Μετάβαση στο περιεχόμενο

figolfin

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Ήταν κόπος κ το καταλαβαίνω κ δεν έχει να κάνει με τους συμμετέχοντες η με την ποιότητα, γιατί η ιστορία ήταν καλή.

 

Ήταν απλά γιατί έπρεπε να σεβαστούμε τους κανονισμούς ώστε να μην έχουμε θέματα κ σε μελλοντικά φανζιν

 

Bill-Murray-Laughs-Then-Turns-Sad.gif

 

 

 

 

c'est la vie υποθέτω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 176
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  13626
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  256
  • Content Count:  1846
  • Reputation:   22770
  • Achievement Points:  1847
  • Days Won:  16
  • With Us For:  4875 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καταχωρημένο Χθες, 11:55 μμ

Με ρώτησε ένας φίλος μου πόσο θα κάνει. Υπάρχει μια εκτίμηση ή και ακριβής τιμή; :)

 

Καλημέρα. αυτη τη στιγμη δεν μπορούμε να σου πουμε ακριβη τιμη. :)

Όμως, τις επόμενες μέρες θα ειμαστε σε θεση να σου απαντήσουμε. Λίγη υπομονη, λοιπόν.. :)

 

:beer:

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2399
  • Reputation:   25480
  • Achievement Points:  2437
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5435 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Φοβερό το εξώφυλλο. Με το περσινό εξώφυλλο έντονα στη μνήμη μου, ήμουν σίγουρος ότι θα είχαμε ένα πολύ καλό αποτέλεσμα, αλλά αυτό ξεπέρασε τις προσδοκίες μου. Τα συγχαρητήρια μου σε αυτόν που το φιλοτέχνησε. (Μήπως ξέρουμε ποιες ιστορίες είναι οι 10 τυχερές και ποιες έμειναν απ' έξω; )

 

:spidey_yeah_that::valt:

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13626
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  256
  • Content Count:  1846
  • Reputation:   22770
  • Achievement Points:  1847
  • Days Won:  16
  • With Us For:  4875 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

(Μήπως ξέρουμε ποιες ιστορίες είναι οι 10 τυχερές και ποιες έμειναν απ' έξω; )

 

Καμμία δεν εμεινε εκτός! Μπήκαν όλες οι συμμετοχές πλην του zade-kuf για τους λόγους που εξηγηθηκαν παραπάνω.

 

Όλοι όσοι λοιπόν, δωσατε κομικ, θα βρειτε τη συμμετοχή σας μεσα στο φανζιν!

 

Σας ευχαριστούμε! :beer:

  • Like 18
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  392
  • Content Count:  4289
  • Reputation:   33964
  • Achievement Points:  4411
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4288 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Υπέροχο το εξώφυλλο και μπράβο σε όλα τα παιδιά που συν-εργάστηκαν για να απολαύσουμε όλοι οι υπόλοιποι τις δουλειές τους!!! Περιμένω να το πιάσω στα χέρια μου!!!

:best:

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94408
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Εάν κρίνουμε από το εξώφυλλο,το GreekComics Fanzine #5 θα είναι δυνατό τεύχος...!Μπράβο στους συμμετέχοντες...! :best:

Έχει και θέμα που μου αρέσει...! :yes:

 

ΤΡΕΜΕ "TALES FROM THE CRYPT"...! :devil:

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε ως τώρα  :P  ,αλλά το εξώφυλλο ΤΑ ΣΠΑΕΙ !!!!! :clap2: :clap2: 

 

Περιμένω πως και πως να κρατήσω στα χέρια μου το αντίτυπο που έχετε ήδη κρατήσει για μένα (υπογεγραμμένο απ όλους τους δημιουργούς,την οργανωτική ομάδα κ.λ.π) .

 

 

Μπράβο σας για την προσπάθεια  :best:  και  πολλά :respect:  στον κ.Πέτρου .

