Μετάβαση στο περιεχόμενο

Γεια χαρά από κομιξάκια στις ΗΠΑ [ Νέος Συνεπιβάτης ]


mastoras

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2966
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  15
  • Reputation:   13
  • Achievement Points:  15
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6101 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Γεια χαρά από κομιξάκια στις ΗΠΑ. Μερικά λόγια για μένα [ζητάω προκαταβολικά να με συγχωρήσετε για το μακροσκελές αρχικό ποστ....]

 

Ιούλιος του 1982. Παιδικές κατασκηνώσεις της Εθνικής Τράπεζας στο Διόνυσο (Αττικής). Μικρό παιδί, εννέα χρόνων, κάθε μεσημέρι βρίσκομαι στην πλατεία της κατασκήνωσης ανταλλάσσοντας γλυκά (που τα μάζευα κάθε απόγευμα όταν μας τα μοιράζανε μετά τον μεσημεριανό ύπνο) με κόμιξ. Μαζεύω έτσι την πρώτη μου σειρά «Μάχη των Πλανητών». Έχοντας φύγει για την κατασκήνωση με μια μισοάδεια βαλίτσα, γυρίζω σπίτι μου στην Κρήτη με δύο βαλίτσες, η μία γεμάτη κόμιξ.

 

Φεβρουάριος του 1986: Στα πίσω θρανία του φροντιστηρίου των Αγγλικών. Η (και καλά) γκόμενα της τάξης βλέπει το τεύχος της «Βαβούρας» στην τσάντα μου και σκάει τρομερό γέλιο. «Καλά», μου λέει υποτιμητικά, «ακόμα αυτά τα παιδικά διαβάζεις; Χα χα χα!». Μου κάνει ολιγόλεπτη διάλεξη για την ωριμότητα και τα «σοβαρά βιβλία» κλπ. Σήμερα εκείνη δουλεύει σε ως μανικιουρίστρια στη μικρή επαρχιακή μας πόλη. Εγώ είμαι καθηγητής πανεπιστημίου (και ακόμα διαβάζω τη «Βαβούρα»).

 

Μάρτιος του 1987: Μόλις τα χάλασα με το πρώτο μου κορίτσι. Αφορμή; Είχα παραλείψει να θυμηθώ την επέτειο των γενεθλίων της την προηγουμένη. Ο λόγος; Είχα περάσει το σαββατοκύριακο οργανώνοντας τα τεύχη του «Κόναν» στη συλλογή μου.

 

Ιανουάριος του 1989: Ξεκινώ ένα φανζίν με κόμιξ δικής μου επινόησης, καθώς και μεταφορές από το «Βαβέλ». Το φωτοτυπώ κάθε Παρασκευή στο ψιλικατζίδικο της γωνίας και το μοιράζω σε φίλους στο σχολείο. Μετά από μερικές εβδομάδες με καλεί ο Λυκειάρχης στο γραφείο του για να μου μιλήσει για «τις φυλλάδες που μοιράζω στους μαθητές». Πάω και αντί να μου τα ψάλλει, μου ζητάει αντίτυπα για να τα διαβάσει! Στο τέλος της χρονιάς τέσσερις καθηγητές βρίσκονται στη λίστα διανομής του φανζίν. Στο κύκνειο άσμα του περιοδικού κάνω αφιέρωμα στο πολωνικό σκίτσο.

 

Ιανουάριος του 1991: Εξωτερικό. Από τους ελάχιστους συνδρομητές εξωτερικού του «Παρά Πέντε». Ανακαλύπτω πως οι πολιτισμένες χώρες έχουν μαγαζιά κόμιξ σε κάθε πόλη. Σε εκπαιδευτική εκδρομή στο Λονδίνο το σκάω από το γκρουπ και περνάω ατέλειωτες ώρες στο Forbidden Planet. Αγοράζω το μισό μαγαζί και ζω με κονσέρβες τον υπόλοιπο μήνα λόγω έλλειψης χρημάτων....

