Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΚΟΜΙΞ Wiki! - Ηλεκτρονικό περιοδικό


ΚΟΜΙΞ

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ενδιαφέρον φαίνεται! Αλλά δεν υποτίθεται ότι ο Κορνήλιος αποκαλύφθηκε στο τέλος;! Από οτι κατάλαβα, ο Σκρουτζ δεν έχει ιδέα για την ύπαρξη του Κορνήλιου! Νομίζει ότι είναι απλά ενα πνεύμα!

Κατά τα άλλα  :respect:  :respect:  :respect:  :respect:  :respect:  :respect:  :respect:  :respect:  :respect:  :respect:

Έχουν γίνει αλλαγές και ο Σκρουτζ (και καλά) δεν μπορεί να τον δει καλά με το δυνατό φως που επικρατεί. Χαίρομαι που σου αρέσει.

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και άλλες φώτο:

post-25682-0-85981600-1418832980_thumb.jpg

post-25682-0-96681800-1418833113_thumb.jpg

Πως σας φαίνονται;

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1) Επιτυχημένη χρήση προοπτικής, ή τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται. :best:

 

2) Υπερβολικά φωτεινά χρώματα. Το γρασίδι είναι υπερβολικά ανοιχτόχρωμo ακόμα και για μέρα.

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  300
  • Reputation:   2080
  • Achievement Points:  300
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3584 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και άλλες φώτο:

attachicon.gif10850548_388046771372371_807359942_n.jpg

attachicon.gif10847972_384261881737717_849459560812670977_n.jpg

Πως σας φαίνονται;

:clap2:
  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8970
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3481 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Πολύ καλές!!! :clap2:  :congrats:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ:

Το δεύτερο τεύχος του περιοδικού ΚΟΜΙΞ Wiki! θα κυκλοφορήσει στις 26 Δεκέμβρη αντί 24 έτσι ώστε να τελειώσουν το χρωματισμό των ιστοριών τα παιδιά πιο ήρεμα.
Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

H ιστορία εκτυπωμένη!

post-25682-0-28028700-1419166137_thumb.jpg

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κυκλοφορεί το δεύτερο τεύχος!! Περιμένω σχόλια και κριτική! Σημείωση: Εξαιτίας της αναμπουμπούλας έχουμε ξεχάσει να βάλουμε σελίδες...

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8970
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3481 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Λοιπόν... Μόλις διαβάσετε την ιστορία μου (Τύχη Βουνό!) θέλω κι εγώ κριτικές οπωσδήποτε!!! :nek:

 

Μην ντραπείτε!!! Θέλω κυρίως άσχημες κριτικές ώστε να βελτιώνομαι...  :)

 

Ο Tightwad μου έχει ήδη γράψει κριτική!!! :yahoo:

 

Οι υπόλοιποι;!

 

:cheers3:

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3559 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

λινκ για κατεβασμα; το issuu ειναι λιγο δυσχρηστο για μενα.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

λινκ για κατεβασμα; το issuu ειναι λιγο δυσχρηστο για μενα.

Έχεις δοκιμάσει το τρίτο εικονίδιο/κουμπί; Αυτό που είναι μετά απ'τους τρεις μεγεθυντικούς φακούς.

 

Νομίζω ότι κάνει το διάβασμα πολύ πιο εύκολο.

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

λινκ για κατεβασμα; το issuu ειναι λιγο δυσχρηστο για μενα.

Ορίστε το λινκ. Ελπίζω να σου αρέσει. :)

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λοιπόν... Μόλις διαβάσετε την ιστορία μου (Τύχη Βουνό!) θέλω κι εγώ κριτικές οπωσδήποτε!!! :nek:

 

Μην ντραπείτε!!! Θέλω κυρίως άσχημες κριτικές ώστε να βελτιώνομαι...  :)

 

Ο Tightwad μου έχει ήδη γράψει κριτική!!! :yahoo:

 

Οι υπόλοιποι;!