  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52789
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Είπαμε ή δεν είπαμε ότι το φετινό φανζίν θα είναι διθεματικό; Είπαμε ή δεν είπαμε ότι θα είναι και flip; Και flip χωρίς δύο εξώφυλλα γίνεται;

 

Δεύτερο εξώφυλλο λοιπόν (ή πρώτο, ανάλογα από ποια πλευρά επιλέξεις να ξεκινήσεις :P) από τον Τάσο Ζαφειριάδη!

 

post-10460-0-48083400-1429367276_thumb.jpg

 

:beer:

  • Like 30
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13060
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1940
  • Reputation:   14922
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4968 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Τι λες;; Ζαφειριαδης και Πετρου εξώφυλλα;;; με κάνετε και ανυπομονώ να δω τι εκπλήξεις μας επιφυλάσσετε για το περιεχόμενο.....:beer:

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Τώρα λοιπόν που είμαι νηφάλιος και έχω ξεπεράσει την ψυχρολουσία του ότι η ιστορία μου δεν θα δημοσιευτεί, θα εκφράσω την ειλικρινή μου άποψη για το πως βλέπω τα γεονότα.

 

Μπορεί στην αρχή να φάνηκε ότι το πήρα τόσο cool όσο θα το έπαιρνε και ο Samuel L. Jackson (που είναι ιερέας του cool) αλλά στην πραγματικότητα το πήρα όπως παίρνει ο Δήμαρχος Στυλίδας και τον κατηγορούν (Τόλη μαζί σου ρε).

 

Δεν με πείραξε που δεν δημοσιεύτηκε, να το ξεκαθαρίσω αυτό. Ήξερα ότι παραβίαζε τους κανόνες και ήξερα ότι ήταν ακριβώς στα χέρια της ομάδας πίσω από το φανζίν να αποφασίσει αν τελικά θα γίνει μια εξαίρεση και οι κανόνες θα καμφθούν λίγο ή όχι. Τελικά δεν έγινε εξαίρεση -κακώς κατά την γνώμη μου, μιας και όπως έχει ξανατονίσει ο πρόεδρος το παν είναι να περνάμε καλά και να μην χαλιόμαστε- ωστόσο δεν μπορώ να σας κατηγορήσω γι αυτό. Φίλε zade, αυτοί είναι οι κανόνες, δεν τους σεβάστηκες , δεν θα μπεις.  Κατανοητό και πλήρως δεκτό. Ωστόσο με ενόχλησαν δύο πράγματα.

 

1)Το πότε έμαθα ότι δεν θα μπει.

 

2) Ο τρόπος που το έμαθα.

 

Για το 1) έχω να πω το εξής: Ρε παιδιά γιατί δεν μου το είπατε όταν στάλθηκε η ιστορία; Γιατί; Αφού την πήρατε, είδατε ότι είναι 10 σελίδες και δεν τηρούσε τους κανόνες, γιατί δεν είπατε ένα "σόρρυ zade/kuf αλλά οι κανόνες είναι κανόνες και ισχύουν για όλους". Και αν δεν θέλατε να το πείτε δημόσια, δεν πειράζει υπάρχουν τα pm.Είχαμε ολόκληρο pm αφιερωμένο για τους συμμετέχοντες, πείτε το μου εκέι. Και ακόμα και αν δεν θέλατε να το πείτε σ' αυτό το pm ,ας φτιάχαντε ένα άλλο, εντελώς προσωπικό και το στέλνατε σε εμένα και τον kuf.  Η ιστορία παραλήφθηκε στις 25 του Μάρτη, γιατί έπρεπε να περιμένουμε ως τις 13 Απριλίου για να το μάθουμε. Και αυτό μας φέρνει στο 2ο σημείο.

