Μετάβαση στο περιεχόμενο

Spider-Man: Homecoming [Spider-Man: Η επιστροφή στον τόπο του] (2017)


Dark Chris

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  31208
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  99
  • Reputation:   455
  • Achievement Points:  99
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3088 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Εγω με ολα πανω κατω οκ ειμαι, εκτος απο του Flash, πχ η Mary Jane με την ηθοποιο, ανεξαρτητα χρωματος/φυλης κλπ, εχουν αρκετα κοινα χαρακτηριστικα στην "ομορφια" που ειναι βασικο στοιχειο του χαρακτηρα στην ιστορια, αρα με καλη υποκριτικη μπορει να κανει καλα την δουλεια της.

Ο Flash απο την αλλη που πρεπει να ειναι ο ψηλος γυμνασμενος νταης... δεν βλεπω πως αυτο θα μπορουσε να το αναπαραγει καλα ο συγκεκριμενος ηθοποιος.

(Ακριβως ιδιο παραπονο ειχα και στο Spider-Man 3, ηλπιζα να χανε μαθει απο τα λαθη των προηγουμενων).

Θα σου δώσω το ίδιο παράδειγμα που έφερα σε κάποια συζήτηση που είχα στο facebook με κάποιους άλλους σχετικά με το θέμα. Οκ, αναγνωρίζω ότι πράγματι το χρώμα του δέρματος και των μαλλιών ενός προσώπου, δεν έχουν σε τίποτα να κάνουν με το χαρακτήρα του, στο δίνω αυτό. ΑΛΛΑ, το ίδιο ισχύει πολλές φορές και με άλλα πράγματα. Παραδείγματος χάρη, το χρώμα της στολής του Spider-Man (πέρα από όταν είχε το symbiote) δεν έχει σε τίποτα να κάνει με το χαρακτήρα του. Θα μπορούσε θαυμάσια να είναι έτσι

image.jpg

Το ερώτημά μου είναι το εξής: Θα ήταν έτσι "κουλ" οι περισσότεροι από τους fan, ή θα τα παίρνανε στο κρανίο που άλλαξαν την εμφάνιση ενός από τους πιο γνωστούς χαρακτήρες της Marvel? Εδώ θυμάμαι, πολλοί έγιναν έξω φρενών με τις μαύρες γραμμές που έχει στα χέρια του σε αυτή τη στολή. Για να μη μιλήσω για τη στολή που έχει στο καινούριο video game που θα βγει.

    Στο μόνο συμπέρασμα που μπορούμε να καταλήξουμε είναι ότι κάποιοι από εμάς, έχουν διαφορετική άποψη για το κατά πόσο πιστές θα έπρεπε να είναι στα κόμικς οι ταινίες. Δεν είναι όμως ρατσισμός. Θα αντιδρούσα το ίδιο εάν άλλαζαν τη φυλή κάποιου έγχρωμου χαρακτήρα. Απλά, θέλω οι χαρακτήρες της ταινίας να μοιάζουν με αυτούς των κόμικς. Και εδώ που τα λέμε, φαντάσου τι θα γινόταν αν έκαναν τον Blade λευκό. 

   Πρέπει να το αναγνωρίσουμε αυτό, δεν είναι ότι ξαφνικά τους ήρθε να αδιαφορήσουν για την εμφάνιση ενός χαρακτήρα επειδή "δεν είναι σημαντικό", ούτε ότι χάθηκαν οι καλοί λευκοί ηθοποιοί. Όλο αυτό γίνεται για χάρη του political correct και του diversity που τους έχει πιάσει τα τελευταία χρόνια. Υπάρχουν όμως σωστοί και λάθος τρόποι να κάνεις το σύμπαν σου πιο diverse, και σίγουρα το να αλλάζεις το χρώμα των ήδη υπαρχόντων χαρακτήρων και να "τρίβεις" το diversity στη μούρη των fans, ΔΕΝ είναι ο σωστός τρόπος. Ο Miles Morales ήταν ο σωστός τρόπος. Ο Nick Fury επίσης.

     Άλλο παράδειγμα: Μου άρεσε όταν ο Spider-Man στο Civil War (στα κόμικς) φορούσε το Iron Spider. Είναι πολύ ωραία στολή. Δεν είναι όμως ο κλασσικός Spider-Man και γι αυτό δε θα έπρεπε να τη φοράει για πάντα. Οπότε έχεις μία πολύ ωραία στολή που περισσεύει. Τι κάνεις? Τη δίνεις στον Amadeus Cho. Κάτι παρόμοιο έκαναν στο Ultimate Spider-Man στην τηλεόραση. Ο Amadeus Cho, ήταν ένας συμμαθητής του Peter Parker, το ίδιο έξυπνος (ίσως και περισσότερο) με αυτόν, και σε ένα από τα επεισόδια του έδωσαν το Iron Spider και μέχρι σήμερα φοράει αυτή τη στολή στη σειρά. Οπότε, κουλ στολή, έξυπνος diverse χαρακτήρας, και ΔΕΝ αντικαθιστά και τον παλιό, καθώς δε θα θέλαμε ο Peter Parker να φοράει για πάντα το Iron Spider.

