Μετάβαση στο περιεχόμενο

2nd AthensCon [ 3 - 4/12/2016 @ Tae Kwon Do ]


totally_wired

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Βέβαια, θα μπορείς ν' αγοράσεις από την είσοδο. :)

 

Καλημέρα! Με τα εισιτήρια τι παίζει ακριβώς? Αν δε κάνω προαγορά μέσω viva, υπάρχει περίπτωση να βρω και να αγοράσω από εκεί? (Στην είσοδο πχ της εκδήλωσης) ευχαριστώ!

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12892
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  378
  • Reputation:   3409
  • Achievement Points:  378
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5004 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Α, τι ωραία που θα είναι! Πέρσι το έχασα γιατί ήμουν Πάτρα. Φέτος Κόρινθο, με γάτο ασθενή... Θέλω πολύ να πάω και θα πάω!  Έχω και το πρόσφατο Topolino, με ιστορία του Celoni "Duckenstein" να μου υπογράψει! Καλά, έχω και όλα όσα έχουν κυκλοφορήσει Ελλάδα που προαναφέρθηκαν. Θα κάνω μια επιλογή. Κάπου διάβασα στο σάιτ του Athens con για τις υπογραφές, ότι ο καθένας μπορεί να φέρει όσα θέλει δικά του για υπογραφή, μόνο που κάθε φορά θα μπορεί να υπογράψει μέχρι 6 τον αριθμό και αν θέλει και άλλα, πίσω στη σειρά του, για να πάρουν και οι άλλοι. Και δίκαιο το βρίσκω. Αλλά εντάξει, δεν πιστεύω να γίνεται και μεγάλος χαμός στον Celoni τώρα. Εγώ, πχ. δεν τον ήξερα και έχω διαβάσει ιστορίες του. Μένει να δούμε...

 

Α, και έχει σχεδιάσει και Ντύλαν Ντογκ! Αλλά δεν ξέρω αν έχω κάτι δικό του.

 

Ελπίζω να σας δω όλους εκεί! :popcorn:;)

Επεξεργασία από Marvel Duck
  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Ο χώρος άδειος :)

 

WP_20161202_15_35_27_Pro.jpg WP_20161202_15_35_37_Pro.jpg WP_20161202_15_36_49_Pro.jpg

 

το τραπέζι μας άδειο :)

 

WP_20161202_15_36_15_Pro.jpg WP_20161202_15_36_23_Pro.jpg

 

4 αγαλματάκια :)

 

WP_20161202_15_37_13_Pro.jpg

 

είχα μια καλή ιδέα, αλλά κάποιος είπε να κάνει φωτομπομπ.............

 

WP_20161202_15_40_57_Pro.jpg

 

χωρίς τον φωτομπομπερά... (δεν είμαι εγώ στούμπος. αυτά είναι ψηλά :D )

 

WP_20161202_15_40_43_Pro.jpg

 

σιγά που δεν θα έβρισκε τρόπο ο Πρόεδρας για να μην τα κουβαλάμε ένα ένα τα κιβώτια σαν είλωτες της λάσπης :D (το δανείστηκε από κάπου τριγύρω. Δεν ξέρω εάν το επέστρεψε ή εάν το πούλησε... :D )

 

WP_20161202_15_37_50_Pro.jpg WP_20161202_15_41_44_Pro.jpg

 

Τριγύρω :)

 

WP_20161202_15_55_31_Pro.jpg WP_20161202_15_56_07_Pro.jpg WP_20161202_16_34_25_Pro.jpg WP_20161202_16_34_30_Pro.jpg WP_20161202_16_34_38_Pro.jpg WP_20161202_16_34_45_Pro.jpg WP_20161202_16_34_52_Pro.jpg WP_20161202_16_35_00_Pro.jpg WP_20161202_16_35_09_Pro.jpg WP_20161202_16_35_16_Pro.jpg

 

δεν είναι στραβά στιβαγμένα

 

WP_20161202_16_32_28_Pro.jpg

 

είναι στραβά κόμικ :P:D

 

WP_20161202_16_32_34_Pro.jpg

 

Την τελική εικόνα, ελάτε να τη δείτε :D

 

:cheers5:

  • Like 36
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

πείτε μου ένα βασικό.

