Μετάβαση στο περιεχόμενο

GreekComicFan

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
OMG ZOMBIE!
Σενάριο/Kείμενα:
Νικόλας Στεφαδούρος
Σχέδιο:
Νικόλας Στεφαδούρος
Εκδοτική:
Hμερ. έκδοσης:
11-2014
Εξώφυλλα:
3 + 3 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
3
Κατηγορία:
Αυτοτελές
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Καρφίτσα
Περιεχόμενο:
Χιουμοριστικό
Μέγεθος:
16.0 x 23.5
Σελίδες:
52
Χρώμα:
Έγχρωμο (ΕΓΧ)
Προέλευση:
Ελληνική
ISBN:
1) 978-618-80597-2-6, 2) 978-618-80597-3-3, 3) 978-618-80597-8-8
Ονομαστική τιμή:
7.50€

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116936
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6182 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

OMGZOMBIE_0001.jpg  OMGZOMBIE_0002.jpg  OMGZOMBIE_0003.jpg

 

 

Σε μια απροσδιόριστη χρονικά εποχή, που μοιάζει με το σήμερα (και το όποιο σήμερα), ένα ζόμπι με το όνομα Μισέλ, ο οποίος μεταμορφώθηκε σε νεκροζώντανη σάπια σάρκα με τον πιο απροσδόκητο τρόπο, περιφέρεται αναζητώντας ζωντανούς για κολατσιό. Σε αντίθεση με τα άλλα ζόμπι όμως, ο Μισέλ, ο οποίος ήταν γκέι, θρήσκος και χορτοφάγος, μπορεί και σκέφτεται, φιλοσοφώντας την κατάσταση του ανάμεσα στις μπουκιές φρέσκιας σάρκας που κατεβάζει!

 

Αυτή είναι πάνω κάτω η υπόθεση του στριπ του Stef, το οποίο είχε εμφανιστεί αρχικά στην σελίδα Comic Book Bubble, πριν αποφασίσει να το συνεχίσει ο δημιουργός ως έντυπη σειρά. Σύμφωνα με το site του εκδότη, το τεύχος βγήκε αρχικά στις 20 Οκτώβρη, με την επίσημη παρουσίαση να γίνεται όμως στις 22 Νοέμβρη στην έκθεση Μισό Λεπτό - 13η Έκθεση Κόμικς & Eπιτραπέζιων Παιχνιδιών Θεσσαλονίκης. Το τεύχος έχει επίσης τυπωθεί σε 665 αντίτυπα (το 666 το έφαγε ο Τομάς, το σκουλήκι).

 

Συμπαθητικό concept, συμπαθητικό σχέδιο και καλός χρωματισμός, αλλά δεν μπορώ να πω πως το βρήκα τίποτα ιδιαίτερο σεναριακά, αλλά ούτε και στο χιούμορ του. Επιπλέον βρήκα το μπρος-πίσω μεταξύ παρελθόντος και παρόντος (ή μήπως ήταν μέλλοντος; ) κάπως άτσαλα στην εκτέλεση τους. Γενικά, είναι ξεκάθαρο πως ήταν ένα free-form webcomic ακόμα και αν δεν σας το πει κανείς.Το ίδιο το concept είναι το μόνο που το σώζει και αφήνει ελπίδες για μια καλύτερη συνέχεια στο δεύτερο τεύχος, που όπως μας ενημέρωσαν στην παρουσίαση που έγινε στην ΛΕΦΙΚ είναι σε στάδιο προετοιμασίας. Απλά θα πρέπει, εφόσον συνεχίζεται ως σειρά, τα στριπς να έχουν μια πιο σφικτή θεματική σχέση και ας είναι αυτόνομα, μιας και άλλη εντύπωση κάνουν όταν διαβάζονται μαζεμένα. :)

 

Ευχαριστούμε για τα υπόλοιπα εξώφυλλα τον Indian.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13516
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  663
  • Reputation:   3861
  • Achievement Points:  663
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4915 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το διάβασα!

Πρώτα από όλα, είναι μια προσεγμένη έκδοση. Το περιεχόμενο σε αποζημιώνει, είναι ευκολοδιάβαστο, έχει όμορφο σκίτσο, που εξυπηρετεί το όλο κόνσεπτ, όμορφα χρώματα και το χιούμορ του Νικόλα, είναι όλα τα μυαλά εεεε λεφτά ήθελα να πω.