 

Οκτώβριος του 1998: Επιχειρώ να ενώσω την αμερικανική συλλογή κόμιξ μου εδώ στις ΗΠΑ με τα ελληνικά αδερφάκια τους στην Κρήτη. Μεταφέρω στις ΗΠΑ επιλεκτικά καμιά 70ριά από τα 2000+ κόμιξ που έχω στην Κρήτη. Στο αεροδρόμιο στις ΗΠΑ ο παραξενεμένος τελωνιακός μου λέει «I didn’t know they published ‘Woody Woodpecker’ comics in Russia». «It’s Greek», του απαντάω. «What?» μου λέει. «Άστο».

 

Ιούλιος του 2002: Μετακομίζω σε μια μικρή πόλη του νότου των ΗΠΑ που έχει μαγαζί κόμιξ στον κεντρικό δρόμο. «Καλό σημάδι για μια πόλη αυτό!», λέω ενθουσιασμένος στη σύζυγο, η οποία βγάζει έναν μακρύ αναστεναγμό και κουνάει με νόημα το κεφάλι της.

 

Σεπτέμβριος του 2006: Στα γενέθλιά μου, η γυναίκα μου, που έχει πλέον καταλάβει τι ψώνιο είμαι, μου δίνει δωρεπιταγές για το παραπάνω κατάστημα. Μου λέει πως ποτέ της προξένησε τόσον ενθουσιασμό στον παραλήπτη ενός δώρου έχοντας ξοδέψει τόσα λίγα χρήματα.

 

Ιούλιος του 2007: Ανακαλύπτω το greekcomics.gr. Μετά την ολιγόλεπτη λιποθυμία μου, σέρνομαι πίσω στην καρέκλα του γραφείου και γράφω βιαστικά αυτό το μήνυμα. Συνειδητοποιώ πως «I am not alone». Διακατέχομαι από συναισθήματα ευγνωμοσύνης προς όλους τους συντελεστές αυτής της προσπάθειας. Στέλνω το πρώτο μου μήνυμα και νοιώθω πραγματικά σαν να επιστρέφω από το ψιλικατζίδικο της γωνίας με δύο τόμους «Τομ και Τζέρυ», έναν «Μεγάλο Τιραμόλα», δύο «Βαβούρες» και το τελευταίο «Αντιρίξ και Συμφωνίξ».

 

Να είσαστε καλά όλοι σας και ευχαριστώ για τη συγκίνηση που μου προσφέρατε. Θα τα λέμε τακτικά από εδώ.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

:div: :div: :div:

 

Ικάζω ότι ήμουν σαφής. :D

 

:welcome: στο στέκι της αρρώστιας. Σε κόβω να περνάς καλά εδώ μέσα.... :lol: Πρόσεχε μόνο το σαρκοφάγο δίπλα από την είσοδο και τις ιπτάμενες ρέγγες.

 

Αν μάλιστα είσαι και μπυρόβιος... Που και να μην είσαι, θα σε κάνουμε :cool:

 

:cheers: :cheers: :cheers:

 

ΥΓ συμβουλή. Αν έχεις ακόμα φυλλαγμένες Βαβούρες, Τομ+Τζέρρυ Δραγούνη, Τιραμόλες+Σεραφίνους και άλλα τέτοια καλούδια, μη κάνεις το σφάλμα να δώσεις τη διεύθυνση σου.... Και που είπες ότι είσαι Αμερική, πολλά είπες :lol: Κυκλοφορούν πολλοί μυστήριοι/ες εδώ μέσα....

ΥΓ2 Φυσικά σε εμένα μπορείς να τα πεις όλα τα ανωτέρω α-φο-βα! ;):D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30807
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6150 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

:hi:

 

Καλωσόρισες στην παρέα μας.

Η είσοδός σου είναι σίγουρα εντυπωσιακή!!! :D

 

Και όπως γράφεις και εσύ, σίγουρα "You are not alone" !!!!!!

 

Οι πρώτες(λάθος, δεύτερες, με πρόλαβε ο Germanicus) μπύρες στο forum, κερασμένες από εμένα..... και καλή συνέχεια

 

:beer::beer::beer::beer:

Επεξεργασία από dionik
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  287
  • Content Count:  3078
  • Reputation:   11880
  • Achievement Points:  3079
  • Days Won:  20
  • With Us For:  6351 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

:welcome: Mastoras.

