Μετάβαση στο περιεχόμενο

Suicide Squad [Ομάδα Αυτοκτονίας] (2016)


Γάντζος

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Απ' ότι διάβασα δεν θα υπάρξει ultimate cut και τα περίπου 10' που κόπηκαν θα συμπεριληφθούν στα extras ως κομμένες σκηνές.

 

http://www.cosmicbooknews.com/content/looks-no-suicide-squad-ultimate-cut

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Λοιπόν, η ταινία πήρε την αναμενόμενη πρώτη θέση στο box office με 135 εκατομμύρια (το καλύτερο άνοιγμα Αυγούστου ever) στην Αμερική και 267 μύρια διεθνώς, με την επόμενη βδομάδα να αναμένεται να έχει μεγάλη πτώση στις εισπράξεις όμως, παρόμοιες με το BvS, μιας και η ανταπόκριση του κοινού πλέον και όχι των κριτικών, ήταν παρόμοια με την προηγούμενη ταινία του DCCU.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25862
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  545
  • Reputation:   4567
  • Achievement Points:  547
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Πάντα το είχα απορία... Στις εισπράξεις μιλάμε μόνο για US ή μετράνε ας πούμε και οι ελληνικές/ευρωπαϊκές εισπράξεις στο σύνολο? (οταν αναφέρονται ξερά ως bix office εννοώ). Το ελληνικό box office υπάρχει κάπου με ποσοστά?

Επεξεργασία από GeorgeTheSuper
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Όταν ακούς διεθνές εισπράξεις, περιλαμβάνονται εκεί.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2264
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5726 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Λοιπόν, έχω δεί την ταινία και έχοντας διαβάσει τα πιο πάνω σχόλια δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι κριτικοί δεν την εκτίμησαν. Θα έλεγα πως είναι η πιο απολαυστική ταινία της DC απο το Dark Knight. Δέχομαι πως η πλοκή είναι σχετικά απλή και ο κακός δεν εντυπωσιάζει, αλλά βλέπεται πολύ ευχάριστα και έχει πολύ γέλιο. Η Robbie τα σπάει στον ρόλο της Harley Quinn (με διαφορά ο καλύτερος γυναικείος χαρακτήρας που έχω δεί σε superhero movie), όπως και ο πολύ καλός Deadshot. Το τέλος της ταινίας αφήνει ανοικτά κεφάλαια, τόσο για το JLA, όσο και για την νέα ταινία του Batman. Βαθμολογία 8/10. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Ωραία ταινία, ένα ευχάριστο διωράκι με μπόλικη δράση και η απόλαυση ενός θερινού σινεμά!! Τις αρνητικές κριτικές του διαδικτύου, απλά τις γράφω στα παλιά μου τα παπούτσια. Γενικά σπανίως δίνω βάση σε κριτικές κυρίως των επαγγελματιών, περισσότερο κρίνω αν μου κάνει κλικ μια ταινία από το τρέιλερ. Πήγα, την είδα και δε με απογοήτευσε.

Οι Ντέντσοτ, Κουίν, Γουόλερ, Ελ Ντιάμπλο και Γητεύτρα ήταν μακράν οι καλύτεροι στους ρόλους τους. Ο Κροκ δεν με απογοήτευσε, αλλά η συμμετοχή του ήταν μικρή σε σύγκριση με τους άλλους. Ελπίζω σε καλύτερη αξιοποίησή του στο σίκουελ. Τη Κατάνα τη βρήκα αρκετά καλή και η επίσης μικρή συμμετοχή της δε με χάλασε τόσο. Άλλωστε...

...δεν αποτελεί μέλος της Ομάδας Αυτοκτονίας, αλλά δικλείδα ασφαλείας.



Ευελπιστώ κι εγώ - όπως δήλωσε και η ηθοποιός - σε επερχόμενο σίκουελ ο χαρακτήρας της να αναπτυχθεί δεόντως. Ίσως κάποια αποστολή που θα σχετίζεται με το παρελθόν της για να τη γνωρίσουμε καλύτερα.

