Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αναζήτηση Τεύχους της σειράς Κόναν ο Βάρβαρος των εκδόσεων Κόμπρα Πρέςς


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  31587
  • Group:  Members
  • Topic Count:  62
  • Content Count:  574
  • Reputation:   1130
  • Achievement Points:  574
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Αγαπητοί κύριοι καλησπέρα σας

 

 

Ονομάζομαι Τασία είμαι καινούργια στο μπλοκ σας –λατρεύω τα κόμιξ και ένα από αυτά είναι και ο Κόναν ο Βάρβαρος -και ζητώ την βοήθεια σας. Γυρεύω ένα τεύχος του Κόναν ο Βάρβαρος στα Ελληνικά ασπρόμαυρο της Κόμπρα Πρές του 1988 νομίζω Άνοιξης ασπρόμαυρο μεταφρασμένο στα ελληνικά το οποίο ήταν και το αγαπημένο μου και στο οποίο υπάρχει ένα επεισόδιο που είναι, το τελευταίο του εν λόγου τεύχους .Στην πρώτη σκηνή του επεισοδίου ο Κόναν, είναι ήδη βασιλιάς της Ακουιλόνιας ντυμένος με στολή η οποία μοιάζει με ρωμαϊκή αυτοκρατορική πανοπλία τυλιγμένη με ένα είδος  κορδέλας-Ακολούθως στο επεισόδιο αυτό, είναι μέσης ηλικίας ,έχει λευκά μαλλιά στους κροτάφους και μαζί με τους στρατιώτες του είχε πάει σε κάποιο μέρος προκειμένου να σκοτώσει κάποιους μάγους οι οποίοι, προσκυνούσαν ένα τέρας. Στην συνέχεια αυτό φαγώθηκε, από ένα άλλο μεγαλύτερο τέρας το οποίο με την σειρά του σκοτώθηκε από τον εν λόγω ήρωα. Μάλιστα η πρώτη σκηνή την οποία σας περιέγραψα με λεπτομέρεια ο βασιλιάς Κόναν φορούσε χλαμύδα και μάλιστα ο σκιτσογράφος τον παρουσίαζε με την κόμη του να ανεμίζει και μάλιστα αυτή ήταν και η αγαπημένη μου σκηνή όπως και το αγαπημένο μου τεύχος . Δυστυχώς όμως, κατά την μετακόμιση το έχασα και συν των άλλων δεν θυμάμαι ούτε τον τίτλο του εν λόγω επεισοδίου ούτε και το τεύχος . Σας παρακαλώ πολύ θα μπορούσατε να με βοηθήσετε να βρω το τεύχος με το συγκεκριμένο κεφάλαιο όπως επίσης αν υπάρχουν ανάμεσα μας φάν του εν λόγω ήρωα που έχουν διαβάσει Κόναν έτσι ώστε να μπορέσουν να με διαφωτίσουν καθώς επίσης και ποιος είναι ο καλλιτέχνης που σχεδίασε το συγκεκριμένο επεισόδιο . Σας ευχαριστώ πολύ για την προσοχή σας ,ζητώ συγγνώμη για τις λεπτομέρειες για τον συγκεκριμένο ήρωα και αυτό διότι ήθελα να σας κατατοπίσω με όσον το δυνατό μεγαλύτερη ακρίβεια. Τέλος περιμένω με ανυπομονησία την απάντησή σας

Σας ευχαριστώ  Σε περιπτωση που βρείτε κάτι στείλτε μου φωτογραφίες.

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13393
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  370
  • Reputation:   2984
  • Achievement Points:  370
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4915 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Τασία Καλημέρα

 

Κοίταξες τα εξώφυλλα που υπάρχουν στο σάιτ μήπως σε βοηθήσει το εξώφυλλο να θυμηθείς ποιο ψάχνεις;

Θα προσπαθήσω να το ψάξω πάντως έτσι κι αλλιώς. :beer:

Επεξεργασία από Spirous Fon Kourt
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

δε μοιάζει με Ρωμαϊκή πανοπλία, αλλά μήπως?