 

Αυτό που λέει στο pricelist "Tabitha Lyons" σκέτο, χωρίς περεταίρω διευκρινήσεις τι είναι;

 

Αυτό που φαντάζομαι ; :fishing:

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8970
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3480 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Μ' αρέσει ο Μενιγ :lol:

 

Τα λεμε αυριο :D θα ειναι εξαιρετικά!

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4783 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

mannequin challenge :P ;;

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Ας γράψουμε τις εντυπώσεις από την πρώτη ημέρα.

Έφτασα κατά τις 12 νομίζω κι έμεινα λίγο λαλάκας από την ουρά, που έβγαινε έξω από το κτίριο και έφτανε πέρα από τα σκαλιά. Ένας εξίμπιτορ (πόσο φανταιζύ ακούγεται :P ) μου είπε ότι πέρσι τέτοια ώρα δεν είχε τόσο κόσμο. Η αλήθεια είναι ότι δεν είχα τόσο ενθουσιασμό φέτος, ίσως γιατί μου είναι αδιάφοροι οι καλεσμένοι, αλλά όταν τελικά μπήκα μέσα, ένιωσα αυτό το γνώριμο αίσθημα που μόνο οι κομιξολάγνοι γνωρίζουν. :P

Έκανα την τσάρκα μου, τσίμπησα 1-2 φανζίν, έκανα τα κονέ μου με εκδοτικούς και μετά έκατσα για πολλή ώρα πίσω από τον πάγκο της Λέσχης. Ωραία εμπειρία, ασχέτως αν δεν ήξερα ποια Disney τεύχη έχουν ιστορίες με τον Σκρουτζ ή πόσο κάνουν οι Βαβούρες.  :lefta:

Φωτογραφίες δεν έβγαλα. Αυτά τα λίγα, αύριο που θα κάτσω περισσότερες ώρες, κάτι παραπάνω θα γράψω.

  • Like 25
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

τσι π*ρνης! και από κόσμο αλλά και από καλούδια. Για κάποιο λόγο καραεντυπωσιάστηκα από τις συμμετοχές και των "αναρχοαυτόνομων" Ελλήνων δημιουργών αλλά και από τα καλούδια που έβλεπα στα καταστήματα. Καλά που προνόησα και δεν είχα λεφτά στη τσέπη μου :) Τα μόνα που πήρα ήταν κάποια τευχάκια για signing. Χάρηκα ιδιαιτέρως που γνώρισα από κοντά τον Κούτση :cool: Τσίμπησα και σκίτσο από τον Τσελόνι. Πάρα πολύ δυνατή η πρόταση του JohnnyMZ για Γκούφυ Βαν Χελσινγκ. Εξαιρετικός! :) Και πάρα πολύ ωραίος τυπάς ΚΑΙ αυτός εδώ. Μέχρι στιγμής όποιο disneyικό δημιουργό έχω δει δια ζώσης, τον έχω συμπαθήσει... Δε νομίζω ότι είναι τυχαίο αυτό πλέον :)

 

Λάρσεν επί τω έργω

WP_20161203_17_29_59_Pro1.jpg

 

στον Τσελόνι κάπου είχα χαζέψει με αυτό που έφτιαχνε και δεν ξεκόλλαγαν τα μάτια μου από τη σελίδα για να τον βγάλω φώτο :)

 

η ουρά όταν έφευγα.... (19:30)

 

WP_20161203_19_24_51_Pro1.jpg WP_20161203_19_24_57_Pro1.jpg

 

και φαντάσου παρά τρίχα να ξενερώσω και να φύγω με την σαφώς πολύ πολύ μικρότερη που είχα πετύχει όταν πήγα (16:00? 16:30?) ...

