Μετάβαση στο περιεχόμενο

Unfollow


Strativarious

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  13626
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  256
  • Content Count:  1846
  • Reputation:   22770
  • Achievement Points:  1847
  • Days Won:  16
  • With Us For:  4875 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το κόμικ Unfollow της DC/Vertigo προσαρμόζεται από το ABC

 

 

Το κόμικ της DC/Vertigo, Unfollow, θα προσαρμοστεί για την τηλεόραση απ΄ τo ABC. Σύμφωνα με το The Hollywood Reporter, το Unfollow θα έχει ως σεναριογράφο και εκτελεστικό παραγωγό τον showrunner του "The Originals", Michael Narducci.

Το κόμικ Unfollow απ' τους Rob Williams και Michael Dowling, επικεντρώνεται σε ένα εκατομμυριούχο που βρίσκεται σε τελικό στάδιο ασθένειας. Ανακοινώνει το γεγονός διαμέσου κοινωνικών μέσων δικτύωσης και δηλώνει οτι θα μοιράσει την περιουσία του σε 140 τυχαίους ανθρώπους ανα τον κόσμο. Παρόλα αυτά, ένας απο αυτούς βρίσκεται νεκρός, με αποτέλεσμα οι υπόλοιποι να θεωρηθούν ύποπτοι καθώς και τα πιθανά επόμενα θύματα.

 

post-13626-0-64197400-1448053959_thumb.jpg

 

Ο Rob Williams είπε στο THR τον Ιούλιο: "Θέλω να συμπεριλάβω οτι σε μια ιστορία που ασχολείται με την κουλτούρα του Twitter, οι άνθρωποι έχουν ακόλουθους, λατρεία σε προσωπικότητες, ασπλαχνία φιλοδοξίας."

Αξίζει να σημειωθεί οτι το ABC ανήκει στην Disney (όπως και η Marvel) και είναι ο κάτοχος των σειρών της Marvel, "Agents of SHIELD" και "Agent Carter". Υπό αυτό το πρίσμα, η μετάδοση μιας σειράς βασισμένη σε κομικ DC μοιάζει περίεργη, όμως το "Unfollow", ως μέρος της σειράς Vertigo της DC (που έχει ήδη οδηγήσει στις τηλεοπτικές σειρές "iZombie" και την επερχόμενη "Lucifer") δεν συσχετίζεται με τους υπερήρωες χαρακτήρες της DC.

 

πηγή

:beer:

..............................................................

 

Δεν το έχω διαβάσει, οπότε το  πιθανότερο να το τσεκάρω. Όταν εχω διαβασει ενα κομικ (και μου αρεsει πολυ) που γινεται μεταφορά σε σειρα, συνήθως εχοντας στο μυαλο μου τη ροη του κομικ, αρχίζω na προσέχω τις σεναριακες ανακρίβειες με αποτελεσμα να μην μπορω να το παρακολουθησω όπως θα το ήθελα. :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.