 

0049.jpg

 

και :welcome: στο φόρουμ :) 

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6036 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Μήπως είναι αυτό που από το κυνόδοντα του πεθαμένου τέρατος έφτιαξε κάποιος ένα φυλαχτό για το λαιμό του Κόναν που του δημιούργησε προβλήματα; Conan the King #10 (ελληνικό Σούπερ Κόναν 6)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Μήπως είναι αυτό που από το κυνόδοντα του πεθαμένου τέρατος έφτιαξε κάποιος ένα φυλαχτό για το λαιμό του Κόναν που του δημιούργησε προβλήματα; Conan the King #10 (ελληνικό Σούπερ Κόναν 6)

 

0157.jpg

 

 

 

==

 

άσπρο μαλλί είχε στο Marvel Graphic Novel Conan of the Isles

 

04.jpg

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6036 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Και ασπρόμαυρο τεύχος, άρα δεν είναι από την πρώτη 20άδα του τίτλου. Σίγουρα δεν είναι αυτό που ανέφερα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31587
  • Group:  Members
  • Topic Count:  62
  • Content Count:  574
  • Reputation:   1130
  • Achievement Points:  574
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Τασία Καλημέρα

 

Κοίταξες τα εξώφυλλα που υπάρχουν στο σάιτ μήπως σε βοηθήσει το εξώφυλλο να θυμηθείς ποιο ψάχνεις;

Θα προσπαθήσω να το ψάξω πάντως έτσι κι αλλιώς. :beer:

 

Τασία Καλημέρα

 

Κοίταξες τα εξώφυλλα που υπάρχουν στο σάιτ μήπως σε βοηθήσει το εξώφυλλο να θυμηθείς ποιο ψάχνεις;

Θα προσπαθήσω να το ψάξω πάντως έτσι κι αλλιώς. :beer:

Καλησπέρα σας κύριε Spirous τώρα που το θυμήθηκα  στο τεύχος του Conan με αριθμό 109 το οποίο θα το δείτε στο site που έχουν τα εξωφυλλα υπάρχει ενα επεισόδιο με τον τίτλο Οι Σκλάβοι του κύκλου - μήπως είναι αυτό; Αν εσείς ή κάποιος άλλος το έχει θα μπορούσατε να το ψάξετε είναι η σκηνή του τελευταίου επεισοδίου . 

Επεξεργασία από ΤασίαΚούτ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31587
  • Group:  Members
  • Topic Count:  62
  • Content Count:  574
  • Reputation:   1130
  • Achievement Points:  574
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

 

δε μοιάζει με Ρωμαϊκή πανοπλία, αλλά μήπως?

 

attachicon.gif0049.jpg

 

και :welcome: στο φόρουμ :)

 

:cheers5:

 

 

 

 

 

 

Παιδιά με συγχωρείτε απο οτι θυμήθηκα τώρα Στο τεύχος του Conan με αριθμό 109 το οποίο θα το δείτε στο site που έχουν τα εξωφυλλα υπάρχει ενα επεισόδιο με τον τίτλο Οι Σκλάβοι του κύκλου - μήπως είναι αυτό ; Και δευτερον το επεισόδιο που γυρεύω βρήσκεται στα τεύχη ή του 108 ή του 109 και το οποίο βρήσκεται στο τέλος.Πάντως αν κάποιος απο εσάς έχει και τα δύο τεύχη αν μπορεί να ψάξει το επισόδιο με τον τίτλο οι Σκλάβοι του Κύκλου. Σας ευχαριστώ και με συγχωρείτε

 

 

δε μοιάζει με Ρωμαϊκή πανοπλία, αλλά μήπως?

