Μετάβαση στο περιεχόμενο

The Batman (2022)


mr-d

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Batman: Αυτό είναι το logo και το πρώτο πόστερ

 

batman-2.thumb.jpg.91bdd766f38f2df993eeed5e37da465f.jpg

 

Ο σκηνοθέτης Matt Reeves αποκάλυψε το απόγευμα της Πέμπτης το επίσημο logo αλλά και το πρώτο πόστερ για τη νέα ταινία του Batman.

 

Όπως και στο δοκιμαστικό υλικό που είχε δοθεί στη δημοσιότητα πριν από λίγους μήνες, έτσι και εδω το χρώματα που κυριαρχεί είναι το κόκκινο.

 

Το πόστερ δημιουργήθηκε για τις ανάγκες του DC Fanodome που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο και εκεί αναμένεται να δώσουν το παρών οι συντελεστές ενώ δεν αποκλείεται να δούμε και κάποια πλάνα. Η ταινία αναμένεται στους κινηματογράφους το 2022.

 

1D64FB90-0515-422B-BD11-BDEED9EDCAFD.thumb.jpeg.b6d3ea23c50a204352e578318c8223a6.jpeg  EF4629F6-06D5-434C-AA68-2CD255B4929C.thumb.jpeg.92ede6d8bb96ad7bb67129d94340730a.jpeg

 

ΠΗΓΗ

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Πολύ ωραίο λογότυπο, όπως και το artwork του Jim Lee στο πόστερ. Να δούμε πώς θα φαίνεται και στην ταινία. Διόρθωση: η ταινία προς το παρόν είναι προγραμματισμένη για Οκτώβριο του 2021.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Και επίσημα το The Batman δεν θα είναι μέρος του DCEU

Επίσης ΒΓΗΚΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ TEASER

 

 

Ως Batmanοgeekουλας θα αναφέρω τα εξής:

 

Ατμόσφαιρα: Μυστηρίου, φαίνεται ότι πάμε για Detective Batman.

 

Gordon: Διαφωνώ με την επιλογή, αλλά φαίνεται ωραίος ο Wright.

 

Μάχες: Μικρό δείγμα, αλλά ο Snyder έβαλε ψηλά τον πήχη προσφέροντας την υπέροχη σκηνή στην αποθήκη. Δεν ξέρω...

Batsuit: Δε μου αρέσει. Και εδώ ο Batfleck έχει βάλει ψηλά τον πηχη.

 

Batmobile: Δεν τρελάθηκα, αλλά φαίνεται ελπιδοφόρο.

 

Batman σαν εμφάνιση: Ωραία σοβαρή φωνή, δε φαίνεται τόσο επιβλητικός με τη στολή.

 

Bruce Wayne: Μακράν το χειρότερο σημείο του teaser. Τι γκοθάς Bruce Wayne είναι αυτός; Εγώ τον Bruce Wayne μου τον θέλω επιβλητικό όπως ο Batfleck. Έστω λίγο πιo businessman playboy τύπου Bale. Ακόμα και αν μοιάζει με καθηγητής μαθηματικών, να γυαλίζει το μάτι του όπως του Keaton. Ειλικρινά τι Bruce Wayne είναι αυτός που μοιάζει με τραγουδιστή των My Chemical Romance;

 

Μου αρέσει η detective προσέγγιση και η σκοτεινή ατμόσφαιρα, αλλά τα επιμέρους στοιχεία δε με ενθουσιάζουν. Σίγουρα με ένα πιο πλήρες trailer θα έχω καλύτερη άποψη, αν και Batmovie είναι, εννοείται θα πάω πρεμιέρα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

 

Πολύ καλό σαν πρώτη εντύπωση! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33690
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  32
  • Reputation:   113
  • Achievement Points:  32
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1942 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Μάγκες μου άρεσε άπειρα! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  187
  • Reputation:   1767
  • Achievement Points:  208
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5758 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Σκοτώνεται ο Άλφρεντ ;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Καταρχάς είδαμε Πιγκουίνο και δεν το ξέρουμε;;;;;;;;;;;;;;;; Γιατί έτσι φημολογείται στο νετ. Παίδες, αν αυτός είναι ο Φάρελ, οκ ρισπέκτ από μένα και παίρνω πίσω ό,τι είπα.