Ο πρόωρος θάνατος του Σλίπνοτ για μένα ήταν αναμενόμενος. Συγκριτικά με τους άλλους θα μπορούσε να θεωρηθεί ως ο περισσότερο αδιάφορος και αναλώσιμος. Ήταν η πρώτη αποστολή της Ομάδας Αυτοκτονίας, και πιστεύω ήταν ψιλοδεδομένο ότι κάποιος θα το σκάσει και η Γουόλερ (ως χαρακτήρας πραγματικά χειρότερη από τους χειρότερους εγκληματίες) δεν θα έχανε την ευκαιρία να τον φάει.



Για τον Τζόκερ του Λέτο δεν έβγαλα ακόμα ξεκάθαρη εικόνα αν μου αρέσει ή όχι. Σίγουρα δεν είναι κακός και σίγουρα δεν είναι μια κακή απομίμηση των προκατόχων του. Δίνει το προσωπικό του στίγμα και αυτό είναι καταρχάς καλό. Από την άλλη, όμως, δε μου θυμίζει τον παλιάτσο των κόμικς. Είναι λιγότερο ψυχωτικός κλόουν και περισσότερο ψυχωτικός μαφιόζος. Η συμμετοχή του μικρή, αλλά προσωπικά το ανέμενα και πριν τις κριτικές. Ο Τζόκερ δεν είναι μέλος της Ομάδας Αυτοκτονίας, δεν έχει θέση στη ταινία παρά μόνο ως γκεστ και αυτό ακριβώς ήταν. Το ότι τον διαφήμιζαν ήταν καθαρά για λόγους προώθησης της ταινίας και επειδή είχαμε όλοι τη περιέργεια να τον δούμε. Πιθανολογώ ότι 'θελαν να κάνουν μια μικρή παρουσίαση και τον προετοιμάζουν για τη σόλο του Μπάτμαν. Η σχέση του με τη Κουίν ανέκαθεν ήταν μια σχέση αρρωστημένης αγάπης (κυρίως από την πλευρά της Χάρλεϊ) και έτσι ακριβώς παρουσιάστηκε.

Ο Τζόκερ μπορεί φαινομενικά να έδειξε ότι κι εκείνος την αγαπά, αλλά με την πρώτη ευκαιρία κοίταξε να σώσει το τομάρι του. Όπως ακριβώς κάνει πάντα. Όταν έπεσαν με το αμάξι στη θάλασσα, εκείνος το έσκασε και την άφησε να πνιγεί. Γνήσιος Τζόκερ. Από την άλλη η Χάρλεϊ τρελή και παλαβή γι' αυτόν και ανέκαθεν ονειρευόταν να γίνουν οικογένεια με παιδιά κλπ. Γνήσια Χάρλεϊ.



Εν κατακλείδι, τη προτείνω στους φανς των κόμικς, αλλά μη πάτε αρνητικά προϊδεασμένοι λόγω των κριτικών, ούτε αναμένοντας να δείτε μαρβελοταινία. Η DC ανέκαθεν είχε τον δικό της χαρακτήρα και για μένα αυτό είναι καλό.

Υ.Γ. Προς τον αγαπητό μεταφραστή της ταινίας το "metahumans" μετάφραζεται ως "μετάνθρωποι". Για τους υπερανθρώπους υπάρχει άλλη λέξη. Επίσης το "Task Force X" θα μπορούσε να μεταφραστεί ως "Δύναμη Κρούσης Χ" ή "Ομάδα Δράσης Χ" ή "Επιχειρησιακή Ομάδα Χ" κ.ο.κ. Δόξα τω Θεώ η ελληνική γλώσσα από λέξεις έχει να φάνε κι οι κότες.

Επεξεργασία από BATNICK
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15086
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3153 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Συμφωνώ απόλυτα με την άποψη του BATNICK για την ταινία και κυρίως για τον Τζόκερ.

