Μετάβαση στο περιεχόμενο

2nd AthensCon [ 3 - 4/12/2016 @ Tae Kwon Do ]


totally_wired

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  31022
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  131
  • Reputation:   795
  • Achievement Points:  131
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3205 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τζερμ, όταν ο επισκέπτης του Κον λέει ότι του φάνηκαν τσιμπημενες οι τιμές των σχεδίων του Τσελονι, δεν το λέει απαραίτητα επειδή κατακρίνει τον καλλιτέχνη, αλλά ίσως κι επειδή και ο ίδιος ο επισκέπτης έσφιξε την τσέπη του ακόμα και για τα δέκα ευρώ του εισιτηρίου του Κον. Μην ξεχνάτε παιδιά υπάρχει κρίση :| όσο και να αξίζει ένα original art, είμαστε στην εποχή που σκέφτεσαι ακόμα και το τάλιρο

Επεξεργασία από Alucard
  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3507 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Germ, δεν θα μου αλλάξεις τη γνωμη ετσι :) μα τον τροπο του να με κανεις να νιώσω "άσχημα". Ξερω πως το γράφεις, αλλα η εντύπωση που δίνεις ειναι τελείως διαφορετική :)

 

Οπως και να εχει, ήταν τσιμπημένα τα σχέδια (και δεν ειμαι ο μόνος που το λέει, ειναι γενική άποψη). Εγω προσωπικά δεν θα έδινα πάνω απο πέντε ευρώ για ένα καλό σχεδιο. Και ο Μπαρκς να ήτανε, δεν παίζει κατι τέτοιο. Αυτά ειχα να πω. Το θέμα κλείνει απο μενα αν συνεχίσεις να μου δείχνεις την άποψη σου σε στυλ "δηλαδη το τάδε δεν συνεπάγεται με το τάδε?" και ένα ειρωνικό χαμόγελο σαν να προσπαθείς να περάσεις την γνωμη σου πάνω απο των άλλων. Υποθέτω οτι δεν εχεις τέτοια πρόθεση αλλα το όλο στυλ δείχνει αλλα. Αυτά.

 

 

 

 

Πάντως για μενα ήταν ακριβα :P

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28485
  • Reputation:   190222
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6367 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

@Alucard ντσου :) Το είπε αυτός που έδωσε 150 ευρώ για κόμιξ και στράβωσε επειδή ο Τσελόνι κοστολόγησε την εργασία του :)

 

150 :)

 

Που και να μην τα έδινε, μη μου πεις τώρα ότι μεταξύ του να έχεις τα Μίκυ Μάουs Β Περιόδου 40-44 (ή 80-84 ή οιαδήποτε 5 από δαύτα, που κάνουν ένα 10αρικάκι) και ενός σχεδίου, δεν προτιμάς το σχέδιο :) :) :)

 

:cheers5:

 

υγ και για να άλλαξε ρότα ο Τσελόνι τη 2η μέρα και να είπε "τέρμα τα φρη", μάλλον έπεσαν πάρα μα πάρα πολλοί που δεν είπαν ένα "πάρε ρε μάγκα να πιείς ένα ποτό για τη πάρτη μου" :)

 

υγ2 προσωπικά μου έφυγαν 7 για την είσοδο, 3 για ένα Silent War #6 για τζίφρα από τον Hine, 4 για ένα Silver Surfer #76 για τζίφρα από τον Marz, 0,50 για ένα 9 για τζίφρα από τον Corbeyran, 10 για το DJSMO' 48 του Μηλιώρη και ένα δεκαρικάκι για το σκιτσάκι του Τσελόνι που το έκανα δώρο :) Και το μόνο που λυπάμαι είναι που δεν έβαλα άλλα 10 για να είναι μελανωμένο :) (καλά να πάθω που κυκλοφορούσα χωρίς τις νικορέτ μου σε χώρο που απαγορεύεται το κάπνισμα :lol: )

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23328
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  2301
  • Reputation:   28463
  • Achievement Points:  2302
  • Days Won:  20
  • With Us For:  4577 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Προσωπικα, τα τρια ζεστα χιλιαρικακια που μου ζητησε ο Larsen, για το original art του εξωφυλλου του Spawn #261 post-23328-0-76903000-1480943016_thumb.png, αν τα "ειχα" θα τα εδινα :D

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5324 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Οι σκιτσογράφοι, παιδιά, κατά την ταπεινή μου άποψη,  δεν είναι ρομπότ που σχεδιάζουν στην υπηρεσία των φανς. Άλλο να κάνεις σκίτσο σε 2 λεπτά για ένα άτομο και άλλο να κάνεις σε 200. Δεν παύει να είναι το επάγγελμά του του ανθρώπου. Και υπάρχει περίπτωση πολλοί να είδαν ότι κάνει σκίτσα χωρίς να έχουν ιδέα από τη δουλειά του και να πούνε 'α να μας κάνει και μας έναν ντόναλντ τι γλυκόοοο'. Είδα παρόμοιο σκηνικό στη Θεσσαλονίκη μετά το Q&A του Cameron Stewart όπου είδαν ότι έκανε σε κάποιον ένα σκίτσο και όρμησαν να πάρουν τζάμπα και οι υπόλοιποι ενώ δεν έκαναν καμία ερώτηση πριν(που για μένα σημαίνει ότι δε σε ενδιαφέρει τόσο ο δημιουργός ώστε να θες τόσο πολύ σκίτσο του). Και τους λέει ο άνθρωπος "παιδιά, συγνώμη, δε μπορώ να κάνω για όλους, πρέπει να φύγω". Γιατί ήταν και 9 η ώρα το βράδυ και ήταν εκεί από το πρωί. 