 

attachicon.gif0049.jpg

 

και :welcome: στο φόρουμ :)

 

:cheers5:

Οχι παιδιά δεν είναι εξώφυλλο .Απο οτι θυμήθηκα μήπως το εν λόγω επεισόδιο βρήσκεται στο τεύχος Conan με αριθμό 109 το οποίο θα το δείτε στο site που έχουν τα εξωφυλλα υπάρχει ενα επεισόδιο με τον τίτλο Οι Σκλάβοι του κύκλου - μήπως είναι αυτό; Εχετε κάτι υπόψην σας ;

 

 

attachicon.gif0157.jpg

 

 

 

==

 

άσπρο μαλλί είχε στο Marvel Graphic Novel Conan of the Isles

 

attachicon.gif04.jpg

 

:cheers5:

 

Μήπως είναι αυτό που από το κυνόδοντα του πεθαμένου τέρατος έφτιαξε κάποιος ένα φυλαχτό για το λαιμό του Κόναν που του δημιούργησε προβλήματα; Conan the King #10 (ελληνικό Σούπερ Κόναν 6)

Δυστηχώς δεν είναι αυτό .Τώρα που του θυμήθηκα στο τέυχος Conan με αριθμό 109 το οποίο θα το δείτε στο site που έχουν τα εξωφυλλα υπάρχει ενα επεισόδιο με τον τίτλο Οι Σκλάβοι του κύκλου - μήπως είναι αυτό; εκτός και αν είναι στο 108 άλλα δεν νομίζω .Πάντως αν κάποιος απο εσάς έχει το τεύχος 109 θα μπορούσε να κοιτάξει τα τελευταία επισόδια -νομίζω θα δεί την σκηνή που αναφέρω νομίζω .Παιδιά βοηθήστε με να βρώ το εν λόγω τεύχος με το συγκεκριμένο επεισόδιο.Σας ευχαριστώ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Σύμφωνα με τη λίστα του Constantinople εδώ  το 108 έχει

 

την πόλη με κρανία

108 1 SavageSword59 04.jpg

 

τη μεταφορά της 2ης ταινίας με τον Σβαρτζενέγκερ (που δεν είναι βασιλιάς ακόμα) και μέρος από τη φωλιά του πεωσκώληκα

 

108 3 X_SSoC 34-05.png 108 3 X_SSoC 34-16.png

 

Στο 109 έχει 

 

τους σκλάβους του κύκλου

109 1 006-Savage Sword of Conan 149 Rembrandt DCP.jpg

 

και τη μεταφορά της πρώτης ταινίας του Σβαρτζενέγκερ (όπου πάλι η πλοκή δεν κολλάει)

 

===

αυτά που σου ανέβασα στα προηγούμενα ποστ δεν είναι εξώφυλλα. Είναι οι πρώτες σελίδες κάποιων ιστοριών από τα αμερικάνικα κόμικ (όπου έκανε κάπως κλικ η υπόθεση ή η πανοπλία ή το άσπρο μαλλί). Έχουν δημοσιευθεί και στην Ελλάδα, αλλά απλώς τις βρήκα έγχρωμες στα ξένα τεύχη.

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13393
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  370
  • Reputation:   2984
  • Achievement Points:  370
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4915 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Θα το κοιτάξω όταν πάω σπίτι γιατί είμαι εκτός τώρα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5175
  • Reputation:   55431
  • Achievement Points:  5346
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

και μέρος από τη φωλιά του πεωσκώληκα

 

Τώρα εδώ έκανες λάθος εκ παραδρομής ή το έγραψες επίτηδες;  :lol:  :lol:  :lol:

Επεξεργασία από constantinople
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31587
  • Group:  Members
  • Topic Count:  62
  • Content Count:  574
  • Reputation:   1130
  • Achievement Points:  574
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

 

Τασία Καλημέρα

 

Κοίταξες τα εξώφυλλα που υπάρχουν στο σάιτ μήπως σε βοηθήσει το εξώφυλλο να θυμηθείς ποιο ψάχνεις;

Θα προσπαθήσω να το ψάξω πάντως έτσι κι αλλιώς. :beer:

Δυστηχώς δεν μπορώ να θυμηθώ μήπως είναι το 115 η το 108 ή κάποιο άλλο δυστυχώς δεν ξέρω για αυτό αν θα μπορούσατε να με βοηθήσετε και άν λάβατε πρώην απάντησή μου μάλλον οι σκλάβοι του κύκλου δεν είναι αυτό που ζητώ .......

