Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26875
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λοιπόν μιας και πέρασε ένας χρόνος θα ήθελα να σχολιάσουμε πως τα πάνε τα αγαπημένα περιοδικά με λίγα όπως θα δείτε να κάνω και εγώ κάποια σχόλια... Μπορείτε να ποστάρετε τι θέλετε να δείτε από αλλαγές ως ιστορίες σε κάποια έκδοση αλλά και εάν θα θέλατε έναν ακόμα τίτλο όπως πχ τα Κλασικά:

 

ΚΟΜΙΞ: Για μένα πέρα από κάποιες μικροεξαιρέσεις το ΚΟΜΙΞ τα πάει πάρα πολύ καλά. Έχουμε ωραίες ιστορίες και όχι δευτεροκλασάτες όπως γινόταν μετά από ΚΟΜΙΞ 200 του Τερζοπουλου τις περισσότερες φορές. Όμως μπορεί να μου αρέσει πολύ ο Κάστυ αλλά θα ήθελα να δω και κάποιες μεγάλες ιστορίες με τα παπιά. Και αυτό το λέω καθώς υπάρχει πολύ υλικό... Πχ μια υπέροχη από ότι φαίνεται ιστορία του Πατ Μπλοκ. :)

 

Μίκυ Μάους: Το Μίκυ Μάους άρχισε πολύ δυνατά αλλά μας τα χάλασε στη διαδρομή. Όπως είχα πει πριν πολλούς μήνες η πορεία του είναι σαν καρδιογράφημα. Κανένα από τα τελευταία τεύχη εξ ολοκλήρου δεν είναι πολύ καλό και δεν αγγίζουν ούτε τα πρώτα τεύχη της σειράς ούτε τα τοπ 10 τεύχη του ΜΜ της Καθημερινής. Ώρες ώρες πιστεύω ότι πάρα πολύ δύσκολα θα ξαναδούμε τεύχη στα ίδια επίπεδα με τα πρώτα. Το λέω αυτό διότι είχαμε μια κακή δεκάδα τευχών 50-59 αλλά και πριν αυτήν τα τεύχη ήταν πολύ μέτρια... (Ας μην ξεχνάμε και το Αρμαντίλο παιδιά :P) Θα ήθελα στο μέλλον για το ΜΜ, να γίνεται πιο σωστή και προσεγμένη επιλογή ιστοριών καθώς είναι χαζό να βάζουμε ότι ιστορία έχουν βγάλει οι Ιταλοί τον "τελευταίο καιρό" όπως το RaceWorld. Το προτελευταίο τεύχος μου άρεσε να πω την αλήθεια αλλά κυρίως η ιστορία του Πητ. Ελπίζω να συνεχίσει καλύτερα...

 

Ντόναλντ: Ομολογώ ότι το Ντόναλντ στην αρχή δεν με ενθουσίασε. Άλλοτε γινόταν καλύτερο αλλά είχε και κανα 2-3 χάλια τεύχη... Το Ντόναλντ 4 πχ.... Βέβαια, το Ντόναλντ 14 ήταν ίσως το το καλύτερο ή από τα καλύτερα τεύχη της σειράς. Και ξεπερνάει πολλά τεύχη μέτρια που έχουμε δει στο ΜΜ στους τελευταίους μήνες! Εάν συνεχίσει έτσι το Ντόναλντ το βλέπω να πηγαίνει πολύ καλά και ίσως καλύτερα και από το ΜΜ εάν συνεχίσει έτσι όπως πήγαινε τους τελευταίους μήνες. Πρώτη φορά επέλεξα να αγοράσω Ντόναλντ αντί για ΜΜ της εβδομάδας όταν πήρα το Ντόναλντ 14 και τελικά έκανα σωστή επιλογή!

 

Φάντομ: Σταθερή αξία(συνήθως) και πολύ καλύτερη σαν έκδοση από αυτή του Τερζό. Έχει τα πάνω του και τα κάτω του αλλά τα τεύχη του δεν σε απογοητεύουν.

 

Σουπερ Μίκυ: Δεν το διαβάζω αλλά σαν έκδοση τη θεωρώ τη χειρότερη καθώς είναι και ακριβή αλλά με πολλές μονοσέλιδες ιστορίες και άντε μια καλή 10σελιδη μια στο τόσο.

 

Η Μεγάλη Βιβλιοθήκη Disney: Μεγάλο συν είναι ότι συνεχίστηκε και ξεπέρασε του Τερζο. Και η τιμή είναι τίποτα ουσιαστικά. Ωραία έκδοση στην οποία δεν θα επεκταθώ αλλά θα πω ότι συμφωνώ απόλυτα με ότι γράφει ο Γίωργος/Φάντομ στο αντίστοιχο τόπικ.

 

Άλλες εκδόσεις τόμοι που θα ήθελα:

 

Κλασικά: Δεν ξέρω αλλά τελικά μου λείψανε τα Κλασικά με τις πιο παλιές και κλασικές ιστορίες. Θα έπρεπε να υπάρχει μια τέτοια έκδοση για το πιο ώριμο κοινό... Είναι κρίμα που δεν αξιοποιούν και τις παλιές ιστορίες που πολλοί από εμας θέλουν να διαβάσουν.

