Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ποιό κόμικ έχει στοιχειώσει τις αναζητήσεις σας;


ifaisteio

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  12282
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  804
  • Reputation:   9463
  • Achievement Points:  812
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5120 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Μιας και κοντεύω να συμπληρώσω μερικές σειρές σκέφτηκα να ανοίξω ένα θεματάκι όπου θα λέμε ποιά τεύχη μας τυρρανάνε στο να τα αποκτήσουμε και για πόσο καιρό τα ψάχνουμε... :trixes:

 

Επίσης μπορούμε να πούμε ποιά κόμικ μας δυσκόλεψαν πολύ μέχρι να τα αποκτήσουμε... :Suspicious:

 

Προσωπικά μετά από 5 χρόνια εντατικής και επιθετικής αναζήτησης (κυρίως ελληνικά Ντίσνευ) αλλά και 20+ χρόνια χαλαρής ενασχόλησης με τα κόμικς με βασανίζει εκτός του Μίκυ Μάους νο.1, τα νο. 618-620, τα Κλασσικά νο. 25 και τα Μεγάλα σήριαλ νο. 14. Οι υπόλοιπες αναζητήσεις μου προστέθηκαν στη πορεία και τις θεωρώ θέμα τύχης να βρεθούν στην τιμή και κατάσταση που θέλω...

 

Με δυσκόλεψαν αρκετά τα πρώτα 10 κλασσικά Μίκυ Μάους πλην του νο.6, τα εβδομαδιαία Μίκυ Μάους νο. 3,10,11,29,119,200,500,510,617 (δύσκολα και τα υπόλοιπα της πρώτης 20άδας και τα 26,314,525), Σούπερ Μίκυ νο.1, Κόσμος Ντίσνευ νο.24 EURO 2008, τα Μεγάλα Σήριαλ νο. 3,10, το ένθετο ο Μίκυ Πυροσβέστης, Συλλογή Τοτέμ νο.1, τομάκι Σπέσιαλ Σκρούτζ σε κατάσταση που δε ξεκολλάνε σελίδες, και το Κόμιξ 128!!! (τα κόμιξ θεωρώ ότι είναι πανεύκολο να βρεθούν).

Από μη ντίσνευ τεύχη ο Τυφών του Καλαιτζή, η Φωτεινή της νύχτας νο.1 και η Αράχωβα της 9ης Διάστασης.

 

Εσάς;;;

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3559 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ta Bone 1 & 3. Οχι οτι με εχουν στοιχειωσει, αλλα ειναι τα μονα που αναζητω :P

και γενικα επειδη ειμαι μονο αναγνωστης και οχι συλλεκτης δε με εχει ταλαιπωρησει ποτε ιδιαίτερα η αναζητηση καποιου τευχους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30701
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  342
  • Reputation:   2053
  • Achievement Points:  342
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3352 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Μαλλον η αναζητηση εχει στοιχειωσει εμενα :P

Εδω που ειμαι υπαρχει προβλημα για προσβαση σε μερος που να πουλαει ακομα και καινουργια κομικς οποτε τι να πω και εγω..

Αναμφιβολα η πρωτη 20αδα κομικς με εχει στοιχειωσει (επεισοδιακες σκηνες παζαριων πωλητων με πλουσιους στη μεση του δρομου στο μοναστηρακι απο οταν εμενα Αθηνα και εγω να μαζευω το σαγονι μου παρεα με τον Σκρουτζ) και εχει κανει το αδειο πορτοφολι μου να βγαλει κρυφα διαβατηριο..Κανω πως δεν το'χω καταλαβει αλλα μια μερα θα ξυπνησω και θα'χει μεταναστευσει :sad1:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30580
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1828
  • Reputation:   13127
  • Achievement Points:  1938
  • Days Won:  7
  • With Us For:  3407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Αναζητήσεις και χρονίζοντα θέματα:

 

Μεγάλα Σήριαλ 10, 14, 20.