 

Η τέχνη δεν είναι τζάμπα. Και πιστεύω πως η οπτική του germanicus είναι η πιο ανθρώπινη. Σου έκανε ένα σκιτσάκι γιατί θαυμάζεις τη δουλειά του, το λιγότερο που μπορείς να κάνεις είναι να τον κεράσεις ένα ποτό.

 

(Άλλο θέμα, βέβαια, το να μη θες απλά να δώσεις χρήματα(προσωπική απόφαση του καθενός) και άλλο να περιμένεις δωρεάν)

Επεξεργασία από Blackbeard
  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3507 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Ωραια, ας το πάμε με τα χρήματα. Ναι, έδωσα 150 ευρώ για κομικς, ενώ δεν εχω αγοράσει τιποτα απο κομικς για 9 μήνες, μπορεί και παραπάνω. Επίσης, πήρα μετρημένα πράγματα, τα οποία ειχα σχεδιάσει να πάρω καιρό πριν. Ειχα αρκετό καιρό στο μυαλό μου οτι θα πάρω αυτο, αυτο και αυτο. Μάζεψα ολα αυτά τα χρήματα για συγκεκριμένα πράγματα, οχι για σχεδιο το οποίο πάλι μου φαίνεται ακριβό για τον οποιονδήποτε καλλιτέχνη να χρεώνει πενήντα ευρώ για full body. Δεν ξερω, ίσως να ειναι και το οτι δεν εχω συνηθίσει στο να βλέπω τόσο υψηλές τιμές για ΣΧΕΔΙΟ. Αν ένα κόμικ αξίζει 50 ευρώ και ειναι τούμπανο με απ' ολα μέσα, θα τα δώσω διότι θα πάρω κατι το οποίο πραγματικά θα απολαύσω και θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω (στη προκειμένη περίπτωση να το διαβάσω, να το ξαναδιαβάσω, να το ματαξαναδιαβασω) ενώ εδώ μιλάμε για ένα σχεδιο, το οποίο θα διακοσμήσει το τοίχο σου. Για μενα αυτά δεν εχουν την ίδια αξία. Μπορεί για σένα να ειναι αλλιώς. Ετσι πάντως εχει για μενα. Οπως είπα και πριν, αν θα έδινα χρήματα, θα έδινα πολυ λίγα σε σχέση με αυτά που ζητούσε. Αυτο ειναι επειδη δεν θεωρώ οτι αξίζει να δώσω το 1/3 των χρημάτων που ξόδεψα πχ για ένα σχεδιο. Οχι οτι 10 ευρώ ειναι σοβαρή υπόθεση αλλα και πάλι εμένα μου φαίνεται υπερβολικό ένας σχεδιαστής να ζητάει δέκα ευρώ για δυο λεπτά υπόθεση.

 

 

 

(Φτου, λέω τα ίδια και τα ίδια :P)

 

 

 

Υγ, προς τον Blackbeard, μπορώ να καταλάβω την οπτική σου, αλλα όταν ανέβαζεις τιμή στο δωρεάν σχεδιο και το κανεις πέντε ευρώ, επειδη οι φάνς εχουν τη δική τους κοσμοθεωρία, αυτο δεν κάθεται καλά σε μενα. Προσωπικά, του ανθρώπου του είπα πολλά ευχαριστώ για το σχεδιο επειδη ξερω οτι έκανε πολλά τέτοια εκείνη την μερα αλλα, προς θεού, του πήρε δυο λεπτά. Ένα σχεδιο, σκέτο μολύβι, δυο λεπτά και το έκανε πέντε ευρώ.

Επεξεργασία από Sans the Skeleton
  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28485
  • Reputation:   190222
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6367 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Όπως είπε και ο bouzikak δεν πληρώνεις τα 2-5-10 λεπτά που του πήρε μπροστά σου, αλλά τις εργατοώρες που έχει αφιερώσει τόσα χρόνια :) (ή όπως είπα εγώ, για να τον κεράσεις ένα ποτό για αυτό που σου έφτιαξε :) )

 

Από εκεί και πέρα, δόξα τω Θεώ έχουμε κάτι υπέροχο στα ελληνικά conventions. Τζάμπα πράγματα ή πολύ φτηνά πράγματα :) Γκούγκλαρα "comic convention commission prices" για να βρω ένα παράδειγμα του πόσο κοστίζει ένα commission έξω. Το δεύτερο λινκ που μου έβγαλε ήταν αυτό εδώ. Λεφτά ***ακόμα*** και για υπογραφή σε τεύχος :) Αρκετά σύνηθες στο εξωτερικό :) Ας φερθούμε διαφορετικά και ας είμαστε χαρούμενοι για ότι έχουμε χωρίς να χρειαστεί να το χάσουμε για να το εκτιμήσουμε :)