 

:cheers3:

Να σου πω την αληθεία συμφωνώ με τον Tightwad! Μεεξάσκηση και βελτίωση το σχέδιο θα γίνει ακόμα καλύτερο φίλε μου ;)

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  300
  • Reputation:   2080
  • Achievement Points:  300
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3584 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Επιτέλους κυκλοφόρησε το επικό δεύτερο τεύχος Κόμιξ Wiki! Οι περισσότερες ιστορίες είναι άπαιχτες με πολύ καλό σκίτσο και ωραίους χρωματισμούς! Συγχαρητήρια στα παιδιά, αλλά και τα θερμά μου συγχαρητήρια στον JimR, τον ΚΟΜΙΞ και τον Άλεξ Τομαρα για την κύρια ιστορία!

 

Λοιπόν... Μόλις διαβάσετε την ιστορία μου (Τύχη Βουνό!) θέλω κι εγώ κριτικές οπωσδήποτε!!! :nek:

 

Μην ντραπείτε!!! Θέλω κυρίως άσχημες κριτικές ώστε να βελτιώνομαι... :)

 

Ο Tightwad μου έχει ήδη γράψει κριτική!!! :yahoo:

 

Οι υπόλοιποι;!

 

:cheers3:

Λοιπόν, όπως επιθυμεί ο κύριος, θα έχει άσχημες κριτικές... :ego: Ήταν μια κάκιστη ιστορία που καταλάμβανε τζάμπα χώρο στο περιοδικό...

 

ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ! Ήταν μια θαυμάσια ιστορία, αν και όπως ανέφεραν παραπάνω, μπορείς να βελτιώσεις το σχέδιό σου. Γέλασα με την καρδιά μου σε κάποια σημεία (εκεί με τον Μήτσο :lol: ) και, γενικά, στο σύνολό της ήταν αρκετά ευχάριστη.

 

Υ.Γ. Ο χρωματισμός τα σπάει!

 

 

Υ. Γ. "Δάσκαλε Tightwad" περιμένω με ανυπομονησία την κριτική σου, αλλά και όποιων άλλων θέλουν, στο κόμικ στριπ μου με τον Ντόναλντ! :)

Επεξεργασία από Monkey D. Luffy
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8970
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3481 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Χρήστο θα σου πω!!!

 

Πρώτ' απ' όλα, ευχαριστώ!!!

 

Δεύτερον, η ιστορια σου είχε πολύ καλό σχέδιο αλλά το σενάριο στο τέλος μπερδεύτηκα;!

Ο Ντόναλντ κούνησε τον κουβά και γι' αυτό ο κολυμβητής έπεσε πάνω του;;;!!!

 

Κατά τα άλλα πολύ καλές οι εκφράσεις! :up:

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  300
  • Reputation:   2080
  • Achievement Points:  300
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3584 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Χρήστο θα σου πω!!!

 

Πρώτ' απ' όλα, ευχαριστώ!!!

 

Δεύτερον, η ιστορια σου είχε πολύ καλό σχέδιο αλλά το σενάριο στο τέλος μπερδεύτηκα;!

Ο Ντόναλντ κούνησε τον κουβά και γι' αυτό ο κολυμβητής έπεσε πάνω του;;;!!!

 

Κατά τα άλλα πολύ καλές οι εκφράσεις! :up:

Καταρχάς σ' ευχαριστώ! Ναι, ακριβώς αυτό έγινε με τον κουβά.
  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3992
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Καταρχάς ένα τεράστιο Μπράβο για το περιοδικό και τα παιδιά που δουλέυουν πάνω σε αυτό,η δουλειά που κάνετε είναι εξαιρετική και φαίνεται πως το γουστάρεται. Ανυπομωνώ να διαβάσω τη Σονόρα. ;)

Πάμε τώρα να κάνουμε μια κριτική στις ιστορίες του τεύχους 2:

 

Εξωφυλλο: Όμορφο ΑΛΛΑ όπως είχα πει και στον ΚΟΜΙΞ, το "ΤΕΥΧΟΣ 2" όπως αναφράφεται είναι άσχημο γραφιστικά, κάτι που ευτυχώς το αλλάζεται όμως βλέπω στο τεύχος 3. 

