Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συζήτηση στο FB σχετικά με την Βιβλιοθήκη του Ρόσα [ΣΧΟΛΙΑ] & Ψηφοφορία!


ΚΟΜΙΞ

Ψηφοφορία για την επόμενη Βιβλιοθήκη από την Καθημερινή!  

66 Μέλη έχουν ψηφίσει

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Παρακαλούμε να συνδεθείτε ή να εγγραφείτε για να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση.

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  29985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  445
  • Reputation:   2214
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3660 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

 

Αυτο φαινεται ομως απο αυτα έβαλαν στην Εθνικη Βιβλιοθηκη τον  Νοέμβριο του 2014:

 
(ISBN:978-960-585-012-8). 1. Βιβλιοθήκη Φλόϋντ Γκότφρεντσον : Ο Μίκυ Μάους στην Κοιλάδα του Θανάτου
(ISBN:978-960-585-013-5). 2. Βιβλιοθήκη Φλόϋντ Γκότφρεντσον : Ο Μίκυ Μάους και η Απαγωγή της Μίννι

 

E, ελπίζω να το μετάνιωσαν :P

 

Eκτός αν τα βγάλουν σαν την Μπάρκς ανα βδομάδα με εφημερίδα. Τότε ναι αξίζει. Αλλά για βιβλιοπωλείο είναι κρίμα καθώς το φορμάτ τις Φανταγκράφικς είναι υπέροχο.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

E, ελπίζω να το μετάνιωσαν :P

 

Eκτός αν τα βγάλουν σαν την Μπάρκς ανα βδομάδα με εφημερίδα. Τότε ναι αξίζει. Αλλά για βιβλιοπωλείο είναι κρίμα καθώς το φορμάτ τις Φανταγκράφικς είναι υπέροχο.

Δεν ξέρω... Και δεν ξέρουμε τι είναι πλέον στα σχέδια τους...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Να τονιστεί ότι η ψηφοφορία λήγει αύριο και ώρα 19:00! 

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30151
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  39
  • Reputation:   353
  • Achievement Points:  39
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3584 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Εφόσον είδαν ανταπόκριση μεγάλη με τη Βιβλιοθήκη Disney στην εφημερίδα, το πιο σωστό (για εκείνους) θα ήταν να το βάλουν να πωλείται ξεχωριστά. Θα έχουν μεγαλύτερα κέρδη. Με την εφημερίδα ξέρεις πως θα σου έρθει κανα 4ρι ευρώ και ξεμπέρδεψες, αν τα πουλήσουν ξεχωριστά ετοιμαστείτε να τα σκάσουμε. :moutra2:

 

Επίσης  δε μου αρέσει η ποιότητα που είχε η Καθημερινή στους τόμους Disney, ήταν σαφώς χαμηλότερη απο τους τόμους της Βιβλιοθήκης του Καρλ Μπαρκς του Τερζοπουλου. Εχω και απο τα 2 τεύχη και βλέπω πως υπάρχει μέχρι και αισθητή διαφορά στο πάχος των τόμων. Πολύ φοβαμαι οτι αν εκδώσουν Γκότφρεντσον δε θα έχει την ποιότητα απο το έπος που μας παρέδωσε η Νέα Ακτίνα.

Απο την άλλη όμως, μήπως η Καθημερινή είχε χαμηλότερη ποιότητα επειδή το είχε σαν ένθετο; :thinking:  Επίσης, μας χρωστάνε καθόλου τόμους Μπάρκς ή τελος;

 

---> Και κάτι άσχετο, χθες πήγα σε ενα βιβλιοπωλείο είχα μια συζήτηση με εναν υπάλληλο για το ποιά έργα θα βγάλει μελλοντικά η Καθημερινή. Ο υπάλληλος αποδείχθηκε τρελό fanboy του Ουίλλιαμ Βαν Χόρν, τόσο που όπως υποστήριζε τον θεωρεί κλάσεις ανώτερο απο τον Μπάρκς και το Ρόσα. Μέχρι που μου έλεγε οτι το Inception επηρρεάστηκε απο ιστορία δικιά του και εκεί τον διόρθωσα λέγοντας οτι είμαι 100% σίγουρος πως είναι ιστορία του Ρόσα. :notalk::dimis3: 

