Jump to content

Προσφορές Διαδικτυακών Καταστημάτων Νο2

Recommended Posts

Επειδή το τσεκάρω που και που, πριν καμιά βδομάδα που μπήκα bookdepo το είχαν βάλει ότι θα έβγαινε σε 6 μέρες. Έφτασε στη 1 και σήμερα πάλι 132 :P

• Like 7
  • Replies 451
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

εδώ   Συνήθως ανέβαζαν κάθε εβδομάδα μια λίστα με προσφορές που "ψάρευαν" από διάφορα μαγαζιά. Τους πρότεινα λοιπόν αντί να ψάχνουν στο site μου για προσφορές να τους φτιάχνω εγώ μια που να είναι κα

Η παλιά σελίδα κλειδώνει και πάει στο αρχείο, ως μουσιακό στοιχείο. Συνεχίζεται εδώ με νέα νέα σας

Και μετά τις αμερικανιές του zade:   το Bad Doings and Big Ideas του Willingham, σε HC έκδοση πολυτελείας (σαν αυτές που λιγορεύονται κάτι αμερικανάκια στο φόρουμ, αχέμ αχέμ) με 14.40 ευρά. Το παρά

Posted Images

Μου ήρθε mail από bookdepo με κουπόνι -5%.

Ποιος το θέλει;

• Like 3

Κι εμένα... αλλά η έκπτωση 5% είναι τρίχες :P

• Like 5

Εδω και το 10% που προσφερουν αραια και που δεν λεει πολλα, εκτος και αν εχεις ετοιμη παραγγελια και απλα περιμενεις να πατησεις buy.

• Like 6

Επειδη δεν εχω ξανακανει αγορα απο το εξωτερικο, μπορει καποιος να μου πει απο που συμφερει να παρω το συγκεκριμενο? 

1. The Film Buff's Bucket List

2. The Film Buff's Bucket List

3. The Film Buff's Bucket List

• Like 5

Εδω και το 10% που προσφερουν αραια και που δεν λεει πολλα, εκτος και αν εχεις ετοιμη παραγγελια και απλα περιμενεις να πατησεις buy.

Έτσι είναι, τουλάχιστον με το 10% αν έχεις στο περίμενε κανένα 50άρι για παραγγελία γλιτώνεις ένα τάλιρο...

Εγώ πάντως έκανα μια αγορά τώρα που σκόπευα έτσι κι αλλιώς και γλίτωσα περίπου 1,3 ευρώ με το κουπόνι :P :P

Αν ήταν μερακλήδες θα μας έδιναν ένα 20% να γουστάρουμε!

Edited by Lord Makro
  • Like 4

Επειδη δεν εχω ξανακανει αγορα απο το εξωτερικο, μπορει καποιος να μου πει απο που συμφερει να παρω το συγκεκριμενο? 

1. The Film Buff's Bucket List

2. The Film Buff's Bucket List

3. The Film Buff's Bucket List

Aπό τις 3 επιλογές, σαφώς η πιο συμφέρουσα είναι απ' το Bookdepository. Στο e-bay η τιμή είναι στα σύννεφα, ενώ στο Amazon είναι καλή μεν αλλά με μια ματιά που έριξα τα μεταφορικά θα σου βγουν άλλα 7,5 €. Στο Bookdepository η τιμή είναι τελική με μεταφορικά, ενώ αν χρησιμοποιήσεις και ένα κουπόνι 5 % του GeoTrou ή κάποιου άλλου που δεν το θέλει, θα σου βγει 13,20 € περίπου.

:cheers2:

• Like 6

Aπό τις 3 επιλογές, σαφώς η πιο συμφέρουσα είναι απ' το Bookdepository. Στο e-bay η τιμή είναι στα σύννεφα, ενώ στο Amazon είναι καλή μεν αλλά με μια ματιά που έριξα τα μεταφορικά θα σου βγουν άλλα 7,5 €. Στο Bookdepository η τιμή είναι τελική με μεταφορικά, ενώ αν χρησιμοποιήσεις και ένα κουπόνι 5 % του GeoTrou ή κάποιου άλλου που δεν το θέλει, θα σου βγει 13,20 € περίπου.

:beer:  :beer6:

GeoTrou, αν το κουπονι ειναι διαθεσιμο θα το ηθελα :)  :angel:

Edited by Γάντζος
  • Like 6

:beer:  :beer6:

GeoTrou, αν το κουπονι ειναι διαθεσιμο θα το ηθελα :)  :angel:

Ελα Κωστα το δικο μου.

