Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  25521
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  621
  • Reputation:   6374
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4272 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

 

Οπως ηδη ξερεις, κι εγω ειμαι απο αυτους που δεν εμειναν καθολου ικανοποιημενοι

απο το αποτελεσμα και συνεχως ανεβαλα να γραψω την κριτικη μου, κατι το οποιο μετανιωσα.

 

 

:beer:

 

Καλά θα κάνεις η κριτική που θα γράψεις να είναι 60% αρνητική, 20% υβρεολόγιο και 10% περιποιημένα φάσκελα (oι άλλοι ντρέπονται να το κάνουν, απλώς) ειδάλλως ξέχνα το περίτεχνο αφιερωματικό σκιτσάκι που θα σου εξασφάλιζα όταν με το καλό ξαναβρεθώ Αθήνα για καμιά sign day... :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 155
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Εγώ σου είπα πόσο χάλια ήταν; Ειδικά η δικές σου ιστορίες δε διαβάζονταν!

 

 

Τι κέρδισα; :P 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23328
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  2301
  • Reputation:   28439
  • Achievement Points:  2302
  • Days Won:  20
  • With Us For:  4552 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Καλά θα κάνεις η κριτική που θα γράψεις να είναι 60% αρνητική, 20% υβρεολόγιο και 10% περιποιημένα φάσκελα (oι άλλοι ντρέπονται να το κάνουν, απλώς) ειδάλλως ξέχνα το περίτεχνο αφιερωματικό σκιτσάκι που θα σου εξασφάλιζα όταν με το καλό ξαναβρεθώ Αθήνα για καμιά sign day... :)

:lol:  οφειλω να ομολογησω οτι η κριτικη του Zade, με καλυψε τοσο ωστε να μην

εχω κατι περισσοτερο να πω, η αληθεια ειναι πως ανυπομονουσα τοσο για την εκδοση

του πρωτου τευχος, που πηγα τρεχοντας να το παρω και απο τον ενθουσιασμο μου

εκανα την παρουσιαση χωρις να το εχω διαβασει, κατι που δεν κανω σχεδον ποτε :wow:

 

Τοση ανυπομονησια ειχα :shit2:

Απο τις ιστοριες στο συνολο της μου αρεσε μονο η τριτη, του Παναγιωτη και η δικη σου οχι.

Σας λατρευω και τους δυο σαν σχεδιαστες, εχετε κατι το ξεχωριστο με διαφορετικο ο καθε

ενας τροπο, οσον αφορα ομως το σεναριακο στησιμο του κομικ εδω με απογοητευσατε.

 

Φυσικα με τον ιδιο ενθουσιασμο περιμενω και το δευτερο τευχος, το οποιο θελω και μακαρι

να μας εκπληξει ευχαριστα!

 

Για το σκιτσακι που θα μου κανεις, ανυπομονω να το βαλω στον τοιχο μου, διπλα απο την 

προσωπογραφια μου που μου εκανε ο Παναγιωτης στο comicdom και το σκιτσακι με τον

Spawn που μου εκανες πριν κατι μηνες στο τοπικ "Πες το κι εγινε"

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18683
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  1663
  • Reputation:   13474
  • Achievement Points:  1663
  • Days Won:  4
  • With Us For:  4664 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  103

Τελευταία δεν μπαίνω όσο θα έπρεπε στο φόρουμ και μόλις είδα όλες τις κριτικές!! Καταρχάς το γεγονός ότι υπήρξαν ΄τόσο πολλές κριτικές στο τόπικ είναι κάτι πολύ θετικό για το εγχείρημα και δείχνει ότι υπάρχουν αρκετοί άνθρωποι που ασχολούνται με το είδος και όλη αυτή η αλληλεπίδραση ,με αρνητικές και θετικές απόψεις δείχνει ότι κάποιοι παθιάστηκαν και μελέτησαν με προσοχή αυτή την έκδοση !