 

Con Etiquette. How to ask for a sketch

 

"Ask Politely

So you’ve found an artist that you want a sketch from? Great! Now comes the part when you decide to get some custom art from them. Be polite, cordial, and friendly – make eye contact, introduce yourself, give them a compliment on their work. Describe what you are interested in, ask them how much it will cost (at times they have set prices but usually it depends on the size of the page, if you want color, etc. Pencil sketches are usually cheapest, followed by ink, then colored as the most expensive. You can also provide your own sketch book.) DON’T EXPECT TO GET A SKETCH FOR FREE UNLESS THE ARTIST KNOWS YOU OR IS PARTICULARLY DESPERATE OR YOU ARE A FAMOUS PERSON THAT PEOPLE THROW GIFTS AT. Asking an artist for a free sketch is insulting. This is their job."
 
:)
 
:cheers5:
  • Like 22
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11236
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  362
  • Reputation:   5959
  • Achievement Points:  362
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Πρώτα από όλα λίγα για τη διοργάνωση. Δεν είχα πάει στο περσινό λόγω κάποιου ταξιδιού και μπορώ να πω ότι το φετινό με ικανοποίησε ως χώρος, παρουσίες κλπ. Πήγα νωρίς την Κυριακή το πρωί οπότε δεν βρήκα ουρές κλπ.σε κανένα σημείο (είσοδος, υπογραφές κλπ.). Γενικά δεν προσφέρεται για αγορές αφού οι ανεξάρτητοι πωλητές είναι λίγοι και τα υπόλοιπα μπορούν να βρεθούν και σε καταστήματα. Απλά εκεί τους έχεις όλους μαζεμένους. Αγόρασα μετρημένα πράγματα που ούτως ή άλλως θα τα έπαιρνα κάποια στιγμή και απλά με τη συνεργασία του αγαπητού κυρίου Γιαννακόπουλου εκ Πατρών πήραμε δύο τεύχη του Dr. Strange από τα Public και πληρώσαμε το ένα αφού υπήρχε η σχετική προσφορά. 

Στο θέμα των υπογραφών κλπ. συμφωνώ 99,9% με τον Germ. Οχι μόνο για το θέμα αν αξίζει ένα σκίτσο ένα ποτό, δύο καφέδες ή τρία κόμιοξ κλπ αλλά για ένα απλό λόγο. Ζούμε σε καιρούς που είναι εύκολο για κάποιον να διαβάσει ένα κόμικ σε pdf, να κάνει download ταινίες, σίριαλ κλπ. και να έχει πνευματικά αγαθά με ελάχιστα ή καθόλου κόστος. Ομως έτσι δεν συντηρείται η πνευματική παραγωγή και μετά γκρινιάζουμε γιατί δεν βγαίνουν καλές δουλειές όπως παλαιότερα. Καλώς η κακώς για να έχουμε απαιτήσεις πρέπει οι δημιουργοί σε κάθε είδος τέχνης να πληρώνονται. Τζάμπα δεν μπορούν να παράγουν. Και επειδή πλέον οι πωλήσεις τους πέφτουν λόγω της τεχνολογίας όλοι αναζητούν παράλληλους τρόπους να βγάζουν χρήματα. Οι μουσικοί συναυλίες για παράδειγμα. Οι σκιτσογράφοι πουλάνε αυτό που ξέρουν να κάνουν. Σκίτσα. Μου φαίνεται πολύ λογικό. Στο θέμα του ακριβό ή φτηνό υπάρχει πάντα η λογική του τι θέλει ή μπορεί να πληρώσει ο καθένας μας και για αυτό δεν εκφέρω άποψη. Ξεκαθαρίζω ότι μπορούσα να δώσω τα 10 ευρώ αλλά δεν τα έδωσα γιατί δεν με ενδιέφερε κάτι πέρα από τις υπογραφές σε κάποια τεύχη. Αλλά καταλαβαίνω και δικαιολογώ απόλυτα τη λογική κάποιος επαγγελματίας να θέλει να πουλήσει αυτό που ξέρει να κάνει. 

  • Like 26
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3655 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Αν είχα την οικονομική άνεση, μπορεί κι εγώ να χτύπαγα print ή σχεδιάκι από τον Celoni. Τόσο πολύ εντυπωσιάστηκα.

Και πίστεψέ με Άγγελε, αν ήταν ο Μπαρκς τα 150 θα τα έδινες για ένα σχέδιό του. ;)

  • Like 18
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55520
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3423 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Αν ήταν ο Μπαρκς τα 150 δεν θα έφταναν ούτε για να κλ@σει, όχι για σχεδιάκι!  :D 

 

Μια υποθήκη των 100+ τ.μ. ακούγεται καλύτερα. 

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17545
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5058 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Με λίγα λόγια, η άποψη μου είναι ότι το τζάμπα πρέπει να πεθάνει, για να εκτιμήσουν κάποιοι την αξία της καλλιτεχνικής δημιουργίας.