Επίσης αν δεί το post να ξέρει οτι δε τα λέω κοροιδευτικά όλα αυτά, απλά ενθουσιάστηκα που για μια φορά φάνηκαν χρήσιμες οι γνώσεις μου πάνω στα παπιά. :blob7:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  445
  • Reputation:   2214
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3660 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Εφόσον είδαν ανταπόκριση μεγάλη με τη Βιβλιοθήκη Disney στην εφημερίδα, το πιο σωστό (για εκείνους) θα ήταν να το βάλουν να πωλείται ξεχωριστά. Θα έχουν μεγαλύτερα κέρδη. Με την εφημερίδα ξέρεις πως θα σου έρθει κανα 4ρι ευρώ και ξεμπέρδεψες, αν τα πουλήσουν ξεχωριστά ετοιμαστείτε να τα σκάσουμε. :moutra2:

 

Επίσης  δε μου αρέσει η ποιότητα που είχε η Καθημερινή στους τόμους Disney, ήταν σαφώς χαμηλότερη απο τους τόμους της Βιβλιοθήκης του Καρλ Μπαρκς του Τερζοπουλου. Εχω και απο τα 2 τεύχη και βλέπω πως υπάρχει μέχρι και αισθητή διαφορά στο πάχος των τόμων. Πολύ φοβαμαι οτι αν εκδώσουν Γκότφρεντσον δε θα έχει την ποιότητα απο το έπος που μας παρέδωσε η Νέα Ακτίνα.

Απο την άλλη όμως, μήπως η Καθημερινή είχε χαμηλότερη ποιότητα επειδή το είχε σαν ένθετο; :thinking:  Επίσης, μας χρωστάνε καθόλου τόμους Μπάρκς ή τελος;

 

---> Και κάτι άσχετο, χθες πήγα σε ενα βιβλιοπωλείο είχα μια συζήτηση με εναν υπάλληλο για το ποιά έργα θα βγάλει μελλοντικά η Καθημερινή. Ο υπάλληλος αποδείχθηκε τρελό fanboy του Ουίλλιαμ Βαν Χόρν, τόσο που όπως υποστήριζε τον θεωρεί κλάσεις ανώτερο απο τον Μπάρκς και το Ρόσα. Μέχρι που μου έλεγε οτι το Inception επηρρεάστηκε απο ιστορία δικιά του και εκεί τον διόρθωσα λέγοντας οτι είμαι 100% σίγουρος πως είναι ιστορία του Ρόσα. :notalk::dimis3: 

Επίσης αν δεί το post να ξέρει οτι δε τα λέω κοροιδευτικά όλα αυτά, απλά ενθουσιάστηκα που για μια φορά φάνηκαν χρήσιμες οι γνώσεις μου πάνω στα παπιά. :blob7:

Έπεσε η ποιότητα γιατί τα αγόρασες 4 ευρώ, όχι 24. Μην είμαστε αχάριστοι :P Μια χαρά ήταν για 4 ευρώ, σκληρώδετο και ωραίο.

 

Εγώ πάντως 24 ευρώ για Κάρλ Μπάρκς 50 τόμους βιβλιοθήκη δεν έσκαγα (για αυτό δεν είχα πάρει κιόλας του Τερζό).

 

Τι εννοείς; αν θα βάλουν Μπάρκς ιστορίες, ή αν θα φέρουν την Βιβλιοθήκη Μπαρκς (όχι disney), με την καλύτερη ποιότητα. Το δεύτερο όχι. Αλλά ναι μπορούν να βγάλουν τους τόμους Μπάρκς με τις ιστορίες πριν το 1950, που μάλλον θα το κάνουν αυτό το καλοκαίρι.

 

Είχες δίκιο του Ρόσα είναι.

 

 

Πάντως Βαν Χόρν βιβλιοθήκη αγόραζα. Πόσο να είναι 5,6 τόμοι. Άνετα.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εφόσον είδαν ανταπόκριση μεγάλη με τη Βιβλιοθήκη Disney στην εφημερίδα, το πιο σωστό (για εκείνους) θα ήταν να το βάλουν να πωλείται ξεχωριστά. Θα έχουν μεγαλύτερα κέρδη. Με την εφημερίδα ξέρεις πως θα σου έρθει κανα 4ρι ευρώ και ξεμπέρδεψες, αν τα πουλήσουν ξεχωριστά ετοιμαστείτε να τα σκάσουμε. :moutra2:

 

Επίσης  δε μου αρέσει η ποιότητα που είχε η Καθημερινή στους τόμους Disney, ήταν σαφώς χαμηλότερη απο τους τόμους της Βιβλιοθήκης του Καρλ Μπαρκς του Τερζοπουλου. Εχω και απο τα 2 τεύχη και βλέπω πως υπάρχει μέχρι και αισθητή διαφορά στο πάχος των τόμων. Πολύ φοβαμαι οτι αν εκδώσουν Γκότφρεντσον δε θα έχει την ποιότητα απο το έπος που μας παρέδωσε η Νέα Ακτίνα.

