Μετάβαση στο περιεχόμενο

Χαμένες ταχυδρομικές αποστολές


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3749 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έχετε παρατηρήσει καμιά αύξηση στις χαμένες αποστολές/παραλαβές σας, κυρίως του εξωτερικού;

 

Προσωπικά δεν μου είχε τύχει ποτέ να χαθεί κάτι (από τα βάθη του χρόνου ~2000 με άπειρες κινέζικες αποστολές κατά καιρούς), αλλά έχουν χαθεί 2 δέματα το τελευταίο δίμηνο... Το ένα από amazon.com και το άλλο wordery (μέσω play.com) ενώ άλλο ένα που περιμένω τώρα έχει αργήσει αρκετά από books_any (μέσω amazon.co.uk αλλά αμερικάνικη αποστολή).

 

Ο Βασίλης/penguin μου είπε πως πάντα χάνονται από το amazon.com και έχω προβληματιστεί...

Επεξεργασία από totally_wired
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9879
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  929
  • Reputation:   9584
  • Achievement Points:  929
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5437 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Επ, δεν είπα ότι πάντα χάνονται, οι δικές μου δύο έχουν χαθεί. Μάλιστα την τελευταία που έκανα, αναγκάστηκα να ζητήσω να τη στείλουν στον αδερφό μου που μένει στο εξωτερικό και μου την έφερε στις γιορτές. 

 

Γενικότερα έχω θέμα με τις παραγγελίες αλλά φοβάμαι ότι φταίει το τοπικό κατάστημα των ΕΛΤΑ και/ή ο ταχυδρόμος της γειτονιάς μου. Έχω χάσει και από bookdepository παραγγελία ενώ ακόμα και αυτές που έρχονται, ξεπερνούν κατά πολύ τις 8 εργάσιμες που θέτουν οι ίδιοι ως χρονικό όριο παράδοσης για την Ελλάδα. Τωρινό παράδειγμα, έκανα παραγγελία στις 4 Δεκέμβρη και ακόμα περιμένω... :( 

 

Από την άλλη, από Fantagraphics (από Αμερική δηλαδή) δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το ταχυδρομείο. Έχω παραγγείλει καμιά 10αριά φορές ως τώρα και πάντα έρχονται γύρω στον 1-1μιση μήνα. Βέβαια έρχονται συνήθως σε ταχυδρομικό σάκο όχι σαν απλό χαρτονένιο δέμα, οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία αυτό. Αν τα προσέχουν περισσότερο αυτά, πχ. :thinking: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30807
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6150 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Χμ... Και νόμιζα ότι μόνο σε μένα συμβαίνει... Τον τελευταίο καιρό χάνω αρκετά μικροδέματα από ebay (με αποστολή από Κίνα). :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  264
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  251
  • Reputation:   950
  • Achievement Points:  251
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Είστε απολύτως σίγουροι οτι χάνονται και οτι δε φταίει η περίοδος των γιορτών + οι απεργίες που υπάρχουν αυτή την περίοδο? Μιλάτε για παλαιότερες παραγγελίες που δεν έφτασαν ποτέ? Προσωπικά αγοράζω από εξωτερικό(παντού) για τουλάχιστον 12-13 χρόνια και δεν έχει χαθεί ΠΟΤΕ πακέτο και ψωνίζω αρκετά πράγματα. Βεβαιωθείτε οτι δεν οφείλεται η απώλεια σε κάποιον άλλο ένοικο της πολυκατοικίας ή κάτι τέτοιο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3749 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Για το ένα είμαι 100% σίγουρος αφού το ξανά έστειλαν (χωρίς upgrade στο shipping) και όταν ήρθε τσέκαρα πως είχε την νέα ημερομηνία αποστολής. Το άκρως περίεργο ήταν πως ενώ αρχικά είχα κάνει 2 παραγγελίες (ίδιο μαγαζί, ίδια αποθήκη και ίδια ημερομηνία αποστολής αλλά 2 πακέτα) ήρθε μόνο η μια και αυτή μου την έδωσε ο ταχυδρόμος στα χέρια.

