Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι διαβάσατε τελευταία; [ ...αυστηρά κόμικς μόνο ] part 2


Kabuki

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11884
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5297 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Ξαναδιάβασα όλα τα Σούπερμαν του Μόρρισον.

 

All-Star Superman: Απλά άριστο χωρίς επεξηγήσεις. Το λατρεύω.

 

Action Comics: Vol. 1 το βρίσκω και αυτό άριστο. Νομίζω πάντα ο Μόρρισον στον Σούπερμαν βγάζει την ουσία του χαρακτήρα και αυτό που τον αντιπροσωπεύει. Και στη συγκεκριμένη περίπτωση τα συνδύασε και με κλασική πλοκή superhero με περιπέτεια και δράση που νομίζω σταμάτησε να υπάρχει από όταν ο Alan Moore έκανε το Tom Strong(το οποίο σκοπεύω να ξαναδιαβάσω σε λίγο καιρό). Αν και δεν είμαι κανένας ειδικός να το πω αυτό γιατί δεν έχω διαβάσει και πολλά κόμικς, κρίνω μόνο από όσα υπερηρωικά έχω διαβάσει.

 

Vol. 2 δεν ξέρω αν έπρεπε να υπάρχει πέρα από το ότι καλύβει μερικά στοιχεία για τη μεγάλη πλοκή στα τελευταία τεύχη. Δε λέω, πολύ απολαυστικά, αλλά μέχρι εκεί.

 

Vol. 3 μου φάνηκε στο επίπεδο του 1ου μόνο με περισσότερο Μόρρισον (χοχοχο). Όταν διάβαζα κάθε μήνα τα τεύχη ήμουν κι εγώ λίγο ποιος τι μηπως πέρασαν απο δω τα τέσσερα; αλλα ολοκληρωμένο βγάζει μια χαρά νόημα και το απόλαυσα και πάρα πολύ. Έτσι ακριβώς όπως θέλω τα κόμικς μου ααααχ (ε καλά, μη βαράτε :flowerbad: )

 

 

Annihilator - Morrison: Ομολογώ ότι εδώ μπερδεύτηκα. Ίσως να χρειάζεται να το ξαναδιαβάσω ολόκληρο αλλά δε νομιζω ότι θα βοηθήσει και πολύ :lol: Πάντως μου άρεσε το τέλος και μάλλον θα πάρω και το TPB. 

 

Ξαναδιάβασα και όλο το Promethea του Alan Moore. Το οποίο λατρεύω και κατάλαβα καλύτερα τώρα μιας και είχα περισσότερες γνώσεις πάνω στο θέμα. Και πιστεύω πως όποιος ενδιαφέρεται για τη θεματολογία του αξίζει να το διαβάσει. Τα λέει όλα ξεκάθαρα.

 

Kill Your Boyfriend: Απολαυστικό και επαναστατικό και ξεχωριστό. Έχω την εντύπωση ότι ακόμη και τώρα δεν έχουμε δει κάτι παρόμοιο. Ενδιαφέρον.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τα 3 Μεγάλα Σήριαλ με τον Τζούνιορ (τεύχη 27, 32, 37). Ομορφες και ευχαριστες ιστοριες, ο,τι πρεπει για την εποχη(αφου δεν εχουμε νεες ιστοριες της πλωρης).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11286
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3291 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

post-30826-0-19798100-1441643607_thumb.jpgpost-30826-0-16335100-1441644341_thumb.jpg

 

Διάβασα το πρώτο και το δεύτερο επίτομο από τα Φιλαράκια- Το απίστευτο ταξίδι των Αμπραφαξ μέσα στον χρόνο. Γενικά, ωραία περιπέτεια, που πιστεύω ότι θα με είχε ξετρελάνει αν ήμουν 8-12 έτων. Παρεπιμπτόντως η συγκεκριμένη σειρά προέρχεται από τη Γερμανία, όπου, η σειρά έχει φτάσει τα 477 τεύχη και συνεχίζει ακάθεκτη. 

 

 

 

post-30826-0-12345700-1441644148_thumb.jpg

 

Διάβασα, επίσης, το 27ο τεύχος του Ιζνογκούντ. Ξεκαρδιστική η όλη ιστορία, όπως, και όλα τα τεύχη του Ιζνογκούντ φυσικά!

