Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΚΥΡΙΑΖΗΣ ΗΛΙΑΣ [ (1978) ]


makislb

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82105
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6057 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5404 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82105
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6057 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ένα review του νέου Secret Identities από τη σελίδα www.comicbookresources.com.

Γράφουν τα καλύτερα και του δίνονυν 5/5. Μου έκανε εντύπωση ότι το σκίτσο του Κυριατζή το παρομοιάζουν με αυτό των Mahmud Asrar και Norm Breyfogle. Τώρα για τον τελευταίο δεν το βλέπω αλλά το θετικό κλίμα μου αρέσει.

 

Kyriazis' art is a snappy blend of Mahmud Asrar and Norm Breyfogle's styles with fine details and expressive, strong characters moving through the panels. The characters each carry themselves in such a way that makes it quite clear to the readers who each character is regardless of whether or not they are shown in costume; the artist gives each character plenty of personality to shine through any outfit they wear. Working in concert with his colorist to fill the pages with bold, heroic imagery, Kyriazis uses a healthy mix of panel shapes and sizes, chopping up the pages and guiding the reader through the story on polished stepping stones. Ed Dukeshire's letters cement the panels together and balance nicely around the artwork, giving Kyriazis' drawings and Kirchoff's bright colors plenty of room to play. Kirchoff keeps the palette vibrant but has plenty of space to add in effects, from the billowing smoke pouring off of Vesuvius as he appears to scorch the air around him to the hazy distant skyline in the establishing shot that opens the issue.

 

Μακάρι να συνεχίσουν όσο γουστάρουν και όλα να πάνε όπως θελήσουν. :angel:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3652 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Μιας και δεν έχει γίνει η παρουσίαση του Secret Identities ακόμα, ας γράψω εδώ την άποψή μου. :D

Το πρώτο τεύχος είναι χορταστικό και βάζει στο τρυπάκι τον αναγνώστη για τα επόμενα. Το σχέδιο είναι ίσως το καλύτερο που βλέπω από Κυριαζή. Τα χρώματα είναι καταπληκτικά. Αυτά τα ολίγα, ας ελπίσουμε ότι θα συνεχίσει στο ίδιο επίπεδο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1613
  • Content Count:  5048
  • Reputation:   34554
  • Achievement Points:  5056
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6182 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Βίντεο-συνέντευξη του Ηλία Κυριαζή στα Νέα εν ώρα εργασίας...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28476
  • Reputation:   190120
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6364 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Πέραν από το Secret Identities που δεν το είχα πάρει πρέφα παρόλο που απ'ότι βλέπω είχε αναφερθεί εδώ :) (ας έμπαινα.... :) )  (παρεμπιπτόντως η σελίδα του στην Image  :cool: ) αντικατέστησε από το 4ο τεύχος τον προηγούμενο σκιτσογράφο και πλέον δουλεύει και στο Dirk Gently’s Holistic Detective Agency της IDW. Το συγκεκριμένο είναι μεταφορά του ομώνυμου βιβλίου του Douglas Adams (wiki).

 

Από το 5ο (και πιο πρόσφατο) φτιάχνει και το εξώφυλλο.

 

DirkGently05_cvr_MOCKONLY-659x1000.jpg

:cheers5:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76868
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5863 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

συνέντευξη του Κυριαζή στο plusmag.gr

(απο την Αλεξάνδρα Παναγοπούλου)

ilias_kyriazisk.jpg

 

Τα κόμικς είναι μια αυτόνομη τέχνη

 

Μεγάλωσε σε ένα σπίτι «γεμάτο κόμικς» όπως λέει ο ίδιος. Αργότερα στα είκοσί του, μπήκε στα δικά μας σπίτια μέσα από το ένθετο «9» της «Ελευθεροτυπίας» και το προσωπικό το «Μανιφέστο». Τα χρόνια πέρασαν, μεγαλώσαμε, μεγάλωσε, πολλά άλλαξαν, αλλά ένα έμεινε ίδιο: η αγάπη και το πάθος του Ηλία Κυριαζή για τα κόμικς. Κατάφερε να βγει έξω από τα σύνορα της Ελλάδας, με τον ίδιο να μένει εντός, και μας χάρισε και άλλες δημιουργίες του όπως τα It’s My Party, Falling for Lionheart (Μια καρδιά για τον Λεοντόκαρδο), Melody κ.ά. (Για περισσότερες δημιουργίες του, μπορείτε να επισκεφθείτε το site του http://iliaskyriazis.com).
 