 

Επειδή ζούμε στην εποχή που σχεδόν ότι θέλουμε, το βρίσκουμε τσάμπα και άμεσα στο internet, δεν είναι κατανοητό ότι κάποιοι άνθρωποι ζουν από αυτές ακριβώς τις υπογραφές και τα σκίτσα.

Είναι απολύτως θεμιτό να μην θέλεις να δώσεις, όχι 10 αλλά ακόμα και 1 ευρώ, για ένα σκίτσο. Δεν σε ενδιαφέρει, όλα οκ. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι ακριβό. Σημαίνει ότι αποζημιώνεται ο καλλιτέχνης για κάτι που έχει και το δουλεύει πολλά χρόνια και ταυτόχρονα δεν το έχουν οι περισσότεροι από εμάς. Το ταλέντο. Αλλά και πέρα από το ταλέντο, το ότι σηκώθηκε ο άνθρωπος από το σπίτι του να έρθει σε ξένη χώρα, να είναι 12 ώρες σερί σε ένα χώρο, να να να...

 

Καλώς ή κακώς (κακώς για εμένα), υπάρχει μια γενιά η οποία πιστεύει ότι το κόμικ κάνει όσο και ένα Μίκυ-Μάους. Δεν αντιλαμβάνεται ότι απαιτούνται εργατοώρες, άνθρωποι με ταλέντο, άνθρωποι οι οποίοι πρέπει να πληρωθούν για να μπορούν να ξαναβγάλουν Μίκυ-Μάους. Νομίζουν ότι με €1,80 γίνονται όλα τα παραπάνω. Δυστυχώς δεν γίνονται και για αυτό το λόγο ξεσηκώνονται από τις χώρες τους και έρχονται στην Ελλάδα και στην κάθε Ελλάδα. Για να συμπληρώσουν το εισόδημα τους.

 

Αν τον εκτιμάς και κρίνεις ότι θέλεις να τον "κεράσεις" ένα μεταφορικό "ποτό", το κάνεις. Αν όχι, σεβαστό αλλά μην ευτελίζουμε την δημιουργία στα €10, όταν οι περισσότεροι δώσαμε 5-10 για καφέδες ή χοτ ντογκ.

  • Like 24
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3504
  • Reputation:   24638
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4583 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Γνωριμη φατσα...χμμμ         :angel:

 

ep.jpg

 

 

  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3655 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Γίνηκα τσελέμπριτι κι εγώ.  :nek:

  • Like 17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9879
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  929
  • Reputation:   9590
  • Achievement Points:  929
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5463 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Είναι απολύτως φυσιολογικό να χρεώνουν οι καλλιτέχνες για τη δουλειά τους και όπως έχει ήδη ειπωθεί δεν πληρώνεις τον χρόνο που του παίρνει να κάνει το σχέδιο αλλά την εκπαίδευση, την προϋπηρεσία, τη φήμη αλλά και το ότι στο κάτω κάτω αυτή είναι η δουλειά του, από αυτή ζει και μπορεί να την κοστολογεί όσο θέλει.

Και αυτό ισχύει για τα πάντα, από έναν καφέ μέχρι τον γιατρό, τον μηχανικό ή τον δικηγόρο που θα τον συμβουλευτείς για μισή ώρα και μπορεί να πληρώσεις €50.

 

Φυσικά, είναι στην ευχέρεια του καθενός να αποφασίσει τι είναι ακριβό ή φτηνό ανάλογα με τα γούστα του και τις ανάγκες του.

 

Για τον Celoni τώρα. Προσωπικά ήθελα να πάρω σκιτσάκι και για μένα και για έναν φίλο αλλά τελικά δεν άντεξα την αναμονή. Πήρα τις υπογραφές μου και πήγα να κάνω τη γύρα μου.

 

Πάντως νομίζω ότι αν χρέωνε από την πρώτη στιγμή θα είχε χτυπήσει λιγότερο άσχημα.

  • Like 17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85719
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4208 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Γνωριμη φατσα...χμμμ         :angel:

 

attachicon.gifep.jpg

 

Γίνηκα τσελέμπριτι κι εγώ.  :nek:

 

Οντως αυτή η γνωστή και μη εξαιρετέα φάτσα  ,έγινε το απόλυτο must του διημέρου ...

Ηταν παντού και τα φλας των φωτογραφων αστραφταν διαρκως για παρτη του ... :oscar:

Δεν το πιστεύετε ???

Ιδού μια μικρή απόδειξη ......

 

20161204_184608.jpg  20161204_184617.jpg

 

Τέτοια αγαλίαση ενώ σε ..σφαζουν ,πουθενά στον κόσμο ......... :D

  • Like 24
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31289
  • Group:  Members
  • Topic Count:  36
  • Content Count:  703
  • Reputation:   5997
  • Achievement Points:  723
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3044 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

Με μέτρο σύγκρισης  μόνο το Comicdom, μπορώ να πω οτι η άπλα του χώρου λειτούργησε θετικά για μένα. Έμεινα περισσότερες ώρες και τις δύο μέρες. Αρκετή αναμονή την πρώτη μέρα - καλά να πάθω αφού δεν προνόησα για εισιτήριο.

Καλή συγκομιδή, με κάποια Ελληνικά τευχάκια που μου υπέγραψαν οι δημιουργοί, λίγες παλιές Βαμπιρέλλες, Καλαιτζής από ΛΕΦΙΚ.

