Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ducktales (2017- )


Θρηνωδός

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55497
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

1.jpg

 

Επιτέλους η Disney κάνει reboot σε μια από τις πιο αγαπημένες (προσωπικά) σειρές που έβγαλε. Το ducktales είναι μια σειρά κινουμένων σχεδίων με τα αγαπημένα μας παπιά και έπαιξε τις χρόνιες 1987-90 με 65 επεισόδια, την λεπτομερέστατη παρουσίαση της οποίας μπορείτε να δείτε εδώ από τον φίλο PhantomDuck. Τα νέα όμως είναι ότι η Disney ξεκινά την παραγωγή νέων επεισοδίων ξυπνώντας πάλι παιδικές αναμνήσεις πολλών από εμάς! Ας δούμε την ανακοίνωση(σε ελεύθερη μετάφραση):

 

Τα νέα είναι πολύ σημαντικά για να τα παραβλέψουμε, οπότε απλά θα το πούμε: Μια καινούργια σειρά DuckTales έρχεται στο κανάλι Disney XD το 2017!! H βραβευμένη με Emmy σειρά από τα τέλη της δεκαετίας του '80/αρχές του '90 είναι εξαιρετικά αγαπημένη από την γενιά μας και είμαστε πολύ ενθουσιασμένοι που κάθε μέρα που περνάει φτιάχνουμε ξανά DuckTales. Όταν ο Marc Buhaj , αντιπρόεδρος και γενικός διευθυντής προγραμματισμού του τηλεοπτικού καναλιού Disney XD , έκανε την ανακοίνωση ανέφερε: " Το DuckTales είναι σημαντικό κομμάτι της ιστορίας κινουμένων σχεδίων της Disney, αντλώντας την έμπνευση του από ιστορίες του θρυλικού σχεδιαστή της Disney, Carl Barks, και μέσα από την αφήγηση ιστοριών και την καλλιτεχνική του δημιουργικότητα, έθεσε ένα συνεχές υψηλό πρότυπο για την διασκέδαση με κινούμενα σχέδια που συνδέεται τόσο με τα παιδιά όσο και με τους ενήλικες. Η καινούργια μας σειρά θα φέρει την ίδια ενέργεια και αυτό το περιπετειώδες πνεύμα και στην νέα γενιά."

 

Η καινούργια σειρά θα περιλαμβάνει τους ίδιους αγαπημένους χαρακτήρες με την παλιά: Σκρούτζ Μακ Ντακ, Χιούη,Λιούη,Ντιούη, Launchpad, Ντόναλντ Ντακ,Duckworth(O μπάτλερ), Κύρος Γρανάζης, Σκληρόκαρδος Χρυσοκούκης, Μάτζικα Ντε Σπελ, Πο το κοράκι, Μαμά μουργόλυκων, Μουργόλυκοι, Κυρία Μπίκλει(η μαγείρισσα) Άμπιγεϊλ.

 

 

DuckTales-1000x807.jpg

 

 

Και η ορίτζιναλ ανακοίνωση:

 

 

This news is too good to bury, so we’re coming right out with it: An all-new DuckTales series is coming to Disney XD in 2017! The Emmy Award-winning series from the late ‘80s/early ‘90s is absolutely treasured by our generation, and we are so excited that “every day they’re out there making DuckTales” again. When Marc Buhaj—Senior Vice President, Programming and General Manager, Disney XD—made the announcement, he said, “DuckTales has a special place in Disney’s TV animation history, it drew its inspiration from Disney Legend Carl Barks’ comic books and through its storytelling and artistic showmanship, set an enduring standard for animated entertainment that connects with both kids and adults. Our new series will bring that same energy and adventurous spirit to a new generation.”



The new series will star the same beloved characters as the old: Scrooge McDuck, Huey, Dewey, Louie, Launchpad McQuack, Donald Duck, Duckworth, Gyro Gearloose, Flintheart Glomgold, Magica DeSpell, Poe, Ma Beagle, the Beagle Boys, Mrs. Beakley, and Webbigail Vanderquack.