 

 

Επεξεργασία από petross21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  13626
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  256
  • Content Count:  1846
  • Reputation:   22770
  • Achievement Points:  1847
  • Days Won:  16
  • With Us For:  4874 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Διάβασα το Μικυ Μυστηριο #14, ΜΑΝΝΑ ΕΞ ΟΥΡΑΝΟΥ. Ά κυκλος

 

Δεν μπορω να πιστεψω πόσο καλή ιστορία ήταν!! Χαλαρα θα μπορούσε να βασιστει ταινια στο σεναριο του τευχους, με εμπλουτισμό βεβαια. :blob3:

Τα εχει όλα! μαφία, λογιστικά, τέχνες, τράπεζες, αστυνομία κλπ. Πολύ έξυπνο ως προς το τρόπο που συνδέονται τα διάφορα ονόματα και πετυχημένο ως προς τον τρόπο που καλύπτει τον ένοχο ή ενόχους. Δεν πάει το μυαλό σου από την αρχή. Η ροή ήταν πολύ καλή. Πραγματικά, ενθουσιάστικα.

 

Προκειται για μια εύστοχη ιστορία μυστυρίου! :respect:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11286
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3291 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Δες και άλλα τεύχη της σειράς!  ''Ο νόμος του Μαύρου χρυσού''  Διαπλεκόμενα συμφέροντα  και κάποια άλλα είναι φοβερά.  :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94400
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

 

 

 

attachicon.gifIZNOGOUD_0027.jpg

 

Διάβασα, επίσης, το 27ο τεύχος του Ιζνογκούντ. Ξεκαρδιστική η όλη ιστορία, όπως, και όλα τα τεύχη του Ιζνογκούντ φυσικά!

 

 

Το 27ο τεύχος του Ιζνογκούντ ήταν από τα λίγα κόμικς που δεν κατάφερα να το διαβάσω μέχρι το τέλος...!Δεν μου άρεσε καθόλου...!Βέβαια έχουν περάσει 2-3 χρόνια από τότε...!Τώρα που μου το θύμισες,ίσως του δώσω κάποια στιγμή,μία ακόμα ευκαιρία...! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

I zombie #1- #12 για να δω αν θα αγοράσω το OMNIBUS που βγαίνει.

 

Δεν είναι κακό. Απλά δεν είναι του γούστου μου. Πολύ ποπ, αρκετά χιπστεράδικο και κάπου κάπου μου θύμισε το twilight με την έννοια ότι εξέταζε τα γκομενικά των ζόμπι/λυκάνθρωπων/μούμιες/γουατέβα.

 

Παρόλα αυτά έχει καλή κεντρική ιδέα και είναι ενδιαφέρον για όσους θέλουν ένα -αρκετά- ανάλαφρο ανάγνωσμα.

 

OMNIBUS δεν θα πάρω με την καμία, αλλά ίσως διαβάσω και τα υπόλοιπα τεύχη απλά για να δω πως τελειώνει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17533
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5032 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Alias 1-12 : Καλό, δεν λέω, αλλά δεν δικαιολογεί τα διθυραμβικα σχολια που εχω διαβασει. Καλα το παει, εχει το ενδιαφερον του αλλα ακομα δεν εχω τρελαθει. Θα τελειωσω το Omnibus και θα επανελθω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Alias 1-12 : Καλό, δεν λέω, αλλά δεν δικαιολογεί τα διθυραμβικα σχολια που εχω διαβασει. Καλα το παει, εχει το ενδιαφερον του αλλα ακομα δεν εχω τρελαθει. Θα τελειωσω το Omnibus και θα επανελθω.

 

 

Δεν θα τρελαθείς πουθενά. Την εποχή που γράφτηκε ήταν άκρως πρωτοποριακό και έθεσε νέα στάνταρ στο τι μπορούσε να συμβεί σε ένα κόμικ που εξέδιδε η Μάρβελ (ποίος θα ξεχάσει την πρώτη φορά που είδε τυπωμένο το fuck σε κόμικ της Μάρβελ) αλλά διαβάζοντας το τώρα, δυστυχώς έχει γεράσει.

Όχι σε σημείο να μην διαβάζεται, αλλά ήρθε έπειτα από αυτό ο Ennis, έγραψε το PUNISHER MAX και ουσιαστικά κατέστρεψε το imprint για όλους τους υπολοιπους γιατί έκανε κάτι τόσο καλό που κανένας από εκεί και έπειτα δεν κατάφερε να αγγίξει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76849
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5840 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

τι αδικαιολόγητες αυστηρότητες ειναι αυτες για ενα απο τα αγαπημενα μου κομικς! :ego::moutra2:

 

@jpenz όταν το τελειωσεις, γραψε την κριτικη σου στο αντιστοιχο τόπικ :)

κι ας ειναι σκληρη :P Θα το αντεξω :D 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17533
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5032 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Καλο ειναι, αλλα υπαρχουν πολλα υπερηρωικα αστυνομικα τα οποια ειναι κλασεις ανωτερα.... βλεπε DD και Elektra απο Miller κλπ...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3748 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Διάβασα το Ministry of Space. Σαν ιδέα *εναλλακτικό story scifi* ήταν καλή αλλά η εκτέλεση και ειδικά το τέλος ήταν αρκετά άκυρα αν και το έπιασα το πνεύμα...