 
Με αφορμή την ελληνική κυκλοφορία του Elysium Online από τις εκδόσεις Webcomics μιλήσαμε με τον Ηλία Κυριαζή για – τι άλλο; - τα κόμικς, την πορεία του, τους υπερήρωες, κόμικς δημιουργών που «ζηλεύει» κ.ά.
 
 
 
Αν ξαναφτιάχνατε το Μανιφέστο σήμερα, τι θα είχε αλλάξει;
 
 
θα ήταν σίγουρα ένα πολύ διαφορετικό κόμικ. Όπως διαπίστωσα και όταν έκανα τη νέα ιστορία για την επετειακή έκδοση είναι πολύ δύσκολο στα τριαντατόσα σου να γυρίσεις και να δεις τα πράγματα όπως τα έβλεπες στα είκοσι.
 
 
 
Ποιο ήταν το πρώτο κόμικ που αγοράσατε;
 
 
Μεγάλωσα σ' ένα σπίτι γεμάτο κόμικς και οι γονείς μου συνεχώς με τροφοδοτούσαν με νέο αναγνωστικό υλικό. Το πρώτο που αγόρασα μόνος μου με δικά μου λεφτά πρέπει να ήταν κάποιο x-factor, τότε που ανακάλυψα ότι μπορείς να βρεις αμερικάνικα κόμικς στην Ελλάδα.
 
 
 
Ποιο ήταν το πρώτο κόμικ που δημιουργήσατε;
 
 
Ε, μιλάμε για παιδάκι με ξυλομπογιές πια. Πάντα σχεδίαζα και από πολύ νωρίς έκανα κόμικς. Δύσκολο να ορίσουμε ποιο «μετράει» ως πρώτο κόμικ και όχι ως παιδικές μουτζούρες. Το πρώτο μου «κοινό» ήταν οι αναγνώστες της σχολικής εφημερίδας στο δημοτικό.
 
ilias_kyriazis1.jpg
 
Γιατί κόμικς αντί απλά να γράφετε ιστορίες ή να απλά να σχεδιάζετε/ζωγραφίζετε;
 
 
Μα είναι εντελώς διαφορετικά πράγματα. Γιατί κάποιος να γυρίζει ταινίες και να μη γράφει λογοτεχνία ή να τραβά φωτογραφίες απλά; Το τι είναι αυτό που ελκύει ένα δημιουργό σε ένα τομέα ίσως να μη μπορώ να το απαντήσω, αλλά τα κόμικς είναι μια αυτόνομη τέχνη και είναι πολύ λάθος να προσπαθούμε να τη «σπάσουμε στα συστατικά της».
 
 
 
Πόσο εύκολο ή δύσκολο είναι να μεταφέρει κανείς στο χαρτί αυτό που υπάρχει στο μυαλό του;
 
 
Είναι εξαιρετικά δύσκολο. Είναι στόχος για τον οποίο δουλεύουν μια ζωή οι καλλιτέχνες: πώς θα εκφράσεις τι έχεις μέσα σου με το μέσο που χρησιμοποιείς. Αν σε κάποια φάση αποκτήσει η ανθρωπότητα την ικανότητα να επικοινωνεί τηλεπαθητικά μπορώ να σου εγγυηθώ το τέλος της τέχνης όπως την ξέρουμε.
 