 

Ελπίζω αύριο να βάλουν 3 και 4 φορές όσα άτομα είχαν σήμερα στο ταμείο. Για το καλό όσων πάνε (και για το καλό της διοργάνωσης στο απώτερο μέλλον μιας και φαίνεται να κερδίζει πανηγυρικά το στοίχημα της προσέλευσης κόσμου))

 

:cheers5:

  • Like 29
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3748 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μήπως να βγάλω τώρα εισιτήριο από viva;

 

Θα έχουμε καλύτερη τύχη λες για αύριο να μην φάμε όλη την ουρά;

 

τσι π*ρνης! και από κόσμο αλλά και από καλούδια. Για κάποιο λόγο καραεντυπωσιάστηκα από τις συμμετοχές και των "αναρχοαυτόνομων" Ελλήνων δημιουργών αλλά και από τα καλούδια που έβλεπα στα καταστήματα. Καλά που προνόησα και δεν είχα λεφτά στη τσέπη μου :) Τα μόνα που πήρα ήταν κάποια τευχάκια για signing. Χάρηκα ιδιαιτέρως που γνώρισα από κοντά τον Κούτση :cool: Τσίμπησα και σκίτσο από τον Τσελόνι. Πάρα πολύ δυνατή η πρόταση του JohnnyMZ για Γκούφυ Βαν Χελσινγκ. Εξαιρετικός! :) Και πάρα πολύ ωραίος τυπάς ΚΑΙ αυτός εδώ. Μέχρι στιγμής όποιο disneyικό δημιουργό έχω δει δια ζώσης, τον έχω συμπαθήσει... Δε νομίζω ότι είναι τυχαίο αυτό πλέον :)

Λάρσεν επί τω έργω
attachicon.gifWP_20161203_17_29_59_Pro1.jpg

στον Τσελόνι κάπου είχα χαζέψει με αυτό που έφτιαχνε και δεν ξεκόλλαγαν τα μάτια μου από τη σελίδα για να τον βγάλω φώτο :)

η ουρά όταν έφευγα.... (19:30)

attachicon.gifWP_20161203_19_24_51_Pro1.jpg attachicon.gifWP_20161203_19_24_57_Pro1.jpg

και φαντάσου παρά τρίχα να ξενερώσω και να φύγω με την σαφώς πολύ πολύ μικρότερη που είχα πετύχει όταν πήγα (16:00? 16:30?) ...

Ελπίζω αύριο να βάλουν 3 και 4 φορές όσα άτομα είχαν σήμερα στο ταμείο. Για το καλό όσων πάνε (και για το καλό της διοργάνωσης στο απώτερο μέλλον μιας και φαίνεται να κερδίζει πανηγυρικά το στοίχημα της προσέλευσης κόσμου))

:cheers5:

Επεξεργασία από totally_wired
  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17533
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5032 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Μήπως να βγάλω τώρα εισιτήριο από viva;

 

Θα έχουμε καλύτερη τύχη λες για αύριο να μην φάμε όλη την ουρά;

 

Οπωσδήποτε να βγάλεις από Viva. Εγώ ήμουν τυχερός και περίμενα μόνο 20 λεπτά, αλλά αυτούς που είχαν εισιτήριο από το Viva τους περνάγανε μπροστά.