image.thumb.png.31b54fc0571b534dc34bd974c7d85ab3.png

Πάμε τώρα στα του τρέιλερ, τον έκραξα, τον έθαψα, και νιώθω ό,τι θα με κερδίσει τρέιλερ το τρέιλερ!!!! :wow:  Βέβαια οι βασικοί λόγοι που ήμουν αρνητικός παραμένουν. Ο Πάτινσον εξακολουθεί να μην με πείθει ως Γουέην, περισσότερο με κάποιο πλούσιο τσογλάνι με υποψία ίμο μαλλιού μοιάζει, παρά με τον ζάπλουτο επιχειρηματία πλέι-μπόι που ξέρουμε. Ή για να το θέσω πιο σωστά, ως Γουέην ήταν απλά ο Μπάτμαν με κοστούμι, δεν είδα δυαδικότητα. Αυτό ίσως αλλάξει συν τω χρόνω, προς το τέλος της ταινίας ή στην επόμενη βέβαια. Αφού δυστυχώς επέλεξαν να πιάσουν το στόρι από την αρχή, καλώς ή κακώς θα πρέπει και να περιμένουμε να εξελιχθεί ως χαρακτήρας ταινία τη ταινία. Τα ίδια ισχύουν και για στολή και Μπάτμομπιλ. Δεν ενθουσιάζομαι, απλά δέχομαι ότι μπορούν να δουλέψουν ως προσωρινά και μόνο. Ειδικότερα για τη στολή όσο τη βλέπω τόσο σκέφτομαι ότι είναι ένα κράμα 1939 1ης εμφάνισης, Zero Year και Gaslight. Μπορώ να καταλάβω την λογική από πίσω του "κοιτάξτε, έχουμε ένα Μπάτμαν στον 2ο χρόνο του, δεν έχει ακόμα την τελική του μορφή και πρέπει κάπως να το αποτυπώσουμε αυτό στην οθόνη", αλλά και πάλι δεν σημαίνει ότι ντε και καλά επιβάλλεται να μ' αρέσει, ούτε ότι δεν μπορούσαν και καλύτερα. Ειδικά η κουκούλα άστα να πάνε... Η Κατγούμαν πολύ ωραία κινησιολογικά, ελπίζω και αυτή να πάρει την ενδυματολογική αναβάθμιση που της αξίζει. Ο Γκόρντον, δεν θυμίζει Γκόρντον και γενικά αυτές οι PC αλλαγές ποτέ μα ποτέ δεν μου άρεσαν, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων. Ο Γκόρντον ίσως και να γίνει μια απ' αυτές, και κυρίως λόγω ηθοποιού. Απλά επειδή ξέρω τον Wright, ξέρω ότι ερμηνευτικά το 'χει και ξέρω ότι αν μη τι άλλο δεν θα είναι κομπάρσος και ελπίσω να μας δώσει κάτι καλό. Θα μου πείτε, τι σου άρεσε τελικά ρε φίλε; Ναι αυτό μου άρεσε και μου αλλάζει τη γνώμη είναι το ύφος της ταινίας. Σκοτεινό, με κάποια στοιχεία χόρορ και μ' ένα Μπάτμαν που γ@μ... και δέρνει κυριολεκτικά!! Ειδικά στο "I am Vengeance" είπα οκ ΤΟ 'ΧΕΙ!!!!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4350
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4197 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Συμφωνώ με αυτά που είπε ο @BATNICK.

 

Φανταστείτε κατά τη διάρκεια της ταινίας, ο Bruce να πει τις ατάκες "I' m Vengeance!"  και "I' m the Night!" και στο τέλος, μετά από μία επική μάχη, να πει "I'm Batman!"...! Θα τα χάσω τελείως! :NoNo:

Επίσης μου αρέσει τέρμα το soundtrack! Πολύ σκοτεινό! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2264
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5726 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Μου άρεσε και μένα το trailer, τρομερή ατμόσφαιρα αλλά ξενέρωσα όταν έβγαλε την μάσκα και είδα τον Bruce Wayne σε emo εκδοχή. Άστε που ο Πάτισον δείχνει να κολυμπάει μέσα στη στολή.   

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 ώρα πριν, Hayate είπε:

Μου άρεσε και μένα το trailer, τρομερή ατμόσφαιρα αλλά ξενέρωσα όταν έβγαλε την μάσκα και είδα τον Bruce Wayne σε emo εκδοχή.

Το eye liner του έλειπε! :lol:Τι ήταν αυτό που αντίκρισα όταν έβγαλε τη μάσκα; Ο δισεκατομμυριούχος Bruce Wayne; Δεν περίμενα ότι θα το πω αυτό, αλλά Ben Affleck και πάλι Ben Affleck... Εν τω μεταξύ ελπίζω να μην πάνε το χαρακτήρα στο άλλο άκρο και να το παρουσιάσουν αλλιώς, ακολουθώντας τη συνταγή επιτυχίας του "Titans". Άλλο Nightwing, άλλο Batman. Διότι έχουμε αρχίσει να βλέπουμε "γκρι Τζόκερς" τελευταία και δε μπορώ να πω ότι μ' αρέσει ιδιαίτερα όταν το "κακό" και το "καλό" δεν παρουσιάζονται ως αυτό ακριβώς που είναι και πάνε να τα εξομοιώσουν. Τέλος πάντων, εκείνη η ταινία ήθελε να περάσει κάποια κοινωνικά & αντιρατσιστικά μηνύματα, το θέμα είναι εάν έπρεπε να το κάνουν σε ένα πασίγνωστο "σύμπαν" με τόσο δημοφιλείς χαρακτήρες και να τους αλλάξουν τόσο πολύ. Αλλά είπαμε... Ποιος τον χ$#@ι τον αναγνώστη. :moutra2:  Η μουσική που ακούγεται είναι το "Something in the Way" των Nirvana και ταιριάζει!

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

44 λεπτά πριν, Mandrake είπε:

Το eye liner του έλειπε! :lol:Τι ήταν αυτό που αντίκρισα όταν έβγαλε τη μάσκα; Ο δισεκατομμυριούχος Bruce Wayne; Δεν περίμενα ότι θα το πω αυτό, αλλά Ben Affleck και πάλι Ben Affleck... Εν τω μεταξύ ελπίζω να μην πάνε το χαρακτήρα στο άλλο άκρο και να το παρουσιάσουν αλλιώς, ακολουθώντας τη συνταγή επιτυχίας του "Titans". Άλλο Nightwing, άλλο Batman. 