 

 

Η επίσημη σελίδα του Ντον Ρόσα στο facebook έβγαλε μια,ολίγον καυστική θα έλεγα,ανακοίνωση, σχετικά με την στάση του δημιουργού απέναντι στην νέα σειρα:

 

"Αγαπητοί φαν του Don Rosa, σχετικά με την ανακοίνωση του Disney Channel ότι πρόκειται να κάνουν καινούργια επεισόδια DuckTales τα οποία θα προβληθούν το 2017 στο Disney XD, θέλω να σας ενημερώσω ότι ο Don δεν έχει καμία απολύτως σχέση ή ανάμειξη σε αυτό, και δεν ενδιαφέρεται να έχει γενικώς. Οπότε δεν χρειάζεται να κάνετε υποθέσεις επ'αυτου. Δεν έχουμε ενημέρωση για τα σχέδια της Disney, και ΑΝ τελικά θέλουν να χρησιμοποιήσουν υλικό από της ιστορίες του Don για την σειρά(που μπορούν γιατί είναι δική τους ιδιοκτησία άλλωστε),θα είναι χωρίς καθόλου ανάμειξη και πιο πιθανά χωρίς εκείνος καν να το ξέρει πριν προβληθεί το εκάστοτε επεισόδιο. Οπότε όχι, ο Don ΔΕΝ πρόκειται να γράφει για την σειρά, και δεν θα είναι ούτε "σύμβουλος" οποιουδήποτε τύπου. Είναι κάτι που δεν θα τον ενδιέφερε να κάνει, παρόλο το ότι το πιο πιθανό ήταν ότι δεν θα του ζητήσουν εξ αρχής να συμμετέχει.

 

Εκτός από αυτό, να σας θυμήσω ότι ΔΕΝ είναι αλήθεια ότι "ο Don μισεί τα DuckTales" ή οτιδήποτε παρόμοιο μπορεί να διαβάσατε στο διαδίκτυο. Στην πραγματικότητα πιστεύει ότι είναι μία από τις καλύτερες σειρές κινουμένων σχεδίων και την απολαμβάνει πολύ. Απλά πιστεύει ότι δεν είναι πιστή μεταφορά του σύμπαντος της Λιμνούπολης(Duckburg) από τα κόμικς (άπαξ και ο κατσούφης τσιγκούνης Σκρούτζ ζει ξαφνικά σε μια πολυτελή έπαυλη για παράδειγμα, και αρχίζει να υιοθετεί το πρότυπο του γλυκούλη παππού), χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν μπορεί κάποιος να την απολαύσει.

 

Θα δούμε τελικά πως θα προκύψουν αυτά τα καινούργια επεισόδια. Πιστεύω ότι είναι ασφαλές να πούμε ότι δεν θα εκπέμπουν το ίδιο συναίσθημα με την αυθεντική σειρά, αλλά μάλλον θα είναι στα όρια των ψηφιακά χρωματισμένων σόου που έβγαλε η Disney τελευταία( "Mickey Mouse Works","House of Mouse") ή μπορεί να γίνουν ολοκληρωτικά με CGI, ποιος ξέρει. Αυτό το εγχείρημα μπορεί να αποδεικτεί καλό, αλλά σε περίπτωση που δεν, υπάρχουν περισσότερα από 100 επεισόδια από την αρχική σειρά για να ξαναδείς."

 

Η αρχική δήλωση στα αγγλικά:

 

 

 

Dear Rosa fans, in light of the Disney Channel's announcement that they're gonna do "new DuckTales" episodes for a 2017 release over at their Disney XD branch, please let me assure you that Don is in no way affiliated or involved with this, and he wouldn't even be interested in being. So it's no use speculating about that. emoticon wink We got no details about Disney's plans, and IF they actually do end up using material from Don's stories for this series (which they can since it's all their property anyway), it will definitely be without Don's active involvement and most likely without him even knowing it before such an episode airs. So no, Don will NOT write for the show, and he also won't be a "consultant" on it or anything. That's nothing he'd be interested in doing, apart from the fact that they probably wouldn't even ask him to come on board in the first place.
Apart from that, please let me remind you that it's NOT true that "Don hates DuckTales" or anything like that you might have read somewhere on the internet. He actually thinks it's one of the best animated shows ever and enjoys it quite a lot. He just believes it's not an accurate representation of the Duckburg universe from the comics (with grumpy old miser Scrooge suddenly living in a luxery mansion, for instance, and becoming a charming old grampa type of character), but that doesn't make it a less enjoyable series.
We'll see how those "new episodes" turn out. I think it's safe to say they won't have the same feeling as the original cel-animated version, but will probably rather be along the lines of that computer-colored style of Disney's later tv shows (like "Mickey Mouse Works" or "House of Mouse") or even done in full CGI, who knows. This project might turn out great... and if not, there are still more than 100 episodes of the original series to rewatch.

