Μετάβαση στο περιεχόμενο

1st AthensCon [ 14 - 15/11/2015 @ Tae Kwon Do ]


totally_wired

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3506 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

???

Ευχή ειναι. Ο Κωστας (ΚΟΜΙΞ) ειχε στειλει μεηλ στους διοργανωτές για να τους προτείνει να καλέσουν τον Μοττουρα κι εκείνοι είπαν οτι το θεμα Ντισνευ ειχε κλείσει και πως ισως να το χρησιμοποιούσαν σε πιθανή μελλοντική διοργάνωση
  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 659
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6107
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3223 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Μα καλά, ξέρετε κάτι που δεν ξέρω;;; :P

Χαχα, τι λες βρε; Υποθέσεις...(που μακάρι να βγουν αληθινές)...  :angel:  :angel:  :angel:

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21723
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4394 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Πολυ ωραιο διημερο στο athenscon, πολυ ανετος χωρος και παρα πολλα πραγματα για να δεις. Μου αρεσε που ειχε και πραγματα εκτος απο κομικς οπως επιτραπεζια, games κλπ και σχετικα καταστηματα που σου διναν την ευκαιρια να χαζεψεις με τις ωρες. Απο τα signings αυτο που θα μου μεινει σιγουρα ειναι του Τριβιζα που φαινοταν να το χαιροταν γνησια που συνομιλουσε με αναγνωστες. Φυσικα ομως η μεγαλυτερη χαρα στα cons ειναι που βλεπομαστε με φιλους απο δω μεσα που δεν συναντιομαστε συχνα και μπορουμε να πουμε δυο κουβεντες :)

  • Like 29
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30290
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  1113
  • Reputation:   6474
  • Achievement Points:  1116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3553 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Ευχή ειναι. Ο Κωστας (ΚΟΜΙΞ) ειχε στειλει μεηλ στους διοργανωτές για να τους προτείνει να καλέσουν τον Μοττουρα κι εκείνοι είπαν οτι το θεμα Ντισνευ ειχε κλείσει και πως ισως να το χρησιμοποιούσαν σε πιθανή μελλοντική διοργάνωση

Αχά... οπότε υπάρχουν πιθανότητες!!

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30290
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  1113
  • Reputation:   6474
  • Achievement Points:  1116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3553 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Λοιπόν... οι γενικές εντυπώσεις μου ήταν σαν των άλλων, δηλαδή πέρασα ΦΑ-ΝΤΑ-ΣΤΙ-ΚΑ!!!! Δεν έχω να προσθέσω κάτι παραπάνω... Όσον αφορά τώρα τα signings και τα αποκτήματά μου θα στείλω φωτογραφίες στο θέμα με το παιδάκι τα Χριστούγεννα. Ειλικρινά, ήταν ό,τι καλύτερο και μακάρι να γίνει και άλλα χρόνια (και να μπορώ να πάω κιόλας :P)...

  • Like 18
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12685
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  42
  • Reputation:   208
  • Achievement Points:  42
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5064 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Τελεια η πιο οργανωμενη διοργανωση που εχω δει.Τοσα ατομα καλλιτεχνες που ασχολούνται με τα κομιξ δεν ξαναυπηρξαν.Μαγαζια πολλα που δεν ηξερα ότι υπαρχουν ,παιχνίδια ωραιες εκθεσεις .Πολλοι καλλιτεχνες που δεν ηξερα πολλα μαγαζια κλπ.Τελειο τι game of thrones kai alla συχγαρητηρια και του χρονου τετιοα

 

 

και το cosplay

  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13393
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  370
  • Reputation:   2984
  • Achievement Points:  370
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4939 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Τα θερμά μου συγχαρητήρια στους διοργανωτές, στους συμμετέχοντες, στους καλλιτέχνες, στους cosplayers και στους επισκέπτες.

Ήταν μια διοργάνωση που της αξίζει να γίνει θεσμός.