 

Το Χριστουγεννιάτικο Δώρο του Θείου Σκρουτζ: Ενδιαφέρουσα ιστορία, αλλά χάνει που είναι μόνο σε γραπτό λόγο. Γενικά πάντως έχει βάση, και πολύ ωραία ατμόσφαιρα. Για τα σχέδια του JimR θα μιλήσω στη συνέχεια. Το μόνο plot hole που θα του έβαζα είναι το γιατί ο κακός έχει τόση έχθρα με τον Σκρούτζ; Και γιατί τα έκανε όλα αυτά;

 

Χριστούγεννα για Δύο: Πριν διαβάσω το άρθρο νόμιζα πως πρόκετε για επαγγελματική δουλειά κάποιου ταλαντούχου λατινοαμερικάνου ή βορειοευρωπαίου σχεδιαστή, τόσο σε χρώματα όσο και σε σχέδιο και σενάριο. Congrats!

 

Duckweekly comics: Διασκεδαστικά, με ωραία χρώματα και σκίτσο. 

 

Τύχη Βουνό: Πολύ ωραία χρώματα. Σε ορισμένα σημεία φαίνεται όντως πως το σχέδιο έγινε βιαστικά. Δώσε ιδιαίτερη βάση στο σχεδιασμό των ματιών και στα ράμφη φίλε μου. Όσο για το σενάριο, είχε την φάση του και την καφρίλα του.

 

Διαγωνισμός Χιονανθρώπου: JimR, το πρόβλημα δεν το έχεις στο σχέδιο. Το πρόβλημα είναι στις γραμμές. Όπως και μένα, έτσι και σένα τρέμει το χέρι σου. Επίσης επειδή δουλέυεις με στυλό και δεν μπορεις να ρυθμίσεις τα πάχη στις γραμμές σου βγαίνει το αποτέλεσμα που βλέπουμε, που είναι ωραίο μεν αλλά παραπέμπει απευθείας σε ερασιτεχνισμό. Ίσως άμα προσπαθούσες με ταμπλέτα σχεδίασεις να είχαμε τελείως άλλα αποτελέσματα μιας και εκεί το τρεμούλιασμα δεν φαίνεται και έχεις επιλογές πένας κλπ κλπ. Anyway, όπως είπα το σχέδιο σου είναι όντως πολύ καλό αλλά λόγω των γραμμών ποτέ δε θα μπορούσες να εκδοθείς στα περιοδικά της Καθημερινης. :P Ο χρωματισμός ήταν σχετικά καλός, λίγο πιο έντονος από όσο θα έπρεπε και σε κάποια σημεία τεμπέλικος (π.χ. τα μούσια του τυπά στη 7η σελίδα της ιστορίας νομίζω). Το σενάριο είναι τυπικό, η πλοκή όμως είναι αφασία. 

 

Χριστούγεννα στον Αμαζόνιο. Φιλότιμη προσπάθεια του φίλου μας. Θέλει πολύ δουλειά ακόμα όμως. Το τελευταίο καρέ πάντως μπορώ να πω ήταν διασκεδαστικό. Π.χ το όλο σενάριο δεν στέκει, απλώς τα τελευταία καρέ θα μπορούσαν να είναι μια διασκεδαστική μονοσέλιδη ιστορία.