Υπογραφές από όλους τους καλεσμένους δημιουργούς και το σημαντικότερο "άνοιξα" το sketchbook μου με σχέδια από Larsen και Celoni. Κουβεντούλα με μέλη της Λέσχης, να σημειώσω τη γνωριμία με Marvel Duck και tryfev τον οποίο γνώριζα εξ αποστάσεως και στήσαμε κουβεντούλα περιμένοντας τον Celoni.

Αρκετά καλά συνολικά, ελπίζω το ίδιο καρποφόρο και το όποιο επόμενο Con.

  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3655 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Οντως αυτή η γνωστή και μη εξαιρετέα φάτσα  ,έγινε το απόλυτο must του διημέρου ...

Ηταν παντού και τα φλας των φωτογραφων αστραφταν διαρκως για παρτη του ... :oscar:

Δεν το πιστεύετε ???

Ιδού μια μικρή απόδειξη ......

 

attachicon.gif20161204_184608.jpg  attachicon.gif20161204_184617.jpg

 

Τέτοια αγαλίαση ενώ σε ..σφαζουν ,πουθενά στον κόσμο ......... :D

 

:lol:

Δε νομίζω να είχε κανένας παράπονο να τον σφάξει η Ηλέκτρα αυτή...  :love4:

 

edit: οι υπόλοιπες που είναι; :P

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

πολύ όμορφο κι οργανωμένο κι αυτο το AthensCon! Πέρασα σουπερ! :dance:

μακάρι να μαζεύτηκε ακόμα περισσότερος κοσμος απο πέρυσι και να ξαναπραγματοποιηθει και του χρόνου :)

 

Δυστυχως δεν πρόλαβα να πάρω σχέδιο απ τον Τσελόνι, και ειλικρινα δε θα με πείραζε να δωσω 15-20 ευρω για ένα τέτοιο σχέδιο.

Αγόρασα όμως ωραία κομικς και πήγα για υπογραφές ατον Hine που τον θεωρώ εξαιρετικό δημιουργο. Χαρηκε κι όλας που του πήγα τόσα πολλά για υπογραφη! Τον είχα πετυχει και στην Αγγλία, αλλά τότε δεν ειχα παρει κομικς του μαζι μου, λόγω ελλειψης χωρου. Τωρα όμως... :D

 

Ανεβηκαν μερικές ακόμα φωτος στην gallery, με εμφαση στον πάγκο της ΛΕΦΙΚ :)

  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3774 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καλά κάνετε πλάκα όταν λέτε πως 5 ευρώ για σκιτσάκι είναι πολλά... Εδώ τα πριντ είχαν 5 ευρώ ταρίφα στο αθενς κον από τους wannabe δημιουργούς.

 

Στον τσελόνη είδα 2-3 σχέδια που έγιναν πριν από εμένα και το απλό μολύβι έχανε γι' αυτό πήρα (αγαπητέ τζερμ) μετά από συμβουλή του phantom έναν Goofy Van Helsing (μόνο πρόσωπο) με μελάνι. Κανονικό πινελάκι ο τύπος, εξαιρετικός επαγγελματίας και χαμογελαστός. Καλή επιλογή!

 

 

post-29811-0-04482500-1480966351_thumb.jpg

Επεξεργασία από totally_wired
  • Like 25
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5720 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Eγώ δεν πήγα.

 

 

Ρωτήστε με όλα όσα δεν θέλετε να μάθετε.

  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1367
  • Reputation:   9847
  • Achievement Points:  1383
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3080 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

Που και να μην τα έδινε, μη μου πεις τώρα ότι μεταξύ του να έχεις τα Μίκυ Μάουs Β Περιόδου 40-44 (ή 80-84 ή οιαδήποτε 5 από δαύτα, που κάνουν ένα 10αρικάκι) και ενός σχεδίου, δεν προτιμάς το σχέδιο :) :) :)

Γιατί να προτιμήσει κάποιος 650 έγχρωμες σελίδες από ιστορίες σε 5 όμορφες εκδόσεις ενώ μπορεί να πάρει ένα σχέδιο σε ένα χαρτί; :PPP:

Επεξεργασία από jimakoszs97
  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3655 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Ελπίζω να μην την εννοείς αυτή την ερώτηση. :P

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12980
  • Reputation:   95023
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4650 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Κι εγώ αποκόμισα τις καλύτερες εντυπώσεις (και) από το 2ο Athenscon...! :)

 

Το θετικό είναι που είδαμε περισσότερο κόσμο από πέρυσι,πράγμα που μας κάνει να ελπίζουμε ότι είναι εφικτό να υπάρξει συνέχεια...!Προσωπικά επισκέφτηκα την έκθεση και τις δύο ημέρες,σεργιάνισα για πολλές ώρες όλους τους γεμάτους πάγκους,βρήκα και συνομίλησα με πάρα πολλούς φίλους από το φόρουμ και την Λέσχη,πήρα τις υπογραφές από όλους τους προσκεκλημένους (δυστυχώς μόνο Τρομάρας μου ξέφυγε :P ) και γενικά πέρασα ένα κουραστικό μεν,αλλά απίστευτο κι άκρως διασκεδαστικό ΣΚ...!