Βλέπω ότι σίγουρα θα περάσεις καλά στην παρέα μας.

Εάν θες κάποια βοήθεια στην ταξινόμηση σίγουρα θα βρεθεί κάποιος πρόθυμος να κάνει ένα μικρό ταξιδάκι.

Φυσικά δεν πιστεύω να έχεις πρόβλημα με "μερικά" τευχάκια που θα σου λείπουν μετά. :lol:

:beer::beer::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6162 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Mastoras :respect: και :welcome: στο τρελο γαλατικο χωριο.

Οπως ηδη καταλαβες ηδη απο την απαντηση του germanicus, ηδη σε εβαλε ολο το φορουμ στην καρδια του.Ιδιως δε αν ανεβασεις και τιποτις εξωφυλλακια απο την συλλογη σου, το κοβω να σου στησουμε και ανδριαντα! :D

Εννοειτε οτι θελουμε να σε διαβαζουμε και εμεις τακτικα!Σου ευχομαι καλες αναγνωσεις :bookclub: και καλη αντοχη στα μπυρονια! :lol:

:beer::beer::beer::beer::beer::beer::cheers::cheers::cheers::cheers:

Επεξεργασία από GreekComicFan
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Αγαπητέ φίλε, καταρχάς καλώς όρισες στην παρέα μας...

 

Είναι ευχάριστο να γνωρίζουμε έναν ακόμα φίλο που αν και ζει στα ξένα όχι μόνο δεν έχει ξεχάσει την πατρίδα (2 φορές μάλιστα μιας και είσαι και εσύ Κρητικός όπως και εγώ), αλλά τρέφει και το ίδιο πάθος για τα κόμικς όπως και εμείς. Στο πρώτο σου δημοσίευμα γίνεται σαφώς ξεκάθαρο το ποιος είσαι και το "παρελθόν που κουβαλάς" και είμαστε πλέον βέβαιοι ότι έχουμε κάποιον που νιώθει ακριβώς το ίδιο με εμάς. Επειδή έχω διαβάσει δικά σου μηνύματα ήδη σε άλλο φόρουμ σχετικό με τις παλιές καλές εποχές, νιώθω ότι σαν να σε έχω γνωρίσει ήδη έστω και λίγο.

 

Θα είσαι λοιπόν ο ανταποκριτής μας στο εξωτερικό και μάλιστα στην αχανή αμερικάνικη αγορά με τα ατέλειωτα παράλληλα υπερηρωικά σύμπαντα και θα μας μεταφέρεις υποθέτω όλες τις νέες HOT κυκλοφορίες με την ελπίδα ότι κάποια στιγμή μπορεί να τις δούμε και εμείς εδώ.

 

:welcome:

 

Από εμένα φίλε mastoras, δεν θα λάβεις μπυρίτσα, θα σε κεράσω καθαρό νεράκι έτσι για να ξυπνήσουμε τις παλιές αναμνήσεις (προσπάθησα αρκετά, όμως αυτή η φωτό ήταν ό,τι καλύτερο μπορούσα να βρω... ελπίζω να σου αρέσει). ;)

 

"Η κυρία Ελευθερία με την τάξη της Α3 / 81ο Δημοτικό Αθήνας εν έτη 1981." < click me

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  733
  • Reputation:   2456
  • Achievement Points:  737
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

emoticon_dimis_welcome.gif Mastoras! Σιγουρα κατεχεις το πιο εντυπωσιακο μηνυμα καλωσορισματος... :D

 

Ολοι χαιρομαστε οταν βλεπουμε τοσο ενθουσιωδεις και παθιασμενους ανθρωπους. :div:

 

Αντε, εβιβα! :beer::beer::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  973
  • Reputation:   1025
  • Achievement Points:  974
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6396 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Νομίζω ότι τα είπαν όλα οι προηγούμενοι.