 

 

Όλοι ξέρουμε την ρήξη στις σχέσεις Don Rosa - Disney, και έχει συζητηθεί κατά καιρούς εδώ σίγουρα, οπότε τα σχόλια δικά σας.Το σίγουρο πάντως είναι ότι όπως και εγώ, πάρα πολλοί περιμένουμε να δούμε αυτή την νέα προσπάθεια, γιατί ότι έχει να κάνει με παπιά το αγαπάμε! Σοβαρά τώρα, πέρα από την σειρά , αυτή την ταινία DuckTales : Treasure of the Lost Lamp την λάτρεψα σαν ήμουν παιδάκι!! :dance:

 

Πάρτε και το soundtrack με αυθεντικές πάπιες να πρωταγωνιστούν!  :respect:

 

 

Link 1

Link 2

 

 

=========================================================================================================

 

1.png

 

 

25/9/17

Μας ήρθε η σειρά επιτέλους. :) Το πρώτο pilot special επεισόδιο έπαιξε στις 12/8/2017 με διάρκεια 44 λεπτών, ενώ από 23 Σεπτεμβρίου η σειρά θα προβάλεται εβδομαδιαίως. Το animation είναι τελείως διαφορετικό από την σειρά του '87, αλλά 30 χρόνια μετά θα ήταν παράλογο να βλέπαμε μια παραλλαγή της ίδιας σειράς.

 

 

 

Έχει αποσπάσει θετικές κριτικές και έχει δώσει τελείως διαφορετικά χαρακτηριστικά σε κάποιους δευτερεύοντες χαρακτήρες. Τα αγαπημένα παπιά όμως είναι ακριβώς όπως τα θέλουμε: Ο Σκρουτζ τσιγκούνης και έτοιμος για περιπέτεια, ο Ντόναλντ πιστός και τεμπελάκος ενώ τα ανηψάκια με την Γουέμπι κάνουν μόνιμα πανικό μέσα στην έπαυλη Μακ Ντακ. Η σειρά έχει πατήσει πολύ στην οπτική του Μπαρκς και του Ρόσα για την οικογένεια Ντακ και το κάθε επεισόδιο περιέχει ουκ ολίγα easter eggs που παραπέμπουν σε γνωστές ιστορίες των μεγάλων δημιουργών. 

 

2.jpg3.jpg

 

Τις φωνές τους δανείζουν οι David Tennant (Scrooge McDuck), Danny Pudi (Huey Duck), Ben Schwartz (Dewey Duck), Bobby Moynihan (Louie Duck), Kate Micucci (Webbigail Vanderquack), Tony Anselmo (Donald Duck), Beck Bennett (Launchpad McQuack) και Toks Olagundoye (Mrs. Beakley), ενώ στο σενάριο είναι οι Francisco Angones και Matt Youngberg (Transformers Animated, Teen Titans: Trouble in Tokyo). 

 

wiki

 

[imdb=tt5531466]

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30232
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  121
  • Reputation:   761
  • Achievement Points:  123
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3549 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

:lol: πολύ ωραίο soundtrack!!!! :clap2: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4553 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

:best: Πολύ ενδιαφέρον νέο, ελπίζω σε αντίθεση με την αρχική σειρά να είναι σε συγκρίσιμο επίπεδο ποιότητας σεναρίου με τα κόμικ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29883
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3119
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Πολύ καλα νέα και πολυ ενδιαφέρον

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  392
  • Content Count:  4289
  • Reputation:   33963
  • Achievement Points:  4411
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Πάρα πολύ καλά νέα!!! Είμαι μεγάλος λάτρης των παπιών αν και θα με "χαλάσει" προσωπικά αν τα εκσυχρονίσουν πάρα πολύ με την χρήση της τεχνολογίας... Είχα πετύχει στο Star τον λατρεμένο μου Road Runner βγαλμένο εξ' ολοκλήρου από υπολογιστή και δε μου άρεσε καθόλου!!!

Θα την δω άμα τα πετύχω πάντως!!! Όπως και να έχει πολύ καλή κίνηση για μία σειρά που λατρεύω αλλά όταν προβλήθηκε ήμουν πολύ μικρός για να την απολαύσω!!!