 

Βιβλιοθήκη Φλούντ Γκοτφρεντσον: Αυτή η καημένη έκδοση δεν λέει να ξεκινήσει. Βγάλανε και τους κωδικούς και τα λοιπά για αυτή που είχα δει πριν μήνες στο site της Εθνικής Βιβλιοθήκης... Μακάρι να βγει... Υπάρχει όπως είπε ο Τερζο υλικό και για το δεύτερο τόμο της σειράς μεταφρασμένο!

 

Βιβλιοθήκη Ρομάνο Σκάρπα: Θα το ήθελα πολύ αλλά δεν το βλέπω σύντομα... Μέχρι να τελειώσει ο Μπαρκς ας πούμε... Μετά ίσως.

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 25
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2122
  • Reputation:   20687
  • Achievement Points:  2157
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4548 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Μου λείπουν τα κλασικά... Πραγματικά πολύ. Η μόνη σειρά που θα ακολουθουσα πιστα κάθε μήνα. Ωραία ιδέα και ωραίο κείμενο, φίλε.

  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3502 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

ΚΟΜΙΞ: αυτή η έκδοση πραγματικά τα παει πολυ καλα! Καλή επιλογή ιστοριών, όχι πολλά αφιερώματα, διαφημίσεις μπλα, μπλα... Αλλα λιγο μονο, να φύγουν τα ποντίκια. Για λιγο.

 

Μίκυ Μαους: Δεν εχω ιδέα. Αγόρασα μονο τα τέσσερα πρώτα τεύχη μονο και μονο για την περιπέτεια του Σκρουτζ... Απο εκεί και πέρα δεν μου έλεγε και τίποτα... Αφήστε που τα ανέκδοτα που έβαζαν ηταν χάλια. :P

 

Ντοναλντ: no idea. Βλέπετε, ελλειψις χρημάτων. :(

 

Φάντομ: βλέπετε Ντοναλντ.

 

Σούπερ Μίκυ: αν ειναι όπως αυτο του Τερζό, τοτε δεν εχω λόγια. :)

 

Βιβλιοθήκη Disney: την γκρίνια μου μπορείτε να την δείτε στα τόπικ των Ντίσνευ... :P Κατα τα αλλα εχει γίνει καλή δουλειά.

 

Κλασσικα: Όντως πολυ καλη έκδοση, θα ´ηθελα κι εγω να τη ξαναδώ.

 

Που ειναι ο Γκοτφρεντσον;;; :grr:

 

Και ο Ρομανο;;;!!! :wall: Ας ελπίσουμε μετα τον Μπαρκς...

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3313 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

ΚΟΜΙΞ: Να συνεχίσει έτσι. Με τις καλύτερες ιστορίες του Κάστυ και άλλων Ιταλών για κεντρικές ιστορίες. Και ας βάζουν και καλές δανέζικες ιστορίες ή ιστορίες με τον Φαντομία για δεύτερες.Συγχαρητήρια στην Καθημερινή που έκανε το ΚΟΜΙΞ όπως το ήθελα και έβαλε αδημοσίευτες ιστοριάρες του Κάστυ, τον οποίο τον θεωρώ πολύ καλό δημιουργό.

 

Μίκυ Μάους: Θα συμφωνήσω με τον ΚΟΜΙΞ το Μίκυ Μάους άρχισε δυνατά αλλά στη συνέχεια η ποιότητά του έπεσε. Βέβαια, η ποιότητα για την οποία είναι προορισμένο αυτή είναι, άσχετο, αν ο Τερζό είχε αποφασίσει να στηρίξει το Μίκυ Μάους με ιστορίες που θα έπρεπε να μπαίνουν στο ΚΟΜΙΞ. Και δε νομίζω ότι υπάρχουν επαρκείς καλές καινούριες ιστορίες και για τα δυο περιοδικά. Αυτό που έκανε η Καθημερινή ήταν να επαναφέρει τα δυο περιοδικά στις κανονικές τους θέσεις. Βέβαια, υπάρχουν μερικές καλές ιστοριούλες που μπορούν να μπουν στο Μίκυ Μάους, όπως, οι αδημοσίευτες ιστορίες του Ρεπόρτερ Γκούφυ και των Ιστοριών της Πλώρης.

 

Ντόναλντ: Το Ντόναλντ ακολουθεί μια περίεργη πορεία με τεύχη να θυμίζουν τα τελευταία κακά τεύχη του Ντόναλντ του Τερζό και τεύχη να έχουν ιστορίες πολύ ανώτερης ποιότητας από αυτές που μπαίνουν στο Μίκυ Μάους όπως το #14. Αξίζει λοιπόν να δούμε αν θα διαμορφωθεί σε ένα περιοδικό με καλές δανέζικες ιστορίες του Ντόναλντ ή τις χειρότερες ιταλικές.

 

Φάντομ: Συμφωνώ με τον ΚΟΜΙΞ, πρόκειται για σταθερή αξία και πολύ καλύτερη έκδοση από αυτήν του Τερζό.  Ελπίζω όταν τελέιώσει το PKNA να δούμε και τις άλλες σειρές με τον Φάντομ Ντακ που ουσιαστικά είναι συνέχεια του PKNA.

