Μετάβαση στο περιεχόμενο

Thor: Ragnarok (2017)


DJO

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94408
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Δύσκολα παιδικά χρόνια! :lol: 

 

 

:beer: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32104
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  28
  • Reputation:   114
  • Achievement Points:  28
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2507 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Δεν ξέρω, δεν τρελάθηκα. Ο πρώτος «συμβιβασμός» ήρθε όταν έγινε γνωστό πως το Ragnarok θα γινόταν κωμωδία και όχι η μυθική επικούρα που θα μπορούσε. Οκ, λέω, η Marvel το έχει με την κωμωδία, πάμε να απολαύσουμε κάτι πιο light. Αλλά δεν μπορώ να πω ότι την απόλαυσα. Είχε κάποιες πολύ αστείες σκηνές, αλλά την περισσότερα ώρα ένιωθα το σενάριο και τους ηθοποιούς να προσπαθούν υπερβολικά πολύ να βγάλουν γέλιο. Ίσως φταίει το ότι πήγαν να κάνουν μια καθαρά κωμική ταινία και ένιωσαν υποχρεωμένοι να έχουν gags άνα 2 λεπτά, χωρίς να αφήνουν το χιούμορ να δημιουργηθεί αβίαστα μέσα από τις καταστάσεις. Μου θύμισε δηλαδή περισσότερο μια φαρσοκωμωδία στυλ Airplane, αλλά σε πολύ κατώτερο επίπεδο, γιατί στην εν λόγω ταινία το χιούμορ ήταν τόσο ξεδιάντροπα και τολμηρά «βλακώδες» που απλά δεν μπορούσα να αντισταθώ. Και όλη αυτή η έμφαση στην κωμωδία μάλλον δεν τους άφησε χρόνο για κάτι άλλο. Η εξέλιξη και ανάπτυξη των χαρακτήρων γίνεται σχεδόν διεκπεραιωτικά, ενώ ακόμη και η επική σκηνή με το Immigrant Song χάνει πόντους χάρη στο πόσο λίγο ενδιαφέρον έχω για τον Thor μέχρι εκείνη τη στιγμή...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  33343
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  156
  • Reputation:   779
  • Achievement Points:  156
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2027 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ο Waititi θα γράψει και θα σκηνοθετήσει και την 4η ταινία της σειράς.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Δεν ήξερα σε ποιο Θωρ να το σχολιάσω. Άιντε, το πετάω εδώθε. Βλέπω ένα επεισοδιάκι από την αγγλική αστυνομική σειρά Waking the Dead. Τσακ εμφανίζεται ένας ηθοποιός που μου είναι υπερβολικά γνώριμος φατσικά. Ray Stevenson. Τον έχω δει άπειρες φορές στις άπειρες φορές που έχω δει και ξαναδεί την αγαπημένη μου σειρά Rome. Λεγεωνάριος Titus Pullo :) Απ'εξω το θυμάμαι το όνομα τόσες φορές που το έχω ακούσει :) 

 

 cq5dam.web.1200.675.jpeg2555efcc2289be4ab8fe523716546f27.jpgMV5BMTg4MjczMDYzMV5BMl5BanBnXkFtZTcwMDQzMDIzMQ@@._V1_.jpgMV5BMTYxNjg3NDE0NV5BMl5BanBnXkFtZTgwMTI0NjI4MDE@._V1_SY1000_CR0,0,1504,1000_AL_.jpg

Ειρήσθω εν παρόδω έχει παίξει και τον ομώνυμο ήρωα στο Punisher War Zone. Δεν το έχω δει, αλλά και πάλι. Η φάτσα είναι χαρακτηριστική. Νομίζω :)

411full.jpg4675e6c5d2d06f60474ca21500f0123be62fefbb56d1914d607a36ad068b77a6.jpg

Όπως κοιτάζω λοιπόν το βιογραφικό του, βλέπω ότι έχει παίξει και στα 3 Θωρ. Και κουφαίνομαι. Τσεκάρω τις φωτογραφίες και μα τον Αλλάχ δεν το χωράει ο νους μου ότι είναι ο ίδιος άνθρωπος. Κάνει τον Volstagg... :) Τα prosthetics τον αλλάξαν αφάνταστα :) 

Volstagg-Bifrost_Bridge.pngThor2524f0a2c89d77.jpg

 

 

λίιιιγο στα μάτια καταλαβαίνω και κάτι αλλά πάρα πολύ δύσκολα ομολογώ :)

φαντάζομαι πως οι περισσότεροι ούτε που θα κατανοείτε για τι ακριβώς μιλάω :) παρεκτός όσοι έχετε δει το Rome :) 

 

:cheers5: 

