Μετάβαση στο περιεχόμενο

Thor: Ragnarok (2017)


DJO

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

ανατριχίλα!  :xm:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9380
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4442 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Θέλω κάποιος να μου δώσει ένα πάρα πολύ καλό λόγο για τον οποίο η Valkyrie είναι μαύρη...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9671
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4609 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Θέλω κάποιος να μου δώσει ένα πάρα πολύ καλό λόγο για τον οποίο η Valkyrie είναι μαύρη...

Diversity.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Θέλω κάποιος να μου δώσει ένα πάρα πολύ καλό λόγο για τον οποίο η Valkyrie είναι μαύρη...

 

Έτσι επιτάσσει η πολιτική ορθότητα και μόδα της εποχής. Να πω την αλήθεια δεν είναι από τους χαρακτήρες που θα μπορούσα να ενοχληθώ και να θυμίσω ότι και ο Χέιμνταλ ενσαρκώθηκε από μαύρο και τον θεωρώ από τους πετυχημένους του MCU, όπως φυσικά και τον Νικ Φιούρι!! Από την άλλη προκαλώ τον οποιονδήποτε να ανατρέξει στην Σκανδιναβική μυθολογία (στην οποία και στηρίζονται όλοι οι χαρακτήρες της Άσγκαρντ) και να βρει πάτημα για μαύρη Βαλκυρία. Ευτυχώς που ο Σταν Λη δεν συμπεριέλαβε και κάνα Κολοκοτρώνη στο σύμπαν του, γιατί θα τον βλέπαμε κι αυτόν μαύρο για να 'ναι πολίτικαλ κορέκτ  :lol: Υπάρχει βέβαια κι ο Ηρακλής, που δεν έχουμε δει σε live action στο MCU, οπότε έχουμε ελπίδες...

Επεξεργασία από BATNICK
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5973
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4200 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

επειδή ως γνωστόν οι Σκανδιναβοί είναι μαύροι. καλά και εσύ που ζεις?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11191
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4688 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

επειδή ως γνωστόν οι Σκανδιναβοί είναι μαύροι. καλά και εσύ που ζεις?

 

Εδώ είχαμε μαύρη αμαζόνα στο Wonder Woman

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

στις ταινίες πάντως είναι εξωγήινοι και όχι Σκανδιναβοί θεοί 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10438
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  148
  • Reputation:   857
  • Achievement Points:  148
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5388 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

επειδή ως γνωστόν οι Σκανδιναβοί είναι μαύροι. καλά και εσύ που ζεις?

 

Κοίτα να δεις ρε παιδί μου, τελικά οι ταινίες της μαρβελ είναι μυθολογικά ντοκιμαντέρ.

Εγώ νόμιζα ότι είναι φανταστικές ιστορίες βασισμένες σε κομικς.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9380
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4442 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Diversity.

 

Ένα καλό λόγο ζήτησα...  :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

στις ταινίες πάντως είναι εξωγήινοι και όχι Σκανδιναβοί θεοί 

 