Απο την άλλη όμως, μήπως η Καθημερινή είχε χαμηλότερη ποιότητα επειδή το είχε σαν ένθετο; :thinking:  Επίσης, μας χρωστάνε καθόλου τόμους Μπάρκς ή τελος;

 

---> Και κάτι άσχετο, χθες πήγα σε ενα βιβλιοπωλείο είχα μια συζήτηση με εναν υπάλληλο για το ποιά έργα θα βγάλει μελλοντικά η Καθημερινή. Ο υπάλληλος αποδείχθηκε τρελό fanboy του Ουίλλιαμ Βαν Χόρν, τόσο που όπως υποστήριζε τον θεωρεί κλάσεις ανώτερο απο τον Μπάρκς και το Ρόσα. Μέχρι που μου έλεγε οτι το Inception επηρρεάστηκε απο ιστορία δικιά του και εκεί τον διόρθωσα λέγοντας οτι είμαι 100% σίγουρος πως είναι ιστορία του Ρόσα. :notalk::dimis3: 

Επίσης αν δεί το post να ξέρει οτι δε τα λέω κοροιδευτικά όλα αυτά, απλά ενθουσιάστηκα που για μια φορά φάνηκαν χρήσιμες οι γνώσεις μου πάνω στα παπιά. :blob7:

Είναι λογικό οι τόμοι του Τερζο του Μπαρκς να είναι καλύτεροι... Ακόμα, οι τιμές τους ήταν τέτοιες γιατί δεν είχε την ίδια δύναμη με την Καθημερινή και ήθελε να βγάλει κέρδος... Λογικά η ποιότητα θα ήταν χαμηλότερη επειδή τους είχαν ως ένθετο μάλλον... (Η τιμή τους ήταν εξευτελιστική... 4 ευρώ αντί των 20) Ακόμα έχουν αυτό το καλοκαίρι να βγάλουν τους τόμους 33-48 και τέλος ο Μπαρκς... Προσωπικά εάν είναι οι τόμοι του Ρόσα να έχουν πιο καλή ποιότητα και κείμενα και άρθρα γενικά θα έδινα κάτι παραπάνω. Ας μην ξεχνάμε κιόλας ότι είναι maximum 8 τόμοι μαζί με τον Βίο και τα Χαμένα Επεισόδια... Θα μπορούν κιόλας να τους βγάζουν σιγά σιγά και να κοστίζουν λίγο παραπάνω. 

 

Καλά αυτό με τον Βαν Χορν με ξεπερνά :P Μήπως τον μπέρδεψε με κανέναν άλλο? Το inception είναι εμπνευσμένο από τον Ρόσα όντως... Βασικά από την εκπληκτική ιστορία Το Όνειρο μιας Ζωής!!

 

Τελικά κάτι σχετικό με την Καθημερινή σου είπε; :P

 

Όσο για το Γκοτφρεντσον... Ειλικρινά δεν ξέρω τι θα κάνουν... Φαίνεται ότι σκέφτονταν να χωρίσουν τον 1 τόμο σε 2 μικρότερους....

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Η ψηφοφορία έληξε με νικητή τον Ντον Ρόσα! Αναλυτικά οι ψήφοι μαζί με του φβ: 

  1. Ντον Ρόσα: 128
  2. Ρομάνο Σκαρπα: 72
  3. Φλουντ Γκοτφρεντσον: 46
Οπότε όσοι θέλουν ας στείλουν e-mail σχετικό με τη Βιβλιοθήκη του Ντον Ρόσα και στο οποίο να ειπωθεί η έκδοση να είναι καλή με άρθρα και κείμενα. Ευχαριστώ για τη συμμετοχή. Θα προτιμούσα να ήταν πιο πολλά τα άτομα στο φβ αλλά καλά κάνανε όσοι ψηφίσαν. 

