Μετάβαση στο περιεχόμενο

1st AthensCon [ 14 - 15/11/2015 @ Tae Kwon Do ]


totally_wired

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Με όλα αυτά που λέτε με κάνετε να ζηλεύω που δεν μπόρεσα να παρευρεθώ. :moutra2:   :D

Επεξεργασία από Πέτρος
  • Like 17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 659
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9673
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4635 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Απίστευτη εμπειρία! Τα λόγια δε χωράνε, οπότε καλύτερα να περιμένουμε το φωτογραφικό υλικό που θα μιλήσει από μόνο του.

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14105
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  45
  • Reputation:   345
  • Achievement Points:  45
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4837 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

καταπληκτικο για ολες τις ηλικιες :blob3: :blob3: :blob3::banana: :banana:τζικε θεα, τεραστια υπομονη κ μεγαλος ανθρωπος,καστελινι θεος, το ιδιο κ ο david.Aπλα απαιχτοι ο γερολυμου κ η arti shah. ΣΤΑΡ Κ ΟΧΙ ΨΩΝΙΑ..

  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  396
  • Content Count:  4306
  • Reputation:   34131
  • Achievement Points:  4430
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4313 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Φανταστικό διήμερο!!! Πολύ μεγάλος και άνετος χώρος και τεράστια ποικιλία για όλα τα γούστα!!! Τσίμπισα αρκετά πραγματάκια κυρίως από τον πάγκο της Λέσχης (αν δε παινέψεις το σπίτι σου...   :P ) Στρατηγός Λι και Κιτ φανταστικά εκθέματα. Silvia φοβερή και πολύ γλυκιά . Χαμογελαστή και πολυ ωραία και η ομιλία της. Άψογος συντονιστής ο συννονόματος!!! Πολλά :respect: Τα λόγια για τον Τριβιζά περιττά!!! Από τους πιο γλυκούς και ωραίους ανθρώπους που έχω γνωρίσει. Ευγενικός και πρόσχαρος όταν σου υπέγραφε!!! Στα συν και ότι υπήρχε καρέκλα ώστε να του μιλάς με άνεση ενώ σου υπέγραφε. Πολύ καλή και η παρουσίασή του που παρακολουθήσαμε σήμερα. Αν και απογοητεύτικα που εκείνος μίλησε λίγο στο τέλος. Σε μαγεύει. Θα μπορούσα να τον ακούω με τις ώρες!!!

Από ομιλίες πολύ καλός και ο Soloup που μίλησε για το Αιβαλί κάνοντας όμορφη σύγκριση με την σημερινή ,τραγική, προσφυγική πραγματικότητα. Ο Λεωκράτης παροουσίασε τους ήρωες του παππού του Στέλιου και το νέο βίβλιο του "Ήρωες του Στέλιου Ανεμοδουρά" που βρίθει στοιχείων και εικόνων για τους ήρωες που μεγάλωσαν τους πατεράδες πολλών από εμάς. Στα συν του βιβλίου η συμμετοχή στην συγγραφή του του Κυρίου Γιώργου Βλάχου που με τιμά με την φιλία του. 

Στο πάνω χώρο είχε κομμάτι όπου μπορούσες να παίξεις με παλιές παιχνιδομηχανές. Προσωπικά συγκινήθικα που είδα SNES από κοντά μετά από πολλά χρόνια. Αλλά και NES και Atari για τους παλιότερους. Καθώς και κονσόλες από την δεκαετία του '70... Από φαγητό είχε αρκετή ποικιλία και άνετο χώρο για να κάτσεις και να χαλαρώσεις. Βέβαια το πιο σημαντικό είναι ότι είδαμε κυρίως φίλους από την επαρχία που δε τους βλέπουμε συχνά.

Για πρώτη χρονιά τα πήγε πάρα πολύ καλά Είθε να το δούμε και του χρόνου και να γίνει θεσμός μελλοντικά!!! Τα κόμικς είναι πάθος-μεράκι και αγάπη και τέτοιες αξιόλογες προσπάθειες χρειάζονται κάθε δυνατή υπο-στήριξη!!! 
  