     Έτσι κάνεις σωστό diversity! Όταν πάλι στα κόμικς αντικατέστησαν τον Hulk με τον Amadeus Cho, ήταν ο ΛΑΘΟΣ τρόπος. Άλλλο να φτιάχνεις νέους κουλ χαρακτήρες και επ'ευκαιρία να τους κάνεις diverse, και άλλο να αντικαθιστάς ήδη γνωστούς υπάρχοντες χαρακτήρες που ο κόσμος έχει συνηθίσει και αγαπήσει όλα αυτά τα χρόνια. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31249
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  292
  • Reputation:   1789
  • Achievement Points:  292
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3067 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Συμφωνω οτι η αλλαγη δεν ειναι παντα καλη, και οτι η disney προσπαθει να τριψει το political correctness στην μαπα ολων με αποτερο σκοπο παντα τα κερδη (ξερουν καλυτερα απο μενα και εσενα τι θα φερει μεγαλυτερα κερδη).

 

Αλλα, το χρωμα του δερματος δεν πιστευω οτι ειναι τοσο σημαντικο στον ρολο ενος χαρακτηρα μεσα στην ιστορια. 

Δεν ειναι το ιδιο με το να κανεις casting εναν λευκο ηθοποιο στην θεση ενος μαυρου για το κοινωνικο βαρος που εχει μια τετοια κινηση, καλως ή κακως αυτο γινοταν ενεργα στο hollywood τον 20ο αιωνα και ηταν σοβαρη ενδειξη της υπαρξης του ρατσισμου που υπηρχε τοτε. Ναι μεν σε μεγαλο βαθμο διορθωθηκε αυτο, αλλα το στιγμα εμεινε και για αυτο δεν ειναι σωστο πλεον να κανεις τετοιο cast που ανεφερες. Οι λευκοι δεν υπηρξαν ποτε καταπιεσμενοι αντιθετα με αλλες φυλλες, αρα δεν ειναι το ιδιο.

 

Το αντιθετο ομως, του να προσπαθησεις να κανεις ντε και καλα diverse το cast σου ενω οι ιστοριες εκδοθηκαν στα 60s οπου μαυροι σε πολυ γνωστες ιστοριες ηταν σπανιοι (οχι ανυπαρκτοι), και οι υπολοιπες φυλες κυριολεκτικα ανυπαρκτες, ναι μεν ειναι περιεργο και δεν εχει παντα καλα αποτελεσματα αλλα μπορεις να το δεις ως την εκμοντερνοποιηση της ιστοριας καθως λαμβανει μερος το 2017. Εν τελει αλλαζουν πολλα πραματα στην ιστορια αρα ειναι λογικο να αλλαξουν και μερικα στους χαρακτηρες. Αν πηγαιναν να κανουν ΑΚΡΙΒΗΣ μεταφορα οπως εγινε στους watchmen τοτε θα με πειραξει και εμενα αν γινει αλλαγη του χαρακτηρα μεσω της φυλης κλπ.

 

Οσον αφορα την στολη, ναι θα με ξενιζε αν την εβλεπα σε αλλο χρωμα (αν και η στολη του επερχομενου παιχνιδιου δεν με πειραξε καθολόυ, ισα ισα μου φανηκε ωραια) αλλα αν εβλεπα οτι η ταινια/παιχνιδι/σειρα που χρησιμοποιουσε την συγκεκριμενη πρασινοκιτρινη στολη καταφερνε να ειναι καλη και να την χρησιμοποιει ωραια μεσα στην ιστορια τοτε θα τους παραδεχομουν.

 

Στο τελος τελος ενα μονο μετραει, να ειναι καλη ιστορια/ταινια. Ας κανουν cast των peter parker να ειναι 56 χρονων και την may να ειναι ο Green goblin αν ειναι η ιστορια που θα βγει απο αυτο να ειναι καλη, ολα τα αλλα ειναι λεπτομερειες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31208
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  99
  • Reputation:   455
  • Achievement Points:  99
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3088 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Και εμένα μου αρέσει η στολή του video-game. (και η πρασινο-κίτρινη στολή που έφτιαξα στο Photoshop μου αρέσει) Αλλά δε θα ήθελα να τις δω σε ταινία. Για video-game ναι, μου αρέσουν, όμως στην από τη στιγμή που ο Spider-Man εμφανίζεται επιτέλους στο ίδιο σύμπαν μαζί με τους υπόλοιπους υπερήρωες, περιμένω να δω κάτι πιο κλασσικό. 

    Και, εντάξει, ότι και να λέμε δεν υπάρχει περίπτωση να ΜΗ δω την ταινία. Ο Tom Holland είναι ο αγαπημένος μου Spider-Man μέχρι τώρα. Απλά θα προτιμούσα αν ήταν πιο πιστοί στην εμφάνιση των χαρακτήρων. Ούτε το χρώμα του Spider-Man έχει να κάνει με το χαρακτήρα του, θα μπορούσαν να τον κάνουν μαύρο. Ή θα μπορούσαν να τον κάνουν λευκό, αλλά ξανθό με γαλανά μάτια. Αλλά σχεδόν κανείς δε θα το ήθελε. Ο Spider-Man στα κόμικς και στα animation ήταν πάντοτε λευκός με καστανά μαλλιά. Αντίστοιχα και η Gwen και η Mary Jane. Από το σχόλιό σου (συν τη γνώμη σου για τη πρασινο-κίτρινη στολη) συμπεραίνω ότι είσαι από τους τυχερούς που δεν έχεις τέτοια κολλήματα, και εφ'όσον είναι καλή η ταινία, δε θα σε πείραζε ακόμα κι αν έκαναν τον Spider-Man έτσι. Εγώ δυστυχώς δεν είμαι έτσι. Είναι όπως είπα πριν, κάποιοι από εμάς προτιμούν κάτι πιο κλασσικό, ήθελα να είναι όλα τέλεια, όπως τα είχα συνηθίσει από τα κόμικς και το animation, ειδικά στην πρώτη ταινία του Spider-man στο MCU. 