 

Σουπερ Μίκυ: Λοιπόν, πολλοί το κακολογούν, αλλά, εγώ θεωρώ ότι είναι ένα περιοδικό με ευχάριστες αν και πολλές φορές πιο παιδικές ιστορίες. Είναι η συνέχεια του Μεγάλο Μίκυ ουσιαστικά αλλά πολλές ιστορίες του μου θυμίζουν και το παλιό ΚΟΜΙΞ. :P Δεν είναι και τόσο άσχημο, αν και κάποια τεύχη είνια άθλια. :P Ας συνεχίσει έτσι η Καθημερινή με την επιλογή ιστοριών, καθώς, όσο και να μην το θέλουμε για αυτές τις ιστορίες είναι προορισμένο το συγκεκριμένο περιοδικό. Ας προσπαθήσει, πάντως, να μην επιλέγει τις πολύ χάλια και να φτάσει όλα τα τεύχη στο επίπεδο του #6 που ήταν αρκετά καλό.

 

Η Μεγάλη Βιβλιοθήκη Disney: Το μόνο που έχω να πω είναι: Πολλά Μπράβο στην Καθημερινή, που συνέχισε την έκδοση των φοβερών αυτών τόμων!!! :yahoo:

 

 

 

Άλλες εκδόσεις που θα ήθελα:

 

Κλασικά: Πραγματικά, τα Κλασικά μου έχουν λείψει πάρα πολύ με τις παλιές καλές ιστορίες τους. Αν και είμαι φαν των νεοιταλικών ιστοριών το συγκεκριμένο περιοδικό είναι πρώτο στη λίστα αυτών που θα ήθελα να κυκλοφορήσουν στο μέλλον.

 

Βιβλιοθήκη Φλούντ Γκοτφρεντσον: Παιδιά, ας μην είμαστε ανυπόμονοι, είναι δύσκολο να βγάζει η Καθημερινή δύο βιβλιοθήκες μαζί. Πιστεύω, ότι όταν με το καλό τελειώσουμε με τη Βιβλιοθήκη Disney, θα μπορούμε να μιλήσουμε πλέον και για τη Βιβλιοθήκη Φλούντ Γκοτφρεντσον.

 

Βιβλιοθήκη Ρομάνο Σκάρπα: Αυτή κι αν θα αργήσει! Θα πρέπει να τελειώσουν πρώτα οι Βιβλιοθήκες Disney και Φλούντ Γκότφρεντσον.

 

X-Mickey: Θα ήθελα πολύ να κυκλοφορήσει η συγκεκριμένη σειρά γιατί φαίνεται εξαιρετικά ενδιαφέρουσα.

Επεξεργασία από petross21
  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26875
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μου λείπουν τα κλασικά... Πραγματικά πολύ. Η μόνη σειρά που θα ακολουθουσα πιστα κάθε μήνα. Ωραία ιδέα και ωραίο κείμενο, φίλε.

Χαιρομαι που σου αρεσε :) Οντως τα Κλασικα ειναι μια ωραια εκδοση. Το κακο ειναι οτι η Καθημερινη ειναι προσιλωμενη μεχρι στιγμης στις νεες ιστοριες. Ας ελπισουμε αυτο να αλλαξει στο μελλον. Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  445
  • Reputation:   2215
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3681 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Λοιπόν.

 

 

ΚΟΜΙΞ: Προσωπικά είμαι χαρούμενος με την συνολική εικόνα και ποτέ δεν έφυγα απο τεύχος απογοητευμένος. Καταλαβαίνω ότι μερικοί θέλουν παπιά, αλλά ο λόγος που δεν βάζουν είναι επειδή οι περισσότερες καλές εξαντλήθηκαν, 300 τεύχη Τερζό μόνο παπιά είχε, και είδαμε σε τι ιστορίες καταλήξαμε στο τέλος. Τέλος πάντων, υπάρχει χώρος για βελτίωση και θα ήθελα ένα δυο άρθρα ή συνεντεύξεις παραπάνω. 

 

Μίκυ Μάους: Προσωπικά εγώ δεν τσεκάρω το ΜΜ κάθε Παρασκευή αλλά παρα μόνο όταν ακούω για καλά τεύχη. Αντί για Κλασσικά, θα προτιμούσα να αντικαθιστούν ιστορίες απο τα τεύχη του Τοπολίνο με παλιές καλές. Έτσι βγαίνεις τελείως κερδισμένος και θα με έκανε και πιστό του ΜΜ.

 

Ντόναλντ: Δεν το τσεκάρω καθόλου.

 

Φάντομ: Παρακαλάω να βγεί η σειρά σε τομάκια να την ξεκινήσω απο την αρχή. 

 

Σούπερ Μίκυ: Το μαύρο πρόβατο της οικογένειας.  Είναι φτιαγμένο για μικρότερες ηλικίες και νομίζω ότι για το τάργκετ γκρούπ του είναι καλό.