 

Δύο αρνητικά υπήρχαν για εμένα στην έκθεση...!Το πρώτο είναι ότι υπήρχε τεράστια ουρά στα εκδοτήρια (το Σάββατο έφτασα στις 14:00 και μπήκα στις 14:35),πράγμα που το ξεχνάς αμέσως μόλις μπεις στην κεντρική αίθουσα...!Καλό θα ήταν να είχα προαγοράσει το εισιτήριό μου,αλλά νομίζω ότι θα μπορούσαν να έχουν περισσότερους εθελοντές στα εκδοτήρια...!Το δεύτερο και χειρότερο είναι ότι πάλι χάλασα ένα σωρό λεφτά...!Η Black Friday και το Athenscon ειλικρινά με γονάτισαν...!Και καλά εγώ είμαι αδύνατος (δεν θέλω γέλια) χαρακτήρας και δεν σταματούσα να αγοράζω κόμικς,ένας από την παρέα δεν βρέθηκε να μου ρίξει καμία φάπα να με συνεφέρει...?Ντροπή σας...! :P

 

Πολλά :respect: λοιπόν στους διοργανωτές για την απίστευτη αυτή έκθεση κι εύχομαι του χρόνου όχι μόνο να επαναληφθεί αλλά να γίνει ακόμα καλύτερη...! :best:

 

 

:beer:

  • Like 22
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4810 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Προσωπικα, τα τρια ζεστα χιλιαρικακια που μου ζητησε ο Larsen, για το original art του εξωφυλλου του Spawn #261 attachicon.gifSpawn_261-1.png, αν τα "ειχα" θα τα εδινα :D

Ελα ρε συ,ουτε 9€ δεν αφησες στην ακρη;δες σχεδιαρα που εχασες! :( Γινε λιγο οικονομος πλιζ

 

 

edit: οι υπόλοιπες που είναι; :P

ειχε και αλλες Ηλεκτρες;;; :awesome:

 

ζηλευωωωωωωωωωωω γ@μωτοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο  :wall:  :wall:  :wall:  :wall:

  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3655 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

ειχε και αλλες Ηλεκτρες;;; :awesome:

 

ζηλευωωωωωωωωωωω γ@μωτοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο  :wall:  :wall:  :wall:  :wall:

 

Είχε άλλη μία Ηλέκτρα, όχι τόσο καλή όμως. Αλλά ας μιλήσουν οι φωτογραφίες του Προέδρου. ;)

harley.JPG

Εντάξει, η τύπισσα ήταν το πρόσωπο του AthensCon. Με διαφορά η καλύτερη Harley Quinn που είδαμε και το ωραίο είναι ότι δεν ήταν ξέμπαρκη, αλλά δούλευε σε κάποιο μαγαζί (το eFantasy αν θυμάμαι καλά).

 

DSC_0251.JPG Το βλέμμα του νικητή. :P

 

DSC_0254.JPG Ο Χιου Χέφνερ και οι γατούλες (?) του

  • Like 24
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12980
  • Reputation:   95023
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4650 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Πρέπει όμως να δουλέψεις λίγο την υποκριτική σου...!

 

Σε κοπανάει μία στο κεφάλι με ρόπαλο του baseball κι εσύ σηκώνεις το χέρι και γελάς...? :P

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26877
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4262 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αν είχα την οικονομική άνεση, μπορεί κι εγώ να χτύπαγα print ή σχεδιάκι από τον Celoni. Τόσο πολύ εντυπωσιάστηκα.

Και πίστεψέ με Άγγελε, αν ήταν ο Μπαρκς τα 150 θα τα έδινες για ένα σχέδιό του. ;)

Από όλα τα σχόλια συμφωνώ απόλυτα με αυτό εδώ! :)

 

Το σχεδιάκι μου από Τσελόνι! Victor Duckenstein (head)  :P

post-25682-0-04938800-1480979847_thumb.jpg

 

Αλλά πήρα μελανωμένο σχέδιο από τον Alucard (Γιάννη) με αφιέρωση  :PPP:

Άχαμπ (Σκρουτζ) :D (edit: Στο Workshop που το είδε ένας κύριος νόμιζε ότι είχε κάνει ο Τσελόνι... Αλλά του λέω μαζί με τον Φάντομ: Το έκανε ο Γιάννης :) )

post-25682-0-08242600-1480979837_thumb.jpg

Για τις μικρές αγορές σε επόμενο ποστ :beer:

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4810 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Τζερμ, όταν ο επισκέπτης του Κον λέει ότι του φάνηκαν τσιμπημενες οι τιμές των σχεδίων του Τσελονι, δεν το λέει απαραίτητα επειδή κατακρίνει τον καλλιτέχνη, αλλά ίσως κι επειδή και ο ίδιος ο επισκέπτης έσφιξε την τσέπη του ακόμα και για τα δέκα ευρώ του εισιτηρίου του Κον. Μην ξεχνάτε παιδιά υπάρχει κρίση :| όσο και να αξίζει ένα original art, είμαστε στην εποχή που σκέφτεσαι ακόμα και το τάλιρο