  Τουλάχιστον ας ελπίσουμε εν τέλη η ταινία γενικά να βγει καλή...  :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Αυτά τα κόμικς μπορεί να ξεκίνησαν 50+ χρόνια πριν, αλλά έχει κυλίσει πολύ νερό στο αυλάκι και έχουν προστεθεί πολλοί χαρακτήρες διάφορων εθνικοτήτων, σεξουαλικών προσανατολισμών και άλλων αποκαλούμενων ως μειονοτήτων. Θα μπορούσαν να προσθέσουν κάποιους από αυτούς και να τους αναδείξουν σε σημαντικούς χαρακτήρες. Κάποιοι εξάλλου είναι ήδη σημαντικοί στα κόμικς και δεν έγινε με αυτό τον τεχνικό τρόπο που βλέπουμε τώρα. Το ότι δεν το κάνουν δείχνει την υποκρισία του πράγματος, τεμπελιά στην σκέψη και την έμμεση παραδοχή πως δεν είναι ικανοί να προωθήσουν την πολυπολιτισμικότητα και ποικιλία που ευαγγελίζονται με άλλο, πιο οργανικό τρόπο, και δεν ξέρουν καν τι είναι αυτό και πως να το κάνουν.

 

Π.χ. θα μπορούσαν να προσθέσουν τον Robbie Robertson και να τον αναδείξουν σε πατρική φιγούρα, ένα άτομο που μπορεί να θαυμάσει και να τον εμπνεύσει με πολλούς τρόπους. Αλλά δεν το θέλουνε αυτό. Δεν εμπιστεύονται τους χαρακτήρες που έχουν ήδη. Βλέπετε, αν οι πιο παλιοί και κλασικοί χαρακτήρες της εκάστοτε σειράς δεν έχουν την ίδια ηλικία χρώμα και φύλο με εμάς δεν μπορούμε να βρούμε στοιχεία να ταυτιστούμε με αυτούς. Ή έτσι θέλουν να πιστεύουν τουλάχιστον αυτοί και μερικοί μονοδιάστατοι οπαδοί που κάνουν σαματά και επηρεάζουν με τα φράγκα τους τις αποφάσεις. Γιατί μην έχετε αμφιβολία πως αν συνέχιζαν να πουλάνε τρελά όπως παλιά, δεν θα βλέπαμε τέτοιες πανικόβλητες κινήσεις στο να κάνουν τα κόμικς και τις ταινίες τους όσο δυνατόν πιο θελκτικές σε μέρος του κοινού που αγνοούσαν επιδεικτικά τόσα χρόνια.

Επεξεργασία από GreekComicFan
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31208
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  99
  • Reputation:   455
  • Achievement Points:  99
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3088 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

 Βλέπετε, αν οι πιο παλιοί και κλασικοί χαρακτήρες της εκάστοτε σειράς δεν έχουν την ίδια ηλικία χρώμα και φύλο με εμάς δεν μπορούμε να βρούμε στοιχεία να ταυτιστούμε με αυτούς. Ή έτσι θέλουν να πιστεύουν τουλάχιστον αυτοί και μερικοί μονοδιάστατοι οπαδοί που κάνουν σαματά και επηρεάζουν με τα φράγκα τους τις αποφάσεις. Γιατί μην έχετε αμφιβολία πως αν συνέχιζαν να πουλάνε τρελά όπως παλιά, δεν θα βλέπαμε τέτοιες πανικόβλητες κινήσεις στο να κάνουν τα κόμικς και τις ταινίες τους όσο δυνατόν πιο θελκτικές σε μέρος του κοινού που αγνοούσαν επιδεικτικά τόσα χρόνια.

:spidey_yeah_that:  Thank you!! 

Επεξεργασία από Alex7795
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15094
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Γιατί κάθε φορά που διαφωνούμε με το κάστινγκ λόγω της εξωτερικής εμφάνισης ενός χαρακτήρα, πρέπει να μας κολλάνε τη ταμπέλα του ρατσιστή; Θα μπορούσε ποτέ να γυριστεί ταινία με ένα οποιοδήποτε ιστορικό χαρακτήρα που από λευκός θα γινόταν μαύρος ή από κοκκινοτρίχης θα γινόταν μελαχρινός;; Σε τι διαφέρει ένας ιστορικός χαρακτήρας από έναν φανταστικό; Έτσι τον έπλασε ο δημιουργός του κόμικ, έτσι τον θέλουμε. Υπάρχουν χαρακτήρες που άλλαξαν εθνικότητα και κανείς ή έστω σχεδόν κανείς δε γκρίνιαξε, όπως ο Πέρι Γουάιτ. Και δεν είχαμε λόγο να γκρινιάξουμε, μια χαρά ήταν στο ρόλο του. Μιλάμε όμως για την Εμ Τζέι, χαρακτήρας κλειδί με συγκεκριμένο λουκ, για τον νταή Φλας που μας προέκυψε νέρντουλας κ.ο.κ. Και ναι η ζωή μας είναι σίγουρα πολύ καλύτερη από χιλιάδων ανθρώπων εκεί έξω. Και τι; Αυτό σημαίνει ότι δεν έχουμε σοβαρά προβλήματα και μόνο μας μέλημα είναι η Εμ Τζέι; Στη τελική αν είχαμε τόσο δύσκολη ζωή ώστε να μην ασχολιόμαστε με το μαλλί της Εμ, το πιθανότερο δεν θα πληρώναμε για να δούμε τη ταινία, θα 'χαμε κάτι σοβαρότερο να κάνουμε ή απλά δε θα 'χαμε λεφτά για σινεμά.