 

Βιβλιοθήκες:

 

  • Μπράβο για την συνέχεια της Βιβλιοθήκης Κάρλ Μπάρκς. Και του χρόνου με υγεία.
  • Μια απάντηση για το τη θα γίνει με την Βιβλιοθήκη Γκότφρεντσον θα ήταν το σωστό. Την έχετε στο πάγο και μας στο περίμενε. Οι καλή λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους, προσωπικά αν ήξερα μια ημερομηνία συνέχειας ούτε που θα σκεφτόμουν να αγοράσω τους αγγλικούς. Συντομεύετε!
  • Ξέρω ότι η βιβλιοθήκη Ρομάνο αργεί. Αλλά επειδή οι ιστορίες του Ρομάνο είναι 3ης σειρές ανα σελίδα θα βόλευαν να βγούν σε μέγεθος Κλασσικά (ξανά αντι για Κλασσικά) και θα ήταν και φτηνή παραγωγή.

 

Και γενικότερο σχόλιο, επικοινωνία. Θα έπρεπε να επικοινωνούν περισσότερο με τους φάνς. Η κοινότητα είναι μικρή και δεν είναι και ακατόρθωτο.

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3502 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

 

 

Καταλαβαίνω ότι μερικοί θέλουν παπιά, αλλά ο λόγος που δεν βάζουν είναι επειδή οι περισσότερες καλές εξαντλήθηκαν

Αυτό δεν ισχύει. Αν μπεις σε ένα θρεντ θα δεις πολλές ιστορίες με παπιά...

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26875
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το θεμα ειναι Aoshi οτι πιο πιθανο ειναι δημιουργηθει τιτλος Κλασικα για τις παλιες ιστοριες παρα να μπουν στο ΜΜ. Το θεωρω σχεδον αδυνατο να μπουν... Απο περσι δε θυμαμαι σε ποια χωρα αρχισαν μθα εκδοση τυπου Κλασικα με κλασικες ιστοριες και παει πολυ καλα. Και ειναι και προσεγμενη. Και εχουν και αλλους νεους τιτλους... Μακαρι να γινει αυτο και εδω καποια στιγμη.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3502 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Ουπς. Καθώς έψαχνα αυτό το θρεντ που έλεγα, ποσταρίστηκε μόνο του χωρίς το σύνδεσμο! ΧD Θα τον βάλω εδώ: http://el.komix.wikia.com/wiki/Thread:16900

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26875
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

Αυτό δεν ισχύει. Αν μπεις σε ένα θρεντ θα δεις πολλές ιστορίες με παπιά...

Εχει δικιο ο Αγγελος. Κοιτα ποσες ιστοριες του Μπρανκα η του Πατ Μπλοκ και πολλων αλλων καλες με παπια δεν εχουν μπει στο περιοδικο... Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  445
  • Reputation:   2215
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3681 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

 

 

 

Αυτό δεν ισχύει. Αν μπεις σε ένα θρεντ θα δεις πολλές ιστορίες με παπιά...

 

Πόσες όμως είναι ικανές να σηκώσουν τεύχος; Δεν λέω ότι δεν υπάρχουν, αλλά είναι σίγουρα λιγότερες απο εποχές τερζό και τις κρατάνε για ειδικές περιπτώσεις. Σύν ότι πέφτεις απο ιστορίες τις πρώτης χιλιάδας σε αυτές των επόμενων. Μετά όλες οι συμπληρωματικές ιστορίες είναι με πάπιες άρα δεν είναι λες και τις έχουν ξεχάσει. ΚΑΤΩ Η ΠΑΠΙΟΚΡΑΤΙΑ!
 

 

Το θεμα ειναι Aoshi οτι πιο πιθανο ειναι δημιουργηθει τιτλος Κλασικα για τις παλιες ιστοριες παρα να μπουν στο ΜΜ. Το θεωρω σχεδον αδυνατο να μπουν... Απο περσι δε θυμαμαι σε ποια χωρα αρχισαν μθα εκδοση τυπου Κλασικα με κλασικες ιστοριες και παει πολυ καλα. Και ειναι και προσεγμενη. Και εχουν και αλλους νεους τιτλους... Μακαρι να γινει αυτο και εδω καποια στιγμη.

Μωρε ναί. Απλά λέω ότι έτσι εγώ προσωπικά θεωρώ ότι αν συνδέσουν αυτούς του τίτλους έτσι, το ΜΜ θα κερδίσει πολύ και δεν θα υπάρχουν παράπονα για μετριότητα και αντιγραφή τευχών τοπολίνο. Θα προτιμούσα να δω πρώτα συνέχεια των Βιβλιοθηκών και μετά Κλασσικά. Γιατί οι διάφορες βιβλιοθήκες έχουν κάνει τα κλασσικά λιγότερο σημαντικά αφού οι ιστορίες Σκάρπα (ιδιαίτερα), Γκοτφρεντσον,Ρόσα, Μπάρκς συλλέγονται, και δεν ξέρεις τη άλλη βιβλιοθήκη θα ξεκινήσει. Άρα η αναμονή είναι η καλύτερη λύση.

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26875
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κοιτάξτε τι υπέροχη έκδοση Κλασσικών έχει βγάλει η Δανία!!! Για αυτή έλεγα πιο πριν... Όντως φαίνεται προσεγμένη και έχει αφιερωμένο μέχρι στιγμής κάθε τεύχος με λίγες ιστορίες κάποιου δημιουργού!

 

dk_aac2015_01a_001.jpgdk_aac2015_02a_001.jpgdk_aac2015_03a_001.jpg

Καρλ Μπαρκς                                                  Μάρκο Ρότα                                                     Βικαρ

 

dk_aac2015_04a_001.jpg

Σκαρπα

 

Φαντιστική σαν έκδοση! Μακάρι να είχαμε και εμείς μια τέτοια!!

