Jump to content

Recommended Posts

Τίτλος:
ΜΑΥΡΑ (ΤΑ)
Σενάριο/Kείμενα:
Αρκάς
Σχέδιο:
Αρκάς
Hμερ. έκδοσης:
12-2015
Εξώφυλλα:
1 + 1 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
1
Είδος εντύπου:
Γελοιογραφία
Βιβλιοδεσία:
Ράχη με μαλακό εξώφυλλο
Περιεχόμενο:
Χιουμοριστικό
Μέγεθος:
13.0 x 17.0
Χρώμα:
Έγχρωμο (ΕΓΧ)
Προέλευση:
Ελληνική
ISBN:
978-960-329-573-0

Ένατο άλμπουμ του Αρκά μέσα σε 14 μήνες. Τα έχουμε ξαναγράψει, ας μην τα γράψω ξανά. Κάποιες, λίγες, γελοιογραφίες είναι καλές, κάποιες άλλες μέτριες.

Νομίζω ότι ο Αρκάς πρέπει να επαναπροσδιορίσει την πορεία του. :)

Ορίστε και δύο δείγματα από το Ίντερνετ:

12347824_752013251601506_2308430570185700771_n.jpg12391981_752324774903687_3668186705409541381_n.jpg

Ονομαστική τιμή: 5,00 ευρώ

• Like 27
  • Thanks 1

Κι άλλο αλμπουμάκι ??????Ελεος ......Γιατί δεν τα κάνει εβδομαδιαίας κυκλοφορίας περιοδικό να τελειώνουμε ????

Μπα μάλλον μας διαβάζει ο Αρκάς και μας τρολλάρει......... :)

• Like 15

Τα βαψε μαύρα ο Αρκάς απο την κριτική που δέχεται :P

• Like 16

Γιατί το κατατάσσεις στην κατηγορία "Χιουμοριστικό"; Αφού έχει πάψει εδώ και καιρό να είναι!! :) Και δεν είναι το 9ο άλμπουμ του σε 14 μήνες, ένα έχει βγάλει με εννιά διαφορετικά εξώφυλλα.

Υ.Γ.

Πρέπει να φτιάξουμε και κατηγορία "κονομισιά".  :lefta:

:valtnino:

• Like 11

Επειδή μάλλον κάποιοι σχολιάζουν υποθέτω χωρίς καν να το έχουν διαβάσει, να αναφέρω εδώ ότι ακόμη και έτσι εν τέλει έχουν δίκιο στα σχόλια τους. Μέτριο γενικά θα έλεγα, έχει τις καλές του στιγμές, διαβάζεται αλλά δεν λατρεύεται όπως παλαιότερες δουλειές του.

Ένα μικρό σχόλιο, αν και το δεύτερο σκίτσο αποτελεί από πλευράς πρωταγωνιστών και θέματος υλικό σχετικό με το άλμπουμ, αυτό δεν περιλαμβάνεται μέσα τελικώς. Να περιμένουμε και δεύτερο αλμπουμάκι με το ίδιο θέμα σύντομα;

• Like 14

Ναι, στο fb το έχουν πει στα σχόλια πως θα βγει και δευτερο τομάκι με τα Μαύρα. Πεντε έξτρα ευρω στην άκρη για όσους το θέλουν. :)

• Like 12

Πότε βγήκε πάλι αυτό και δεν το πήρα χαμπάρι...?  :wall:

Δεν τον προλαβαίνουμε τον Αρκά...! :P

• Like 7

Λοιπόν... Ότι είπε o έτερος κολλημένος με τον Άρκά φίλος Νεκτάριος δηλαδή Yoshi. Μέτριο προς καλό αλμπουμάκι. Προσωπικά με άλλα γέλασα περισότερο με αλλά λιγότερο... Αλλά φυσικά το απόλαυσα. Εύστοχη η παρατήρηση του Νεκτάριου για το δεύτερο σκίτσο της παρουσίασης του Γιώργου. Εγώ χαίρομαι ήδη.

