Μετάβαση στο περιεχόμενο

Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018)


Dark Chris

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4237 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

8 ώρες πριν, Laz33 είπε:

Ασπρόμαυρος Spiderman δεκαετίας ΄30, η Γκουέν Spider-Woman, Spider-robot απ΄το μέλλον με χειριστή μια Γιαπωνέζα, Spider-γουρούνι :lol: εντάξει... κάπου ξεφύγαμε.

Όλοι αυτοί υπάρχουν εδώ και πολλά χρόνια στα κόμικς πάντως :)Αλλά όντως :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34889
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Μόνο ανυπομονησία για το sequel. Δεν το περίμενα όταν πήγα στο σινεμά να το δω, αλλά το Into the Spider-Verse συγκαταλέγεται μεταξύ των καλύτερων animation που έχω δει και επειδή δηλώνω και μεγάλος φαν του Αραχνάκια, είναι η αγαπημένη ταινία με αυτόν πρωταγωνιστή μαζί με το Spider-Man 2. Περιμένω πολύ να δω και πως θα εξελιχθεί η όλη ιστορία με τα spin offs που είχαν σκεφτεί να κάνουν με χαρακτήρες από την ταινία, αφού παρέλασαν αρκετοί larger than life ήρωες που θα ήθελα να τους δω να έχουν κάποια δικιά τους σειρά ή ταινία. Ένα πολύ ενδιαφέρον project όλο αυτό και ελπίζω να αναπτυχθεί και να μας δώσει εξίσου καλές ταινίες και σειρές :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4143
  • Reputation:   32434
  • Achievement Points:  4321
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

40 λεπτά πριν, ΚΟΜΙΞ είπε:

Όλοι αυτοί υπάρχουν εδώ και πολλά χρόνια στα κόμικς πάντως :)Αλλά όντως :P

Δεν αντιλέγω ότι υπάρχουν.
Αλλά ρε φίλε ειδικά με το Spider-γουρούνι πέθανα :lol:
Τι άλλο θα βγάλουν λέω;
Νταξ. Κάπου ξεφύγαμε απ΄το extreme και πήγαμε στο γραφικό :)

 

btw τον έψαξα και λέγεται Spider-Ham ή Peter Porker :lol:

Spider_ham_by_hz_designs_dcv50at-pre.thumb.png.f138f4ecea137f9206f22acff95355c5.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Εντάξει πρόκειται όντως για υπερβολικό χαρακτήρα αλλά υπάρχει στα κόμικς από τα '80s και ήταν μια παραπάνω κομική νότα το να τον συμπεριλάβουν. Δεν θεωρώ ότι το παράκαναν. Δεν είχε και μεγάλη συμμετοχή απ'όσο θυμάμαι. Τα καλύτερα γραμμένα αστεία τα είχε ο Spider-Man Noir πάντως, ακόμα και στη μεταγλώττιση μεταφέρθηκαν υπέροχα παρά τις αδιάφορες φωνές των πρωταγωνιστών, οι οποίες δυστυχώς μου φαίνονται και στο πρωτότυπο αδιάφορες. Μάλιστα ο Έλληνας Peter B. Parker (Ντένης Μακρής) θεωρώ πως έκανε καλύτερη δουλειά από τον ξένο ηθοποιό. 

 

Επίσης fun fact: την Δρ. Όκταπους στην ελληνική μεταγλώττιση κάνει η Καλλιρόη Μυριαγκού (Ματίνα Μανταρινάκη από το Κων/νου κι Ελένης).

Επεξεργασία από Tsaklas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34889
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πριν από 1 ώρα, Tsaklas είπε:

Επίσης fun fact: την Δρ. Όκταπους στην ελληνική μεταγλώττιση κάνει η Καλλιρόη Μυριαγκού (Ματίνα Μανταρινάκη από το Κων/νου κι Ελένης).

 

Διαβολική σύμπτωση γιατί την είδα στα αγγλικά, οπότε δεν το γνώριζα ότι έκανε η Καλλιρόη Μυριαγκού τη μεταγλώττιση και το είχα πει κάποια στιγμή σε μια παρέα πως η Dr. Octopus μου θυμίζει τη Ματίνα από το Κων/νου και Ελένης! Επίσης από μεταγλωττίσεις Spider-Man γενικότερα μου άρεσε ο Όθων Μεταξάς στο Ultimate Spider-Man ως Peter Parker.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  23

14 λεπτά πριν, nikolas12 είπε:

 Επίσης από μεταγλωττίσεις Spider-Man γενικότερα μου άρεσε ο Όθων Μεταξάς στο Ultimate Spider-Man ως Peter Parker.

Φοβερός ο Όθωνας όντως, μακάρι να συνέχιζε σε όλη την σειρά. Αλλά αξεπέραστος και αγαπημένη φωνή Spidey ο Πέτρος Δαμουλής στο Spider-Man The Animated Series.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 11 months later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

well. Σιγά μην ασχολούμουν με υπερηρωικό καρτούν. Ακόμα περισσότερο, σιγά μην ασχολούμουν με τον Αραχνάκια. Αλλά... Πάρα πολλά γενικώς τα θετικά σχόλια από τη μια. Κι από την άλλη, η σκηνή όπου κάνει το πρώτο άλμα παίζει σε τόσες διαφορετικές λίστες :) Οπότε αναγκαστικά την είδα και μια και δυο και 22 φορές. Επιπρόσθετα είχα πάρα πολλές ενδείξεις ότι θα διασκέδαζα. Άρα, έκατσα και την είδα. 

 

Σεναριακά μια κλασσική πολύ ωραία feelgood ταινία κινουμένων, με τυπική ροή συναισθημάτων, καλή διαχείριση κάποιων κλισέ και ωραίο πάντρεμα στοιχείων από τα κόμικ. Μουσικά, δεν είναι με τίποτα τα ακούσματά μου, αλλά μου φάνηκε ότι κόλλαγαν. Στην τελική 48 είμαι και σιγά-σιγά έχω αποκλίνει πολύ από τη μουσική της σύγχρονης πιτσιρικαρίας, κάτι που είναι λογικό :) Εικαστικά όμως?... Ω... Εικαστικά... Πανδαισία χρωμάτων και γραφικών. Απολύτως καμία σχέση με το βαρετό και συνηθισμένο "καθαρό" (?) σχέδιο που βάζουν σε όλα τα αμερικάνικα υπερηρωικά καρτούν από τη δεκαετία του 60 μέχρι σήμερα. Αυτό εδώ ήταν άκρως περιπετειώδες και ενδιαφέρον. Τεράστια απόλαυση να το βλέπεις :) Μέχρι και οι τίτλοι τέλους άξιζαν να τους κάνεις χάζι :) 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.