Κόσμος Ντίσνευ #24 EURO 2008

Ο Γκούφη Αθλητής #1 (Στίβος)

Ο Μίκυ Πυροσβέστης

Ο Μίκυ, ο Γκούφη και η Εξοικονόμηση ενέργειας

Ο Μάικ, ο Ντάικ και η σχολική εργασία

Μπαμπούλας Α.Ε. (Σπέσιαλ) 2002

Ο βασιλιάς των λιονταριών (2011)

Ζορρό (1973)

Συλλογή Τοτέμ νο.1

Λούκυ Λουκ - Η εκδίκηση των Ντάλτον

16/22 Γαλλικά Κόμιξ #4

Εμβολιούλης: Το Μυστικό της Φρουτοπίας

Μεγάλα Κλασικά ΔΡΑΓΟΥΝΗΣ (23 τεύχη)

 

Αυτά... και πολλά άλλα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6395
  • Reputation:   63201
  • Achievement Points:  6458
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4350 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Από τότε που μπήκα στο φόρουμ και εντατικοποίησα της αναζητήσεις μου έχω βρει άπειρα τεύχη που δεν πίστευα ότι θα αποκτούσα ποτέ. ¨Εκλεισα σειρές όπως πχ η Βαβέλ που άρχισα να τις μαζεύω από τότε που ήμουν φοιτητής.

 

Πλέον, το μόνο τεύχος που θα ήθελα διακαώς να πετύχω είναι η ADA του Αλτάν.

 

Όλα τα υπόλοιπα (γιατί φυσικά υπάρχουν υπόλοιπα και πάντα θα υπάρχουν) πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα πέσουν στα χέρια μου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4388
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  238
  • Reputation:   1326
  • Achievement Points:  238
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5947 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

2 είναι τα τεύχη που με στοιχειώνουν πλέον εδώ και χρόνια:

 

ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΤΗΣ ΔΥΣΗΣ 57 ΚΑΙ 59. Ούτε απόδετα, ούτε σε τόμους ούτε σε δημοπρασίες ούτε πουθενά. 

Αφού έχω αρχίσει να σκέφτομαι να πάρω την ιταλική σειρά...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Θα συμφωνήσω με τον φίλο Corto Maltese  ως προς τη σειρά ,δηλαδή την Κατακτηση της Δυσης !

Θα διαφοροποιηθώ ως προς τον αριθμό τεύχους .

 

Εδώ κι εναμισυ χρόνο περίπου που άρχισα να μαζεύω τη σειρά αυτό που με παιδεύει είναι το ....γουρλίδικο Νο13 ,το οποίο για καποιο μυστηριο λόγο είναι εξαφανισμένο από προσώπου γής .

Και ειναι και το μοναδικό που μου λείπει για να κλείσει η σειρά. :(

 

Επισης ενα άλλο τεύχος που στοιχειώνει και τους απανταχού Ντισνεάκηδες  είναι το Νο 14 από τα Μεγαλα Σηριαλ .

 

Πάντως όπως λέει και ο φίλος και διακεκριμενος Δόκτωρ Πονοδότης ,όλα βρίσκονται στη σωστή τιμή ,με ψάξιμο και υπομονή !!!!!

 

:):best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22147
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  348
  • Reputation:   4552
  • Achievement Points:  355
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4603 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Η αλήθεια είναι όπως είπε και ο Φώτης παραπάνω ότι από τη στιγμή που μπήκα στο φόρουμ, έχω βρει πολλά τεύχη που δεν περίμενα να τα βρω ποτέ..οπότε όλα βρίσκονται και όλα θα βρεθούν..

Αυτά που έχω πάρα πολύ καιρό στις αναζητήσεις μου και δεν έχω βρει ποτέ είναι:

Οι σειρές που έδινε η Αξία ως ένθετα, όπως το

Καλές γιορτές, Καλή χρονιά και οι υπόλοιπες μεγαλύτερες σειρές που είναι δύσκολο να βρεθούν ολοκληρωμένες..Αλλά όπως είπα και προηγουμένως όλο και κάπου θα βρεθούν και αυτά :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30791
  • Group:  Members
  • Topic Count:  66
  • Content Count:  674
  • Reputation:   7764
  • Achievement Points:  980
  • Days Won:  5
  • With Us For:  3309 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

εμενα η περιπετεια με ενδιεφερε παντα,και τωρα ειμαι πολυ κοντα στο να συμπηρωσω τη σειρα αυτη

περιμενω την παρασκευη καμποσα τευχη απο ανεμοδουρα και επισης 1 μπορει και 2 που θα λειπουν,να με βοηθησει ο φιλος ο φλοκ να τα εχω

 

περιπετεια και ξερο ψωμι!!! :yes:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15404
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Εμένα δεν με έχει στοιχειώσει τίποτα. Όλα τα έχω διπλά και βάλε.Το μόνο που μου ξεφεύγει προς το παρόν είναι το Μίκυ Μάους #1

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5320
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  715
  • Reputation:   6608
  • Achievement Points:  715
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5834 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Το Μίκυ Μάους 832 που είχα αγοράσει το καλοκαίρι του 1982. Δόθηκε δανεικό σε "φίλο" και έγινε δανεικό κι αγύριστο. Χρειάστηκα 26 χρόνια, μέχρι το 2008, για να το αποκτήσω εκ νέου.