 

Το άλλο, το έστειλαν ξανά (με upgrade+tracking) και ήρθε μέσα σε 2 μέρες στην Ελλάδα (αλλά τώρα είπε να περάσει το σ/κ στο Κορωπί)...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26347
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Νομίζω ότι είναι σε μεγάλο βαθμό θέμα τοπικού ΕΛΤΑ και ταχυδρόμων...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3749 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το τοπίκ είναι σαφές... μιλάει για χαμένες αποστολές όχι για αργοπορημένες

 

Δηλαδή τι γίνεται στα τοπικά ελτά; έχει "ποντικούς" ή τους πέφτουν στο δρόμο;

 

Νομίζω ότι είναι σε μεγάλο βαθμό θέμα τοπικού ΕΛΤΑ και ταχυδρόμων...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26347
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Μπορεί ο ταχυδρόμος να το παρατάει όπου βρει και να "χάνεται"... :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17533
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Την προηγούμενη βδομάδα είχαν απεργία οι οδηγοί φορτηγών των ΕΛΤΑ. Σε συνδυασμό με τις γνωστές καθυστερήσεις των γιορτών, ελλείψεις προσωπικού κ.λ.π., είναι αναμενόμενο να υπάρχουν κάποιες καθυστερήσεις. Εγώ περιμένω κάτι από amazon.co.uk από τις 27/12 και 3 διαφορετικές αποστολές από bookdepository από 29/12, 31/12 και 3/1 αντίστοιχα. Ελπίζω από Τρίτη να γίνει κάτι, γιατί έχουν ανακοινώσει ότι τη Δευτέρα επιστρέφουν στην δουλειά οι οδηγοί.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3749 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

off-topic

 

Την προηγούμενη βδομάδα είχαν απεργία οι οδηγοί φορτηγών των ΕΛΤΑ. Σε συνδυασμό με τις γνωστές καθυστερήσεις των γιορτών, ελλείψεις προσωπικού κ.λ.π., είναι αναμενόμενο να υπάρχουν κάποιες καθυστερήσεις. Εγώ περιμένω κάτι από amazon.co.uk από τις 27/12 και 3 διαφορετικές αποστολές από bookdepository από 29/12, 31/12 και 3/1 αντίστοιχα. Ελπίζω από Τρίτη να γίνει κάτι, γιατί έχουν ανακοινώσει ότι τη Δευτέρα επιστρέφουν στην δουλειά οι οδηγοί.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17533
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

off-topic

 

Καλά φίλε, ότι πεις.....  :wall:  :wall:  :wall:

 

Με λίγη σκέψη θα καταλάβαινες ότι εννοούσα ότι λόγω των καθυστερήσεων που αναφέρω, ίσως να μην έχουν χαθεί οι αποστολές σου αλλά απλώς να έχουν καθυστερήσει.

Αν είσαι moderator του forum, τότε πάω πασο. Αν όχι, πήγαινε να κάνεις κουμάντο στα δικά σου post.

Επεξεργασία από jpentz
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3749 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Με λίγο διάβασμα θα καταλάβαινες το σκοπό του post...

 

μην τα παίρνεις τόσο εύκολα...  :beer:

 

Καλά φίλε, ότι πεις.....  :wall:  :wall:  :wall:

 

Με λίγη σκέψη θα καταλάβαινες ότι εννοούσα ότι λόγω των καθυστερήσεων που αναφέρω, ίσως να μην έχουν χαθεί οι αποστολές σου αλλά απλώς να έχουν καθυστερήσει.