 

Ψιλοβγάζει νόημα αν το δεις υπό τη σκοπιά ότι μιλάμε για νεαρό Bruce Wayne, αλλά ας πούμε αν δεις το trailer του TENET ο Pattinson κοστουμαρισμένος είναι μια χαρά Bruce Wayne. Αυτό το στυλ emoπαιδου δεν ταιριάζει. Βασικά μια ακόμα καλύτερη ιδέα μιας και είμαστε εκτός DCEU και ο Pattinson με τη στολή δεν είναι κανένα ντούκι, είναι η ταινία να είναι στο σύμπαν του Batman Beyond. Καστάρεις γερασμένο βετεράνο για Bruce και έχεις τον Pattinson να παίρνει το ρόλο του Terry McGinnis που με μέντορα τον Bruce γίνεται ο Batman. Στο Beyond o McGinnis δεν είναι κανά θηρίο, είναι πιο εύπλαστος, άρα έχει το πακέτο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4350
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4197 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Εμένα μου αρέσει ο Pattinson ως Bruce Wayne. Φαίνεται ενδιαφέρουσα εκδοχή. Γενικά το "νευριασμένο" και "μπρουτάλ" στυλ τού πάει πολύ. Όσον αφορά τη μαύρη μπογιά που υπάρχει κάτω από τα μάτια του, προσωπικά μου αρέσει γιατί το βρίσκω ρεαλιστικό και ειλικρινές, αρκεί να σκεφτούμε ότι ενώ ολοί οι προηγούμενοι Batman είχαν μπογιά γύρω από τα μάτια,  μόλις έβγαζαν τη κουκούλα τους αυτή ως δια μαγείας εξαφανίζονταν. Είναι κάτι διαφορετικό και από ενδυματολογική άποψη εμένα μου κάνει.

 

Όσον αφορά το μαλλί... θα προτιμούσα να είχε buzz cut άλα Zero Year.

 

Όσον αφορά τη στολή... το μόνο που θα άλλαζα είναι τα αυτιά, θα τα ήθελα λίγο πιο παχιά και όχι τόσο λεπτά που είναι. Κατά τ'άλλα είναι μία χαρά και δείχνει πολύ badass.

 

Τέλος έχω διαβάσει στο διαδίκτυο ότι πολλοί δε θέλουν τον Pattinson, "ότι δε κάνει" και τέτοια. Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι στο σχετικά πρόσφατο 2007 ο Χιθ Λετζερ είχε επιλεχθεί για το ρόλο του Τζόκερ και πολλοί τον χαρακτήρισαν "λίγο" και "άστοχη επιλογή" για το ρόλο. Ε τα υπόλοιπα είναι ιστορία. 

 

Είναι πολύ υποσχόμενη ταινία. Αναμένω με ενδιαφέρον. 

Επεξεργασία από the comic guide
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

mixed feelings για το τρέηλερ. Από τη μια έχουμε το θετικό ότι μοιάζει με αστυνομική ιστορία (επιτέλους) (και δεν εννοώ σκανδιναβικό νουάρ... :) )  . Από την άλλη συνεχίζουμε τα εγκλήματα του Nolan. BATMAN IS FUN. Δεν είναι κόψιμο φλέβας και μιζέριασμα. (και προφανώς δεν εννοώ fun σαν τον West. Εκείνο εκεί ήταν παρωδία/γελοιότητα :)

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32104
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  28
  • Reputation:   114
  • Achievement Points:  28
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2507 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Η καρδιά μου έχει hype-αριστεί στο έπακρο γιατί BATMAAAAN...αλλά το μυαλό μου δεν λέει να συμβαδίσει. Σε πρώτη φάση, γιατί είναι τόσο σκοτεινή η σκηνοθεσία; Δεν εννοώ το α λα Seven vibe, αλλά κυριολεκτικά το τραγικά χαμηλό επίπεδο φωτεινότητας που κάνει τα πάντα μουντά, μίζερα, άχρωμα και άψυχα...και όχι με την καλή, goth έννοια όλα αυτά :(  Δεύτερον, η DC πράγματι πρέπει να ξεπεράσει την οξεία Nolan-ίτιδα που έχει την τελευταία 10ετία και να αρχίσει να εμπνέεται από το DCAU ή γιατί όχι, τα ίδια τα comics. Οκ, ο Batman είναι πιο μπρουταλ εδώ, αλλά το ίδιο και στο DKR και εκεί δεν ένιωσα πως η ιστορία χάνει την «κομιξίλα» της. Αυτή η απομάκρυνση από τις ρίζες των ηρώων είναι που έχει φτάσει το DCEU στον ποιοτικό βόθρο που βρίσκεται τώρα. Τέλοσπαντων. Στυλιστικά, νιώθω πως η στολή του Batfleck ήταν το απόγειο του ήρωα στη μεγάλη οθόνη και ξενέρωσα κάπως με την επιστροφή στην «μεταλλική πανοπλία» που καθιέρωσε ο Nolan...αλλά από την άλλη το Batmobile έχει μια άγρια γοητεία, ενώ η πιο ατημέλητη όψη του Bruce είναι κάτι που δεν έχουμε δει ποτέ στην μεγάλη οθόνη και ανυπομονώ να δω που θα το πάνε.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26346
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

"Θετικός στον κορονοϊό ο Πάτινσον – Σταματούν τα γυρίσματα του Μπάτμαν"

Σίγουρα δάκτυλος του Τζόκερ!