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30580
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1828
  • Reputation:   13127
  • Achievement Points:  1938
  • Days Won:  7
  • With Us For:  3407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Οι ψήφοι του φβ έχουν προστεθεί σε αυτούς εδώ? Το πιο πιθανόν είναι ότι όσοι έχουν ψηφίσει εδώ, ψήφισαν και στο φβ. Επομένως, η διαφορά που παρατηρείται μεταξύ των τριών δημιουργών δεν είναι πραγματική.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Οι ψήφοι του φβ έχουν προστεθεί σε αυτούς εδώ? Το πιο πιθανόν είναι ότι όσοι έχουν ψηφίσει εδώ, ψήφισαν και στο φβ. Επομένως, η διαφορά που παρατηρείται μεταξύ των τριών δημιουργών δεν είναι πραγματική.

Περιμενα να το πει καποιος αυτο :P Ειχα γρψει στην αρχη του τοπικ να μην ψηφισουν οσοι ψηφισαν στο φβ... Πιστευω οτι εγινε αυτο εαν οχι πληρως τοτε σε μεγαλο βαθμο. Και να μην παρουμε τις ψηφους εδω η διαφορα μεταξυ των δημιουργων ειναι μεγαλη... 50 ψηφοι και κατι... Θελω να πω οτι ειναι καθαρη η νικη του Ροσα.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3559 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Στειλτε μέιλ να τους δώσετε κι άλλα πατήματα να μας ταράξουν στις αναδημοσιεύσεις Ρόσα! :)

Και μετά Μπαρκς μην ξεχνιόμαστε.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Στειλτε μέιλ να τους δώσετε κι άλλα πατήματα να μας ταράξουν στις αναδημοσιεύσεις Ρόσα! :)

Και μετά Μπαρκς μην ξεχνιόμαστε.

Ως συνηθως καυστικος και εκτος θεματος τωρα. Καθως η συζητηση ειναι μια Βιβλιοθηκη και οχι τι η να κανουν στο ΚΟΜΙΞ... Αυτο ειναι μεγαλη κουβεντα :)

Εχουν υπαρξει και ημειλ που ζητουν μη αναδημοσιευση των ιστοριων του Ροσα η οτι ξινιζει η ανατυπωση... Αλλα οπως ειπα αυτο ειναι μια αλλη κουβεντα :)

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3559 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εσεις θα γραφετε πως θελετε Βιβλιοθηκη Ροσα αλλα αυτοι θα διαβαζουν "ο κοσμος ζηταει Ροσα" οποτε οι αναδημοσιευσεις θα συνεχιστουν και με την εγκριση σας πλεον.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εσεις θα γραφετε πως θελετε Βιβλιοθηκη Ροσα αλλα αυτοι θα διαβαζουν "ο κοσμος ζηταει Ροσα" οποτε οι αναδημοσιευσεις θα συνεχιστουν και με την εγκριση σας πλεον.

Οχι εαν γραψεις στο ημειλ οτι θες μονο τη Βιβλιοθηκη του :) Λες και δεν ξερουν οτι ο Ροσα πουλαει... Βεβαια αναξαρτητα απο εμενα η εσενα αμα θελουν να βαλουν αναδημοσιευσεις για να πειραματιστουν θα το κανουν. Απο οτι καταλαβα πειραματιζονται... Και αυτο φαινεται και απο τη νεα πρπσεγγιση που απαντησαν σε καποιο ημειλ... Τελος παντων. Εσυ τους εστειλες ημειλ να τους πεις τη γνωμη σου?

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3559 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εστειλα πριν μηνες με διαφορες προτασεις αλλα δεν απαντησαν. Μπορει να θιχτηκαν κιολας που δεν ημουν ικανοποιημενος με τις επιλογες τους.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30151
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  39
  • Reputation:   353
  • Achievement Points:  39
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3584 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Είναι λογικό οι τόμοι του Τερζο του Μπαρκς να είναι καλύτεροι... Ακόμα, οι τιμές τους ήταν τέτοιες γιατί δεν είχε την ίδια δύναμη με την Καθημερινή και ήθελε να βγάλει κέρδος... Λογικά η ποιότητα θα ήταν χαμηλότερη επειδή τους είχαν ως ένθετο μάλλον... (Η τιμή τους ήταν εξευτελιστική... 4 ευρώ αντί των 20) Ακόμα έχουν αυτό το καλοκαίρι να βγάλουν τους τόμους 33-48 και τέλος ο Μπαρκς... Προσωπικά εάν είναι οι τόμοι του Ρόσα να έχουν πιο καλή ποιότητα και κείμενα και άρθρα γενικά θα έδινα κάτι παραπάνω. Ας μην ξεχνάμε κιόλας ότι είναι maximum 8 τόμοι μαζί με τον Βίο και τα Χαμένα Επεισόδια... Θα μπορούν κιόλας να τους βγάζουν σιγά σιγά και να κοστίζουν λίγο παραπάνω. 