 
 
Θα αισθανόσασταν κολακευμένος αν σας συνέκριναν με κάποιον δημιουργό κόμικς;
 
 
Αν μ' άρεσε ο/η συγκεκριμένος/η, ναι, γιατί όχι; Βασικά έχει σημασία το γιατί θα έκαναν τη σύγκριση. Αν ο σκοπός τους ήταν να με κολακεύσουν θέλω να πιστεύω ότι έτσι θα το εκλάμβανα. Όλοι μας θέλουμε να είμαστε μοναδικοί αλλά παραλληλισμοί και ομοιότητες μεταξύ μας δεν ακυρώνουν τη μοναδικότητα.
 
ilias_kyriazis2.jpg
 
Σας αρέσουν οι υπερήρωες;
 
 
Φυσικά. Είναι ένα είδος όπου μπορείς να κάνεις τα πάντα. Με την πρόσφατη σειρά Secret Identities νιώθω ότι μόλις έξυσα την επιφάνεια και ανυπομονώ να επιστρέψω σ' αυτή τη θεματολογία.
 
 
 
Batman ή Superman και γιατί;
 
 
Δε βρίσκω ότι υπάρχει κάποιο τέτοιο δίλλημα. Δεν είναι ανάγκη να τα βλέπουμε όλα «ποδοσφαιρικά». Μ' αρέσουν και οι δύο για διαφορετικούς λόγους.
 
 
 
Ποιον ήρωα άλλου δημιουργού έχετε «ζηλέψει» και θα θέλατε να τον έχετε δημιουργήσει εσείς;
 
 
Η λίστα είναι τεράστια αλλά αποτελείται κυρίως από χαρακτήρες που ανήκουν πια σε εταιρίες (σκέψου Marvel, DC κτλ) στους οποίους έχουν δουλέψει διάφοροι δημιουργοί κατά καιρούς. Για χαρακτήρες που είναι συνυφασμένοι με ένα μόνο καλλιτέχνη (ή μια μόνο ομάδα καλλιτεχνών) μου είναι πολύ πιο δύσκολο να τους ξεχωρίσω από το δημιουργό τους και να φανταστώ εμένα στη θέση τους. Έχω ζηλέψει πολλές ιδέες αλλά ξέρω ότι στα χέρια μου το αποτέλεσμα θα ήταν ένα εντελώς διαφορετικό κόμικ.
 
ilias_kyriazis5.jpg
 
Υπάρχουν κάποιοι δημιουργοί στους οποίους «ξαναγυρνάτε» όποτε χρειάζεστε λίγη παραπάνω έμπνευση; Ποιοι είναι οι αγαπημένοι σας;
 
 
Προφανώς και καταβροχθίζω όσο περισσότερα κόμικς μπορώ αλλά πολύ συχνά η έμπνευση έρχεται από άλλες πηγές. Που το βρίσκω και πολύ υγιές για να πω την αλήθεια. Κάπου βαλτώνει η φάση αν τα κόμικς εμπνέονται από τα κόμικς που εμπνέονται από τα κόμικς.
 
 
Αλλά φυσικά και έχω πάρα μα πάρα πολλούς δημιουργούς που θαυμάζω. Και ακόμα και από αυτούς που δε συγκαταλέγονται στους αγαπημένους μου πάλι μπορώ να εκτιμήσω στοιχεία και να μάθω πολλά πράγματα.
 
 
 
Αν έπρεπε να μετατρέψετε ένα βιβλίο σε graphic novel ποιο θα ήταν αυτό και γιατί;
 
 
Δεν είναι και η καλύτερη μου. Είχα προσληφθεί να σχεδιάσω τη μεταφορά του «Grave surprise» της Charlaine Harris αλλά δεν έχει εκδοθεί ακόμα. Βρίσκω τις μεταφορές και από βιβλία και πόσο μάλλον από ταινίες κάτι το πολύ βαρετό και αχρείαστο. Το αυθεντικό υλικό υπάρχει εκεί έξω και όποιος θέλει μπορεί να το βρει και να το απολαύσει. Σπανίως προσφέρει κάτι η μεταφορά του σε κόμικς και τις περισσότερες φορές φαίνεται κάπως σαν ο «φτωχός συγγενής».
 

ilias_kyriazis6.jpg

 

Ποιο είναι το στοιχείο στα κόμικς σας που έχετε βελτιώσει από τότε που ξεκινήσατε μέχρι σήμερα;
 
 
Εμ... θέλω να πιστεύω όλα. Αλλιώς κάτι κάνω λάθος.
 