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 5
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  445
  • Reputation:   2215
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3681 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Κοιτάξτε τι υπέροχη έκδοση Κλασσικών έχει βγάλει η Δανία!!! Για αυτή έλεγα πιο πριν... Όντως φαίνεται προσεγμένη και έχει αφιερωμένο μέχρι στιγμής κάθε τεύχος με λίγες ιστορίες κάποιου δημιουργού!

 

 

αρλ Μπαρκς                                                  Μάρκο Ρότα                                                     Βικαρ

 

 

Σκαρπα

 

Φαντιστική σαν έκδοση! Μακάρι να είχαμε και εμείς μια τέτοια!!

Ουσιαστικά μιλάμε για κάτι που είναι αυτό που υποτίθεται ήταν η ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΚΟΜΙΞ. 

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26875
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ουσιαστικά μιλάμε για κάτι που είναι αυτό που υποτίθεται ήταν η ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΚΟΜΙΞ. 

Χμμ ας πουμε ναι... Θα ελεγα καλυτερα ΚΟΜΙΞ ΚΛΑΣΙΚΑ... Καθε τευχος εχει 100σελ και εχει περιπου 8 ευρω νομιζω... Κοιτα εδω για περισσοτερα... Γενικα παρα πολυ καλή έκδοση μου φαίνεται! Είναι αυτο που ειπα για το πιο ωριμο κοινο.

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  445
  • Reputation:   2215
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3681 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Χμμ ας πουμε ναι... Θα ελεγα καλυτερα ΚΟΜΙΞ ΚΛΑΣΙΚΑ... Καθε τευχος εχει 100σελ και εχει περιπου 8 ευρω νομιζω... Κοιτα εδω για περισσοτερα... Γενικα παρα πολυ καλή έκδοση μου φαίνεται! Είναι αυτο που ειπα για το πιο ωριμο κοινο.

Kατάλαβα. Η ΒΚ ήταν ποιό ολοκληρωμένη σαν ιδέα και λιγότερο άναρχη. Άλλά δεν είχε άρθρα (πιθανότατα γιατί ο Ρόσα είχε κάνει trademark το όνομα του,δεν ξέρω;) που αξίζει για μένα.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  300
  • Reputation:   2080
  • Achievement Points:  300
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3605 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λοιπόν η δική μου γνώμη για την πορεία της Καθημερινής μέχρι τώρα είναι:

 

ΚΟΜΙΞ: Απ' τα καλύτερα περιοδικά της Καθημερνής!!! Το μάζεψαν απ' τα σκουπίδια και το απογείωσαν με πραγματικά κορυφαίους δημιουργούς, με τον Κάστυ στη θέση που άλλοτε κατείχε ο Μπαρκς σαν κύριος δημιουργός! Τέλεια!!! :yahoo: Το περιοδικό διανύει τη Νέα Χρυσή Εποχή του!

 

Μίκυ Μάους: Έχω αγοράσει πάνω κάτω 12 τεύχη με όλη την πρώτη δεκάδα μέσα και έχω να πω ότι είδα μεγάλη βελτίωση των ιστοριών του σε κάποια τεύχη, αλλά μετά τα δέκα πρώτα τεύχη δεν το συνέχισα. Μου είναι τελείως αδιάφορο σαν έκδοση.

 

Ντόναλντ: Μόνο το πρώτο τεύχος πήρα κι από τότε μου είναι παντελώς αδιάφορη έκδοση...

 

Super Μίκυ: Τα ίδια με το Ντόναλντ... συν το ότι απευθύνεται σε πεντάχρονα...

 

Φάντομ: Το μόνο περιοδικό, μαζί με το ΚΟΜΙΞ, που αγοράζω σε σταθερή βάση και το θεωρώ ισάξιο με το ιστορικό περιοδικό! Επίσης, η έκδοση της Καθημερινής είναι πολύ καλύτερη απ' του Τερζό! Είναι εκπληκτικά ενδιαφέρουσα σειρά και δεν μπορώ να πιστέψω ότι γράφτηκε πριν 20 χρόνια!!! Μακάρι να ολοκληρωθεί (μένουν άλλα 19 τεύχη αν δεν κάνω λάθος) και να δημοσιευτούν και τα Φάντομ 2 και Φάντομ 3, σειρές σίκουελ της τωρινής!

 

Η Μεγάλη Βιβλιοθήκη Disney: Ό,τι και να πω γι' αυτή τη σειρά λίγο θα 'ναι! Είμαι πολύ ευχαριστημένος που κυκλοφορούν στη χώρα μου τα Άπαντα του Μπαρκς και με 4 ευρώ μόνο!!! Και λατρεύω το λευκό χρώμα στο εξώφυλλο!