 

Καλά αυτό με τον Βαν Χορν με ξεπερνά :P Μήπως τον μπέρδεψε με κανέναν άλλο? Το inception είναι εμπνευσμένο από τον Ρόσα όντως... Βασικά από την εκπληκτική ιστορία Το Όνειρο μιας Ζωής!!

 

Τελικά κάτι σχετικό με την Καθημερινή σου είπε; :P

 

Όσο για το Γκοτφρεντσον... Ειλικρινά δεν ξέρω τι θα κάνουν... Φαίνεται ότι σκέφτονταν να χωρίσουν τον 1 τόμο σε 2 μικρότερους....

 

Όχι, δε τον μπέρδεψε με άλλον. Μου έλεγε οτι ο Βαν Χορν επιννόησε παραπάνω φυσιογνωμίες για τα παπιά (είχε δίκιο) και οτι ήταν ο πρώτος που τα έστειλε στο διάστημα (δε μπορούσα να πώ με βεβαιότητα αν ήταν σωστό το δεύτερο). Αλλά τον τσάκωσα στο inception. Έ οχι και να μας τσαμπουνάει οτι ο Βαν Χόρν είναι ο best of the best, ο master of disaster κτλ. :reap:

 

Μου είπε με ΑΠΟΛΥΤΗ βεβαιότητα οτι μπορώ να περιμένω λίγο και θα βγεί ο Βιος και Πολιτεία ξανατυπωμένα, μαζί με βιβλιοθήκη Ρόσα. Ήταν τόσο σίγουρος δε όταν το έλεγε που σκέφηκα να τον ρωτήσω άν είναι μέντιουμ ή αν έχει βύσμα στην Καθημερινη. :blob3:

Άσχετο, ποιος κανόνισε την προηγούμενη φορά και φώναξε το Ρόσα; Ο Τερζο ή κάποιος άλλος; Μήπως να τον ξαναφωνάξουμε;

 

Ναι, όπως είπα επειδή ηταν ένθετο ήταν χειρότερη η ποιότητα της βιβλιοθήκης Disney και συμφωνώ μαζί σου, για 4 ευρώπουλα πολύ καλή ποιότητα.

 

- Άσχετο, αλλά ψάχνω τα χαμένα επεισόδια, αλλά παρατήρησα οτι δε μπορώ να ποστάρω στην αναζήτηση τευχών ακόμα. Πρεπει να περάσει κάποιο χρονικό διάστημα ή καποιος αριθμός δημοσιεύσεων για να μπορω; Αν ξέρει κανένας δηλαδη... Μου κλέψαν τον τόμο μου και τον ψάχνω τώρα πάλι. :sad1:

Επεξεργασία από Isley
  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8970
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3481 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Άσχετο, ποιος κανόνισε την προηγούμενη φορά και φώναξε το Ρόσα; Ο Τερζο ή κάποιος άλλος; Μήπως να τον ξαναφωνάξουμε;

Η Λεσχη. Λιγο δύσκολο υποθετω να τον ξαναφέρουν, μάλλον δεν θα εχει μεγάλη προσέλευση.
  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Όχι, δε τον μπέρδεψε με άλλον. Μου έλεγε οτι ο Βαν Χορν επιννόησε παραπάνω φυσιογνωμίες για τα παπιά (είχε δίκιο) και οτι ήταν ο πρώτος που τα έστειλε στο διάστημα (δε μπορούσα να πώ με βεβαιότητα αν ήταν σωστό το δεύτερο). Αλλά τον τσάκωσα στο inception. Έ οχι και να μας τσαμπουνάει οτι ο Βαν Χόρν είναι ο best of the best, ο master of disaster κτλ. :reap:

 

Μου είπε με ΑΠΟΛΥΤΗ βεβαιότητα οτι μπορώ να περιμένω λίγο και θα βγεί ο Βιος και Πολιτεία ξανατυπωμένα, μαζί με βιβλιοθήκη Ρόσα. Ήταν τόσο σίγουρος δε όταν το έλεγε που σκέφηκα να τον ρωτήσω άν είναι μέντιουμ ή αν έχει βύσμα στην Καθημερινη. :blob3:

Άσχετο, ποιος κανόνισε την προηγούμενη φορά και φώναξε το Ρόσα; Ο Τερζο ή κάποιος άλλος; Μήπως να τον ξαναφωνάξουμε;

 

Ναι, όπως είπα επειδή ηταν ένθετο ήταν χειρότερη η ποιότητα της βιβλιοθήκης Disney και συμφωνώ μαζί σου, για 4 ευρώπουλα πολύ καλή ποιότητα.