Το κλασικό "first world problems" επιχείρημα που γυρνάει πανεύκολα μπούμερανγκ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31249
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  292
  • Reputation:   1789
  • Achievement Points:  292
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3067 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Θα μπορούσαν να προσθέσουν κάποιους από αυτούς και να τους αναδείξουν σε σημαντικούς χαρακτήρες. Κάποιοι εξάλλου είναι ήδη σημαντικοί στα κόμικς και δεν έγινε με αυτό τον τεχνικό τρόπο που βλέπουμε τώρα. Το ότι δεν το κάνουν δείχνει την υποκρισία του πράγματος, τεμπελιά στην σκέψη και την έμμεση παραδοχή πως δεν είναι ικανοί να προωθήσουν την πολυπολιτισμικότητα και ποικιλία που ευαγγελίζονται με άλλο, πιο οργανικό τρόπο, και δεν ξέρουν καν τι είναι αυτό και πως να το κάνουν.

 

Π.χ. θα μπορούσαν να προσθέσουν τον Robbie Robertson και να τον αναδείξουν σε πατρική φιγούρα, ένα άτομο που μπορεί να θαυμάσει και να τον εμπνεύσει με πολλούς τρόπους. Αλλά δεν το θέλουνε αυτό. Δεν εμπιστεύονται τους χαρακτήρες που έχουν ήδη. Βλέπετε, αν οι πιο παλιοί και κλασικοί χαρακτήρες της εκάστοτε σειράς δεν έχουν την ίδια ηλικία χρώμα και φύλο με εμάς δεν μπορούμε να βρούμε στοιχεία να ταυτιστούμε με αυτούς. Ή έτσι θέλουν να πιστεύουν τουλάχιστον αυτοί και μερικοί μονοδιάστατοι οπαδοί που κάνουν σαματά και επηρεάζουν με τα φράγκα τους τις αποφάσεις. Γιατί μην έχετε αμφιβολία πως αν συνέχιζαν να πουλάνε τρελά όπως παλιά, δεν θα βλέπαμε τέτοιες πανικόβλητες κινήσεις στο να κάνουν τα κόμικς και τις ταινίες τους όσο δυνατόν πιο θελκτικές σε μέρος του κοινού που αγνοούσαν επιδεικτικά τόσα χρόνια.

Νομιζω πως η απαντηση σε αυτο ειναι απλη. Θελουν να τραβηξουν το μεγαλυτερο δυνατο κοινο. Βαζωντας ηδη γνωστους χαρακτηρες αλλα και ενα diverse cast θα τραβηξουν δυο απο τα πιο σημαντικες δημογραφικες ομαδες οπαδων.

Δεν λεω οτι μου αρεσει απλα εξηγω ποιο πιστευω οτι ειναι το σκεπτικο πισω απο αυτην την κινηση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1020
  • Reputation:   6588
  • Achievement Points:  1021
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4400 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Το αν η ταινία αποδειχτεί καλή ή όχι, ασφαλώς είναι παντελώς άσχετο με το κατά πόσο πιστοί είναι οι χαρακτήρες με τους αντίστοιχους των κόμικ. Και ναι, συμφωνώ ότι ο Χόλλαντ είναι καλός και ναι, ακόμα και μ' αυτό το κάστινγκ η ταινία εξακολουθεί να έχει σοβαρές πιθανότητες για κάτι δυνατό. Και ειλικρινά δεν είμαι τόσο κολλημένος και απόλυτος. Ο Πέρι Γουάιτ δε με ένοιαξε, ο Νικ Φιούρι επίσης. Το αντίθετο μου άρεσαν οι ηθοποιοί και δεν είχα θέμα με την αλλαγή χρώματος. Όμως ο τρόπος που τα τελευταία χρόνια η Μάρβελ τα ρημάζει όλα και τα αναδιαμορφώνει για το θεαθήναι, αυτό με ενοχλεί. Προωθούν τον σεβασμό στη διαφορετικότητα, αλλά με τον λάθος τρόπο. Η κοπελιά είναι μια χαρά κούκλα και θα μπορούσε να βάψει το μαλλί σίγουρα, αν και προσωπικά πιστεύω ότι η Μάρβελ είναι ικανή να την αφήσει ως έχει. Δε ξέρω καν αν θα της πήγαινε κοκκινομάλα. Όπως κι αν έχει μέχρι να βγει το τρέιλερ υποθέσεις κάνουμε. Αλλά το παλικάρι δε θα γίνει ποτέ Φλας, εκτός αν τον ποτίσουν αναβολικά. Και για την ώρα ο μόνος πραγματικά πιστός στα κόμικ είναι ο Σπάιντυ. Αλήθεια περιμένω να δω πως στον @#$%& θα 'χουν αναδιαμορφώσει τον Τζέι Τζέι. Τη ταινία θα τη δω δεν χωρά αμφιβολία, αλλά είμαι ένα βήμα πριν το πάρω απόφαση ότι πάει για κατέβασμα. Όχι επειδή τη θεωρώ κακή, αλλά γιατί έχω σπαστεί με τη λογική των υπευθύνων και σκέφτομαι να τη μποϊκοτάρω. Όταν μάλιστα αντιδρώ και με κατηγορούν ως ρατσιστή ή βολεμένο που δεν έχει τι σημαντικότερο να κάνει στη ζωή του, απλά με βοηθούν μια ώρα αρχύτερα να πάρω την απόφασή μου. Με ένα εισιτήριο μείον θα μου πείτε ποιός δίνει δεκάρα. Ορθόν. Αν όμως δεν πάω εγώ, ο άλλος, ο παράλλος κ.ο.κ., η Μάρβελ στο τέλος θα ζημιωθεί.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9673
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4637 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Η όλη υπόθεση μου θυμίζει όταν ο Miles Morales ήταν "υπό κατασκευή". Τότε, ήθελαν να τον κάνουν έφηβο, μισό αφρικανό, μισό λατίνο και ομοφυλόφιλο. Πέτα όλα μέσα στο blender δηλαδή για να πιάσουμε όσες περισσότερες κοινωνικές ομάδες μπορούμε. Τελικά, τον έκαναν μόνο έφηβο και αφροαμερικανό (πώς ονομάζουμε αφροαμερικανούς ανθρώπους που δεν έχουν καμία σχέση με την αφρική, δε μπορώ να καταλάβω) και δικαιώθηκαν.