   Η ιδέα για τη δημιουργία τέτοιου περιοδικού ήταν ιδέα του Νίκου που έχει μια αγάπη σε ιστορίες τέτοιας φιλοσοφίας και όταν μου πρότεινε να συμμετέχω ομολογώ ότι αμφιταλαντεύτηκα επειδή δεν είχα την πρέπουσα γνώση για τη θεματολογία. Τελικά βλέποντας υλικό του Νίκου , έκανα μια προσπάθεια που ίσως δεν είναι ακόμη στο επιθυμητό επίπεδο και ίσως ξεφεύγει από το κλασικό στυλ τρόμου που ομολογώ ότι δεν είμαι τόσο καλά διαβασμένος!!

  Μέσα από αυτή τη διαδικασία, ο τρόμος άρχισε τελικά να μου αρέσει! Και αν και δεν θεωρώ ότι ειναι αυτό που μου ταιριάζει 100% ,νομίζω ότι έχω αρχίσει να μπαίνω στο νόημα και ότι σύντομα θα βγάλω καλύτερες δουλειές και ότι σχεδιαστικά θα μου δοθεί η ευκαιρία για περιπέτειες και προκλήσεις που δεν έχω ξανασυναντήσει! Οι καλές και οι κακές κριτικές θα μπουν στην κατσαρόλα και ανακατεύοντας πιστεύω ότι θα μαγειρεύουμε όλο και καλύτερα εδέσματα!! ;):vampir::magicadespel:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25521
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  621
  • Reputation:   6374
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4272 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Εγώ σου είπα πόσο χάλια ήταν; Ειδικά η δικές σου ιστορίες δε διαβάζονταν!

 

Τι κέρδισα; :P

 

...Μια mainstream ηρωίδα (της αυστηρής επιλογής σου) ολοτσίτσιδη. :P

 

 

 

:lol:  οφειλω να ομολογησω οτι η κριτικη του Zade, με καλυψε τοσο ωστε να μην

εχω κατι περισσοτερο να πω, η αληθεια ειναι πως ανυπομονουσα τοσο για την εκδοση

του πρωτου τευχος, που πηγα τρεχοντας να το παρω και απο τον ενθουσιασμο μου

εκανα την παρουσιαση χωρις να το εχω διαβασει, κατι που δεν κανω σχεδον ποτε :wow:

 

Τοση ανυπομονησια ειχα :shit2:

Απο τις ιστοριες στο συνολο της μου αρεσε μονο η τριτη, του Παναγιωτη και η δικη σου οχι.

Σας λατρευω και τους δυο σαν σχεδιαστες, εχετε κατι το ξεχωριστο με διαφορετικο ο καθε

ενας τροπο, οσον αφορα ομως το σεναριακο στησιμο του κομικ εδω με απογοητευσατε.

 

Φυσικα με τον ιδιο ενθουσιασμο περιμενω και το δευτερο τευχος, το οποιο θελω και μακαρι

να μας εκπληξει ευχαριστα!

 

Για το σκιτσακι που θα μου κανεις, ανυπομονω να το βαλω στον τοιχο μου, διπλα απο την 

προσωπογραφια μου που μου εκανε ο Παναγιωτης στο comicdom και το σκιτσακι με τον

Spawn που μου εκανες πριν κατι μηνες στο τοπικ "Πες το κι εγινε"

 

 

:beer:

 

Σκιτσάκι εεε; Και τα φάσκελα που είναι; Τα ξέχασες... :ego:  :p3:

Τσιγκουνεύτηκες κριτική (απουσιάζει και το ακατάσχετο υβρεολόγιο)...

* Αλλά επειδή μας διαβάζουν και ανήλικοι- καλά έκανες και δεν μ' άκουσες:

 

 

Και πάλι στη μεγαλόπρεπη βιασύνη σου, ΞΕΧΑΣΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΙΣ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΕΛΕΙΣ για σκίτσο malk     :damn:  :dj: 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  153
  • Reputation:   1059
  • Achievement Points:  153
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5768 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

πολυ ωραια παρουσιαση. μπαινει στη λιστα αγορας  :Book:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23328
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  2301
  • Reputation:   28439
  • Achievement Points:  2302
  • Days Won:  20
  • With Us For:  4552 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Σκιτσάκι εεε; Και τα φάσκελα που είναι; Τα ξέχασες... :ego:  :p3:

Τσιγκουνεύτηκες κριτική (απουσιάζει και το ακατάσχετο υβρεολόγιο)...