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ και καλώς σε βρήκαμε λοιπόν :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1533
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  893
  • Reputation:   614
  • Achievement Points:  893
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Ένα τεράααστιοοο καλωσόρισμα και από εμένα Mastoras!!! :hi::hi::hi:

 

Καλώς ήρθες στην τρελοπαρέα μας!!! :welcome:

 

Λοιπόν, αρχικά χαίρομαι πολύ που είμαστε συντοπίτες (κι εγώ από Κρήτη!), δεύτερον χαίρομαι που από αυτά που μας εξιστόρησες φαίνεται η αγάπη σου για τα κόμιξ!! :clap:

 

Εύχομαι να είσαι συχνά εδώ στην παρέα μας και να διαβάζεις πολλά πολλά πολλά κόμιξ όπως κι εμείς!! :bookclub:

 

Και από εμένα.......μια δροσερή μπυρίτσα...γιατί στην Κρήτη λιώνουμε από τη ζέστη!!! :beer::beer::beer:

 

Καλά να περνάς!!! :beer2::valtnino:

 

 

 

Edit: YOSHI κι εσύ Κρητικός;;; Χαίρομαι!! :D:beer:

Όσο για τη φώτο τέλεια!! (Βάζω στοίχημα ότι είσαι το δεύτερο αγοράκι δεξιά της δασκάλας!!) :thinking::lol:

Επεξεργασία από kikitsa
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1421
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  191
  • Reputation:   193
  • Achievement Points:  191
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6248 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Καλωσόρισες μαστόρι :blob1::blob1: αλλά να ξέρεις ότι με τέτοιο εισαγωγικό σημείωμα - βιογραφικό (ο dimis έχει 1000% δίκιο) :clap: γεννάς μεγάλες προσδοκίες...Αίντε σιγά σιγά ¨άρρωστοι¨ όλου του κόσμου ενωθείτε!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1537
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  837
  • Reputation:   2374
  • Achievement Points:  837
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

:welcome::havefun::cheers2: κι από μένα Μάστορα!!

post-1537-1185040872_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Αγαπητή kikitsa, δεν είμαι εγώ πουθενά στην φωτογραφία... Οι δικές μου μέχρι και το πέρας του Λυκείου είναι στο πατρικό μου στην Κρήτη (την βούτηξα από την συζυγάτα μου γιατί έχει δύο παγουρίνια που είναι υπό αναζήτηση από τον mastoras).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1258
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  44
  • Reputation:   31
  • Achievement Points:  44
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6260 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Aπλα προσκυνω ..... :party:

Αψογος

Καλως ορισες Αντε στην υγεια μας :beer2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

DJO_Welcomemastorasgirl.jpg

 

Στην αρχή νόμιζε πως ήταν φήμες, πως δεν υπήρχε πατριώτης στην αντίπερα όχθη που να ήταν το ίδιο κομιξολάγνος με αυτήν...και πάνω από όλα ΕΛΛΗΝΑΣ!!!

Και ο καιρός πέρναγε αργά και βασανιστικά, μέχρι που ήρθε εκείνη η ώρα, ήρθε ΕΚΕΙΝΟΣ! Εκείνος ο συμπατριώτης, ο οποίος δεν ήξερε καν για την ύπαρξή της, και αισθανόταν το ίδιο αποξενωμένος με αυτήν...

Και τότε όλα άλλαξαν, όλα γίναν πολύχρωμα, σαν πυροτέχνημα ψηλά στον ουρανό, αναγγείλοντας τις απαρχές μιας καινούριας σχέσης αλληλοβοήθειας, αλληλοκατανόησης, διασκεδασης αλλά πάνω από όλα...

 

 

Ναι....

 

 

 

 

ΚΟΜΙΚΣ!!!!!!!!

 

Καλώς μας βρήκες και σε βρήκαμε, enjoy your stay αγαπητέ συν-κομιξάκια....!!!!! :beer:

 

Έεεεεεελα άσπρο πάτο όμως πρώτα......!!!!!anim_drink.gifdrink.gifanim_drink.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6162 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ DJO :clap: :clap: :clap: .

Αλλα τι του κανεις του ανθρωπου, εχει και γυναικα! Θελεις να το μετανοιωσει που ανεχοτανε τοσο καιρο το παθος του και να μας τον στερησει;

 

Ασφαλιστικα μετρα εναντιον του forum Greek Comics , Comics Paradise εκανε αγανακτησμενη συζυγος για να σωσει τον γαμο της!Αυτα και αλλα πολλα στα νεα του ΑΝΤ1.

