Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αγαπητό μου Ημερολόγιο


SFKOURT

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  13393
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  370
  • Reputation:   2984
  • Achievement Points:  370
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4914 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Αγαπητό μου Ημερολόγιο

 

Θέλω να ξέρεις ότι σε σκέφτομαι και σε διαβάζω τακτικά, θέλω όμως να σου ζητήσω κάτι, που πιστευω ότι δεν είναι πολύ δύσκολο. Θα ήθελα εκτός από τα γενέθλια των μελών του φόρουμ να έχεις και τις ημερομηνίες από τις διάφορες εκδηλώσεις που έχουν σχέση με τα πολυαγαπημένα μας κόμικς, βέβαια κάποιες τις έχεις, κάποιες άλλες πάλι όχι, όπως αυτή για παράδειγμα. Επισης αγαπημένο μου ημερολόγιο θα ήθελα να έχεις και τις ημερομηνίες κυκλοφορίας των νέων κομικς. πχ Την Παρασκευή 3 Οκτωβρίου 2014 κυκλοφορεί το Μικυ Μάουs Νο 16. Αυτό θα βοηθήσει τον κάθε ξεχασιάρη σαν και μενα να μη χάνει την σειρά της συλλογής του.

 

Σε ευχαριστώ αγαπητό μου ημερολόγιο που με άκουσες ελπίζω να με εισακούσεις κι όλας!

 

:angel:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Αγαπημένο του ημερολόγιο. Θα ήθελα να του πείτε πως οι εκδηλώσεις πρέπει να είναι γνωστές και να ενημερώνουν το GC εγκαίρως για να τις προσθέσει στα προσεχώς. Το ίδιο ισχύει και για τις ημερομηνίες κυκλοφορίας, αν και δικιά μου επιθυμία θα ήταν τουλάχιστον όταν μαθαίνουμε πως κυκλοφόρησαν τελικά ή έγιναν αναδιανομή να καταχωρείται στο ημερολόγιο, τόσο για να  για να ενημερώνονται όσοι θέλουν να τα αγοράσουν αλλά και για αντλούμε πληροφορίες στο μέλλον. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6017 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Ξέρετε πολύ καλά ότι το σύστημα ενημερώσεων του ημερολογίου του φόρουμ είναι χειροκίνητο.

 

Όσον αφορά τις εκδηλώσεις, εφόσον μας τις κοινοποιούν έγκαιρα, πάντα κάποιος ενημερώνει το ημερολόγιο. Το συγκεκριμένο παράδειγμα που αναφέρθηκε πιό πάνω, είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα εκδήλωσης για την οποία δεν ενημερωθήκαμε ποτέ (μάλον την καταχώρησε ο Djo αφού είχε γίνει). Συνεπώς δεν τίθεται θέμα συζήτησης γιά ενημέρωση ημερολογίου.

Όσον αφορά τις εκδόσεις και τις επανεκδόσεις, είναι τόσες, που αν κάποιος ασχολιόταν με αυτό, δεν θα έπρεπε να κάνει άλλα πιό σοβαρά πράγματα. Άλλωστε τις αναδιανομές δεν τις γνωρίζουμε πριν γίνουν.

Απο κει κι ύστερα όποιος ενδιαφέρεται για μιά έκδοση, την σημειώνει στο προσωπικό του ημερολόγιο, είτε για να την θυμάται , είτε για πληροφοριακούς λόγους.

Οι νέες εκδόσεις άλμπουμς, συνήθως αναφέρονται στα αντίστοιχα τόπικς των εκδοτικών.

 

Αυτά, αγαπητό/μένο μου ημερολόγιο :)

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Το θέμα με την καταχώρηση των τευχών στο calendar άμα είναι να υλοποιηθεί ποτέ, όπως το φαντάζομαι εγώ, έτσι και αλλιώς θα χρειαστεί να γίνει με ξεχωριστή σύστημα που θα συνδέεται και με την βάση και θα είναι εν μέρει αυτοματοποιημένο (αν περνιέται μια νέα έκδοση την βάση, θα περνάει και στο σχετικό πεδίο ειδοποιήσεων). Οπότε εκ των πραγμάτων δεν θα γίνεται από το ίδιο άτομο. Δεν θέλω να χωθείς περισσότερο. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.