Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ion

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
ΘΕΟΣ (Ο)
Σενάριο/Kείμενα:
Boser
Σχέδιο:
Boser
Εκδοτική:
ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΜΠΟΥ Λίστα εκδόσεων
Hμερ. έκδοσης:
2015
Εξώφυλλα:
2 + 2 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
2
Κατηγορία:
Αυτοτελές
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Καρφίτσα
Περιεχόμενο:
Χιουμοριστικό
Μέγεθος:
14.5 x 21.0
Σελίδες:
20
Χρώμα:
Έγχρωμο (ΕΓΧ)
Προέλευση:
Ελληνική

  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  940
  • Content Count:  4356
  • Reputation:   35540
  • Achievement Points:  4409
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

YHEOS_0001.jpg  YHEOS_0002.jpg

 

 

Σελιδοποίηση: Βάλια Καπάδαη

Τιμή: 3,5 €

 

Ο Θεός απέκτησε επιτέλους το δικό του κόμικ! Οι 20 σελίδες του τεύχους αυτού περιέχουν 6 χιουμοριστικότατες ιστορίες, που δεν ενδείκνυνται για θρησκόληπτους. Κυκλοφόρησε στο Comicdom Con Athens 2015. Αν ο τίτλος "Κατ' εικόνα και καθ' ομοίωσιν" αφορά μόνο το τεύχος αυτό, ελπίζω να σημαίνει ότι θα υπάρξει συνέχεια.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29304
  • Group:  Members
  • Topic Count:  32
  • Content Count:  425
  • Reputation:   4684
  • Achievement Points:  427
  • Days Won:  2
  • With Us For:  3975 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

οκ ειμαι γκρινιαρης, το ξερω. η κοπελα μου απορει και λεει δεν θελει να ξερει πως θα γινω οταν παππουδιασω. αλλα ρε παιδια 20 σελίδες, μικρο μεγεθος, βγαλε και τα εξωφυλλα, 3,5 ευρω!

καποτε νομιζω οι αυτοεκδοσεις ηθελαν να περασουν ενα μηνυμα, να κανουν μια δηλωση, να διαδωσουν μια ιδεα και πει καποιος τη μακακια του τελος παντων και χρεωναν ενα συμβολικο ποσο για να βγουν τα τυπογραφικα. μηπως χασαμε καπου το νοημα στο δρομο;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Κάποτε, τις αυτοεκδόσεις τις μοίραζαν δωρεάν. Παντού. :) 'Αντε αν ήθελες να έδινες συμβολικά κάτι. :)

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

καποτε τρωγαμε τυροπιτα με 20δρχ.. βαζαμε βενζινη με 50δρχ κτλ κτλ :angel:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Δεν είχα γεννηθεί ακόμα...... :)

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6395
  • Reputation:   63201
  • Achievement Points:  6458
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ωχ, ξανάρχισαν οι Θείοι Αιμίλιοι  :D

 

456.jpg

 

 

 

Μιχάλη έχω καταλήξει ότι οι έγχρωμες εκδόσεις είναι ΠΟΛΥ ακριβότερες από τις Α/Μ (ειδικά τις φωτοτυπίες χιχιχι).

 

Οπότε η υψηλή τιμή δεν νομίζω ότι έχει να κάνει τόσο με το θεωρητικό κέρδος όσο με το κόστος παραγωγής.

 

Από εκεί και πέρα ξεκινάει η συζήτηση για το αν μια αυτοέκδοση-φανζίν αξίζει να βγει σε τόσο καλή ποιότητα ή αν μια καλή δουλειά αξίζει να βγει σε μεγαλύτερο τιράζ ενδεχομένως από εκδότη ή αν ο περιορισμένος αριθμός αντιτύπων ανεβάζει τη (συλλεκτική; ) αξία του τεύχους κλπ κλπ

 

Τώρα που είπα (συλλεκτική; ) αξία του τεύχους, εκείνος ο Μίνι καύσωνας τι απέγινε τελικά;   :valt:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Γέλασα με την ψυχή μου. Το καταφχαριστήθηκα, και θα ήθελα να δω και άλλα. :valt:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Κι εμένα μ' άρεσε ιδιαίτερα. Αστείο, συμπαθές σχέδιο, ήθελα κι άλλες βλάσφημες σελίδες :P 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18683
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  1663
  • Reputation:   13474
  • Achievement Points:  1663
  • Days Won:  4
  • With Us For:  4664 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  103

Απίστευτος ο Βoser... μου άρεσε κι εμένα η βλασφημία που έβγαζε αυτό το εντυπάκι...όντως σε έφτιαχνε να περιμένεις κι άλλο, τώρα αν θα δούμε και συννέχεια μόνο ο...ΘΕΟΣ ξέρει!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25521
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  621
  • Reputation:   6374
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4272 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ένας Θεός ξέρει πότε θα περιέλθει στα χεράκια μου το τευχάκι...