* Αλλά επειδή μας διαβάζουν και ανήλικοι- καλά έκανες και δεν μ' άκουσες:

 

 

Και πάλι στη μεγαλόπρεπη βιασύνη σου, ΞΕΧΑΣΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΙΣ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΕΛΕΙΣ για σκίτσο malk     :damn:  :dj: 

 

Δεν ξεχασα, αυτο θα στο πω  στο signing, οταν με το καλο ερθεις :xm:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25521
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  621
  • Reputation:   6374
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4272 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

post-25521-0-79614800-1415383729_thumb.jpg

 

ένα απλό promo~teaser...

(ακόμα ετοιμάζεται το #2 -υπομονή...)

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9671
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4610 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Το πορτοφόλι μου έχει ήδη αρχίσει να τρέμει!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4784 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Το σχεδιο ειναι δικο σας;;;;

:wow:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25521
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  621
  • Reputation:   6374
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4272 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Το σχεδιο ειναι δικο σας;;;;

:wow:

 

εμ ,ποιανού να ειναι;;; (εχει την υπογραφή μου /καλύπτεται από τα γράμματα εδώ...)

 

Αααα -εμείς δεν "δανειζόμαστε" ευγενικώς ή μη... Είμαστε καλά παιδιά. :cat1:

 

Μην κοιτάτε τα αμερικανάκια που όταν έκλεισε η E.C. έβγαζαν παρεμφερή τευχάκια με "δανεικό υλικό" (καταξιωμένων δημιουργών)...

Άλλο εμείς! Έχουμε και φιλότιμο...

 

Εδώ πάμε να κάνουμε κάτι 100% δικό μας, εντελώς ξεχωριστό, με το δικό μας μεράκι, τη δική μας καύλα και γούστα...

 

Προσωπικά, έφτιαξα μια σειρά ιδανικών εικόνων για εξώφυλλα. Η εκδότρια να μπορεί να επιλέξει με την άνεσή της...

 

:popcorn2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5863
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3910 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καλα ε,το εξωφυλλακι δεν παιζεται,πολυ καλη συνθεση και τα γραμματα φοβερα και τα χρωματα επεισις.Φυσικα θα εχει ιστοριες με λυκανθρωπους,ΤΟ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΞΩΦΥΛΛΟ!!νομιζω αυτό πρεπει να μπει.Πολυ καλο!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Εχθές το βράδυ και με την κατάλληλη ατμόσφαιρα διάβασα το πρώτο τεύχος τής Ρίγης...!

 

Έσβησα πολλά φώτα,άναψα το λαμπατέρ,έβαλα ένα ποτό,κάθισα στην πολυθρόνα και άρχισα να διαβάζω...!Δεν κρύβω ότι ξεκίνησα την ανάγνωση με μία μικρή προκατάληψη,λόγω όλων αυτών που άκουσα εδώ...!Περίμενα λοιπόν να μην μου αρέσει αλλά ευτυχώς διαψεύστηκα...! :yes: 

 

Κατ'αρχάς μου άρεσε το όλο στήσιμο του περιοδικού,που θυμίζει τα κόμικς της EC,τα οποία λατρεύω,με καλύτερη (και ομορφότερη) μάλιστα οικοδέσποινα από την γριά μάγισσα και τον Cryptkeeper...! ;)

 

Το σχέδιο και στις τρεις ιστορίες το βρήκα πολύ καλό και βοηθάει στην διατήρηση τής ατμόσφαιρας...!

