Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απίστευτα στο GC και την ΛΕΦΙΚ


germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  30701
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  342
  • Reputation:   2053
  • Achievement Points:  342
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3371 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Δεν ειναι κατι τοσο τρελο και το εχω ξαναπει σε καποιο αλλο θεμα,αλλα εχει ως εξης η ιστορια μου :

Φρικη μετα απο καταμετρηση τευχων περσι>σταθμος ζωης/checkpoint οπου μπηκε βιδα στη θεση της και αποφασιζω να παρω τα κομικς που μου ειχαν λειψει οπως οποιοδηποτε ενδιαφερον τετοιου ειδους στα σοβαρα>ψαξιμο στο ιντερνετ σαν μονοδρομος προς αναπληρωση και αναζητηση τευχων.

Ετσι κανονιζω με 4 ατομα μεσω νετ να βρεθουμε για τις συναλλαγες στο κεντρο.Ημουν τελειως απειρος , λιγο καχυποπτος και γενικα επειδη ειμαι "αγγλος" στα του timing και της τυπικοτητας ελεγα πως δεν χρειαζεται ανταλλαγη τηλεφωνων παροτι (ΕΥΤΥΧΩΣ!!!) ανταλλαξα με ολους.Αψογος συντονισμος ολων των υπολοιπων και λογω κινησης καθυστερω παρα πολυ (ποσο να'ταν μια με μιαμιση ωρα επιπλεον απο την μια που απαιτειται για να φτασει το λεωφορειο πατησια)!Ευτυχως που ειχαμε ανταλάξει τηλεφωνα και καταφερα να ενημερωσω για το φυασκο ειδαλως ως τωρα δεν θα ειχα χωνεψει αυτο που θα ειχε γινει.

1)Το πρωτο ατομο με το οποιο κανονισα συναλλαγη μεσω νετ στη ζωη μου...(βλ.2)

2)...ηταν στην λεσχη την πρωτη φορα που την επισκεφτηκα και μαλιστα ειναι και βαρδιουχος (εκτος απο μοντ εδω)!

3)Το πρωτο ατομο που μου εστειλε ποτε δεμα και ηταν η αφορμη για να παω στη λεσχη (του το ζητησα και ο ιδιος γιατι ηθελα να περασω πολυ καιρο και χωρις πιεση ωστε να σπασει το ροδι δεν με εκοβα...) ενω δεν το ηξερα φυσικα ειναι επισης mod εδω και το πιο απιστευτο ειναι πως ο φιλτατος απο Αθηνα που μετεφερε το δεμα για μενα στην λεσχη (admin εδω) και του ειμαι ευγνομων δεν μ'εχει banαρει (πραγμα που περιμενα σε 1-2 περιπτωσεις οπως εξοικιωνομουν και ακομα στην προσαρμογη ειμαι με μια καποια προοδο θελω να πιστευω :P ).

Πολλες πρωτιες λοιπον!!!!Καταληγει να'ναι ψιλοαπιστευτη η τυχη μου στο θεμα τωρα που τα βλεπω μαζεμενα!!!Επισης στην λεσχη εχω δει καποια ατομα τα οποια καπου πρεπει να εχω ξαναδει χροοοονια πριν αλλα ακομα σκαλιζω την μνημη μου παροτι δεν λεει να "σκαφτει" το αλτζχαιμερ!

Τελος θα ηταν απιστευτο και το σκεφτομουν οταν πρωτομπηκα να ψαξω μπας και βρω εδω εναν παλιοφιλο (Λεωνιδα απο Μελισσια) που εχω να δω κοντα 15+ χρονια,με τον οποιο διαβαζαμε κομικς και παιζαμε με καρτες μικροι (του ειχα μαθει σε σχολικη εκδρομη στο μοναστηρακι παλαιοβιβλιοπωλειο και πηρε σχεδον μεσα απο τα χερια μου το αλμανακο #1 ξεφωνιζοντας σε κλασμα δευτερολεπτου "το ειδα πρωτος" :P ).Θα ηταν το μονο μερος στο ιντερνετ που πιστευω πως θα ειχα ελπιδες να τον βρω για να'μαι ειλικρινης.Μην τρολαρει κανεις παρακαλω :P

Ευχαριστω το μουσι του Αλαν Μουρ που προστατευει τη λεσχη& to GC και εστειλε αυτους τους ανθρωπους στον δρομο μου (που εστρωσε με γαρυφαλα) ωστε να ξαναρχισει μια και καλη το λιωσιμο με την καλυτερη υποδοχη. :respect: :respect: :respect:

 

 

Υ.γ:Στο τελος οποιος ασχολειται με κομικς θελω να πιστευω πως με καποιο τροπο θα συνδεεται με το φορουμ η την λεσχη και θα σταματησουν ολα αυτα να ειναι απιστευτα αλλα αυτονοητα :P :P (για μας τους πιο καινουργιους εστω).Παντως ενα αλλο απιστευτο ειναι πως πολλοι αθηναιοι που γνωρισα σε συναλλαγες δεν εχουν πατησει ποτε στην λεσχη (εφερα εναν απο αυτους τις προαλες) και ενας αγνοουσε και την υπαρξη της μαλιστα...!

 

Y.γ2:Σορυ παλι για ολο αυτο το μυθιστορημα στο εντιτ φαινεται μικροτερο :(

Επεξεργασία από Black listed outcast
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3768 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πέρασε κιόλας ένας χρόνος...

 

Απίστευτο...!

 

Πέρασαν κιόλας τρία χρόνια...

 

Απίστευτο...!

 

Επειδή λοιπόν έχω κερδίσει (άδικα πιστεύω) τον τίτλο του γκρινιάρη, παρόλα ταύτα δεν θα ήθελα να απογοητεύσω τον κόσμο που το πιστεύει αυτό και έτσι σήμερα δεν θα μιλήσω για το πόσο καλό είναι το GC (και κατ' επέκταση η λέσχη) και για όλα αυτά που μου έχει προσφέρει σε προσωπικό επίπεδό (Εξάλλου και μόνο ότι είμαι εδώ με σχετικά συνεχή παρουσία, αρκεί για να καταλάβει κάποιος τι μπορεί αυτό να σημαίνει). Θα μιλήσω λοιπόν για όλα αυτά που δεν μ' αρέσουν και για όλα αυτά που με ενοχλούν/ενόχλησαν αυτά τα τρία χρόνια.

 

Πρώτο και κύριο που με ενοχλεί είναι πως όλοι μιλάτε για το πόσο ωραίο είναι το φόρουμ και τι καλά που είναι όλα αγγελικά πλασμένα, σαν να μην υπάρχουν τόσα θέματα όπως:

 

 

Μιαουυυυ γατάκια :beer: 

 

Επεξεργασία από totally_wired
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12959
  • Reputation:   94848
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4643 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μάκη τελικά,μήπως έγινε λάθος και δεν γράφτηκες τις 23 Δεκεμβρίου αλλά την Πρωταπριλιά...? :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3768 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πρωταπριλιά θα είναι η μέρα που θα με πετάξουν έξω από δω! Θα το κάνουν και καλά για πλάκα αλλά μόνιμη  :P

 

 

Μάκη τελικά,μήπως έγινε λάθος και δεν γράφτηκες τις 23 Δεκεμβρίου αλλά την Πρωταπριλιά...? :lol:

Επεξεργασία από totally_wired
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.