 

Ας πιάσουμε το cast τώρα:

Liz Allen: Μαύρη. Η συγκεκριμένη χαρακτήρας έχει τόση βαρύτητα που και από τον Namek να ήταν η ηθοποιός, το ίδιο θα ήταν.
Flash Thompson: Ινδός. Δε με πειράζει τόσο η καταγωγή του, όσο ο σωματότυπός του. Ο χτικιάρης με τα γυαλιά δε πείθει ούτε για νταής, ούτε έχει πιθανότητα να γίνει Agent Venom.
Ned Leeds: Χοντρός/Ασιάτης. Άλλος ένας χαρακτήρας που δεν έχει ελπίδα να γίνει το κακοποιό alter ego του. Πέρα από άλλη μία μειονότητα, δεν εξυπηρετεί κάτι άλλο.
Mary Jane: Λατίνα. Κουκλάρα η Mary Jane, κουκλάρα κι αυτή. Το ότι είναι μελαψή, δε μας πειράζει. Αν βάψει και το μαλλί κόκκινο, τέλεια θα είναι. Εδώ έκαναν Mary Jane την Kirsten Dunst...

 

Είναι έκδηλο το επιτηδευμένο diversity. Και το επιτηδευμένο συνήθως γυρίζει μπούμερανγκ. Από μεριάς μου, καλή επιτυχία θα ευχηθώ στα παιδιά, και μακάρι η ταινία να είναι γαμάτη.

Επεξεργασία από falconara90
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31208
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  99
  • Reputation:   455
  • Achievement Points:  99
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3088 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Η όλη υπόθεση μου θυμίζει όταν ο Miles Morales ήταν "υπό κατασκευή". Τότε, ήθελαν να τον κάνουν έφηβο, μισό αφρικανό, μισό λατίνο και ομοφυλόφιλο. Πέτα όλα μέσα στο blender δηλαδή για να πιάσουμε όσες περισσότερες κοινωνικές ομάδες μπορούμε. Τελικά, τον έκαναν μόνο έφηβο και αφροαμερικανό 

:idea: Βασικά, ο Miles Morales είναι μισός αφροΑμερικάνος και μισός λατίνος. Και έφηβος.  :P Για ομοφυλόφιλος δεν ξέρω, γιατί από ότι άκουσα τελευταία, πρέπει να πηδάει τη Spider-Gwen... 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1020
  • Reputation:   6588
  • Achievement Points:  1021
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4400 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

:idea: Βασικά, ο Miles Morales είναι μισός αφροΑμερικάνος και μισός λατίνος. Και έφηβος.  :P Για ομοφυλόφιλος δεν ξέρω, γιατί από ότι άκουσα τελευταία, πρέπει να πηδάει τη Spider-Gwen... 

 

Ε τότε μάλλον θα 'ναι μπάι... :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  31208
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  99
  • Reputation:   455
  • Achievement Points:  99
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3088 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Και μετά από τόσες απογοητεύσεις με το καθόλου πιστό στα κόμικς cast, βλέπουμε επιτέλους και κάτι καλό. Behind the scenes photos του Shocker in costume! https://drive.google.com/folderview?id=0B9P3nvhtSOr_dTc0TXF5ckRGM3c&usp=sharing

14199375_1727931284126531_46623876462946

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5453 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Καποιος θα επρεπε να ρωτησει τον James Gunn (και λοιπους social justice warriors) ποια ειναι η γνωμη του σχετικα με τα leaked emails της Μarvel-Sony και το γεγονος οτι ο Spider-man θα πρεπει παντα μα παντα να ειναι λευκος ετεροφυλοφιλος, να δουμε αμα θα απαντουσε με τοσο απολυτο τροπο οπως απαντησε για το casting της Zendaya (who?) ως MJ. Aλλα ναι ειπαμε δεν δαγκωνουμε το χερι της μαμας Marvel που μας ταιζει, ας πουλησουμε μουρη στους φανς που πολυ απλα δεν συμμεριζονται ορισμενα casting choices (αναφερομαι σε λογικους φαν βεβαια οχι σε αυτους που κανουνε death threats). Εν ολιγης η Mαρβελ ενδιαφερεται να πουλησει diversity για να εχει οσον το δυνατο περισσοτερα κερδη χωρις να το σκεφτεται καν να πειραξει το κυριο brand name που ειναι φυσικα ο Peter Parker-Spiderman, καθαρη υποκρισια δηλ αλλα τουλαχιστον και πανε ταμειο και εχουν και τους sjw με το μερος τους.