Πιστεύω ότι όσοι είναι φαν του είδους...και μη, θα το απολαύσουν όπως και εγώ .Αναμένουμε συνέχεια Νικόλα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Το τελείωσα μόλις. Τ' αστεία ήταν στην πλειονότητά τους επιτυχημένα και το σχέδιο/χρωματισμός πολύ ωραία. Θα συμφωνήσω με τον GCF πως χρειάζεται μια πιο σφιχτή πλοκή, κάτι που πιστεύω ότι θα δούμε στο επόμενο τεύχος. All in all, ένα ευχάριστο ανάγνωσμα και μια ιδιαίτερα ελπιδοφόρα προσπάθεια.  :up:

Επεξεργασία από GeoTrou
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10656
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  29
  • Reputation:   295
  • Achievement Points:  29
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5391 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Πολύ σωστές, πιστεύω, όλες οι παραπάνω παρατηρήσεις και τα περισσότερα τα διαπιστώνω και μόνος μου. Το συγκεκριμένο κόμιξ ξεκίνησε με την προοπτική της αυτοτελούς σελίδας (με κάποιο στόρι πάντα πίσω), που δημοσιευόταν εβδομαδιαία στο Comic Book Bubble και στην πορεία έγινε ολόκληρη ιστορία, πράγμα που φαίνεται νομίζω. Το επόμενο θα είναι πολύ πιο δεμένο σαν ιστορία γιατί δεν πρόκειται να ανέβει online όπως το πρώτο, και θα ολοκληρωθεί πρώτα το σενάριο και μετά θα γίνει πράξη ;) Ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια, είναι πολύ χρήσιμα (ακόμα και τα αρνητικά) για τα επόμενα βήματα :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94890
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4645 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Πρόκειται νομίζω για μία πολύ φιλόδοξη προσπάθεια και νομίζω ότι θα είναι καλοτάξιδη…!

 

Το σενάριο το βρήκα λίγο χλιαρό και κάποια από τα σκέτς όχι και τόσο χιομοριστικά,ενώ κάποια άλλα σου άφηναν ένα χαμόγελο στα χείλη…!Πιστεύω ότι θέλει λίγη περισσότερη δουλειά στον τομέα αυτόν,αλλά φυσικά δεν είναι σωστό να κρίνουμε ένα κόμικ τόσο νωρίς…!Ο σκελετός πάντως είναι πολύ καλός κι έξυπνος με τον Τομάς να είναι πολύ μούρη…! :P Επίσης μου άρεσαν αρκετά και τα flash backs που γίνονται χωρίς υπερβολές και μας βάζουν καλύτερα στην υπόθεση του έργου…!

 

Το σχέδιο είναι πολύ ωραίο,γελοιογραφικό που σε κάνει να γελάς με την σκηνή πριν αρχίσεις να διαβάζεις το κείμενο…!Βέβαια καλώς έβαλε ο εκδότης την ετικέτα στο οπισθόφυλλο ότι απευθύνεται σε παιδιά άνω των 15 ετών…!Έχει αρκετές σκηνές ωμής σπλατεριάς,αλλά δεν νομίζω να είναι κάτι το παράξενο…!Όταν στον τίτλο υπάρχει η λέξη “Zombie” τι θα περίμενε κανείς…? ;)

 

Το χρώμα μπορώ να πω ότι το βρήκα εξαιρετικό…!Μου αρέσει πολύ…!Όταν είδα μερικά previews από τον δημιουργό είχα εκφράσει την αντίρρησή μου για τον έντονο χρωματισμό…!Τώρα όμως που το βλέπω τυπωμένο μπορώ να πω ότι δείχνει πολύ όμορφα…!Εμένα προσωπικά δεν με κούρασε…!

 

Τέλος η ποιότητα της έκδοσης είναι εξαιρετική…!Χοντρό εξώφυλλο και εσωτερικές σελίδες και ιλουστρασιόν χαρτί συνθέτουν ένα πολύ ωραίο και καθαρό τευχάκι που θα αντέξει στον χρόνο και στο συχνό ξεφύλλισμα…!

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1506
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  410
  • Reputation:   4261
  • Achievement Points:  410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Αυτό για τον Τομάς ρε παιδιά... είναι παρεξηγημένος και υποτιμημένος! Ο Τομάς είναι όλα τα λεφτά!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7472
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  80
  • Reputation:   537
  • Achievement Points:  80
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5625 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και εγώ το πήρα στην έκθεση της θεσσαλονίκης και οφείλω να ομολογήσω πως μου άρεσε πολύ.  Και το σχέδιο και τα χρώματα είναι πολύ ωραία ελπίζω να έχει μεγάλη συνέχεια.