Γιατί στα κόμικς τι είναι; Και τα δύο! Το θέμα είναι πως απ' τη Νορβηγική Μυθολογία ξεπήδησαν, Σκανδιναβοί θεοί είναι και στο πολυσύμπαν της Marvel (και όχι μόνο, βέβαια, πιστούς ο Θορ έχει και από Βαλκάνια μεριά, εάν θυμάμαι καλά.) αλλά κι εμένα δε μου κολλάει αισθητικά κάτι τέτοιο, που ούτε στο κόμικ έγινε ποτέ, ούτε υπάρχει σχετική αναφορά στη Νορβηγική Μυθολογία για μαύρους θεούς και ημίθεους. Κατά τ' άλλα, εξαιρετικά παίζει ο Χέιμνταλ, όπως και η Βαλκυρία, η οποία νομίζω πως είναι η ίδια που παίζει στο "Westworld"! Δε συζητάμε όμως εδώ αν είναι καλοί ηθοποιοί. Θα μπορούσαν να πάρουν πιο ταιριαστούς ρόλους. Σε εκείνους που έχουν δείχνουν λίγο παράταιροι. Το trailer απίθανο και το τέλος του..!! Έλεγα πως κοίτα να δεις που δε θα τον συμπεριλάβουν μέσα και θα έχουν αλλάξει παντελώς το Ragnarok, αλλά ευτυχώς διαψεύστηκα!! :yahoo:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5973
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4200 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Την ώρα που το έγραφα ήξερα τι θα ακολουθήσει. Και λίγα ειπώθηκαν. Πάντως εγώ περιμένω ακόμα τον Κολοκοτρώνη ασιάτη από κάποιον πλανήτη κάποιου σύμπαντος της marvel δικαιολογημένα όμως επειδή είναι εξωγήινος. Επειδή θα αρχίσουν τα όργανα κρυφά ή  φανερά περί ρατσισμού όχι δεν γουστάρω Βαλκυρία μαύρη, ούτε M.J. ασιάτισα ούτε Luke Cage σκανδιναβό και πάει λέγοντας. Αν πάρω τον Θορ και τον κάνω μαύρο απλά δεν θα είναι Θορ. Αν πάρω τον Βlack Panther και τον κάνω ξέρω 'γω εσκιμώο  δεν θα είναι Black Panther. Ακόμη και οι φανταστικές ιστορίες έχουν κανόνες αλλιώς γίνονται κάτι άλλο που ονομάζεται σουρεαλισμός. Μπορεί να είναι φανταστικός δεν λέω αλλά δε νομίζω πως αυτό θέλουν να πετύχουν. Το να χρησιμοποιώ το diversity επειδή είναι μόδα δεν σημαίνει πως βοηθάει την προστασία των μειονοτήτων από το ρατσισμό. Ούτε όταν κάνω με την κάθε ευκαιρία forced κάτι που μου γυρίζει μπούμερανγκ είναι σωστό. ΄Η κάνεις ταινία πχ spiderman με Μike Morales να γουστάρουμε και τον πλαισιώνεις κατάλληλα θέλοντας να αναδείξεις το diversity ή δεν το κάνεις καθόλου και δεν μου πετάς άσχετες βλακείες από εδώ και από εκεί επειδή θες να κάνεις τη ριζοσπαστική ανοησία και να ικανοποιήσεις τη μεγαλομανία που έχεις ως παραγωγός ή ως στούντιο πως έκανες κάτι για να υποστηρίξεις τις μειονότητες κατά του ρατσισμού.

 

P.S.: H κοπέλα μου έχει καταγωγή από τη Σενεγάλη οπότε μη διανοηθεί κανείς να με πει ρατσιστή ή τπτ τέτοιο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30086
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  838
  • Reputation:   6486
  • Achievement Points:  851
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3618 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κάτι παρόμοιο θίγω και εγώ εδώ πέρα:

 

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=32760&p=503116

 

 

 

:beer5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Την ώρα που το έγραφα ήξερα τι θα ακολουθήσει. Και λίγα ειπώθηκαν. Πάντως εγώ περιμένω ακόμα τον Κολοκοτρώνη ασιάτη από κάποιον πλανήτη κάποιου σύμπαντος της marvel δικαιολογημένα όμως επειδή είναι εξωγήινος. Επειδή θα αρχίσουν τα όργανα κρυφά ή  φανερά περί ρατσισμού όχι δεν γουστάρω Βαλκυρία μαύρη, ούτε M.J. ασιάτισα ούτε Luke Cage σκανδιναβό και πάει λέγοντας. Αν πάρω τον Θορ και τον κάνω μαύρο απλά δεν θα είναι Θορ. Αν πάρω τον Βlack Panther και τον κάνω ξέρω 'γω εσκιμώο  δεν θα είναι Black Panther. Ακόμη και οι φανταστικές ιστορίες έχουν κανόνες αλλιώς γίνονται κάτι άλλο που ονομάζεται σουρεαλισμός. Μπορεί να είναι φανταστικός δεν λέω αλλά δε νομίζω πως αυτό θέλουν να πετύχουν. Το να χρησιμοποιώ το diversity επειδή είναι μόδα δεν σημαίνει πως βοηθάει την προστασία των μειονοτήτων από το ρατσισμό. Ούτε όταν κάνω με την κάθε ευκαιρία forced κάτι που μου γυρίζει μπούμερανγκ είναι σωστό. ΄Η κάνεις ταινία πχ spiderman με Μike Morales να γουστάρουμε και τον πλαισιώνεις κατάλληλα θέλοντας να αναδείξεις το diversity ή δεν το κάνεις καθόλου και δεν μου πετάς άσχετες βλακείες από εδώ και από εκεί επειδή θες να κάνεις τη ριζοσπαστική ανοησία και να ικανοποιήσεις τη μεγαλομανία που έχεις ως παραγωγός ή ως στούντιο πως έκανες κάτι για να υποστηρίξεις τις μειονότητες κατά του ρατσισμού.

 

P.S.: H κοπέλα μου έχει καταγωγή από τη Σενεγάλη οπότε μη διανοηθεί κανείς να με πει ρατσιστή ή τπτ τέτοιο.

