Μετάβαση στο περιεχόμενο

Warcraft (2016)


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Εφε καλα αλλα απο ουσια τιποτα... το τραβηξαν πολυ με τις 3 ταινιες (κραταγαν και πολυ) και ειχα βαρεθει σε πολλα σημεια. Καπως εσωσε την κατασταση η μεγαλη μαχη στο 3ο Χομπιτ, αλλα οχι τρελα πραματα.

 

 

Αυτα τα λεει καποιος που λατρεψε την τριλογια του Αρχοντα (αν και την ειδε για πρωτη φορα στα 18 του) :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55497
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Κάποιος που έχει διαβάσει άπαντα Τόλκιν πάνω από 10 φορές από τα 5 του μέχρι τα 25 του λέει ότι η "τριλογία" του Χόμπιτ (άκου τριλογία το βιβλιαράκι 250 σελίδων) είναι [εντός πλαισίου, hype, χρόνων αναμονής αλλά και δυνατοτήτων που θα μπορούσε να έχει] επιεικώς απαράδεκτη. 

 

Δυστυχώς και εγώ συνειδητοποίησα πλήρως πόσο αποτυχία ήταν σαν στήσιμο οι τρεις ταινίες όταν είδα το warcraft και είπα "πω ρε φίλε το ευχαριστήθηκα παραπάνω από το Χόμπιτ που περίμενα 11 χρόνια". 

 

dadira προφανώς και το βιβλίο είναι πραγματικά καλό. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15086
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3153 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Πάω πάσο τότε. Δεν αποκλείεται να φταίει η ηλικία και οι συνθήκες που τα είδα. Το βιβλίο αν και φαίνεται πως προορίζεται για μικρότερες ηλικίες με έχει βάλει για τα καλά στην ατμόσφαιρα. Και ενώ μπορεί να αποφεύγω τα κόμικς επικής φαντασίας λόγω του σχεδίου τους, τα βιβλία μου δημιουργούν πανέμορφες εικόνες.
Τα Lord of the Rings δεν τα έχω δει (αν είναι να κανονίσετε λιθοβολισμό πείτε μου από πριν για να με βολεύει), αλλά λογικά θα πιάσω τα βιβλία σύντομα.

 

@Θρηνωδός Το gif σου με αποσυντονίζει, μου πήρε 10 λεπτά να γράψω το ποστ :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55497
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Φίλε μου αυτό είναι εξαιρετικά καλό. Είσαι από τους λίγους που έχω γνωρίσει και έχω προσπαθήσει να πείσω να διαβάσουν τα βιβλία, που δεν έχουν δει τις ταινίες. Λέω ότι είσαι τυχερός γιατί θα μπορέσεις να δομήσεις τον κόσμο του Άρχοντα, αυτόν τον πραγματικά υπέροχο κόσμο που επαναπροσδιόρισε τον όρο μυθοπλασία, καθαρά και μόνο από την φαντασία σου χωρίς επιρροές ή εικόνες από την φαντασία άλλων.

 

Προσωπικά η τριλογία ίσως και για συναισθηματικούς λόγους είναι μαζί με άλλες 2-3 οι μόνες ταινίες που έχω βάλει 10 στο imdb. Αλλά δεν παύουν να είναι παράγωγα της έκφρασης της φαντασίας του Jackson. Προφανώς και ξεκινάς με τα βιβλία και μετά θα ευχαριστηθείς τις ταινίες με άλλο μάτι. 