Επεξεργασία από koslak
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13516
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  663
  • Reputation:   3861
  • Achievement Points:  663
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4915 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

fanart του Μισέλ , για τον φίλο μου τον Νικόλα.

 

post-13516-0-74966300-1420712626_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76868
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5861 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σε γενικές γραμμες συμφωνω με την αποψη του GreekComicfan :)

 

Η ιδεα μου αρεσε, το σχέδιο κι ο χρωματισμός ήταν πετυχημενα και ταιριαστα, αλλά η σεναριακη δομή ηταν πολύ χαλαρή και τo χιουμορ δεν ηταν τόσο του γουστου μου :)

 

Φαίνεται πάντως ότι ο δημιουργός έχει δυνατότητες και ελπίζω να δουμε κι άλλα κόμικς του στο μελλον :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 10 months later...

  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94890
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4645 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Τα εξώφυλλα του OMG Zombie! # 02...!

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

 

 

Γι'άλλη μία φορά το σχέδιο είναι πάρα πολύ ωραίο και η παλέτα των χρωμάτων είναι,κατά την γνώμη μου,εξαιρετική...!Αυτός ο συνδυασμός του έντονου κόκκινου και του πράσινου δείχνει πολύ ζωντανός...!Όσο ζωντανός μπορεί να είναι σε ένα κόμικ με ζόμπι...! :P

 

Όσον αφορά το σενάριο νομίζω ότι εξακολουθεί να θέλει λίγο περισσότερη δουλειά,αν και την ροή του δεύτερου τεύχους την βρήκα πιο ενδιαφέρουσα σε σχέση με το πρώτο...!Υπάρχουν μερικά πετυχημένα αστεία του Τομάς (ο οποίος τα "σπάει" γι'ακόμα μία φορά),αλλά σίγουρα θα προτιμούσα περισσότερο χιούμορ σε μία τέτοια σειρά...!Πολύ καλή επιλογή η εισαγωγή ενός villain χαρακτήρα στο τέλος του τεύχους,που μας προϊδεάζει για το επόμενο...!

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Όντως συνεχίζει να έχει τα θεματάκια του, τουλάχιστον σεναριακά. Όσοι δεν ξετρελάθηκαν από το πρώτο ή δεν τους άρεσε, μπορούν να μην επενδύσουν.

Το σχέδιο βέβαια είναι πολύ καλό και μου φαίνεται σημαντικά βελτιωμένο.

Πάντως εγώ τη βρίσκω, οπότε θα το συνεχίσω. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94890
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4645 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Πάντως εγώ τη βρίσκω, οπότε θα το συνεχίσω. :P

 

Εννοείται...! :yes:

 

Το σενάριο στο πρώτο τεύχος είχε περισσότερα χιουμοριστικά στοιχεία ενώ το σενάριο στο δεύτερο αρχίζει να έχει έναν σκελετό και μία πιο "σοβαρή" υπόθεση...!Θα το ακολουθήσω κι ελπίζω να πάει καλύτερα...! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3769 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

Το σενάριο στο πρώτο τεύχος είχε περισσότερα χιουμοριστικά στοιχεία ενώ το σενάριο στο δεύτερο αρχίζει να έχει έναν σκελετό και μία πιο "σοβαρή" υπόθεση...!Θα το ακολουθήσω κι ελπίζω να πάει καλύτερα...! :)

 

Το πρώτο τεύχος δεν είχε ούτε σενάριο, ούτε χιουμοριστικά στοιχεία με την έννοια του gag (ή και με οποιαδήποτε άλλη). Είχε ωραίο σχέδιο, και ωραίο χρωματισμό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 10 months later...

  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1366
  • Reputation:   9818
  • Achievement Points:  1382
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3075 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

Το τρίτο και τελευταίο μέρος του «OMG, Zombie!» έρχεται στο AthensCon. Μου αρέσει που και πάλι τα αντίτυπα είναι 665. :P
Παραθέτω από webcomics.gr:

 

OMG, Zombie! #3!, πρεμιέρα του τέλους στο AthensCon!
post-31217-0-86399000-1478134212_thumb.jpg

OMG, Zombie! #3
(γνωστό και ως)
Έρχεται το Τέλος!