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6106
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3197 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Πρώτη μέρα στο κον σήμερα!!! :D Οι εντυπώσεις μου; Οι καλύτερες! :D :D Έφτασα κατά τις 5 παρά και, έχοντας προαγοράσει τα εισιτήρια από τη Viva, μπήκα κατευθείαν... Με την πρώτη ματιά από ψηλά, ο εκθεσιακός χώρος και η όλη ατμόσφαιρα με άφησε με το στόμα ανοιχτό!  :wow: Έκανα ένα μικρό tour στους πάγκους (δεν πρόλαβα σε όλους βέβαια μέχρι να φύγω :P), περνώντας αρχικά από Jemma, Comic-con shop κτλ, αγόρασα κάποια ελληνικά, πήρα υπογραφές, σχεδιάκια... Πέρασα και από τη Λέσχη, βρήκα μερικούς συνήθεις υπόπτους (:P) αλλά δεν πρόλαβα να κάτσω πολύ, θα περάσω και αύριο... Μετά, σειρά είχε ο Celoni!! :D ... Τον βρήκα στον πάγκο, μου υπέγραψε και μου έκανε ένα σχεδιάκι, βγάλαμε και φωτογραφία! :D Είχε και prints από κλασικές ιστορίες του για τη Disney, special prints και διάφορα άλλα καλούδια!! :D Συνέχισα την τσάρκα στα μαγαζιά, βρήκα φίλους από εδώ, τσίμπησα τα κομιξάκια μου και κατά τις 9 παρά έφυγα... Ανυπομονώ ήδη για την αυριανή μέρα, που θα έχει σίγουρα περισσότερο ενδιαφερον, με ομιλίες και workshops!!! :D Τα αποκτήματα και φωτογραφίες από το κον θα ποσταριστούν προσεχώς! :D Stay tuned!!! 

 

 

  • Like 27
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Αρκετές φώτο τραβηγμένες κυρίως από τον πάγκο της λέσχης, με γκεστς εξέχοντα μέλη της λέσχης.

 

Πηγαίνετε στην γκάλερι.

 

Αποτίμηση από την μεριά μου λογικά την Δευτέρα. :)

  • Like 23
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4783 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Μήπως να βγάλω τώρα εισιτήριο από viva;

 

Θα έχουμε καλύτερη τύχη λες για αύριο να μην φάμε όλη την ουρά;

και αμα στη σειρα ειναι να εχεις μπροστα σου την κοπελα; Που αλλου θα βρεις 30+ λεπτα μαζι της,χωρις να εχει που να παει;; :P

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12892
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  378
  • Reputation:   3409
  • Achievement Points:  378
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5004 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Ουφ, εγώ ξεκινάω σε λίγο από Κόρινθο, όμως, να ανέβω για το φεστιβάλ. Υπολογίζω να φτάσω στην αρένα κατά το μεσημεράκι, μετά τις 2μμ -3μμ σίγουρα. Θα βρω τον Celoni; Να φέρω τα τεύχη μου για υπογραφή; Θα έχει ουρά και στις υπογραφές άραγε; Θα μου πέσει ο ουρανός στο κεφάλι; λολ

 

Ραντεβού στο περίπτερο της λέσχης και στη γύρα! Ό,τι και όποιους προλάβω! Have fun, everyone! :blob3::sal::magicadespel:

 

Υ.Γ. Προνόησα και έχω προαγοράσει το εισιτήριό μου, οπότε ελπίζω να μην καθυστερήσω καθόλου στην είσοδο τουλάχιστον! ;)

Επεξεργασία από Marvel Duck
  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6106
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3197 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Ουφ, εγώ ξεκινάω σε λίγο από Κόρινθο, όμως, να ανέβω για το φεστιβάλ. Υπολογίζω να φτάσω στην αρένα κατά το μεσημεράκι, μετά τις 2μμ -3μμ σίγουρα. Θα βρω τον Celoni; Να φέρω τα τεύχη μου για υπογραφή; Θα έχει ουρά και στις υπογραφές άραγε; Θα μου πέσει ο ουρανός στο κεφάλι; λολ

O Celoni στις 4:30 έχει ομιλία μέχρι τις 5:30 και στη συνέχεια workshop μέχρι 6:45... Οπότε πιστεύω θα τον πετύχεις είτε πριν (μόλις φτάσεις δηλαδή) είτε μετά το τέλος του workshop!! :)

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31289
  • Group:  Members
  • Topic Count:  36
  • Content Count:  703
  • Reputation:   5976
  • Achievement Points:  723
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3018 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

Η χθεσινή βόλτα, αν και ξεκίνησε με κακούς οιωνούς, εξελίχθηκε τέλεια. Μια ώρα στην ουρά που απεικόνισε ο germanicus πιο πάνω. Μέσα όμως αρκετές υπογραφές, αγορές και το πρώτο μου σκετσάκι στο sketchbook. Έπεται συνέχεια, σήμερα με βραχιολάκι.

