Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΚΟΜΙΚΣΟΣΕΙΡΑ


x for xepeta

  

47 Μέλη έχουν ψηφίσει

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Παρακαλούμε να συνδεθείτε ή να εγγραφείτε για να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση.

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Καιρό έχω να κάνω δημοσκόπηση τύπου ξεπέτα. :valt:

 

Ψηφίστε την καλύτερη πρόσφατη τηλεοπτική κομικσοσειρά. Μαζεύτηκαν αρκετές, έχουμε δεί υλικό ώστε να κρίνουμε, και μπορούμε να τις σχολιάσουμε. Ελπίζω να μην ξέχασα κάποια.

  • Like 17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21719
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4370 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Το Flash που τα πρωτα τρια επεισοδια δεν με τραβηξε. Το Αrrow επισης δεν μου εκανε κλικ. Το Constantine ηταν σχετικα καλο, αλλα σιγουρα επιδεχοταν πολλων βελτιωσεων. Τα δυο που για μενα ξεχωρισαν ηταν το Gotham και το Daredevil :)

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29478
  • Group:  Members
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  771
  • Reputation:   6421
  • Achievement Points:  772
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3899 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Δεν νομίζω να τίθεται θέμα σύγκρισης .WD και DD από υπερηρωικά for the win !

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3559 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εχω δει μονο Daredevil, iZombie και Walking Dead, εκ των οποίων μου άρεσαν τα πρώτα 2, τα οποία και ψήφισα.

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3477
  • Reputation:   20239
  • Achievement Points:  3534
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6260 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Οι Agents είναι για παιδιά

Το Powers μοιάζει μεγάλη αποτυχία

Τo izombie αδιάφορο

Η Peggy Carter ευπρεπής αλλά μέχρι εκεί

Gotham, Constantine δεν βλέπω

Flash, προτιμούσα τον John Wesley Shipp

To Arrow έχει γίνει η επιτομή του cheesy

Το Daredevil είναι πιο σκοτεινό κι από το Walking Dead αν και τα ψησισα και τα δύο...

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9380
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4443 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Πρωτη και καλυτερη κομιξοσειρα για εμενα μεχρι στιγμης ειναι χαλαρα το Daredevil.Dark,grim and gritty.Just the way i like'em.

Δευτερη με μικρη διαφορα ειναι το Flash το οποιο με εχει ξετρελανει.Ειναι η μονη σειρα που περιμενω καθε φορα με μεγαλη ανυπομονησια το νεο επεισοδιο.

Υστερα εχουμε το εξαιρετικο Walking Dead στο οποιο λατρευω το τροπο με τον οποιο μας παρουσιαζουν το human condition σε εναν post-apocalyptic κοσμο.

Μετα ακολουθουν οι εξης υπολοιπες:

Constantine. Αδικοχαμενη σειρα η οποια ομως θα μπορουσε να τα παει πολυ καλυτερα.Σαν λατρης του Hellblazer εχει ξεχωριστη θεση στη καρδια μου.

Arrow.Εχει κανει κοιλια πλεον και δε με ενθουσιαζει τοσο ευκολα.

Gotham.Ενω αρχικα μου ειχε αρεσει,στη πορεια αρχισε να χανει το ενδιαφερον της και καταντησε πολυ βαρετη.Την παρατησα 2 επεισοδια πριν το τελος.Ηλιθιο μου φανηκε το story με τον Ogre.

Agents of S.H.I.E.L.D.Snoozefest.Το παρατησα στα μεσα της δευτερης season (με το ζορι αντεξα και μεχρι εκει).

 

Agents Carter,iZombie και Powers δεν εχω δει και ουτε προκειται να το κανω.

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76849
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5841 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Agent Carter δεν εχω δει μονο...

 

Daredevil πρωτο με διαφορά, ακολουθεί το Gotham που το θεωρω επίσης παρα πολύ καλή σειρα :)

 

Απο αυτα που δεν ψηφισα :P

Walking Dead: πολύ καλό αλλά εχει μεγαλες κοιλιες

Flash: μ αρεσει αρκετα, αλλά είναι κατωτερο απο τα παραπανω

Constantine: Αξιόλογο, αλλά θέλει καλύτερη παραγωγη - το μεγαλύτερο αβανταζ ειναι ο πρωταγωνιστης

Powers: εχει καποια καλά στοιχεία, αλλά και μπολικα προβληματα, κριμα, δεν το βλέπω να τραβαει

Arrow: Τα χε τα ζητηματακια του, αλλά σ ' αυτη τη σεζόν εχει παρει την  κατρακυλα