 

Από τις τρεις ιστορίες μου άρεσε πολύ η πρώτη και η τρίτη,χωρίς βέβαια να έχω παράπονο από την ιστορία του Παναγιώτη Τσαούση,την οποία θα την ήθελα σε περισσότερες σελίδες...!Σε γενικές γραμμές ήταν λίγο "άγουρες",αλλά θέλω να πιστεύω ότι στα επόμενα τεύχη (που ελπίζω να είναι αρκετά) θα γίνουν καλύτερες...!

 

Ευχαριστημένος έμεινα και από την ποιότητα τής έκδοσης...!Δεν είχα προσέξει στα χαρακτηριστικά τού περιοδικού ότι έχει μεγάλο μέγεθος και το περίμενα πιο μικρό...! :P Το μέγεθος λοιπόν,καθώς επίσης το σκληρό εξώφυλλο και οι γυαλιστερές σελίδες,συνθέτουν ένα αξιόλογο περιοδικό για τα Ελληνικά δεδομένα...!

 

Περιμένω με ανυπομονησία το επόμενο τεύχος...!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5863
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3910 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είναι οντως πολύ καλο και νομιζω ότι το δευτερο θα είναι ακομα καλυτερο,αλλα κατά την αποψη μου πρεπει να μην βιαζονται γιατι καμια φορα αν εχουν στο μυαλο τους ότι πρεπει να κυκλοφορισει γρηγορα τοτε οι ιστοριες χαλανε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  848
  • Content Count:  3050
  • Reputation:   41670
  • Achievement Points:  3061
  • Days Won:  28
  • With Us For:  5136 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Τεύχος 2.  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Το διάβασα πριν από λίγο. Μην έχοντας διαβάσει το πρώτο τεύχος όμως, δεν μπορώ να κάνω κάποια σύγκριση. Σε γενικές γραμμές ο τρόμος δεν είναι το genre μου, οπότε η κριτική μου, μπορεί να μην είναι τόσο "σωστή".

Έχουμε και λέμε:

  • Το Φεγγάρι της Τιμωρίας: ίσως η πιο ενδιαφέρουσα ιστορία του τεύχους, το σχέδιο του Malk απλά  :respect: . Οι διάλογοι και η αφήγηση πιστεύω είχαν ένα θεματάκι.
  • Η Σφραγίδα του Κυρίου: προσωπικά μου αρέσουν πολύ οι ιστορίες horror που έχουν μια θρησκευτική γεύση. Αυτή τη βρήκα καλή, χωρίς να είναι πρωτότυπη, αλλά ανολοκλήρωτη. Το σχέδιο ήταν πολύ καλό.
  • Σκιές: περίπου ότι και στην πρώτη ιστορία. Το σεναριακό κομμάτι ήθελε δουλειά, αλλά το σχέδιο... απλά  :respect: !!! :P

Το εξώφυλλο ήταν ένας από τους σημαντικότερους λόγους που αγόρασα το κόμικ αυτό. Πραγματικά, δε χορταίνω να το βλέπω. Η ποιότητα της έκδοσης επίσης είναι εξαιρετική, και νομίζω ότι αναδεικνύει τα σχέδια των δημιουργών.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5863
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3910 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Νομιζω ότι αυτό που εχει επισημανθει για το σεναριο ότι θελει καποια δουλεια,το εχω παρατηρησει και εγω,ισως δινει μια νοτα απλης αφηγησης και χρησιμοποιει εκφρασεις καπως απλοικες,αλλα νομιζω ότι αφου προκειται για ένα κομικς σκοτεινης φαντασιας κατά την αποψη μου χρειαζεται αυτό γιατι απλούστατα φτιαχνει ατμοσφαιρα.Οποτε αφου προκειται για σκοτεινη φαντασια καλο είναι,ισως αν αγριεψει στην πορεια οι εκφρασεις που χρησιμοποιουν οι χαρακτήρες πρεπει να γινουν ποιο ρεαλιστικοι,πχ,στην πορτα οι σκιες μεγαλωνουν,μαλλον είναι καποιος από εξω,τωρα θα ανοιξει και θα αποκαλυφθεί η λαμψη του μαχαιριού.Καπως ετσι το φανταζομαι,το δευτερο τευχος δεν το εχω διαβασει αλλα θα του ριξω μια ματια στην λεσχη.Πολυ καλο εξωφυλλο!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25521
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  621
  • Reputation:   6374
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4272 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