 

2)Ο τρόπος που το έμαθα είναι απαράδεκτος. Δηλαδή ρε παιδιά άμα δεν είχα ρωτήσει τι θα γινόταν; Θα περίμενα να έρθω στο comicdom , να πάρω το αντύτιπο/αντίτυπά μου και να διαπιστώσω ότι τελικά δεν είναι μέσα η ιστορία μου; Ή θα μου στέλαντε pm αφού έχει τυπωθεί , λέγοντας "φίλτατε zade, λυπούμαστε πολύμ αλλά τελικά δεν θα μπεις στο φανζίν". Ο τρόπος με τον οποίο το έμαθα, ξεπερνάει τα όρια του χοντροκομμένου. Δηλαδή τι, φοβόσασταν να μου το πείτε;  Αυτά τα πράγματα είναι  πολύ φάουλ.

 

Τέλος πάντων ,δεν θέλω ούτε να σας προσβάλλω, ούτε να θίξω κανέναν, το γεγονός ωστόσο παραμένει. Το πότε και το πως το έμαθα ήταν απαράδεκτα.

 

 

 

 

 

Ξαναδιαβάζοντας το παραπάνω πόστ, είναι λες και δεν το έχω γράψει εγώ. Ηρεμία, αυτοέλεγχος, ευγένεια. Με μάτιασαν...

  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13516
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  663
  • Reputation:   3861
  • Achievement Points:  663
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4895 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τώρα λοιπόν που είμαι νηφάλιος και έχω ξεπεράσει την ψυχρολουσία του ότι η ιστορία μου δεν θα δημοσιευτεί, θα εκφράσω την ειλικρινή μου άποψη για το πως βλέπω τα γεονότα.

 

Μπορεί στην αρχή να φάνηκε ότι το πήρα τόσο cool όσο θα το έπαιρνε και ο Samuel L. Jackson (που είναι ιερέας του cool) αλλά στην πραγματικότητα το πήρα όπως παίρνει ο Δήμαρχος Στυλίδας και τον κατηγορούν (Τόλη μαζί σου ρε).

 

Δεν με πείραξε που δεν δημοσιεύτηκε, να το ξεκαθαρίσω αυτό. Ήξερα ότι παραβίαζε τους κανόνες και ήξερα ότι ήταν ακριβώς στα χέρια της ομάδας πίσω από το φανζίν να αποφασίσει αν τελικά θα γίνει μια εξαίρεση και οι κανόνες θα καμφθούν λίγο ή όχι. Τελικά δεν έγινε εξαίρεση -κακώς κατά την γνώμη μου, μιας και όπως έχει ξανατονίσει ο πρόεδρος το παν είναι να περνάμε καλά και να μην χαλιόμαστε- ωστόσο δεν μπορώ να σας κατηγορήσω γι αυτό. Φίλε zade, αυτοί είναι οι κανόνες, δεν τους σεβάστηκες , δεν θα μπεις.  Κατανοητό και πλήρως δεκτό. Ωστόσο με ενόχλησαν δύο πράγματα.

 

1)Το πότε έμαθα ότι δεν θα μπει.

 

2) Ο τρόπος που το έμαθα.

 

Για το 1) έχω να πω το εξής: Ρε παιδιά γιατί δεν μου το είπατε όταν στάλθηκε η ιστορία; Γιατί; Αφού την πήρατε, είδατε ότι είναι 10 σελίδες και δεν τηρούσε τους κανόνες, γιατί δεν είπατε ένα "σόρρυ zade/kuf αλλά οι κανόνες είναι κανόνες και ισχύουν για όλους". Και αν δεν θέλατε να το πείτε δημόσια, δεν πειράζει υπάρχουν τα pm.Είχαμε ολόκληρο pm αφιερωμένο για τους συμμετέχοντες, πείτε το μου εκέι. Και ακόμα και αν δεν θέλατε να το πείτε σ' αυτό το pm ,ας φτιάχαντε ένα άλλο, εντελώς προσωπικό και το στέλνατε σε εμένα και τον kuf.  Η ιστορία παραλήφθηκε στις 25 του Μάρτη, γιατί έπρεπε να περιμένουμε ως τις 13 Απριλίου για να το μάθουμε. Και αυτό μας φέρνει στο 2ο σημείο.