  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18683
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  1663
  • Reputation:   13478
  • Achievement Points:  1663
  • Days Won:  4
  • With Us For:  4690 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  103

Νομίζω κι εγώ ότι το πρώτο  ΑΤΗΕΝSCON ήταν ανδιαμφισβήτητα εντυπωσιακό και πολύ χορταστικό! Η συνύπαρξη των κόμικς με όλα τα υπόλοιπα πράγματα (επιτραπέζια,costplay,μοντελισμό κατλπ κτλπ) το αποφόρτωναν και μπορούσαν όλοι να ψυχαγωγηθούν ποικιλοτρόπως!! Δυστυχώς δεν είχα την χαρά να απολαύσω όσο θα ήθελα και τους άλλους τομείς(καθώς ο μοντελισμός και τα επιτραπέζια γενικά είναι/ήταν στα ενδιαφέροντα μου!) επειδή έπρεπε να κάθομαι σε πάγκο και δεν βόλταρα αρκετά! Πιστεύω ότι είναι σούπερ θετικό να γίνει θεσμός και αυτό μαζί με τις άλλες διοργανώσεις που γίνονται στην Ελλάδα και όλοι θα έχουμε να περιμένουμε ένα πολύ μεγάλο event (για πολλούς το μεγαλύτερο)που έχει ως πυρήνα του το κόμικ και άλλα συναφή αντικείμενα!! :spidey_yeah_that: Οπότε ένα :clap2:σε όσους βοήθησαν να υλοποιηθεί!

 

Παρόλλα αυτά μόλις ήρθε ο αδερφόςpost-18683-0-43536200-1447691810_thumb.jpg

 

μπόρεσα κι έγω να κάνω μια σβέλτη βόλτα και να 'αρπάξω μερικά καταπληκτικά  πριντάκια

 (Στεφαδούρος,Μίσιακας ,Στέλιος Χατζηδάκης και Δελέχα Αγγελική, εξαιρετικοί γείτονες στο artist alley!!)

 

 

και μέρικα όμορφα κόμικς!!Λαμπρά παραδείγματα το καινούριο του Σταμπουλή ,λίγη εξαγώγιμη δουλειά του Κούτση και του Τόρη στο Savage dragon (που δεν το παρακολουθούσα άλλα έκανα τη δοκιμή μου!!) και μίνι απόσπασμα από νέα δουλειά κόμικ του Γρηγόρη (gregorius )με ξένη εταιρεία για pc games(!!! )και ανακάλυψη συλλεκτικών spiderman από jemma (τα spiderman του MacFarlane ήταν η αδυναμία μου στα ηπερηρωικά)!!

 

post-18683-0-30670400-1447692586_thumb.jpg   post-18683-0-41616200-1447693340_thumb.jpg   post-18683-0-77396800-1447693374_thumb.jpg   post-18683-0-78841300-1447693407_thumb.jpg   post-18683-0-26949900-1447693434_thumb.jpg

 

 

 

 

  • Like 32
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25071
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  42
  • With Us For:  6213 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Λεπτομέρειες και φωτογραφίες έχουν ήδη αναρτηθεί, οπότε δεν εχω να προσθέσω κάτι παραπάνω. Εχω να πω όμως πως πέρασα πάρα πολύ καλά σ αυτό το con! Η ατμόσφαιρα, οι εκθέτες, οι φίλοι που είδα, το μέγεθος της εκδήλωσης μου έκαναν ενα υπέροχο Σαββατοκυριακο!

Ήταν σίγουρα το καλυτερο comic convention που έχω επισκεφθεί! Ελπίζω, θέλω, απαιτώ, να γίνει και του χρόνου!

 

Ενα μεγάλο ευχαριστώ και ένα μεγάλο μπράβο, στους διοργανωτές του convention και σ ολους οσους συνέβαλαν στην επιτυχία του!