 

https://www.ert.gr/frontpage/thetikos-ston-koronoio-o-patinson-stamatoyn-ta-gyrismata-toy-mpatman/?fbclid=IwAR1Ts9sfvrCP2frK5T2VHWJVdGzIM7csdo8PEqEAIuALw1qputB54mqtMFg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

1 ώρα πριν, Lord Makro είπε:

"Θετικός στον κορονοϊό ο Πάτινσον – Σταματούν τα γυρίσματα του Μπάτμαν"

Σίγουρα δάκτυλος του Τζόκερ!

 

https://www.ert.gr/frontpage/thetikos-ston-koronoio-o-patinson-stamatoyn-ta-gyrismata-toy-mpatman/?fbclid=IwAR1Ts9sfvrCP2frK5T2VHWJVdGzIM7csdo8PEqEAIuALw1qputB54mqtMFg

 

 

Η αντίδρασή μου όταν τα γυρίσματα σταματάνε συνεχώς και φοβάμαι μήπως η ταινία αργήσει κι άλλο :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Νέα πρεμιέρα για την ταινία στις 4 Μαρτίου 2022. Καταραμένη αυτή η ταινία πραγματικά...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 10 months later...

  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Στο πρώτο τρέιλερ δεν ενθουσιάστηκα με αυτό που είδα. Αλλά το καινούριο είναι μια εντελώς νέα ιστορία. Να βγάλουμε από τη μέση τα εύκολα που δε μου αρέσουν. Πρώτον το casting συνεχίζει να είναι κουλό, δηλαδή Andy Serkis-Jeffrey Wright είναι ηθοποιάρες και τους λατρεύω, αλλά δε μου κολλάνε με τίποτα στους ρόλους, ειδικά όταν πιο πριν έχω δει και έναν Jeremy Irons, έναν J.K Simmons που δεν τον χόρτασα κιόλας. Της Zoe Kravitz όμως μου αρέσει και αναμένω και το Farell που με το make up είναι απίστευτο πόσο τον έχουν αλλάξει. Δεύτερον ο Bruce Wayne είναι σαν γκοθάς στο κολλέγιο. Όχι, όχι και πάλι όχι. Ο Bruce Wayne πρέπει να είναι κλασάτος, πενάτος, ωραίος, με τετράγωνο σώμα, όχι παλικαράκι που ακούει core και αράζει Θησείο.

 

ΟΜΩΣ αυτή ήταν η γκρίνια μου παιδιά και τελειώνει. Γιατί το τρέιλερ είναι ανατριχιαστικό, είναι σοβαρό, είναι μια Batman προσέγγιση που δε μου θυμίζει Nolan, δε μου θυμίζει Burton (άλλους σκηνοθέτες δε θα ήθελα να μου θυμίζει κιόλας), είναι ένας καινούριος Batman, αρκετά πιο detective, έχει action στοιχεία, έχει μια στολή που θυμίζει πολύ τη σειρά video game Arkham, έχει ωραίες ατάκες και κυρίως τον αισθάνεσαι επιβλητικό παρά το ότι ο Pattison δε σου μοιάζει τέτοιος. Επίσης γουστάρω πολύ τους χαρακτήρες που έχει μέσα, υπάρχει Penguin και Riddler που είναι υποσχόμενοι, θα υπάρχει μάλλον ρομάντζο, αλλά περιορισμένο και γενικά αν θέλουν sequel πρέπει να φυτέψουν μερικά σπόρια. Δε με κερδίσανε λοιπόν στο πρώτο, αλλά μετά από αυτό ειλικρινά I'm all in!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32548
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  699
  • Reputation:   5106
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2264 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Παρακατιανή Κατγούμαν της γειτονιάς.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

1.jpg  5.jpg 4.jpg 6.jpeg

 

3.jpg 2.jpg

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25862
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  545
  • Reputation:   4567
  • Achievement Points:  547
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Ίσως εχω δει πολλούς Batman στη ζωή μου και τα βλέπω όλα κοινότυπα. Κρατάω μικρό καλάθι. Νιώθω οτι θα δούμε μερικές πολύ καλές σκηνές και μερικές πολύ κακές. Για μένα το πιο βασικό είναι το αν θα ανταποκρίνεται το σενάριο στην όλη δράση της ταινίας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

 