χμ, χωρίς να το παίζω ειδήμονας στο είδος ή στη συγγραφή σεναρίων: όντως, λατρεύω τον αφηγηματικό μινιμαλισμό. Προσπαθώ να μην καταφεύγω στην ευκολία (σαφήνειας) των captions συχνά ή και συναφών λύσεων comic storying, να τολμώ αφηγηματικούς ακροβατισμούς και γενικά να πειραματίζομαι με το ΥΦΟΣ εξιστόρησης ~προσπαθώντας να ανανεώσω το genre (προφανώς δεν θέλετε ένα ελληνικό περιοδικό -"καρμπόν" του Weird Tales,του Vault of Horror, του EERIE και άλλων συναφών του είδους, μιας και τα έχετε ήδη αυτά -τουλάχιστον κάμποσα τεύχη τους) δίνοντάς σας κάτι το διαφορετικό στο τομέα αυτό. Κύριος στόχος: να υιοθετήσω εν μέρει "κινηματογραφικό στυλ" που να αφήνει μεγαλύτερα περιθώρια στη φαντασία του αναγνώστη (κάτι που θα περιόριζε η πυκνή περιγραφικότητα σε κάθε καρέ...). Χώρια ο "βραχνάς" του ορίου σελίδων (πρέπει να εκτιλύσσεται εντός ολίγων σελίδων ή κάθε ιστορία). Τουλάχιστον με τα δικά μου σενάρια.

 

Αλλά από το ΡΙΓΗ#3 και πλέον, οι ιστορίες που θα αναλάβω να εικονογραφήσω, θα είναι σε σενάρια άλλων ~καθότι έχω συνεννοηθεί ήδη με εξαιρετικούς σεναριογράφους

μάλιστα, δυο απ' αυτούς είναι μέλη του σεπτού φόρουμ  :up: 

με δεινότητα στο γράψιμο και καλή κατάρτιση γνώσης στο είδος (απείρως καλύτερη από τη δική μου :doctor: ). Είπαμε: το περιοδικό είναι ανοικτό σε συμμετοχές νέων σεναριογράφων/σχεδιαστών (υπό τη προϋπόθεση πως οι ιστορίες που μπαίνουν θα έχουν αυστηρά ρεαλιστικό σχέδιο (π.χ. σχεδιαστές E.C./ Warren/ Charlton/ Eclipse comics για το συγκεκριμένο genre). Νέοι "Gonzalez, Maroto, Buscema, Davis, Chastly" κοκ. προσέλθετε... :)

Επεξεργασία από Malk
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25521
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  621
  • Reputation:   6374
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4272 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

ΣΤΟ ΕΝΑΣΤΡΟΝ ΚΑΦΕ ~ 3 ΙΑΝ. / ώρα 21¨00μμ.

παρουσίαση του "ΡΙΓΗ" από τους δημιουργούς του.

Θα υπογράψουν αντίτυπα τεύχων του.

Όσοι πιστοί, προσέλθετε...

 

post-25521-0-24450400-1418413071_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  25521
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  621
  • Reputation:   6374
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4272 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

τους creepy χαιρετισμούς μου στους φορουμίτες...

:)

post-25521-0-26794200-1419971236_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13516
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  663
  • Reputation:   3861
  • Achievement Points:  663
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4895 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Χθες διάβασα το ΡΙΓΗ#2  :yahoo: Δεν θα μπω στην ανάλυση των ιστοριών γιατί δεν θέλω να προιδεάσω κάποιον πριν το διαβάσει... άντε ίσως λίγο! αλλά θα το κρίνω ως σύνολο και σε σχέση με το πρώτο.