 

2)Ο τρόπος που το έμαθα είναι απαράδεκτος. Δηλαδή ρε παιδιά άμα δεν είχα ρωτήσει τι θα γινόταν; Θα περίμενα να έρθω στο comicdom , να πάρω το αντύτιπο/αντίτυπά μου και να διαπιστώσω ότι τελικά δεν είναι μέσα η ιστορία μου; Ή θα μου στέλαντε pm αφού έχει τυπωθεί , λέγοντας "φίλτατε zade, λυπούμαστε πολύμ αλλά τελικά δεν θα μπεις στο φανζίν". Ο τρόπος με τον οποίο το έμαθα, ξεπερνάει τα όρια του χοντροκομμένου. Δηλαδή τι, φοβόσασταν να μου το πείτε;  Αυτά τα πράγματα είναι  πολύ φάουλ.

 

Τέλος πάντων ,δεν θέλω ούτε να σας προσβάλλω, ούτε να θίξω κανέναν, το γεγονός ωστόσο παραμένει. Το πότε και το πως το έμαθα ήταν απαράδεκτα.

 

 

 

 

 

Ξαναδιαβάζοντας το παραπάνω πόστ, είναι λες και δεν το έχω γράψει εγώ. Ηρεμία, αυτοέλεγχος, ευγένεια. Με μάτιασαν.

Έτσι όπως τα θέτεις φίλε,έχεις χίλια δίκια! 

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30701
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  342
  • Reputation:   2053
  • Achievement Points:  342
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3352 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

 

 

Τώρα λοιπόν που είμαι νηφάλιος

 

....

 

Ξαναδιαβάζοντας το παραπάνω πόστ, είναι λες και δεν το έχω γράψει εγώ. Ηρεμία, αυτοέλεγχος, ευγένεια. Με μάτιασαν...

 

Εpic indeed.Χωρις καμμια ειρωνια (ειλικρινα παροτι μπορει να φανει ετσι) σε συμπαθησα μετα απ'αυτο φιλε.Straightforward και αυθορμητα μονο! :)

Και δεν σημαινει πως επειδη δεν μπηκε στο τευχος οτι πρεπει να παει χαμενη η οτι ηρθε το τελος του κοσμου,μετα χαρας πολλοι απο εμας να την διαβασουμε και εχει γινει και σωστο προμο μετα απ'αυτο...Αλλωστε προς μαζικη εκθεση οδευε,δεν υπαρχει λογος να μην βγει προς τα εξω με οποιον τροπο αποφασισεις/ετε... :up:

Επεξεργασία από Black listed outcast
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13626
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  256
  • Content Count:  1846
  • Reputation:   22770
  • Achievement Points:  1847
  • Days Won:  16
  • With Us For:  4875 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δε συνηθίζω να μπαινω σε αντιπαραθεσεις και τσακωμους. Όμως, όταν παραλειπεται μια αληθεια, με κανει να αισθανομαι τουλαχιστον περίεργα..

 

Μας ενημερωσες στις 21 Ιανουαριου ότι εγραψες 10σελιδη ιστορία. Η απάντηση και η ενημερωση σου εγινε ακριβως μια μερα μετα, στις 22 Ιανουαρίου. Ήταν η εξής

 

 
The_Sandman Καταχωρημένο 22 Ιανουάριος 2015 - 02:07 μμ

Επειδή όπως έχουμε ξαναπεί το fanzine γίνεται κατά κύριο λόγο για να περάσουμε καλά, η ιστορία κατά πάσα πιθανότητα θα μπει. Αυτό βέβαια θα εξαρτηθεί από δύο παράγοντες: την συμμετοχή και τον αριθμό των τελικών σελίδων.