Επεξεργασία από jimtsel
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15094
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Καποιος θα επρεπε να ρωτησει τον James Gunn (και λοιπους social justice warriors) ποια ειναι η γνωμη του σχετικα με τα leaked emails της Μarvel-Sony και το γεγονος οτι ο Spider-man θα πρεπει παντα μα παντα να ειναι λευκος ετεροφυλοφιλος, να δουμε αμα θα απαντουσε με τοσο απολυτο τροπο οπως απαντησε για το casting της Zendaya (who?) ως MJ. Aλλα ναι ειπαμε δεν δαγκωνουμε το χερι της μαμας Marvel που μας ταιζει, ας πουλησουμε μουρη στους φανς που πολυ απλα δεν συμμεριζονται ορισμενα casting choices (αναφερομαι σε λογικους φαν βεβαια οχι σε αυτους που κανουνε death threats). Εν ολιγης η Mαρβελ ενδιαφερεται να πουλησει diversity για να εχει οσον το δυνατο περισσοτερα κερδη χωρις να το σκεφτεται καν να πειραξει το κυριο brand name που ειναι φυσικα ο Peter Parker-Spiderman, καθαρη υποκρισια δηλ αλλα τουλαχιστον και πανε ταμειο και εχουν και τους sjw με το μερος τους.

Μου φαίνεται λιγάκι οξύμωρο αυτό που γράφεις και δυσκολεύομαι να καταλάβω τη θέση σου. Από τη μια γράφεις πως σε ενοχλεί που πάει να πουλήσει diversity, αλλά από την άλλη είναι υποκρισία που δεν αλλάζει τον Peter Parker; Πως θα ήταν καλύτερα αν άλλαζε και αυτόν; Και αν την ενδιαφέρει μόνο αυτό, γιατί δεν τον αλλάζει; Δεν στα ρωτάω χάριν διαφωνίας αυτά, θέλω όντως να καταλάβω το συλλογισμό σου.

Προσωπικά δεν έχω συγκεκριμένη θέση επί του θέματος γιατί απλά δεν με ένοιαξε αρκετά μέχρι τώρα. Απλά δεν νομίζω ότι θα έκαναν μία τόσο κουτή κίνηση με τόσο προφανή και ατελέσφορο σκοπό. Αλλά μπορεί να τους υπερεκτιμώ...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5989
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Το υπερβολικό και  forced diversity  θα φάει τον αφέντη. Όταν έχεις κόμπλεξ για κάτι και είσαι ανασφαλής και προσπαθείς με οποιονδήποτε τρόπο να το προωθήσεις για να αυξήσεις την αυτοεκτίμησή σου χωρίς ουσιαστικά να κάνεις καλό αφού συνήθως αυτό προκαλεί μεγαλύτερη αντιπάθεια τότε θα φας τα μούτρα σου. Πρέπει να υπάρχει μία ισοροπία και μία σταδιακή πρόοδος. Δεν μπορείς απλά επειδή τα 40 τελευταία χρόνια επικράτησε το whitewashing  και τα male leads στους βασικούς ρόλους μέσα σε μία χρονιά να αυξήσεις και να υπερκορέσεις τα female leads  και ότι μειονότητα έχει υποστεί ρατσιστική επίθεση επειδή απλά μπορείς να το κάνεις. Είναι ηλίθιο από κοινωνική άποψη επειδή δεν κρατείς μία ισοροπία . Ας δημιουργήσουμε spιderman με όλα τα φυλετικά χρώματα και με κάθε φύλο (άντρας , γυναίκα, trans κλπ κλπ) και ας χαλάσουμε τον χαρακτήρα του ήρωα κάνοντας τον μία σούπα λίγο από όλα για να ικανοποιήσουμε κάθε ομάδα , για να βγάλουμε περισσότερα χρήματα( αμφιβάλω) και να έχουμε στο βιογραφικό μας το χαρακτηριστικό open minded. Αλλάζεις το χρώμα ,φύλλο και την προσωπικότητα του ήρωα το δέχομαι και αν μου αρέσει το τελικό αποτέλεσμα το ακολουθώ αν όχι τότε πάω παρακάτω. Το να δημιουργείς όμως τα πάντα με τον ίδιο ήρωα τότε χάνει τη προσωπικότητά του και γίνεται στην τελική γελοίο. Τον luke cage δεν μπορώ να τον φανταστώ λευκό Ιρλανδό με πυρόξανθα μαλλιά ούτε τον Darth Vader ασιάτη. Τι να κάνουμε? Απλά δεν θα είναι οι χαρακτήρες αυτοί αν έκαναν κάτι τέτοιο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31208
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  99
  • Reputation:   455
  • Achievement Points:  99
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3088 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Μου φαίνεται λιγάκι οξύμωρο αυτό που γράφεις και δυσκολεύομαι να καταλάβω τη θέση σου. Από τη μια γράφεις πως σε ενοχλεί που πάει να πουλήσει diversity, αλλά από την άλλη είναι υποκρισία που δεν αλλάζει τον Peter Parker; Πως θα ήταν καλύτερα αν άλλαζε και αυτόν; Και αν την ενδιαφέρει μόνο αυτό, γιατί δεν τον αλλάζει; Δεν στα ρωτάω χάριν διαφωνίας αυτά, θέλω όντως να καταλάβω το συλλογισμό σου.

Προσωπικά δεν έχω συγκεκριμένη θέση επί του θέματος γιατί απλά δεν με ένοιαξε αρκετά μέχρι τώρα. Απλά δεν νομίζω ότι θα έκαναν μία τόσο κουτή κίνηση με τόσο προφανή και ατελέσφορο σκοπό. Αλλά μπορεί να τους υπερεκτιμώ...