  • Like 24
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5865
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3935 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Όλα ηταν μια χαρα!!καταφερα να παω μονο το σαββατο,από αγορες λιγα πραγματα,ο χωρος όμως ηταν φοβερος.Καμια σχεση με το προηγουμενο φεστιβαλ.Πιστευω ότι πρεπει να γινεται κάθε χρονο,δεν εχω παει σε φεστιβαλ του εξωτερικου,αλλα πιστευω ότι δεν εχει τιποτα να ζηλεψει με αυτά που διοργανώνονται σε άλλες χωρες...αυτά τα λιγα! :clap2: :clap2:

  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12976
  • Reputation:   94988
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4649 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Και οι δικές μου εντυπώσεις από το 1ο AthensCon είναι θετικότατες...!Δεν κρύβω ότι εντυπωσιάστηκα με το στήσιμο της διοργάνωσης και πραγματικά αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στους διοργανωτές για την άρτια διεξαγωγή της κι εύχομαι να ανταμειφθούν για το ρίσκο που πήραν να κάνουν πραγματικότητα ένα τόσο μεγάλο εγχείρημα...!Μην ξεχνάμε ότι οι καλεσμένοι είναι πρώτα ονόματα στον τομέα τους κι όχι τίποτα τριτοδεύτεροι...! :respect:

 

Ο χώρος ήταν εξαιρετικός...!Το πάρκινγκ έξω από το στάδιο ήταν κυριολεκτικά ατελείωτο,μέσα υπήρχε σωστός εξαερισμός και μεγάλη άνεση χώρου...!Δεν στριμωχτήκαμε σε κανένα σημείο...!Όσον αφορά τους εθελοντές,όλοι τους ήταν χαμογελαστοί,με χιούμορ και πάντα πρόθυμοι να σε βοηθήσουν σε ό,τι κι αν τους ζητούσες...!

 

Είχα την τύχη να το επισκεφτώ και τις δύο ημέρες...!Από το πρωί (γύρω στις 10:30) μέχρι αργά το απόγευμα (κατά τις 18:00) και παρακολούθησα 7 ομιλίες,τις περισσότερες με τον φίλο Γιάννη (aka Μενίγ Πουαγώ)...!Ούτε μπορώ να θυμηθώ πόσες φορές γύρισα τους διαδρόμους...!Και κάθε φορά στεκόμουν περισσότερο στο περίπτερο της Λέσχης και δεν άφηνα να δουλέψουν έπιανα την κουβέντα με τα παιδιά που βρίσκονταν εκεί...!Επί της ευκαιρίας να δώσω πολλά συγχαρητήρια στον Παύλο για τις εμπορικές του ικανότητες και για τις γενναίες εκπτώσεις που έκανε...!Ο Γιάννης ρώτησε την τιμή σε τρία τεύχη που κρατούσε στα χέρια του κι εκείνος έδωσε την αφοπλιστική απάντηση : "Κάνουν 3 € το ένα,εσύ δώσε μόνο ένα δεκάρικο και πάρ'τα"...! :lol: Επίσης είχα την ευκαιρία να μάθω διάφορα για το Κοκομπίλ,έναν τίτλο για τον οποίο δεν γνωρίζω αρκετά,από τον Πρόεδρο...!

 

Όσον αφορά τα signings ήταν κι αυτά με την σειρά τους πολύ οργανωμένα και παρόλο που οι ουρές ήταν μεγάλες,δεν υπήρχε στριμωξίδι και η ώρα περνούσε ευχάριστα...!Ευχάριστη έκπληξη μου έκανε ο Ευγένιος Τριβιζάς,ο οποίος είναι ένας γλυκύτατος άνθρωπος,με στυλ και κουλτούρα,αλλά ταυτόχρονα πολύ φιλικός και πρόσχαρος...!