Επεξεργασία από Digisoul
  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καταρχάς ένα τεράστιο Μπράβο για το περιοδικό και τα παιδιά που δουλέυουν πάνω σε αυτό,η δουλειά που κάνετε είναι εξαιρετική και φαίνεται πως το γουστάρεται. Ανυπομωνώ να διαβάσω τη Σονόρα. ;)

Πάμε τώρα να κάνουμε μια κριτική στις ιστορίες του τεύχους 2:

 

Εξωφυλλο: Όμορφο ΑΛΛΑ όπως είχα πει και στον ΚΟΜΙΞ, το "ΤΕΥΧΟΣ 2" όπως αναφράφεται είναι άσχημο γραφιστικά, κάτι που ευτυχώς το αλλάζεται όμως βλέπω στο τεύχος 3. 

 

Το Χριστουγεννιάτικο Δώρο του Θείου Σκρουτζ: Ενδιαφέρουσα ιστορία, αλλά χάνει που είναι μόνο σε γραπτό λόγο. Γενικά πάντως έχει βάση, και πολύ ωραία ατμόσφαιρα. Για τα σχέδια του JimR θα μιλήσω στη συνέχεια. Το μόνο plot hole που θα του έβαζα είναι το γιατί ο κακός έχει τόση έχθρα με τον Σκρούτζ; Και γιατί τα έκανε όλα αυτά;

 

Χριστούγεννα για Δύο: Πριν διαβάσω το άρθρο νόμιζα πως πρόκετε για επαγγελματική δουλειά κάποιου ταλαντούχου λατινοαμερικάνου ή βορειοευρωπαίου σχεδιαστή, τόσο σε χρώματα όσο και σε σχέδιο και σενάριο. Congrats!

 

Duckweekly comics: Διασκεδαστικά, με ωραία χρώματα και σκίτσο. 

 

Τύχη Βουνό: Πολύ ωραία χρώματα. Σε ορισμένα σημεία φαίνεται όντως πως το σχέδιο έγινε βιαστικά. Δώσε ιδιαίτερη βάση στο σχεδιασμό των ματιών και στα ράμφη φίλε μου. Όσο για το σενάριο, είχε την φάση του και την καφρίλα του.

 

Διαγωνισμός Χιονανθρώπου: JimR, το πρόβλημα δεν το έχεις στο σχέδιο. Το πρόβλημα είναι στις γραμμές. Όπως και μένα, έτσι και σένα τρέμει το χέρι σου. Επίσης επειδή δουλέυεις με στυλό και δεν μπορεις να ρυθμίσεις τα πάχη στις γραμμές σου βγαίνει το αποτέλεσμα που βλέπουμε, που είναι ωραίο μεν αλλά παραπέμπει απευθείας σε ερασιτεχνισμό. Ίσως άμα προσπαθούσες με ταμπλέτα σχεδίασεις να είχαμε τελείως άλλα αποτελέσματα μιας και εκεί το τρεμούλιασμα δεν φαίνεται και έχεις επιλογές πένας κλπ κλπ. Anyway, όπως είπα το σχέδιο σου είναι όντως πολύ καλό αλλά λόγω των γραμμών ποτέ δε θα μπορούσες να εκδοθείς στα περιοδικά της Καθημερινης. :P Ο χρωματισμός ήταν σχετικά καλός, λίγο πιο έντονος από όσο θα έπρεπε και σε κάποια σημεία τεμπέλικος (π.χ. τα μούσια του τυπά στη 7η σελίδα της ιστορίας νομίζω). 

 

Χριστούγεννα στον Αμαζόνιο. Φιλότιμη προσπάθεια του φίλου μας. Θέλει πολύ δουλειά ακόμα όμως. Το τελευταίο καρέ πάντως μπορώ να πω ήταν διασκεδαστικό. Π.χ το όλο σενάριο δεν στέκει, απλώς τα τελευταία καρέ θα μπορούσαν να είναι μια διασκεδαστική μονοσέλιδη ιστορία.