Επεξεργασία από Μενίγ Πουαγώ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4388
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  238
  • Reputation:   1326
  • Achievement Points:  238
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5946 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Θυμαμαι το δειχνε πέμπτες η ερτ τότε και μάλιστα 2 φορές πρωί απόγευμσ για να το προλαβαίνεις ανάλογα με τη βάρδια του σχολείου σου την κάθε εβδομάδα. Τρομέρές αναμνήσεις...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3992
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5020 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Ducktales δείχνει στο disney junnior στο otetv με ελληνικη μεταγλωττιση μαγκες. :) Κατεβαστε απο εδω: http://www.greektoons.org/login?redirect=%2Ft1043-topic#18414

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ποιο Ducktales; Gravity Falls να δείτε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11191
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4689 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

 

Αν είναι και ο Donald στο παιχνίδι θα κάνει θραύση!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4553 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

To στύλ του είναι πολύ όμορφο, μπορεί να μην είναι τέλειο, αλλά είναι όμορφο. 

 

Ευελπιστώ και το σενάριο να είναι σε παρόμοια επίπεδα. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4553 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

post-23287-0-88462900-1469062187_thumb.jpg

 

Disney unveils DuckTales reboot with new look for Huey, Dewey and Louie

 

Μου θυμίζει το καλλιτεχνικό στυλ των Mickey Mouse Shorts [2013], με πιο καθαροσχεδιασμένους χαρακτήρες, ευτυχώς. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31249
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  292
  • Reputation:   1789
  • Achievement Points:  292
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3040 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

attachicon.gifrs_634x975-160720065044-634.ducktales.ch.072016.jpg

 

Disney unveils DuckTales reboot with new look for Huey, Dewey and Louie

 

Μου θυμίζει το καλλιτεχνικό στυλ των Mickey Mouse Shorts [2013], με πιο καθαροσχεδιασμένους χαρακτήρες, ευτυχώς. 

Καθαρη εκμοντερνοποιηση. Θυμιζει καλο Disney 2d Animation (ευτυχως οχι Disney XD στυλ).

Σε λιγο καιρο βγαινει, ανυπομονω!

 

Επεξεργασία από alexpap
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4553 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Θυμιζει καλο Disney 2d Animation

Σε ποιo animation αναφέρεσαι;

 

Με εξαίρεση τα Mickey Mouse Shorts που ανέφερα προηγουμένως, μου θυμίζει περισσότερο άλλες μη-Ντισνευικές σειρές Αμερικάνικου animation (Samurai Jack, Dexter's Laboratory, κτλ). Όταν σκέφτομαι Disney 2D Animation σκέφτομαι είτε τις ταινίες τους (Βασιλιάς των Λιονταριών) ή τα τηλεοπτικά τους κινούμενα σχέδια (House of Mouse) που έχουν τελείως διαφορετικό στύλ και τεχνοτροπία.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8970
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3481 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Εμένα προςωπικα μου άρεσει το στυλ τους :D Αντπομονω για την σειρά. Και το στυλ θυμίζει κατ'εμε έναν συνδυασμό των Mickey mouse shorts οπως είπε ο tightwad συν κατι λιγο απο τα ανιμεησιον του Disney XD, κυρίως απο το gravity falls (:thinking:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει και ειδικά στα ανιψάκια. :) Είμαι περίεργος όμως να δω τι θα κάνουν με τη σειρά...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31249
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  292
  • Reputation:   1789
  • Achievement Points:  292
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3040 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σε ποιo animation αναφέρεσαι;

 

Με εξαίρεση τα Mickey Mouse Shorts που ανέφερα προηγουμένως, μου θυμίζει περισσότερο άλλες μη-Ντισνευικές σειρές Αμερικάνικου animation (Samurai Jack, Dexter's Laboratory, κτλ). Όταν σκέφτομαι Disney 2D Animation σκέφτομαι είτε τις ταινίες τους (Βασιλιάς των Λιονταριών) ή τα τηλεοπτικά τους κινούμενα σχέδια (House of Mouse) που έχουν τελείως διαφορετικό στύλ και τεχνοτροπία.

Οσον αφορα στα χρωματα, τα οποια μου θυμιζουν Star vs The Forces of Evil και Gravity Falls (τα οποια αν και Disney XD, τα συγκαταλεγω στα μη-στερεοτυπικα του καναλιου).