 

Για την Ziche τι μπορώ να πω...!Γλυκύτατη κι εκείνη,αν και το Σάββατο το πρωί νομίζω ότι είχε αρκετό τρακ...!Ήταν πρόθυμη να υπογράψει και να σκιτσάρει οποιαδήποτε δουλειά της έδινες,πάντα με χαμόγελο...!Τα τομάκια με την δουλειά της εκτός Disney που υπήρχαν στον πάγκο της ήταν πολύ όμορφα και κρίμα που δεν ξέρω Ιταλικά να αγόραζα κανένα...!Τουλάχιστον να ήταν στα Αγγλικά...! :(

 

Κανένα παράπονο κι από τους υπόλοιπους stars της ένατης τέχνης που ήταν μαζί μας...!Όλοι τους χαμογελαστοί κι ευδιάθετοι,με τον Grant να ξεχωρίζει,μιας κι έπιανε την κουβέντα σε όλους όσοι έρχονταν να τους υπογράψει ένα τεύχος...! :P

 

Πολλή έξυπνη κίνηση ήταν και το signature box που υπήρχε κάτω από το βιογραφικό κάθε καλεσμένου,στο πρόγραμμα του Con,για να υπάρχουν συγκεντρωμένες όλες οι υπογραφές...! :respect:

 

Επίσης ιδιαίτερη μνεία αξίζει να γίνει και στα υπέροχα hot dogs που υπήρχαν στον επάνω όροφο και τα οποία οφείλω αν το πω...ήταν με χωριάτικο λουκάνικο αντί γι'αυτόν τον βραστό κι άνοστο πολτό κρέατος που δεν σε χορταίνει...! :D

 

Να σας πω κι ένα ευτράπελο που μου συνέβη την Κυριακή...!

 

Συζητούσα για ένα τεύχος,το οποίο είναι δυσεύρετο σχετικά και το οποίο δεν το έχω...!Τότε η συνομιλήτρια με ρώτησε μήπως το έχει εκείνο το παιδί από την Πάτρα με το οποίο είχα πάρει πολλά κόμικς...!Εγώ της απαντάω ότι αυτό το παιδί είναι ο crc,τον οποίο τον είχα ρωτήσει μέσω mail και μου είχε απαντήσει ότι δεν το έχει...!Την ώρα που το έλεγα,πήρε το μάτι μου έναν να με κοιτάει με απορία...!Παραξενεύτηκα...!Τότε με πλησιάζει και μου λέει : "Εγώ είμαι ο crc"...! :lol: Εννοείται πως δεν ήξερα το πρόσωπό του...!Με αυτό το περιστατικό γελάσαμε όλοι για πολλή ώρα...!Δεν ζητούσα και τους αριθμούς του ΛΟΤΤΟ...! :D

 

Γενικά λοιπόν πέρασα υπέροχα τις δύο αυτές ημέρες κι ελπίζω να υπάρξει θετικός απολογισμός για τους διοργανωτές για να απολαύσουμε αυτή την εκδήλωση και του χρόνου,αλλά και για πολλά χρόνια ακόμα...!Μακάρι να γίνει κι αυτή θεσμός όπως το ComicDom...! :yes:

 

Θα επανέλθω με φωτογραφικό ρεπορτάζ...! :)

 

 

:beer:

  • Like 37
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2402
  • Reputation:   25542
  • Achievement Points:  2440
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5460 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Συζητούσα για ένα τεύχος,το οποίο είναι δυσεύρετο σχετικά και το οποίο δεν το έχω...!Τότε η συνομιλήτρια με ρώτησε μήπως το έχει εκείνο το παιδί από την Πάτρα με το οποίο είχα πάρει πολλά κόμικς...!Εγώ της απαντάω ότι αυτό το παιδί είναι ο crc,τον οποίο τον είχα ρωτήσει μέσω mail και μου είχε απαντήσει ότι δεν το έχει...!Την ώρα που το έλεγα,πήρε το μάτι μου έναν να με κοιτάει με απορία...!Παραξενεύτηκα...!Τότε με πλησιάζει και μου λέει : "Εγώ είμαι ο crc"...! :lol: Εννοείται πως δεν ήξερα το πρόσωπό του...!Με αυτό το περιστατικό γελάσαμε όλοι για πολλή ώρα...!Δεν ζητούσα και τους αριθμούς του ΛΟΤΤΟ...! :D