Επεξεργασία από Μενίγ Πουαγώ
  • Like 37
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85718
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4208 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Μόλις γύρισα σπίτι κομμάτια από το διήμερο ....Αλλά και τόσο γεμάτος από την όμορφη αυτή εμπειρία .

 

Επιτελους μια διοργάνωση στη χώρα μας που παρ όλες τις ατέλειες δεν είχε τίποτα να ζηλέψει από αντίστοιχες του εξωτερικού .....

 

Φανταστική εμεπειρία και νοιώθω τυχερός που μπορεσα να τη βιώσω και σαν μέλος του team εκθετών της Λέσχης Φίλων Κομικς.

 

Ακόμα στο μυαλό μου βρίσκονται νοπές οι εικόνες του διημέρου και θέλω καποιο διαστημα για να μπορέσω να αποτυπώσω γραπτα το πως το βίωσα το όλο θέμα.

 

Νομιζω καλυτερα να μιλήσει η εικόνα .

 

Ενα μόνο θα πω : Μακάρι να γίνει και του χρόνου τέτοιο event ακόμα καλύτερο και να καθιερωθεί .Το αξίζει .

 

 

Γενική αποψη τμηματος του χώρου

20151114_163042.jpg  20151114_163058.jpg

 

General Lee  & KIT !

20151114_101137.jpg  20151114_101404.jpg

 

 

Tabitha Lyons (απλά υπέροχη !!)

20151114_101746.jpg

 

Games of Thrones

20151114_103503.jpg 20151115_202713.jpg 20151114_103514.jpg

 

 

o Yπέροχος κ.Τριβιζάς ! (μακραν η μεγαλύτερη προσέλευση θαυμαστών για υπογραφες)

20151114_124841.jpg

 

Η γλυκύτατη κ.Τζικε

20151114_101902.jpg 20151114_120722.jpg

 

 

Λεσχη Φίλων Κομικς

20151114_164715.jpg 20151114_164653.jpg 

  • Like 41
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3655 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Με έχουν καλύψει οι προλαλήσαντες και οι επόμενοι που θα γράψουν την εμπειρία τους, θα επαληθεύσουν ότι ήταν ένα απίστευτο διήμερο. Πράγματα για όλα τα γούστα, μεγάλος χώρος που έδινε ελευθερία κινήσεων, εξαιρετικοί δημιουργοί και πολλά άλλα. Όταν σ' έναν event συνυπάρχουν cosplayers με στολές Predator και παιδάκια που τρέχουν ανέμελα εδώ κι εκεί, ε τότε κάτι έκαναν καλά οι διοργανωτές.

 

Υ.Γ.1: Τεράστιο λάθος που δεν έβγαλα φωτογραφία με την Lyons. :P

Υ.Γ.2: Θ' αναφερθώ σ' ένα συμβάν το οποίο ανέβασε τους διοργανωτές πολλά σκαλιά στα μάτια μου. Στην ουρά για τον Τριβιζά (άπειρα :respect: στην απειροστή για τον άνθρωπο αυτό), περίμενε λίγο πίσω από εμένα και τον φίλτατο PhantomDuck μια έγκυος. Μια εθελόντρια λοιπόν, την πήρε και την πήγε μπροστά-μπροστά για ευνόητους λόγους...  :clap2:

  • Like 35
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5720 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Δυστυχώς δεν μπόρεσα να παραβρεθώ για δεύτερη μέρα. Βασικά πριν από λίγο γύρισα σπίτι μου. Χάρηκα για όσους είδα, στεναχωρήθηκα (λέμε τώρα) για όσους δεν είδα, και επίσης είμαι το παρτσακλό του οποίου το μισό πρόσωπο απεικονίζεται στη δεξιά μεριά μιας φωτογραφίας που ανέβασε ο φλοκ.

  • Like 25
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  396
  • Content Count:  4306
  • Reputation:   34131
  • Achievement Points:  4430
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4313 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Δυστυχώς δεν μπόρεσα να παραβρεθώ για δεύτερη μέρα. Βασικά πριν από λίγο γύρισα σπίτι μου. Χάρηκα για όσους είδα, στεναχωρήθηκα (λέμε τώρα) για όσους δεν είδα, και επίσης είμαι το παρτσακλό του οποίου το μισό πρόσωπο απεικονίζεται στη δεξιά μεριά μιας φωτογραφίας που ανέβασε ο φλοκ.