 

 :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Ειλικρινά δεν με έχει στοιχειώσει τίποτα. Δεν ψάχνω απεγνωσμένα κανένα κόμικ πλέον :) Ένα κόμικ ήταν που πραγματικά ήθελα. Το Σούπερμαν 6 του Ψαρόπουλου που δεν είχα λεφτά να το πάρω μικρός όταν είχε βγει και το έβλεπα στο περίπτερο και μάτωνε η καρδιά μου :) Μου το βρήκε ο Valtasar μέσα σε ελάχιστους μήνες απ'όταν μπήκα στο φόρουμ, το σύμπαν τσίμπησε το κ*λοδάχτυλο εκ μέρους μου και όλα κομπλέ. Τίποτε άλλο δεν ήθελα πραγματικά. 

 

Και όταν λέμε θέλω, να εννοούμε θέλω. Πραγματικό θέλω. 

 

Όλα τα άλλα είναι πασατέμπος και απλώς δεν με χαλάει που τα έχω :)

 

:cheers5:

 

υγ,,, οκ. Εάν τα Μάρβελ του Καμπανά, τα παλιά, τα μεγάλα έκαναν 2-3 ευρώ το κάθε ένα, τότε θα χτύπαγα τίποτα Απάνθρωπους, τίποτα Μαύρους Πάνθηρες, και διάφορα τέτοια. Καθαρά ψάχνοντας αυτό το συναίσθημα που είχα μικρός όταν τα διάβαζα. Αυτό το :wow: όταν έβλεπα την εσωτερική σελίδα με τους τίτλους που κυκλοφορούσαν. Αυτή την μαγεία που κουβάλαγαν, αυτό το ταξίδι στο οποίο με έστελναν. Αλλά για 7 και για 10 ευρώ που κάνουν, δεν τα σκάω με την καμία, δεν το αξίζουν με τίποτα. Ίσως άμα κερδίσω τίποτα εκατομμύρια σε κανένα τζάκποτ του Τζόκερ, αλλά και πάλι, θα είναι χαμηλά στις προτεραιότητές μου. :) Και μπορεί να μην τα χτύπαγα σε τευχάκια, αλλά σε τόμους. Γιατί σε τόμους τα αγόραζα. Καλοκαιριάτικα, όταν πήγαινα στο χωριό για διακοπές :D Με εκείνο το απίστευτα μικρό χαρτζιλίκι που είχα όπου ειλικρινά δεν ξέρω πως στο διάολο κατόρθωνα και αγόραζα κόμικ τότε :) .... και νομίζω ότι *μόνο* σε κόμικ το έδινα το καλοκαιρινό μου χαρτζιλίκι. Όχι σε παγωτά :) Κάθε Δευτέρα που είχε το παζάρι και με έπαιρνε η συννυφάδα κουνιάδα του παππού μου παρέα. Τότε που αγόραζα τα Αστερίξ μου (ένα κάθε εβδομάδα (να φτάσουν και τα λεφτά :lol: )), τα διάφορα τομάκια Μπλεκ, μπορεί και τομάκια Περιπέτεια, και σίγουρα τομάκια Καμπανά :D που ήταν κυριολεκτικά Kinder έκπληξη :lol: π@π@ρια.... δεν ψάχνω κόμικ :D συναίσθημα ψάχνω :) ανεμελιάς, φαντασίας, περιπέτειας και μυστηρίου :D πάω να αυτοκτονήσω να ησυχάσω :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2399
  • Reputation:   25480
  • Achievement Points:  2437
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5435 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Εμένα με είχε στοιχειώσει για αρκετά χρόνια, το να βρω ένα οποιοδήποτε τεύχος των Αριστοκρατών...

Είναι ένα από τα παλιότερα κόμικς που είχα αγοράσει σαν παιδί...

 

Τελικά εμφανίστηκε στον Δάσκαλο το τεύχος 3 και το "χτύπησα" με συνοπτικές διαδικασίες.

Η χαρά και η συγκίνηση μόλις το κράτησα στα χέρια μου ήταν απερίγραπτη...