 

Δύο πράγματα που με ενόχλησαν ήταν η κραυγαλέα παράλειψη να μας παρουσιάσουν τον Σλίπνοτ και ένα flashback/εξήγηση που παρα-ήταν άμεση και μου κάθισε άσχημα.

Η υπόθεση ήταν σχετικά απλή στη δομή της, χωρίς τρομακτικές εκπλήξεις, αλλά η δράση ήταν χορταστική.

Τώρα, σχετικά με τους χαρακτήρες, απέχοντας από το Suicide Squad στα comics, δεν μπορώ να πραγματοποιήσω συγκρίσεις. Ωστόσο ο Will Smith μου φάνηκε πολύ καλός στον ρόλο του. Οι υπόλοιποι ήταν νορμάλ για τα δικά μου κριτήρια, με την Γητεύτρα να μου τραβάει την προσοχή σε ό,τι αφορά το οπτικό αποτέλεσμα.

Να τονίσω αυτό που λέει ο BATNICK, πως δεν είναι Μαρβελοταινία. Θα έλεγα πως το τρέιλερ ήταν παραπλανητικό ως προς αυτό. Οι κωμικές ατάκες ήταν λίγες (αλλά υπήρχαν, και ας παραδεχτούμε πως αυτό δεν είναι κακό*). Ωστόσο δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο θα έπρεπε να είναι κωμική ή κατά πόσο δημιουργήθηκε με αυτό τον σκοπό η Κουίν. Ας με διορθώσουν όσοι τη γνωρίζουν καλά, αλλά νόμιζα πως η συμπεριφορά της, παρά την παιδικότητα/τσαχπινιά/όπως-χαρακτηρίζεται-αυτό δεν είναι για να βγάζει γέλιο - όπως άλλωστε και του Τζόκερ. Μου φάνηκε περίεργο που γελούσαν με την "corny" συμπεριφορά της.

 

Τέλος, κάτι τελείως υποκειμενικό. Η μουσική μου φάνηκε αταίραστη στις περισσότερες σκηνές, εκτός από αυτή με το Seven Nation Army, ίσως και στο Smoke On The Water (τι διάολο, διάλεγαν τραγούδια με εύκολα riffs για αρχάριους; :P ) αν και δεν θα τα περίμενα σε ταινίες του 2016.

 

Edit: Ξέχασα να εξηγήσω το αστεράκι :P
*αυτό το γράφω για τη γκρίνια που έχω διαβάσει ως προς το πόσο επιτηδευμένα σκοτεινό έκαναν το BvS, χωρίς να το έχω δει.

Επεξεργασία από DaDiRa
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3477
  • Reputation:   20239
  • Achievement Points:  3534
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Η ταινία είναι απίστευτο μπάζο, μια πραγματική πανωλεθρία σε τόσα επίπεδα που θα έπρεπε να γράψω σεντόνι...

..........μόνο για τους καμμένους με την DC...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30086
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  838
  • Reputation:   6486
  • Achievement Points:  851
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3619 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αξιοπρεπής ταινία, περνάει ευχαρίστα η ώρα. 

Δεν ξέρω τι προσδοκίες είχε ο κόσμος και γιατί έφαγε τόσο κράξιμο.

 

Γιατι να θεωρήσεις μία τέτοια ταινία χάλια;

Προφανώς και είχε 4-5 βλακιούλες, αλλά πρόκειται για καλοκαιρινό blockbuster.

 

Μία χαρά ήταν, να πάτε να την δείτε...

 

Όποιος την δει να γράψει και μία άποψη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9671
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4610 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Η ταινία θα έπρεπε να λέγεται "Αναλώσιμοι: DC Edition". Γιατί περί αυτού πρόκειται. Αναλώσιμοι στο κόσμο της DC. Προσωπικά, πέρασα ευχάριστα την ώρα μου που την είδα. Σε καμία περίπτωση δεν αξίζει το κράξιμο που τρώει. Μάλλον γιατί ο κόσμος δε ξέρει τι ταινία πάει να δει και έχει διαφορετικές προσδοκίες από αυτό που παίρνει. Έχει μια σταθερή ροή εξέλιξης η ιστορία, μπόλικο πιστολίδι, ατάκες και όσα θα περιμένει κανείς από μια ανάλογη ταινία. Είναι σαν μια ταινία της σειράς από τις πολλές του είδους που έχουν βγει.