Χαιρετώ το παρτσακλό (άκου παρτσακλό)¨ :lol: Κρίμα που δε σε γνώρισα... Μου αρέσει το χιούμορ σου και ο αυτοσαρκασμός σου...

Επεξεργασία από Μενίγ Πουαγώ
  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3774 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λοιπόν ήταν μια πολύ καλή εκδήλωση. Η οργάνωση ήταν πολύ καλή ειδικά για πρώτη φορά! Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους! Χάρηκα που είδα και τους συμφορουμήτες που για κάποιο λόγο μένουν ακόμα μακριά από την Αθήνα.

 

Πήγα μόνο την Κυριακή και θα προσπαθήσω λίγο να περιγράψω την κατάσταση. Με τα θετικά, τα προς βελτίωση, τους προβληματισμούς μου και άλλα

 

Θετικά

Ήταν μια εκδήλωση που στηρίχτηκε σχεδόν από όλους τους κομικολάτρες, κομικοεκδότες, κομικοδημιουργούς, κομικοέμπορους, κομικοπαράγοντες και φυσικά από τον Παύλο που ήταν εκεί!

Ειδικά από τα καταστήματα ήταν όλοι εκεί (εκτός από το relax και το κομιξάδικο στο μαρούσι). Πολλές εκδοτικές ακόμα και με περιορισμένη παρουσία στα δρώμενα ήταν εκεί, π.χ. selini, χαραμάδα κτλ. ενώ ήταν και τα παιδιά του comicdom.

Τα event (workshop, ομιλίες και παρουσιάσεις) φαντάζομαι αποζημίωσαν όσους συμμετείχαν αλλά δεν είχα άμεση εμπειρία καθώς δεν πρόλαβα να πάω.

Προς βελτίωση

Νομίζω πως η απουσία μουσικής στα δικά μου αφτιά ήταν αισθητή. Θα μπορούσε να έχει μουσικούλα, χαμηλά! Βέβαια καταλαβαίνω πως το κάθε περίπτερο μπορεί να έχει τα δικά του τραγούδια και να δημιουργείται βαβούρα, αλλά δεν είχε σχεδόν κανείς μουσική. Παρατήρησα πως δεν είχε αναγγελίες στα event. Νομίζω πως πρέπει να υπάρχουν αφού η ώρα περνάει γρήγορα και ξεχνιεσαι!

Οι δύο εξαιρετικές εκθέσεις (με τις μάσκες και τα πορνοπαραμύθια) ήταν στον πάνω όροφο και αν και σε έστελναν με το που έμπαινες νομίζω πως ήταν και οι δύο σε δεύτερη μοίρα, δηλαδή τα πορνοπαραμύθια δεν τα είδα καν στην αρχή. Μεγάλη αδικία. Θεωρώ πως αυτές οι 2 εκθέσεις και ειδικά αυτή με τις μάσκες πρέπει να συνεχιστούν κάπου (μπράβο στη βέρα για το συντονισμό!).

Προβληματισμοί

Κακά τα ψέματα. Η σκηνή κόμικ στην Ελλάδα είναι αρκετά μικρή έτσι ώστε να συντηρεί ένα μεγάλου μεγέθους καθαρόαιμο con για κόμικ. Όλα αυτά τα παραφερνάλια με τα βινταζ toys, video games, rpg games, μοντελισμός κτλ είναι αναγκαίο κακό. Και αυτή είναι η διαφορά με το comicdom. Είναι καθαρά κομίκ και cosplay. Γι΄ αυτό κιόλας υποθέτω πως παρόλο τον κόσμο που πήγε (το Σάββατο άκουσα πήγαν 4000) τα κομικομάγαζα δεν πρέπει να έκαναν μεγάλο τζίρο αφού το κοινό ήταν ετερόκλιτο. Κάποιους δεν τους πειράζει αυτό, ούτε εμένα με πειράζει, δεν ξέρω αν μ' αρέσει ή όχι. Σίγουρα όλα τα "όχι κόμιξ" μου τρώνε χρόνο και χρήμα από το κον. Απλά ένας προβληματισμός.