 

:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76849
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5840 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

καμμενο, καφρικο, πετυχημενο! :best:

 

μονο του κακό ότι ηταν πολυ μικρο :)

 

περιμενω  συνεχεια! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26345
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Highlight το άγιο πνεύμα στο τέλος :D:P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4784 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Εμενα πάλι δε με ξετρέλανε,ολα νόμιζα οτι καπου τα χω ξαναδει..Βεβαια αυτο απο αποψη πρωτοτυπιας,γιατι κατα τα αλλα ειναι στρωτο τευχακι.Η καλυτερη ιστορια για μενα ηταν αυτη με τον οδηγο,τερμα αληθινη!! 

Το μεγαλο κακο του τευχους οσο κι αν ακουγεται μιζερο ηταν η δυσαναλογια τιμης/περιεχομενου..Αλλά τέλος παντων,ο καθενας βαζει το χερι του στην τσεπη του και αναλογως τι πιανει αποφασιζει σε αυτες τις περιπτωσεις. Απλα πιστευω οτι θα ταν καλο να σκεφτεται κανεις την πληθωρα των νεων εκδοσεων και αυτοεκδοσεων που υπαρχει τις μερες του con. Οι περισσοτεροι ιεραρχουν τις επιλογες και τις επιθυμιες τους.. Αν καποιος πιστευει οτι εχει φτιαξει το super-must-τευχακι τοτε οκ,ας το βαλει οσο θελει :)

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55497
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Αυτή η έκδοση θα υπάρχει και στο comic con Θεσσαλονίκης; Αν ναι, θα μπορούσε κάποιος να μου πάρει ένα αντίτυπο γιατί δεν το πήρα είδηση στο κόμικντομ και μου κίνησε το ενδιαφέρον.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Μερικές σελίδες για να πάρετε μια ιδέα για το τι θα διαβάσετε.

 

post-3787-0-76450900-1430375096_thumb.jpgpost-3787-0-73953700-1430375110_thumb.jpg post-3787-0-74807800-1430375123_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  23328
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  2301
  • Reputation:   28439
  • Achievement Points:  2302
  • Days Won:  20
  • With Us For:  4552 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Πολυ ωραια αυτοεκδοση, την απολαυσα απο την πρωτη μεχρι την τελευταια σελιδα!

Εξυπνες ιστοριουλες, πιασαρικο σχεδιο και αξιοπρεπης εκδοση!

 

Δυστυχως ομως, πρεπει κι εγω να συμφωνησω με τον φιλτατο Locke...

οκ ειμαι γκρινιαρης, το ξερω. η κοπελα μου απορει και λεει δεν θελει να ξερει πως θα γινω οταν παππουδιασω. αλλα ρε παιδια 20 σελίδες, μικρο μεγεθος, βγαλε και τα εξωφυλλα, 3,5 ευρω!

καποτε νομιζω οι αυτοεκδοσεις ηθελαν να περασουν ενα μηνυμα, να κανουν μια δηλωση, να διαδωσουν μια ιδεα και πει καποιος τη μακακια του τελος παντων και χρεωναν ενα συμβολικο ποσο για να βγουν τα τυπογραφικα. μηπως χασαμε καπου το νοημα στο δρομο;

Παρ' ολα αυτα ειναι ενα φανζινακι που δεν μπορω παρα να προτεινω για αναγνωση :)

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 8 months later...

  • Member ID:  4830
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  480
  • Content Count:  2663
  • Reputation:   16024
  • Achievement Points:  2665
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5889 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Για τιμή τεύχους, δυστυχώς δεν είναι έτσι ακριβώς όπως τα λέτε και μακάρι να μπορούσε να βγει πολύ φτηνότερα.. Πρώτη φορά έγχρωμο μας #$@%^$@#$@#....

