογειο με τα κρασια

.Η συνεχεια του παιδιου πανθηρα ηταν ωραια,με πιο πολλη δραση,αλλα αυτα τα μπαλονακια με τα πολυ μικρα γραμματα με κουραζουν πολυ.Το παιδι πανθηρας θα ενσωματωθει στο Μπλεκ?Μακαρι.Και μακαρι να συνεχιστουν οι ειδικες εκδοσεις. :roll:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12982
  • Reputation:   95063
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4652 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Λογικά κάτι θα έχουν προβλέψει για το παιδί-πάνθηρα...!Δεν μπορεί να μείνει έτσι η σειρά και η ένδειξη "συνεχίζεται" στο φινάλε της έκδοσης 8 με κάνει να αισιοδοξώ ότι θα βρει σύντομα στέγη σε κάποιο από τα μηνιαία περιοδικά...!Δεν ξέρω εάν υπάρχει κάποια ενημέρωση που μου διαφεύγει...! :)

 

Ελπίζω μόνο να μην συνεχιστεί το επόμενο καλοκαίρι...! :lol:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12982
  • Reputation:   95063
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4652 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Το δεύτερο (και μεγαλύτερο) μέρος της "Πιο μεγάλης νύχτας" συνεχίζει,τουλάχιστον μέχρι τα μισά,να μας συγκινεί και ταυτόχρονα να μας εξοργίζει με την ανεντιμότητα των Άγγλων κατακτητών που από την μία αποδίδουν τιμές στον μεγάλο νεκρό κι από την άλλη θέλουν να βάλουν στο χέρι με τον πιο ύπουλο τρόπο που έχω δει,τον Μπλεκ και τους υπόλοιπους γνωστούς μας πατριώτες...!  :trixes: Σεναριακά,ενώ ξεκίνησα να την διαβάζω με μεγάλο ενδιαφέρον,τελικά ανακαλύπτουμε ότι ο συγγραφέας αναλώνεται σε άπειρες σκηνές μάχης,οι οποίες εκτός ότι αποπροσανατολίζουν από την κεντρική ιδέα (η οποία με ικανοποίησε),είχαν και τεράστιες δόσεις υπερβολής...!Έτσι ο πρωταγωνιστής μας έμοιαζε με συχωριανό του Σούπερμαν...! :P Επίσης την εισαγωγή του μέθυσου δοκιμαστή και οινοποιού του Κυβερνήτη την βρήκα ανούσια και σαχλή...!Γενικά η ιστορία θα μπορούσε,με κατάλληλους χειρισμούς,να τα πάει πολύ καλύτερα...!Την ένιωσα σαν μία έκθεση ιδεών,που έχει βγει εκτός θέματος...!Σχεδιαστικά με ικανοποίησε...!

 

Στην συνέχεια του Παιδιού-Πάνθηρα φεύγουμε πλέον από τα πώς και τα γιατί κι επικεντρωνόμαστε στην καθαρόαιμη περιπέτεια που εκείνο μας προσφέρει...!Σελίδα με την σελίδα οι ομοιότητες με τον "νυχτεριδάκια" καλά κρατούν,δεν παύει όμως να είναι εξίσου απολαυστικός...!Ο μικρός Μπίλυ αφήνει τις μικροπεριπερειούλες κι αναλαμβάνει μία σχετικά μεγάλη σε έκταση υπόθεση,λόγω της οποίας έχει κηλιδωθεί το όνομά του...!Μου άρεσε ο τρόπος που την χειρίστηκε...! :best: Πλέον τον βλέπουμε να γίνεται γνωστός τόσο με την καλή,όσο και με την κακή έννοια...!Για το σχέδιο ισχύει ό,τι και στο πρώτο μέρος...!Τα μικρά καρέ και τα ακόμα πιο μικρά γράμματα εξακολουθούν να κουράζουν το μάτι...!Η ένδειξη "συνεχίζεται" στην τελευταία σελίδα,μας δίνει την υπόσχεση ότι θα τον ξαναδούμε...!Ελπίζω σύντομα...!

 

Και φυσικά δεν θα πρέπει να ξεχάσουμε τις συνέχειες των καλογραμμένων και εμπεριστατωμένων άρθρων του Λευτέρη Ταρλαντέζου...!

 

Κι έτσι τελειώνει άλλο ένα καλοκαίρι με τις έξτρα εκδόσεις του Ανεμοδουρά...!Και του χρόνου με υγεία...! :)

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20426
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5056 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Διαβασα κι εγω την 8η ειδικη εκδοση.

Ενταξει η ιστορια του Μπλεκ ηταν το δευτερο μερος αλλα καλη ηταν απο αυτο που διαβασα.

Αυτο που χαρηκα περισσοτερο ηταν που ξαναδιαβασα σε περιοδικο το "Παιδι πανθηρα". :) Οταν ημουν μικρη,ηταν απο τις πιο αγαπημενες μου ιστοριες στα αγοριστικα περιοδικα.Την διαβαζα παντα με μεγαλο ενδιαφερον.

Αλλα αυτα τα γραμματα βρε παιδια.Ξεστραβωθηκα μιλαμε.(Αλλα στην τελικη τις διαβασα απο 2 φορες τις ιστοριες μην τυχον και εχασα καμια λεξουλα)  :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Loss changed the title to ΜΠΛΕΚ: ΕΙΔΙΚΗ ΕΚΔΟΣΗ
  • 2 months later...

  • Member ID:  32289
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  332
  • Reputation:   2092
  • Achievement Points:  254
  • Days Won:  9
  • With Us For:  2386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Αντικαταστάθηκαν τα εξώφυλλα και οπισθόφυλλα των τευχών 2 και 5 σε μεγαλύτερη ανάλυση.

:magic:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.