Άλλα!

Γενικά έκανα αρκετές αγορές και είμαι αρκετά χαρούμενος. Όμως έχω να παρατηρήσω τη μεγάλη διακύμανση των τιμών από μαγαζί σε μαγαζί. Το ίδιο πράγμα ακριβώς το tilt το είχε 15 ευρώ και η Jemma 7.5. Γενικά έπαιζαν καλές προσφορές στα trades άλλα και σε κάποια δευτεροκλασατα manga.

Για το τέλος άφησα το sigining. Πήγα μόνο στη Sylvia (κακώς τώρα που το σκέφτομαι) αλλά με αποζημίωσε. Ήταν τρομερή με όλη τη σημασία της λέξης αφού έκανε σε όλους μα όλους ολόκληρο σχέδιο. Κανονικός εκτυπωτής made in italy. Της ζήτησα την Magica και της είπα "Holding the dime" και μου λέει "Imaging the dime" της λέω, "Holding the dime and saying "I finally got it"". Φυσικά έκανε αυτό που ήθελε και δεν έδωσε τη δεκάρα στην Magica :P

 

post-29811-0-38171800-1447626676_thumb.jpg

 

Εν κατακλείδι ξαναλέω πως ήταν πάρα πολύ ωραία, και θα ήθελα να ξαναγίνει! Αν και δεν μας πέφτει λόγος θεωρώ πως ήταν σχετικά λίγο το προμόσιον του event. Και του χρόνου!  :beer:

 

Υ.Γ. Εδώ μια τυπική στιγμή στο περίπτερο της ΛΕΦΙΚ

 

post-29811-0-84080600-1447626743_thumb.jpg

Επεξεργασία από totally_wired
  • Like 38
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85718
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4208 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

:lmao: :lmao: :lmao: :lmao: :lmao:

 

Η ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ έχει όνομα και λέγεται batigoal !!!!!!!! :beer5:

  • Like 27
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28484
  • Reputation:   190214
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6367 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

τι απίστευτη υπερτούμπανο κατάσταση ήταν αυτή? :) :) :) :) :)

 

Ποζεριά: Τζίφρα από Alan Grant σε Lobo #1 (τι πήγα και ξέθαψα στα κόμικ μου??? :D ), από DeMatteis σε Justice League #1 (εξαιρετική ιδέα του zade), από David στο Gunslinger της Bell και από Ziche σε Παπιομυστήριο βεβαίως βεβαίως του Θεμιστοκλέους βεβαίως βεβαίως :) Βρίσκω φοβερό το και τα 3 αμερικάνικα είναι κόμικ που γούσταρα, αλλά ειλικρινά δεν είχα προσέξει ποτέ το ποιος τα είχε γράψει :) Τελείως κατά τύχη χαμπάριασα ότι τα είχα, όταν τσέκαρα την εργογραφία τους :)

 

Χάπυ χάπυ τζόυ τζόυ που κονόμησα το Seasons 4.5 που είχε εξαντληθεί στο Comicdom. 3η έκδοση απ'ότι μου είπε η δημιουργός :cool:

 

Κονόμησα επίσης και τους 5 Στρατιώτες Κέην ώστε να κλείσει αυτή η ρημάδα η πληγή που είχα στη συλλογή μου......  Να δούμε και το Übermensch του οποίου το εξώφυλλο από κοντά με εντυπωσίασε :)

 

Γιατί κανένας *μπιπ* δεν έχει αναφέρει ότι ο Κυριαζής σκιτσάρει τη μεταφορά σε κόμικ του Dirk Gently (από Douglas Adams) για την IDW?!?!?!?......... καραεντυπωσιάστηκα :)

 

Τσίμπησα και κάτι ωραία κομματάκια από crc, τσίμπησα και ένα Holy Shit Comix! #1  του Tasmar που είχα καπαρώσει μέσω φβ, τσίμπησα και ένα ωραίο ψιλοζομποειδές με υπέροχα χρώματα μιας κοπελιάς που δεν θυμάμαι όνομα, τσίμπησα και μια Αιώνια Καταδίκη του Επιθεωρητή ΛεΠιτ και φυσικότατα τσίμπησα και το καινούργιο του Σταμπουλή :) oh yeah :):cool:

 

τσι επί χρήμασι από καταστήματα και πράγματα για να χαζολογήσεις και να αγοράσεις. τσι επί χρήμασι. σοκ και δέος θα έλεγα. δεν ήταν όλα κομικομάγαζα, αλλά υπήρχε πράμα από δαύτα και τα υπόλοιπα ήταν μέρος της γενικής pop κουλτούρας. Και όπως είπε και ο Geotrou όταν δίπλα-δίπλα έχεις cosplayεράδες Predator με μικρά παιδάκια που τρέχουν ανέμελα, τότε όντως κάτι καλό έκαναν οι διοργανωτές :)

 

Το μόνο που μου χτύπησε στο μάτι ήταν το ότι γινόταν ο τρελός χαμός μπροστά από Τριβιζά (απ'όπου δεν πήρα εντέλει τζίφρα) και Ziche, ενώ μπροστά από τεράστια ονόματα επιπέδου David, DeMatteis και Grant άκρα του τάφου σιωπή.... Δεν θα πάρω όμως όρκο ότι πήγε λιγότερος κόσμος σε αυτούς.... Ο Τριβιζάς πήγαινε με το πάσο του και κάθε ένας που κάθονταν, έπαιρνε κανά 10λεπτο (και μπορεί και να λέω και λίγο.....................), η Ziche έκανε σκιτσάκι σε όλους, ενώ οι 3 προαναφερθέντες απλώς μια τζίφρα........... Οπότε οι μεν εξυπηρετούσαν χ κόσμο σε μια ώρα, οι δε χ^ν στην ίδια ώρα, άρα δεν δημιουργούταν ουρά σε αυτούς. Αλλά τι να κάνουν και αυτοί? :) Writers και οι 3 τους............. Και δεν είναι και εύκολο να πιάσεις κουβέντα. ... Κυρίως λόγω προσωπικών αναστολών... Hell, και ο λατρεμένος μου Azzarelo να ήταν ή ο τεράστιος Roy Thomas, ενώ θα ψόφαγα να αράξω για έναν καφέ μαζί τους και να πιάσουμε το μπίρι-μπιρι, από μόνος μου δεν θα ξεκίναγα κουβέντα μαζί του :) *ίσως* μια σκέψη για επόμενη φορά να ήταν κάτι σαν συνέντευξη από το κοινό στους writers για 1-2 ώρες. Κάποιος μερακλής/καπάτσος που να μπορεί να κουμαντάρει τη κουβέντα (όχι μόνο να την κατευθύνει, αλλά να την κάνει να υπάρξει κι όλας) και ερωταπαντήσεις του κοινού. Είμαι σίγουρος ότι όλοι θα γουστάραμε να ακούγαμε τον David να αναφέρει σκηνικά από Marvel και τον Grant σκηνικά από 2002 AD. Και ίσως μετά να είχαμε να ανταλλάξουμε και 2 κουβέντες όταν βρισκόμασταν μπροστά τους για signing. Ίσως. Ελπίζω πάντως να πέρασαν καλά :) Μεγάλο πράγμα το word of mouth και θέλουμε κι επόμενους :) Εγώ σίγουρα κατενθουσιάστηκα που κονόμησα τζιφρούλες τους σε κομιξάκια που γουστάρω :)

 

Άιντε! Και του χρόνου τα ίδια και καλύτερα :D:cool:

 

:cheers5:

 

 

υγ Don Rosa φιλικότατος/χαμογελαστός/εξαιρετικός. Cavazzano απ'ότι λένε τα παιδιά που τον είδαν στη Σαλονίκη τα ίδια. Sylvia Ziche την έζησα λίγο, τα ίδια.... Μας έχει κάτσει το ζάρι και οι δημιουργοί Disney που έρχονται είναι το κρεμ ντε λα κρεμ των χαρακτήρων/προσωπικοτήτων του συγκεκριμένου τομέα? Να είναι έτσι όλοι τους? ... Ελπίζω να μας δοθούν στο μέλλον πολλές ευκαιρίες για να το τσεκάρουμε :) (όσοι τους σνομπάρουν πάντως, αυτοί χάνουν :) οι εφιάλτες της μίζερης ανθρώπινης πραγματικότητας ολόδικοί τους, τα κεφάτα όνειρα της αθωότητας ολόδικά μας :)