 

 

Αφού γνώρισες και τον τιτανομέγιστο crc, το μόνο που απομένει να μάθουμε έιναι και ο τίτλος του περιοδικού που ήθελες! :D

  • Like 17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12976
  • Reputation:   94988
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4649 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Αφού γνώρισες και τον τιτανομέγιστο crc, το μόνο που απομένει να μάθουμε έιναι και ο τίτλος του περιοδικού που ήθελες! :D

 

:lol:

 

Την συγκεκριμένη στιγμή μιλούσα για τις Ιστορίες από την κρύπτη # 7,της Modern Times...! :)

  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  264
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  251
  • Reputation:   951
  • Achievement Points:  251
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6369 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Χωρίς να το αναπτύξω και γιατί το κλίμα είναι ευχάριστο, πιστεύω οτι το εισητήριο θα μπορούσε να είναι στα 5ε. Για την έκθεση συμφωνώ με όλους τους από πάνω :blob3:

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76875
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

περασα πολύ ωραια το διημερο :)

πολυ καλο το κλίμα, η οργανωση, το μερος ιδανικο, ποικιλία για όλα τα geek γουστα (για κομιξαδες και μη), η παρεα σουπερ - ειδα και κοσμο που ειχα καιρο να δω - δε γραφω άλλα για να μην επαναλαμβανω όσα ειπαν οι παραπανω :dance:

 

αντε και του χρονου! :yahoo: :yahoo: :yahoo:

  • Like 28
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31134
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  13
  • Reputation:   58
  • Achievement Points:  13
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3129 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Πολύ καλό con, πολύ καλή οργάνωση, όλα πολύ καλά. Δεν ξέρω αν βγήκε οικονομικά, αλλά τουλάχιστον χθες είδα αρκετό κόσμο, οπότε ελπίζω να βγήκε έτσι ώστε να επαναληφθεί.

 

Εμένα προσωπικά μου άρεσε η συμμετοχή και των υπόλοιπων εταιρειών εκτός αυτών που ασχολούνται αποκλειστικά με κόμικς. Μην γελιόμαστε, η αγορά δεν μπορεί να υποστηρίξει

μια τέτοιου μεγέθους έκθεση μόνο για κόμικς. 

 

Απείρως καλύτερη από το Comicdom. Άνετη, μπορούσες να χαζέψεις με την ησυχία σου χωρίς να έχεις την μασχάλη του δίπλα σου στους 3 πόντους από τη μύτη σου :P

 

Προσωπικά, είχα μόνο ένα παράπονο. Δεν ευθύνεται βέβαια κανείς για αυτό, απλά το λέω για να το πω. Δεν βρήκα μεγάλη ποικιλία κόμικς. Όπως επίσης και δεν βρήκα πολύ καλές τιμές. Πολύ λίγα βρήκα σε πολύ καλές τιμές. Αναφέρομαι πάντα σε ξενόγλωσσο και πρωτογενές υλικό, όχι σε ελληνικό ή/και μεταχειρισμένο. Αλλά ακόμα και τα τεύχη που πουλάγαν ιδιώτες τα βρήκα αρκετά τσιμπημένα. Ένα μόνο μαγαζί (δεν θα το αναφέρω για να μην κάνω διαφήμιση) είχε καλές εκπτώσεις σε ευρεία γκάμα τίτλων. Τα υπόλοιπα είχαν εκπτώσεις μόνο σε trades τίτλων από Marvel και DC, από αυτά που κυκλοφορούν μαζικά και χωρίς καμία ιδιαίτερη αξία. Αντιλαμβάνομαι βέβαια τον λόγο για τον οποίο έγινε αυτό (μικρή αγορά, μικρό περιθώριο κέρδους κ.λ.π. ), απλά είχα την ελπίδα ότι θα έβρισκα πολλά πράγματα τα οποία θα με ενδιέφεραν και τελικά κατέληξα να πάρω μόνο ένα HC και το βιβλίο του Ανεμοδουρά. Βέβαια πήγα μόνο Κυριακή, οπότε πολλά μπορεί να είχαν φύγει από το Σάββατο. Το μεγαλύτερο μέρος του budget τελικά ξοδεύτηκε σε επιτραπέζια παιχνίδια!