Εχει να κάνει ότι είναι έγχρωμο και όχι α/μ, ότι είναι μικρό τιράζ (άμα βγάλει κάποιος 1000 τεύχη εννοείτε πως η τιμή μπορεί να πέσει σχεδόν στο μισό.. όταν πας όμως για 200 τεύχη, άστα να πάνε.. Μην ρωτήσετε γιατί δεν πήγαμε για 1000, γιατί η απάντηση είναι πόσα να βάλω μανμ'??? :P ) και άλλα πολλά..Τέσπα.. 

Φέτος έρχετε το δεύτερο κάφρικο τεύχος του Θεού (μαζί με την οικογένεια και άλλους φίλους :P )..

Στα 4 ευρώ (μισό ευρώ πάνω), αλλά με 32 σελίδες και άλλα 4 το εξώφυλλο, σύνολο 36.. Σχεδόν το διπλάσιο..  (πήρα πάνω απο 20 προσφορές απο όλη την Ελλάδα, για να μπορέσω να τυπώσω αυτό και τον Νικήτα και να μην πάει η τιμή στα άστρα..)

 

post-4830-0-18739100-1457198556_thumb.jpgpost-4830-0-23551900-1457198564_thumb.jpg

post-4830-0-59872100-1457198573_thumb.jpgpost-4830-0-05903900-1457198582_thumb.jpg

post-4830-0-22706900-1457198589_thumb.jpgpost-4830-0-57629500-1457198594_thumb.jpg

Επεξεργασία από Melandros
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25521
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  621
  • Reputation:   6374
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4272 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Για τιμή τεύχους, δυστυχώς δεν είναι έτσι ακριβώς όπως τα λέτε και μακάρι να μπορούσε να βγει πολύ φτηνότερα.. Πρώτη φορά έγχρωμο μας #$@%^$@#$@#....

Εχει να κάνει ότι είναι έγχρωμο και όχι α/μ, ότι είναι μικρό τιράζ (άμα βγάλει κάποιος 1000 τεύχη εννοείτε πως η τιμή μπορεί να πέσει σχεδόν στο μισό.. όταν πας όμως για 200 τεύχη, άστα να πάνε.. Μην ρωτήσετε γιατί δεν πήγαμε για 1000, γιατί η απάντηση είναι πόσα να βάλω μανμ'??? :P ) και άλλα πολλά..Τέσπα.. 

Φέτος έρχετε το δεύτερο κάφρικο τεύχος του Θεού (μαζί με την οικογένεια και άλλους φίλους :P )..

Στα 4 ευρώ (μισό ευρώ πάνω), αλλά με 32 σελίδες και άλλα 4 το εξώφυλλο, σύνολο 36.. Σχεδόν το διπλάσιο..  (πήρα πάνω απο 20 προσφορές απο όλη την Ελλάδα, για να μπορέσω να τυπώσω αυτό και τον Νικήτα και να μην πάει η τιμή στα άστρα..)

 

attachicon.gif20160305_121921.jpgattachicon.gif20160305_121929.jpg

attachicon.gif20160305_122107.jpgattachicon.gif20160305_122151.jpg

attachicon.gif20160305_122236.jpgattachicon.gif20160305_122256.jpg

 

Συμφωνώ με Μάνο. Ρε παιδιά, κόφτε πια τη γκρίνια " αααα πολύ ακριβό αυτό-καλο μεν, τσιμπημένο δε-δεν το παίρνω!", " τέσσερα ευρουδάκια για 20 σελίδες;; απαπαπα σορυ δεν..." κ.τ.λ. κ.τ.λ. τι περιμένετε δηλ.; Με τη λογική << μια συμβολική τιμή ίσα να βγαίνουν τα έξοδα τυπογραφείου>> και συναφές αντιλήψεις συγνώμη, αλλά δουλειά ΔΕΝ γίνεται. 2η χρονιά που -μάλλον- χάνω το the-comic-con ΚΑΙ comicdom-con λόγω δυσβάσταχτων εξόδων (δεν με παίρνει -χάλια τα οικονομικά μου) ήμουν τυχερός που κατόρθωσα το φετινό 1ο AthensCon (αλλά στην επιστροφή...ταπί!). Δεν πάει άλλο- δεν μπορώ ρε παιδιά. Έναν μισθό βγάζω και αυτός δεν... :( Ξέρω Κρίση και μάλιστα κρίση που μας χτυπάει όλους, αλλά εάν επιθυμείτε να δείτε δημιουργούς απ' όλη τη χώρα (+ υφήλιο) για γνωριμία-sign event-κ.α., ε θα πρέπει να σκάσετε το κατιτίς παραπάνω και χωρίς πολλά-πολλά και "μεν...αλλα". Η Τέχνη κοστίζει και αυτό δεν αφορά μόνο τον φιλοαναγνώστη και φίλο των κόμικς... :(:wall:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29304
  • Group:  Members
  • Topic Count:  32
  • Content Count:  425
  • Reputation:   4684
  • Achievement Points:  427
  • Days Won:  2
  • With Us For:  3975 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