 

Το σχέδιο και γενικά το artwork αξίζει με το παραπάνω και πρέπει να έχει συμβάλει περισσότερο στην όποια επιτυχία του κομικ. Σε αντίθεση με τον xepeta, δε νομίζω πως πέταξα τα χρήματά μου, αλλά οκ, θα ζούσα και εάν δεν το είχα διαβάσει

 

43731.jpg

Επεξεργασία από totally_wired
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

18 Days #2: καλό και το δεύτερο τεύχος, ρίχνουμε μια καλύτερη ματιά στους πρωταγωνιστές και μαθαίνουμε κάποια ήθη της εποχής. Αν δεν τραβήξει πάρα πολύ, θα την συνεχίσω μέχρι τέλους.

Ultimate Wolverine vs. Hulk 1-6: ούτε που ξέρω γιατί και πότε την κατέβασα. Ο Fury αναθέτει στον Wolverine να σκοτώσει τον Hulk, που κρύβεται στο Θιβέτ κι έχει προκαλέσει ταραχές σε όλο τον κόσμο. Προφανώς είναι ένα :cool: concept, αλλά η εκτέλεση είναι μέτρια. Υπήρχαν βέβαια μερικές ωραίες στιγμές και το σχέδιο του Leinil Yu είναι καλό, αλλά μέχρι εκεί.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52789
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Orion by Walter Simonson Omnibus

 

Αν έπρεπε να αναπαραστήσω γραφικά τον λόγο για τον οποίο αποφάσισα να "επενδίσω" σε αυτόν τον τόμο, τότε θα πήγαινε κάπως έτσι: Walter Simonson > Omnibus > Orion

 

Με τον συγκεκριμένο χαρακτήρα, αν εξαιρέσουμε το πέρασμά του από την πιο πρόσφατη σειρά Wonder Woman του Azzarello, δεν είχα ασχοληθεί ποτέ ξανά. Όπως και σχεδόν με όλο το New Gods Universe της DC. Δεν μπορώ να πω όμως το ίδιο και για τον Simonson, ο οποίος ήταν και ο βασικός λόγος που αγόρασα αυτή την έκδοση.

 

Δεν μπορώ να πω ότι απογοητεύτηκα.

 

Άργησε σχετικά να βρει τον ρυθμό του και γενικότερα η ιστορία δεν με κέρδισε αμέσως. Ίσως γιατί όπως είπα ήμουν εντελώς άσχετος με το NGU και τους ήρωες που το απαρτίζουν. Ίσως επειδή ο τρόπος που ο Simonson επιλέγει να σου την διηγηθεί είναι παλιομοδίτικος -πράγμα που το ξέρεις από την αρχή και μετά από δυο-τρία τεύχη προσπερνάς. Και τελικά καταφέρνει να σε κρατήσει μέχρι το τέλος.

 

Το δυνατό χαρτί της σειράς είναι σίγουρα το σχέδιο του Simonson. Σελίδες που το στήσιμό τους θυμίζει μια πιο ποπ εκδοχή του Druillet, γραμμές σαν ένας πιο αφαιρετικός Toppi και το πανταχού παρόν πνεύμα του Kirby να συνεισφέρει στην γενικότερη ατμόσφαιρα! Θες κι άλλο; Απλά τσέκαρε με οποιονδήποτε τρόπο τα τεύχη 16 και 17.

 

Στα μείον, οι χωρίς νόημα πολλοί μονόλογοι. Και τα μισά κείμενα να έλειπαν, το κόμικ δεν θα έχανε τίποτα απολύτως. 

 

Και επειδή είμαι σίγουρος πως θα με ρωτήσετε, η έκδοση είναι άψογη, με μπόλικα έξτρα. Με άλλα λόγια money well spent! :)

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17533
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5032 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Alias : Διάβασα όλο το Omnibus. Οκ, αρκετά καλό αλλά όχι για να τραβήξω και τις κοτσίδες, όπως μου έλεγαν κάποιοι φίλοι. Ωραίοι, καλοφτιαγμένοι χαρακτήρες, ωραίες ιστορίες με κάποια έξυπνα twists, αλλά μέχρι εκεί. Ίσως το γεγονός ότι εκκίνησε το MAX Imprint της Marvel, ίσως η σειρά που έρχεται τον άλλο μήνα να έχει ανεβάσει το hype. Το σκίτσο ( Michael Gaydos ) είναι καλό, πιστευτό, χωρίς πολύ λεπτομέρεια. Πιστεύω ότι σαν ιστορία μπορεί να αγγίξει περισσότερο τις γυναίκες αναγνώστριες λόγω των εσωτερικών αναζητήσεων τόσο της πρωταγωνίστριας, όσο και κάποιων άλλων χαρακτήρων. Δεν του το είχα του Bendis να γράφει τόσο καλά γυναικείο χαρακτήρα. Εγώ πάντως εξακολουθώ να προτιμώ τον Rucka στο γράψιμο γυναικών ηρώων. Συνολικά, πέρασα ευχάριστα διαβάζοντας το. Βαθμολογία 7/10