Μια ωραία σκηνή ανέβασε σήμερα το κανάλι της Warner Bros. UK & Ireland όπου βλέπουμε τον Robert Pattison ως Bruce Wayne, αλλά και ο Jeffrey Wright ως Επιθεωρητής Gordon. Περίμενα να είναι μια απλή σκηνή λόγου, αλλά βλέπουμε και ένα αυτοκίνητο να μπαίνει στην εκκλησία και ο οδηγός να είναι όμηρος κάποιου κακού που θέλει να στείλει μήνυμα στον Batman. Τα χρώματα είναι σκοτεινά και η ταινία αισθητικά μου θυμίζει λίγο την τριλογία του Nolan. Ένας μήνας και κάτι έμεινε για να το δούμε επιτέλους!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Το είδα σήμερα. Οι προσδοκίες ήταν υψηλότατες, τόσο λόγω των τρέιλερ που με είχαν ψήσει πολύ, όσο και λόγω των θετικότατων reviews που κυκλοφορούσαν τις τελευταίες μέρες, που το παρουσίαζαν σαν αριστούργημα. Οκ, αριστούργημα δεν ήταν, ούτε η καλύτερη ταινία Μπάτμαν, αλλά ήταν κάτι πολύ καλό και πρωτότυπο σε γενκά πλαίσια. Πραγματικά πρόκειται για μια 3ωρη νεο-νουάρ ταινία, στα πρότυπα των Se7en και Zodiac του David Fincher. Αυτό ίσως κάποιους τους ξενίσει, άλλοι μπορεί να περιμένουν περισσότερη δράση (η οποία στην πραγματικότητα δεν είναι πολύ περισσότερη από όσα βλεπουμε στα τρέιλερ), γενικώς είναι μια ταινία που θα διχάσει. Παρόλα αυτά, αν ξέρεις τι πας να δεις, θεωρώ σε κρατάει καρφωμένο εκεί για τουλάχιστον 2μιση ώρες, το οποίο για ταινία τέτοιας διάρκειας, είναι σίγουρα επίτευγμα. Φοβερή ένταση, ενδιαφέρουσα υπόθεση, ωραίοι χαρακτήρες, διατηρούν το ενδιαφέρον αμείωτο, μέχρι την τρίτη πράξη που θεωρώ σαν να ξεφούσκωσε λίγο όλο αυτό, ήθελα λίγο καλύτερο κλείσιμο, χωρίς να ήταν άσχημο, απλά σε συνδυασμό με το πόσο την περίμενα και το πόση ένταση είχε πριν, έκλεισε αρκετά χλιαρά.

 

Ακόμη, είναι πράγματι μια πολύ κομιξική μεταφορά του Μπάτμαν. Σκοτεινή, ατμοσφαιρική, μουντή, ντετεκτιβική περιπέτεια αλά Long Halloween, θυμίζει και λίγο στιγμές Scott Snyder πχ The Black Mirror θα έλεγα. Η ψυχοσύνθεση του Μπάτμαν για πρώτη φορά αναλύτεται τόσο πολύ, με μια πρωτοπρόσωπη αφήγηση-ενδοσκόπηση που σου δίνει επακριβώς την όλη του ιδιοσυγκρασία. Η σχέση του με την Κατγούμαν άψογη, ακριβώς όπως την ξέρουμε στα κόμικ, φοβερή χημεία Πάτινσον-Κράβιτζ αλλά και η όλη αντίθεση στις μεταξύ τους ιδεολογίες/ηθικούς φραγμούς, είναι εκεί. Και η ίδια η Κράβιτζ πολύ ταιριαστή, με την σωματικότητα στην υποκριτική που πρέπει. Ο Πιγκουίνος του Φάρελ η μεγάλη έκπληξη της ταινίας, δεν το περίμενα αλλά ήταν απολαυστικότατος. Ο Γκόρντον του Τζέφρι Ράιτ επίσης πολύ δυνατός. Ο Άλφρεντ του Άντι Σέρκις, λίγο έπαιξε, δεν κατάφερα να σχηματίσω γνώμη, αλλά ήταν οκ θεωρώ. Ο μεγάλος αντίπαλος, ο Γρίφος του Πωλ Ντέινο, κάνει μια υπερπροσπάθεια θα έλεγα, που άλλοτε δίνει εξαιρετικές στιγμές, και άλλοτε καταφεύγει λίγο στη υπερβολή, αλλά ήταν μια ενδιαφέρουσα σοβαροφανής προσέγγιση. Τέλος, ο Πάτινσον, ένας θλιμμένος Μπάτμαν που ταιριάζει γάντι στην όλη προσέγγιση, τα δίνει ολα και μόνο με τις εκφράσεις του προσώπου του. Γενικώς, ένα ωραίο στήσιμο του Γκόθαμ, χωρίς να αναλώνεται σε ανούσια origin story, σε βάζει σιγά-σιγά σε ένα σύμπαν που είναι ζωντανό, προϋπάρχει και με το πόσο καλοφτιαγμένο είναι, πιστεύω έχει τα φόντα για μια εξαιρετική τριλογία. Η ταινία αυτή ουσιαστικά θέτει τις βάσεις για όλο αυτό και γι'αυτό τη εκτίμησα παρόλο που δεν έκλεισε όσο δυνατά θα ήθελα την βασική υπόθεση. Το στήσιμο της νέας αυτής μεταφοράς του Bat-κόσμου στην μεγάλη οθόνη, το πέτυχε και πιστευω τα καλύτερα είναι μπροστα μας!