 

Δυστηχώς δεν μπορώ να θυμηθώ μήπως είναι το 115 η το 108 ή κάποιο άλλο δυστυχώς δεν ξέρω για αυτό αν θα μπορούσατε να με βοηθήσετε και άν λάβατε πρώην απάντησή μου μάλλον οι σκλάβοι του κύκλου δεν είναι αυτό που ζητώ .......Δεν ξέρω αν και εδω στο φόρουν υπάρχει δυνατότητα να κοιτάξουμε μέσα απο τα τευχη ιδιαίτερα εκείνα των τελευταίων σελίδων προκειμένου να διευκολύνω την κατάσταση έχω απογοητευθεί.

 

δε μοιάζει με Ρωμαϊκή πανοπλία, αλλά μήπως?

 

attachicon.gif0049.jpg

 

και :welcome: στο φόρουμ :)

 

:cheers5:

Σας ευχαριστώ πολύ για το καλοσώρισμα δυστηχώς όμως δεν είναι εκείνο που ζητώ διότι πολύ απλά δεν ειναι εξωφυλλο σύν των άλλων ειναι αρκετά μεταγενέστερο και μάλιστα με ειδικό illustration όπως και εσείς θα διαπιστώσετε στα εξώφυλλα των τελευταίων ετών .Πάντως αν γνωρίζετε ή εσείς ή κάποιον άλλον φάν του εν λόγω ήρωα ίσως θα μπορούσε να βοηθήσει την κατάσταση.Διότι έχω απογοητευθεί.Νόμιζα οτι ήταν το επεισόδιο οι σκλάβοι του κύκλου αλλά έκανα λάθος.

 

Εκανα λάθος αλλά όχι επιτηδες -πάντως την σκηνή την θυμάμαι το επεισόδιο όμως όπως και το τεύχος δεν θυμάμαι αυτό ειναι για αστείο και για γέλια πάντως ζητώ συγνώμμη αν ταλαιπώρησα αν όμως ξέρετε κάποιον φάν που να τα έχει διαβάσει όλα θα σας ήμουν εγνώμων και σε εσάς και σε όλους τους φίλους έδω που θέλουν να με βοηθήσουν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28905
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4908 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Τασία καλώς ήρθες στο greekcomics! :welcome: Η απάντηση του φίλου constantinople απευθυνόταν σε πρόταση του germanicus και όχι σε εσένα! :) Όσο για το τεύχος, όπως έχεις ήδη διαπιστώσει ίσως, πολλοί θα σε βοηθήσουν και όλο και κάτι θα βρεθεί! :yes: Θα σε παρακαλούσα να μην επαναλαμβάνεις τις απαντήσεις σου, καθώς δεν βοηθάει στην ροή της κουβέντας! :)Καταλαβαίνω ότι τα πρώτα βήματα σε ένα φόρουμ είναι πάντα δύσκολα και είμαι σίγουρη ότι θα βρεις απίθανους θησαυρούς, που δεν τους περιμένεις, με λίγη υπομονή!

 

:cheers3: <--κέρασμα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31587
  • Group:  Members
  • Topic Count:  62
  • Content Count:  574
  • Reputation:   1130
  • Achievement Points:  574
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Τασία καλώς ήρθες στο greekcomics! :welcome: Η απάντηση του φίλου constantinople απευθυνόταν σε πρόταση του germanicus και όχι σε εσένα! :) Όσο για το τεύχος, όπως έχεις ήδη διαπιστώσει ίσως, πολλοί θα σε βοηθήσουν και όλο και κάτι θα βρεθεί! :yes: Θα σε παρακαλούσα να μην επαναλαμβάνεις τις απαντήσεις σου, καθώς δεν βοηθάει στην ροή της κουβέντας! :)Καταλαβαίνω ότι τα πρώτα βήματα σε ένα φόρουμ είναι πάντα δύσκολα και είμαι σίγουρη ότι θα βρεις απίθανους θησαυρούς, που δεν τους περιμένεις, με λίγη υπομονή!