RG6XWPJG9VM6

• Like 7

Μήπως μπορεί να χρησιμοποιήσει και το δικό μου μαζί;  :thinking:

• Like 4

Οχι, μόνο ένα κάθε φορά

• Like 4

Το θέμα αυτό αφορά μόνο έντυπα κόμικς. Όταν βλέπετε προσφορές σε ψηφιακά κόμικς, να τις ανεβάζετε στο σωστό θέμα, δηλαδή εδώ. :)

:valtnino:

• Like 13
  • 4 weeks later...

Το έχω τσεκάρει αρκετές ημέρες τώρα, έκανα και παραγγελία, αλλά αμέλησα να το γράψω εδώ.

Το Public έχει βάλει τρομερές τιμές σε διάφορους από τους τίτλους της Humanoids (όχι όλους βέβαια).

Αξίζει και με το παραπάνω. :)

• Like 10

Τον Οκτώβρη μετά από παρότρυνση κάποιου αγοράσαμε πριν εκδοθεί καν το Night of the Living Dead slipcase. Τότε κόστισε 18,45 ευρώ.

post-3787-0-62581200-1459689771_thumb.jpg

Τώρα 67,88 ευρω.

27 days to go λέει για έκδοση... περιμένουμε. Θα ξεχάσουμε τι παραγγείλαμε!

post-3787-0-14543800-1459689773_thumb.jpg

Ένα άλλο που σχεδόν το ξέχασα ήταν το  Various "Supergirl: The Silver Age Omnibus v1" Estimated arrival date: July 11, 2016 - July 29, 2016. Με τα μπάνια του λαού.
  • Like 9

Δεν ξέρω αν όντως θεωρείται προσφορά, αλλά μου φάνηκε τεράστια η έκπτωση οπότε είπα να το ποστάρω. 50% στο Private Eye Deluxe Edition στο amazon.com

• Like 13
  • 3 weeks later...

Από εδώ και στο εξής στο http://gr.ign.com/ θα υπάρχει μια προσφορά μας (star comics) που θα αλλάζει κάθε εβδομάδα (της τάξης του -50%)

• Like 16

Σε ποιο σημείο ακριβώς είναι η προσφορά σου; Χάνομαι σε αυτό το site...

:cheers2:

• Like 6

εδώ

Συνήθως ανέβαζαν κάθε εβδομάδα μια λίστα με προσφορές που "ψάρευαν" από διάφορα μαγαζιά. Τους πρότεινα λοιπόν αντί να ψάχνουν στο site μου για προσφορές να τους φτιάχνω εγώ μια που να είναι και αποκλειστικά για αυτούς

Δεν ξέρω γιατί το έβαλαν ξεχωριστά και δεν ξέρω αν θα παραμείνει σε αυτή τη μορφή

• Like 18

Αυξήθηκε ο αριθμός των τίτλων που έχει βάλει σε προσφορά το Public από την Humanoids. Είδα π.χ. το legend of the scarlet blades  στα 13 ευρώ, ένα πολύ καλό ιταλικό κόμικ σε manga τεχνοτροπία, ή το Diosamante που έχει φοβερό σχέδιο.

• Like 10

Δεν είχες δει καλά αρχικά :P

Αυξήθηκε ο αριθμός των τίτλων που έχει βάλει σε προσφορά το Public από την Humanoids. Είδα π.χ. το legend of the scarlet blades  στα 13 ευρώ, ένα πολύ καλό ιταλικό κόμικ σε manga τεχνοτροπία, ή το Diosamante που έχει φοβερό σχέδιο.

• Like 7

Βασικά δεν είναι ότι δεν είχα δει μόνο, αλλά ότι μετά τις 2 πρώτες σελίδες είχα ήδη ξεπεράσει το budget στην παραγγελία και σταμάτησα να προχωρώ :D

• Like 7

Το Vampire Boy των Trillo/Risso κυκλοφόρησε omni και περιέχει τα τομάκια  #1-4 σε σούπερ τιμή, 22 ευρώ στα public, 20 δολ. στο άμαζον.

• Like 10

Το swords of glass πήρανε πρέφα ότι το έδιναν λίγο στα 17 έουρα και βαρέσανε ένα double price! χεχεχε 

• Like 9

Sorry αλλά θα αναφέρω μερικά πράγματα που υπάρχουν στο public και βγάζουν μάτι .

Ψάξτε τα με το ISBN σε amazon-goodreads όλα είναι από υποσχόμενα έως πολύ υποσχόμενα και τα έχει μισή τιμή από οπουδήποτε αλλού.

Πολύ θετικό ότι με κάρτα έχει άτοκες δόσεις. Πάνω από 60€ 6 , 100€ 12 , 300€ Χ 24....

Εκτός από τα πρώτα τα υπόλοιπα είναι Fantagraphics και Humanoids

Hand-Drying in America   O Seth στο προτελευταίο τον μνημονεύει ως αγαπημένο.

In God We Trust

Pinocchio Αυτό είναι σε κανονική τιμή

Not Funny Ha-Ha

Wuvable Oaf

The Terror Assaulter: O.M.W.O.T.