 

Συνολικά, πολύ καλή προσπάθεια, απροβλημάτιστη για πρώτη προσπάθεια. Συγχαρητήρια στους διοργανωτές!

Φίλε, πέρασες από όλους τους ιδιώτες;;;Εγώ ξεφορτωνόμουν πράγμα για να μην κουβαλάω πράγμα με το smart πίσω...

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17545
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5058 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Φίλε, πέρασες από όλους τους ιδιώτες;;;Εγώ ξεφορτωνόμουν πράγμα για να μην κουβαλάω πράγμα με το smart πίσω...

 

Τι να σου πω, μήπως δεν σε πρόσεξα;;; Μπορεί, τι να πω. Η δική μου εντύπωση είναι ότι οι ιδιώτες πουλούσαν κατά βάση floppies και TPBs, κυρίως Marvel και DC. Αν είχες και άλλα πράγματα και δεν είδα, κρίμα για εμένα!!!

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31134
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  13
  • Reputation:   58
  • Achievement Points:  13
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3129 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Τι να σου πω, μήπως δεν σε πρόσεξα;;; Μπορεί, τι να πω. Η δική μου εντύπωση είναι ότι οι ιδιώτες πουλούσαν κατά βάση floppies και TPBs, κυρίως Marvel και DC. Αν είχες και άλλα πράγματα και δεν είδα, κρίμα για εμένα!!!

Και floppies θα φύγουν όπως τα λες φυσικά όπως και TPB γιατί πολλοί που δεν ξέρουν και θέλουν κάτι για να ξεκινήσουν είναι το πιο εύκολο.Αλλά εγώ κατέβασα και X-men,Uncanny,Astonishing,Batman & Robin, Star Wars σχεδόν όλα full series και σκότωσα πολύ.Απλά κάνεις μία βόλτα από όλους και μετά χτυπάς αυτό που σου γυάλισε.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17545
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5058 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Αλλά εγώ κατέβασα και X-men,Uncanny,Astonishing,Batman & Robin, Star Wars σχεδόν όλα full series και σκότωσα πολύ.

 

Σε τι μορφή τα κατέβασες;

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31134
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  13
  • Reputation:   58
  • Achievement Points:  13
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3129 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Σε τι μορφή τα κατέβασες;

Όπως είπα, full series τευχάκια.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3774 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

τα είδα αυτά, εκεί δεξιά από τον τομπαλίδη δεν ήσουν; Αν δεν κάνω λάθος δεν έγραφες τιμές σε αυτά.

 

Και floppies θα φύγουν όπως τα λες φυσικά όπως και TPB γιατί πολλοί που δεν ξέρουν και θέλουν κάτι για να ξεκινήσουν είναι το πιο εύκολο.Αλλά εγώ κατέβασα και X-men,Uncanny,Astonishing,Batman & Robin, Star Wars σχεδόν όλα full series και σκότωσα πολύ.Απλά κάνεις μία βόλτα από όλους και μετά χτυπάς αυτό που σου γυάλισε.