Ο λόγος που είναι υποκριτικό, είναι γιατί το κάνουν εκ του ασφαλούς. Θέλουν να "πουλήσουν" diversity χωρίς όμως να "υπερβούν" τα όρια και να νευριάσουν σχεδόν όλους τους φανς. Αν έκαναν τον Peter Parker μαύρο, θα γινόταν χαμός. Κάνουν race swap μόνο σε δευτερεύοντες χαρακτήρες όπου ξέρουν ότι ναι μεν θα γκρινιάξουν μερικοί από τους φανς, αλλά ο μέσος άνθρωπος που θα πάει να δει την ταινία δεν θα τον νοιάξει και πολύ. Έχω μιλήσει με αρκετά άτομα μαύρου χρώματος που μέχρι και αυτοί διαφωνούσαν με το casting της Zendaya ως MJ. Ουσιαστικά, νιώθουν ότι τους πετάνε τα "αποφάγια" μόνο και μόνο για να τους "ευχαριστήσουν". Είναι σαν να τους λένε, "ελάτε, σταματήστε να γκρινιάζετε που δεν έχουμε αρκετούς μαύρους στο Hollywood, να κοιτάξτε εδώ πόσο diverse cast έχουμε!"

  Φυσικά και ΔΕΝ θέλω να αλλάξουν τον Peter Parker (η οποιονδήποτε άλλο χαρακτήρα), όμως μου τη σπάει ακόμα περισσότερο ο λόγος και ο τρόπος που κάνουν race swap στους υπόλοιπους χαρακτήρες. Anyway, το έχουν αναλύσει καλύτερα από μένα πιο πάνω ο GreekComicFan, και ο rkronin.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  31249
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  292
  • Reputation:   1789
  • Achievement Points:  292
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3067 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Βιντεο με φωτογραφιες απο τα γυρισματα.

Κοκκινομαλα λευκη κοπελα σωζει ο spider-man σε ενα σημειο της ταινιας, δεν ξερουμε αν ειναι η mj αλλα δεν νομιζω να μην...

 

(Ηθελα να ποσταρω μονο τις φωτογραφιες χωρις βιντεο αλλα δεν τις βρηκα ολες μαζεμενες σε ενα αρθρο)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31208
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  99
  • Reputation:   455
  • Achievement Points:  99
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3088 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

(Ηθελα να ποσταρω μονο τις φωτογραφιες χωρις βιντεο αλλα δεν τις βρηκα ολες μαζεμενες σε ενα αρθρο)

https://www.instagram.com/spiderman_the_new_avenger/  Αυτό το account στο instagram ανεβάζει συνεχώς φωτογραφίες από τα γυρίσματα. (οι περισσότερες σελίδες από εδώ παίρνουν τις photo) Όσο για τη MJ, μακάρι να ήταν αυτή, αλλά δε νομίζω. Πιστεύω ότι θα είναι απλά ένα "easter egg" ή κάτι τέτοιο. (σε φάση "κάναμε race swap τη MJ, αλλά τουλάχιστον πάρτε μια λευκή κοκκινομάλλα για λίγα δευτερόλεπτα στην ταινία") Επίσης, από τις φωτογραφίες φαίνεται πολύ μεγαλύτερη ηλικιακά από τον Peter, (αν και μπορεί απλά να είναι η stunt double της ηθοποιού) και ο χαρακτήρας της δε νομίζω ότι ταιριάζει με της MJ. (να βγάζει selfie την ώρα που τη σώζει ο Spidey, πιο πολύ χαζογκόμενα μου φαίνεται)

image.jpg

Επεξεργασία από Alex7795
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31249
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  292
  • Reputation:   1789
  • Achievement Points:  292
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3067 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

 ο χαρακτήρας της δε νομίζω ότι ταιριάζει με της MJ. (να βγάζει selfie την ώρα που τη σώζει ο Spidey, πιο πολύ χαζογκόμενα μου φαίνεται)

Η MJ απο παντα ηταν 'μεσα' στη μοδα, ηταν αλλωστε και ηθοποιος/μοντελο για μερικα φεγγαρια. Τωρα στη μοδα ειναι οι selfies αρα δεν θα ταν πολυ υπερβολικο εν ετει 2016 μια εφηβη MJ να βγαλει selfie.

 

Οσον αφορα την zendaya, στο βιντεο αναφερεται πως οι φημες μιλουν για τον χαρακτηρα της zendaya να ονομαζετε "michelle" τωρα απο που το ακουσαν αυτο, και αν το συγκεκριμενο ονομα προκειται για ψευδωνυμο μενει να δουμε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31208
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  99
  • Reputation:   455
  • Achievement Points:  99
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3088 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Οσον αφορα την zendaya, στο βιντεο αναφερεται πως οι φημες μιλουν για τον χαρακτηρα της zendaya να ονομαζετε "michelle" τωρα απο που το ακουσαν αυτο, και αν το συγκεκριμενο ονομα προκειται για ψευδωνυμο μενει να δουμε.