  • Like 41
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29883
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3125
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3742 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Υπέροχα όλα αυτά που διαβάζω. Περιμένω περισσότερες εμπειρίες κ φωτό.

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17545
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5058 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Πολύ καλό con, πολύ καλή οργάνωση, όλα πολύ καλά. Δεν ξέρω αν βγήκε οικονομικά, αλλά τουλάχιστον χθες είδα αρκετό κόσμο, οπότε ελπίζω να βγήκε έτσι ώστε να επαναληφθεί.

 

Εμένα προσωπικά μου άρεσε η συμμετοχή και των υπόλοιπων εταιρειών εκτός αυτών που ασχολούνται αποκλειστικά με κόμικς. Μην γελιόμαστε, η αγορά δεν μπορεί να υποστηρίξει

μια τέτοιου μεγέθους έκθεση μόνο για κόμικς. 

 

Απείρως καλύτερη από το Comicdom. Άνετη, μπορούσες να χαζέψεις με την ησυχία σου χωρίς να έχεις την μασχάλη του δίπλα σου στους 3 πόντους από τη μύτη σου :P

 

Προσωπικά, είχα μόνο ένα παράπονο. Δεν ευθύνεται βέβαια κανείς για αυτό, απλά το λέω για να το πω. Δεν βρήκα μεγάλη ποικιλία κόμικς. Όπως επίσης και δεν βρήκα πολύ καλές τιμές. Πολύ λίγα βρήκα σε πολύ καλές τιμές. Αναφέρομαι πάντα σε ξενόγλωσσο και πρωτογενές υλικό, όχι σε ελληνικό ή/και μεταχειρισμένο. Αλλά ακόμα και τα τεύχη που πουλάγαν ιδιώτες τα βρήκα αρκετά τσιμπημένα. Ένα μόνο μαγαζί (δεν θα το αναφέρω για να μην κάνω διαφήμιση) είχε καλές εκπτώσεις σε ευρεία γκάμα τίτλων. Τα υπόλοιπα είχαν εκπτώσεις μόνο σε trades τίτλων από Marvel και DC, από αυτά που κυκλοφορούν μαζικά και χωρίς καμία ιδιαίτερη αξία. Αντιλαμβάνομαι βέβαια τον λόγο για τον οποίο έγινε αυτό (μικρή αγορά, μικρό περιθώριο κέρδους κ.λ.π. ), απλά είχα την ελπίδα ότι θα έβρισκα πολλά πράγματα τα οποία θα με ενδιέφεραν και τελικά κατέληξα να πάρω μόνο ένα HC και το βιβλίο του Ανεμοδουρά. Βέβαια πήγα μόνο Κυριακή, οπότε πολλά μπορεί να είχαν φύγει από το Σάββατο. Το μεγαλύτερο μέρος του budget τελικά ξοδεύτηκε σε επιτραπέζια παιχνίδια!

 

Συνολικά, πολύ καλή προσπάθεια, απροβλημάτιστη για πρώτη προσπάθεια. Συγχαρητήρια στους διοργανωτές!

  • Like 31
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2403
  • Reputation:   25543
  • Achievement Points:  2441
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5461 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Για εμάς τους "καταραμένους" που δε μπορέσαμε να βρεθούμε εκεί, είναι το λιγότερο, απολαυστικές οι εμπειρίες σας από το event, που μοιράζεστε μαζί μας, όπως και τα φωτο-ρεπορτάζ!

 

Ευχαριστούμε!

  • Like 22
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85718
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4208 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Για εμάς τους "καταραμένους" που δε μπορέσαμε να βρεθούμε εκεί, είναι το λιγότερο, απολαυστικές οι εμπειρίες σας από το event, που μοιράζεστε μαζί μας, όπως και τα φωτο-ρεπορτάζ!

