Μετάβαση στο περιεχόμενο

Inspector Gadget [ Αστυνόμος Σαΐνης ] (1983-1986)


dionik

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

On 11/7/2018 at 7:52 PM, Indian said:

Παραθέτω κι ένα άρθρο της Μηχανής του Χρόνου,με πληροφορίες για την σειρά που όλοι αγαπήσαμε. Ενδιαφέρουσα πληροφορία το γεγονός ότι μάθαμε κάποια στιγμή το πρόσωπο του Dr. Claw,από μία φιγούρα που είχε κυκλοφορήσει,το 1992,στην Αμερική. 

 

claw-2.thumb.jpg.8d85294ee7c99ce06f1afbd8cf7c9b99.jpg

 

Νομίζω ότι της φιγούρας προϋπήρξε η εμφάνιση του Δρ Κλάου σε μια βιντεοταινία:

 

601827708_DrClaw.thumb.jpg.5f9eadfc1161bb329d4c63f0ab847283.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Να κάνω μια ερώτηση; Εδώ λέει ότι διανομέας του animation , υπήρξε η Modern times. Η ερώτησή μου είναι η εξής. Υπάρχει περίπτωση να κυκλοφόρησε η εταιρεία και κάποιο κόμικ του Αστυνόμου( αυτά της Marvel που αναφέρει στην προηγούμενη σελίδα ο φίλος @ Miloch Georgevich ;:thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Δυστυχώς η Modern Times δεν κυκλοφόρησε κόμικ του Σαΐνη. :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ανανέωσα το σχόλιό μου στην προηγούμενη σελίδα με 3 επιπλέον ηθοποιούς, ενώ άλλαξα και υπερσύνδεσμο του Πάνου Τσαπάρα στην "RetroDB" μιας και προέκυψε λήμμα (προηγουμένως είχα βάλει της IMDB"), αλλά τα παιδιά που έχουν περάσει την καταχώρηση στις μεταγλωττίσεις σε άλλο επίπεδο, όχι μόνο έχουν ανακαλύψει περισσότερους συντελεστές στη μεταγλώττιση της ΕΡΤ και των βιντεοκασετών, αλλά έχουν καταγράψει και τις 4 διαφορετικές (ναι, καλά διαβάζετε!) μεταγλωττίσεις που έχουν γίνει! Δείτε εδώ και επιλέξτε ποιας μεταγλώττισης τους συντελεστές θέλετε να σας δείξει! Στη "RetroDB" οι σύνδεσμοι εξυπηρετούν ωστόσο για να δείτε σε ποιες άλλες παραγωγές έχουν συμμετάσχει οι συντελεστές αυτοί εκτός των μεταγλωττισμένων, τη λίστα επεισοδίων με τίτλους, κύκλους επεισοδίων και ημερομηνίες προβολής αυτών, σε ότι αφορά όμως τη μεταγλώττιση/διανομή της "ΕΡΤ" και μόνο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

@ Mandrake τρομερό εγχείρημα η RetroDB! Έχετε συγκεντρώσει απίθανες πληροφορίες για... τα πάντα εκεί μέσα!!!!:respect::respect::respect:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 30/10/2022 στο 11:50 ΠΜ, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

@ Mandrake τρομερό εγχείρημα η RetroDB! Έχετε συγκεντρώσει απίθανες πληροφορίες για... τα πάντα εκεί μέσα!!!!:respect::respect::respect:

 

Να 'σαι καλά βρε Θοδωρή! :efxaristo:  Εδώ και ένα χρόνο, όμως, ότι πληροφορία συγκεντρώνω την κρατάω για πάρτη μου. Φυσικά σταμάτησα και τη σχετική αγορά σε βιβλιογραφία. Εάν ποτέ σκεφτούν σοβαρά τι ζημιά ξεκίνησαν να κάνουν από την αρχή 1-2 από κει μέσα και τα επαναφέρουν, θα συνεχίσω. Δεν το βλέπω όμως να συμβαίνει διότι ο ένας αδιαφορεί και ο άλλος απλά είναι βλάκας. Στην περίπτωση του βλάκα που δεν είναι Διαχειριστής, όπως εγώ, θα μπορούσα να είχα πάρει μέτρα αλλά δεν ήταν σωστό να φτάσουμε εκεί. Το σκέφτηκα σοβαρά και αρκετές φορές, βέβαια, διότι ενώ μπήκα για χαβαλέ πριν 12 χρόνια, έχω δώσει την ψυχή μου για τη βάση αυτή και πέρα απ' τον ιδρυτή της (τον Νάσο) έχω δουλέψει πολύ περισσότερο απ' όλους όλα αυτά τα χρόνια και δεν ήθελα να πετάξω όλον αυτό τον κόπο και να τον χαρίσω σε ένα βλάκα, ο οποίος μπήκε πάλι ξαφνικά να ισοπεδώσει τα πάντα μετά από 3.5 χρόνια απουσίας. Έδωσα τόπο στην οργή όμως, έστειλα αυτά που έπρεπε να στείλω με μήνυμα και τελείωσε εκεί. Άλλοι τροφοδότες είδαν ότι δεν υπάρχει σωτηρία και λάκισαν πολύ νωρίτερα. Εγώ δυστυχώς άργησα λιγάκι. Δεν πειράζει... Πάμε γι' άλλα. Υπάρχει χώρος για εθελοντική εργασία στο διαδίκτυο, αρκεί να βρεις σωστούς συνεργάτες που να μπορείς να συνεννοηθείς και να βλέπεις ότι προχωρούν πράγματα. Σκοπός είναι να προχωράμε και ο καθένας απ' το μετερίζι του να προσπαθεί ώστε να φτιάξουμε σωστά και χρήσιμα πράγματα. Εν προκειμένω να διατηρήσουμε τη φιλμική μνήμη, όπως και την τηλεοπτική ή του Βίντεο, με όποιον τρόπο μπορούμε.

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.