 

Σε καμία περίπτωση δεν θέλουμε να αδικηθεί κάποια συμμετοχή εις βάρος κάποιας άλλης και μάλιστα όταν η δεύτερη (από αμέλεια ή οποιονδήποτε άλλο λόγο) δεν πληρεί τους (ελάχιστους) κανόνες που θέσαμε από την αρχή.

 

Και πάμε στο δεύτερο σκέλος, το τελικό σύνολο των σελίδων που θα συγκεντρωθούν. Ας φέρω ένα παράδειγμα. Όλα τα βιβλία που έχετε στη βιβλιοθήκη σας (πλην εξαιρετικά σπάνιων περιπτώσεων) έχουν αριθμό σελίδων πολλαπλάσιο του τέσσερα. Το ίδιο ισχύει φυσικά κι εδώ. Το ιδανικό θα ήταν ο τελικός αριθμός σελίδων να είναι (X x 4) -1 για τον πρόλογο [σε ένα 32σέλιδο βιβλίο, οι συμμετοχές να είναι δηλαδή 31 σελίδες]. Αν λοιπόν προκύψουν (Χ x 4) +1 θα έχουμε πρόβλημα μιας και θα πρέπει να πάμε για συν ένα τετρασέλιδο και άρα μεγαλύτερο κόστος. Αν είναι υποφερτό, το κάνουμε (προκύπτει βέβαια πρόβλημα με τις κενές σελίδες που περισσεύουν αλλά κάπως θα το βολέψουμε.) Αν όχι, τότε θα πρέπει να κόψουμε. Και αν πρέπει να κοπεί μία ιστορία, τότε, επιστρέφοντας στον πρώτο παράγοντα, θα κοπεί όποια δεν πληρεί τους κανόνες.

 

:beer:

 

 

 

Οπότε, μην λέμε ατοπα πράγματα.

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Δε συνηθίζω να μπαινω σε αντιπαραθεσεις και τσακωμους. Όμως, όταν παραλειπεται μια αληθεια, με κανει να αισθανομαι τουλαχιστον περίεργα..

 

Μας ενημερωσες στις 21 Ιανουαριου ότι εγραψες 10σελιδη ιστορία. Η απάντηση και η ενημερωση σου εγινε ακριβως μια μερα μετα, στις 22 Ιανουαρίου. Ήταν η εξής

 

 

 

 

Οπότε, μην λέμε ατοπα πράγματα.

 

Ούτε καν διαφωνώ με αυτό που υποστηρίζεις. Και πάλι όμως δεν απαντά στ' αλήθεια σε αυτά που λέω.

 

Εφόσον πήρατε την ιστορία μου στις 25 Μαρτίου και τότε:

 

ήταν το τελικό deadline,

 

άρα είχατε όλες τις υπόλοιπες συμμετοχές στα χέρια σας,

 

άρα μπορούσατε να υπολογίσετε από τότε πόσες σελίδες θα βγουν τελικά

 

Γιατί το μαθαίνω στις 13 Απριλίου και γιατί με αυτόν τον τρόπο; Ας μου το λέγατε εσείς (αντί να το ρωτήσω εγώ)  από τότε ή εάν όχι τότε, έστω δύο τρεις μερούλες μετά. Όχι όμως σχεδόν τρεις εβδομάδες μετά και όχι έπειτα από δική μου ερώτηση.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13626
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  256
  • Content Count:  1846
  • Reputation:   22770
  • Achievement Points:  1847
  • Days Won:  16
  • With Us For:  4875 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ήταν το τελικό deadline,

 

άρα είχατε όλες τις υπόλοιπες συμμετοχές στα χέρια σας,

 

άρα μπορούσατε να υπολογίσετε από τότε πόσες σελίδες θα βγουν τελικά

 

Αλλη μια λανθασμένη υπόθεση. Δε γνωρίζεις πόση δουλεια και τρεξιμο εχουμε ρίξει για να βγει αυτο το φανζιν. Ακομα και πριν 2-3 μερες δε γνωριζαμε πως θα ειναι η συνολικη του μορφη. Σημερα, καποιοι ξενυχτουν για να προλαβουμε. Κατανοησε λοιπόν, ότι τα πραγματα δεν ειναι όπως τα φανταζεσαι.