Σε ευχαριστούμε πάρα πολύ για την κριτική! Είναι φανταστική και αναλυτική. Δεν χορταίνω να την διαβάζω και έχεις δίκιο σε όλα. Την ιστορία μου με τον Σκρουτζ θα προσπαθήσω κάποια στιγμή να την μετατρέψουμε σε κόμικ! (Όσο για τον κακό έχεις δίκιο αλλά πιστεύω ότι επειδή είναι τον αντίθετο του καλού πνεύματος που γεμάτο προθυμία να βοηθήσει τον Σκρουτζ ενώ το άλλο είναι γεμάτο αρνητικά συναισθήματα, ας πούμε ότι δεν το άρεσε αυτό που έκανε το άλλο πνεύμα στον Σκρουτζ που του έδωσε άλλη μια ευκαιρία). Να πω ότι η Σονορα θα είναι έγχρωμη και ότι και το άλλο τεύχος θα είναι πάνω από 50 σελίδες από ότι μου φαίνεται.

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λοιπόν έφτασε το τρίτο τεύχος του περιοδικού!! Λινκ εδώ. :( Δυστυχώς όμως η Σονόρα δεν είναι πλήρως χρωματισμένη. Εδώ σας εξηγεί το παιδί για το χρωματισμό.. :

 

Αγαπητοί αναγνώστες: είμαι ο Alex και είμαι αυτός που είχε αναλάβει το χρωματισμό της ιστορίας Sonora. Δυστυχώς, παρουσιάστηκαν πολλά προβλήματα με αποτέλεσμα να μην είμαι σε θέση να ολοκληρώσω το χρωματισμό της ιστορίας. Πρώτον, υπολόγισα λάθος τον χρόνο που χρειαζόμουν για να τελειώσω τη δουλειά. Δεύτερον, και σημαντικότερο, το graphic tablet που χρησιμοποιούσα για το χρωματισμό χάλασε (η πένα του graphic tablet τέλος πάντων), κάτι που δεν περίμενα με τίποτα ότι θα συμβεί, και δεν είχα προνοήσει ώστε να έχω ανταλλακτικά. Αυτό, σε συνδυασμό με την πολυπλοκότητα του σχεδίου και το γεγονός ότι τελευταία στιγμή έπρεπε να τα κάνω όλα με το ποντίκι, κάτι που πρακτικά ήταν αδύνατον να συμβεί σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα είχε ως αποτέλεσμα να μην ολοκληρωθεί ο χρωματισμός. Ρώτησα το διαχειριστή της σελίδας σχετικά με το τι έπρεπε να κάνω, και συμφωνήσαμε να χρωματίσω κάποιες συγκεκριμένες σελίδες. Θέλω να ζητήσω ειλικρινά, συγνώμη που σας απογοήτευσα. Αυτή η ιστορία είναι για ‘μένα η καλύτερη που έχει ανέβει μέχρι στιγμής στο περιοδικό, και είχα μεγάλα σχέδια για το τελικό αποτέλεσμα. Δυστυχώς, δεν τα κατάφερα. Δουλεύοντας από εδώ και πέρα σε προσωπικό επίπεδο, θα συνεχίσω να δουλεύω από την αρχή τη συγκεκριμένη ιστορία, και θέλω να ελπίζω ότι μέσα στους επόμενους μήνες θα γίνει κάποια αναδημοσίευση της ιστορίας με το σωστό χρωματισμό. Όπως και να ‘χει, ο χρωματισμός της συγκεκριμένης ιστορίας θα γίνει σίγουρα και θα φροντίσω όποιος θέλει να έχει την ευκαιρία να τη δει ολοκληρωμένη. Κατά τα’άλλα, εύχομαι να έχετε μια καλή ανάγνωση και ο μισοτελειωμένος χρωματισμός να μην σταθεί εμπόδιο να απολαύσετε αυτή την καταπληκτική ιστορία. Συγνώμη και πάλι!