Αν είσαι moderator του forum, τότε πάω πασο. Αν όχι, πήγαινε να κάνεις κουμάντο στα δικά σου post.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  264
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  251
  • Reputation:   950
  • Achievement Points:  251
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Σίγουρα υπάρχουν τέτοιοι "επαγγελματίες" που μπορεί να αφήσουν το πακέτο έξω στο πεζοδρόμιο και να σηκωθούν να φύγουν ΑΛΛΑ πιστεύω οτι καλύτερα πρέπει από την πλευρά μας να αποκλείσουμε όλα τα υπόλοιπα και μετά να πούμε οτι φταίνει τα ταχυδρομεία είτε αυτουνού που το στέλνει είτε τα δικά μας για τον λόγο οτι αν λέμε σε αυτόν που μας το στέλνει οτι χάνονται, ξαναστείλε, κάνε refund κτλ πολύ απλά μετά από λίγο δε θα στέλνει καθόλου και θα μπούμε σε μαύρη λίστα πωλητών. Προσπάθησε να σιγουρευτείς οτι δεν υπάρχει κλέφτης στην πολυκατοικία, βάλε ξεχωριστό ταχυδρομικό κουτί, συζήτησε το θέμα με το ταχυδρομείο ζητώντας να σου αφήνουνε ειδοποιητήριο και όχι το πακέτο γιατί υπάρχει αυτό το θέμα. Έχω ακούσει σε άλλη περίπτωση οτι σου δίνουνε μέχρι και το τηλέφωνο του ταχυδρόμου για να συνεννοηθείς που και τι ακριβώς(τώρα αν ίσχυε μόνο για εκείνη την περίπτωση δε ξέρω). Σε περίπτωση που σε γράψουνε(γιατί όπως είπαμε υπάρχουν και τέτοιοι), επικοινώνησε με κεντρικά ελτα και θα βρείς άκρη(εγώ μια φορά που χρειάστηκε να επικοινωνήσω η απάντηση ήταν άμεση). Τέλος ισχύουν από ότι έχω διαβάσει και εγώ αυτά που αναφέρει ο jpentz για τους λόγους που αργούν. Προσωπικά θα περίμενα μέχρι τις 45 ημέρες που μου δίνει το paypal(+20 μετά το claim) για να δώ τί θα γίνει με τα χρήματα κτλ. Θέλει ιδιαίτερη προσοχή το θέμα. Οι 8 εργάσιμες που αναφέρονται νομίζω δεν είναι τραγικός χρόνος για να φοβηθούμε οτι κάτι πάει στραβά. Σίγουρα έχουν φτάσει και σε 5. Πρέπει να προσαρμοστούμε στην τωρινή δυναμικότητα των ελτα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3749 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σίγουρα υπάρχουν τέτοιοι "επαγγελματίες" που μπορεί να αφήσουν το πακέτο έξω στο πεζοδρόμιο και να σηκωθούν να φύγουν ΑΛΛΑ πιστεύω οτι καλύτερα πρέπει από την πλευρά μας να αποκλείσουμε όλα τα υπόλοιπα και μετά να πούμε οτι φταίνει τα ταχυδρομεία είτε αυτουνού που το στέλνει είτε τα δικά μας για τον λόγο οτι αν λέμε σε αυτόν που μας το στέλνει οτι χάνονται, ξαναστείλε, κάνε refund κτλ πολύ απλά μετά από λίγο δε θα στέλνει καθόλου και θα μπούμε σε μαύρη λίστα πωλητών. Προσπάθησε να σιγουρευτείς οτι δεν υπάρχει κλέφτης στην πολυκατοικία, βάλε ξεχωριστό ταχυδρομικό κουτί, συζήτησε το θέμα με το ταχυδρομείο ζητώντας να σου αφήνουνε ειδοποιητήριο και όχι το πακέτο γιατί υπάρχει αυτό το θέμα. Έχω ακούσει σε άλλη περίπτωση οτι σου δίνουνε μέχρι και το τηλέφωνο του ταχυδρόμου για να συνεννοηθείς που και τι ακριβώς(τώρα αν ίσχυε μόνο για εκείνη την περίπτωση δε ξέρω). Σε περίπτωση που σε γράψουνε(γιατί όπως είπαμε υπάρχουν και τέτοιοι), επικοινώνησε με κεντρικά ελτα και θα βρείς άκρη(εγώ μια φορά που χρειάστηκε να επικοινωνήσω η απάντηση ήταν άμεση). Τέλος ισχύουν από ότι έχω διαβάσει και εγώ αυτά που αναφέρει ο jpentz για τους λόγους που αργούν. Προσωπικά θα περίμενα μέχρι τις 45 ημέρες που μου δίνει το paypal(+20 μετά το claim) για να δώ τί θα γίνει με τα χρήματα κτλ. Θέλει ιδιαίτερη προσοχή το θέμα. Οι 8 εργάσιμες που αναφέρονται νομίζω δεν είναι τραγικός χρόνος για να φοβηθούμε οτι κάτι πάει στραβά. Σίγουρα έχουν φτάσει και σε 5. Πρέπει να προσαρμοστούμε στην τωρινή δυναμικότητα των ελτα.