Όπως είπα και στην παρουσίαση για τον ίδιο τον Άρκά. Δεν είναι για μη φανατικούς του. Αλλά για "καμμένους" όπως εγώ και ο Νεκτάριος. Τουλάχιστόν εδω μέσα δε ξέρω άλλον. Σωστή και αποδεκτή και η άποψη του Πονοδότη Παύλου. Δε ξέρω τι τον έπιασε το τελευταίο 12μηνο περίπου. Αλλά η λεγόμενη μικρή σειρά με έχει αφήσει αρκετά ικανοποιημένο...

Βρέθηκε και το επίσημο

... :P Edited by Μενίγ Πουαγώ
  • Like 11

Τουλάχιστόν εδω μέσα δε ξέρω άλλον.

:moutra2: :moutra2:   :moutra:

• Like 7

:moutra2: :moutra2:   :moutra:

:sorry::sad1:

• Like 5

Μιας και το βρήκα μπροστά μου και ήταν και σε καλή τιμή είπα να το τιμήσω...! :)

Πρόκειται για έναν κλασικό Αρκά της νέας του περιόδου...!Πολύ γρήγορο στην ανάγνωσή του αλμπουμάκι,με μερικά καρέ να φέρνουν αρκετό γέλιο κι άλλα ένα απλό χαμόγελο...!

Επιτέλους ο μεγάλος δημιουργός βρήκε το στοιχείο του...!Μέχρι τώρα πιστεύαμε ότι έχει απαισιόδοξο χιούμορ,τώρα βλέπουμε και το μακάβριο χιούμορ του...! :D

Πάντως πλάκα-πλάκα αρχίζουν να κουράζουν τόσα μικρά αλμπουμάκια,τα οποία ούτε καν τσέπης δεν μπορούμε να τα χαρακτηρίσουμε...!Καλύτερα να ήταν μαζεμένα σε έναν αυτόνομο τόμο παρά σε τεύχη-μπρελόκ που βγαίνουν με ρυθμό μηνιαίου περιοδικού...!

Από την άλλη βέβαια αν βγει ένας τέτοιος τόμος η τιμή του θα κυμανθεί στα κλασικά (και δυσθεώρητα) επίπεδα που όλοι ξέρουμε...! :(

Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα...! :P

• Like 9

Ωπ! Τα πολύ μαύρα και τα ροζ μαύρα που είναι;

• Like 5

Που αλλού; Στο Π και στο Ρ αντίστοιχα! :)

:valtnino:

• Like 4

Θεωρούνται ξεχωριστά; Γιατί;

• Like 3

Είναι κάτι που θα ήθελα να το επανεξετάσουμε τόσο για την συγκεκριμένη έκδοση, όσο και τα ζευγάρια. Ίσως θα μπορούσε και να ενταχθούν όλα στην σειρά "μικρά" όπως κάνει η εκδοτική αν και θα δημιουργούσε περισσότερα προβλήματα αυτό από όσα θα έλυνε νομίζω.

Το λιγότερο που μπορώ να σκεφτώ εάν είναι αρνητική η απόφαση είναι τουλάχιστον να ενημερωθούν τα αρχικά θέματα με links προς τις άλλες παρουσιάσεις για να μην ψαχνόμαστε.

Edited by Yoshimitsu
  • Like 7

..........

Το λιγότερο που μπορώ να σκεφτώ εάν είναι αρνητική η απόφαση είναι τουλάχιστον να ενημερωθούν τα αρχικά θέματα με links προς τις άλλες παρουσιάσεις για να μην ψαχνόμαστε.

Αυτό πρέπει να γίνει οπωσδήποτε (και μιλάω ως ο ΠΙΟ άσχετος με τον Αρκά που υπάρχει εδώ μέσα). 

Εκτός φυσικά και αν θεωρηθούν όλα τα Μαύρα ως μία σειρά και τα Ζευγάρια ως άλλη σειρά.

Το ψάξιμο και οι απορίες μου χθες, σχετικά με τις εκδόσεις του, ήταν καθαρά για λογαριασμό ενός φίλου, που έχει τρέλα με τον Αρκά και ήθελε να μάθει ποια τεύχη του λείπουν. (Και ποια είναι η καλύτερη πηγή πληροφόρησης; Φυσικά το Greek Comics)

• Like 6