Agents of S.H.I.E.L.D: Πολλά αδιάφορα επεισόδια για λίγα καλά...  βαρεθηκα

iZombie: ευχαριστη σαχλαμαρίτσα, αλλά ως εκει

 

:beer:

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6162 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Η καλύτερη κομικοσειρά είναι το Ancient Aliens. Όλα τα άλλα είναι γατάκια. :et:

 

:icecream:

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23328
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  2301
  • Reputation:   28439
  • Achievement Points:  2302
  • Days Won:  20
  • With Us For:  4552 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Δεν εχω δει τιποτα, δεν ελπιζω να δω τιποτα, ειμαι ελευθερος :nek:

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9380
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4443 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Η καλύτερη κομικοσειρά είναι το Ancient Aliens. Όλα τα άλλα είναι γατάκια. :et:

 

:icecream:

 

Συμφωνω και επαυξανω

 

post-24335-0-94164100-1430511510_thumb.jpg

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5382 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

ψηφισα Agents of Shield, Daredevil, Flash, Gotham και αναλυω

 

 

Arrow : δεν το βλεπω, ειδα καποια επεισοδια και δεν με τραβηξε

 

Constantine : μου αρεσε, περναγε η ωρα αλλα για καλυτερη κομικσοσειρα δεν κανει

 

Daredevil : υπεροχο, αλλα ισως γιατι φτιαχτηκε πρωτα ολο σαν ταινια κ το εδωσαν ολο με την μια, δεν εχει να λεει ομως

ανεβασε τον πηχη

 

Flash : μου αρεσει γιατι εχει χαβαλε, και ειναι ο flash.. καλυτερη δεν ξερω αλλα περναω καλα

 

Gotham : απο τις σειρες που περιμενα λιγοτερο κ ομως με διεψευσε και κολλησα, υπεροχη κ καλοφτιαγμενη

μου λειπουν τα κολαν ομως :P

 

iZombie : ετσι κ ετσι αλλα την βλεπω, δεν με χαλαει..

 

Powers : δεν εχω ιδεα

 

Walking Dead : το παρατησα.. 1η;; 2η;; σεζον;; μακρια κ αγαπημενοι :P

 

Agent Carter : καλοφτιαγμενο **

 

Agents of Shield : περναει ευχαριστα η ωρα **

 

 

** και κατι που ισχυει κ για τα 2 agents.. μπορει να μην ειναι οι καλυτερες σειρες αλλα εχουν τοσα easter eggs, χτιζουν ενα συμπαν που μερικες φορες κ μια ατακα μπορει να σε πορωσει.. η μαγεια της μαρβελ τι να πω;; η εγω ειμαι φανμπου :P

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6162 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

 

 

 

** και κατι που ισχυει κ για τα 2 agents.. μπορει να μην ειναι οι καλυτερες σειρες αλλα εχουν τοσα easter eggs, χτιζουν ενα συμπαν που μερικες φορες κ μια ατακα μπορει να σε πορωσει.. η μαγεια της μαρβελ τι να πω;; η εγω ειμαι φανμπου :P

Both. :D

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6017 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Ψήφισα το Gotham γιατί πραγματικά μου άρεσε. Το ξεχώρισα από οποιαδήποτε άλλη σειρά είδα φέτος. Το Daredevil δεν το έχω δει ακόμα, οπότε δεν το ψήφισα και δεν το σχολιάζω. Τα άλλα είτε τα βρήκα παιδικά, είτε με αφήσαν αδιάφορο.

 

:valtnino:

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Τα "Constantine", "iZombie", "Powers" και "Walking Dead", δεν έχω δει καθόλου - και μάλλον ούτε προβλέπεται - και δεν έχω άποψη.

 

Το "Arrow" ήταν σίγουρα από τις αγαπημένες μου σειρές, αλλά είναι αλήθεια ότι ο τελευταίος κύκλος με κούρασε. Μάλιστα λίγο πριν το φινάλε το παράτησα και όταν πια είχαν όλα μεταφραστεί είδα τα εναπομείναντα επεισόδια για να το ολοκληρώσω.

 

Το "Agents of Shield" είναι από τις σειρές που πάνω που αρχίζω να βαριέμαι την υπόθεση, κάτι πάει να γίνει και ξανακολλάω. Είναι και σε αλληλεπίδραση με το MCU, οπότε δίνει κι αυτό κίνητρο. Τα σημεία που βαριέμαι είναι βέβαια περισσότερα σε αριθμό.

 

Το "Agent Carter" το είδα πρόσφατα και μπορώ να πω ότι μου άρεσε. Αφενός λόγω εποχής που διαδραματίζεται και αφετέρου λόγω πρωταγωνίστριας, παρουσιάζει κάτι διαφορετικό από παρόμοιες σειρές.