κόφτε πια τη γκρίνια " αααα πολύ ακριβό αυτό-καλο μεν, τσιμπημένο δε-δεν το παίρνω!", " τέσσερα ευρουδάκια για 20 σελίδες;; απαπαπα σορυ δεν..." κ.τ.λ. κ.τ.λ. τι περιμένετε δηλ.; Με τη λογική << μια συμβολική τιμή ίσα να βγαίνουν τα έξοδα τυπογραφείου>> και συναφές αντιλήψεις συγνώμη, αλλά δουλειά ΔΕΝ γίνεται.

 

συμφωνούμε απόλυτα, οταν οι αυτοεκδόσεις γίνονται δουλειά, όπως λες, δεν βγαίνει. θα μου επιτρέψεις όμως να μην χαρακτηρίζω αυτές τις δουλειές fanzine.

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4830
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  480
  • Content Count:  2663
  • Reputation:   16024
  • Achievement Points:  2665
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5889 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

ειίναι σμoλλ πρεσσ εκδόσεις και αυτοεκδόσεις.. φανζινς έτσι κι αλλιως ειναι άλλο.. Εντελώς διαφορετικά πράγματα απο αυτα που πουλάνε εκει μέσα... Φανζίν μέσα στο con έχω να δω χρόνια. Και έτσι έχουμε τις αυτοεκδόσεις και τις small press εκδόσεις, που εκεί ο καθένας που θέλει να βγάλει κάτι, διαλέγει μέσο (φωτυτυπία,, τυπογραφείο κλπ κλπ) και διαλέγει άμα θέλει να κάνει κάτι πιο προσεγμένο ή όχι.. 

Όσο για το δουλειά είναι μεγάλη κουβέντα.. Δουλειά είναι κάτι που σε συντηρεί συνήθως.. Χόμπυ είναι κάτι που σχεδόν πάντα μπαίνεις μέσα. :)

Εγώ το κάνω σαν χόμπυ και προτιμώ να μπαίνω μέσα, αλλα να βγάζω κάτι που αρέσει αισθητικά σε μένα.. Δεν θέλω να έχω κάτι που κάνει ένα ευρω και να είναι  φωτοτυπία..  Έτσι, δεν σέβομαι πρώτα τον δημιουργό που με εμπιστεύετε, μετά αυτον που το αγοράζει και τέλος εμένα.. :)

 

edit:  Επίσης οι καιροί έχουν αλλάξει.. Και οι τιμές είναι απίστευτες που μας ζητάνε (ξέρετε πως στα τυπωτικά έχει πάει 23%???)..

Δεν μπορείς να βγάλεις 200 τεύχη (έγχρωμα) με τον αριθμό σελίδων που βγάζουμε στο 1 ευρώ το τεύχος..Μακάρι να έχεετετε κάποιο τυπογραφείο που κάνει τέτοιες τιμές,  να έρθω και εγώ σε επαφή..

Όταν ας πούμε ο Νικήτας για 200 κομμάτια μου έβγαινε  καποια πολλά ευρώ το τεύχος τύπωμα, έπρεπε ή να μην το βγάλω, ή να τυπώσω 700.. Προτίμησα να βγει απο το να μην το τυπώσω.. Η τιμή δεν έπεσε οτε καν στο μισό.. Απο τα 700 θα πουλήσω τα 200?? ζήτημα.. καντε υπολογισμούς και όταν θα δείτε την τιμή του τεύχους για 60 έχρωμες σελίδες + ράχη, σκεφτείτε το λίγο. 

