Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ποιά ήταν η πιο υπερβολική αντίδραση που είχατε για τα κομικ σας;;


Isley

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  30151
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  39
  • Reputation:   354
  • Achievement Points:  39
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3612 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Χτες είχα μια συζήτηση με κάτι φίλους και εν τέλει συνειδητοποίησα οτι μερικές φορές έχω φερθεί παράλογα για τα κομικ μου και θέλω να δώ αν τις παραξενιές των άλλων. :yes:

Το πιο συνηθισμένο και κλασικό παράδειγμα είναι το γεγονός οτι δε μου αρέσει όταν διαβάζει κάποιος ένα κομικ/περιοδικό μου αντί να το ανοίξει απλά και αν το διαβάσει, να του γυρνάει τις σελίδες εντελώς και να το τσακίζει με αποτέλεσμα να χαλάει η ράχη. Έχω κάνει παρατήρηση σε αρκετούς φίλους για αυτό.

Το να τα πιάσουν επίσης με βρώμικα ή λαδωμένα χέρια είναι δε χειρότερο. Τιμωρείται αυστηρά! :et::reap:

Και για να μπώ στο θέμα της συζήτησης που άνοιξα, κάποτε είχα πάει στο πανηγύρι της περιοχής μου (Βριλήσσια) και εκεί γνώρισα εναν πωλητή που είχε παλιά περιοδικά κτλ. Αγόρασα καμια 20ρια ΚΟΜΙΞ σε καλή τιμή/ποιότητα τα οποία ήταν ανάμεσα στα τεύχη 30-80. Τα έβαλα σε μια σακούλα και συνέχισα στο πανηγύρι, αλλά τα πρόσεχα σα το Gollum απο LotR με το δαχτυλίδι "my precious και έτσι".  
Ήμουν αρκετά βήματα πιο κοντά στο να συμπληρωθεί η συλλογή, η χαρά μου δε περιγραφόταν. :dimis:

Η κοπέλα μου είχε θυμώσει (για λίγο) επειδή δε της έπιανα το χέρι και κρατούσα τη σακούλα με τα ΚΟΜΙΞ και με τα 2 χέρια...

Είχα χρόνια να βρώ αυτά τα τεύχη σε καλές τιμές και καλή κατάσταση και χαλαρά ήταν η πιο τραγική μου στιγμή, έστω και αν κράτησε 5 λεπτά...

Όσο γερνάς χαζεύεις . :hit::oscar: 

Ακούω τις δικές σας παίδες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3509 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

:lol: Λοιπόν, να πω κι εγω τις βλακείες μου.

 

Κάποτε, σε ενα χριστουγεννιάτικο μπαζάρ που ειχε κανει η Λεσχη, βρήκα το ΚΟΜΙΞ 100 σε άψογη κατάσταση και ήμουν τοςο χαρούμενος που το κρατούσα σε κατάσταση σωματοφύλακα! Ώσπου, οταν είπαμε να κανουμε βόλτα στο Μοναστηράκι με την οικογένεια κου και να φάμε σουβλάκια, μου είπανε να το αφήσω στο αυτοκίνητο και εγω άρχισα τις υστερίες μου. :P Αφού το άφησα στο πορτμπαγκάζ με μεγάλη προσοχή, τοποθετημένο με χάδια.

 

Επισης, εχω κι εγω τα κολλήματα του στυλ "τσάκισμα, βρωμια" κτλ. Εχω μαλώσει άπειρες φορές τα αδέλφια μου για αυτο το ζήτημα. Ακόμη κι εγω κανω αποστείρωση στα χέρια μου πριν καν αγγίξω ενα περιοδικο. Το ιδιο ισχύει και για τα βιβλια, αλλα ειναι άσχετο. :P

 