 

:cheers3:  Αν κάνουν τον Λουκ Κέιτζ ή τον Μαύρο Πάνθηρα ή τον "Χ" χαρακτήρα λευκό θα βάλουν φωτιά στα στούντιο και θα τους πουν ρατσιστές και δίκιο θα έχουν. Όταν βέβαια ένας Σκανδιναβός θεός γίνεται από ξανθός και λευκός, μαύρος απλά είναι κόμικς και φανταστική μυθολογία και όλα επιτρέπονται. Δεν βγάζεις άκρη και ούτε θα βγάλεις. Και επειδή η κοπέλα σου είναι από τη Σενεγάλη, τι; Ρατσιστής είσαι κι εσύ κι εγώ και όλοι μας. Ή θα αποδεχτούμε αδιαμαρτύρητα τους μαύρους πρώην λευκούς χαρακτήρες, τους γυναικείους πρώην αρσενικούς, τους γκέι πρώην στρέιτ και πάει λέγοντας ή δεν έχουμε θέση στον κόσμο τούτο. Οφείλω κι εγώ λοιπόν να προσαρμοστώ και κάνω την αρχή: Ο λαός απαιτεί μαύρο Ηρακλή να δει! Ο λαός απαιτεί μαύρο Ηρακλή να δει!  :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32746
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3088 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Κυκλοφορησαν και οι κινεζιες! :D

 

"Thor: Ragnarok" China Trailer 《雷神3:诸神黄昏》中国终极预告

https://www.youtube.com/watch?time_continue=110&v=zrVwXE2nFgc

 

post-31159-0-64917600-1506623451_thumb.jpg

 

πηγη

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32746
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3088 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Marvel Studio's Thor Ragnarok - Strongest Avenger? TV Clip

 

 

 

 

 

 

"Eh....What?"....... :lol:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Thor: Ragnarok Added 30 Minutes (And More Jokes) After SDCC

 

Και ήδη έκανε πρεμιέρα σε 36 χώρες όπου απέφερε κοντά στα 108 εκατομμύρια δολάρια. Την επόμενη βδομάδα που θα κάνει πρεμιέρα σχεδόν σε όλες τις υπόλοιπες αγορές μαζί με τις ΗΠΑ, αναμένεται μεγάλος ντόρος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5314 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Πεταχτηκα σημερα το απογευμα και το ειδα και γενικα μου αρεσε αρκετα. Ειχε και πολλες αστειες στιγμες και αρκετη χορταστικη περιπετεια!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Το είδα κι εγώ. Αξίζει σίγουρα για σινεμά, δεν το συζητώ καν. Διασκεδαστική και απλοϊκή υπόθεση, κάτι σαν Guardians ένα πράγμα, που ωστόσο δεν με χάλασε. Περνάς ευχάριστα ένα 2ωράκι και άνετα την ξανάβλεπα. Μου άρεσε πολύ η μουσική που συνόδευε τις μεγάλες μάχες και οι ίδιες οι μάχες βεβαίως-βεβαίως. Από τις καλύτερα 'χορογραφημένες'. Αυτό που δεν μου άρεσε και σκέφτηκα 'έλεος πια' ήταν τα αστεία. Η Μάρβελ πάντα είχε έντονο το κωμικό στοιχείο στις ταινίες της και δεν το λέω για κακό. Αλλά σχεδόν πάντα ήταν στον σωστό βαθμό. Εξαίρεση οι Guardians, αλλά και πάλι σε αυτούς λειτουργούσε. Αντίθετα Δόκτωρ Στρέιντζ και Θωρ μετά από κάποιο σημείο νομίζεις ότι βλέπεις παρωδία των ορίτζιναλ ταινιών. Το παράχεσαν κι ελπίζω στον Black Panther και στους Avengers να μη δω άλλο ένα 80% της ταινίας να 'χει αστεία. Όσο για τις mid/post-credits σκηνές, όσο πάνε και χειροτερεύουν. Ειδικά η post-credits άλλο ένα αδιάφορο αστείο. Οι Μπλάνσετ και Γκόλντμπλουμ εξαιρετικοί στο ρόλο τους. Ο Ράφαλο πάλι που ήταν ο αγαπημένος μου Χαλκ για πρώτη φορά δεν τον ευχαριστήθηκα καθόλου. Εκτός των σκηνών που 'έσπαγε', σε όλη την υπόλοιπη ταινία είτε σαν Χαλκ είτε σαν Μπάνερ έκανε κρύα αστεία, λες και βλέπεις ένα υπεραναπτυγμένο 5χρονο.