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  300
  • Reputation:   2080
  • Achievement Points:  300
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3584 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μια πολύ σύντομη γνώμη/κριτική από μένα για το τεύχος

 

Κατά τη γνώμη μου είναι ένα πολύ αξιόλογο τεύχος και το καλύτερο μέχρι τώρα! Το Μυστικό της Σονόρα είναι όντως σαν ιστορία του Ρόσα και ό,τι και να πω γι' αυτήν θα είναι λίγο. Επίσης, η αδημοσίευτη στην Ελλάδα δισέλιδη του Ρόσα αποτελεί μια ευχάριστη έκπληξη με καλή μετάφραση και άπαιχτο χειρισμό του photoshop (αναφέρομαι στη σκηνή με τον Ντόναλντ στο νοσοκομείο και τη Μεγάλη Βιβλιοθήκη του Μπαρκς στο κρεβάτι του)! Τέλος, το συνολικό περιεχόμενο του τεύχους ήταν αρκετά αξιόλογο! (αν και με κάποια λεξιλογικά λαθάκια, που για μένα δεν αποτέλεσαν εμπόδιο στην ευχάριστη ανάγνωσή του). Α, και ο χρωματισμός της ιστορίας του Ρόσα είναι πολύ καλός, όπως και της Σονόρα μέχρι εκεί που χρωματίστηκε, και ελπίζω, εννοώ ΠΡΕΠΕΙ, να τη δούμε και ολόκληρη χρωματισμένη μελλοντικά, όπως έγραψε ο Alex.

Επεξεργασία από Monkey D. Luffy
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μια πολύ σύντομη γνώμη/κριτική από μένα για το τεύχος

 

Κατά τη γνώμη μου είναι ένα πολύ αξιόλογο τεύχος και το καλύτερο μέχρι τώρα! Το Μυστικό της Σονόρα είναι όντως σαν ιστορία του Ρόσα και ό,τι και να πω γι' αυτήν θα είναι λίγο. Επίσης, η αδημοσίευτη στην Ελλάδα δισέλιδη του Ρόσα αποτελεί μια ευχάριστη έκπληξη με καλή μετάφραση και άπαιχτο χειρισμό του photoshop (αναφέρομαι στη σκηνή με τον Ντόναλντ στο νοσοκομείο και τη Μεγάλη Βιβλιοθήκη του Μπαρκς στο κρεβάτι του)! Τέλος, το συνολικό περιεχόμενο του τεύχους ήταν αρκετά αξιόλογο! (αν και με κάποια λεξιλογικά λαθάκια, που για μένα δεν αποτέλεσαν εμπόδιο στην ευχάριστη ανάγνωσή του). Α, και ο χρωματισμός της ιστορίας του Ρόσα είναι πολύ καλός, όπως και της Σονόρα μέχρι εκεί που χρωματίστηκε, και ελπίζω, εννοώ ΠΡΕΠΕΙ, να τη δούμε και ολόκληρη χρωματισμένη μελλοντικά, όπως έγραψε ο Alex.

Σε ευχαριστώ πολύ για την κριτική φίλε μου! Ναι θα δούμε οπωσδήποτε τη Σονόρα ολοκληρωτικά χρωματισμένη! Εάν αυτό θα είναι στο ανανεωμένο τεύχος #3 ή σε αυτόνομη έκδοση πχ ΚΟΜΙΞ Wiki! Annual... Θα δείξει...

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4388
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  238
  • Reputation:   1326
  • Achievement Points:  238
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5947 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Έπαθα πλάκα με τη Σονόρα!! Πολύ καλή δουλειά! Συγχαρητήρια στους δημιουργούς!!  Σίγουρα με χρώμα θα είναι πολύ καλύτερα! Και το υπόλοιπο υλικό δείχνει το πάθος  για αυτό που κάνετε!

