Μετάβαση στο περιεχόμενο

The Expanse (2015-2022)


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3504
  • Reputation:   24635
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4579 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104476
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6037 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  423
  • Reputation:   3258
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1520 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Έχω δει όλες τις σεζόν της σειράς. Δεν περίμενα να είναι  η καλύτερη σειρά,όταν την πρωτοξεκινησα πίστευα ''αα άλλη μια διαστημική σαπουνόπερα,τι έχω να χάσω'' και τη ερωτευτηκα. Δε με κάνει να βαριέμαι και θέλει λίγη προσοχή να παρακολουθεις τα ''ασχετα'' αλλά ''μυστικά'' γεγονότα που έχει σχέση με κάποιες τοποθεσίες που δρουν οι πρωταγωνιστές και οι δεύτεροι χαρακτήρες. Ο τίτλος θα μπορούσε να είναι Games of Space.

Όσο για τα βιβλία έχουν κυκλοφορήσει 8 μέρη και φήμες λένε πως θα βγει το 9ο.

 

 

or2k8kcx3w641.jpg?width=960&crop=smart&a

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3504
  • Reputation:   24635
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4579 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3124
  • Reputation:   23738
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2964 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Χουρέι, χουρέι. Η τοπ σειρά των τελευταίων ετών και αφήστε τους άνοιωθους να βλέπουν ανθρωπάκια της καρπαζιάς να γίνονται βαρώνοι σε κάποια αμερικάνικη τυροβλαχαδερούπολη και να εκστασιάζονται. :SmokingDevil:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ντρέπομαι που το λέω αλλά ξεκίνησα προχθές τον 2ο κύκλο... Έχω κατεβάσει από καιρό μέχρι και τον 3ο, αλλά στον 2ο η μεταφραστική ομάδα δε συγχρόνιζε υπότιτλους για την Blu-Ray rip 1080p :shit: και δεν καταδεχόμουν να κατεβάσω χαμηλότερης ποιότητας έκδοση εφόσον είχα εκείνη. Έπειτα για Επιστημονική Φαντασία μιλάμε, οπότε δεν τίθεται καν θέμα σε τι ποιότητα θα έπρεπε κανείς να την παρακολουθήσει. Τον 3ο τον συγχρόνισαν για αντίστοιχο release, ο 4ος εκκρεμεί ακόμα να κατέβει (όταν ξεκίνησε πρέπει να 'χα κατεβάσει 2-3 επεισόδια σε κανένα Web-DL rip 1080, δε θυμάμαι). Κυκλοφόρησαν εδώ και αρκετές βδομάδες υπότιτλοι και τους κατέβασα, αλλά εν τω μεταξύ είχα ξεκινήσει πολλές άλλες σειρές με αποτέλεσμα να μην τον έχω αρχίσει μέχρι προχθές. Αποφεύγω spoilers από δεξιά κι αριστερά όπως ο Διάβολος το λιβάνι, αποφεύγω σχετική αρθρογραφία, κατέβαζα αλλά ΔΕΝ έχω τα trailers των επόμενων κύκλων και επιτέλους ξεκίνησα και τον 2ο! Ο 1ος μου έκανε πολύ καλή εντύπωση και απ' τα λίγα που "ακούω" δεξιά κι αριστερά, την κόβω να τη λατρέψω ακόμη περισσότερο! Δεν υπάρχουν άλλωστε και πολλές σκληροπυρηνικής επιστημονικής φαντασίας που δεν έχω δει ακόμη. Όλα τα "Star Trek", "Babylon 5", "Crusade", "Battlestar Galactica" (παλαιό & νέο. Το "Caprica" μονάχα δεν έχω δει ακόμα... :(), "V" (το παλιό μονάχα... :(), "Stargate", "Farscape", "Andromeda", "The Orville", "The Mandalorian", "Falling Skies", "Defiance", "Firefly", "Doctor Who" (τη νέα και κάποιους κύκλους που έχουν μεταφραστεί απ' την παλιά) & "Dark Matter" τα 'χω βγάλει φλούδι (ακόμη και όποιες σχετικές με τα "σύμπαντα" αυτά fan made σειρές & ταινίες έχουν μεταφραστεί στα Ελληνικά όπως το "Star Trek Continues"), α[' τα "SeaQuest DSV" & "Lost in Space" όλα όσα επεισόδια έχουν μεταφραστεί στα Ελληνικά (τώρα θα πιάσω και τη νέα "Lost in Space" που έχω επίσης κατεβάσει!) και το "Earth: Final Conflict" το πάω σιγά σιγά για να μη μου τελειώσει (μιας και έχει μείνει ο τελευταίος κύκλος...), επομένως οι επιλογές στο είδος (και ειδικά στα μεταφρασμένα) λιγοστεύουν δραματικά... Ξεκίνησε βέβαια και ο νέος κύκλος "Star Trek: Discovery", όπου είδα το 1ο επεισόδιο! yahoo.gif Καλές όμως είναι και οι μαφιόζικες (εκεί κι αν έχω μείνει πίσω, βέβαια, με τόσες που βγαίνουν...) εδώ που τα λέμε. bigwing.gif  Υπάρχει μεγάλη και δυνατή κινηματογραφική παράδοση στο είδος αυτό. Ο χώρος του Φανταστικού, βέβαια, με τραβάει πολύ περισσότερο! :spidey_yeah_that:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.