Επεξεργασία από totally_wired
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9673
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4635 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Ακολουθεί φωτογραφικό υλικό. Θα μου συγχωρέσετε τη κακή ποιότητα φωτογραφιών, αλλά μη περιμένετε και πολλά από κινητό μπακατέλα :P

 

post-21842-0-74209000-1447798012_thumb.jpgpost-21842-0-35913300-1447798044_thumb.jpgpost-21842-0-17435500-1447798075_thumb.jpgpost-21842-0-12206200-1447798098_thumb.jpgpost-21842-0-71777500-1447798178_thumb.jpgpost-21842-0-31331100-1447798203_thumb.jpgpost-21842-0-80106100-1447798227_thumb.jpgpost-21842-0-77761100-1447798243_thumb.jpgpost-21842-0-44222000-1447798258_thumb.jpgpost-21842-0-17921300-1447798283_thumb.jpgpost-21842-0-84001600-1447798299_thumb.jpgpost-21842-0-24564200-1447798320_thumb.jpgpost-21842-0-73821100-1447798342_thumb.jpgpost-21842-0-75004200-1447798358_thumb.jpgpost-21842-0-21021500-1447798372_thumb.jpgpost-21842-0-03911600-1447798393_thumb.jpgpost-21842-0-97773700-1447798412_thumb.jpg

  • Like 32
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29883
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3125
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3742 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

τα σπανε οι φωτο,Ευχαριστουμε πολυ.Ω ρε σπαθι των οιονων....!!!!!!!!!!!!!

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31134
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  13
  • Reputation:   58
  • Achievement Points:  13
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3129 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

τα είδα αυτά, εκεί δεξιά από τον τομπαλίδη δεν ήσουν; Αν δεν κάνω λάθος δεν έγραφες τιμές σε αυτά.

Από την άλλη ήμουν, τιμές δεν είναι και υποχρεωτικό να βάλεις, σούπερ-μάρκετ είμαστε;Ανάλογα με την κίνηση και το χαρτζιλίκι που έχει ο καθένας να διαθέσει, πουλάς και ο περισσότερος κόσμος, διαπίστωσα πλήρωνε τα 7 € είσοδο, να πάρει και ένα νερό/καφέ/χοτ ντογκ και έκανε βόλτες φοβούμενος να δώσει και άλλα λεφτά.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5719 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Αναλυτικά:

 

Δεν έχω ξαναρίξει τοσο γέλιο ποτέ μου σε con. Θες ήταν η φοβερή παρέα, θες ήταν ο χώρος, θες ήταν ότι είχα κι εγώ τρελά κέφια, το γέλιο που έπεσε το Σάββατο, δεν θυμάμαι να το έχω επαναλάβει ποτέ σε παρόμοια διοργάνωση. Ήμουν κυρίως με τον Γρηγόρη (gregorius) και την "Κατερινιώ Πάτση" (το άλλο παιδί μαζί με το ποίο γράφουμε ιστορίες, ναι είναι άντρας) και σχολιάζαμε τα πάντα με απόλυτη καυστικότητα και χωρίς συστολές. Μετά βρήκα τον AndreasD , ρίξαμε κι εκεί κάμποσο γέλιο, βρήκα και το Γιωργο-leonidio και δεν έμεινε άντερο. Γέλασα άπειρα. Δεν ξέρω, μου έβγαζε έναν απόλυτο χαβαλέ η όλη διοργάνωση.

 

Και περνάμε τώρα, στα της διοργάνωσης. Είναι αλήθεια ότι σε τόσο μεγάλο χώρο, δεν γίνεται να κάνεις ένα αμιγώς φεστιβάλ κόμικς. Δεν το σηκώνει ούτε η εγχώρια αγορά ,ούτε η εγχώρια παραγωγή. Γι αυτό είδαμε ένα φεστιβάλ που είχε στοιχεία από πολλά κόμμάτια της ποπ κουλτούρας, είτε αυτά είναι επιετραπέζια, είτε αυτά είναι παλιομοδίτκα παιχνίδια είτε αυτά είναι οτιδήποτε άλλο. Προσωπικά μου άρεσε αυτό και το βρίσκω πολύ σωστό. Δεν είναι όλος ο κόσμος "κομιξάς" οπότε καλό είνια να δώσεις και εναλλακτικές ώστε να μην βαρεθεί ο άλλος.