1.Tο οτι εγω μπορει να ζοριζομαι να βαλω βενζινη στο αμαξι δεν κανει την τιμη ενος καινουργιου αυτοκινητου καλης εταιριας τσιμπημενη :)

2.Αλλο το "μου φαινεται κατι τσιμπημενο,ακριβο κλπ" και αλλο το "τα αξιζει μεν,αλλα δεν το ποθω τοσο/εχω κανει αλλο προυπολογισμο/προεχει το γεμισμα των ραφιων της βιβλιοθηκης μου και μετα θα παρουν σειρα και οι τοιχοι κλπ" :) 

 

:beer:

  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55520
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3423 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

προεχει το γεμισμα των ραφιων της βιβλιοθηκης μου και μετα θα παρουν σειρα και οι τοιχοι 

 

 

υποθέτω εννοείς "το γέμισμα των ραφιών της βιβλιοθήκης μου, μετά η αγορά άλλης βιβλιοθήκης, το γέμισμα και αυτής και μετά θα πάρουν σειρά και οι τοίχοι" :D 

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1618
  • Content Count:  5053
  • Reputation:   34575
  • Achievement Points:  5061
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6185 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Άρθρο της Άντας Δαλιάκα στο Έθνος της 5/12/2016.

 

 

Ο μαγικός κόσμος του φανταστικού στο Φάληρο 

 

post-2298-0-35359800-1480982704_thumb.jpg

Οι «τζεντάι»... Γιώργος, Δημήτρης και Χρήστος από τον σύλλογο Star Wars

Hellenic Film Academy ειδικεύονται στην κουλτούρα του Πολέμου των Άστρων

 

 

Νοσταλγείτε τις δεκαετίες του ‘80 και του ‘90, όταν μεγαλώνατε βλέποντας σειρές σαν τον «Ιππότη της Ασφάλτου» και παίζατε «Pac-Man»; Αγαπάτε τα κόμικς, τα anime, τα βιντεογκέιμς και τους ήρωες των χολιγουντιανών υπερπαραγωγών; Είστε φαν ή όπως λέμε στα αγγλικά ένα «geek» της ποπ κουλτούρας και ονειρεύεστε το μεγάλο συνέδριο του Comic-Con του Σαν Ντιέγκο, αλλά σας πέφτει μακριά;

 

post-2298-0-16667700-1480982712_thumb.jpg

Το Δέντρο από τον «Άρχοντα των δαχτυλιδιών», με την υπογραφή της εταιρείας Cap Cap,

δεσπόζει στο κέντρο του AthensCon

 

Τα καλά νέα είναι ότι η Αθήνα έχει πλέον το δικό της συνέδριο και επιχειρεί την πρώτη της προσπάθεια σε κλίμακα αντίστοιχη των συνεδρίων του εξωτερικού. Έχει το AthensCon, που πραγματοποιήθηκε για δεύτερη κατά σειρά φορά φέτος από την ομάδα του ComicWorld Editions του Ανδρέα Πεφάνη στο γήπεδο του Tae Kwon Do στο Παλαιό Φάληρο, το περασμένο Σαββατοκύριακο, με εκατοντάδες επισκέπτες να συρρέουν από το πρωί έως το βράδυ για χάρη μιας «μαγικής πύλης». 

 

 

Περιήγηση

 

Μικροί και μεγάλοι -νεαρά άτομα και μεσήλικοι-, μπαμπάδες με τους γιους και τις κόρες τους, αλλά και ολόκληρες παρέες φανατικών Cosplayer που άλλαζαν σε διαδρόμους και τουαλέτες (οι φαν που «ζωντανεύουν» έναν ήρωα της αρεσκείας τους φορώντας το δικό τους κοστούμι) μαζεύτηκαν στον ίδιο... πολύχρωμο χώρο. Είτε για να περιηγηθούν στα περίπτερα με τα κάθε λογής παραφερνάλια του είδους (εντυπωσιακοί οι φαντεζί ήρωες με την ασιατική τεχνική του 3D origami), είτε για να γνωρίσουν από κοντά τα ρετρό κομπιούτερ του συλλέκτη Φώτη Μαυράκη και των συνεργατών του. Ή ακόμα, για να μάθουν πώς οι L.A.R.P. Project αναβιώνουν τον Μεσαίωνα στην Ελλάδα και οι Cosplay Corp ειδικεύονται στα cosplay (κατασκευές στολών και υποκριτική ρόλων) και να πάρουν μέρος σε μετά μανίας τουρνουά 3D μινιατουροπαιχνιδιών (Infinity, Warmachine).

 

post-2298-0-71243000-1480982717_thumb.jpg

Ο KITT από τον «Ιππότη της ασφάλτου» για τους νοσταλγούς

της επιτυχημένης τηλεοπτικής σειράς των 80s

 

Μεγάλη ατραξιόν, η ρέπλικα του KITT από τον «Ιππότη της Ασφάλτου», ενώ τα μεγάλα στούντιο του Χόλιγουντ (Warner, Disney, Marvel) ήταν παρόντα με το Χριστουγεννιάτικο Δέντρο του Χάρι Πότερ, καθώς και το Δέντρο από τον «Άρχοντα των δαχτυλιδιών», τον R2D2 του «Star Wars» και την εντυπωσιακή δραστηριότητα του Star Wars Rogue One Spy Game, όπου γινόσουν κατάσκοπος της διαγαλαξιακής επανάστασης, ενώ έτρεχε και διαγωνισμός Best AthensCon Harley Quinn, εμπνευσμένος από την περιπέτεια «Ομάδα Αυτοκτονίας».