Οταν πήγα στο AthensCon, η μητερα μου κατα λάθος έσκισε πολυ λιγο, σχεδόν δεν φαινόταν, τον Μεγάλο Σπλας μου. Εγω τρελάθηκα, άρχισα να ουρλιάζω και παραλίγο να βαλω τα κλάματα! :lol: Η μάνα μου για να με αποζημιώσει, μου το ξαναγοράσε και τη Κυριακή το πήγα για αυτόγραφο στη Τζικε! Απίθανη μητερα εχω! :P Όμως και το δευτερο Σπλας ειχε κακή μοίρα, η οποία δόξα τω Θεω αποκαταστάθηκε με λιγο ίσιωμα στη βιβλιοθήκη. Την Δευετρα μετα το AthensCon, ο αδελφός μου είδε το δευτερο Σπλας και για πλακα το πηρε και έκανε πως του έπεφτε. Εγω στριγκλισα και του ειπα να το αφήσει. Τοτε, κατα λάθος του έπεσε και τσαλακώθηκε λιγο το εξωφυλλο. Ευτυχώς ανάμεσα στους τομους της Βιβλιοθήκης Disney, έφτιαξε! :yes:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23328
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  2301
  • Reputation:   28464
  • Achievement Points:  2302
  • Days Won:  20
  • With Us For:  4580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Πολλοι καυγαδες εχουν γινει παλιοτερα για τα κομικ στο σπιτι μου.

Απο πεντε αδερφια που ολοι, αλλοι λιγοτερο αλλοι περισσοτερο διαβαζαμε κομικ,

ημουν ο μονος που ενδιαφεροταν να τα εχει τακτοποιημενα, καθαρα και σε καλη κατασταση.

 

Αυτοι ηταν οι μικροι, καθημερινοι καυγαδες...

 

Μια μερα ομως μια μεγαλη ντανα κομικς, πραγματικα μεγαλη ομως, 

πηγε στα σκουπιδια κατα την απουσια μου, εεε αφου εγινε της ΚΟΡΕΑΣ στο σπιτι

καταλαβαν οτι δεν πρεπει να μου πετανε τα κομικ μου  :Ungry:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9673
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4638 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Χτες είχα μια συζήτηση με κάτι φίλους και εν τέλει συνειδητοποίησα οτι μερικές φορές έχω φερθεί παράλογα για τα κομικ μου και θέλω να δώ αν τις παραξενιές των άλλων. :yes:

 

Το πιο συνηθισμένο και κλασικό παράδειγμα είναι το γεγονός οτι δε μου αρέσει όταν διαβάζει κάποιος ένα κομικ/περιοδικό μου αντί να το ανοίξει απλά και αν το διαβάσει, να του γυρνάει τις σελίδες εντελώς και να το τσακίζει με αποτέλεσμα να χαλάει η ράχη. Έχω κάνει παρατήρηση σε αρκετούς φίλους για αυτό.

 

Το να τα πιάσουν επίσης με βρώμικα ή λαδωμένα χέρια είναι δε χειρότερο. Τιμωρείται αυστηρά! :et::reap:

Και για να μπώ στο θέμα της συζήτησης που άνοιξα, κάποτε είχα πάει στο πανηγύρι της περιοχής μου (Βριλήσσια) και εκεί γνώρισα εναν πωλητή που είχε παλιά περιοδικά κτλ. Αγόρασα καμια 20ρια ΚΟΜΙΞ σε καλή τιμή/ποιότητα τα οποία ήταν ανάμεσα στα τεύχη 30-80. Τα έβαλα σε μια σακούλα και συνέχισα στο πανηγύρι, αλλά τα πρόσεχα σα το Gollum απο LotR με το δαχτυλίδι "my precious και έτσι".  

Ήμουν αρκετά βήματα πιο κοντά στο να συμπληρωθεί η συλλογή, η χαρά μου δε περιγραφόταν. :dimis:

 

Η κοπέλα μου είχε θυμώσει (για λίγο) επειδή δε της έπιανα το χέρι και κρατούσα τη σακούλα με τα ΚΟΜΙΞ και με τα 2 χέρια...