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2399
  • Reputation:   25480
  • Achievement Points:  2437
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5435 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Οι περιγραφές σας, οι εμπειρίες σας και οι φωτογραφίες σας, είναι υπερπολύτιμες, για όλους εμάς που δε μπορούμε να πάμε...

Έστω κι έτσι, παίρνουμε μια πολύ ωραία γεύση από το event...

 

Thanx guys! :)

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ειναι πολυ καλη οργανωση. Νικησε και τον περσινο εαυτο της. Θελω και αλλο!

  • Like 18
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8970
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3480 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Πολύ καλυτερη η διαρρύθμιση φέτος. :) ο χώρος ηταν πολυ καλυτερα κατανεμημένος φέτος και τους συγχαίρω για αυτο. Επισης, υπήρχε και η ανακοίνωση ομιλιών etc απο μεγάφωνα και βόλευε απίστευτα σε σχεςη με πέρυσι!

 

Όμως εχω ακομα κάποια θέματα. Τα workshops. Κανεις δεν ήξερε που γίνονται. Ρώτησα και εθελοντές και κανεις δεν ειχε ιδεα. Γενικοτερα παρατήρησα οτι κανεις δεν ήξερε τιποτα εκτός απο τον τομέα τους. Ούτε στη ρεσεψιόν. Αυτο ηταν στα μείον για φέτος.

 

Βρήκα γνωστά πρόσωπα και κουβέντιασα μαζι τους, γενικοτερα ηταν πολυ ωραια και φέτος. Δεν απογοητεύτηκα ούτε απο τη διοργάνωση ούτε απο τα κομιξακια :D έφυγα με το Δεσμώτη (αχ ρε Ξεπέτα δεν σε βρήκα, ξερεις εσυ), τον Γλύπτη, τρεις τομους Death Note, τους προτελευταίους (ξανα) με υπογραφη και σκίτσακι απο τους Βαβαγιαννη και Πετρόπουλο και αλλα που μου διαφεύγουν :D ξόδεψα περιπου 150 ευρω (πλας το φαΐ :lol: ) ηταν η πιο ακριβή έξοδος μου :lol:

 

Ο Τσελονι μου αφησε ανάμεικτα συναισθήματα. Απο τη μια ηταν συμπαθητικός, αλλα δεν ειχε αυτη τη σπίθα που ειχε η Τζικε, αυτη τη χαρα. Και ήθελε και λεφτα για σκίτσο :lol: Η ομιλία του ηταν χαλαρή και ειχε ενδιαφερον και το workshop μια απο τα ίδια. Βέβαια καθυστερήσαμε να μπούμε στο workshop και ειλικρινά δεν ξερω γιατι. Μαλλον δεν ηταν καλη η συννενόηση με τον Τσελονι.

 

Πολυ ωραια περάσαμε και φέτος, αναμένω και για του χρονου! :D

  • Like 25
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3748 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μια χαρά ήταν το φεστιβάλ. Είχε πάρα πολύ κόσμο, έτσι όπως έπρεπε... Το περίμενα πως θα πήγαινε έτσι καλά...

 

Δεν ξέρω εάν ήταν ιδέα μου αλλά οι κομιξάδες και δημιουργοί και μαγαζάτορες/εκδότες δεν είχαν ιδιαίτερο κέφι. Σα να έκαναν αγγαρεία μου φάνηκε. Αντίθετα οι gamers, ηλεκτρονικοί ή τραπεζίου, οι ρετροπερίεργοι και οι cosplayers ήταν αυτοί που έδωσαν τον παλμό!

 

Χάρηκα που είδα αρκετό κόσμο από εδώ (Κάποιοι δεν χάρηκαν βέβαια που με είδαν αλλά τι να γίνει). Κομιξαγορές δεν έκανα ιδιαίτερες, ένα τευχάκι, ένα πριντ, ένα σκίτσακι από τον τσελόνη, και την προσφορά της Jemma κυρίως για τη νέα δυναμική επιστροφή στα μεταφρασμένα με μια εξαιρετική επιλογή και για το νέο κόμικ του Σκλαβενίτη.