 

Τώρα οι σειρές που θέλω τρελά να κυκλοφορήσουν είναι:

 

X-Mickey: Είχα κατεβάσει σε εφαρμογή ένα τεύχος στα αγγλικά, αν και μόνο το ξεφύλλισα, αλλά είχα ξεχάσει τελείως την ύπαρξη της σειράς ως τώρα που το θυμήθηκα απ' τον petross21. Φαίνεται πάρα πολύ ενδιαφέρουσα. http://disney.wikia.com/wiki/X-Mickey

 

Βιβλιοθήκη Γκότφρεντσον/Ρομάνο Σκάρπα: Ανυπομονώ πώς και πώς και για τις δυο, αν και για το Ρομάνο Σκάρπα δεν είμαι σίγουρος αν θα το κάνουν. Το ότι μπήκε ιστορία του στο ΚΟΜΙΞ, πάντως, μπορεί να σημαίνει ότι και γι' αυτόν μας επιφυλλάσσουν κάτι...

 

Κλασικά: Θα ήταν όντως πολύ ωραίο να κυκλοφορήσουν αυτή την έκδοση με παλιές κλασικές ιστορίες, αλλά αν τις κρατάνε για μελλοντικές Βιβλιοθήκες τότε καλά κάνουν. Όμως, αν συνεχιστεί η σειρά δε θα ήθελα με τίποτα να είναι σαν τα τελευταία τεύχη της επί Τερζό! Επίσης, μάλλον θεωρούν ότι δεν είναι λογική κίνηση να επιβαρύνουν με άλλον έναν τίτλο τις τσέπες των Ελλήνων καταναλωτών, γιατί είναι και η κρίση, μη γελιόμαστε... θα ήθελα όμως να κυκλοφορεί αντί για το Ντόναλντ ή το Super Μίκυ...

 

Τέλος, γενική μου άποψη είναι ότι σε μια χώρα που έχει περάσει και περνά τα πάνδεινα, μέχρι και capital controls, θεωρώ παραπάνω από άξια την πορεία της Καθημερινής με όλους αυτούς τους τίτλους Disney και το ότι συνεχίζει απερίσπαστη!!!

Επεξεργασία από Monkey D. Luffy
  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κόμιξ: Πολύ καλό ως τώρα με όπλο του τις υπέροχες νεοϊταλικές ιστορίες. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος ως τώρα, πιστεύω πως υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης στις υπόλοιπες ιστορίες π.χ. βγάζοντας από το περιοδικό τις σαβούρες των διαφόρων Χέυμανς, Μίλτον κλπ

 

Μίκυ Μάους: Ήταν λογικό να είναι πεσμένο το Μίκυ Μάους αφού οι καλύτερες ιταλικές μπαίνουν στο Κόμιξ. Αλλά και πάλι δε γίνεται η καλύτερη επιλογή ιστοριών όταν έχουν ξεχαστεί πρόσφατες ποιοτικές ιστορίες(ρεπόρτερ γκουφυ, ιστοριες της πλωρης κ.ά.) και μπαίνουν ιστορίες χαμηλού επιπέδου. Οι Ιταλοι στα Τοπολινο δημοσιευουν και κακες ιστοριες αναγκαστικα...σε εμας που υπαρχει τοσο αδημοσιευτο υλικο δεν υπαρχει λογος να γινεται αυτο. Μπορει εύκολα να υπαρξει μεγαλη βελτιωση του περιοδικου αν το παρουν λίγο στα σοβαρά. 

 

Ντόναλντ: Στα πρώτα τεύχη δε μου άρεσε ιδιαίτερα για να είμαι ειλικρινής...πλέον είναι ένα αρκετά ευχάριστο περιοδικό χωρίς να αποτελεί τίποτα σπουδαίο. Οι δανέζικες ιστορίες που μπαίνουν είναι από μέτριες ως αρκετά καλές...σπάνια θα μπει κάτι αξιομνημόνευτο αλλά γενικά είμαι ικανοποιημένος.

 

Σούπερ Μίκυ: 2 τεύχη έχω διαβάσει. Απευθύνεται σε μικρούς αναγνώστες, το ένα τεύχος το βρήκα συμπαθητικό απλά. Δε θα μου έλειπε το περιοδικό αν σταματούσε.

 

Φάντομ: Η έκδοση είναι πολύ καλύτερη από του Τερζόπουλου, και φτηνότερη. Η σειρά στο μέγεθος που την έκδιδε ο Τερζόπουλος χαραμιζόταν πραγματικά. Προσωπικά έχω χάσει το ενδιαφέρον μου για τη σειρά όμως καθώς οι ιστορίες είναι πολύ χειρότερες απ'ότι ήταν στην αρχή.

 

Βιβλιοθήκη Ντίσνεϋ: εξαιρετικά συμφέρουσα έκδοση σε τιμή που δεν υπάρχει πουθενά στον πλανήτη.

 

Κλασικά: τα Κλασικά δε μ'αρεσαν ιδιαιτερα...απο παλιες ιστοριες Καβατσανο, Σκαρπα, Ντε Βιτα ναι ηταν ωραιοι αλλα ολη την υπολοιπη παλαιοϊταλικη σαβουρα δεν την παλευα, εχουν μπει στα Κλασικα κατι αραχνιασμενες ιστοριες που δε διαβαζονται με τιποτα...αν ξαναβγαινε τετοια εκδοση που δεν το βλεπω, θα ηθελα να μπαινουν μονο σπουδαιες δημοσιευμενες ιστοριες, οχι οπως παλιά.