 

Αυτή τη στιγμή είναι αρκετά τα τεύχη που ψάχνω, αλλά τίποτα δε συγκρίνεται με τους Αριστοκράτες που έψαχνα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20416
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5028 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Λοιπον,ενα τευχος που με ειχε  στοιχειωσει ηταν τα   κλασικα νο83

Το ΜΜ οπως εχω πει το ξεκινησα Καλοκαιρι '84,το Μεγαλο Μικυ καπου το 1985 και δυστυχως τα κλασικα τα ξεκινησα απο το τευχος 84,(Σεπτεμβριος  '86) και ετσι εχασα μερικα πολυ ωραια τευχη που προηγηθηκαν :wall::crying: .Με ενδιεφεραν και τα προηγουμενα,αλλα με το 83 ειχα φαει κολλημα.Εβλεπα  και την διαφημιση στα ΜΜ,ηξερα οτι ηταν ιστορια με τον Φαντομ Ντακ,αλλα  το εχασα και εσκασα.Κι οταν ζεις επαρχια δεν μπορεις να το ξαναβρεις.

Οταν μπηκε το ιντερνετ στη ζωη μου "αναζοπυρωθηκε" ολο αυτο και ειπα να το ψαξω.Τελικα ηταν και ο λογος που βρηκα το Greek Comics.Εψαχνα γι'αυτο και για τα αλλα παλια κλασικα και επεσα πανω στο φορουμ. :love4:

Λιγο αργοτερα καταφερα και το βρηκα.Πρωτα ειχα μιλησει με εναν κυριο απο τις δημοπρασιες (τον ποιοτητα και σπανιοτητα),αλλα δεν εβγαλα ακρη,μια ελειπε,μια ρωτουσε αν θα παρω κι αλλα περιοδικα μπλα-μπλα.

Τελικα μπηκα σε μια αλλη σελιδα στο mycomics.gr μιλησα με τον Κωνσταντινο aka crc, :cheers3:  :up:  το ειχε, και σε λιγες μερες το κρατουσα στα χερια μου. :yahoo: Δεν το πιστευα μιλαμε.

Ετσι ξε-στοιχειωθηκα. :lol: Απο κει περα υπαρχουν περιοδικα που θελω αλλα ενταξει πιο χαλαρα.

Επεξεργασία από paola
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25717
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  41
  • Reputation:   355
  • Achievement Points:  41
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4230 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Πολύ ωραίο τόπικ αυτό που άνοιξες φίλε ifaisteio!!

Εμένα με έχουν στοιχειώσει τα κλασικά κάτω από τη δεκάδα.Και εννοείται και το 25.Πραγματικά πολύ δυσεύρετο τεύχος!!Ελπίζω να πέσει στα χέρια μου κάποια στιγμή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26347
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Ωραίο θέμα :)

Όπως είπε και ο germanicus, δεν υπάρχει κάτι που να με έχει στοιχειώσει, με την έννοια του να το ψάχνω εναγωνίως.

Υπήρχαν βέβαια διάφορα κόμικς - αναμνήσεις της παιδικής μου ηλικίας που όταν τα βρήκα με γέμισαν με απίστευτα συναισθήματα χαράς και ολοκλήρωσης, όπως η Μάχη των Πλανητών, διάφορα 70s Μάρβελ του Καμπανά ή τα πρώτα 200άρια Μπλεκ που τα έψαχνα για χρόνια με τα ένθετά τους.

Αυτά που δεν βρίσκονται εύκολα σε καλή τιμή και κατάσταση είναι τα Μεγάλα Κλασικά του Δραγούνη - δεν είναι ότι τα κυνηγάω φανατικά, ο "Γκούφη Γαλιλαίος" όμως είναι από τα πιο παλιά τεύχη που με θυμάμαι να διαβάζω και ακόμα δεν το έχω βρει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  694
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  467
  • Reputation:   2285
  • Achievement Points:  473
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6294 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

 

δεν ψάχνω κόμικ  :D συναίσθημα ψάχνω  :) ανεμελιάς, φαντασίας, περιπέτειας και μυστηρίου  :D πάω να αυτοκτονήσω να ησυχάσω 

:best:

Πολυ ωραια ποστ ολα και αν διαλεξω μεμονωμενες φρασεις απο αυτα δεν χρειαζεται να γραψω τιποτα παραπανω.