 

Σ' αυτό το σημείο, δράττωμαι της ευκαιρίας να πω ότι δε μου άρεσε το Joker του Leto. Ήταν απλά ένας μαφιόζος με make-up. Όχι ο ψυχωτικός φορέας του χάους που ξέρουμε και αγαπάμε. Θα περιμένω να εμφανιστεί και σε άλλες ταινίες προτού τον καταδικάσω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Η ταινία δε με ενθουσίασε. Μου άρεσε περισσότερο το Deadpool, που δε μου άρεσε και στην τελική! Ενώ στέκει η μάζωξη της ομάδας και έχει καλή ροή, μου φάνηκε ψυχρή. Μέτριες εξυπνάστικες ατάκες, καμιά σχέση με το ταπεραμέντο ενός Robert Downie Jr. H Harley είναι ένας χαρακτήρας που δεν έχω ιδέα γιατί υπάρχει στην ταινία. Μπορεί να έχει 30 δευτερόλεπτα συμμετοχή σε σημαντική εξέλιξη, αλλά αδυνατώ να καταλάβω γιατί τη φορτώθηκε η Conner. O Joker είναι ό,τι χειρότερο έχει φορεθεί για το ρόλο. Το γέλιο του για το οποίο υποτίθεται έψαξαν να βρούν κάτι που φέρνει σε αμηχανία τους γύρω, θύμιζε τη γιαγιά μου, αλλά αυτή γελούσε μια οκτάβα πιο ψηλά. Της λέγαμε αστεία για να ακούμε το γέλιο της :P Ακόμη και η Katana και ο Captain Boomerang μου φάνηκαν πιο φυσικοί στην εισαγωγή της ομάδας.

 

Χάρηκα ακούγωντας τραγούδι των Queen. Εύχομαι να ακούσουμε και το "I want to break free" στο Guardians of the Galaxy. :valt:

 

Σας πρόλαβαν οι Αναλώσιμοι εδώ και μερικά χρόνια. Έχουν να φάνε πολύ ψωμί για να κοντέψουν το Marvel Cinematic Universe.

 

Εδιτ:

O Ben Affleck είναι δέκα φορές καλύτερος Batman από τον Christian Bale. Τον τελευταίο το θεωρώ κάτι σαν τον Αλέξανδρο Σταύρου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25951
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  265
  • Reputation:   1686
  • Achievement Points:  265
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4191 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Την περιμενα καλυτερη αλλα γενικα ηταν για το αναθεμα.. οταν ακουω μια κυρατσα (δεν θυμαμαι το ονομα της ξκιούζμι) να λεει οτι τους μαζευουμε στη περιπτωση που σκασει στη Γη ενας Σουπερμαν που δεν θα ναι με το μερος μας και αυτοι που μαζευει ειναι ενας που εχει καλο σημαδι..μια που στην ουσια περα απο τρελη δεν εχει τιποτα αλλο (α ναι ριχνει και καμια μπατσα) και εναν που πεταει κατι αστερακια.. αντε ο αλλος ο Ελ Ντιαμπλο εχει βαση ας πουμε..  ε σορρυ κιολας ποσο σοβαρα να το παρεις αυτο το σεναριο.. 