 

Υ.Γ. Τα νέα emoticons/αντιδράσεις τα σπάνε!!!!!! :awesome:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Απίστευτο. Υπέροχο. Άριστα 10 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20416
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5028 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Το ειδα χθες στο cinema. Το περιμενα με ανυπομονησια,γιατι και οι 2 προηγουμενες ταινιες με τον Thor μου αρεσαν παρα πολυ.

Πααααρα πολυ καλη και η τριτη!! Πραγματικα.:giati::giati:

Τι ταινια! Δραση...Ωραιες οι σκηνες με τις μαχες.Λιγο παραπανω χιουμορακι απο αλλες φορες αλλα οκ.

Ασχετο αλλα η Χελα καποιες στιγμες μου θυμιζε λιγο  την Βανδη απο τα παλια.:P:P

Ο  Hemsworth τι 'σερνικο!!! :love4:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29478
  • Group:  Members
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  771
  • Reputation:   6421
  • Achievement Points:  772
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3898 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Thor: Ragnarok 4D:lmao:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17533
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5032 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Η πρώτη ταινία του MCU που με απογοήτευσε. Είπαμε να βάλεις comic-relief αλλά το ξεφτιλήσανε :wall:

Ειδικά ο Θωρ ήταν κάτι σαν παρωδία. Και ο Hulk ήταν παρωδία. Όλη η ταινία ήταν παρωδία.

Χαρακτήρες που εμφανιζόντουσαν τελείως διαφορετικοί από ότι ήταν στις προηγούμενες ταινία αλλά και στα κομικς.

Ο Θωρ να παρακαλάει τον κουρέα να μην του κόψει τα μαλλιά!! :wow:

 

Ως συνήθως, οι σκηνές μάχης ήταν πολύ καλές και άριστα χορογραφημένες, αλλά τα υπόλοιπα ήταν κωμωδία χαμηλού επιπέδου.

Κρίμα!!! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2264
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5725 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Την είδα και μπορώ να πώ ότι πέρασα ένα απολαυστικό δίωρο. Είχε εξαιρετικές σκηνές δράσης και ερμηνείες. Θα συμφωνήσω στο ότι το παράκαναν με τα αστεία, η ταινία θα έπρεπε να ήταν λίγο πιο σκοτεινή. Γενικά πολύ καλή ταινία, σίγουρα η καλύτερη του Θωρ μέχρι στιγμής. Βαθμολογία 8,5/10.

 

 

Επεξεργασία από Hayate
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Είδα μια ταινία που είχε Θορ και Χαλκ αλλά δεν έμοιαζε με Θορ και Χαλκ. Μπράβο Μάρβελ, το τερμάτισες. :sick:

Ναι, είχε το χαβαλέ της, αξίζει να την δεις στο σινεμά, αλλά τόσο άκυρη και φλατ αντιμετώπιση του αρχικού υλικού δεν την περίμενα. Οπισθοδρόμηση...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32746
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3088 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Εθεαθη!

 

Δεν μπορω να πω οτι εμεινα ικανοποιημενος στο 100%, ναι μεν ειχε μπολικους χαρακτηρες μεσα, αλλα καπου κουραζε με ολα αυτα ευτραπελα και τις αστειες/αχρειαστες/ακυρες σκηνες. :damn:

 

π.χ.  Το πρασινο ευμεγεθες ποπουδακι του Hulk γιατι επρεπε να μας το δειξουν.....δεν το καταλαβα. :thinking:

 

Γενικα την βρηκα χλιαρη και κατωτερη των 2 προηγουμενων ταινιων...:antekale: .... με βαρια καρδια, μονο και μονο για τα δυο παρακατω που μου αρεσαν....

 

Το νεο λουκ του Thor

Το ποπουδακι της Hela...:firedevil:

 

....5,5 και πολυ ειναι. :moutra:

 

 

:cheers5:

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32378
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  512
  • Reputation:   2768
  • Achievement Points:  512
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2331 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

O Chris Hemsworth δήλωσε ότι δεν θα ξαναπαίξει τον ρόλο του Thor (με εξαίρεση τις δύο επερχόμενες ταινίες των Avengers το 2018 & 2019 αντίστοιχα). Γιατί ρε Χρηστάρα? :(

 

Spoiler

Could boredom be one of the reasons Chris Hemsworth is set to turn his back on playing Thor?

The Aussie star has already filmed his last two appearances as Thor in "Avengers: Infinity War," due out in May this year, and "Avengers 4," due out in May, 2019, and recently said he has finished playing the character.

“Contractually, right now — yeah, this is it. I’m done,” he told USA Today. “I won’t be playing the character again.

“It’s sort of a scary thought. This really seemed like this never-ending thing. And now it’s potentially finishing.”