Και εγω εχω καλυψει αρκετα συναισθηματικα κενα lol,μερικα απο το top of my head που θα ηθελα για να κοιμαμαι ησυχα τα βραδια ειναι..

Μικρα Μεγαλα Βιβλια του Καμπανα 6,7,8 που δεν τα συνανταω πουθενα οσο και να τα θελω.

Οτιδηποτε απο την Σειρα Μινι απο τα Σπορτ Μπιλυ που και αυτα δεν τα εχω δει πουθενα και παρηγοριεμαι με ενα πανομοιοτυπο τευχακι απο Αυστρια.

Ενα τευχος και μοναδικο που εχει κυκλοφορησει με την ονομασια Ιπποτης της Ασφαλτου ,υποεκδοση του Αφισοραμα νομιζω (υπαρχει αφιερωμα εδω).

Ενα απο τα Μεγαλα Κλασσικα του Δραγουνη του Δοκτωρ Σκρουτζ ,το λιγουρευομουν απο μικρος.

Αυτα μου ερχονται τωρα. :thinking:

Επεξεργασία από AARDVARK
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26347
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Αυτά που δεν βρίσκονται εύκολα σε καλή τιμή και κατάσταση είναι τα Μεγάλα Κλασικά του Δραγούνη - δεν είναι ότι τα κυνηγάω φανατικά, ο "Γκούφη Γαλιλαίος" όμως είναι από τα πιο παλιά τεύχη που με θυμάμαι να διαβάζω και ακόμα δεν το έχω βρει.

 

Και δεν προλαβαίνω κυρίες και κύριοι να γράψω αυτή τη φράση Παρασκευή βράδυ προς Σάββατο και την άλλη μέρα το πρωϊ πάω για καφέ με τον φίλο Κώστα (crc) του mycomics.gr και ξεφουρνίζει μπροστά στα έκπληκτα μάτια μου το εν λόγω τεύχος... σε "σιδερωμένη" κατάσταση που με κάνει να αναρωτιέμαι αν χτες βράδυ που διάβασε την ανάρτησή μου έβαλε μπροστά τις πρέσσες να τυπώνουν! :dance: :dance: :dance:

Τι να πει κανείς τώρα... :flower2:

 

(κάνει crossover και με το θέμα "τι πήρα και νοιώθω σαν παιδάκι τα Χριστούγεννα" :) :) )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30797
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  90
  • Reputation:   310
  • Achievement Points:  90
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3307 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καποια στιγμη πρεπει να διαβασω Ballad of Halo Jones και Batman Strange Apparitions, τα ειχε η σπηλια αλλα το ανελαβα ωσπου εξαντληθηκαν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94407
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Την συγκεκριμένη περίοδο της ζωής μου δεν υπάρχει κάποιο κόμικ που να έχει στοιχειώσει τις αναζητήσεις μου...!Υπάρχουν βέβαια κάποια τεύχη που μου λείπουν για να κλείσω κάποιες σειρές (πχ το Ιζνογκούντ # 19,το Τεντέν # 1 κ.ά.) αλλά να πω την αλήθεια δεν κάνω κάποιο ουσιαστικό ψάξιμο...!Όταν ήμουν πιτσιρικάς,όμως θυμάμαι ότι,ενώ είχα καταφέρει να συγκεντρώσω τα τεύχη του Κόμιξ που μου έλειπαν,δεν μπορούσα με τίποτα να βρω τα τρία πρώτα τεύχη...! Τα συγκεκριμένα τεύχη τα βρήκα ένα-ένα σε διάστημα 2-3 μηνών όταν ήμουν πια φοιτητής κι εντελώς τυχαία...!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  153
  • Reputation:   1059
  • Achievement Points:  153
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5768 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

ελαφρως διαφορετικο αυτο που θα πω.

 

πιστευω οτι πολυ εκνευριστικο "στοιχειωμα" για μια αναζητηση κομικ ειναι οταν σου ρχεται στο ασχετο η αναμνηση μιας ιστοριας απο το παρελθον,

η οποια σου κολλαει στο μυαλο,αλλα δε θυμασαι αρκετες λεπτομερειες ωστε να την εντοπισεις. και πας ξεφυλλιζοντας απο εδω και απο εκει, μηπως και... :magic:

μετα την ξεχνας για καποιο διαστημα, και μετα παλι επανερχεται.