 

Stumptown vol. 1 : Rucka θεέ, πάρε την ΠΑΕ! Σοβαρά τώρα τον θεωρώ από τους 2-3 καλύτερους συγγραφείς. Εδώ όμως τον συναντάμε σε κάτι, συνολικά, μέτριο. Καλή αστυνομική ιστορία, αλλά χιλιοειπωμένη. Πρέπει να την έχουμε δει σε 50 ταινίες και 150 σειρές. Καλογραμμένη αλλά τίποτα ιδιαίτερο. Δεν τον βοηθάει και το σκίτσο ( Matthew Southworth ) το οποίο είναι σχετικά πρόχειρο και "άδειο" μερικές φορές. Ευχάριστο αλλά nothing special. Βαθμολογία 6/10

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Orion by Walter Simonson Omnibus

 

Αν έπρεπε να αναπαραστήσω γραφικά τον λόγο για τον οποίο αποφάσισα να "επενδίσω" σε αυτόν τον τόμο, τότε θα πήγαινε κάπως έτσι: Walter Simonson > Omnibus > Orion

 

Με τον συγκεκριμένο χαρακτήρα, αν εξαιρέσουμε το πέρασμά του από την πιο πρόσφατη σειρά Wonder Woman του Azzarello, δεν είχα ασχοληθεί ποτέ ξανά. Όπως και σχεδόν με όλο το New Gods Universe της DC. Δεν μπορώ να πω όμως το ίδιο και για τον Simonson, ο οποίος ήταν και ο βασικός λόγος που αγόρασα αυτή την έκδοση.

 

Δεν μπορώ να πω ότι απογοητεύτηκα.

 

Άργησε σχετικά να βρει τον ρυθμό του και γενικότερα η ιστορία δεν με κέρδισε αμέσως. Ίσως γιατί όπως είπα ήμουν εντελώς άσχετος με το NGU και τους ήρωες που το απαρτίζουν. Ίσως επειδή ο τρόπος που ο Simonson επιλέγει να σου την διηγηθεί είναι παλιομοδίτικος -πράγμα που το ξέρεις από την αρχή και μετά από δυο-τρία τεύχη προσπερνάς. Και τελικά καταφέρνει να σε κρατήσει μέχρι το τέλος.

 

Το δυνατό χαρτί της σειράς είναι σίγουρα το σχέδιο του Simonson. Σελίδες που το στήσιμό τους θυμίζει μια πιο ποπ εκδοχή του Druillet, γραμμές σαν ένας πιο αφαιρετικός Toppi και το πανταχού παρόν πνεύμα του Kirby να συνεισφέρει στην γενικότερη ατμόσφαιρα! Θες κι άλλο; Απλά τσέκαρε με οποιονδήποτε τρόπο τα τεύχη 16 και 17.

 

Στα μείον, οι χωρίς νόημα πολλοί μονόλογοι. Και τα μισά κείμενα να έλειπαν, το κόμικ δεν θα έχανε τίποτα απολύτως. 

 

Και επειδή είμαι σίγουρος πως θα με ρωτήσετε, η έκδοση είναι άψογη, με μπόλικα έξτρα. Με άλλα λόγια money well spent! :)

 

:beer:

 

Κατά σύμπτωση το διαβάζω κι εγώ αυτές τις μέρες. Η άποψή μου διαφέρει λίγο από την δική σου. 

 

κατ αρχάς να πω ότι ούτε κι εγώ ήξερα πολλά για new gods και orion πριν από το συγκεκριμένο OMNIBUS, αλλά διαβάζοντας μαθαίνεις όλα όσα χρειάζονται, άντε να μένεις με μια δύο απορίες που δεν έχουν όμως μεγάλη σημασία.

 

Ο λόγος πουτο αγόρασα είναι ακριβώς ο ίδιος που το αγόρασες κι εσύ. Επίσης είχα ξετρελαθεί από το THOR OMNIBUS του από την Μάρβελ οπότε περίμενα κάτι αντίστοιχο κι εδώ. Προφανώς και δεν φτάνει με τίποτα το μεγαλέιο του run του στο THOR είναι όμως αρκετά καλό.

 

Kι εμένα μου φάνηκε σαν να άργησε να πάρει μπρός και σαν να έχει πολλές περιττές λεπτομέρειες και μονολόγους, αλλά τελικά μου άρεσε.