Πρώτα από όλα, η ποιότητα της έκδοσης παραμένει η ίδια . Το όλο κόνσεπτ περιλαμβάνει πάλι τρεις ιστορίες, δύο σε σχέδιο΄και σενάριο ΜΑΛΚ και μια του Παναγιώτη Τσαούση σε σενάριο Κώστα Μπατσίδη. Ο ΜΑΛΚ  κινείται σε γνώριμα μονοπάτια κλασσικού τρόμου, με την ατμόσφαιρα που χρειάζεται , πολύ καλύτερο λέττερινγκ σε σχέση με το πρώτο και καλό στότυτέλλινγκ. Ο ΜΑΛΚ είναι σχεδιαστικός χείμαρρος και εξαιρετικό παιδί! Την δουλειά του Παναγιώτη οι περισσότεροι την γνωρίζετε, καθώς το σχεδιαστικό του στυλ, είναι αναγνωρίσημο από μίλια μακριά! Μόνο που σε αυτή την ιστορία, έχει τιθασεύσει τον εαυτό του και σε σχέση με το ΡΙΓΗ#1 , βγάζει καλύτερη ατμόσφαιρα και το θεωρώ πιο συμπαγές. Εν τέλη, το ΡΙΓΗ#2 θεωρώ ότι είναι πιο βελτιωμένο από το πρώτο και όσο προχωράει θα βελτιώνεται συνεχώς και θα εμπλουτίζεται. Τι εννοώ...ο Νίκος στην παρουσίαση, έκανε κάλεσμα σε όποιον έχει έμπνευση να γράψει ή και να σχεδιάσει μια καλή ιστορία τρόμου, οπότε λογικά στο μέλλον θα δούμε και νέους δημιουργούς , καθώς και φαναρτ άλλων καλλιτεχνών. Είναι μια προσπάθεια που όλοι πρέπει να στηρίξουμε γιατί αξίζει, είναι εγχώρια προσπάθεια και δεν υπάρχει κάτι άλλο ανάλογο και οι συντελεστές είναι εξαιρετικά παιδιά!

ΥΓ. Ο ΜΑΛΚ μου έκανε αφιέρωση και μια καταπληκτική Λαίδη Μπάθορυ έπειτα από παράκληση μου, την σχεδίασε αεράτα με τα μαρκαδοράκια του μια και έξω! Κάποια στιγμή θα το ανεβάσω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13516
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  663
  • Reputation:   3861
  • Achievement Points:  663
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4895 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

fanart της Lady Bathory για τον φίλο μου τον Νίκο.

 

post-13516-0-96897900-1420712499_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12487
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  258
  • Reputation:   1258
  • Achievement Points:  258
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5080 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ο διαγωνισμός με την Λαίδη ισχύει ακόμα ή τελείωσε;

 

Και αν όχι, ως πότε μπορούμε να στέλνουμε τα σχέδια μας;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25521
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  621
  • Reputation:   6374
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4272 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ο διαγωνισμός με την Λαίδη ισχύει ακόμα ή τελείωσε;

 

Και αν όχι, ως πότε μπορούμε να στέλνουμε τα σχέδια μας;

Oχι, ακόμα ισχύει:

 

"Αν γίνεται, σε μεγάλη ανάλυση (300-600 dpi) στο: info@comicon-shop.gr"

:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ωραίες ιστορίες μάς έκρυβε το τεύχος 2 της Ρίγης...! :best:

 

Πιο πολύ μου άρεσαν οι Σκιές...!Η συγκεκριμένη ιστορία είχε πολύ όμορφο σχέδιο και αρκετά τρομακτικό σενάριο,όπως ταιριάζει σε ένα περιοδικό τέτοιου είδους...!

 

Βέβαια,αρκετά όμορφη και χορταστική ήταν και η πρώτη ιστορία του τεύχους,"Το φεγγάρι της τιμωρίας"...!Είχε πολύ καλή πλοκή,καθώς επίσης κι εδώ το σχέδιο του Malk ήταν αναλυτικότατο...!Μου άρεσαν πολύ η σκηνή της δολοφονίας της κοπέλας και η μεταμόρφωση...!Πολύ δυνατά καρέ...! :respect:

 

Ωραίο το σχέδιο του Παναγιώτη στην ιστορία "Η σφραγίδα του κυρίου",αλλά το σενάριο το βρήκα εξαιρετικά ρηχό...!