 

Ευχαριστούμε!

Αρχοντα πολλά :respect:  για τα υπέροχα μαγνητάκια σου ,τα οποία προσέλκησαν ουκ ολιγα βλέματα και απέσπασαν πολύ καλές κριτικές ! :cheers2:

 

Κρίμα που ξέχασα να τα φωτογραφήσω ..... :(

  • Like 21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2403
  • Reputation:   25543
  • Achievement Points:  2441
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5461 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Thanx! :)

Τώρα πια, όταν κάποιος σας μιλάει για το Μίκυ Μάους #1 ή το ΚΟΜΙΞ #1, θα του λέτε:

"Το'χω!!! ... σε μαγνητάκι..." :D

 

 

 

Κάπου στις φωτο είδα και ένα Περτουίλαμπι!!!! :NoNo:

Υποθέτω ήταν τελευταίο και συλλεκτικό;;;

Επεξεργασία από archon
  • Like 18
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  466
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  920
  • Reputation:   7710
  • Achievement Points:  950
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6347 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Καλά είπα ότι κάπου τα ξέρω τα μαγνητάκια. Μου έχει φέρει ο Archon δωράκι  :respect:

 

Φωτό από το FB του τραπεζιού της λέσχης.

 

post-466-0-72550000-1447667657_thumb.jpg

Επεξεργασία από crc
  • Like 32
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85718
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4208 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Ναι αυτα είναι και ειναι όντως εξαιρετικά !Η φωτό αυτή που βρήκες Κώστα είναι από το τραπέζι της Λέσχης στην έκθεση :best:

  • Like 21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104521
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6042 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Κάπου στις φωτο είδα και ένα Περτουίλαμπι!!!! :NoNo:

Υποθέτω ήταν τελευταίο και συλλεκτικό;;;

 

 

Δυστυχώς δεν ήταν δικά μας. Κάποιος που είχε αγοράσει 6 κομμάτια μας έδωσε τα 5 να του τα πουλήσουμε. Τα έδινε 40 ευρώ  το ένα. :)

 

:valtnino:

  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12516
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5517 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Happening right now: ξενάγηση στο Σούνιο με τους καλεσμένους! :D

post-9146-0-38276800-1447669903_thumb.jpg

  • Like 36
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6187 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ανέβηκε ένα φώτο-άλμπουμ με αρκετές φωτογραφίες (μέσω κινητού) από την εκδήλωση. Κάντε κλικ εδώ. Τράβηξα και αρκετές πανοραμικές του χώρου από διάφορες πλευρές και γωνίες για να πάρετε μια ιδέα για το μέγεθος και την διάταξη του χώρου.

 

Από όσες σχετικές εκδηλώσεις έχω παραβρεθεί, δεν έχω απολαύσει καμιά όσο αυτή. Μεγάλος χώρος, καλός εξαερισμός πολλά πράγματα να παρακολουθήσεις, άνεση για να το κάνεις. Και προσέλκυσε και αρκετό κόσμο με περιστασιακή ή καμιά σχέση με το αντικείμενο, που το βρίσκω θετικό, μιας και από κάπου πρέπει να ξεκινήσει κάποιος. :) Αρκετά από τα υπόλοιπα τα έχουν καλύψει ήδη τα άλλα παιδιά, οπότε δεν θα τα επαναλάβω. Μακάρι πάντως να πήγε καλά για να υπάρχει και συνέχεια, έχοντας και την εμπειρία πλέον για διόρθωση των λίγων ζητημάτων που προέκυψαν. :)

Επεξεργασία από GreekComicFan
  • Like 30
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28484
  • Reputation:   190214
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6367 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Ένας βίντεος με Ziche να σκιτσάρει :D (και ένα υπερενθουσιώδη φανμποϋ από δίπλα να κάνει βιντεομπόμπινγκ :lol: )

 

ομολογώ πάντως ότι άμα δεν είχα το γελαστό παιδί και τον λόρδο των τρολλ μαζί μου στην ουρά θα τα είχα φτύσει από εκνευρισμό. I just hate standing in lines  :)