 

Μια παρατήρηση πάντως:

 

Οι ιστοείς που υπάρχουν στο τέλος του τόμου ήταν οι back-up ιστορίες κάθε τεύχος που κάποιες φορές συνδέονταν με την κεντρική και άλλες φορές όχι. Κάθε τέυχος συνοδευόταν από την αντίστοιχη back-up ιστορία του, για λ΄γοους συνέπειας και συνέχειας. Έτσι όμως όπως είναι φτιαγμένο το OMNIBUS είναι όλες οι κεντρικές ιστορίες μαζεμένες στην αρχή και όλες οι back-up στο τέλος, με αποτέλεσμα αυτή η ροή να χαλάει. Ο ίδιος ο Simonson είχε εκφράσει παράπονα όταν είχε προωτοκυκλοφορήσει το OMNIBUS και ο Didio είπε απλά πως όταν μεταγενέστερα κυκλοφορήσει σε τομάκια θα διορθωθεί κα θα τυπωθούν με την σωστή σειρά και οι back-up ιστορίες.

 

Εγώ για να διορθώσω αυτή την ατέλεια πάντως διάβασα τις ιστορίες ένα προς ένα (και επί <--- math joke) και όντως μου φάνηκε πως έτσι η ιστορία κυλάει πολύ καλύτερα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Alias : Διάβασα όλο το Omnibus. Οκ, αρκετά καλό αλλά όχι για να τραβήξω και τις κοτσίδες, όπως μου έλεγαν κάποιοι φίλοι. Ωραίοι, καλοφτιαγμένοι χαρακτήρες, ωραίες ιστορίες με κάποια έξυπνα twists, αλλά μέχρι εκεί. Ίσως το γεγονός ότι εκκίνησε το MAX Imprint της Marvel, ίσως η σειρά που έρχεται τον άλλο μήνα να έχει ανεβάσει το hype. Το σκίτσο ( Michael Gaydos ) είναι καλό, πιστευτό, χωρίς πολύ λεπτομέρεια. Πιστεύω ότι σαν ιστορία μπορεί να αγγίξει περισσότερο τις γυναίκες αναγνώστριες λόγω των εσωτερικών αναζητήσεων τόσο της πρωταγωνίστριας, όσο και κάποιων άλλων χαρακτήρων. Δεν του το είχα του Bendis να γράφει τόσο καλά γυναικείο χαρακτήρα. Εγώ πάντως εξακολουθώ να προτιμώ τον Rucka στο γράψιμο γυναικών ηρώων. Συνολικά, πέρασα ευχάριστα διαβάζοντας το. Βαθμολογία 7/10

 

Stumptown vol. 1 : Rucka θεέ, πάρε την ΠΑΕ! Σοβαρά τώρα τον θεωρώ από τους 2-3 καλύτερους συγγραφείς. Εδώ όμως τον συναντάμε σε κάτι, συνολικά, μέτριο. Καλή αστυνομική ιστορία, αλλά χιλιοειπωμένη. Πρέπει να την έχουμε δει σε 50 ταινίες και 150 σειρές. Καλογραμμένη αλλά τίποτα ιδιαίτερο. Δεν τον βοηθάει και το σκίτσο ( Matthew Southworth ) το οποίο είναι σχετικά πρόχειρο και "άδειο" μερικές φορές. Ευχάριστο αλλά nothing special. Βαθμολογία 6/10

 

Ο Rucka κατά πάσα πιθανότητα είναι ο καλύτερες δημιουργός γυναικείων χαρακτήρων σε όλη την βιομηχανία. Απλά ξέρει να γράφει γυναίκες. Αλλά πάσχει από μια κατάρα που ακόμα δεν έχει καταφέρει να ξεφορτωθεί. ΔΕΝ ξέρει πως να τελειώνει τις σειρές του. Πάντα όταν διαβάζεις το τελευταίο τεύχος, μένεις με την απορία "αυτό ήταν τελικά;". Δεν υπάρχει αυτό που λέμε "κάθαρση". Σαν να έχει στήσει ένα σύμπαν άψογα, με καλούς χαρακτήρες, ωραίες σκηνές, αλλά τελικά δεν καταλήγει κάπου, τουλάχιστον όχι κάπου που να ικανοποιεί τον αναγνώστη,

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Uncanny Avengers 1st series by Rick Remender

 