 

 

:lol::lol::lol::beer::beer::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μα σας λεω δεν εφταιγα εγω, ο Dorean Cleavenger το ζωγραφισε, αφηστε με σας λεω, μη με πατε με το ζορι στην μπυραρια!!!!! Οοοοχιιιιιιιιι!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1533
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  893
  • Reputation:   614
  • Achievement Points:  893
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Αγαπητή kikitsa, δεν είμαι εγώ πουθενά στην φωτογραφία... Οι δικές μου μέχρι και το πέρας του Λυκείου είναι στο πατρικό μου στην Κρήτη (την βούτηξα από την συζυγάτα μου γιατί έχει δύο παγουρίνια που είναι υπό αναζήτηση από τον mastoras).

 

 

Κρίμα...γιατί εκείνο το αγοράκι μου έβγαζε κάτι σε νόμο.....φαίνεται από το βλέμα του.. (πλάκα κάνω!!) :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Καλά να περνάς YOSHI κι εσύ και η οικογένεια σου!! :beer::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  131
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1007
  • Reputation:   943
  • Achievement Points:  1007
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Καλώς τον φίλο Μάστορα απο τας Ηνωμένας Πολιτείας Αμερικής.

Η αγάπη/ αρρώστεια / αφροσύνη / ανενηλικίωση / άσβεστη λαχτάρα που έχεις για τα κόμιξ είναι ίδια με αυτή όλων όσων δημιούργησαν το στέκι αυτό και όσων περιφέρονται εδώ τριγύρω.

Επομένως :welcome: home

Πολλές μπύρες και απο μένα :beer::beer::beer:

Αν και τώρα θα είναι ακόμη νωρίς εκεί οπότε πάρε μόνο 3 για το καλό. Τις υπόλοιπες με δόσεις στα διάφορα θέματα του φόρουμ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26348
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6181 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Καλώς τον Μάστορα! :D:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  241
  • Reputation:   425
  • Achievement Points:  241
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6099 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

:hi: Σαν καινούργιος που είμαι και εγώ στη παρέα σε καλωσορίζω:welcome: στους νεοσύλλεκτους:soldier: του φόρουμ

καλη διασκεδαση

:beer::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2966
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  15
  • Reputation:   13
  • Achievement Points:  15
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6101 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Ευχαριστώ όλους τους συν-άρρωστους και τις συν-άρρωστες για το αποστομωτικό καλωσόρισμα. Ένα ιδιαίτερο χαιρετισμό σε όλους τους περήφανους Κρήτες εδώ μέσα που μπήκαν στον κόπο να απαντήσουν.

 

Σα να μου φαίνεται πως διάβασα κάποια υπονοούμενα παραπάνω για μερικά μέλη του φόρουμ που προσφέρονται να κατέβουν στην Κρήτη και να με "βοηθήσουν" να ταξινομήσω τη συλλογή κόμιξ μου. Να σας κόψω το βήχα από τώρα που είναι νωρίς..... :Nope: Η ντουλάπα με τα κόμιξ μου είναι ασφαλισμένη με τρία λουκέτα, τα δύο με συνδυασμό, τον οποίο ξέρω μόνο εγώ και ο τραπεζίτης μου στον ειδικό λογαριασμό τραπεζικής θυρίδας στην Ελβετία. Ταυτόχρονα υπάρχουν δύο κρυφές παγίδες γύρω από τη ντουλάπα, η μία είναι καταπακτή ενός τούνελ που καταλήγει σε βάραθρο με ακονισμένους πασάλους από ελεφαντόδοντο. Η άλλη έχει να κάνει με ακτίνες λέιζερ. Αν όλα αυτά καταφέρετε να τα ξεπεράσετε, θα σας πιάσει σίγουρα στον ύπνο ο συναγερμός υπερηχητικών ακτίνων, ο οποίος είναι συνδεδεμένος με το γειτονικό σπίτι του συγχωριανού μου του Μανώλη, που θα βρίσκεται δίπλα σας μέσα σε 30 δευτερόλεπτα, οπλισμένος με τα ακόλουθα:

 

http://www.youtube.com/watch?v=gsRrno34-sQ

 

Γι' αυτό λοιπόν, όπως λέμε στην Κρήτη, ξα σας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26348
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6181 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Ωχ θα χρειαστούμε τον Ιντιάνα Τζόουνς ή τον Μαγκάιβερ δηλαδή... :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

πες τα ρε Μάστορα! πες τα! αμέσως τα λαμόγια!