 

Με αυτό το μάτι: 

 

hqdefault.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4784 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Πως γινεται να σε βαλει για τα καλα στην ατμοσφαιρα ενα βιβλιο που επι δυο σελιδες περιγραφει καπες;; Μιλαμε το βιβλιο επρεπε να ειχε υποτιτλο "ενας νανος με παθος,εσυ" :P  :PPP:

(δεν εχω διαβασει την τριλογια και το Χομπιτ το διαβασα στα 18 ή 19 και για αυτο μαλλον με ειχε κουρασει αρκετα. Αν ειχε γραφτει με λιγοτερη περιγραφη θα μου αρεσε πολυ περισσοτερο μιας και η ιστορια δεν ηταν ασχημη) :pinokio:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15086
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3153 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Πως γινεται να σε βαλει για τα καλα στην ατμοσφαιρα ενα βιβλιο που επι δυο σελιδες περιγραφει καπες;; Μιλαμε το βιβλιο επρεπε να ειχε υποτιτλο "ενας νανος με παθος,εσυ" :P  :PPP:

(δεν εχω διαβασει την τριλογια και το Χομπιτ το διαβασα στα 18 ή 19 και για αυτο μαλλον με ειχε κουρασει αρκετα. Αν ειχε γραφτει με λιγοτερη περιγραφη θα μου αρεσε πολυ περισσοτερο μιας και η ιστορια δεν ηταν ασχημη) :pinokio:

Την αρχή την βρήκα όντως κουραστική και την είχα διαβάσει πριν άλλες 2-3 φορές κατά καιρούς που το ξεκινούσα (οκ, αυτή τη φορά το τελειώσω). Αλλά νομίζω ότι από τη σπηλιά και μετά έχει ανοδική πορεία (τουλάχιστον μέχρι εδώ που το έχω φτάσει). Μπορεί να αναλώνεται σε λεπτομέρειες (π.χ. στον Άρκο μέχρι να έρθουν οι νάνοι και τα συνεχή τραγούδια μετά από κάθε ανακούφιση), αλλά επειδή ξέρω ότι απευθύνεται σε μικρότερες ηλικίες το διαβάζω λιγότερο αυστηρά (ή πιο αθώα :P ). Στο Mirkwood, για παράδειγμα, μου πέρασε πολύ ωραία τη μαυρίλα του με αυτές τις λεπτομέρειες και τις επαναλήψεις ώστε να έχω συγκεκριμένες εικόνες στο μυαλό μου για αυτό που διαβάζω.

Από την άλλη, μπορεί να μου αρέσει αδικαιολόγητα επειδή δεν διαβάζω συχνά βιβλία, οπότε δεν έχω συγκροτήσει κριτήρια και μέτρα σύγκρισης, με αποτέλεσμα να ενθουσιάζομαι εύκολα. :P

Επεξεργασία από DaDiRa
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9380
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4442 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Επιτέλους είδα κι εγώ τη ταινία εχθές το βράδυ. Ο ορισμος της EPIC FANTASY ταινίας. Την κατευχαριστήθηκα από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό (πόσο γλυκούλης ο Thrall :P )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30147
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  572
  • Reputation:   3582
  • Achievement Points:  582
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3585 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Πολύ ωραία ταινία την είδα κι εγώ χτες και μου άρεσε πολύ :up: ! Φυσικά δεν έχω καμία σχέση με αυτό γενικά το σύμπαν, αλλά αυτό δεν με επηρέασε καθόλου στη θέαση της ταινίας, δηλαδή δεν ένιωθα να έχω κενά ή κάτι τέτοιο. :spidey_yeah_that:   Ωραία πλοκή, ωραίοι χαρακτήρες, εξαιρετικά Cgi που ενώ στην αρχή μου φαίνονταν λίγο παράταιρα μετά δεν τα πρόσεχα καθόλου και φαίνονταν σαν φυσιολογικά! Ίσως το μόνο αρνητικό που να μπορώ να του προσάψω είναι η λίγο στεγνή ερμηνεία του βασιλιά ( του "Preacher" :P ), που θα ήθελα να δείξει λίγο περισσότερο πάθος, ακόμα κι όλα στραβά να πήγαιναν την ίδια αντίδραση είχε.

 

Εξαιρετική ταινία που χτίζει ολόκληρο σύμπαν και σε κάνει να αδημονείς για τα επόμενα :clap2: ! Συνίσταται σε όλους!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.