Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καλώς σας βρήκα.


Steelhead

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  31479
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  3
  • Reputation:   41
  • Achievement Points:  3
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2921 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Μετα απο κάποια χρόνια αδράνειας ξανανανκάλυψα την χαρά του να διαβάζω κόμιξ.

 

Μεγαλωμένος με τα Σπαιντερ μαν του Καμπανά και τα X-MEN της Μαμούθ κόμιξ, τον Αστερίξ, τον Λούκυ Λούκ,τον Τεν Τεν, τον Μικυ Μαους όπως πολοί άλοι φαντάζομαι εδω πέρα. Αργότερα άρχισα να διαβάζω ξένα κόμιξ κυρίως Marvel με αγαπημένο ήρωά μου τον Daredevil, αλλα και κάποια ανεξάρτητα Αμερικάνικα όπως του Paul Pope.

 

Πλέον διαβάζω κυρίως κόμιξ με θεματολογία κοινωνική η SF όπως το Persepolis, το Blankets, αλλα και κλασικά έργα ευρωπαίων δημιουργών τα οποια ομολογώ οτι τα αγνοούσα λόγω ..αδιαφοράς νεότερος. Έχω πάθει πλάκα με τα comics του Jodorovsky (Incal, Metabarons, Megalex) και με διακατέχει μια δίψα να ανακαλύψω δημιουργίες του philippe druillet του Moedius κλπ ενώ έχω μεγάλο πόθο να διαβάσω την συνέχεια του Salambo του Druillet που κυκλοφόρησε κάποτε σε έναν εξαιρετικό τόμο στα ελληνικά αλλα ποτέ δεν ολοκληρώθηκε και αδυνατώ να βρώ την συνέχεια σε κάποια έκδοση στα Αγγλικά..

 

Αυτά τα λίγα απο εμένα. Χάρηκα που σας βρήκα και ελπίζω με την παρουσία μου εδώ να μπορέσω να εμπλουτίσω τις γνώσεις μου για τα κόμιξ αλλα και να κάνω νέους διαδιτυακούς και γιατί όχι διαζώσης ομοιοπαθείς φίλους.

 

Πέτρος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26347
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Δικός μας εσύ... ;)

Καλωσήρθες στην παρέα!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3630 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Καλώς ήρθες στην καλύτερη διαδικτυακή παρέα για τα κόμικς.

Θα βρεις ότι τραβάει η ψυχή σου και πολλά παραπάνω. Ειδικά για την Jodo-mania σου. :P

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3749 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δεν γράφω στα καλωσορίσματα συχνά, αλλά μιας και είπες τις μαγικές λέξεις (jodorowsky + moebius) είπα πως θα ήταν άτιμο να μην μπω να σε προειδοποιήσω!

 

Να είσαι σίγουρος λοιπόν πως θα κάνεις πολλούς και καλούς φίλους εδώ (ναι αυτό είναι προειδοποίηση) και πως εάν ξεκινήσεις να αγοράζεις τα κόμικς που μαθαίνεις εδώ μέσα ή που διάβαζες μικρός κτλ... τότε θα κάνεις αρκετό καιρό να ξαναγοράσεις ρούχα, εσώρουχα και όλα τα υπόλοιπα δευτερεύοντα...

 

 

 

 

Μετα απο κάποια χρόνια αδράνειας ξανανανκάλυψα την χαρά του να διαβάζω κόμιξ.

 

Μεγαλωμένος με τα Σπαιντερ μαν του Καμπανά και τα X-MEN της Μαμούθ κόμιξ, τον Αστερίξ, τον Λούκυ Λούκ,τον Τεν Τεν, τον Μικυ Μαους όπως πολοί άλοι φαντάζομαι εδω πέρα. Αργότερα άρχισα να διαβάζω ξένα κόμιξ κυρίως Marvel με αγαπημένο ήρωά μου τον Daredevil, αλλα και κάποια ανεξάρτητα Αμερικάνικα όπως του Paul Pope.

 

Πλέον διαβάζω κυρίως κόμιξ με θεματολογία κοινωνική η SF όπως το Persepolis, το Blankets, αλλα και κλασικά έργα ευρωπαίων δημιουργών τα οποια ομολογώ οτι τα αγνοούσα λόγω ..αδιαφοράς νεότερος. Έχω πάθει πλάκα με τα comics του Jodorovsky (Incal, Metabarons, Megalex) και με διακατέχει μια δίψα να ανακαλύψω δημιουργίες του philippe druillet του Moedius κλπ ενώ έχω μεγάλο πόθο να διαβάσω την συνέχεια του Salambo του Druillet που κυκλοφόρησε κάποτε σε έναν εξαιρετικό τόμο στα ελληνικά αλλα ποτέ δεν ολοκληρώθηκε και αδυνατώ να βρώ την συνέχεια σε κάποια έκδοση στα Αγγλικά..

 

Αυτά τα λίγα απο εμένα. Χάρηκα που σας βρήκα και ελπίζω με την παρουσία μου εδώ να μπορέσω να εμπλουτίσω τις γνώσεις μου για τα κόμιξ αλλα και να κάνω νέους διαδιτυακούς και γιατί όχι διαζώσης ομοιοπαθείς φίλους.

 

Πέτρος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Kαλώς ήρθες φίλε Πέτρο στην μεγαλήτερη και καλυτερη παρέα,εδω που μπήκες θα κολλήσεις.Θα μάθεις πολλά,θα διαβάσεις πολύ.Καλή διαμονή. :havefun:  :yahoo: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  12487
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  258
  • Reputation:   1258
  • Achievement Points:  258
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5081 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Kαλώς ήρθες φίλε μας Πέτρο. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  392
  • Content Count:  4289
  • Reputation:   33964
  • Achievement Points:  4411
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4288 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ένα ζεστό :welcome2: και αποό εμένα!!! Και όπως είπε και ο totally πιο πάνω ετοιμάσου για αφαίμαξη (:P) πορτοφολιού... Ένας παθών!!!

:hop:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.