 
 
Μπορεί κάποιος δημιουργός να «ζήσει» ως κομίστας στην Ελλάδα;
 
 
Μπορεί να ζήσει μένοντας στην Ελλάδα αλλά δουλεύοντας για το εξωτερικό. Το να βιοποριστεί κάποιος αποκλειστικά με ελληνικές παραγωγές το βρίσκω εξαιρετικά δύσκολο.
 
ilias_kyriazis4.jpg
 
Ξεκινώντας με το Μανιφέστο, ας καταλήξουμε στο Elysium Online, το οποίο θα κυκλοφορήσει στα ελληνικά από τις εκδόσεις Webcomics. Μιλήστε μας λίγο για αυτό.
 
 
Το Elysium Online είναι άνετα μια από τις πιο αγαπημένες μου δουλειές. Μια ιστορία τρόμου επιστημονικής φαντασίας για ένα κοινωνικό δίκτυο όπου μπορεί κανείς να αλληλεπιδρά με τους νεκρούς συγγενείς και φίλους του. Κυκλοφόρησε αρχικά ως αυτοέκδοση στ' αγγλικά, χρηματοδοτούμενη μέσω crowdfunding και έτυχε εξαιρετικής υποδοχής. Μεταξύ άλλων κέρδισε βραβεία για καλύτερο κόμικ, σχέδιο, σενάριο και αυτοέκδοση καθώς και έλαβε καθολικά θετικές κριτικές. Αυτή η πρώτη έκδοση εξαντλήθηκε εδώ και καιρό και τώρα είμαι πολύ ενθουσιασμένος που θα έχω την ευκαιρία να το μοιραστώ ξανά με το ελληνόφωνο κοινό.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12967
  • Reputation:   94938
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4647 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Στο Κ (κάππα) της Καθημερινής,στο τεύχος # 690 (21/08/16),υπάρχει ένα άρθρο αφιερωμένο στον Ηλία Κυριαζή,στο πλαίσιο του γενικού αφιερώματος με τίτλο "Βάση η Ελλάδα,"πελάτες" όλος ο πλανήτης",στο οποίο γίνεται αναφορά στους καλλιτέχνες όλων των ειδών που διαπρέπουν με τις δουλειές τους στο εξωτερικό...!

 

post-20685-0-44301600-1471812122_thumb.jpg

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 8 months later...

  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15093
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3176 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 8 months later...

  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55520
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3420 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ο Κυριαζής έγραψε στο facebook του ότι θα δίνει original art σελίδες και αυθεντικά σκίτσα σε χαμηλές τιμές ξεκινώντας αυτές τις μέρες μέχρι το comicdom. Για όσους τυχόν ενδιαφέρει να έχουν κάτι δικό του χωρίς να τους αδειάσει η τσέπη. 

 

:alex: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12967
  • Reputation:   94938
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4647 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Γενικά έχω παρατηρήσει,και διορθώστε με εάν κάνω λάθος,ότι τα κόμικς του Κυριαζή είναι λίγο τσιμπημένα στις τιμές τους,γενικά. Είμαι περίεργος λοιπόν να δω πόσο θα πωλούνται τα original arts. :thinking: 

 

:beer: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3652 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Να προσθέσω ότι, κατά τα λεγόμενα του, οτιδήποτε δεν πωληθεί μέχρι και το Comicdom θα καταστραφεί. :boom:

Εφόσον μιλάει για τα παλιά, θα ήθελα να έχω κάτι από Manifesto ή το Blockbuster. :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12967
  • Reputation:   94938
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4647 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

25 λεπτά πριν, GeoTrou είπε:

οτιδήποτε δεν πωληθεί μέχρι και το Comicdom θα καταστραφεί.

 

:NoNo: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55520
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3420 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Το πρώτο πακέτο του art purge του Κυριαζή. Τιμές 15-25 ευρώ έκαστο, κάποια έφυγαν ήδη. :) 

 

Και όχι, δεν πρόκειται να πουλήσει σελίδες από το μανιφέστο. 