MV5BYmY0ZDJlYzctZDAyMS00NzZjLTk2NjMtOTVlNzRhNDMyOWY0XkEyXkFqcGdeQXVyMDI2NDg0NQ@@._V1_SY1000_SX1504_AL_.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εάν θυμάμαι καλά, ο ίδιος είχε κάνει και τον "κακό της χρονιάς" σε έναν κύκλο της τηλεοπτικής σειράς "Dexter"! Στον προτελευταίο νομίζω; :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2743
  • Achievement Points:  407
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2135 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Τον θυμάμαι και στο Outpost (Ζομποταινία με ζόμπι ναζί).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  34510
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  383
  • Reputation:   1322
  • Achievement Points:  387
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1771 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Είδα απόψε την ταινία σε dvd στον η/υ. Αρκετά καλή, με μία συνοχή στο σενάριο ήταν αρκετά καλό, οι ερμηνείες καλές νομίζω ειδικά της Κειτ Μπλάνσετ, μα η Κειτ Μπλάνσετ ήταν αυτή;; :wow:

Περισσότερο με την Δέσποινα Βανδή έμοιαζε :lol:

Μπήκε καλά στον ρόλο ήταν αρκούντως δαιμονική!!! :mafia:

Αν και το AVENGERS INFINITY WAR έχει περισσότερους ήρωες και εννοείται υπερέχει σε δράση και εφέ, ίσως και σε ερμηνείες, νομίζω πάσχει όπως είπα σε άλλο σχόλιο μου κάπως στο

σενάριο(εμ που να χωρέσουν όλοι αυτοί σε 2,5 ώρες;;) ενώ το THOR RAGNAROK ήταν κάπως πιο «δεμένο» σεναριακά.

 

THOR RAGNAROK

Βαθμολογία 8.0/10

Επεξεργασία από spiderman
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  25521
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  621
  • Reputation:   6374
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4272 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

On 1/8/2019 στο 2:36 ΜΜ, germanicus είπε:

Δεν ήξερα σε ποιο Θωρ να το σχολιάσω. Άιντε, το πετάω εδώθε. Βλέπω ένα επεισοδιάκι από την αγγλική αστυνομική σειρά Waking the Dead. Τσακ εμφανίζεται ένας ηθοποιός που μου είναι υπερβολικά γνώριμος φατσικά. Ray Stevenson. Τον έχω δει άπειρες φορές στις άπειρες φορές που έχω δει και ξαναδεί την αγαπημένη μου σειρά Rome. Λεγεωνάριος Titus Pullo :) Απ'εξω το θυμάμαι το όνομα τόσες φορές που το έχω ακούσει :) 

 

 cq5dam.web.1200.675.jpeg2555efcc2289be4ab8fe523716546f27.jpgMV5BMTg4MjczMDYzMV5BMl5BanBnXkFtZTcwMDQzMDIzMQ@@._V1_.jpgMV5BMTYxNjg3NDE0NV5BMl5BanBnXkFtZTgwMTI0NjI4MDE@._V1_SY1000_CR0,0,1504,1000_AL_.jpg

Ειρήσθω εν παρόδω έχει παίξει και τον ομώνυμο ήρωα στο Punisher War Zone. Δεν το έχω δει, αλλά και πάλι. Η φάτσα είναι χαρακτηριστική. Νομίζω :)

411full.jpg4675e6c5d2d06f60474ca21500f0123be62fefbb56d1914d607a36ad068b77a6.jpg

Όπως κοιτάζω λοιπόν το βιογραφικό του, βλέπω ότι έχει παίξει και στα 3 Θωρ. Και κουφαίνομαι. Τσεκάρω τις φωτογραφίες και μα τον Αλλάχ δεν το χωράει ο νους μου ότι είναι ο ίδιος άνθρωπος. Κάνει τον Volstagg... :) Τα prosthetics τον αλλάξαν αφάνταστα :) 

Volstagg-Bifrost_Bridge.pngThor2524f0a2c89d77.jpg

 

 

λίιιιγο στα μάτια καταλαβαίνω και κάτι αλλά πάρα πολύ δύσκολα ομολογώ :)

φαντάζομαι πως οι περισσότεροι ούτε που θα κατανοείτε για τι ακριβώς μιλάω :) παρεκτός όσοι έχετε δει το Rome :) 

 

:cheers5: 

MV5BYmY0ZDJlYzctZDAyMS00NzZjLTk2NjMtOTVlNzRhNDMyOWY0XkEyXkFqcGdeQXVyMDI2NDg0NQ@@._V1_SY1000_SX1504_AL_.jpg

 

Σου αρέσει ο ηθοποιός;

ΤΣΕΚΑΡΕ ΧΘΕΣ:

 

PUNISHER WARZONE

+

 

BLACK SAILS the series (νομιζω τελευταία ή προτελευταία σεζον) :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3101
  • Reputation:   23547
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Ο Μαυρογένης :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.