 

Από το "Flash" έχω δει μόνο ελάχιστα μεμωνομένα επεισόδια, κυρίως λόγω έλλειψης χρόνου. Από το λίγο που έχω δει μου αρέσει, αλλά επιφυλλάσομαι για όταν θα έχω ολοκληρωμένη εικόνα. Για να είμαι ειλικρινής είναι από τις σειρές που σκεφτόμουν αν θα ξεκινήσω ή όχι, λόγω υπερηρωικού τηλεοπτικού κορεσμού, σε συνδυασμό με τις άλλες σειρές που παρακολουθούσα το χειμώνα. Απ' ότι είδα όμως παρελαύνει πλήθος γνωστών υπερκακών και ίσως να με τραβήξει για να το πιάσω το καλοκαιράκι.

 

Το "Gotham" μου άρεσε αρκετά, μιας και παρουσιάζει τη ψυχοσύνθεση τόσων γνωστών χαρακτήρων, πως διαμορφώθηκαν, εξελίχθηκαν κλπ. Θα ήταν ακόμα καλύτερο αν σε κάποια σημεία δεν έμοιαζε με άλλη μια αστυνομική σειρά κι αν σκότωναν τη Μπάρμπαρα Γκόρντον. Ξέρω ότι βάσει κόμικ δεν στέκει, αλλά εν προκειμένω θα δεχόμουν να γίνει εξαίρεση.

 

Τελευταία άφησα τη σειρά που ψήφισα ως καλύτερη, και δεν είναι άλλη από το "Daredevil". Από κάθε άποψη, υποκριτική ερμηνεία, φωτογραφία, σκοτεινή ατμόσφαιρα, πλοκή, χορογραφίες μάχης κλπ. ήταν άψογη!! Η έκπληξη της τηλεοπτικής χρονιάς που πέρασε και τώρα που φόρεσε επιτέλους τη στολή αναμένω με αγωνία τη συνέχεια.

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Ψήφισα Agents of SHIELD, Flash και Daredevil
 
Για το DD τα είπα αναλυτικά στο ανάλογο θέμα. 
 
Για το Flash έχω γράψει για διάσπαρτα επεισόδια αλλά ας γράψω λίγα ακόμα. Πρόκειται για την σειρά που περισσότερο από κάθε άλλη αποδέχεται πλήρως τις ρίζες της (δηλαδή τα κόμικς), εμπιστεύεται το source material, το αντιμετωπίζει με την ανάλογη σοβαρότητα και αυτό περνάει στους θεατές. Πρόκειται για σειρά που χαίρομαι να βλέπω, λόγω του χιούμορ και των ερμηνειών και των σχέσεων των χαρακτήρων. Όταν όμως θέλει, μπορεί να είναι πολύ δραματικό. 
 
Το Agents ξεπέρασε μια μέτρια πρώτη σεζόν (που και αυτή βελτιώθηκε μετά την σύνδεση με το Captain America 2), μείωσε τις άκυρες αναφορές σε Avengers, εισήγαγε νέους χαρακτήρες, εξέλιξε τους ήδη υπάρχοντες, έβαλε κάποιους πολύ καλούς guest, εισήγαγε στο κινηματογραφικό σύμπαν της Marvel ένα σημαντικό γκρουπ χαρακτήρων και όσο προχωρούσε η ιστορία περιπλεκόταν όλο και περισσότερο, ώσπου κατέληξε σε ένα απίστευτο φινάλε. 
 
Το Arrow ξεκίνησε καλά, η 2η σεζόν ήταν γ@μ@τη, αλλά η τρίτη ήταν απίστευτα μέτρια. Να πρωτοπώ για το cliffhanger του 9ου επεισοδίου που όλοι περιμέναμε

να μας δείξουν Lazarus Pit και τελικά η Katana απλά του έδωσε 5 depon, του έβαλε 2 γάζες και γιατρεύτηκε; Για τα flashbacks; Για το πως οι συγγραφείς αναγκάστηκαν να ακούσουν μια ηχηρή μερίδα των φαν και ζευγάρωσαν ( :P) τον Oliver με την Felicity; Για το πως άλλαξαν τα φώτα της Felicity και την έκαναν από τους πιο μισητούς χαρακτήρες και της έδωσαν περισσότερο screen time από ότι της άξιζε;

Τουλάχιστον είχε και κάποια θετικά στοιχεία, όπως την εξέλιξη της Thea και της Laurel και ο Malcolm παραμένει από τους καλύτερους χαρακτήρες (να είναι καλά ο θεούλης Barrowman). 
 