 

Για άλλη μια φορά το solaris κέρδισε το βραβείο του ακριβότερου και λιγότερο φιλικού μαγαζιού. Νομίζω πως απλά δεν θέλει να πουλάει. Περαστικά τους, τα ευρώ μου δεν πρόκειται να τα ξαναδούν (όχι πως τα έβλεπαν βέβαια συχνά).

 

Για το τέλος να πω πως θεωρώ απαράδεκτη την δημιουργία αυτής της ουράς στην είσοδο. Δεν γίνεται να υπάρχουν 8 γκισέδες και να λειτουργεί ένα ταμείο. Απαράδεκτο. Κρίνοντας από την άψογη οργάνωση είμαι πεπεισμένος πως αυτή η ιστορία έγινε επίτηδες για λόγους marketing και πιθανολογώ πως έγινε και για να σπρώξει κόσμο σε αγορά online εισιτηρίων την επόμενη χρονιά (λέγε με προκαταβολικά έσοδα). Απλά θα έπρεπε να σέβεται κάπως τον χρόνο του κόσμου όπου πέρσι τον έψαχνες με το κιάλι.

Επεξεργασία από totally_wired
  • Like 24
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8970
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3480 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Την ουρά την ξέχασα :) Θα συμφωνήσω με τον wired. Ηταν υπερβολικά τεράστια ακ´ομα και στις 8:30 το βραδυ :)

 

Και αλλοιμονο, όσοι ειχαν προπληρώσει τα εισιτήρια, έμπαιναν πιο γρήγορα (πχ, εγω :P)

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και αλλοιμονο, όσοι ειχαν προπληρώσει τα εισιτήρια, έμπαιναν πιο γρήγορα (πχ, εγω :P)

 

Έτσι είναι το σωστό. Να επιβραβεύονται όσοι προνοούν. Οι άλλοι ας περιμένουν :P

Επεξεργασία από Rorschach
  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Βασικά βαριέμαι να γράψω κάτι επιπλέον, όπως υποσχέθηκα. Θα μιλήσουν οι φωτογραφίες που θ' ανεβούν οσονούπω ελπίζω...  :angel:

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4182 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Oυφ ........ :heat:

Μετά από το διήμερο αυτό ,θέλω μια βδομάδα διακοπές ...Επειγόντως .....  :doctor:  

 

Αν πέρασα καλά ????? :thinking:

 

Ηταν δυνατόν μα ΜΗΝ περάσω καλά ???   :dj:

 

 

Με τέτοια ατμόσφαιρα ??

 

20161203_172610.jpg 20161203_172640.jpg 20161203_172703.jpg

 

Με τέτοια παρέα και τόσους πολλούς φίλους παρόντες  ???

 

lefik team.jpg   20161203_131929.jpg  20161203_130558.jpg 20161204_173208.jpg 20161204_191244.jpg20161204_204237.jpg

 

 

Με τόσο όμορφο κόσμο ???

 

20161204_184630.jpg 20161204_155752.jpg 20161203_163029.jpg 20161203_164921.jpg 20161203_183258.jpg20161203_185617.jpg20161203_185630.jpg20161203_202027.jpg20161203_203901.jpg 20161203_183126.jpg

 

 

 

 

Αψογη διοργάνωση φέτος .Eίναι ωραίο να μαθαίνεις από τα λάθη σου (βλέπε περσινό Athens Con).

Διπλάσιος τουλάχιστον κόσμος (αυτό πιστεύω να σημαίνει συνέχεια του event και του χρόνου).

Πολύ δυνατή παρουσία της Λέσχης με πολύ καλύτερη οργάνωση σε σχέση με πέρσι .