Chicago

Nod Away

Shamanism

Pietrolino

The Ec Comics Slipcase Volume 2

11€ το HC!

The Complete Eightball Volume 1-18

Απαράιτητο κατά τη ταπεινή μου γνώμη. Είναι η ιστορία των ανεξάρτητων κόμικς εκεί μέσα. Η έκδοση είναι φοβερή.

Violenzia and Other Deadly Amusements

The Ghastly Ones

Disquiet

Megg & Mogg in Amsterdam (and Other Stories)

To Megahex (που το έχει σε καν τιμ) είναι έπος!

The Complete Peanuts 1995-1998 Gift Box Set

The Living Mummy and Other Stories

Bomb Run and Other Stories

Aces High

The Ark

Pandemonium

Koma

The Eyes of the Cat

Crusades

Bouncer

Usagi Yojimbo: the Special Edition

Tardi's WW1: it Was the Year of the Trenches / Goddamn This War!

και αυτά...

Sacred Heart

Displacement

Invisible Ink

:xai:

Edited by Cassidy
  • Like 17

Aλήθεια κι εγώ το παρατήρησα αυτό. Τι τους έχει πιάσει εκεί πέρα στο public ; Μιλάμε οι τιμές τους σε ορισμένα πράγματα είναι εξωφρενικά χαμηλές. Σε σημείο που αναρωτιέμαι μήπως είναι κάνα bug ή τίποτα τέτοιο.

• Like 7

το πιθανότερο είναι πως κάποιος δεν ξέρει να πολλαπλασιάζει με ισοτιμίες (και πιθανότατα, από λίρες σε ευρώ). Ξέρει όμως καλή διαίρεση...

Aλήθεια κι εγώ το παρατήρησα αυτό. Τι τους έχει πιάσει εκεί πέρα στο public ; Μιλάμε οι τιμές τους σε ορισμένα πράγματα είναι εξωφρενικά χαμηλές. Σε σημείο που αναρωτιέμαι μήπως είναι κάνα bug ή τίποτα τέτοιο.

Edited by totally_wired
  • Like 7

μήπως θέλουν να καθιερωθουν στην αγορα και στο μυαλο των καταναλωτων οταν αναζητουν κατι σχετικο και τα δινουν σε τιμες χονδρικής :thinking:

• Like 6

Πιστεύω ότι έχει γίνει κάποιο λάθος, γι' αυτό και δεν βλέπουμε παρόμοιες χαμηλές τιμές σε αμερικάνικα κόμικς. Το Swords of Glass που αναφέρει παραπάνω ο Θρηνωδός, το είχαν καταχωρήσει ως paperback και το έδιναν στα 17, πιο φθηνά από το κανονικό paperback. Το πήραν χαμπάρι, το έκαναν hardback και τσουπ ανέβηκε η τιμούλα. :)

Παραγγέλνετε όσο ακόμα δεν το έχουν καταλάβει. :P

• Like 9

Λογικά παρόμοιο λάθος έχει γίνει και με το Baker Street- Σερλοκ Χολμς της Μαμούθ, τα οποία κανονικά έχουν τιμή εκδότη 5,80 και εδώ τα δίνουν 1,5 με 2 ευρώ φθηνότερα. 

Επίσης τα Κόρτο Μαλτέζε έχουν 9,40 από 12,80 (η παλιά τιμή της Μαμούθ) ενώ πλέον έχουν και αυτά ακριβύνει με τιμή εκδότη 14,8

EDIT: Επίσης, ο μήνας είναι αφιερωμένος στην Μαμούθ, της οποίας τα περισσότερα κόμιξ έχουν 26% έκπτωση. Βέβαια την ίδια έκπτωση, έχουν όλον το χρόνο σε Πολιτεία και Πρωτοπορία.

Edited by Paris
  • Like 8

Sorry αλλά θα αναφέρω μερικά πράγματα που υπάρχουν στο public και βγάζουν μάτι .

Ψάξτε τα με το ISBN σε amazon-goodreads όλα είναι από υποσχόμενα έως πολύ υποσχόμενα και τα έχει μισή τιμή από οπουδήποτε αλλού.

Πολύ θετικό ότι με κάρτα έχει άτοκες δόσεις. Πάνω από 60€ 6 , 100€ 12 , 300€ Χ 24....

Εκτός από τα πρώτα τα υπόλοιπα είναι Fantagraphics και Humanoids

Με καταστρέφεις με το EC library slipcase... :P

Επειδή όμως δεν έχω ξαναπαραγγείλει, το βάζω στο καλάθι μου, έχω φτιάξει λογαριασμό, αλλά δεν με αφήνει να προχωρήσω μετά το πρώτο βήμα! Έχει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα;

• Like 5