 

Γκότφρεντσον: δε με απασχολεί αν θα βγει και δε νομιζω πως θα ειχε ανταποκριση

 

Σκάρπα: δε νομιζω να βγει ποτέ και αν βγει ελπιζω να ειναι επιλεγμενες ιστοριες και οχι ολες...απο τους 40τοσους τομους της Ιταλιας δηλαδη καλυτερα να βγαλουν εδω 5-6 με τις καλυτερες ιστοριες.

Επεξεργασία από Rorschach
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ΚΟΜΙΞ: Για μένα πέρα από κάποιες μικροεξαιρέσεις το ΚΟΜΙΞ τα πάει πάρα πολύ καλά. Έχουμε ωραίες ιστορίες και όχι δευτεροκλασάτες όπως γινόταν μετά από ΚΟΜΙΞ 200 του Τερζοπουλου τις περισσότερες φορές. Όμως μπορεί να μου αρέσει πολύ ο Κάστυ αλλά θα ήθελα να δω και κάποιες μεγάλες ιστορίες με τα παπιά. Και αυτό το λέω καθώς υπάρχει πολύ υλικό... Πχ μια υπέροχη από ότι φαίνεται ιστορία του Πατ Μπλοκ. :)

 

Τετοιες ιστοριες εμπαιναν ως βασικες επι Τερζοπουλου και επεφτε το θαψιμο...για να συμπληρωνουν το τευχος καλες ειναι οχι και να βγαλουν τον Κάστυ και τους υπολοιπους Ιταλους για να βαλουν καποιον Πατ Μπλοκ...

 

 

ΚΟΜΙΞ: Να συνεχίσει έτσι. Με τις καλύτερες ιστορίες του Κάστυ και άλλων Ιταλών για κεντρικές ιστορίες. Και ας βάζουν και καλές δανέζικες ιστορίες ή ιστορίες με τον Φαντομία για δεύτερες.Συγχαρητήρια στην Καθημερινή που έκανε το ΚΟΜΙΞ όπως το ήθελα και έβαλε αδημοσίευτες ιστοριάρες του Κάστυ, τον οποίο τον θεωρώ πολύ καλό δημιουργό.

 

Μίκυ Μάους: Θα συμφωνήσω με τον ΚΟΜΙΞ το Μίκυ Μάους άρχισε δυνατά αλλά στη συνέχεια η ποιότητά του έπεσε. Βέβαια, η ποιότητα για την οποία είναι προορισμένο αυτή είναι, άσχετο, αν ο Τερζό είχε αποφασίσει να στηρίξει το Μίκυ Μάους με ιστορίες που θα έπρεπε να μπαίνουν στο ΚΟΜΙΞ. Και δε νομίζω ότι υπάρχουν επαρκείς καλές καινούριες ιστορίες και για τα δυο περιοδικά. Αυτό που έκανε η Καθημερινή ήταν να επαναφέρει τα δυο περιοδικά στις κανονικές τους θέσεις. Βέβαια, υπάρχουν μερικές καλές ιστοριούλες που μπορούν να μπουν στο Μίκυ Μάους, όπως, οι αδημοσίευτες ιστορίες του Ρεπόρτερ Γκούφυ και των Ιστοριών της Πλώρης.

 

 

 

συμφωνω απολυτα με οσα εγραψες!

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28474
  • Reputation:   190091
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

ρε συ ΚΟΜΙΞ, τον Ιούνιο που ήσουν καμάρι? :)

 

:cheers5:

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26875
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ρε συ ΚΟΜΙΞ, τον Ιούνιο που ήσουν καμάρι? :)

 

:cheers5:

ΩΩΩ! Πρώτη φορά το βλέπω αυτό το θρεαντ να πω την αλήθεια...

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4448
  • Reputation:   34593
  • Achievement Points:  4515
  • Days Won:  100
  • With Us For:  6178 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Ωραία πράγματα γράφονται εδώ. Αλλά βρε συγκάτοικοι στην Ντισνευτρέλα έχουμε την "κουβεντούλα", "τι θα ηθελα να μπει στα κανιούρια ντίσνευ", το "δημοψήφισμα" και τώρα αυτό. Μήπως όλα αυτά ανήκουν στην κουβεντούλα?

 

Κατά τα άλλα συμφωνω με αρκετά από όσα διάβασα, και κυρίως με αυτό

 

"Μίκυ Μάους: Θα συμφωνήσω με τον ΚΟΜΙΞ το Μίκυ Μάους άρχισε δυνατά αλλά στη συνέχεια η ποιότητά του έπεσε. Βέβαια, η ποιότητα για την οποία είναι προορισμένο αυτή είναι, άσχετο, αν ο Τερζό είχε αποφασίσει να στηρίξει το Μίκυ Μάους με ιστορίες που θα έπρεπε να μπαίνουν στο ΚΟΜΙΞ. Και δε νομίζω ότι υπάρχουν επαρκείς καλές καινούριες ιστορίες και για τα δυο περιοδικά. Αυτό που έκανε η Καθημερινή ήταν να επαναφέρει τα δυο περιοδικά στις κανονικές τους θέσεις. Βέβαια, υπάρχουν μερικές καλές ιστοριούλες που μπορούν να μπουν στο Μίκυ Μάους, όπως, οι αδημοσίευτες ιστορίες του Ρεπόρτερ Γκούφυ και των Ιστοριών της Πλώρης."