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έπαθα πλάκα με τη Σονόρα!! Πολύ καλή δουλειά! Συγχαρητήρια στους δημιουργούς!!  Σίγουρα με χρώμα θα είναι πολύ καλύτερα! Και το υπόλοιπο υλικό δείχνει το πάθος  για αυτό που κάνετε!

Σε ευχαριστούμε πολύ και για την συγκεκριμένη ιστορία όπως είπες αξίζουν συγχαρητήρια στον Tightwad και στον JimR! Θα προσπαθήσουμε να κάνουμε ακόμα καλύτερο το περιοδικό ήδη έχουμε κάνει κάποιες αλλαγές  σε σχέση με τα πρώτα 2 τεύχη!

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λοιπόν να πούμε ότι είχαν γίνει κάποια λαθάκια στο περιοδικό που διορθώθηκαν. Το πιο σημαντικό ήταν ότι η σελίδα 12 και 13 ήταν ίδιες πράγμα που δεν ισχύει και διορθώθηκε!http://issuu.com/wiki3/docs/____________3

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λοιπόν άντε να δώσω και την εικόνα του τεύχους #4 και θα περιμένω κριτική από όλους σας παιδιά για το τεύχος #3!

post-25682-0-94348100-1422712981_thumb.png

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5863
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3910 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μπραβο μεγαλε πολύ καλο,ωραια χρωματα.Λιγο τα κυματα να ηταν ποιο αληθοφανη γιατι μοιαζουν με παγο.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 και θα περιμένω κριτική από όλους σας παιδιά για το τεύχος #3!

 

Ελπίζω στο να ποστάρω κριτική το συντομότερο δυνατό (μπορεί να πάρει και μέρες βέβαια, για να είμαι ειλικρινής). Νομίζω ότι είχα αρχίσει να γράφω και μια κριτική για το #2. Κάπου την έχω αποθηκευμένη. 

 

Νιώθω άσχημα για τον χρωματιστή του οποίου αχρηστεύτηκε η ταμπλέτα του λόγω της πένας, έχω και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Αλλά δεν πιστεύω πως υπήρχε περίπτωση να προλάβει την προθεσμία ούτως ή άλλως. Η Σονόρα είναι μεγαλούτσικη ιστορία, και δυστυχώς τα σενάρια μου έχουν συνήθως 12 καρέ/σελίδα (έτσι ώστε να είναι σύντομος και εύπεπτος ο διάλογος ανά καρέ, και μια συζήτηση να εκτυλίσσεται σε πολλά καρέ). Τέλος πάντων, σημασία έχει ότι προσπάθησε. Του αξίζουν συγχαρητήρια. 

 

Btw, στην wiki έχετε κάνει ένα λάθος. Ο Καθηγητής είναι Μεξικανός, όχι Αμερικανός.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ελπίζω στο να ποστάρω κριτική το συντομότερο δυνατό (μπορεί να πάρει και μέρες βέβαια, για να είμαι ειλικρινής). Νομίζω ότι είχα αρχίσει να γράφω και μια κριτική για το #2. Κάπου την έχω αποθηκευμένη. 

 

Νιώθω άσχημα για τον χρωματιστή του οποίου αχρηστεύτηκε η ταμπλέτα του λόγω της πένας, έχω και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Αλλά δεν πιστεύω πως υπήρχε περίπτωση να προλάβει την προθεσμία ούτως ή άλλως. Η Σονόρα είναι μεγαλούτσικη ιστορία, και δυστυχώς τα σενάρια μου έχουν συνήθως 12 καρέ/σελίδα (έτσι ώστε να είναι σύντομος και εύπεπτος ο διάλογος ανά καρέ, και μια συζήτηση να εκτυλίσσεται σε πολλά καρέ). Τέλος πάντων, σημασία έχει ότι προσπάθησε. Του αξίζουν συγχαρητήρια. 

 

Btw, στην wiki έχετε κάνει ένα λάθος. Ο Καθηγητής είναι Μεξικανός, όχι Αμερικανός.