Ο αλλος ειναι εκτελεστης εχει φαει ποσα ατομα για τα λεφτα και ξαφνικα θελει να αποδειξει στη κορη του οτι δεν ειναι ενα σκουπιδι... τεσπα.. για χαζεμα ενα διωρακι κυριακης στον καναπε ξαπλα μια χαρα ειναι.. αν και θα προτιμουσα με κανα 2 φιλους για να γελαμε κιολας :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9380
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4442 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9380
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4442 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ανακοινώθηκε Extended Cut  :yahoo:

 

Πιστεύω ότι θα δούμε τη σκηνή στην οποία ο Joker λογομαχεί με τη Harleen μπροστά από τη lamborghini και αυτή τον απειλέι με το όπλο. Με έχει φάει η περιέργεια αν όντως ο Joker ουρεί πάνω της ή όχι :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

 

Suicide Squad (Official Extended Cut Trailer)         :havefun:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4784 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Nαι, η ταινια δεν ειναι μαρβελοταινια, οχι ομως οτι δεν προσπαθησε να γινει μία, και συγκεκριμενα το GOTG.. με παταγωδη αποτυχια ομως. Η ταινια αν και ομορφη στο ματι ειναι απλα ενα αδιαφορο πραγμα που δεν παιρνει τον εαυτο της σοβαρα. Ειχε συνεχομενα λαθη και χαζομαρες και απο το σημειο που η Χαρλει περναει περπατωντας μπροστα απο τον Φλαγκ ο οποιος δε μπορει να τη σκοτωσει επειδη η "killer app" κολλησε παρολο που ειναι πληρως οπλισμενος και καλυμμενος ειπα ενα "ε αει παραπερα" και περιμενα απλα να τελειωσει. Μεχρι εκει ηταν ενα βαρια 6,τωρα απλα επεσε στα 4 (pun intended γιατι καπου εκει αρχισε να με κουραζει και η καταχρηση των απο πισω πλανων στην Χαρλει).

Η οποία Χαρλει μου φανηκε εως ενα βαθμο αστεια. Αυτο το στυλακι "απο μικρο και απο τρελο μαθαινεις την αληθεια" οχι μονο δεν ηταν ωραιο αλλα μου προκαλουσε αυτο που εξω λενε cringe (δεν ξερω πως και αμα μεταφραζεται στα ελληνικα,σουφρωμα χειλιων απο αποστροφη;; )

τεσπα, η ταινια ειναι μεσα στη βλακεια πχ αρχαιολογος σπαει αγαλματακι,που ολοι ξερουμε ποσο τα φροντιζουν(φευ,σκουπιζουν το χωμα με πινελακια οι τυποι!) ενα αλλο ολοιδιο αγαλματακι φυλασσεται απλα σε ενα ραφι και συμπτωματικα περιεχει τον κακο μας, εδω ακομα και το οτι η Γουολερ θεωρησε οτι σε μια suicide squad οπως την φανταστηκε εχει θεση η Χαρλει με το ροπαλο της με ξεπερναει..

Οσο για το soundtrack που μπηκε για να αλαφρυνει το αρχικο σκοτεινο κλιμα που ηθελαν να βαλουν (αλλα μεσω δοκιμαστικων προβολων απετυχε) ηταν εντελως παραταιρο, ωραια κομματια ολα τους (ακομα και αυτο που εκλεψαν απο το GOTG λολ )αλλα ποτε δεν ενιωσα οτι μπηκαν ή βγηκαν ομορφα στην ταινια.

Τελος παντων, αν και δε με κουρασε (αυτο οφειλω να το πω) θεωρω οτι μου εκλεψε το χρονο μου χτες και οτι θα μου ηταν το ιδιο αν πηγαινα στην επομενη ταινια του DCU εχοντας απλα καποιον να μου πει τι εγινε σε αυτην. 

4/10

Επεξεργασία από dimious
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9380
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4442 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55497
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ότι έπρεπε για να χαλαρώσω μεταξύ δύο βαριών κόμικ που διάβασα. Όπως έγραψε ο Martin παραπάνω, ήταν ότι καταλληλότερο για να μαζευτείς με 2-3 φίλους το απόγευμα σπίτι και να χαλαρώσεις φωνάζοντας και συ σε κάθε σκηνή της Χάρλεϊ Κουίν "Τόσα χρόνια βαρελάς, τέτοιο πάτο δεν ξανάδα". :D  Όπως και κάναμε δηλαδή και διασκεδάσαμε οπότε goal achieved. 