Τέλος, εκτος όλων αυτων, για να υπάρχουν τεύχη με 1 ευρώ απ'ότι με 4 θα θέλατε να θυσιάζεί κάποιος την αισθητική, την ποιότητα και γενικά το αποτέλεσμα?

Θέλετε να μην προχωράνε τα πράγματα προς το καλύτερο? ή να παραμένουν κάποια πράγματα όπως πριν 10 χρόνια?

Κάπως έτσι είναι.. Και προς θεού, δεν κατηγορώ αυτούς που κάνουν κάτι τέτοιο (φωτοτυπίες)..

Και για να κλείσω, επειδή τρέχω όλον το χρόνο (χωρίς να βάζω βενζίνες, τηλέφωνα, εργατοώρες, τι θα δώσω στον δημιουργό κλπ κλπ) και ξέρω πως γίνετε όλο αυτό, έπρεπε να απαντήσω.. 

 

:beer:

Επεξεργασία από Melandros
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  940
  • Content Count:  4356
  • Reputation:   35540
  • Achievement Points:  4409
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Κυκλοφόρησε και το 2ο τεύχος του Θεού :) Όλες οι λεπτομέρειες παραμένουν οι ίδιες, εκτός από τoν όγκο του τεύχους που πλέον είναι 36 σελίδες, και της τιμής που ανέβηκε λίγο σε σχέση με το προηγούμενο στα 4 €.

 

Ο Θεός " είναι Sexy"

 

 

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Δεν έχω διαβάσει το πρώτο πλην μερικών δειγμάτων που βρήκα παραπάνω στην παρούσα σελίδα, αλλά πέτυχα το δεύτερο μπροστά μου και το τσίμπησα. Οι βαθιά θρησκευόμενοι καλό θα ήταν να πάνε να διαβάσουν κάτι άλλο πιο κοντά στα γούστα τους καθώς αυτό είναι κάπως πονηρά "νόστιμο" και απόλυτα βλάσθημο σαν ανάγνωσμα, ενώ εάν κάνετε το λάθος να γελάσετε με αυτό (με το περιεχόμενο του ντε), τότε μάλλον εγγυημένα μετά θα πρέπει να το κάψετε και να αλλάξετε ολοκληρωτικά ζωή μήπως και σωθείτε τελικά (χλωμό). Σατυρίζει την θεϊκή οντότητα σε όποια μορφή μπορεί να είναι αυτή (Πατήρ, Υιός, Άγιο Πνεύμα και όχι μόνο), με όμορφο ξεχωριστό σχέδιο (διαβολικά έξυπνη προσέγγιση αυτή), επίσης όμορφα χρώματα (η πονηριά σε όλο της το μεγαλείο) κάπως επιτηδευμένα πρόχειρο το σύνολο θα έλεγα αλλά εμένα μου άρεσε αυτό το στυλ πολύ. Η έκδοση είναι εξαιρετική (μιλώντας πάντα για το δεύτερο τεύχος) και προσεγμένη, δεν ξέρω αν οι εκδόσεις κάμπου θεωρούνται τύπου φανζίν ή αυτοεκδόσεις, αλλά δεν περνάει τέτοιο μήνυμα το αντίθετο θα έλεγα αφού οι εντυπώσεις που αφήνει είναι πολύ καλές. Θα ήθελα να βρω και το πρώτο τεύχος κάποια στιγμή, αν και μικρότερο σημαντικά (σχεδόν το μισό αν είδα καλά) θεωρώ ότι θα είναι παρόλα αυτά ένα όμορφο "συμπλήρωμα" αυτού που διάβασα.

 

:SmokingDevil:  Είναι βλάσθημο σαν ανάγνωσμα, μείνετε μακριά... :papas:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 years later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Καραντινοανάγνωση. Το πρώτο το διάβασα πριν από αιώνες. Δεν το θυμάμαι :) Διάβασα τώρα το δεύτερο. Με το που ξεκίνησε με ένα μπάφο, βάρεσαν οι προκαταλήψεις μου. Μετά όμως χαμογέλασα πολλάκις :) 

 

Κάφρικο, βλάσφημο, αλλά μια χαρά :) (υπάρχουν τα κάφρικα και τα βλάσφημα που γίνονται για να πουλήσει μούρη, ύφος και στυλ κανείς, υπάρχουν και αυτά εδώ που έχουν  τον χαβαλέ τους :) )  

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.