Το όνομα της θα είναι μάλλον Michelle στην ταινία. (υπάρχει μία Michelle Gonzales στα κόμιξ, ήταν συγκάτοικος του Peter για κάποιο καιρό νομίζω). Αυτό που έχει ακουστεί, είναι ότι θα κάνουν κάποιο "plot twist" (τρομάρα τους :moutra: ) και στο τέλος θα "αποκαλυφθεί" ότι έχει κι άλλο όνομα, και θα τη λένε Michelle J Watson. (MJ Watson) Ακούγεται τρομερά ηλίθιο (και ελπίζω να μην είναι αλήθεια) αλλά αυτό που ξεκίνησε την όλη ιστορία και ανησυχεί πολλούς από εμάς είναι το πως έσπευσαν ορισμένα άτομα από τη Marvel (όπως ο James Gunn) να υπερασπιστούν το πιθανό race swapping της Mary Jane. Ελπίζω να μην είναι αλήθεια τελικά και η κοκκινομάλλα να είναι όντως η MJ. (αν και θα προτιμούσα να μην υπήρχε καθόλου η MJ στην πρώτη ταινία, πιστεύω είναι πολύ νωρίς για να τα μπλέξει με τον Peter) Θα δούμε. Τουλάχιστον αν κρίνω από τις φωτογραφίες, η ταινία φαίνεται πολλά υποσχόμενη.  :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31249
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  292
  • Reputation:   1789
  • Achievement Points:  292
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3067 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Αν συμβει αυτο που λες με την αλλαγη ονοματος, τοτε δεν μιλαμε για την mary jane αλλα για ενα νεο χαρακτηρα επηρρεασμενο απο την mary jane, οπου εκει η αλλαγη 'χρωματος' ειναι αρκετα πιο ευκολο να 'συγχωρηθει' ακομα και απο τους πιο απαιτητικους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31208
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  99
  • Reputation:   455
  • Achievement Points:  99
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3088 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Anyway... Έκατσα και μάζεψα τις καλύτερες από τις νέες φωτογραφίες που έχουν δημοσιευτεί και τις ανέβασα στο Google Drive. Όποιοι θέλετε να τις δείτε πατήστε το link. Enjoy!  :yahoo:

https://drive.google.com/drive/folders/0B9P3nvhtSOr_T0QwV2R4cFBaVVU?usp=sharing

image.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31208
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  99
  • Reputation:   455
  • Achievement Points:  99
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3088 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Σήμερα είναι η τελευταία μέρα των γυρισμάτων του Spider-Man Homecoming!  :blob7:

http://screenrant.com/spider-man-homecoming-filming-complete-tom-holland/

Πιστεύετε ότι θα δούμε κάποιο μικρό teaser trailer του Spider-Man στο NY Comic Con? (Αν και πιστεύω ότι πιο πιθανό είναι να δούμε κάποιο teaser trailer των Guardians of the Galaxy)

:update: Επίσης, ανέβασα κι άλλες behind the scenes-φωτογραφίες στο φάκελο, μαζί με ένα video που δείχνει τον Peter να προσπαθεί να προλάβει το σχολικό λεωφορείο (Tobey Maguire style): https://drive.google.com/drive/folders/0B9P3nvhtSOr_T0QwV2R4cFBaVVU?usp=sharing

Spider_Man_Homecoming_Tom_Holland.jpg

Επεξεργασία από Alex7795
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5989
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

προφανώς και θα δείξουν κάποιο teaser στο ΝΥ comic con. Θεωρώ περίεργο να μην δείξουν κάτι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31208
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  99
  • Reputation:   455
  • Achievement Points:  99
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3088 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

προφανώς και θα δείξουν κάποιο teaser στο ΝΥ comic con. Θεωρώ περίεργο να μην δείξουν κάτι.

Ελπίζω... Το περιμένω πως και πως! Απλά σκέφτομαι ότι θα θέλουν να προωθήσουν το Guardians of the Galaxy, γιατί βγαίνει πριν το Spider-Man και μπορεί να μη θέλουν να αποσπάσουν την προσοχή του κοινού από το Guardians. Και επίσης δεν ξέρω τι έχουν προλάβει να κάνουν από άποψη ειδικών εφέ. Είναι πολύ νωρίς ακόμα, μόλις σήμερα τελείωσαν τα γυρίσματα.  :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5989
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

κοίτα το μόνο που καταλαβαίνω αν δεν δείξουν κάτι ( το θεωρώ απίθανο) είναι όπως είπες αν η επεξεργασία των ειδικά εφέ είναι σε πολύ πρώιμο στάδιο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31208
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  99
  • Reputation:   455
  • Achievement Points:  99
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3088 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Από ότι φαίνεται, τα γυρίσματα του Spider-Man Homecoming πήγαν ΚΑΙ στο Βερολίνο. Ποιος ξέρει? Ίσως να είναι κάποιο flashback από τα γεγονότα του Civil War.  :)

0109.png

0110.png

0111.png

0112.png

0113.png

Εδώ οι υπόλοιπες φωτογραφίες στο φάκελο του Google Drive: 

https://drive.google.com/drive/folders/0B9P3nvhtSOr_T0QwV2R4cFBaVVU?usp=sharing

Επεξεργασία από Alex7795
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  31208
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  99
  • Reputation:   455
  • Achievement Points:  99
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3088 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Λέγεται ότι το πρώτο trailer του Spider-Man Homecoming θα βγει μαζί με το Rogue One, στις 16 Δεκεμβρίου.

http://comicbook.com/2016/11/17/first-spider-man-homecoming-trailer-to-debut-with-rogue-one-a-st/

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1020
  • Reputation:   6588
  • Achievement Points:  1021
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4400 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Άντε γιατί μας γκάστρωσαν...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  31208
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  99
  • Reputation:   455
  • Achievement Points:  99
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3088 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Άλλο ένα poster του Spider-Man Homecoming κυκλοφόρησε online! 

15195929_1565552383461328_44034120991595

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.