 

πες μου λοιπόν τη διεύθυνση στη Κρήτη να σου στείλω ένα ωραίο χιώτικο Απαλαρίνα! ;)

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1710
  • Content Count:  9040
  • Reputation:   64280
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Ενα θερμό καλωσόρισμα και από μένα φίλε μου :welcome:

 

Χαίρομαι που το συμπέρασμά μου για το nick σου με οδήγησε να σου ανοίξω την πόρτα στην παρέα μας.

Επειδή μας είχαν τρελλάνει στα bots, περνάω από προσωπικό έλεγχο όλες τις καινούργιες εγγραφές και είσαι η μοναδική που άφησα να μπεις από τις ΗΠΑ.

Το nick μου φάνηκε ελληνικό και είχα δίκιο :D

 

Το ότι θα απολαύσεις την κοινότητά μας, φαίνεται από την αγάπη σου για τα κόμικς, το ότι θα απολαύσουμε την παρέα σου φαίνεται από την εισαγωγή σου :D

 

Θα χαρώ να σε βλέπω συχνά κοντά μας, να "ανταλλάσουμε" τα "Τιραμόλα" μας και να καλαμπουρίζουμε με τα τελευταία αστεία της Βαβούρας.

Μόλις αποκτήσεις πρόσβαση στον τράκερ μας (+20 posts) έχεις να ανακαλύψεις πολλές εκπλήξεις...

 

Εννοείται ότι αν κατέβεις Ελλάδα, θα χαρούμε να πιούμε μια ρακί μαζί..(χωρίς μπαλοθιές)

 

Οσο για την προθυμία των παιδιών να "προσέξουν" την συλλογή σου, που να δεις πως κάνουν για να μάθουν την δική μου διεύθυνση :lol:

Τι περιμένεις από παιδιά....:D

 

Αν χρειαστείς οποιαδήποτε βοήθεια/διευκρίνηση μην διστάσεις να την ζητήσεις. Ολοι εδώ μέσα είμαστε μια παρέα...

 

Καλώς ήρθες

 

:beer2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2866
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  134
  • Reputation:   55
  • Achievement Points:  134
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6109 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Τελικά εκεί στην Αμερική είναι πολύ μπροστά. Δεν ήξερα οτι υπάρχει στο Πανεπιστήμιο μάθημα "Η Ιστορία Των Κόμικς" :D

 

:welcome::beer::beer:

 

Υ.Γ. Αλήθεια, αν επιτρέπεται, τι διδάσκεις;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Τελικά εκεί στην Αμερική είναι πολύ μπροστά. Δεν ήξερα οτι υπάρχει στο Πανεπιστήμιο μάθημα "Η Ιστορία Των Κόμικς" :D

 

a little hijacking here... Πληροφοριακά υπάρχει και στην Ελλάδα, στο τμήμα πολιτισμικής τεχνολογίας και επικοινωνίας, πανεπιστήμιο Αιγαίου, Μυτιλήνη. Ρίξε μια ματιά εδώ στα 1ΙΤΕ 526 Εναλλακτική Τέχνη & Αφήγηση Ι: Ένατη Τέχνη & Λογοτεχνία και 1ΙΤΕ 527 Εναλλακτική Τέχνη & Αφήγηση ΙΙ: Ένατη Τέχνη & Κινούμενη Εικόνα (Γ’ Έτος – 6ο εξάμηνο) :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1537
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  837
  • Reputation:   2374
  • Achievement Points:  837
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

a little hijacking here... Πληροφοριακά υπάρχει και στην Ελλάδα, στο τμήμα πολιτισμικής τεχνολογίας και επικοινωνίας, πανεπιστήμιο Αιγαίου, Μυτιλήνη. Ρίξε μια ματιά εδώ στα 1ΙΤΕ 526 Εναλλακτική Τέχνη & Αφήγηση Ι: Ένατη Τέχνη & Λογοτεχνία και 1ΙΤΕ 527 Εναλλακτική Τέχνη & Αφήγηση ΙΙ: Ένατη Τέχνη & Κινούμενη Εικόνα (Γ’ Έτος – 6ο εξάμηνο) :beer:

 

τώρα εδώ ταιριάζει το θρυλικό:

 

''Αααααααχ!!!

Παντέρμα μου νιάτα και που τσαλακωθήκατε...!''

 

[ :beer: ]

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2966
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  15
  • Reputation:   13
  • Achievement Points:  15
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6101 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

πες μου λοιπόν τη διεύθυνση στη Κρήτη να σου στείλω ένα ωραίο χιώτικο Απαλαρίνα!

Εεεεε! Αλλού αυτά! Μπορεί να είμ' από χωριό, αλλά :Dizy: δεν είμαι! :D

 

Χαίρομαι που το συμπέρασμά μου για το nick σου με οδήγησε να σου ανοίξω την πόρτα στην παρέα μας.

Επειδή μας είχαν τρελλάνει στα bots, περνάω από προσωπικό έλεγχο όλες τις καινούργιες εγγραφές και είσαι η μοναδική που άφησα να μπεις από τις ΗΠΑ.

Παναγία μου, δηλαδή όταν πατούσα εκείνο το submit όλα κρινόταν από μια κλωστή;;; Πω πωωω. Έχω μείνει άφωνος. Είμαι τρομερά ευγνώμων! Θα χτυπούσα το κεφάλι μου στον τοίχο αν είχα απορριφθεί!

 

Υ.Γ. Αλήθεια, αν επιτρέπεται, τι διδάσκεις;

Politics! Αλλά θα προτιμούσα να δίδασκα αυτο.

 

Λοιπόν, και επί τη ευκαιρία, θέλω να κάνω μια δημόσια καταγγελία. Υπάρχει ένας πρώην φίλος μου στο Ρέθυμνο που λέγεται Βαγγέλης Σ. Σ' αυτόν λοιπόν τον πρώην φίλο μου δάνεισα το 1987, έξω από το φροντιστήριο αγγλικών, τον συλλεκτικό μου τόμο "Ιστορία και Δόξα της Δυναστείας των Ντακ". Και ακόμα να μου τον επιστρέψει!! Και μάλιστα ούτε που τον ξαναείδα από τότε. Πληροφορώ λοιπόν τον πρώην φίλο μου πως εάν βρίσκεται μεταξύ των θαμώνων του φόρουμ, να τσακιστεί να μου στείλει αμέσως pm, ώστε να του πω που να μου στείλει το κλεμένο κόμιξ! Έχει διορία έως τις 12:00 (high noon), ώρα GMT, το μεσημέρι της Παρασκευής. Είκοσι χρόνια είναι αρκετά Βαγγέλη!!

 

Τελεσίδικη Υπογραφή: Μάστορας

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2866
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  134
  • Reputation:   55
  • Achievement Points:  134
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6109 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Τελικά comics rulez :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Όχι βρε αδελφέ... Ρέθυμνο και εσύ; Συνομήλικοι ουσιαστικά από ότι βλέπω... Πες μου ότι πήγαινες και στο Τούρκικο να πέσω κάτω από την καρέκλα. Καλοκαίρια κατεβαίνεις καθόλου στην πατρίδα να πιούμε κάνα ρακάκι;

 

Βαγγέλη εάν είσαι στο φόρουμ, επέστρεψε αμέσως το κόμικ πίσω στον φίλο mastoras αλλιώς θα νιώσεις την οργή του Global για όλα όσα δάνεισε τριγύρω και δεν τα είδε ποτέ... Ρε μπας και έχεις μερικά από τα δικά μου; Μην παριστάνεις την παλαβή...

 

Σ Ε _ Β Λ Ε Π Ω ! ! ! :grr:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.