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26347
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Αλήθεια, (για να γυρίσουμε και στην ουσία του πράγματος) πόσες σελίδες βγήκε τελικά;

Είναι ακριβώς μισό - μισό, τρόμου και κωμωδία;

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30701
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  342
  • Reputation:   2053
  • Achievement Points:  342
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3352 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Εγω απορω για 2 πραγματα>την τιμη (που ρωτησε και αλλος φιλος) και τον αριθμο αντιτυπων (ασφαλες να υποθεσω πως θα'ναι περισσοτερα απο 200?)

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7294
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  74
  • Content Count:  1543
  • Reputation:   11740
  • Achievement Points:  1543
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5621 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Γενικά υπάρχει μια ισορροπία. Δεν είναι ακριβώς μισό μισό αλλά δεν υπάρχει μεγάλη απόκλιση.

 

Τιμή θα ανακοινωθεί. Δεν ξέρουμε ακόμα καθώς αύριο θα πάει τυπογραφείο.

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2399
  • Reputation:   25480
  • Achievement Points:  2437
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5435 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Συμφωνώ με τον Τυφλοπόντιξ, πιο πάνω...

 

Θα επιθυμούσα πολύ να διαβάσω την ιστορία των zade-kuf...

Άν δεν υπάρχει περίπτωση να μείνει "κάβα" για του χρόνου (περνάει πολύ γρήγορα ο καιρός, indeed), ίσως να ανέβαινε κάπου και να τη διαβάζαμε on-line...

Επεξεργασία από archon
  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7294
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  74
  • Content Count:  1543
  • Reputation:   11740
  • Achievement Points:  1543
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5621 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Είμαστε στην ευτυχή θέση να σας ανακοινώσουμε ότι οι εργασίες για το GC Fanzine #5 ολοκληρώθηκαν και ότι αυτό βρίσκεται στο τυπογραφείο.

 

Και εφόσον έχουμε μπει στην τελική ευθεία, θα θέλαμε να σας αποκαλύψουμε την έκπληξη που σας φυλάγαμε.

 

Εκτός από την απόφαση μας να είναι το καινούργιο τεύχος διθεματικό, προχωρήσαμε και σε μια άλλη απόφαση, να κάνουμε κάτι το τολμηρό: να επεκτείνουμε την πρόσκληση συμμετοχής εκτός των οριων του Greek Comics forum, και μάλιστα σε γνωστούς καλλιτέχνες, ζητώντας τους να μας τιμήσουν με την παρουσία τους, σε μια προσπάθεια ώστε το fanzine να έχει ακόμα περισσότερη απήχηση στον κόσμο και τα όποια έσοδα από αυτό να πάνε υπέρ της Λέσχης Φίλων Κόμικς.

 

Και οι καλλιτέχνες ανταποκρίθηκαν ευχαρίστως στο κάλεσμά μας. Είμαστε, λοιπόν, υπερήφανοι και ευτυχισμένοι γιατί έχουμε την τιμή να φιλοξενούμε φέτος, εκτός από τον Malk, που συμμετείχε μέσα από το forum, και εκτός από τους Θανάση Πέτρου και Τάσο Ζαφειριάδη που ανέλαβαν τα εξώφυλλα, τους:

 

Αλεξία Λουγιάκη

Δημήτρη Λαγό

Κωσταντίνο Σκλαβενίτη

Νίκο Καμπουρόπουλο & Νικόλα Στεφαδούρο

Παύλο Παυλίδη

Χρήστο Σταμπουλή

Μάνο Λαγουβάρδο

Βάλια Καπάδαη

και

Στάθη!

 

 

Το μέγεθος του fanzine είναι 68 σελίδες και η τιμή του ορίστηκε στα 4€.