 

:cheers3: <--κέρασμα!

Σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας όμως είναι η πρώτη φορά που μπαίνω σε φόρουμ και δυστηχώς αποοτι φάνηκε μέχρι να μάθω πως λειτουργεί το σύστημα με τις απαντήσεις νομιζα οτι δεν θα εμφανιστούν  για αυτό τις επαναλαμβάνω .Μόνο για να μην γίνει κάποιο λάθος να μ ου πείτε πως μπορώ να αποστέλνω τις απαντήσεις μου και οι οποίες να φαίνονται χωρίς να ξαναπατώ τα κουμπιά.Επίσης σας ευχαριστώ πολύ για την διευκρίνιση για τον άλλο μας φίλο ΄νομιζα οτι ήταν για  εμένα πάντως σας ευχαριστώ . 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13393
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  370
  • Reputation:   2984
  • Achievement Points:  370
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4915 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Τασία Καλημέρα

 

Μην στεναχωριέσαι, θα την βρούμε την ιστορία που ψάχνεις ο κόσμος να χαλάσει. Ακόμα κι αν χρειαστεί να ξαναδιαβάσω την σειρά σελίδα-σελίδα. Τα τεύχη της σειράς τα έχω σχεδόν όλα και είμαι 100% σίγουρος ότι την ιστορία που περιγράφεις την έχω διαβάσει γιατί μου είχαν κάνει και εμένα εντύπωση οι σκηνές που λες απλά επειδή θα μου πάρει λίγο χρόνο, λίγη υπομονή. :coffee:

 

Υ.Γ. Επίσης να σε καλωσορίσω και εγώ με την σειρά μου στο forum και να σου ευχηθώ καλές και ποιοτικές αναρτήσεις.

Μην ζητάς συγνώμη αν κάνεις κάποιο λάθος όλοι κάνουμε ακόμα και οι πιο έμπειροι (ειδικά αυτοί χα χα)! :welcome:

Επεξεργασία από Spirous Fon Kourt
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αυτό που μου αρέσει στο φόρουμ είναι η άμεση ανταποκρίση σε κάθε ένα που κάνει έκκληση σ βοήθεια.Μπράβο σας.

 Τασία καλώς ήλθες,χαίρομαι που είσαι φαν του Κόναν,μην απελπίζεσαι θα την βρουν την άκρη τα λαγωνικά του φόρουμ.Με λίγη υπομονή όλα γίνονται,ακομα και του σπανού(οχι του εκδότη) τα γένια. :havefun:  :beer3: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13393
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  370
  • Reputation:   2984
  • Achievement Points:  370
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4915 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Τασία Καλησπέρα

 

Δες τις παρακάτω δύο εικόνες και πες μου αν σου θυμίζουν κάτι.

 

post-13393-0-48427600-1464202739_thumb.jpg   post-13393-0-46934200-1464202750_thumb.jpg

 

Conan 102              Conan 106

 

Πάτα με το ποντίκι την κάθε εικόνα για μεγένθυση.

Επεξεργασία από Spirous Fon Kourt
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

άσχετο με το ερώτημα της Τασίας, αλλά χρήζει απάντησης :) μιας και λόγω του Σπύρου ξανακοίταξα το Conan 106 :)

 

 
Τώρα εδώ έκανες λάθος εκ παραδρομής ή το έγραψες επίτηδες;  :lol:  :lol:  :lol:

 

:D για τράβα δες τι έχεις γράψει στο τεύχος 108 :) Όχι στο 106. Στο 108 :) Και όπως λέει κάτω-κάτω "Edited by constantinople, 30 January 2016 - 05:43 PM." :) άρα εγώ *έτσι* το βρήκα :D

 

παραξενεύτηκα όταν το αντέγραφα, αλλά σου έχω εμπιστοσύνη! :lol: :lol: :lol:

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31587
  • Group:  Members
  • Topic Count:  62
  • Content Count:  574
  • Reputation:   1130
  • Achievement Points:  574
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Τασία Καλημέρα