 

Αυτό που ήθελα μέσες άκρες να μου κάνει η ταινία, μου το έκανε. Χάζεψα λίγο και πέρασα ξεκούραστα το απόγευμα μου. Όποιος φίλος που σέβεται τα κόμικ που διαβάζει και απογητεύτηκε από το Φιλμ ας έχει πάντα στο πίσω μέρος του μυαλού ότι δεν τα σέβονται οι ίδιοι που τους ανήκουν κιόλας. Πλέον στην superhero μάστιγα που έχει κατακλύσει τον κινηματογραφικό ορίζοντα από τις αρχές του 21ου αιώνα οι καλές ταινίες είναι οι ελάχιστες εξαιρέσεις και όχι ο κανόνας. 

 

Δεν ξέρω αν θυμάται κανείς την συγκεκριμένη φάση αλλά ήταν μια ιστορία του Ρόσα που ο Σκρουτζ με τα παπάκια ταξίδευε τον πλανήτη σε αναζήτηση κάποιου x στον χάρτη και είχε αφήσει τον Ντόναλντ φύλακα στο θησαυροφυλάκιο (το φύλακες της χαμένης βιβλιοθήκης πρέπει να ήταν). Κάθε φορά που γύριζαν στη βάση για ανεφοδιασμό, ο αδιάφορος Ντόναλντ τους έλεγε 

 

"βλέπω τον Νικ Σφαλιάρα στην άγρια δύση, πιάνει τους κακούς, πέφτει ξύλο και πιστολίδι και η άμαξα του πιάνει φωτιά.."

"βλέπω τον Νικ Σφαλιάρα στην Καραϊβική, πιάνει τους πειρατές, πέφτει ξύλο και πιστολίδι και το ιστιοφόρο του πιάνει φωτιά.."

"βλέπω τον Νικ Σφαλιάρα στις Τροία, πιάνει τους Τρώες, πέφτει ξύλο και πιστολίδι και το ξύλινο άλογο του πιάνει φωτιά.."

 

and so on, so on. :) :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Έσκασε μύτη σε bluray το extended, στο μπάρμπα από το Σικάγο.

 

Πάντως, με αυτά και με αυτά, έφτασε κοντά στα 746 μύρια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Η ταινία προτάθηκε για Grammy για τα μουσικά τραγούδια που την έντυναν. Δεν αντιλαμβάνομαι την αξία αυτή. Σε δουλειά να βρισκόμαστε. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

η 1η "υπερηρωικη" ταινία που δεν είδα στον κινηματογράφο τα τελευταία χρόνια..

 

 

ειναι μια κλασσική μπαμ-μπουμ/action/adventure ταινία, κατηγορίας star channel (χαχαχα :P) που την βλέπεις, περνάει η ώρα σου και πέφτεις για ύπνο

τώρα ανάλογα την διάθεση σου θα σου αρέσει η όχι, απλά αντί να βάλουν τίποτα οτι να ναι τύπους χρησιμοποιησαν β κατηγορίας κομικσοηρωες

αυτο και τίποτε άλλο 

 

τίμιος ο will smith και τα καμεο (σποιλερςςςςς :P)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25521
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  621
  • Reputation:   6374
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4272 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Nα έβαζαν όμως Σλεϊντ (Deathstroke) και τι στον κόσμο...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4784 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

πνιγηκα λιγο οταν το δα

 

 

post-14558-0-54673400-1483207155_thumb.jpg

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11191
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4689 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

H Warner θέλει τον Mel Gibson να σκηνοθετήσει το Suicide Squad 2

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Το διάβασα και γω, και ο Gibson το παραδέχτηκε ότι συζητάει με τους παραγωγούς. Έχει δηλώσει ότι δεν τον ενδιαφέρουν οι σουπερήρωες (βασικά είπε πιο βαριές λέξεις) από την άλλη όμως δεν είναι ταινία με σουπερήρωες, μεταλλαγμένες σουπερδυνάμεις και γραφικά κολάν.