 

Να αναφερθώ και σε μερικές απόψεις που διάβασα. Δε θα αναλωθώ σε μερικούς προκατειλημμένους που σνομπάρουν Πάτινσον επειδή πριν 10 χρόνια έπαιξε στο - ομολογουμένως άθλιο - Twilight. Έχει εξελιχθεί πολύ και αν κάποιος δεν μπορεί να ξεκολλήσει από αυτή την εικόνα, μάλλον δεν τον έχει δει σε εξαιρετικές ερμηνείες τύπου Good Time, Ο Φάρος κ.α. Ας μην τη δουν ποτέ οι συγκεκριμένοι, που είναι μια μικρή αλλά ηχηρή μερίδα θεατών απ' όσο βλέπω στα σόσιαλ. Θα τοποθετηθώ πάνω σε κάτι reviews τύπου "δεν ήταν διασκεδαστικό", "βαρεθήκα" κλπ κλπ. Περί ορέξεως προφανώς αλλά γιατί ένα 3ωρο νουάρ που τυχαίνει να έχει τον Μπάτμαν στο επίκεντρο, να υποχρεούται να 'ναι διασκεδαστικό; Έχει άλλο σκοπό. Να ξετυλίξει μια ιστορία μυστηρίου αναπτύσσοντας ενδιαφέροντες χαρακτήρες γύρω της. Οι ίδιοι όταν δουν Marvel που βασικό στόχο έχει τη διασκέδαση θα σου πουν, εντάξει, παιδιάστικα πράγματα, τίποτα το αξιόλογο κλπ. Δεν ξέρουν τι θέλουν μάλλον. 

Επεξεργασία από Tsaklas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πριν από λίγες ώρες γύρισα από το σινεμά που είχα πάει να τη δω, ειλικρινά έχω περάσει το τελευταίο διήμερο μια απίστευτη ταλαιπωρία για να τη δω μιας και το άτομο που κλείσαμε πρεμιέρα μου ακύρωσε Τετάρτη απόγευμα, δύο φίλες δέχθηκαν να πάμε για να μου ακυρώσουμε 2-3 ώρες μετά και ευτυχώς ευρέθη παρέα 4-5 ώρες πριν αρχίσει η ταινία. Τέσπα ο @ Tsaklas  με κάλυψε σε πολλά, αλλά σαν Batmanogeekουλας πρέπει να πω και εγώ τα δικά μου. Brace yourselves, έχω πολλά.

 

Η Ιστορία

 

Η ταλαιπωρία που έφαγα για εύρεση παρέας δεν είναι τίποτα μπροστά στο πόσα χρόνια πήρε αυτή η ταινία να βγει. Ένα είναι το σίγουρο. Ότι έχουμε μια εντελώς καινούρια και διαφορετική προσέγγιση στον Batman. Από τις goth επιρροές του Tim Burton και τις καρτουνίλες του Joel Schumacher περάσαμε στον ρεαλιστικό Nolan και την κόμικ προσέγγιση των Batfleck-Snyder και πλέον η τελική πίστα είναι η noirίλα του Matt Reeves και του Pattinson. Ναι, αυτή η προσέγγιση του ντετεκτιβικού στυλ και του noir είναι βασικό χαρακτηριστικό στοιχείο των Batman κόμικ που δεν το είχαμε δει στη μεγάλη οθόνη. Επηρεασμένη από Zodiac και Se7en όπως ανέφερε ο Παναγιώτης, αλλά με πολύ περισσότερα υπερηρωικά στοιχεία προφανώς, εγώ μπορώ να πω πως αυτό το στυλ που ακολούθησε ο Reeves μου άρεσε πάρα πολύ.

 

Αργό τέμπο και σκηνοθεσία

 

Να ξεκινήσουμε από τα βασικά. Διαρκεί 3 ώρες. Μια τρίωρη ταινία μπορεί να υπάρχει για πολλούς λόγους. Είτε υπάρχει πολύ υλικό που πρέπει να μπει, είτε ο σκηνοθέτης χρειάζεται πολλές σκηνές να πει την ιστορία του ή απλά χρειάζεται να σετάρει πολλά πράγματα. Ο Reeves δε βιάζεται. Δε σκηνοθετεί με αργές σκηνές, υπάρχουν κάποιες τέτοιες. Σκηνοθετεί με αργό ρυθμό και θέλει να σου κάνει σίγουρο ότι ξέρεις καλά κάθε χαρακτήρα και την ιστορία του σαν να είσαι πολίτης του Gotham. Επιτέλους δεν είδαμε το origin του Batman, δεν είδαμε για 206η φορά τη δολοφονία των γονιών του, αλλά πολύ απλά μια πιο νεανική, πιο απερίσκεπτη, αλλά ταυτόχρονα ώριμη εκδοχή του ήρωα. Θα μπορούσε όπως να είναι 20-25 λεπτά μικρότερο πιστεύω.

 

Επιρροές από κόμικ

 

Είχα δει ποια κόμικ αναφέρθηκαν σαν επιρροές, αλλά δεν ξέρω αν είμαι τόσο κολλημένος με τον Batman που βρήκα πολύ περισσότερα. Το Long Halloween ας πούμε δεν έχει καμία σχέση σαν ιστορία, απλώς μοιάζει η προσέγγιση του ήρωα μας ως ντετέκτιβ. Αντίθετα εγώ είδα πολλά στοιχεία από Zero Year, απλώς ο Riddler δεν θέλει να εξουσιάσει, αλλά να καταστρέψει την Gotham. Είδα αρκετό Tom King στη σχέση Batman-Catwoman, ειδικά στο εμφανισιακό κομμάτι της Catwoman. Διέκρινα λίγο Earth One στη σχέση Bruce-Alfred. Και φυσικά ολίγη από Knightfall, City of Bane, Year One κτλ ως προς την προσέγγιση στη Gotham. Πάντως αν και δανείζεται στοιχεία, κομμάτια της ιστορίας από κόμικ δε βρήκα. Και αυτό κολλάει στους κακούς.