 

Είχα χρόνια να βρώ αυτά τα τεύχη σε καλές τιμές και καλή κατάσταση και χαλαρά ήταν η πιο τραγική μου στιγμή, έστω και αν κράτησε 5 λεπτά...

Όσο γερνάς χαζεύεις . :hit::oscar: 

 

Ακούω τις δικές σας παίδες.

Ωπ! Κι εσύ από Βριλήσσια;;;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3657 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Εμένα το χειρότερο ήταν όταν πήγα το τελευταίο φανζίν της Λέσχης στον πατέρα μου, να ρίξει μια ματιά.

Το ανοίγει και κάνει αυτό το απίθανο "φτου" στα δάκτυλα για να κολλήσουν οι σελίδες. "Τι κάνεις;" του φωνάζω. Όλο απορία μου κάνει "Ε για να γυρίσω τις σελίδες."

"Ξέρω γιατί το κάνεις. Απλά μην το κάνεις!" :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Τα κλασσικά χοροπηδητά στο σπίτι σε βαθμό που τύφλα να έχουν τα μπαλέτα της Ρωσίας! 

 

Αλλά το πιό αστείο είναι όταν κρατάς ένα αγαπημένο κομικ δημόσια, εξωτερικά δείχνεις ατάραχος και εσωτερικά γίνεται πάρτυ!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5869 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

'Οταν δουλευα στο τμημα κομικς βιβλιοπωλείου, συνηθιζα να χαιδευω τα αναγλυφα εξωφυλλα απο τις κυριλε εκδόσεις όταν δεν ειχαμε δουλεια - οι υπάλληλοι απο τα άλλα τμήματα με κοιταζανε αρκετα περίεργα  :NoNo: αλλά δεν πειραζει :P

 

Εχω εξοργιστει με συγκατοίκους, όταν ο ένας δανεισε σε μια κοπελα που του αρεσε ενα κομικ μου και δεν το ξαναγυρισε ποτε  :slap:

κι ο άλλος ειχε παρατησει ενα τομο του Preacher πανω στο νιπτηρα της τουαλέτας.  :minigun: Εγινε κόλαση και στις δυο περιπτωσεις - περισσότερο στην πρωτη φυσικα  :SmokingDevil:  κι απο τότε δεν ξαναπειραξαν τα κομικς μου :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3657 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

κι απο τότε δεν ξαναπειραξαν τα κομικς μου :)

 

Καλά, κάτσε να δεις τον λεκέ μαγιονέζας στο Midnight Nation...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30147
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  572
  • Reputation:   3583
  • Achievement Points:  582
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3613 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Η πιο υπερβολική μου αντίδραση ήταν όταν πριν από μερικά χρόνια ο πατέρας μου είχε βρει το πρώτο Αστερίξ που απέκτησα ποτέ ( ο αστερίξ στη Χαλαλίμα, το οποίο ήταν ένα καταταλαιπωρημένο τεύχος,αλλά είχε μεγάλη συναισθηματική αξία αφού ήταν το πρώτο τεύχος Μαμούθ που απέκτησα) και το χρησιμοποίησε για προσάναμμα στο τζάκι :reap: :reap:(στα αλήθεια τώρα, δηλαδή καφρίλα) Ντάξει όταν το πήρα χαμπάρι μετά από μερικές μέρες έγινε ομηρική μάχη στο σπίτι όταν μου είπε και τι έγινε έτσι απλά, ώσπου κατάφερα να πείσω το πατέρα μου να μου αγοράσει ένα καινούριο. Έπειτα από λίγες μέρες έρχεται και μου αφήνει ένα τεύχος Ρόδο και Ξίφος και μου λέει "Τι όλα ίδια δεν είναι;''  :pesta:Γενικώς ο πατέρας μου αν και εξαιρετικός άνθρωπος έχει το κουσούρι ότι αντιπαθεί πλήρως τα 'μίκυμάου', σε σημείο μάλιστα σε κάποια φάση να μου απαγορεύσει να αγοράζω, να μου έχει κατεβάσει τα κομικς από τη βιβλιοθήκη κι όλα τα καλά! Βέβαια εγώ συνέχισα να αγοράζω ακάθεκτα κι απλά τα έκρυβα, :nek: αν και από τότε τα κακόμοιρα δεν έχουν ξανανέβει σε βιβλιοθήκη :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30151
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  39
  • Reputation:   354
  • Achievement Points:  39
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3612 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Απο όσα διαβάζω αρχίζω να καταλήγω στο συμπέρασμα οτι τις περισσότερες φορές φταίνε οι άλλοι για τη συμπεριφορά μας και όχι εμείς. 
Όντως όταν ένα τεύχος μας κάνει βέβαια και βρισκόμαστε σε εσωτερική νιρβάνα, τότε ίσως λίιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιγο να το παρατραβάμε. :poke3:

Περιμένουμε και άλλους να πούνε τις εμπειρίες τους! :blob3:


EDIT : Βλέπω πάρα πολλούς που έχουν διαβάσει/ευχαριστήσει στο thread, απαντήσεις δε βλέπω. Μήν είστε ντροπαλοί! :beer:

Επεξεργασία από Isley
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  31268
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  9
  • Reputation:   37
  • Achievement Points:  9
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3057 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

ddfddddd

Επεξεργασία από sergy comics
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20426
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5056 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Με τα περιοδικα μου,ειμαι πολυ ψυχακιας. :xm: Γι'αυτο και δεν τα δανειζω ποτε και σε κανεναν.Για τον απλο λογο οτι δεν εχουμε ολοι τις ιδιες συνηθειες.(Και γιατι δεν ειμαι καλος ανθρωπος) :P Τα κομικς μου τα θελω καθαρα και ατσαλακωτα,"του κουτιου".Πολλοι δεν τα διαβαζουν,τα "κακοποιουν" πραγμα φυσικο για εκεινους γιατι ειναι απλα ενα περιοδικο.Εφοσον λοιπον εγω δεν το βλεπω ετσι,και εχουν αλλη αξια για μενα, τα "μωρα' μου μενουν μονο με την "μαμα" τους και δεν πανε σε ξενους.

Οι δικοι μου παρα τις απειλες χροοοοοοονια ολοκληρα,ποτε δεν εχουν πειραξει περιοδικο μου.(Αν θελω να τα πεταξω η' να τα σκισω η' οτιδηποτε θα το αποφασισω εγω,οχι οι αλλοι για μενα) :ego:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

'Εχω δολοφονήσει άτομο μόνο με την χρήση σκουριασμένου συρραπτικού από την ράχη κατεστραμμένου τεύχους ΠΟΠΑΫ.

Στην φυλακή οι άλλοι κρατούμενοι σφουγγαρίζανε το κελί μου και έπλεναν τα ρούχα μου.

 

 
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5326 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Παλιότερα τα πρόσεχα κι εγώ άπειρα τα κόμικς αν και δε θυμάμαι να αντέδρασα ποτέ ακραία. Σίγουρα υπήρχαν οι τυπικές στιγμές που ήθελα να τσιρίξω για να αποτρέψω το κακό. 

 

Τώρα, βέβαια, δε με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο καθόλου. Εφόσον φαίνοντια οι εικόνες και τα γράμματα δε με πειράζει να είναι και σε άθλια κατάσταση. Αφού σταμάτησα να παίρνω hardcovers γιατί δε μπορώ να τα διαβάζω άνετα. Με τα paperback μπορώ άνετα να γυρίζω το εξώφυλλο προς τα πίσω, να σπάω τις ράχες, να το κάνω ρολό και να το βάζω στην τσέπη. Είναι τεράστια ελευθερία.  :sun:

 

(Η ατάκα με το σκύλο που γαβγίζει και δε δαγκώνει μου θύμισε αυτό. (Προειδοποίηση για σπόιλερ True Detective Season 2 και εννοείται προειδοποίηση για επικότητα που προκαλεί καρδιακά λόγω τελειότητας))