 

- Άσχετο, αλλά ψάχνω τα χαμένα επεισόδια, αλλά παρατήρησα οτι δε μπορώ να ποστάρω στην αναζήτηση τευχών ακόμα. Πρεπει να περάσει κάποιο χρονικό διάστημα ή καποιος αριθμός δημοσιεύσεων για να μπορω; Αν ξέρει κανένας δηλαδη... Μου κλέψαν τον τόμο μου και τον ψάχνω τώρα πάλι. :sad1:

Ο Μπαρκς και ο Γκοτφρενστο (εστειλε τον Ντοναλντ) πρωτα στο διαστημα... Ειναι λαθος αυτο που σου ειπε... Αυτο με το Βαν Χορν με ξεπερνα ξαναλεω :P Για ειναι τοσο σιγουρος οτι θα βγουν σημαινει οτι κατι ξερει που δεν ξερουμε; :P:thinking:  Τον Ροσα τον καλεσε το 2004 ο Τερζο και το 2014 η Λεσχη. Παντως οσο για τον Βιο που σου ειπε οτι θα βγει ο Βιβλίοπωλης θα μπορουσες να στειλεις μην στην Κασθημερινη και να τους πεις εαν ετοιμαζουν τον Βιο... Και να δουμε τι θα απαντησουν... Ειμαι περιεργος. Βεβαια μπορει να πουν τα γνωστα αλλα κανε τον κοπο σε παρακαλω.

 

Η Λεσχη. Λιγο δύσκολο υποθετω να τον ξαναφέρουν, μάλλον δεν θα εχει μεγάλη προσέλευση.

Για μενα εαν ξαναερθει θα πρεπει να ειναι σε πιο μεγαλο χωρο. Και θα εχει προσελευη Αγγελε. Ποσοι δεν ηρθαν την προηγουμενη φορα η δεν προλαβαν να παρουν σχεδιο...  

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3559 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ποιος Βαν Χορν ρε παιδια; Παρε τον εναν(Ουιλιαμ) και χτυπα τον αλλον(Νοελ)

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30151
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  39
  • Reputation:   353
  • Achievement Points:  39
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3584 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Δηλαδή υπάρχει αμφιβολία οτι όσοι τον είδαν 1 και 2 φορές δε θα θέλουν να τον ξαναδούν 3η; Όλο και κάτι θα έχει αποκτηθεί απο τότε για υπογραφή. Και άλλωστε αποσα έχω ακούσει ο Don είναι φοβερός και ξέρει οτι στην Ελλάδα έχει fans. Απλά παρατήρησα τον Απρίλιο θα πάει Νεάπολη Ιταλίας. Ένα αεροπλάνο και τσούπ ήρθε. :P

 

Θα μαζευτεί λαός για τον Κένο, 100%. Δε ξέρω βέβαια τα διαδικαστικά, αλλά θα το στείλω στην Καθημερινή, μαζί με την έκδοση τόμων γενικότερα.

Άν βεβαια το συνδυάζαν και με τους τόμους θα ήταν φοβερή διαφήμιση.

Επεξεργασία από Isley
  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  445
  • Reputation:   2214
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3660 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Δεν ξέρω... Και δεν ξέρουμε τι είναι πλέον στα σχέδια τους...

Άσχετο αλλά στην Γερμανία έχει ήδη δημοσιευθεί τελειωμένη έκδοση των περιπετειών του Μίκυ απο τον Γκότφρεντσον. Και οι τόμοι είναι χωρισμένοι κατα χρονιά.

 

Μπορεί να τους βγάλουν σε τέτοιο φορμάτ.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Άσχετο αλλά στην Γερμανία έχει ήδη δημοσιευθεί τελειωμένη έκδοση των περιπετειών του Μίκυ απο τον Γκότφρεντσον. Και οι τόμοι είναι χωρισμένοι κατα χρονιά.

 

Μπορεί να τους βγάλουν σε τέτοιο φορμάτ.

Δεν είναι άσχημη ιδέα...

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.