Μετάβαση στο περιεχόμενο

[ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΕΣ] "Ψάχνω σχεδιαστή/σεναριογράφο για το κόμικ μου"


Tightwad

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4553 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εναλλακτικός τίτλος: Σεναριογράφος/σχεδιαστής μόνος ψάχνει.

 

odEeIY4.png

Κατά καιρούς όλοι μας νομίζω έχουμε δει κάποιο αίτημα για συνεργασία στην ενότητα Σχέδιο/Σενάριο. Συνήθως κάποιος έχει σενάριο ή θέλει σενάριο και επιζητεί συνεργασία με κάποιο άλλο μέλος του φόρουμ ώστε να κάνουν το κόμικ πραγματικότητα.

 

Από εδώ και πέρα, μπορείτε να ποστάρετε τέτοιες "αγγελίες" εδώ, ώστε να είναι μαζεμένες και εύκολα προσβάσιμες. Αν κατά λάθος ποσταριστεί θρέντ τέτοιου τύπου ξεχωριστά, τότε μπορεί να μεταφερθεί εδώ.

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ρώτησα τον Φαίδων και μου είπε ότι εδώ είναι το κατάλληλο μέρος να βάλω την "αγγελία" μου. Υπάρχει κάποιος που θα μπορούσε να χρωματίσει μια 5σέλιδη ιστορία;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17876
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  212
  • Reputation:   802
  • Achievement Points:  212
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4677 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

 Ζωγραφίζω διάφορα ανθρωπάκια. Όμως δεν έχω συγκεντρωμένες αστείες ατάκες, για να λένε μεταξύ τους αυτά τα ανθρωπάκια, τα σχέδια μου είναι  μόνο ανθρωπάκια χωρίς νόημα. Αν πει κάποιος/-α αστείες ατάκες, μπορούμε να βάλουμε αυτά τα ανθρωπάκια να συζητάνε μεταξύ τους και να λένε αστεία.

όπως είναι τα γνωστά meme που κυκλοφορούν στο facebook. Νομίζω ότι έτσι τα ανθρωπάκια θα αποκτήσουν περισσότερο ενδιαφέρον.

Επεξεργασία από eikonikos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καλησπέρα παιδιά, έχουμε ένα σημαντικό πρότζεκτ στα σκαριά. Μια αρκετά μεγάλη ιστορία. Θα μπορούσε να βοηθήσει κάποιος με τον χρωματισμό μερικών σελίδων; 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  13733
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  4
  • Reputation:   51
  • Achievement Points:  4
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4856 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Γεια σας,

 

 

Ονομάζομαι Θοδωρής Ανδριόπουλος και ψάχνω σχεδιαστή για ένα κόμικ το οποίο έχω σχεδόν ολοκληρώσει από πλευράς σεναρίου. 

 

Η προηγούμενη δουλειά μου, η πρώτη μου δηλαδή, πήγε εξαιρετικά καλά. Εκδόθηκε στα Ελληνικά (Best seller όπως μπορείτε να δείτε και στο σύνδεσμο του Public), Αγγλικά, Ιαπωνικά, Κορεάτικα και θα εκδοθεί μέσα στους επόμενους δύο μήνες στα Κινέζικα. Μπορείτε να δείτε στους παρακάτω συνδέσμους τις εν λόγω εκδόσεις:

 

http://www.public.gr/product/comics/greek-comics/loipa/poios-skotose-ton-kyrio-h/prod1071635pp/

 

 

https://www.amazon.com/Who-Killed-Professor-Thodoris-Andriopoulos/dp/3034808836/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1451562482&sr=8-1&keywords=9783034808835

 

 

https://www.amazon.co.jp/%E6%95%B0%E5%AD%A6%E3%83%9F%E3%82%B9%E3%83%86%E3%83%AA%E3%83%BC-X%E6%95%99%E6%8E%88%E3%82%92%E6%AE%BA%E3%81%97%E3%81%9F%E3%81%AE%E3%81%AF%E3%81%A0%E3%82%8C%E3%81%A0-%E5%AE%B9%E7%96%91%E8%80%85%E3%81%AF%E3%81%BF%E3%82%93%E3%81%AA%E6%95%B0%E5%AD%A6%E8%80%85-%E3%83%96%E3%83%AB%E3%83%BC%E3%83%90%E3%83%83%E3%82%AF%E3%82%B9-%E3%82%BF%E3%83%8A%E3%82%B7%E3%82%B9%E3%83%BB%E3%82%B0%E3%82%AD%E3%82%AA%E3%82%AB%E3%82%B9/dp/4062579421/ref=pd_rhf_dp_p_img_1?ie=UTF8&refRID=1JBGXBGV4NZ8Y0BMYZT6