 

O Riddler ως κεντρική επιλογή και οι δευτερεύοντες

 

Είχα μια διαφωνία με τον αδερφό μου στο κατά πόσον ο Riddler είναι καλός main κακός. Για μένα ο καλύτερος Riddler είναι στα Batman: Arkham που είναι side quests. Όμως ο μικρός αδερφός δεν έχει διαβάσει κακώς το Zero Year και εκείνο το εξαιρετικό Batman κόμικ που δε θα σποϊλάρω, αλλά στο τέλος πίσω από όλα ήταν ο Riddler. Μια χαρά είναι για κεντρικός, ειδικά σε ένα Batman mystery. Σωστή επιλογή τη βρήκα. Βέβαια και εδώ ο Riddler έχει μόνο στοιχεία από το κόμικ. Εγώ σε αυτόν τον κακό βρήκα και χαρακτηριστικά άλλων Batman κακών. Ο ένας και σημαντικότερος είναι ο Bane ειδικά με τη μάσκα και τη δύναμη του. Ο Riddler δεν είναι και ο πιο action Batman κακός και έχει Bane στοιχεία, όπως και κάποια λογύδρια που θύμισαν κάπως Joker.

 

Από εκεί και πέρα ο Falcone είναι μια κλασική καλή επιλογή για μαφιοζοιστορία Batman και θεωρώ πως τις οικογένειες γκάνγκστερ του Gotham δεν τις έχουν εκμεταλλευτεί πολύ κινηματογραφικά. Από την άλλη ο Penguin έχει μικρή συμμετοχή ως τσιράκι, αλλά ο Farrell είναι πάρα πολύ καλός. Επίσης ακόμα δε μπορώ να πιστέψω πόσο καλό make up του έχουν κάνει, πραγματικά δεν τον αναγνωρίζεις με την καμία. Πιστεύω έχει πολλά να δώσει.

 

Ο Pattinson ως Batman - Το Batsuit και το Batmobile

 

Πολύ καλά τα λέει ο Tsaklas πιο πάνω. Αν δε γουστάρετε Pattinson για τα ανεκδιήγητα Twillight και δεν πάτε να το δείτε, εσείς χάνετε. Έχει εξελιχθεί πολύ ως ηθοποιός με εξαιρετικούς ρόλους και εδώ δίνει ακόμα μια μεστή ερμηνεία. Ως Batman είναι κάπως OP ειδικά το Batsuit του είναι πολύ δυνατό και τον γλυτώνει συχνά, αλλά επίσης είναι πανέμορφο. Επίσης εκπληκτικό Batmobile και λάτρεψα το πως έγινε η εισαγωγή του, καθώς και την επακόλουθη ανατριχιαστική σκηνή καταδίωξης. Οι σκηνές μάχης είναι ωραίες, αλλά τις ήθελα πιο αιματηρές και βίαιες να πω την αλήθεια. Δεν είναι δυστυχώς επιπέδου Batfleck (α ρε Zack Snyder όσο χάλια και να τα πηγαίνουμε οι δυο μας, στην αποθήκη και στο 300 με ανατρίχιασες), αλλά κάνουν τη δουλειά τους.

 

Ο Pattinson ως Bruce Wayne

 

Εδώ είναι λίγο μέτρια τα πράγματα. Ο Bruce είναι πολύ πιο νέος, είναι αρκετά πιο ατίθασος, δε ντύνεται με ακριβά ρούχα αλλά δε μου άρεσε καθόλου αυτό το gothic look του. Ναι μεν καταλαβαίνω την προσέγγιση τους, αλλά για μένα ο ιδανικός Bruce Wayne είναι του Batman: The Animated Series, ψηλός, ευθυτενής, γοητευτικός, όμορφος και κυρίως επιβλητικός με τετράγωνες πλάτες. Καλώς ή κακώς ο μόνος που το έκανε αυτό στη μεγάλη οθόνη είναι ο Batfleck, οι υπόλοιποι κάπου χώλαιναν και έτσι και από τον Batman του Pattinson λείπει η επιβλητικότητα, αλλά από την άλλη αυτό ήθελε να κάνει η ταινία, να δείξει έναν διαφορετικό, πιο ευάλωτο ψυχικά Bruce.

 

Catwoman, Alfred και Gordon

 

Η Catwoman χτίζεται αρκετά όμορφα και η σχέση της με τον Batman είναι αρκετά καλή, αν και ποτέ δεν υπερισχύει εναντίον του. Μου άρεσε πολύ η Zoe Kravitz. Ο Alfred από την άλλη έπαιξε λίγο και τον ήθελα πιο ενεργό. Γενικά μου αρέσει ο Alfred να είναι σαν του Irons, δηλαδή φλεγματικός Άγγλος που είναι μόνιμα στο ακουστικό του Batman. Εδώ είχαμε μια πιο guardian εκδοχή γι' αυτό και μου θύμισε το Earth One. Ο Gordon είναι κρυφός MVP της ταινίας. Εξαιρετικός ο Wright, μόνιμο sidekick του Batman, είναι έξυπνος, είναι αδιάφθορος, είναι ακριβώς ο πρώιμος Gordon που περιμέναμε και που προσωπικά βάζω στη λίστα των αγαπημένων μου.