Το Agent Carter πολύ καλό, ενώ είχε αρκετές δόσεις μυστηρίου, δράσης και χιούμορ, του έλειπε αυτό το κάτι που θα το πήγαινε ένα βήμα παραπέρα.
 
Το Constantine ελπίζω να το δούμε για ακόμα μια χρονιά τουλάχιστον. Άρχισε μέτρια, γρήγορα βελτιώθηκε, φοβερός ο Ryan στον ομώνυμο ρόλο. Ειδικά αν λάβουμε υπόψη όλους τους χαρακτήρες που θέλουν να βάλουν στην δεύτερη σεζόν, τότε η ανανέωση της σειράς για ακόμα μια χρονιά γίνεται επιτακτική ανάγκη. 
 
To Gotham..... Αχ, το Gotham. Χαλαρά η χειρότερη σειρά από την λίστα. Θες χαρακτήρες που απλά περιφέρονται από storyline σε storyline. Πάρε Catwoman. Συγγνώμη, Cat. Θες χαρακτήρες που δεν κάνουν τίποτα και όταν τους χρησιμοποιούν κάπως οι συγγραφείς, δεν βγάζει καθόλου νόημα. Πάρε Barbara. Θες χαρακτήρες που απλά είναι εκνευριστικοί; Πάρε Fish Mooney. Θες easter eggs και αναφορές στο μέλλον διαφόρων χαρακτήρων που θα σε κάνουν να βαράς πολλαπλά facepalms; Εδώ έχουμε ποικιλία. Riddler, Catwoman, Ivy. 
 
Και για κάθε ένα πολύ καλό επεισόδιο, έχουμε 3 πολύ μέτρια. 
 
Αλλά..... η σχέση Bruce-Alfred σε ανταμείβει (και οι δύο φοβεροί στον ρόλο τους). Το ίδιο και η σχέση Gordon-Harvey (λατρεύω Harvey :peace: ). Η Baccarin ταιριάζει ως Leslie. Ο Taylor φοβερός ως Penguin. Και από τους guest, μου αρέσει (πολύ) ο Harvey Dent (ο οποίος θα είναι regular στην 2η σεζόν :dance: ) και ο Falcone. 
 
Και έχουν και την τάση (αυτό συνέβαινε πιο πολύ στα πρώτα 10+ επεισόδια) να βάζουν σχεδόν κάθε χαρακτήρα σε κάθε επεισόδιο, με αποτέλεσμα να βλέπουμε φίλλερ ιστορίες. 
 
Όπως καταλάβατε, η σχέση μου είναι love-hate με αυτή την σειρά. 

 

Powers είναι κατεβασμένο, iZombie επίσης (όσο έχει βγει), TWD το έχω σταματήσει εδώ και καιρό. 

Επεξεργασία από Dark Chris
  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13060
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1940
  • Reputation:   14922
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4969 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

τα τρία καλύτερα μου

 

πρώτο Daredevil μια αξιοπρεπή μεταφορά του ήρωα σε τηλεοπτική σειρά διατηρώντας πολλά στοιχεία από το κόμικ...σαν Marvel fan boy εγκρίνω απόλυτα!

δεύτερο Gotham έχει πολλά στοιχειά από το "σύμπαν" του Μπατμαν άλλα δε σου θυμίζει ιδιαίτερα κάποιο κόμικ...παρόλα αυτά με τις διάφορες αλχημείες από plotlines κατάφεραν να γράψουν ένα φοβερό σενάριο, σκοτεινό...και οι ερμηνείες των ηθοποιών είναι πολύ καλές!

τρίτο Flash...υπερηρωική σαπουνόπερα με μοτίβο κάθε επεισόδιο και κακός.....το κάλο είναι ότι πιάνει την ουσία του κόμικ, του χαρακτήρα...το προσαρμόζει στη σειρά και βάζει και κάτι φοβερά εφέ που περνάς καλά και ευχάριστα...ανάλαφρα :P

 

ελπίζω σε συνέχεια της Agent Carter γιατί ήταν καλό!

επίσης θα ήθελα συνέχεια και για Constantine αν και δεν ήταν ιδιαίτερα σκοτεινό...μου άρεσε..εύπεπτο! 

Επεξεργασία από ConB
  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6712
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  104
  • Reputation:   733
  • Achievement Points:  104
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5672 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Τις έχω δει όλες, οπότε ψηφίζω Daredevil με πολύ μεγάλη διαφορά. Για μένα ακολουθούν τα Gotham και Agents of SHIELD, αλλά με μεγάλη διαφορά από το Daredevil :)

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Το παρόν θέμα κλειδώνει και συνεχίζει εδώ με τα αποτελέσματα.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.