Σε ευχαριστώ για την παρατήρηση για τον Καθηγητή. Πάντως του άρεσε τόσ πολύ η ιστορία που θέλει πολύ να την ολοκληρώσει! Σε 1-2 μήνες μάλλον θα τη δούμε πλήρως χρωματισμένη και ίσως σε ξεχωριστή έκδοση πχ ΚΟΜΙΞ Wiki! Annual ή θα κάνω update το τεύχος 3 θα δούμε. Θα περιμένω την κριτική σου φίλε μου.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μπραβο μεγαλε πολύ καλο,ωραια χρωματα.Λιγο τα κυματα να ηταν ποιο αληθοφανει γιατι μιαζουν με παγο.

Ωραία παρατήρηση. Ίσως το αλλάξουμε λίγο και σε ευχαριστούμε.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3992
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Τεύχος 3 !!Yeah!! :blob3:  :blob3:  :blob3: 

 

Εξώφυλλο: Εξωφυλλάρα! Πάλι όμως με χαλάει ο τρόπος που αναγράφονται τα "ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2015" και "ΤΕΥΧΟΣ #3", τα βρίσκω υπερβολικά πομπώδη αλλά τελοςπάντων είναι απλώς μια άποψη μου. Τα χρώματα είναι φοβερά, και ο σχεδιασμός είναι πολύ ωραίος και λεπτομερείς. Μια ακόμα παρατήρηση: Το μόνο "παράπτωμα" που ίσως θα έβρισκα είναι ότι ο Σκρουτζ δεν έχει πλαστικότητα σχεδιαστικά, και ειδικότερα ο... εχμ... ποποδάκος του ανατομικά έπρεπε να προεξέχει περισσότερο, άλλωστε είναι παπιοειδή. Βέβαια αυτό είναι καθαρά απόφαση του σχεδιαστή το πως θα παρουσιάσει τους ήρωες. Απλώς λέω...

 

Το Μυστικό της Σονόρα: Καταπληκτικη ιστορία! Δεν περίμενα κάτι τόσο δυνατό και σε σχέδιο και σε σενάριο και σε πλοκή και σε γκαγκς. Νομίζω δεν υπάρχουν πολλά που μπορώ να πω, μιας και ήδη οι σχεδιαστές της ιστορίας τα έχουν αναλύσει όλα. Είναι φοβερή δουλειά, και ελπίζω να τη δούμε ολόκληρη με χρώμα. Τα χρώματα από την άλλη, μέχρι εκεί που έγιναν ήταν όμορφα σε μερικά σημεία όμως υπερβολικά έντονα (βέβαια δεν ξέρω μήπως φταίει το monitor μου), (βλ. πανοφώρι Σκρουτζ και Ντόναλντ στην αρχή).

 

Διαγωνισμός Πατινάζ: Πολύ ευχάριστη έκπληξη αυτή η ιστορία. Κάφρος κ. Ντον Ρόσα. ;) Ίσως γι αυτό δεν έγινε δεχτή η ιστορία του στη Ντίσνευ... αν είναι δυνατόν!

 

Μια δύσκολη δουλειά: Πολύ ωραίο πλαστικό σχέδιο και όμορφα χρώματα. Διασκεδαστικότατη!

 

All in all: Νομίζω πως είναι το πιο καλό και ισορροπημένο τεύχος μέχρι στιγμής. Πέρα από τις ιστορίες, ωραία προσθήκη ήταν και η αρίθμηση των σελιδών με το logo του περιοδικού. Επίσης, το στήσιμο των στηλων στις σελίδες πλέον φαίνεται πολύ πιο "επαγγελματικό", ενώ η στήλη με τα νέα είναι πολύ σωστότερη.

 

Ανυπομωνώ για το επόμενο τεύχος.

 

και... ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΜΙΞ WIKI!!! 

Επεξεργασία από Digisoul
  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.