Το σχεδιο δεν μπορω να βρω καποια συγκεκριμενη σειρα που μου θυμιζει να πω την αληθεια, απλα η αισθηση που μου βγαλε ειναι αυτη που ανεφερα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6106
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3198 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Το Gravity Falls το έχω τσεκάρει κι εγώ και μπορώ να πως οι μορφές των χαρακτήρων είναι επικές :D Το στυλ αυτό στα ανιψάκια όντως μοιάζει, αν και δεν μου γεμίζει το μάτι τόσο. Βέβαια, δεν έχω δει ποτέ Ducktales και μάλλον θα ταιριάζει :) Κι εγώ ανυπομονώ για τη σειρά :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11191
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4689 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Moυ αρέσει πολυ. Ανυπομονώ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  29883
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3119
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

ολοι μου αρεσαν εκτος απο τα ανίψια....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  392
  • Content Count:  4289
  • Reputation:   33963
  • Achievement Points:  4411
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Θα συμφωνήσω και εγώ... Αυτά δεν είναι τα ανηψάκια... Αλλά τρία παπάκια που τα θυμίζουν αμυδρά... :( 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Χωρίς να είμαι προκατειλημμένος,δεν νομίζω ότι το reboot αυτό θα ξεπεράσει την παλιά επιτυχημένη σειρά...!

 

Κατά την ταπεινή μου άποψη,οι σειρές των '80s ήταν οι καλύτερες τόσο σε σενάριο,όσο (και προ παντός αυτό) σε σχέδιο από τις νέες εκδόσεις τους...!Ζωντανά παραδείγματα οι Thundercats,ο Spiderman,ο Αστυνόμος Σαΐνης,τα Χελωνονιντζάκια κ.ά...!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31249
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  292
  • Reputation:   1789
  • Achievement Points:  292
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3040 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Κατά την ταπεινή μου άποψη,οι σειρές των '80s ήταν οι καλύτερες τόσο σε σενάριο,όσο (και προ παντός αυτό) σε σχέδιο από τις νέες εκδόσεις τους...!Ζωντανά παραδείγματα οι Thundercats,ο Spiderman,ο Αστυνόμος Σαΐνης,τα Χελωνονιντζάκια κ.ά...!

Μιλωντας γενικα, οι παδικες σειρες ή/και οι σειρες animation δεν γραφονται με το ιδιο σκεπτικο που γραφονταν τοτε. 

Πλεον ναι μεν αναφερονται σε παιδια ΑΛΛΑ οι δημιουργοι το προσεχουν αρκετα ωστε να μπορει να το δει πολυ ευχαριστα και καποιος ενηλικος (τρανο παραδειγμα το Adventure Time). Οσο περναει ο καιρος το στιγμα του να βλεπει καποιος ενηλικος "παιδικα" φευγει ολο και περισσοτερο λογο αυτου.

Κατα τη δικη μου αποψη θα ειναι κατι εντελως αλλο αν παει προς αυτα τα νερα, θα ναι δυσκολο να αναφερθουμε σε καλυτερο ή χειροτερο. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εγώ πιστεύω πως η νέα σειρά θα είναι πολύ καλύτερη από την παλιά.

Ενθαρρυντικά όσα γράφει ο co-producer και story editor στο tumblr και στο twitter.

Επεξεργασία από Rorschach
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4553 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μέρος του νέου cast τραγουδάει το theme της σειράς.

 

Bonus Ben Schwartz 

 

 

Εγώ πιστεύω πως η νέα σειρά θα είναι πολύ καλύτερη από την παλιά.

Ενθαρρυντικά όσα γράφει ο co-producer και story editor στο tumblr και στο twitter.

Γκούχ.

Επεξεργασία από Tightwad
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Ducktales, ooh ooh! :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=0-LNgU4e1rE

 

και στο ρόλο του Σκρουτζ, David Tennant :cool:

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4553 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καλό. :)

 

Δεν με ξετρέλαναν οι voice actors των HDL, αλλά καταλαβαίνω γιατί τους έχουν κάνει casting ως 'εφήβους'.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5973
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4200 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

προσωπικά δεν μου αρέσει ο σχεδιασμός των ηρώων......

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31249
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  292
  • Reputation:   1789
  • Achievement Points:  292
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3040 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Αν και θα πρεπε να εχω πολλες απαιτησεις απο αυτην την σειρα, απλα χαιρομαι για το γεγονος οτι θα προβληθει, αρα οτι αλλαγες και να κανουν που μπορω να συνηθισω δεν με πειραζουν καθολου. Γκαφες του στυλ Teen Titans Go/Power Puff Girl(2016) να μην κανουν μονο και ολα καλα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8970
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3481 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Looks promising :) θα το τσεκαρω σίγουρα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.