 

Μην στεναχωριέσαι, θα την βρούμε την ιστορία που ψάχνεις ο κόσμος να χαλάσει. Ακόμα κι αν χρειαστεί να ξαναδιαβάσω την σειρά σελίδα-σελίδα. Τα τεύχη της σειράς τα έχω σχεδόν όλα και είμαι 100% σίγουρος ότι την ιστορία που περιγράφεις την έχω διαβάσει γιατί μου είχαν κάνει και εμένα εντύπωση οι σκηνές που λες απλά επειδή θα μου πάρει λίγο χρόνο, λίγη υπομονή. :coffee:

 

Υ.Γ. Επίσης να σε καλωσορίσω και εγώ με την σειρά μου στο forum και να σου ευχηθώ καλές και ποιοτικές αναρτήσεις.

Μην ζητάς συγνώμη αν κάνεις κάποιο λάθος όλοι κάνουμε ακόμα και οι πιο έμπειροι (ειδικά αυτοί χα χα)! :welcome:

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ και εσάς και όλους εσας τους φίλους 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5175
  • Reputation:   55431
  • Achievement Points:  5346
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

 

:D για τράβα δες τι έχεις γράψει στο τεύχος 108 :) Όχι στο 106. Στο 108 :) Και όπως λέει κάτω-κάτω "Edited by constantinople, 30 January 2016 - 05:43 PM." :) άρα εγώ *έτσι* το βρήκα :D

 

παραξενεύτηκα όταν το αντέγραφα, αλλά σου έχω εμπιστοσύνη! :lol: :lol: :lol:

 

ΩΧ! Σε πήρα στο λαιμό μου; Μήπως προϋπήρχε από τον προηγούμενο φίλο που είχε αρχίσει τον κατάλογο;

 

Αλλά όχι, δεν οφελεί να δικαιολογούμαι:

 

Το παραδέχομαι! Έπεσες στην καλοστημένη παγίδα μου!  :lol:  :lol:  

Και δεν το διορθώνω, για να το θυμόμαστε και να  :lol:

 

:beer6:

Επεξεργασία από constantinople
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31587
  • Group:  Members
  • Topic Count:  62
  • Content Count:  574
  • Reputation:   1130
  • Achievement Points:  574
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Αγαπητοί φίλοι του Φόρουμ και του Κόναν καλησπέρα σας .Προκειμένου να σας ευχαριστήσω, για την βοήθειά σας όσον αφορά το θέμα που μ'απασχολεί και σας το ανέφερα  θα ήθελα να σας ρωτήσω πως μπορώ να ανεβάσω 2 φακέλους με τον ήρωα Κόναν ως ενα δώρο ευχαριστίας προς όλους εσάς για την βοήθειά σας  .Το πρώτο, που θα ήθελα να ανεβάσω είναι το πρόσφατο κόμιξ με τον αγαπημένο μας ήρωα με τίτλο King Conan The Wolfes beyond the Border το δεύτερο δωράκι είναι κάποια αποσπάσματα που βρήκα απο το internet, απο ένα κομιξ του Κόναν ο οποίος με κάποιον μαγικό τρόπο βρέθηκε στην Νέα Υόρκη του 20 αιώνα και το οποίο έχει τίτλο what if Conan were stant in the 20th Century. Βεβαίως θα πρέπει να αναφέρω οτι, βρήκα σχεδόν ενα κεφάλαιο όχι όλο αλλά και άλλα αποσπάσματα απο το ίδιο το περιοδικό.(οι Φαν του εν λόγω ήρωα θα γνωρίζουν ή θα το έχουν οτι το συγκεκριμένο περιοδικό θα πρέπει κάποιος να το παραγγείλει απο το Εξωτερικό).Ομως ο τρίτος φάκελος  περιλαμβάνει σχέδια αλλά και illustration εικόνες, όπως και τριδιάστατα αγαλματάκια του συγκεκριμένου ήρωα τα οποία τα βρήκα που αλλού; internet αλλά με μεγάλη προσοχή διότι ήθελα να βρώ την καλύτερη και ομορφότερη εκδοχή του Κόναν.Αυτό διότι γνωρίζουμε οτι όχι όλα τα σχέδια τον παρουσιάζουν ωραίο...Αλλά κακάσχημο (και να με συμπαθήσετε αλλά ο εν λόγω ήρωας οπως και άλλοι έχει την δική του άγρια ομορφιά) Ελπίζω να σας αρέσουν .Σας ευχαριστώ πολύ και περιμένω απάντησή σας. 