 

 

http://blog.naver.com/darun_pub/220598487240

 

 

Έχω ατζέντη για την Ιαπωνική και την Κορεάτικη έκδοση και γενικά έχω ανοικτή γραμμή επικοινωνίας με τους ξένους εκδότες. Φυσικά, το ότι εκδόθηκε μία δουλειά δεν σημαίνει ότι θα εκδοθεί και οποιαδήποτε άλλη δουλειά που κάνει ένας δημιουργός. Απλώς, το θετικό είναι ότι υπάρχουν κάποιες άκρες. Το συνολικό προϊόν υπολογίζω ότι θα είναι 120-150 σελίδες μιας και το κείμενο μου βγαίνει γύρω στις 40 σελίδες. Η εμπειρία μου λέει ότι είναι πιο εύκολο να πουληθεί το βιβλίο όταν είναι πλήρες, αλλά μπορούμε να στείλουμε προτάσεις ακόμη και με 20 σελίδες μόνο, ως δείγμα.

 

 

Λίγα λόγια για το σενάριο. Οι πρωταγωνιστές είναι αριθμοί (που έχουν ανθρώπινη μορφή; θα το δούμε με τον σχεδιαστή) και κανονικοί άνθρωποι (είναι κυρίως μαθηματικοί, οπότε δεν τους λες και απολύτως κανονικούς). Η ιστορία διαδραματίζεται στην αρχαία Αίγυπτο κυρίως αλλά και σε αρχαία Ελλάδα, Βαβυλώνα, Σικελία. Μέσα από την αφήγηση γίνονται γνωστοί κάποιοι αρχαίοι μύθοι για τα Μαθηματικά καθώς και πραγματικά περιστατικά, αλλά αναδεικνύονται και κάποιες κορυφαίες προσωπικότητες της Ιστορίας, όπως για παράδειγμα ο Θαλής ο Μιλήσιος (ένας από τους επτά σοφούς) ή ο Πυθαγόρας κ.α.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8970
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3480 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Εχω διαβάσει το προηγούμενο σου έργο, ήταν παρα πολυ ωραίο! Το διάβασα μονορούφι και το τελος ήταν συγκλονιστικό xD σου εύχομαι να τα πας καλα και στην επόμενη σου δουλειά και να βρεις κάποιον να σε βοηθήσει να ολοκληρώσεις το όραμα σου :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 11 months later...

  • Member ID:  33155
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  2
  • Reputation:   18
  • Achievement Points:  2
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2079 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Καλημέρα κι από εμένα,

 

έχω γράψει αρκετές μικροϊστορίες (flash fiction & διηγήματα) οι οποίες κινούνται θεματικά στο χώρο του weird fiction / horror / sci-fi.

 

Δουλεύοντας κάποιες από αυτές, πιστεύω μπορεί να βγει μια ανθολογία comic. 

 

Ζητείται λοιπόν συνεργάτης ο οποίος θα δώσει ζωή με το πενάκι του σε αυτές τις ιστορίες. 

 

Όσοι ενδιαφέρονται ας επικοινωνήσουν μαζί μου : treoris42@gmail.com

 

Ευχαριστώ.

 

 

Επεξεργασία από Nick Lysikatos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 years later...

  • Member ID:  41359
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   2
  • Achievement Points:  1
  • Days Won:  0
  • With Us For:  61 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Γεια σε όλους, είμαστε ένας σχεδιαστής και ενας σεναριογράφος και φτιάχνουμε ένα κομιξ ερασιτεχνικά σε στυλ manga ασπρόμαυρο, εχω το σενάριο και έχω σχεδιάσει το πρώτο τεύχος τελειωμένο, και ψάχνω σχεδιαστή η κάποιον για επεξεργασία των σχεδίων μου στο pc και χρωματισμό αν είναι να το κάνουμε έγχρωμο, να συνεργαστούμε να το συνεχίσω. σκέφτομαι μηπως το κανω και webtoon. αν κάποιος ενδιαφέρεται η γνωρίζει κάποιον ας μου στείλει στο angelos.fr@gmail.com  ευχαριστώ.

η εικόνα είναι το εξωφυλλο

image.thumb.jpeg.d0822096cac83bfaa529fca7fb9f4a78.jpeg

Επεξεργασία από angelosfra
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.