Στην μεταποκαλυπτική εποχή του… όποτε, και αρκετά χρόνια πριν το… κάποτε, ο Μισέλ είναι… ζόμπι, είναι… gay, είναι θρήσκος και μπορεί και σκέφτεται (και μιλάει)!

Ο Μισέλ και η παρέα του έχουν φτάσει έξω από την πόλη των Ξυπνητών, αλλά η Ξανθιά Υπερζόμπι χρησιμοποιεί ένα τέχνασμα και παγιδεύει όλη την ομάδα, εκτός από τον Μισέλ και τη Φελίσια, που ξεφεύγουν!

Θα καταφέρουν οι δυο τους να σώσουν τους φίλους τους; Θα σώσουν τελικά τον κόσμο ή είμαστε όλοι καταδικασμένοι; Θα γίνει ο Μισέλ ξανά άνθρωπος; Τελικά με εκείνο το τσάι και τα κουλουράκια, τι θα γίνει;!

Μυαλά και χέρια: Stef
Χρώμα:  Χρήστος Γούσης (flat) & Μίλτος Καρπονίδης
Είδος: Drama Queen, Τρόμου, Κωμωδία
Ημερομηνία Κυκλοφορίας: 3 Δεκεμβρίου 2016, πρώτη παρουσίαση στο AthensCon 2016
Μέγεθος: 16,5 Χ 23,5 εκατοστά, 68 Έγχρωμες Σελίδες
Ποσότητα: 665 αναρίθμητα τεμάχια (το τελευταίο μας το έφαγε ο Τομάς – όξω από ‘δω)
ISBN: 978-618-80597-8-8
Τιμή: 7,50 6,50 ευρώ. Δεχόμαστε πληρωμές και σε φρέσκια σάρκα.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1366
  • Reputation:   9818
  • Achievement Points:  1382
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3075 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

OMG Zombie! #3 Advanced Review

 

Αν τα βάλετε κάτω, ολόκληρη η ιστορία του ανθρώπινου είδους έχει σημαδευτεί από 1 και μόνο φρούτο. Το μήλο. Για ένα μήλο δεν έφυγαν απ τον παράδεισο ο Αδάμ και η Εύα; Το μήλον της έριδος δεν ήταν η αιτία να φαγωθούν μεταξύ τους η Τροία με την Ελλάδα; Ο Steve Jobs μανταρίνι έβαλε για σήμα στην τρανή εταιρία του; Όχι δα! Μήλο έβαλε!
post-31217-0-18483300-1480379090_thumb.jpg
Έτσι και στη τριλογία «OMG Zombie!» πρωταγωνιστής είναι ΤΟ μήλο! Το μήλο απ το οποίο προκλήθηκε η σιχαμερή και άκρως άβολη και δυσάρεστη ζομποαποκάλυψη!
 
Φτάσαμε αισίως στο τρίτο βιβλίο «OMG Zombie!» του Νικόλα Στεφαδούρου και των εκδόσεων Webcomics, στο βιβλίο όπου όλα τελειώνουν! Αλλά για να κατανοήσουμε πως τελειώνει κάτι, πολύ συχνά, θα πρέπει να επικεντρωθούμε στο πως ξεκίνησε!
 
Το «OMG Zombie! #3» κινείται σε 2 άξονες. Σε πρώτη φάση θέτει σκοπό να μας εξηγήσει πως φτάσαμε στη ζομποαποκάλυψη, ενώ παράλληλα έχει χρέος σε όλους εμάς να συνεχίσει την εξιστόρηση της περιπέτειας του Μισέλ και της τρελής παρέας του, η οποία βρισκόταν σε κρίσιμο στάδιο στο φινάλε του δεύτερου τεύχους.
 
Οι φίλοι του Μισέλ βρίσκονται σε θανάσιμο κίνδυνο καθώς έχουν απαχθεί από τη ξανθιά αρχηγό υπερζόμπι, η οποία τους έχει μεταφέρει σε μία πόλη με ζόμπια που ελέγχει. Ο Μισέλ λοιπόν και η γκοθού γκόμενα του θα πρέπει να βρουν ένα τρόπο να μπουκάρουν μέσα και να γλυτώσουν τους φίλους τους, προτού τους φάνε ή γλεντήσουν ποικιλοτρόπως τα υπέροχα κωλαράκια τους…
 
Τα πράγματα θα αρχίσουν να πηγαίνουν καλύτερα όταν ο Μισέλ και η γκοθού γκομένα του θα συναντήσουν μερικούς συμμάχους με εξαιρετικές ικανότητες μάχης! Όλοι μαζί τότε μπουκάρουν στη πόλη με σκοπό να σώσουν τους αθώους φίλους του Μισέλ και να φτάσουν στο πρόσωπο κλειδί πίσω απ τη ζομποαποκάλυψη, το οποίο βρίσκεται  κι αυτό εκεί αιχμάλωτο απ τα ζόμπια.
 