Η σειρά ξεκινά με μια έξυπνη ιδέα που πολύ γρήγορα αλλάζει ρότα και χάνει αυτό που θα την ξεχώριζε. Υποτίθεται ότι ο Captain America χτίζει μια ομάδα των Avengers με βετεράνους και κάποιους νεοεισερχόμενους μεταλλαγμένους. Όλο αυτό για να δείξει στην κοινωνία ότι μπορούν να συνεργάζονται αρμονικά. Περίμενα να δω πώς το αντιμετώπιζε ο κόσμος και περιπέτειες που τουλάχιστον θα τις βίωναν και σχολίαζαν απλοί άνθρωποι. Πράγμα που το κάνουν στην πρώτη μεγάλη ιστοριά. Και μετά οδηγούμαστε σε χαοτικές χωροχρονικές μάχες αστρικών διαστάσεων, που απλώνουν όπου βρουν στο σύμπαν. Απομονωμένες περιπέτειες, αν καταλαβαίνετε τι εννοώ. Όχι ακριβώς βαρέθηκα, αλλά χάθηκα. Χρησιμοποιήθηκαν και σενάρια με ρίζες στα πρόσφατα X-Force πάλι του Rick Remender. Μέτριο στην καλύτερη περίπτωση, που φαίνεται ότι οι δημιουργοί ζορίζονταν να κάνουν κάτι που τους απαιτήθηκε να πουλήσει. John Cassaday, Olivier Coipel, Adam Kubert, Salvador Larroca, Steve McNiven, Sanford Greene, και Daniel Acuña οι σκιτσογράφοι του τίτλου. Αρκετοί για 26 τεύχη, και νομίζω με τον Acuña να έχει κάνει τα περισσότερα.

Στο σενάριο ο Remender μου δίνει την εντύπωση ότι μιμείται τον Jonathan Hickman, Που μιμείται τον Grant Morrison, που μιμείται τον Alan Moore στα σουπερηρωικά του της δεκαετίας 1990-2000.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Διάβασα σε 4 μέρες oλόκληρο το Bone(τους 9 εγχρωμους τομους στα αγγλικά). Καταπληκτικό κόμικ, ενώ στην αρχή είναι πιο αστείο και παιδικό, μετά τους πρώτους 2-3 τόμους γίνεται πιο σκοτεινό και επικό και θυμίζει Άρχοντα των Δαχτυλιδιών. 4,5/5

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9380
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4442 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Tarot Witch of the Black Rose #94

Δε περίμενα ποτέ ότι θα έβλεπα σε κόμικ ξαναμμένα αγάλματα νεκροταφείου να επιτίθενται σε θηλυκό φάντασμα :lmao:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Tarot Witch of the Black Rose #94

Δε περίμενα ποτέ ότι θα έβλεπα σε κόμικ ξαναμμένα αγάλματα νεκροταφείου να επιτίθενται σε θηλυκό φάντασμα :lmao:

 

Σ' αγαπάω γιατί το διαβάζεις αυτό. Κι εγώ όποτε το πετυχαίνω σκαναρισμένο το διαβάζω μανιωδώς. Δεν είναι απλή σαβούρα. Είναι τόσο κακό που το διαβάζεις για την υπέρτατη χαζομάρα της φάσης. Κι έχω την εντύπωση ότι το ξέρει και ο ίδιος ο Balent που το γράφει/σκιτσάρει και το σιγοντάρει.

 

Εγώ διαβάσα την τελευταία περίοδο όλο το run των Nathan Edmondson/Mitch Gerads στον Πάνισερ. Δηλαδή διάβασα τα PUNISHER Vol κάτι #1-20.

 

Ξεκινάει σχετικά μουδιασμένα, το πάει καλά μετά, απογειώνεται κυριολεκτικά λίγο πριν το τέλος, και τα τρία τελέυταία τεύχη (18,19 ,20) είναι τα υπέρτατα σκουπίδια. Δεν νομίζω να έχω ξαναδιαβάσει τέτοιο σχιζοφρενικό run. Έχει όλα εκείνα τα στοιχεία που κάνουν τον Punisher αγαπητό, αλλά έχει στο τέλος και όλα εκείνα τα στοιχεία που δεν θα ήθελες ποτέ και για κανένα λόγο να δεις σε ένα κόμικ Punisher.

 

Έχει τις απίστευτα cool σκηνές με τον Punisher να ανατινάζει όλοκληρο όροφο ουρανοξύστη ή να βάφει ολόκληρη την γειτονιά κόκκινη, έχει τον Punisher μέσα στις ζούγκλες , έχει όλα εκείνα τα καλά πράγματα που αποζητά κανείς από ένα run στον Punisher. Και έρχεται στο τέλος και βάζει τον Punisher να δέχεται ουσιαστικά μια αποστολή αυτοκτονίας κάπου στην μέση Ανατολή γιατί αφού τελειώνει ο κόσμος με το secret wars, ας πάει και το παλιάμπελο πάω να πολεμήσω τους Τζιχαντιστές...

-Παρανοϊκό; 

-Εντελώς!