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3509 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Τώρα, βέβαια, δε με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο καθόλου. Εφόσον φαίνοντια οι εικόνες και τα γράμματα δε με πειράζει να είναι και σε άθλια κατάσταση. Αφού σταμάτησα να παίρνω hardcovers γιατί δε μπορώ να τα διαβάζω άνετα. Με τα paperback μπορώ άνετα να γυρίζω το εξώφυλλο προς τα πίσω, να σπάω τις ράχες, να το κάνω ρολό και να το βάζω στην τσέπη. Είναι τεράστια ελευθερία.  :sun:

:wall::out: Εγώ το καρδιακό το έπαθα απο αυτα που έλεγες, οχι απο το True Detective! :P

 

Δεν μπορει, κάπως εξηγείται και μας τρολλαρεις. Ισως να τα αγοράζεις εις διπλούν ωστε το ενα να το εχεις άθικτο και το αλλο να το κανεις ο,τι θελεις. Ελπίζω τουλάχιστον. :angel:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5326 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Φίλε, Angel.tze είμαι 100% καρα-straight και καρα-real. Πείτε το σε όλες. :iron:​  Και ναι, δε θα σας πρότεινα να μου δανείσετε κόμικ αν είστε ευαίσθητοι.  :Nurse:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9381
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4470 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Φίλε, Angel.tze είμαι 100% καρα-straight και καρα-real. Πείτε το σε όλες. :iron:​  Και ναι, δε θα σας πρότεινα να μου δανείσετε κόμικ αν είστε ευαίσθητοι.  :Nurse:

 

Καλά ρε αθεόφοβε.Έτσι μεταχειρίζεσαι και τα Ιερά Βιβλία του Καραφλού Θεού; :lmao:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5326 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Καλά ρε αθεόφοβε.Έτσι μεταχειρίζεσαι και τα Ιερά Βιβλία του Καραφλού Θεού; :lmao:

post-11317-0-31625800-1450814192_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12983
  • Reputation:   95092
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4652 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Σαν τρελαμένος κι εγώ με την συλλογή μου και τα κόμικς,μπορώ να πω ότι σχεδόν όλες τις καταστάσεις που περιγράφετε τις έχω περάσει,εκτός ίσως το πέταμα των κόμικς από τους γονείς μου...!

 

Γενικά κι εγώ δεν δανείζω από την συλλογή μου σε κανέναν...!Όποιος θέλει μπορεί να έρθει στην βιβλιοθήκη μου,να πάρει όποιο κόμικς του αρέσει,να του φτιάξω καφεδάκι και να το απολαύσει υπό το άγρυπνο βλέμμα μου...!Κάτι σαν την Λέσχη μας,εάν δεν υπήρχε ο τελευταίος όρος...! :D

 

Έχω κάνει ομηρικούς καβγάδες με τον πατέρα μου για το πως πρέπει να κρατάει και να διαβάζει ένα κόμικ μου...!Ευτυχώς που δεν διαβάζει πολλά...!Θυμάμαι ήμουν δίπλα του ενώ διάβαζε έναν τόμο Περιπέτειας και άρχιζα τις παρατηρήσεις...!Μην σαλιώνεις τα δάκτυλά σου όταν γυρνάς τις σελίδες,μην γυρίζεις τις αριστερές σελίδες κάτω από τις δεξιές,μην ανοίγεις πολύ την ράχη,μην το ακουμπάς επάνω στο τραπέζι εάν δεν βεβαιωθείς ότι είναι εντελώς καθαρό και στεγνό,μην το πιάνεις εάν δεν έχεις εντελώς καθαρά χέρια κι άλλα πολλά...!