 

DSC01005.JPG  DSC01012.JPG DSC01015.JPG

 

πανοραμική γεύση του χωρου

 

DSC01020.JPGDSC01021.JPG DSC01023.JPG DSC01024.JPG

 

και η οπτική τουλάχιστον παραφωνία. Κάτω αριστερά είναι ο πολυβραβευμένος βετεράνος Peter David, κάπου στο κέντρο o Alan Grant και τέρμα πάνω η Ziche και δίπλα της στην ακόμα μεγαλύτερη ουρά ο Τριβιζάς (και αυτη τη στιγμή είναι μετά το διάλειμμα που είχε κάνει το απόγευμα οπότε η ουρά είναι κάπως μαζεμένη). Όπως όμως προείπα δεν παίρνω όρκο ότι αυτό είναι θέμα του πόσοι πήγαν και όχι του πόση ώρα έπαιρνε η συνάντηση του κάθε επισκέπτη με τον αντίστοιχο καλεσμένο.

 

DSC01025.JPG

 

:cheers5:

  • Like 35
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  1004
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1004
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4529 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Τέλεια τα περάσαμε!!! Προσωπικά μ' αρεσέ που η διοργάνωση δεν εστίασε μόνο στο χώρο των comics. Στο 2ο όροφο υπήρχαν δραστηριότητες με επιτραπέζια (κυρίως rpg), αλλά και παλίες κοσόλες, ρετρό υπολογιστές και video games, από το pong μέχρι παιχνίδια στις κονσόλες της τελευταίας γενειάς. Την δεύτερη μέρα έχεις τη δυνατότητα να δοκιμάσεις για πρώτη φορά (τουλάχιστον εγώ) το oculus rift! Επιτέλους μια έκθεση που είχε από όλα και σε πρακτικό χώρο! :P
 

Λίγες φωτογραφίες :
 post-23811-0-45251800-1447674603_thumb.jpgpost-23811-0-67312700-1447674635_thumb.jpgpost-23811-0-32173500-1447674664_thumb.jpgpost-23811-0-74136800-1447674737_thumb.jpgpost-23811-0-22219700-1447674725_thumb.jpgpost-23811-0-03346700-1447674751_thumb.jpg

post-23811-0-67312700-1447674635_thumb.jpg

post-23811-0-86885300-1447674622_thumb.jpg

  • Like 33
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1506
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  410
  • Reputation:   4261
  • Achievement Points:  410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6264 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε όλους για την προσέλευση και την αγάπη που μας δείχνετε κάθε φορά που βρισκόμαστε σε εκθέσεις. Είναι απολαυστικό να περνάμε στιγμές μαζί σας και να σας γνωρίζουμε από κοντά.

Θα τα πούμε από κοντά και στις 19 Δεκεμβρίου. Μέχρι τότε, καλή ανάγνωση!

  • Like 30
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3506 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Happening right now: ξενάγηση στο Σούνιο με τους καλεσμένους! :D

attachicon.gif20151116_122804.jpg

Ε α στο @!•?$°%#* με την κωλοφαρδια σου! Φαινεται ξεκάθαρα οτι ειναι απλα η μεγαλύτερη απόλαυση στη ζωη σου! Άντε και του χρόνου με τον Μοττουρα. :)

 

Σύντομα και ενα δικό μου αναλυτικό ποστ. Εξαιρετική έκθεση. :)

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30290
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  1113
  • Reputation:   6474
  • Achievement Points:  1116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Άντε και του χρόνου με τον Μοττουρα. :)

 

??? Επεξεργασία από Billy Uchiha
  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6107
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Πραγματικά, η εκδήλωση πρέπει να ήταν απλά ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ.. :yahoo: . Περιμένω και άλλο φωτογραφικό υλικό και εντυπώσεις!!!! :yahoo:  

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6107
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

???

Ως προς τι η απορία, Βασίλη;  :P

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30290
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  1113
  • Reputation:   6474
  • Achievement Points:  1116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Ως προς τι η απορία, Βασίλη;  :P

Μα καλά, ξέρετε κάτι που δεν ξέρω;;; :P

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.