 

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55520
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3420 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Δεύτερο πακέτο από το art purge του κυριαζή. Τα ανέβασε σαν story στο messenger εξού και τα screenshots. Πάλι τιμές 10-20 έκαστο. Αυτό του elysium είναι καπαρωμένο από μένα, το ανεβάζω για να φάνε τα μάτια ψάρια. :) 

 

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

 

5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg

 

πολύ καλό είναι και αυτό με τις παραλλαγές των στολών του spiderman. :alex: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55520
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3420 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Τρίτο πακέτο του art purge:

 

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg

 

:alex: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55520
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3420 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

τέταρτο πακέτο

 

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

 

5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

 

9.jpg10.jpg

 

:alex: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 10 months later...

  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55520
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3420 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Διάβασα ένα σκανάρισμα από το blockbuster το οποίο υπογράφει ο Κυριαζής. Δεν θυμάμαι καν που το βρήκα, σίγουρα δεν βγήκε αυτόνομο και 99% έτρεχε στο 9 γι'αυτό και δεν έχει δικό του θέμα, οπότε σχολιάζω εδώ. 

 

Ντάξει οκ, μιλάμε για μεγάλη καμενιά. Προφανώς σατιρίζει το υπερηρωικό αλλά δεν το κάνει καθόλου καλά. Μοναδικό ελαφρυντικό ότι βγήκε το 2005 από έναν Κυριαζή που δεν ήταν ακόμα κατασταλαγμένος ή ώριμος δημιουργικά, ή οι απαιτήσεις του κοινού αυξημένες. Στα μισά (σύνολο ~77 σελ.) το παράτησα. 

 

Γουστάρω όμως γιατί στο art purge που είχε κάνει είχα τσιμπήσει την Χίρο χωρίς να ξέρω από που είναι. Συμπτωματικά, ήταν ο μόνος χαρακτήρας που μου έλεγε κάτι, οπότε πάλι καλά που έκατσε έτσι. :lol: Κατά τύχη πάλι, το σκίτσο που πήρα ήταν και μέσα στο σκανάρισμα. :lol: Κατά τα άλλα όμως, ήμουν σε μια φάση 

 

tenor.gif

 

άπαπαπα. Με το που είδα κάτι κακούς που απέκτησαν υπερδυνάμεις επειδή ήσαντο αγ***τοι ή τύπους που έκαναν αισθησιακό σεξ μέσα σε κρεοπωλεία με πλοκάμια, δεν. Πολύ τρασίλα για τα γούστα μου. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32803
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3111 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Κάποια από τα σκίτσα του Κυριαζή, που έχει βάλει ο Άλεξ παραπάνω, έχουν χρησιμοποιηθεί το 2007, στο περιοδικό MAXIM (#26).  :)

Μπορείτε να τα δείτε έγχρωμα στην ενότητα της gallery. :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3652 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Α εμένα μου άρεσε το Blockbuster :P Εντάξει, προφανώς είναι ανώριμο σεναριακά και σχεδιαστικά, αλλά είχε πολλή φάση η φαντασία του Κυριαζή. Ειδικά το μωρό-ρομπότ... :P 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116954
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ψιτ. Δεν είναι σκαν. Ο ίδιος ο Κυριαζής το μοίραζε ψηφιακά. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3652 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Μερικά ωραία σχέδια που έχει ανεβάσει τελευταία στη σελίδα του στο φβ :) 

 

F4.jpg gs.jpg thanos.jpg venom.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32803
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3111 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

On 23/3/2019 στο 5:34 ΜΜ, GeoTrou είπε:

thanos.jpg

 

:hug2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5404 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1709
  • Content Count:  9053
  • Reputation:   64350
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6430 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Από τη καινούργια δουλειά του COLLAPSER με την DC COMICS

 

COLLAPSER
6 issue mini series
DC Comics
Young Animal / Black Label

 

IliasKiriazis.jpg

 

:valt:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.