 

 

post-31587-0-85519900-1464545546_thumb.jpg

post-31587-0-20953300-1464545614_thumb.jpg

post-31587-0-62716600-1464545645_thumb.jpg

post-31587-0-79686000-1464545684_thumb.jpg

post-31587-0-07585200-1464545736_thumb.jpg

post-31587-0-19371400-1464545787_thumb.jpg

post-31587-0-30558800-1464545809_thumb.jpg

post-31587-0-69995400-1464545832_thumb.jpg

post-31587-0-58984100-1464545857_thumb.jpg

post-31587-0-18184300-1464545877_thumb.jpg

post-31587-0-40862700-1464545898_thumb.jpg

post-31587-0-52151000-1464545970_thumb.png

post-31587-0-97217700-1464546030_thumb.jpg

Επεξεργασία από ΤασίαΚούτ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13393
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  370
  • Reputation:   2984
  • Achievement Points:  370
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4915 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Μπράβο Τασία πολύ ωραίο, ευχαριστούμε πολύ όλοι μας :yahoo:.

Την τελευταία εικόνα του μεγάλου δάσκαλου Frazetta πρώτη φορά την βλέπω.  :respect: 

Επεξεργασία από Spirous Fon Kourt
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31587
  • Group:  Members
  • Topic Count:  62
  • Content Count:  574
  • Reputation:   1130
  • Achievement Points:  574
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Χαίρομαι που σας άρεσε -όλες αυτές τις εικόνες τις επέλεξα από το Διαδίκτυο με μεγάλη προσοχή διότι δυστυχώς υπάρχουν και απεικονίσεις του εν λόγω ήρωα οι οποίες δεν είναι καθόλου κολακευτικές. Σε περίπτωση που  πολλοί από εμάς τους Φαν του Κόναν θυμούνται το επεισόδιο με τον τίτλο ο Στρατός των Νεκρών το οποίο  δεν θυμάμαι σε ποιό τεύχος το διάβασα -κάποιος απο εσάς να με βοηθήσει και σε αυτό παρακαλώ-  ο καλλιτέχνης απεικόνισε τον Κόναν με τα χαρακτηριστικά του Σταλλόνε!! .Ο τελευταίος καλός είναι αλλά δεν συγκρίνεται με την απεικόνιση του Κόναν απο τον θεϊκό Φρατζέττα. Περιμένω γνώμες σας..Τέλος θα ήθελα να ανεβάσω και το βιβλίο του the King Cocan the Wolfes beyond the Border αλλά δεν το κατάφερα- θα βρώ το τρόπο .Και αυτό διότι θέλω να ευχαριστήσω όπως ανέφερα και πρίν όλους εσας του φίλους.Ομως δεν θα ήταν εξίσου ωραίο να υπήρχαν αναρτημένα όλα τα επισόδεια  του εν λόγω ήρωα ή τα ποιό δημοφιλή απο αυτά σε ειδική σελίδα του blog έτσι ώστε να τα διαβάζουμε όλοι δωρεάν; Και όχι μονάχα για τον Κόναν...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31587
  • Group:  Members
  • Topic Count:  62
  • Content Count:  574
  • Reputation:   1130
  • Achievement Points:  574
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Παιδιά καλησπέρα και καλό σας  μήνα .Βρήκα την εικόνα που σας περιέγραψα προηγουμένως στο ίντερνετ  και τυχαία .Σας στην αποστέλνω προκειμένου να σας βοηθήσω πιο πολύ .Περιμένω νέα σας.Καλό σας βράδυ και καλό σαββατοκύριακο.