 

Τελικές εντυπώσεις

 

Είμαι στα ίδια με τον Tsaklas γενικά. Δεν είναι η καλύτερη Batman ταινία όλων των εποχών. Δεν είναι επουδενί κακή ή μέτρια. Είναι μια καινούρια, διαφορετική προσέγγιση στον αγαπημένο μου ήρωα της DC, την οποία βρήκα πολύ αργή, αλλά όχι κουραστική, πολύ ελπιδοφόρα χωρίς ταυτόχρονα είναι τρομερά ενθουσιώδης, δεν ξέρω πως να το περιγράψω καλύτερα, αλλά είναι ο ορισμός της ταινίας που δεν έχει μεγαλόπνοα σχέδια για κάτι ενθουσιώδες, αλλά περισσότερο στοχεύει σε μια νέα παρουσίαση μιας πτυχής που έχει λείψει από τις απεικονίσεις του ήρωα. Το καταφέρνει και με το παραπάνω. Αυτά σε γενικές γραμμές από εμένα, μακάρι σύντομα με περισσότερο Batman και μια ταινία για τον Batfleck να ευχηθώ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25862
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  545
  • Reputation:   4567
  • Achievement Points:  547
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Πρεμιέρα σε κατάμεστο σινεμά. Είχα από προ-COVID να ζήσω αυτό το συναίσθημα. Όπως είχα αναφέρει κρατούσα μικρό καλάθι, οπότε το αποτέλεσμα με εξέπληξε θετικά. Αξίζει ένα μπράβο γιατί επιτέλους είδαμε έναν διαφορετικό Batman ξεκάθαρα από οπτική νουαρ-ντετεκτιβ ιστορίας και όχι έναν κλασσικό superhero. Παρόλα αυτά, υπήρξαν λάθη στην εκτέλεση της όλης ταινίας. Θα τα αναφέρω χύμα μαζί με σημεία που μου άρεσαν.

 

Η πλοκή ήταν ψαγμένη, ο Riddler είχε υπόσταση, απρόβλεπτο σενάριο. H ιστορία κυλούσε αργά αλλά άνοιξε πολλά μέτωπα, τα πήγε καλά στα περισσότερα. Κλίμα και αισθητική άριστη. Εκεί που δεν έδεσε για μένα ήταν στις συναισθηματικές στιγμές της ιστορίας, εκεί που η ταινία έκανε επίκληση στο συναίσθημα. 

 

Spoiler

Τόσο στην συναισθηματική σκηνή με τον Alfred, όσο και οι σκηνές με την Catwoman, δεν με ικανοποίησαν. Ήταν λίγο επιτηδευμένες.

Ο Πάτινσον και όλο το καστ πολύ ταιριαστό (επιφυλάξεις για τον αγαπημένο μου Andy Serkis που ως Alfred δεν μου έκανε κλικ). Τέλος, ενώ η ιστορία είναι δυνατή, δεν υπάρχει η κλιμάκωση δράσης που θα ήθελα. Δίνεται η τέλεια ευκαιρία στο κλείσιμο για μια επική σκηνή δράσης βίαιη και δυναμική, αλλά όπως καταλαβαίνω επιλέγει να εστιάσει σε άλλα θέματα σε εκείνο το σημείο... 

 

Αυτά, οι φανς να πάνε να το δουν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1381
  • Reputation:   10056
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4316 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Πήγα κι εγώ και το είδα χθες... Συνολικά 4 άτομα ήμασταν στην αίθουσα (οκ ήταν παράσταση 5-8 το απόγευμα) και οι @#$%& είχαν κλειστή την θέρμανση και παγώσαμε.

 

Μου άρεσε αρκετά, σίγουρα δεν φτάνει τον Σκοτεινό Ιππότη αλλά οπωσδήποτε είναι μια παραπάνω από αξιοπρεπής προσθήκη στις κινηματογραφικές του απεικονίσεις. Όντως θα μπορούσε να ήταν 15-20 λεπτά μικρότερη σε διάρκεια και λίιιγο πιο φωτεινή αλλά αυτά είναι λεπτομέρειες. Εμένα μου άρεσε ο καταθλιπτικός Μπάτμαν του Πάτινσον εννοείται η πινακοθήκη των Φαλκόνε, Πιγκουίνου, Γρίφου και Κατγούμαν ήταν ταιριαστοί, θα προτιμούσα τον Άλφρεντ περισσότερο Άλφρεντ και λιγότερο Λούσιους Φοξ (έτσι δεν έλεγαν τον χαρακτήρα του Φρίμαν στις ταινίες του Νόλαν; ) αλλά τελικά πέρασα καλά παρακολουθώντας την και δεν το μετάνοιωσα καθόλου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1381
  • Reputation:   10056
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4316 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

...Να προσθέσω για τους φίλους και τις φίλες που δεν το έχουν δει ακόμα και σκοπεύουν να την δουν... Με 3 ώρες ταινία χωρίς διάλειμμα στην οποία στις δυόμιση βρέχει, καλό είναι πηγαίνοντας σινεμά να έχουν μαζί τους ένα άδειο μπουκάλι just in case... 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3099
  • Reputation:   23541
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Η ερώτηση είναι απλή: πόσο kid friendly είναι; Όχι τόσο από βία γιατί καλώς ή κακώς όταν τα παιδιά παίζουν Metro exodus και God of war, τη βία την έχουν συνηθίσει, αλλά από υπόθεση. Και η βία είναι παράγοντας, αλλά απλά να μην είναι Netflix Marvel η φάση να αγγίζει το σπλάτερ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.