 

Αντε και του χρόνου !!!!!  :cheers3:

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 33
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31022
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  131
  • Reputation:   795
  • Achievement Points:  131
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3178 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ήταν μια πολύ ωραία εκδήλωση, πραγματικά. Και τις δύο μέρες που πήγα από τις 12 το μεσημέρι ως τις 9 το βράδυ, δε βαρέθηκα δευτερόλεπτο. Είχε πολλά πράγματα, και μου φάνηκε πρωτότυπη η ιδέα με τα ZmakDown (δεν ξέρω αν υπάρχει από παλαιότερα, γιατί τώρα ξεκίνησα να πηγαίνω σε Κον με αρχή το φετινό ComicDom), και είχε φάση να το βλέπεις (από μακριά και μόνο βέβαια :P ). Ο καλεσμένος που με ενδιέφερε κυρίως ήταν ο Celoni, ωστόσο μου τράβηξε ιδιαίτερα την προσοχή και ο Larsen, ο οποίος κατά την όλη διάρκεια του Κον δε σταματούσε παράλληλα να δουλεύει στο επόμενο κόμικ του, τονίζοντας κιόλας ότι "Τόσο ελεύθερο χρόνο έχει" xD

 

Οι cosplayers ήταν αφασία και σε έκαναν να νιώθεις ότι είσαι κάπου αλλού, πραγματικά λάτρεψα όλες τις στολές

 

Όσο για τον Celoni, συμπαθέστατος και με ένα ύφος που μπορώ να πω ότι μου θύμιζε έντονα χαρακτήρα Disney :lol: Αρκετά τσιμπιμένες οι τιμές του για τα σχέδια, αν και έκανε αρκετά καλή και προσεγμένη δουλειά. Χαλάλι όσοι προλάβαμε να πάρουμε το free sketch την πρώτη μέρα: Λατρεύω τρελά τον Donald Hyde που μού σχεδίασε :yahoo:

 

 

30612035754_73f746999a_b.jpg

 

Επεξεργασία από Alucard
  • Like 22
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Μιας και βλέπω για δεύτερη φορά να σχολιάζεται το κόστος των σχεδίων του Τσελόνι :)

Βλέποντας το σχέδιο που είχε κάνει στον μπροστινό μου (δωρεάν εάν δεν απατώμαι), ενώ αρχικά έλεγα απλώς να πάρω την υπογραφή του σε ένα πριντ, όχι απλά άλλαξα γνώμη και θέλησα σχέδιο και εγώ, αλλά επιπρόσθετα, βλέποντας το πόσο μεράκι έβαζε σε αυτό που έκανε, προτίμησα να πάρω ένα bust sketch με μολυβάκι στα 10 ευρώ. (αν και ομολογώ ότι εάν δεν είχα αρχίσει να φρικάρω από την αναμονή στην ουρά, θα έπρεπε να είχα πάρει ένα bust sketch μελανωμένο στα 20 ευρώ). 3 οι λόγοι. 1. Εάν στο τζαμπέ έκανε ότι έκανε, στο άλλο τι θα έκανε δηλαδή? :) 2. 10 ευρώ... όσο μου κόστισαν περίπου 2 Μεγάλα Σήριαλ. ή 3 Κόμιξ. ή ένα από τα άπειρα κόμικ που έχω αγοράσει και έχω στη ντάνα. in the large scale of things τρίχες δλδ :) 3. Για τους δημιουργούς (και δη τους σχεδιαστές) τα comissions στα conventions είναι ένα αρκετά σημαντικό μέρος του εισοδήματός τους. Δεν είναι όλοι Jim Lee ή Alex Ross όπου αφοδεύονται στο τάληρο όταν κάποιος εκδότης τους αναθέτει κάτι. :) Αισθανόμουν αρκετά περίεργα στο να του ζητήσω ένα σκιτσάκι, να τον έχω δει να βάζει τόση δουλειά σε δαύτο και εγώ να μην τον κερνάω ένα διαολεμένο ποτό. 