 

Τάχα μου έδειξε ενδιαφέρον για τους χαρακτήρες. Δεν το βλέπω να στεριώνει εύκολα η συνεργασία.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11191
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4689 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

 

Τάχα μου έδειξε ενδιαφέρον για τους χαρακτήρες. Δεν το βλέπω να στεριώνει εύκολα η συνεργασία.

 

Τον αγαπώ τον Mel. Θα τον ήθελα να σκηνοθετήσει DC

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Για το όσκαρ, κουβέντα κανείς; :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Οι DC Fanboys που μας άρεσε επιτέλους δικαιωνόμαστε :lol: Πάντως πέρα από τη πλάκα, ακόμα απορώ γιατί το πήρε. Το "A Man Called Ove" δεν το ξέρω για να κρίνω, αλλά έχοντας δει τα 2 άλλα συνυποψήφια, μάλλον το STAR TREK το άξιζε περισσότερο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55497
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

https://www.youtube.com/watch?v=cdiFhv3gsyo


 


:lol:  :lol:  :lol:  Sky beams everywhere! :lol:  :lol:  :lol:


Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

επετέλους την είδα και αυτή. στο extended version

 

άνιση ταινία. πάρα πολύ άνιση. πρακτικά λες και την έχουν φτιάξει 2 άνθρωποι. ο ένας βάζει εξαιρετική μουσική και σπάει αφόρητη πλάκα πετώντας "κουλ" σκηνές. ο άλλος προσπαθεί .... προσπαθεί κάτι να κάνει. να την δέσει? να μας κάνει να νιαστούμε για τους χαρακτήρες? να την κάνει "προσβάσιμη" σε όσους (ή μάλλον όσες :D ) δεν θέλουν να δούνε μόνο καφρίλα αλλά θέλουν και κάτι ακόμα?

 

δεν εκπλήσσομαι *τόσο* πολύ με τις ηλικίες των όσων βλέπω εδώ να την αποτιμούν θετικά και τις ηλικίες όσων βλέπω να την αποτιμούν αρνητικά. σκεφτόμουν τις προάλλες γενικώς για τα υπερηρωικά και πως εν πολλοίς τα έχω βγάλει από τη ζωή μου. μια εξήγηση που μου ήρθε ήταν ότι ίσως πλέον στα 45 μου ζητάω άλλα πράγματα σε ένα κόμικ από αυτά που ζήταγα στα 20 μου. 

 

ξεκίνησα με ένα "huh?", συνέχισα με ένα "ρε συ, αυτό εδώ εντέλει έχει πλάκα. κάτσε να βγάλω το ποπκορν", τέλεψα με ένα "ασε μας τώρα ρε φίλε. άσε μας"

 

6/10 συνολικά. υπάρχουν πράγματα που θα κρατήσω (harley quinn βεβαίως βεβαίως, με άρεσε και ο Joker, πολλά από τα ξυλίκια και τους εκβιασμούς), υπάρχουν πράγματα που θα πετάξω (η σκηνή στο μπαρ, η τελική μάχη, οι προσπάθειες να φανεί "καλός" ο Will Smith (όχι ο Deathshot. είμαι σίγουρος ότι χ*στηκαν για τον Deathshot. είμαι όμως εξίσου σίγουρος ότι δεν ήθελε ο Will Smith να φορτωθεί τον ρόλο ενός απολύτως κακού), ζομπομαχίες)

 

μιλώντας για ζομπομαχίες και πολυκατοικίες. 3 ταινίες που με διασκέδασαν πολύ-πολύ-πολύ περισσότερο σε αυτό το κομμάτι (και τις σκεφτόμουν όσο έβλεπα τις χαζομάρες στην οθόνη :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=6f6f_kfp1Z8

 

https://www.youtube.com/watch?v=cD0gm7dHKKc

 

και φυσικότατα το Dredd του 2012 :)

 

:cheers5:

 

υγ εντέλει ο μόνος που κρατάει κάπως όρθιο το κινηματογραφικό dcσύμπαν είναι ο Ben Affleck. Ποιος να το'λεγε :lol: :lol: :lol: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.