 

Οι καλεσμένοι κυμαίνονταν από ένθερμοι και φιλικότατοι (Τριβιζάς) μέχρι αδιάφοροι και ψυχροί επαγγελματίες. Χειρότερη εντύπωση μου έκανε ο Peter David ο οποίος φαινοταν να κάθεται και να περιμένει στωϊκά το επόμενο εγκεφαλικό. Τον Grant δεν τον σχολιάζω. Δεν νομίζω ότι έχει επαφή με την πραγματικότητα.

 

Από Έλληνες, είχε πολλά πράγματα, μπορούσες να ξοδέψεις πολλά λεφτά και να κάνεις μεγάλες αγορές. Τώρα αν άξιζαν αυτά, είναι άλλη ιστορία... Οι τιμες γενικά ήταν καλές, αλλά όχι τίποτα το εξαιρετικά φοβερό ή το απόλυτο κελεπούρι. Ίσως μόνο τα μάνγκα της Άνουβης με 3€ το τομάκι να ήταν το απόλυτο must.

 

Γενικά σαν Con μπορώ να πω ότι το ευχαριστήθηκα πάρα πολύ. Νομίζω ότι με μια μείωσης της τιμής στα 5 € το ημερήσιο και 8 € του διημέρου, θα ήταν το απόλυτο deal.

 

Ά, και ένα νέο που έμαθα από την ίδια την Άνουβης στα περίπτερό τους, ΔΕΝ θα συνεχίσουν κανένα μάνγκα. Κανένα.

  • Like 33
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  519
  • Reputation:   1692
  • Achievement Points:  519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5659 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Περιληπτικά:


 


(Για αναλυτικά δείτε πάνω :spidey_yeah_that: )


 


Η μεγαλύτερη και καλύτερη διοργάνωση comics που έγινε στην Ελλάδα. Με όσους έπιασα κουβέντα, τόσο επισκέπτες όσο και καλεσμένους, δημιουργούς ή εκθέτες, όλοι είπαν τα καλύτερα και ήταν ευχαριστημένοι από αυτή. Μακάρι να μπορέσει να πραγματοποιηθεί ξανά. Κακά τα ψέμματα, το να γίνονται τέτοιες προσπάθειες σε μια χώρα όπως η Ελλάδα, ειδικά αυτή τη περίοδο που διανύουμε, είναι τεράστιο ρίσκο. Όσοι δεν ήρθατε, χάσατε.


 


:cheers3: σε όλα τα παιδιά που μπόρεσα να βρω από δω.


  • Like 23
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9673
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4635 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Σχολιάζοντας το ζήτημα του γέλιου που έθιξε και ο zade, μπορώ να πω και 'γω ότι γέλασα πολύ. Από πράγματα που είπε ο David στο workshop, μέχρι το highlight που ήταν το περιστατικό με το spoiler και τον GeoTrou (ξέρει αυτός) (σόρρυ, φίλε, δε το ήθελα. σου προτείνω να δεις τη ταινία σε περισσότερα από πέντε χρόνια που θα έχεις ξεχάσει αυτό που σου είπα) (δε σας λέω το περιστατικό :P είναι μόνο για τους παρόντες :P )

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82133
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6060 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ανεπίσημες πηγές μιλούν για περισσότερους από 10.000 επισκέπτες. Αυτά από τη σελίδα www.byteme.gr

 

Μερικά σχόλια από το www.comicdom.gr

 

To www.gameover.gr με πολύ πλούσιο φωτογραφικό υλικό.

  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28484
  • Reputation:   190208
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6367 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

To www.gameover.gr με πολύ πλούσιο φωτογραφικό υλικό.

 

το thumbnail του βίντεου περιέχει παπιά με κολάν :)

 

:cheers5:

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6186 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Λολ, πάνω που ετοιμαζόμουν να βγάλω αυτή την φώτο με πέτυχε. :)

 

Και πέτυχε και το :germ: στο περίπτερο του Άγγελου με μια πρώτη ματιά. :)

Επεξεργασία από GreekComicFan
  • Like 17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.