 

Είχα και μια κουβέντα με τον Σάντμαν πριν από όλο αυτό. Για το πως ήταν ο χώρος τίγκα σε απίστευτα, πανέμορφα πριντς. Μόνο που *πλέον* δεν έχω χώρο ούτε εγώ, αλλά νομίζω ούτε αυτός, και πιθανότατα ούτε πολλά άλλα μέλη του φόρουμ για να κρεμάσουμε πριντς :) Διότι πάρα πολύ απλά πλέον, χάρη σε όλα αυτά τα conventions, χάρη στην έντονη ενασχόλησή μας με το σπορ, έχουμε αποκτήσει original art. :cool: Η διαφορά είναι τεράστια. Τον Δράκουλα τον έχει και η κουτσή Μαρία είτε στο Κόμιξ, είτε στο πρώτο Editor's Choice. Τον Γκούφη Βαν Χέλσινγκ όμως δια χειρός Τσελόνι? :) ε? ε? ε? :) Κανένας Τερζόπουλος, καμία Καθημερινή και κανείς εκδότης δεν πρόκειται ποτέ να μου δώσει κάτι τέτοιο, κάτι τόσο μοναδικό, κάτι τόσο προσωπικό! :) Ποτέ! :)

 

:cheers5:

  • Like 24
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8970
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3480 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Εγω δεν υπήρχε περίπτωση να δώσω 10 ευρώ για σχεδιο ενώ θα μπορούσα να πάρω κομιξακια με αυτά τα χρήματα :)

 

Ισχύει οτι ετσι βγάζουν τα λεφτα τους στα conventions αλλα το να βλέπω 50 ευρώ για να μου κανει ένα full body που θα του πάρει το πολυ 10 λεπτά, μου φαίνεται τσιμπημένο :)

 

Απο την άλλη, αν τα σχέδια ήταν πιο φτηνά ίσως και να εκανα μια εξαίρεση. Βέβαια ειναι και ανάλογα τον δημιουργό. Η Τζικε πχ κάθησε και έκανε σχέδια για ολους δωρεάν και περιποιημενα :D

 

Και ξαφνικά βλέπω την Κυριακή τα δωρεάν να εχουν γινει πέντε ευρώ. Δηλαδη, θα τρελαθεί αν ο καθένας δεν μπορεί να πληρώσει ένα απλό μολύβι; Εγω πήρα ένα απλό δωρεάν Φεθρυ ο οποίος του πήρε 2 λεπτά. Και έβαλε και πέντε ευρώ για να τα κανει απο εδώ και μπρος. Δηλαδη στα αυτιά μου δεν κάθεται καλά αυτο.

 

Γενικότερα αυτο που θέλω να πω ειναι οτι το όλο συμβάν ήταν παρατραβηγμενο. Ο μπροστινος μου έδωσε 30 ευρώ για δυο μολύβια. Προσωπικά, δεν αξιζαν τόσα χρήματα :)

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Δεν σου κάθεται καλά που έφτιαχνε κάτι για τον κόσμο και ο κόσμος δεν τον κέρναγε ένα ποτό. :)

 

μάλιστα :)

 

:cheers5:

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3268
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  94
  • Reputation:   691
  • Achievement Points:  94
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6074 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Όταν ο Celoni ή ο κάθε Celoni κάνει ένα σχέδιο, δεν πληρώνεις ούτε τα δύο λεπτά που του πήρε να το κάνει, ούτε το μολύβι ή το μελάνι που χάλασε. Πληρώνεις τα χρόνια εξάσκησης που χρειάστηκαν για να φτάσει σε αυτό το επίπεδο και το έμφυτο ταλέντο που αυτός διαθέτει εμείς όχι.

  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31289
  • Group:  Members
  • Topic Count:  36
  • Content Count:  703
  • Reputation:   5976
  • Achievement Points:  723
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3018 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

Νομίζω ότι πρέπει να το αναρτήσω: Μετά από δύο μέρες κυνήγι και αρκετή ώρα αναμονή το χτύπησα το παπί

 

post-31289-0-33401800-1480941172_thumb.jpg

 

Αρχίζω να αισθάνομαι Ντισνευκός και φοβάμαι οτι θα με βαρέσει ο biggles

  • Like 29
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.