Ακολουθούν μια επική μάχη τεσσάρων καρέ αντί 30 σελίδων (!), μπόλικη αγωνία, καναδυό ανατροπές, μια συγκινητική σκηνή, και ένα φινάλε, μα ένα φινάλε, που θα σας κάνει να παραμιλάτε! Εγώ βασικά έχω διαβάσει τις τελευταίες σελίδες ξανά και ξανά και δεν το χορταίνω!
Το «OMG Zombie! #3» είναι από πλευράς πλοκής το καλύτερο της τριλογίας. Η ιστορία ρέει αβίαστα πάνελ με το πάνελ και σελίδα με τη σελίδα. Οι πρωταγωνιστές καταφέρουν και να εξελιχθούν περαιτέρω αλλά να φτάσει κι ο καθένας απ αυτούς στην ολοκλήρωση του. Υπάρχει ισορροπία μεταξύ των κωμικών και δραματικών σκηνών και μια φυσική εναλλαγή τους ,η οποία δεν κουράζει τον αναγνώστη και επίσης βοηθά στην επίτευξη κορύφωσης του έργου.
 
Το σχέδιο του Στεφαδούρου συνεχίζει να μας εκπλήσσει θετικά με την εξέλιξη του όλα αυτά τα χρόνια. Οι χαρακτήρες που απεικονίζει είναι πεντακάθαροι, λεπτομερέστατοι, και με ένα μπρίο που σπάνια συναντάς στην ελληνική σκηνή comics. Εξαιρετική δουλειά επίσης με τα χρώματα από τους Χρήστο Γούση (flat) & Μίλτο Καρπονίδη, οι οποίοι απογείωσαν τα καταπληκτικά σχέδια του Νικόλα Στεφαδούρου!
 
Μη χάσετε λοιπόν στο AthensCon, το διήμερο 3-4 Δεκεμβρίου στο κλειστό στάδιο Tae Kwon Do Παλαιού Φαλήρου, το «OMG Zombie! #3», το επικό φινάλε της υπέρτατης ζομποιστορίας με τους πιο κουλούς αλλά και αγαπητούς πρωταγωνιστές που γνωρίσατε ποτέ!
 
 
Βαθμολογία: 9/10

 

πηγή
 
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1506
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  410
  • Reputation:   4261
  • Achievement Points:  410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Να σημειωθεί η φράση " προτού τους φάνε ή γλεντήσουν ποικιλοτρόπως τα υπέροχα κωλαράκια τους…"

Έπεσα κάτω από τα γέλια!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94890
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4645 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Το εξώφυλλο και το οπισθόφυλλο του τεύχους # 3,που σηματοδοτεί το τέλος της σειράς...!

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

 

 

ISBN τρίτου τεύχους : 978-618-80597-8-8

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6055 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Συμπαθητικό. Αξιοπρεπέστατο και το χιούμορ των λογοπαιγνίων ήταν πετυχημένο. Ενώ είναι ένα κόλπο που έχει χρησιμοποιηθεί από πάααρα πολλούς, εδώ λειτουργεί φρέσκα με τα ζόμπι. Έκανα και γω ένα :P

 

Θέλω να αναφέρω ότι αγόρασα και τα τρία αλμπουμάκια χτες στο Athenscon. Και ο εκδότης και ο σκιτσογράφος το σχολιάσανε. Θετικά εννοείται. Γιατί το αναφέρω; Γιατί υπήρχε κάποιος έλληνας δημιουργός που με το χαρακτηριστικό του ταπεραμέντο ξυνίστηκε όταν του πήγα 5 τομάκια δουλειών του να μου τα υπογράψει. Άντε, λες, ήθελε να κάνει χιούμορ. Συνέχισε και υπόγραψε τελικά και τα 5 σχολίαζοντας όμως ότι θα έπρεπε να είμαι ευχαριστημένος με ένα. Ξέρει να τα κάνει %^*&*(@  όπου σταθει και όπου βρεθεί.