post-31587-0-69768800-1464986132_thumb.jpg

post-31587-0-86051300-1464986155_thumb.jpg

Επεξεργασία από ΤασίαΚούτ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5175
  • Reputation:   55431
  • Achievement Points:  5346
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

ConanCobra_0135.jpg

 

Η πρώτη ιστορία του Conan the Savage 4 που δημοσιεύθηκε στο ΚΟΝΑΝ Ο ΒΑΡΒΑΡΟΣ Νο.135 (Οκτώβριος 1996)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6162 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Με πρόλαβε στο τσακ ο Δημήτρης. :)

 

Δεν είναι από τις σειρές που έχει στο μυαλό του ο μέσος οπαδός όταν αναφέρεται στις κλασικές σειρές της Μάρβελ πάντως. :)

Επεξεργασία από GreekComicFan
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5175
  • Reputation:   55431
  • Achievement Points:  5346
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Και απείχε πολύ και από την άνοιξη του 1988 που αναφέρθηκε στην αρχή. Εκεί την πατήσαμε όσοι ψάχναμε! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31587
  • Group:  Members
  • Topic Count:  62
  • Content Count:  574
  • Reputation:   1130
  • Achievement Points:  574
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Και απείχε πολύ και από την άνοιξη του 1988 που αναφέρθηκε στην αρχή. Εκεί την πατήσαμε όσοι ψάχναμε! :)

Ax παιδιά σας ζητώ συγνώμμη είχα την εντύπωση οτι ήταν του 1988 .Η ιστορία αυτή μεταφρασμενη στα ελληνικά είναι στο τεύχος το εξώφυλλο του οποίου παρουσιάζεται; Θα ήθελα επίσης να βοηθήσω τους φίλους του μπλογκ οτι ο καλλητέχνης που τον απεικόνησε ονομάζεται Enrique Alcatena.Και να φανταστείτε οτι μ αζί με εσάς εψαχνα και εγώ και τυχαία μετά απο πολύ καιρό βρήκα την εν λόγω εικόνα.Παράλληλα  σας παρουσιάζω και άλλες δουλειές του πάλι με τον ίδιο ήρωα τώρα όσον αφορά τα τεύχη μέσα στα οποία βρήσκονται οεικόνες που επισυνάπτω τα ψάχνω και αυτά αλλά στα ελληνικά.Τέλος τα τεύχη μέσα στα οποία βρήσκονται οι εν λόγω εικονες είναι στα αγγλικά δεν ξέρω αν έχουν βγεί στα ελληνικά και τα οποία είναι τα εξής:

 

1) Conan the Savage: Issue #1Artist: Enrique Alcatena

2)Conan the savage #3

3)Conan the savage #4

 

Και πάλι σας ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ.

post-31587-0-55263000-1465073076_thumb.jpg

post-31587-0-42518800-1465073300_thumb.jpg

post-31587-0-17825900-1465073320_thumb.jpg

post-31587-0-43599600-1465073404_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31587
  • Group:  Members
  • Topic Count:  62
  • Content Count:  574
  • Reputation:   1130
  • Achievement Points:  574
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Καλησπέρα σας κύριε Constantinople και καλό σας μήνα.Μήπως αυτό είναι το τεύχος μέσα στο οποίο είναι η εικόνα που σας περιέγραψα προηγουμένως στο μπλόγκ; Σας ευχαριστώ πολύ

ConanCobra_0135.jpg

 

Η πρώτη ιστορία του Conan the Savage 4 που δημοσιεύθηκε στο ΚΟΝΑΝ Ο ΒΑΡΒΑΡΟΣ Νο.135 (Οκτώβριος 1996)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5175
  • Reputation:   55431
  • Achievement Points:  5346
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Ναι Αναστασία, αυτό είναι το τεύχος Νο.135 μέσα στο οποίο είναι η εικόνα που περιέγραψες!

Επεξεργασία από constantinople
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.