 

Και φυσικά η ατάκα που μου πέταξε ο πατέρας μου ήταν αφοπλιστική...!"Βρε άντε παράτα μας,με έπρηξες...!Πάω να λύσω κανένα σταυρόλεξο"...! :lol: 

 

Δεν θα ξεχάσω το σφίξιμο που ένιωσα στην καρδιά όταν πήγα δύο φορές μάλιστα (μία στο CCA και μία στο AthensCon) στον Βαβαγιάννη να μου υπογράψει δύο δουλειές του που είχαν κυκλοφορήσει τότε (Κουραφέλκηθρα και Προτελευταίοι) κι εκείνος τσάκισε την ράχη και γύρισε 360° το εξώφυλλο...!Λίγο έλειψε να του την πω...! :P

 

Το ίδιο έπαθα και με την Ziche στο εφετινό AthensCon,όταν πήγα για signing...!Παίρνει τον Μεγάλο Σπλας μου,ανοίγει τέρμα το εξώφυλλο σε σημείο να σκιστεί ελάχιστα η άκρη που είναι κοντά στην ράχη...!Τέλος πάντων...!Την συγχωρώ...! :D

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30701
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  342
  • Reputation:   2053
  • Achievement Points:  342
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3380 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ηταν τοσο υπερβολικες που ντρεπομαι να τις αναφερω..Για την ακριβεια για μια περιοδο ειχα πικραθει τοσο με τον εαυτο μου,που η αντιδραση μου στον ανθρωπο που (στην ουσια) με μεγαλωσε οταν εμαθα πως πεταξε ενα σωρο τευχη,μου δημιουργησε και μια καποια αποστροφη για τη συλλογη μου και τον τροπο που αντιμετωπιζα την ""υλη"" γενικα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6107
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3226 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Επισης, εχω κι εγω τα κολλήματα του στυλ "τσάκισμα, βρωμια" 

:lol:ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο κι εγώ!!!  :lol:  Όσον αφορά την προστασία και τη φύλαξη των κόμικς μου, είμαι κάθετος... :blob1:  :mafia:

Γενικά, είμαι πάρα πολύ επιφυλακτικός στο δάνεισμα κόμικς, ειδικά αν ξέρω ότι ο φίλος μου επιδίδεται στο σκίσιμο χαρτιού και στην τσαπατσουλιά  :lol:  Είμαι τακτικός και τελειομανής μέχρι αηδίας πολλές φορές, έχω κι εγώ τα κολλήματά μου, τι να κάνουμε;?  :blush:

 

Για παράδειγμα, επειδή η συλλογή μου φιλοξενείται σε μια μεγάλη βιβλιοθήκη όλης της οικογένειας, έχω κατοχυρώσει κανονικά και με το νόμο τα ράφια που μου αντιστοιχούν  :nek:  Όμως, όταν βλέπω κάποιο αντικείμενο (βιβλίο, βάζο ή οτιδήποτε) να βρίσκεται πάνω στο ράφι με τα κόμικς μου, αφηνιάζω  :pesta:  :slap:  :trixes:  Το παίρνω αμέσως και το βάζω σε άλλο ράφι, ωστόσο τις επόμενες μέρες, το βρίσκω ξανά στο ράφι ΜΟΥ... Σκέφτομαι πως ίσως η μητέρα μου το κάνει επίτηδες για να δοκιμάσει τα νεύρα μου  :P

 

Άλλο τώρα... Πέρυσι το καλοκαίρι, 14 -αν θυμάμαι καλά- Ιουνίου άρχισαν οι τόμοι της Μεγάλης Βιβλιοθήκης Disney  :wow:  

Ήμουν πολύ χαρούμενος, θα πηγαίναμε και στο χωριό εκείνη τη μέρα και θα αγοράζαμε την εφημερίδα καθ'οδόν... Μόλις την πήραμε κι έβγαλα γρήγορα γρήγορα τον τόμο 17, με έκπληξη συνειδητοποίησα ότι οι τελευταίες 2-3 σελίδες, με ένα ρητό του Μπαρκς ήταν κολλημένες μεταξύ τους και δεν ξεκόλλαγαν με ΤΙΠΟΤΑ :trixes:  Προσπαθούσα να τις ξεκολλήσω, τα έβαλα και με την τύχη μου που διάλεξα αυτή την αναθεματισμένη εφημερίδα ανάμεσα σε ΤΟΣΕΣ και εν τέλει κατέληξα στο να σκίσω καταλάθος το χαρτί λιγάκι... :confuse: Όταν φτάσαμε στο χωριό, πήρα ένα μαχαίρι και τις ξεκόλλησα, αλλά είχε ήδη σκιστεί ολίγον :crying:  :crying:

Εντάξει, ξέρω, είμαι λίγο υπερβολικός, αλλά αυτά τα κόμικς τα απέκτησα με τις οικονομίες της αφεντιάς μου...  :nek:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  30250
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  166
  • Reputation:   612
  • Achievement Points:  166
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3571 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Λοιπόν θα ξεκινήσω εγώ πρώτος...Πέρσι θυμάμαι τέτοια εποχή,είχα πάει με την οικογένειά μου βόλτα στα Γιάννενα. :yahoo: Εγώ είχα αγοράσει το χριστουγεννιάτικο ΚΟΜΙΞ και αφού το διάβασα βαρέθηκα πια να το καρατάω κι έτσι το έδωσα στον πατέρα μου να το κρατήσει.Όμως,μετά από μισή ώρα συνειδητοποιήσα ότι το είχε τυλίξει και αυτό είχε τσαλακωθεί απίστευτα! :wall: Άρχιζα να ουρλιάζω σαν υστερικός σύμφωνα με τον πατέρα μου και τσακωθήκαμε.Αυτός συνέχεια να λεεί ότι ήταν μόνο κάτι ηλίθιες ιστορίες..Ε τότε έγινε πιο σοβαρο :P .Για να μην πολυλογώ αφου γύρισα σπίτι,το έβαλα κατευθείαν κάτω από ένα χοντρό λεξικό και για καλή μου τύχη ίσιωσε.Πάλι αλλη μια φορά είχα τσακωθεί με μια συμμαθήτρια μου για ένα παρόμοι θέμα..Είχα λοιπόν φέρει με έναν φίλο μου κάτι ΚΟΜΙΞ στην τάξη για να ανταλάξουμε και αυτή μας οίταζε και έλεγε ότι πρέπει να ωριμάσουμε :Suspicious: Έπεσε μεγάλη λογομαχία ενώ ο καθηγητής μας κοίταζε σαν χανός :hit:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30290
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  1113
  • Reputation:   6474
  • Achievement Points:  1116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3556 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

:sun: Στην αρχή είχα κι εγώ τέτοιες "κρίσεις"... :P

 

Γενικά, τσαντίζομαι όταν μου τσαλακώνουν και σκίζουν -έστω και άθελα- ένα κόμικ μου... Κι έχω αυτήν την συνήθεια να μην αφήνω σε κανέναν να ακουμπήσει τα κόμικς μου με λερωμένα χέρια. :reap:  :spidey_yeah_that: Ο μόνος φίλος μου που εμπιστεύομαι να κρατήσει και να δανειστεί τα κόμικς μου είναι ο 313!

Για παράδειγμα, όταν οι γονείς μου θέλουν να διαβάσουν κάποιο Λούκυ Λουκ, είμαι εγώ από δίπλα (σκύλος φύλακας) και παρακολουθώ τον τρόπο που το κρατάνε, που γυρνάνε σελίδα κλπ. :Suspicious:

Από αναμνήσεις τώρα: Το μεγαλύτερο πρόβλημα για τα κόμικς μου ήταν η αδελφή μου (που τώρα είναι 4 χρονών). Όταν έμαθε να περπατάει ( :P) πήγαινε συνέχεια στο δωμάτιό μου και πετούσε κάτω τα περιοδικά!! Άλλο παράδειγμα, κάποτε, είχα πάρει να διαβάσω το Κόμιξ 288 (Ρομπέν των παπιών) και το άφησα για μια στιγμή στο τραπέζι. Κι όταν γύρισα, συνειδητοποίησα ότι η αδελφή μου έριξε ένα ολόκληρο ποτήρι με νερό στο ΚΟΜΙΞ!! :trixes:Έγινε χαμός στο σπίτι!  Πλέον είναι σώο, αλλά όχι κι αβλαβές... :( Το χειρότερο που βίωσα όμως ήταν αυτό που θα σας περιγράψω τώρα: Είχα πάει στο σπίτι ενός φίλου μου κι όταν γύρισα, βρήκα την αδελφή μου στο πάτωμα, με ένα Topolino του 1991 να έχει σκισμένες σελίδες, το εξώφυλλο πέρα κλπ. Εκεί είναι που τα πήρα!! :grr:  :grr: Και ήταν και σε άριστη κατάσταση πριν... Κατά καιρούς, η αδελφή μου έκανε κι άλλα: Όπως λ.χ. είχε πάρει ένα στυλό και έκανε μουντζούρες στο εσώφυλλο του Βίου & της Πολιτείας! Όταν ο 313 το πήγε στον Ρόσα το 2014, εκείνος ρώτησε για αυτό και ο 313 του είπε την αλήθεια. Ο Ρόσα γέλασε, και είπε πως κι αυτός έτσι ζωγράφιζε όταν ήταν μικρός  :P  :P  :P

 

Είχα κι ένα θέμα με τον πατέρα μου, που είχα πάει στον γιατρό και πιο πριν είχα αγοράσει το τότε Μίκυ Μάους. Το άφησε στο μηχανάκι, κι όταν γύρισα διαπίστωσα ότι εκεί είχε νερά!! :crying: Το άφησα μετά στο καλοριφέρ κι έστρωσε :iron:

 

 

Πλέον δεν έχω προβλήματα, γιατί όλοι ξέρουν σχετικά με αυτήν την τρέλα μου. Το βασικότερο όμως, η αδελφή μου δεν πειράζει πια τα κόμικς μου! :banana: Ίσα-ίσα που τα προσέχει όταν λείπω! :yahoo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30580
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1831
  • Reputation:   13182
  • Achievement Points:  1942
  • Days Won:  7
  • With Us For:  3435 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

[...]

... ένα Topolino του 1991 να έχει σκισμένες σελίδες, το εξώφυλλο πέρα κλπ. Εκεί είναι που τα πήρα!! :grr:

[...]

 

Που να δεις εγώ που έχω διάφορα απομεινάρια/εξώφυλλα/κλπ διψήφιων τευχών του Μεγάλου Μίκυ, του Γέλιο & Χαρά, του Μίκυ Μάους, καθώς επίσης και ότι έχει απομείνει από τα Κλασικά Ντίσνεϋ #4 και τα Κλασσικά Εικονογραφημένα #2 της Α' περιόδου του 1951... 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6107
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3226 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

 

 

 Ο Ρόσα γέλασε, και είπε πως κι αυτός έτσι ζωγράφιζε όταν ήταν μικρός

Λες η αδελφή σου να γίνει το επόμενο αστέρι στην ιστορία των κόμικς Disney;  :P  :lol:

Επεξεργασία από Comic fun
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30290
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  1113
  • Reputation:   6474
  • Achievement Points:  1116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3556 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Που να δεις εγώ που έχω διάφορα απομεινάρια/εξώφυλλα/κλπ διψήφιων τευχών του Μεγάλου Μίκυ, του Γέλιο & Χαρά, του Μίκυ Μάους, καθώς επίσης και ότι έχει απομείνει από τα Κλασικά Ντίσνεϋ #4 και τα Κλασσικά Εικονογραφημένα #2 της Α' περιόδου του 1951... 

Ωχ, ωχ... Είναι όντως χειρότερα... :(

 

Λες η αδελφή σου να γίνει το επόμενο αστέρι στην ιστορία των κόμικς Disney;  :P  :lol:

Αυτό σκέφτηκα κι εγώ στην αρχή! :lol: :lol:  :lol:

Επεξεργασία από Billy Uchiha
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.