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26875
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ChrisL δεν διαφωνω αλλα στην κουβεντουλα χανονται τα περισσοτερα ποστ... Ετσι ενα νεο θρεαντ με σχολια που μενουν για συζητηση ειναι καλυτερο...

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5403 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

ναι, εδω δεν θα χανονται.. ξεκαθαρα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26875
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ναι, εδω δεν θα χανονται.. ξεκαθαρα

Είναι το ίδιο ένα νέο θρεαντ με 1 ή 2 σελίδες από ένα θρεαντ με 113 που έχει διάφορες συζητήσεις; Αλλά ας μην το συνεχίσουμε διότι ξεφεύγουμε από το νόημα του θρεαντ...

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  543
  • Reputation:   3191
  • Achievement Points:  551
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3880 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

ΚΟΜΙΞ: είμαι ικανοποιημένος από το περιοδικό. Μου αρέσει πολύ τουλάχιστον μία ιστορία σε κάθε τεύχος που έχει βγει ως τώρα. Αν και αντί για σκανδιναβικές ιστορίες και ιστορίες του Μπαρκς θα προτιμούσα και άλλες καλές ιταλικές, είτε σύγχρονες και ανέκδοτες, είτε κλασικές από Σκάρπα, Ντε Βίτα, Μαρτίνα, Κάρπι κοκ..

 

αυτή μου η ανάγκη θα μπορούσε να καλυφθεί από την επαναλειτουργία των ΚΛΑΣΙΚΩΝ, με την προϋπόθεση να μην είναι όπως τα τελευταία τεύχη του Τερζό (με ιστορίες δημιουργών της πλάκας ή επαναλήψεις κάθε 30 τεύχη). Θέλω τις ανέκδοτες των προαναφερθέντων και αυτές που έχουν να τυπωθούν από όταν το χαρτί δεν ήταν γυαλιστερό και οι μισές σελίδες ήταν ασπρόμαυρες.

 

Βιβλιοθήκη Ντίσνεϋ: άψογη. με 4ευρώ (που δεν τα δίνω γιατί ο πατέρας μου έπαιρνε έτσι κι αλλιώς την εφημερίδα) αντί για 19 το τεύχος, δε με νοιάζει ούτε η ποιότητα του χαρτιού, ούτε το άσπρο χρώμα των φετινών τευχών, ούτε η αμίτα ούτε τίποτα.

 

Αναμένω και τις αντίστοιχες του Γκοτφρέτσον και κυρίως του Σκάρπα με μεγάλη ανυπομονησία. Ελπίζω κάποια στιγμή να τις δούμε.

 

Ντόναλντ, Σούπερ Μίκυ, Φάντομ: δε με απασχολούν τα συγκεκριμένα. έχω πάρει 1-2 τεύχη και δε θα πάρω άλλα αν δεν αλλάξει κάτι

 

Μίκυ Μάους: σκόπευα να πάρω τα 100 πρώτα για συλλεκτικούς λόγους. επειδή όμως μου κρατάει καλή συντροφιά, και έχω διαβάσει αρκετές καλές ιστοριούλες, θα συνεχίσω να το αγοράζω. Ελπίζω να γίνει ένα ξεσκαρτάρισμα και να μπαίνουν σε πιο τακτική βάση καλές ιστοτρίες.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26875
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Kατάλαβα. Η ΒΚ ήταν ποιό ολοκληρωμένη σαν ιδέα και λιγότερο άναρχη. Άλλά δεν είχε άρθρα (πιθανότατα γιατί ο Ρόσα είχε κάνει trademark το όνομα του,δεν ξέρω ;) που αξίζει για μένα.

Είχανε πει κάτι σε αφίσα που κυκλοφόρησε πέρσυ για Βιβλιοθήκη Κόμικς....

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26875
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κάτι άλλο που θα ήθελα να πω είναι ότι καλό θα είναι να διατηρηθεί αλλά και περαστεί στην Καθημερινή η ιδέα ότι ένα καλό τεύχος του ΚΟΜΙΞ είναι λίγες και καλές ιστορίες. Δεν ξέρω τι έχουν πάθει στα 3 τελευταία τεύχη και τις έχουν ψιλοαυξήσει και ειδικά στο τελευταίο...

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  445
  • Reputation:   2215
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3681 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Είχανε πει κάτι σε αφίσα που κυκλοφόρησε πέρσυ για Βιβλιοθήκη Κόμικς....

Ποιοι είναι οι αυτοί; Η Καθημερινή ή η ξένοι;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26875
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ποιοι είναι οι αυτοί; Η Καθημερινή ή η ξένοι;

Η Καθημερινή.... Σε αφίσα που δόθηκε μαζί με τον πρώτο τόμο της Βιβλιοθήκης Disney...

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  445
  • Reputation:   2215
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3681 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Η Καθημερινή.... Σε αφίσα που δόθηκε μαζί με τον πρώτο τόμο της Βιβλιοθήκης Disney...

Την έχω πρόχειρη. Αλλά αυτά τα ακούω βερεσέ. Αναφέρει την Βιβλ. Γκοτ. και "νέα Graphic Novels" επίσης.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.