The actor, 34, has a few reasons as to why he might be keen to ditch the cape for good.

 

In an interview to promote his new war drama, "12 Strong," Hemsworth suggested that filming Thor movies can be a tad boring because the films rely so heavily on green screens.

“Shooting a green screen can be kind of mind numbing and exhausting from a standpoint of just being kind of bored,” he told Screen Rant.

“I much prefer being busy in the thick of it and being visually sort of stimulated. And when you don’t have to act afraid or full of adrenaline or something because of the environment around you is pressing that upon you and is influencing you in such a way, it is the best. That is definitely my, it would be my choice if I could do it always that way.”

The other reason he’s keen to move on is all because of something his fellow Marvel star, Mark Ruffalo, said to him.

 

“He was like, ‘Just go for it. Don’t play it safe. Don’t stick to your one thing’,” Hemsworth said to GQ last month.

And Ruffalo also had some advice for the Aussie about what type of role he should choose next.

“Mark was like, ‘It’s got to feel scary, man. It’s got to scare the s--t out of you. I want to see you do something where you’re not in control,'” Hemsworth recalled.

“The idea that it should be wildly intimidating, I think, is when something unique can happen. I’ve got to risk looking like a fool.”

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

5a64bc610dbb1_toixosysteria(8).thumb.jpg.8a5af0f89e551b5493590a1cf6a17ee9.jpg

 

@CaptainMarvel17 Πραγματικά καταλαβαίνω το πως νιώθεις, αλλά οι περισσότεροι Avengers είναι δεσμευμένοι στο MCU για πάνω-κάτω μια δεκαετία. Αν συνυπολογίσουμε και τα γεγονότα των δύο επερχόμενων Avengers και ότι η επόμενη φάση του MCU θα 'ναι τελείως διαφορετική καθώς λένε, είναι αναμενόμενο ότι καλώς ή κακώς αρκετούς από τους σημερινούς Εκδικητές δεν θα τους ξαναδούμε. Προσωπικά τουλάχιστον θεωρούσα ήδη δεδομένη την αποχώρηση Κρις και Ρόμπερτ προ των ανακοινώσεων και είμαι 50-50 για Ράφαλο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Πολύ κρίμα αν όντως ισχύει. Ελπίζω έστω κάποιοι από τους αρχικούς Avengers να παραμείνουν. Πάντως εγω είχα διαβάσει ότι 2 εκ των Hemsworth, Renner, Johansson και νομίζω Ruffalo ανανέωσαν το συμβόλαιό τους. Μάλιστα πολλά ακούγονται για Θορ 4, με σενάριο που ο Watiti και ο Hemsworth συζήτησαν ανήμερα πρωτοχρονια... Ιδωμεν. Μπορεί πολλά από όσα δημοσιευονται να είναι κόλπα για να μην αποκαλυφθεί η κατάληξη του Infinity War και του Avengers 4. Θυμίζω ότι ο Rooker είχε ανεβάσει φωτογραφίες δήθεν από τα γυρίσματα του Avengers για να αποποσανατολισει το κοινό από τον θάνατο του Yondu στο Guardians 2.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32378
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  512
  • Reputation:   2768
  • Achievement Points:  512
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2331 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Ο Robert Downey Jr. δεν έχει επίσημα αποχωρήσει ακόμα. Προς το παρόν από το σύμπαν της Marvel, την έχει κάνει με ελαφρά πηδηματάκια μόνο ο Hugh Jackman, που δεν θα ξαναπαίξει τον Wolverine (δυστυχώς). Φυσικά δεν είναι μέλος των Avengers, αλλά θα μου λείψει ως φαν των X-Men. H Scarlett Johansson και να αποχωρήσει δεν θα είναι τόσο μεγάλο πλήγμα αφού δεν παίζει έναν από τους πρωτοκλασάτους ήρωες της Marvel.

 

Τον Hulk τον έχουν ήδη υποδυθεί τρεις ηθοποιοί τα τελευταία 15 χρόνια (Eric Bana, Edward Norton, Mark Ruffalo). Τελικά θα μείνει μόνο ο Chris Evans.

 

Παρεμπιπτόντως ο Evans ανήκει στην κατηγορία των ηθοποιών που έχουν υποδυθεί ΔΥΟ υπερήρωες. Αναλυτικά η λίστα:

 

Chris Evans (Captain America, Human Torch)

Ryan Reynolds (Green Lantern, Deadpool)

Ben Affleck (Daredevil, Batman)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Και του Evans το συμβόλαιο λήγει όμως και η μοίρα του σαν χαρακτήρας είναι αμφίβολη. Θα δούμε. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.