 

Εννοείται τo blacklisting σκέφτομαι...

 

Δεν μένω σε πολυκατοικία άρα έχω δικό μου κουτί, έχω μιλήσει με τον διανομέα και μου αφήνει χαρτάκι καθώς δεν λέει να αφήνει στην αυλή ότι δεν χωράει στο κουτί, στο ταχυδρομείο ζητάνε ταυτότητα ακόμα και στα μη συστημένα και η διευθύντρια των ΕΛΤΑ εδώ είναι αρκετά αυστηρή ώστε να είναι όλοι οι υπάλληλοι σούζα και εξυπηρετικοί. Πρόβλημα με τους γείτονες δεν έχω (νομίζω). Το μόνο πρόβλημα που έχω εντοπίσει είναι σε περίπτωση άδειας του διανομέα μου αλλά και σε αυτή την περίπτωση συνήθως ο αντικαταστάτης δεν μπορεί να βρει το σπίτι και τα αφήνει για όταν επιστρέψει ο κανονικός... :P.  Εάν πάρω στα ΕΛΤΑ και τους πω χάνονται δέματα θα μου πουν να τα στέλνω συστημένα... εσένα τι σου είπαν;

 

Τους λόγους που καθυστερούν τα δέματα μπορούμε να τους συζητήσουμε σε άλλο τόπικ... Προσωπικά αυτές τις δυο φορές που έχουν χαθεί περιμένα αρκετές ημέρες (~10) μετά την τελευταία μέρα της αναμενόμενης παράδοσης πριν επικοινωνήσω με τον πωλητή ενώ στα μαιλ μου τους έλεγα πως μπορώ να περιμένω άλλη μια εβδομάδα... ούτε τότε εμφανίστηκαν. Επειδή έχω κάνει και εγώ αρκετές αγορές ξέρω τι παίζει με τις ημερομηνίες και την περίοδο των Χριστουγέννων. Συνήθως πέφτουν μέσα με επικρατέστερη ημέρα παράδοσης την τελευταία αναμενόμενη ή την επόμενη. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  264
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  251
  • Reputation:   950
  • Achievement Points:  251
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Το καλό είναι οτι το έχεις ψάξει αρκετά. Η μοναδική φορά που πίστευα οτι είχα πρόβλημα με πακέτο αυτό έφτασε 31 ημερολογιακές ημέρες μετά την αποστολή. Γενικά μπορούν να συμβούν διάφορα λάθη, όπως να το στείλουν σε λάθος κέντρο διανομής που κάτι τέτοιο μπορεί να αργήσει την παράδοση πάρα πολλές ημέρες(από άμαζον το είχαν στείλει σε περιοχή που βρίσκεται 75χμ μακριά από εδώ και ενώ όλα τα στοιχεία ΤΚ κτλ ήταν σωστά!! Και με πήραν τηλέφωνο από το εκεί ταχυδρομείο, οπότε να έχεις γραμμένο το κινητό σου στα στοιχεία βοηθάει όπως αποδείχτηκε σε εμένα). Για αυτό που έγραψα για τα κεντρικά ελτα είναι οτι όταν τους πείς για κάποιο πρόβλημα(στην περίπτωση σου για χαμένα πακέτα) είναι κάτι που ΟΝΤΩΣ το ψάχνουν με το τοπικό ταχυδρομείο και δεν πατιέται το delete στο mail σου. Στη δική μου περίπτωση το θέμα ήταν ανοιχτό και γίνονταν έλεγχοι για 5 μήνες ωστέ να σιγουρευτούν τα ελτα οτι το τοπικό ταχυδρομείο μπορεί να κάνει τη δουλειά του πράγμα που ούτε και εγώ περίμενα να το έχουν πάρει τόσο σοβαρά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7472
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  80
  • Reputation:   537