 

Νικόλαε Στεφαδούρο, περιμένουμε την επόμενη ιδέα σου :clap2:
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10656
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  29
  • Reputation:   295
  • Achievement Points:  29
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5391 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

 

Συμπαθητικό. Αξιοπρεπέστατο και το χιούμορ των λογοπαιγνίων ήταν πετυχημένο. Ενώ είναι ένα κόλπο που έχει χρησιμοποιηθεί από πάααρα πολλούς, εδώ λειτουργεί φρέσκα με τα ζόμπι. Έκανα και γω ένα :P

 

Θέλω να αναφέρω ότι αγόρασα και τα τρία αλμπουμάκια χτες στο Athenscon. Και ο εκδότης και ο σκιτσογράφος το σχολιάσανε. Θετικά εννοείται. Γιατί το αναφέρω; Γιατί υπήρχε κάποιος έλληνας δημιουργός που με το χαρακτηριστικό του ταπεραμέντο ξυνίστηκε όταν του πήγα 5 τομάκια δουλειών του να μου τα υπογράψει. Άντε, λες, ήθελε να κάνει χιούμορ. Συνέχισε και υπόγραψε τελικά και τα 5 σχολίαζοντας όμως ότι θα έπρεπε να είμαι ευχαριστημένος με ένα. Ξέρει να τα κάνει %^*&*(@  όπου σταθει και όπου βρεθεί.

 

Νικόλαε Στεφαδούρο, περιμένουμε την επόμενη ιδέα σου :clap2:

 

 

Ευχαριστώ πολύ για την τρίτομη αγορά και τα καλά λόγια και μου κάνει εντύπωση που υπάρχει δημιουργός που δεν ενθουσιάζεται όταν υποστηρίζονται τα έργα του :D Μακάρι να μου τα φέρνατε ανά 5άδες να τα υπογράφω, πάρτυ θα έκανα! χαχα ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94890
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4645 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Πολύ όμορφα τελειώνει ο Στεφαδούρος το ταξίδι στον κόσμο του Μισέλ και της παρέας του...!Το σενάριο στο τελευταίο τεύχος έχει πάρει στοιχεία από την Χολιγουντιανή σκηνή...!Μου θύμισε έντονα Resident Evil...! :D Κι όπως μας εκμυστηρεύτηκε ο ίδιος ο δημιουργός,έχει βάλει ήρωες από άλλες δουλειές του,ως guests...! :best: Το φινάλε,κωμικό και μακάβριο,αφήνει υποσχέσεις για το μέλλον...!Το μοναδικό ατόπημα που εννοείται ότι δεν θα το συγχωρήσω ποτέ ήταν

ο θάνατος του Τομάς...!  :moutra2: 

 Σχεδιαστικά ήταν επίσης ικανοποιητικό και με ολοζώντανα χρώματα...!Πολλά μπράβο Νικόλα...! :respect:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1506
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  410
  • Reputation:   4261
  • Achievement Points:  410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Νομίζω ότι το spoiler σου δεν θα του το συγχωρήσω ποτέ.

Ποτέ.

Ποτέ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10656
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  29
  • Reputation:   295
  • Achievement Points:  29
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5391 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Πολύ όμορφα τελειώνει ο Στεφαδούρος το ταξίδι στον κόσμο του Μισέλ και της παρέας του...!Το σενάριο στο τελευταίο τεύχος έχει πάρει στοιχεία από την Χολιγουντιανή σκηνή...!Μου θύμισε έντονα Resident Evil...! :D Κι όπως μας εκμυστηρεύτηκε ο ίδιος ο δημιουργός,έχει βάλει ήρωες από άλλες δουλειές του,ως guests...! :best: Το φινάλε,κωμικό και μακάβριο,αφήνει υποσχέσεις για το μέλλον...!Το μοναδικό ατόπημα που εννοείται ότι δεν θα το συγχωρήσω ποτέ ήταν

ο θάνατος του Τομάς...!  :moutra2: 

 Σχεδιαστικά ήταν επίσης ικανοποιητικό και με ολοζώντανα χρώματα...!Πολλά μπράβο Νικόλα...! :respect:

 

 

:beer:

 

χαχαχα ευχαριστώ πολύ για τα καλά λόγια και λυπάμαι για το ατόπημα, αλλά έπρεπε ο (γκούχου γκούχου σπόιλερ) να πεθάνει! :D :D 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.