 

Κάποιοι τύποι τον Μεσαίωνα εισβάλουν σε ένα σπίτι και ξεκολλούν μία μάγισσα από το ταβάνι,εκείνη παρακαλά να την αφήσουν αλλά αυτοί την μαρκάρουν με μία πυρωσιά κι έπειτα την βάζουν στην πυρά,την ώρα που καίγονται τα ξύλα η μάγισσα τους καταριέται και βγαίνουν από τις φλόγες τρία κεφάλια γατο-λυκο-ντόπερμαν...!

 

Κι εκεί που λές ότι τώρα θα αρχίσει το γλέντι,η ιστορία τελειώνει...έτσι απλά...! :NoNo:

 

Και το αστείο της υπόθεσης...!

Έρχεται η μάνα μου στο σπίτι επίσκεψη...!Βλέπει επάνω στο γραφείο μου το τεύχος και γυρίζει έντρομη και μου λέει : "Πάρτο,πάρτο από εδώ αυτό το πράγμα και με ανατριχιάζει"...! :lol:

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30431
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  122
  • Reputation:   364
  • Achievement Points:  122
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3467 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Στη θεσσαλονικη διατηθετε καπου ;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  12487
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  258
  • Reputation:   1258
  • Achievement Points:  258
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5080 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έστειλα το σχέδιο για τον διαγωνισμό της Lady Bathory.

 

Το έφτιαξα με μολύβι και δεν ξέρω αν το αποτέλεσμα θα το βρείτε ικανοποιητικό...

 

Ελπίζω να σας αρέσει :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3951 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Προσφατα αγορασα μαζι με το τριτο Φαβοριτη και τα περιοδικο ΡΙΓΗ και καταθετω την γνωμη μου γιαυτο .....

 

 

Ειναι ενα πραγματικα αξιοπροσεκτο ελληνικο κομικς στο υφος των ιστοριων απο την κρυπτη

Περιεχει μερικες πολυ συντομες μεν ιστοριες αλλα το δεν χανει πουθενα το υφος του

Επισης ειδικη θετικη μνοια πρεπει να δωσουμε και στην ποιοτητα της εκδοσης η οποια ειναι απο τις κορυφαιες που εχω πιασει στα χερια μου

 

Δηλωνω οτι θα το αγοραζω οποτε βγαινει και θελω να δωσω τα θερμα μου συγχαρητηρια σε ολους τους συντελεστες της εκδοσης

 

 

Υγ. Πιστευω θα μπορουσαν να βγαλουν και καποιο αυτονομο ολοκληρωμενο κομικς γκραφικ νοβελς στο ιδιο υφος καθως οι σχεδιαστικες γραμμες ειναι υπεροχες

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76849
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5840 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

διαβασα και το δεύτερο και εχω να πω ότι συνεχίζει να μου αρεσει το όλο εγχείρημα και περιμένω το επόμενο τεύχος! :yes:

μου άρεσε πολύ και το εξωφυλλο :)

 

Λίγες παρατηρήσεις που μου φαίνεται ότι θα έκαναν το περιοδικό ακόμα καλύτερο

 

μικρότερη γραμματοσειρα - καλύτερη επεξεργασία διαλογων

μελάνωμα στις ιστορίες του Pit - δεν μου ταιριάζει τόσο το μολύβι στο είδος

σε κάποια σημεία υπάρχουν κατι λαθακια στις αναλογίες των ανθρωπων (όχι τίποτα τρομερο, αλλά επιδέχονται βελτίωση)

 

:best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  25521
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  621
  • Reputation:   6374
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4272 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

(πολύ απλά...)

 

post-25521-0-54424500-1427378947_thumb.jpg

 

 

post-25521-0-97587900-1427378990_thumb.jpg

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.