  • Achievement Points:  80
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5605 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και εγώ έχω ένα τέτοιο θέμα αυτές τις μέρες με ένα πακέτο το οποίο δεν ήρθε διότι περιμένω ένα δέμα απο αγγλία το οποίο στάλθηκε απο 27 νοέμβρη και ακόμη περιμένω. Λέτε αύριο να πάρω στα κεντρικά να ρωτήσω?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4388
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  238
  • Reputation:   1326
  • Achievement Points:  238
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5947 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Μάλλον έχω σταθεί τυχερός και δεν μου έχει χαθεί ποτέ τίποτα, αλλά καθυστερήσεις ειδικά σε περιόδους χριστουγέννων είναι σύνηθες φαινόμενο. Ήδη κι εγώ απο bookdepository περιμένω καθυστερημένες παραδόσεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 years later...

  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4143
  • Reputation:   32418
  • Achievement Points:  4321
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Ήθελα κάτι να ρωτήσω και θα το γράψω εδώ μιας και δεν βρήκα πιο κατάλληλο θέμα.

Παράγγειλα κάτι με ΕΛΤΑ, με το φθηνό τρόπο αποστολής(1.50€).
Έχω το barcode να το αναζητήσω στο tracking.
Το δέμα έφυγε Τρίτη από Αθήνα και έφθασε ξημερώματα Πέμπτης στα κεντρικά της Θεσσαλονίκης.
Αλλά από τότε δεν υπάρχει ενημέρωση στην αναζήτηση των ΕΛΤΑ.
Τους πήρα σήμερα τηλέφωνο και μου είπαν πως όντως υπάρχει καθυστέρηση και θα έπρεπε να είχε γίνει η ταξινόμηση.
Μου είπαν όμως ότι είναι στα πλαίσια του φυσιολογικού και όταν ρώτησα αν υπάρχει περίπτωση να έχει χαθεί, μου απάντησαν κατά πάσα πιθανότητα όχι.
Αλλά ούτε μου το απέκλεισαν τελείως.
Ίσως λέει κάπου να παράπεσε στο κατάστημα :confuse: ή να υπάρχει ασάφεια στα στοιχεία.
Και μου έδωσαν ένα τηλέφωνο να πάρω το κεντρικό κατάστημα της Θεσσαλονίκης αύριο.

Σας έχει τύχει ποτέ παρόμοιο για δέμα εσωτερικού με barcode;
 

Επεξεργασία από laz33
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31933
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  373
  • Reputation:   3402
  • Achievement Points:  373
  • Days Won:  3
  • With Us For:  2642 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Ναι μου έχει τύχει πρόσφατα από Θεσσαλονίκη > Αθήνα και λέω να μην ανησυχείς και να περιμένεις κι άλλο :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4527 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Οχι, σε συνολο 50-60 παραλαβων σε διαστημα 3 ετων με απλο δεμα ελτα δεν εχασα ποτέ κανενα δεμα. Πιστευω οτι θα βγαλεις ακρη μιλωντας με τα κεντρικα, και θα βρεθει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.