Και τελικά αφού σκοτώσει κάμποσους τζιχαντιστές οι οποίο τελικά θα πέθαιναν έτσι κι αλλιώς γιατί hey, έρχεται το τέλος του κόσμου, πεθαίνει και ο Punisher από μια λάμψη... Τρέχα γύρευε. Δεν ξέρω βέβαια αν έβαλαν χέρι οι editors προς το τέλος, αλλά εάν το run τελείωνε με το τεύχος #17 (που διαβάζοντάς το έχεις την εντύπωση ότι εκεί τελειώνει) και δεν είχε τα τρια τελευταία τεύχη θα μιλάγαμε ίσως για ένα από τα καλύτερα runs των τελευταίων ετών , μη σου πω το καλύτερο run μετά από αυτό του Ennis...

 

Τώρα λέω να ξεκινήσω να διαβάζω το Grindhouse.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5425 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Διαβασα τον προηγουμενο μηνα ολο το run του Unknown Soldier απο Joshua Dysart.Ειχε κυκλοφορησει απο την Vertigo πριν 10+ χρονια και τωρα εκατσα να διαβασω τα trades.Πολυ ωραια σειρα περιγραφει την πολιτικη αναταραχη και τον εμφυλιο στην Ουγκαντα μεσα απο τα ματια ενος γιατρου ο οποιος εχει...σκοτεινο παρελθον ας πουμε χωρις να spoilαρουμε.Κανει συνδεση και με τον παλιο Unknown Soldier του δευτερου παγκοσμιου πολεμου προς το τελος.Γενικα πολυ αξιολογη σειρα και απο τις υποτιμημενες της Vertigo καθως σπανια την βλεπω σε λιστες.Εχει κυκλοφορησει σε τεσσερα trade η αλλιως σε 25 τευχη τα οποια βρισκονται σχετικα ευκολα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Διαβασα τον προηγουμενο μηνα ολο το run του Unknown Soldier απο Joshua Dysart.Ειχε κυκλοφορησει απο την Vertigo πριν 10+ χρονια και τωρα εκατσα να διαβασω τα trades.Πολυ ωραια σειρα περιγραφει την πολιτικη αναταραχη και τον εμφυλιο στην Ουγκαντα μεσα απο τα ματια ενος γιατρου ο οποιος εχει...σκοτεινο παρελθον ας πουμε χωρις να spoilαρουμε.Κανει συνδεση και με τον παλιο Unknown Soldier του δευτερου παγκοσμιου πολεμου προς το τελος.Γενικα πολυ αξιολογη σειρα και απο τις υποτιμημενες της Vertigo καθως σπανια την βλεπω σε λιστες.Εχει κυκλοφορησει σε τεσσερα trade η αλλιως σε 25 τευχη τα οποια βρισκονται σχετικα ευκολα.

 

 

Είναι πάαααρα πολύ καλή σειρά. Κρυμμένο διαμαντάκι της Vertigo που ακόμα και τώρα λίγοι του έδωσαν την αξία που έπρεπε.

 

Εγώ μόλις τώρα διάβασα το Doctor Strange #1 από Aaron & Bachalo.  Παντού διάβαζα διθύραβμους και παιάνες, ε είπα κι εγώ ένα τεύχος είναι ας του δώσω μια ευκαιρία. Δεν μου άρεσε ποτέ ο Doctor strange και δεν συμπαθώ με τίποτα τις ιστορίες του υπερφυσικού. Και όμως το συγκεκριμένο τεύχος μου άρεσε. Βασικά το θεωρώ υποδειγματικό τεύχος #1 για οποαιδήποτε σειρά. Κοινώς, έτσι πρέπει να είναι ένα πρώτο τεύχος. Αρκετές πληροφορίες ώστε να εισαχθείς εσύ ο αμύητος αναγνώστης , αρκετή εξέλιξη πλοκής ώστε να σου κρατήσει το ενδιαφέρον, αρκετό characterization ώστε να συμπαθήσεις τον πρωταγωνιστή και τελικά ένα cliffhanger για να αγοράσεις/διαβάσεις και το επόμενο τεύχος.

 

Παιδιά είναι καλό. Είναι στ' αλήθεια καλό. Για να λέμε βέβαια και του στραβού το δίκιο, μοιάζει σαν αμάλγμα από green lantern και swamp thing. Δηλαδή και πάλι έχουμε μια απειλή που δεν έρχεται όμως αυτό τα βάθη του διαστήματος, αλλά από τα βάθη του netherwolrd, ότι και αν είναι αυτό. Και κατά διαβολική σύμπτωση, έχουμε και κάτι που μοιάζει με το red από το πρόσφατο run στο swamp thing. Προφανώς δεν είναι απόλυτα πρωτότυπο ούτε εφευρίσκει τον τροχό, είναι όμως τόσο καλό που σε κάνει να τα παραβλέπεις αυτά. Για διαβάστε το μια για να δείτε και μόνοι σας.