 

Ελπίζουμε να σας δούμε από κοντά! :beer:

Επεξεργασία από figolfin
  • Like 34
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4784 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

καταπληκτικα νεα,καταπληκτικη τιμη!Aντε, καλοταξιδο :)

 

:beer:

  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7294
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  74
  • Content Count:  1543
  • Reputation:   11740
  • Achievement Points:  1543
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5621 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Ευχαριστούμε :)

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76849
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5841 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

:best: σουπερ! :respect:

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3630 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να έχει φέτος από φανζίν (παρεμπιπτόντως, οι ενδείξεις δείχνουν τρομερά πράγματα), αλλά νομίζω ότι αυτό βάζει από τώρα υποψηφιότητα για καλύτερη αυτοέκδοση, στα βραβεία της επόμενης χρονιάς βέβαια. Μόνο υπερηφάνεια μπορώ να αισθανθώ για τη δουλειά αυτή, τόσο ως συν-δημιουργός, όσο και ως μέλος αυτής της κοινότητας. Τις ευχαριστίες και τα συγχαρητήριά μου σε όσους έτρεξαν για να "τρέξει" αυτό το κόμικ.

 

:clap2:   :clap2:  :clap2:

  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2399
  • Reputation:   25480
  • Achievement Points:  2437
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5435 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Είναι μεγάλη χαρά και τιμή, οι "μουτζούρες" μου να δημοσιευτούν στο ίδιο έντυπο που θα περιέχει τη δουλειά των προαναφερομενων καλλιτεχνών!

Ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, που μου δίνετε αυτή την ευκαιρία και πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους εμπλεκομενους για τη δημιουργία του GC Fanzine #5.

 

Αναμένω, όπως όλοι, με αγωνία και λαχτάρα να το πιάσω στα χέρια μου...

  • Like 17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8970
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3481 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Τέλεια! Θα βρίσκεται μόνο στο comicdom ή θα το διαθέσετε και στη Λέσχη; Αν ναι, θέλω να μου φυλάξετε ένα αντίτυπο!

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7294
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  74
  • Content Count:  1543
  • Reputation:   11740
  • Achievement Points:  1543
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5621 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Θα βρίσκεται στο comicdom κυρίως. Τα αντίτυπα που θα περισσέψουν θα μεταφερθούν στη Λέσχη όπου και θα παραμείνουν εκεί προς πώληση. 

 

 

Ορίστε και μια πρώτη γεύση. Από τη συμμετοχή του Παύλου Παυλίδη:

 

post-7294-0-62840900-1429623173_thumb.jpg

 

 

 

 

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11884
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Εμεις (καλά, εγώ) οι δημιουργοί της επαρχίας θα έχουμε δυνατότητα να εξασφαλίσουμε και κανένα αντίτυπο παραπάνω; Μια φορά μπορούμε να δείξουμε πόσο πιο επαγγελματίες είμαστε (καλά, είμαι) από τους επαγγελματίες.  :prank:  :hot:  :aria:  :poke3:  :beer1:  :beer0:

  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  392
  • Content Count:  4289
  • Reputation:   33964
  • Achievement Points:  4411
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4288 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Τέλεια νέα οι συμμετοχές εκτός φόρουμ!!! Οδεύουμε σίγουρα για το καλύτερο Fanzine μέχρι τώρα!!! Αδυμονώ-ανυπομονώ να το πιάσω στα χέρια μου!!! Η επανάληψη συγχατηρίων ίσως καταντάει κουραστική αλλά πραγματικά ένα μέγαλο ευχαριστώ από καρδιάς!!! Σε όλους όσους έβαλαν έστω καί ένα πετραδάκι για αυτό που θα πάρουμε σε λίγες μέρες στα χέρια μας!!!

 

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8970
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3481 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Πάντως τι μέρα τι ώρα πρέπει να περάσω από το comicdom για να το πάρω; θα είναι κάποιο περίπτερο ανοιχτό και τις τρεις μέρες;

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.