 

Την αρένα των 3.500 τ.μ. κάλυψαν περισσότεροι από 100 εκθέτες, κοντά 62 γνωστοί Έλληνες σκιτσογράφοι και εικονογράφοι, καθώς και νέοι, ενώ σημαντική παρουσία είχαν ξένοι προσκεκλημένοι, καλλιτέχνες και δημιουργοί, όπως οι Chris Achilleos, Corbeyran, Fabio Celoni, David Hine, Benedicte Gourdon, Erik Larsen, Ron Marz και Calypsen Cosplay.

 

post-2298-0-54830100-1480982729_thumb.jpg

Η Χριστιάνα Τσαουσίδου δίπλα στον Κάπτεν Αμέρικα για χάρη του διαγωνισμού στολής Cosplay Harley Quinn,

που διοργανώθηκε με αφορμή την κυκλοφορία της ταινίας «Ομάδα Αυτοκτονίας» σε DVD και Blu-Ray

 

«Μου αρέσουν τα κόμικς, η επιστημονική φαντασία, το είδος του φανταστικού. Αγαπώ την geek κουλτούρα. Είναι η πρώτη μου μέρα στο AthensCon και μου αρέσει πολύ» μας λέει η 20χρονη Πολωνή Μάρτα Γκαμπριέλα Νόβακ, γνωστή ως Calypsen Cosplay με διεθνή βραβεία. «Σήμερα φοράω το κοστούμι της Cammy από το βιντεογκέιμ Streetfighter. Το έφτιαξα σε δύο βδομάδες. Το έραψα και το έβαψα μόνη μου χρησιμοποιώντας μπογιά αυτοκινήτων και θερμοπλαστικά. Το Cosplay είναι μια τέχνη στην οποία βάζεις ένα κομμάτι του εαυτού σου και επί της ουσίας φοράς τη δουλειά σου» συμπληρώνει περήφανα.

 

 

Υπερήρωες

 

Λίγο πιο πέρα, ο Βρετανός εικονογράφος Chris Achilleos, κατά κόσμον Χρήστος Αχιλλέος, Βρετανός και Κύπριος στην καταγωγή, γνωστός για τις μοναδικές απεικονίσεις αμαζόνων, επικών δράκων και έργα ζωγραφικής εμπνευσμένα από αρχαίους πολιτισμούς και τη μυθολογία αλλά και τη δουλειά του στις ταινίες «Γουίλοου», «Βασιλιάς Αρθούρος» και «Η τελευταία λεγεώνα», υπέγραφε τα σκίτσα του. «Περίμενα 20 χρόνια για να αποκτήσει η Ελλάδα ένα συνέδριο. Πήγαινα παντού σε όλο τον κόσμο αλλά ποτέ στην Ελλάδα ή την Κύπρο που έχω γεννηθεί. Μου αρέσει αυτό που γίνεται εδώ. Είναι υπέροχη η έκθεση» σχολιάζει.

 

Τον ρωτάμε για το ακριβοθώρητο συνέδριο του Σαν Ντιέγκο, το μεγαλύτερο στο είδος του. «Το Comic-Con κάποτε αφορούσε τα κόμικς και την τέχνη, ωστόσο αυτό έχει υποχωρήσει. Το Χόλιγουντ παρουσιάζει πια όλες του τις υπερηρωικές ταινίες εκεί. Δεν είμαι εναντίον, όμως παραμελούνται άλλα θέματα και το συνέδριο έχει τη λάθος κατεύθυνση για τους καλλιτέχνες. Πιστεύω ότι πρέπει να υπάρξει ένα διαφορετικό Comic Con για τα κόμικς και την τέχνη και αυτό που ισχύει σήμερα να το πουν Movie Con» σημειώνει.

 

post-2298-0-41872700-1480982722_thumb.jpg

Η Βασιλεία από το L.A.R.P. Project επιδεικνύει πώς μπορεί να χειρίζεται κανείς τα μεσαιωνικά όπλα

 

Από τις πιο πρωτότυπες εμπειρίες του AthensCon ήταν η φουλ Star Wars εμπειρία από τους τζεντάι με τα φωτόσπαθα της Star Wars Hellenic Academy, καθώς και η αναβίωση των αγώνων pro-wrestling στο ρινγκ από τους περφόρμερ του ZMAK. Το μόνο που χρειάζεται είναι να αγαπάτε την ποπ κουλτούρα και τον... Σουγκλάκο!

 

post-2298-0-82510900-1480982725_thumb.jpg

Η οικογενειακή επιχείρηση «Χάρτινος κόσμος» του Βασίλη είναι γνωστοί ήρωες

με την τεχνική του 3D origami και του quilling, από τα πολλά χειροποίητα εμπορεύματα του συνεδρίου

 

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.