 

παραδειγμα: http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=31968&do=findComment&comment=388366, την οποια ιστορια δεν εχω καταφερει ακομα να ξεφυλλισω,

απλα για να δω εαν ειναι οντως η ιστορια που εχω στο μυαλο. :wall:

 

υγ. τωρα που την ξαναθυμηθηκα, παω να την ξαναψαξω!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30791
  • Group:  Members
  • Topic Count:  66
  • Content Count:  674
  • Reputation:   7764
  • Achievement Points:  980
  • Days Won:  5
  • With Us For:  3309 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

προσπαθουσα καιρο τωρα να θυμηθω μια ιστορια του μπλεκ με ενα αγορι που ζουσε μονο του κανοντας δουλειες του ποδαριου για να επιβιωσει και κρυβοταν και απο τις αρχες για να μην τον κλεισουν σε καποιο ιδρυμα για ανηλικους.

τελικα την βρηκα,λεγοταν ταφφυ ενα μοναχικο αγορι. :yes:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  30345
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  5
  • Reputation:   26
  • Achievement Points:  5
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3502 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ειλικρινα δεν νομιζω οτι πρεπει να στοιχειωνεται κανεις και απο τιποτα ...

 

ολα βρισκονται αργα ή γρηγορα ...

 

οτι ειναι θα βρεθει και ας εχω μπροστα μου το χαος απο αυτα που λειπουν απο την συλλογη μου

Επεξεργασία από chrislygd
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30580
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1828
  • Reputation:   13127
  • Achievement Points:  1938
  • Days Won:  7
  • With Us For:  3407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Αναζητήσεις και χρονίζοντα θέματα:

 

Μεγάλα Σήριαλ 10, 14, 20.

Κόσμος Ντίσνευ #24 EURO 2008

Ο Γκούφη Αθλητής #1 (Στίβος)

Ο Μίκυ Πυροσβέστης

Ο Μίκυ, ο Γκούφη και η Εξοικονόμηση ενέργειας

Ο Μάικ, ο Ντάικ και η σχολική εργασία

Μπαμπούλας Α.Ε. (Σπέσιαλ) 2002

Ο βασιλιάς των λιονταριών (2011)

Ζορρό (1973)

Συλλογή Τοτέμ νο.1

Λούκυ Λουκ - Η εκδίκηση των Ντάλτον

16/22 Γαλλικά Κόμιξ #4

Εμβολιούλης: Το Μυστικό της Φρουτοπίας

Μεγάλα Κλασικά ΔΡΑΓΟΥΝΗΣ (23 τεύχη)

 

Αυτά... και πολλά άλλα.

 

Χμμμ... Άρχισα να πιστεύω ότι τελικά όλα βρίσκονται. Τον τελευταίο μήνα βρήκα 4 από τα πιο πάνω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6106
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3198 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Ta Bone 1 & 3.

ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΙ ΕΓΩ!!!  :wall: Ας βοηθήσει κάποιος ρε παιδιά!!! :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2399
  • Reputation:   25480
  • Achievement Points:  2437
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5435 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Αντικειμενικά, ακολουθούν στοιχειωμένα τεύχη:

 

* Μεγάλα σήριαλ Νο14 - Φάντομ εναντίον όλων :reap:

* Μάχη Νο32 :SmokingDevil:

* Μεγάλα κλασικά Δραγούνη Νο4 - Η κόλαση του Μίκυ Μάους :magicadespel:

* Η Μάσκα Νο1 (Α' Περίοδος) :3eyes:

* Οι Αριστοκράτες Νο4 :vampir:

* Ερικ Καστέλ Νο10 :SmokingDevil:

* Εικονογραφημένα Αριστουργήματα (Σκαραβαίος) - Ο Αόρατος άνθρωπος :netghost:

 

:papas:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Το Έρικ Καστέλ νομίζω ότι θα σε στοιχειώνει για πάντα (εσένα και κάνα δυο άλλους), μιας και δεν υπάρχει έως σήμερα καμία απόδειξη ύπαρξης του. Θεωρητικά μέσα στην δεκαετία ύπαρξης αυτού του φόρουμ και των αρπαχτ... εχμ μελετητών του λογικά έστω μία φορά θα είχε κάνει την εμφάνιση του.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2399
  • Reputation:   25480
  • Achievement Points:  2437
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5435 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Συμφωνώ! :best:

Πάντως, είναι ωραίο να υπάρχει ένας μύθος γύρω από την ύπαρξή του... :fish2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2399
  • Reputation:   25480
  • Achievement Points:  2437
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5435 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

...κι έχουν ακριβύνει οι ρημάδες...  :beer2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.