Επεξεργασία από zade
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10732
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1278
  • Reputation:   12955
  • Achievement Points:  1328
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5359 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  124

Mox Nox

 

ασορτί με τη ψυχολογία μου  :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Διαβασα τα πρωτα 6 Dylan Dog(με την κανονικη σειρα που κυκλοφορησαν στην Ιταλια). Πολυ καλο κομικ, ατμοσφαιρικο, με μυστηριο και φοβερο χιουμορ(Γκραουτσο θεός). Θα το συνεχισω φυσικα...εχω τα πρωτα 150 τευχη και μετα βλεπουμε  :valt:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Superior Iron Man #1-9

 

Των Tom Taylor (δεν έχω ιδέα ποιος είναι) και Yildiray Cinar (που γνωρίσαμε σε παλιό Comicdom). Καλά περνάς. Έχει ένα ενδιαφέρον με τον υπερόπτη Tony Stark να χρησιμοποιεί εμπορικά το Extremis, ως ένα είδος πλαστικής επέμβασης στην εμφάνιση ανθρώπων προς 99,99$ το 24ωρο. Θέλεις να δεις πού πάει και ο συγγραφέας το έχει. Βιογραφικό εδώ. Το σκίτσο ταιριάζει για κόμικ του Iron Man. Λίγο βαρέθηκα που σε κάποια τεύχη υπήρχαν μόνο 3 χαρακτήρες, και λειτουργούσαν σε ένα θέμα-πρόβλημα απομονωμένα από τον κόσμο, και η ιδέα

της παλιάς καλής προσωπικότητας του Tony Stark κατεβασμένη ηλεκτρονικά σε μια άδεια στολή ως ο κεντρικός του αντίπαλος,

μου φάνηκε σαχλή. Από την άλλη κόμικς είναι. Τέτοια πράματα διαβάζουμε.

 

Το σενάριο δεν ολοκληρώνεται, αλλά τελειώνει ένα κεφάλαιο. Δεν ξέρω αν συνεχίζεται σε κάποιο Limited του Secter Wars, ή αν είναι η πρώτη τροφή για το νέο συγγραφέα του τίτλου, B.M. Bendis, αλλά τουλάχιστον ηλεκτρονικά θα του ρίξω μια ματιά. Αργότερα. Πολύ αργότερα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Amazing Spider-man Special #1

Inhuman Special #1

All-New Captain America Special #1

Μια ιστορία που μοιράζεται σε τευχάκια τύπου annuals, κάτω από το όνομα Inhuman Error. Λαμβάνει μέρος παράλληλα με τα τελευταία τεύχη της σειράς Inhuman #1-14. Του νέου συγγραφέα Jeff Loveness που δείχνει να ξέρει να γράφει Spider-man. Μερικές σελίδες που μ' έκαναν να χαμογελάσω και να θυμηθώ τον Peter Parker που ξέρω.

 

post-3787-0-86940200-1445372848_thumb.jpg post-3787-0-40763700-1445372867_thumb.jpg post-3787-0-88946500-1445372886_thumb.jpg

 

Είναι όμως και αυτός ο σκιτσογράφος που θέλω να πετάξω το περιοδικό στα μούτρα του.

 

post-3787-0-23613500-1445372910_thumb.jpg post-3787-0-83302000-1445372933_thumb.jpg

 

Για την ιστορία να αναφέρω ότι είναι σχετικά καλούτσικη, χωρίς κάτι το ουσιώδες, εκτός το μέγα team-up. Ο Black Bolt έχει απελευθερώσει το σύνεφο terrigen και διάφοροι άνθρωποι αποκτούν υπερδυνάμεις που συνοδεύονται απο εξωτικές εμφανισιακές παραμορφώσεις. Θέλει να φτιάξει έναν στρατό απο Inhumans για έναν επερχόμενο πόλεμο. Και μετά εξαφανίζεται. Λεπτομέρειες γι' αυτό το θέμα στον κύριο τίτλο Inhuman και σε επόμενο ποστ μου. Ένας βετεράνος σουπερήρωας, φιλος και γνωστός του παλιού Captain America, δέχεται αυτός και η απομονωμένη σουπερκοινωνία του την μετάλλαξη του terragen Και του χαλάει την ηρεμία και ειρήνη. Θέλει να εκδικηθεί (τι πρωτότυπη λέξη στα κόμικς) τους Inhumans για αυτήν τους την πράξη και ξεκινάει η κλοτσοπατινάδα για σχεδόν 1090 σελίδες.

 

Σενάριο μετριότατο αλλά αναφέρω τα συγκεκριμένα τεύχη περισσότερο για να σχολιάσω τις παραπάνω σελίδες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Emma Frost #1-18

 

Μια σειρά που βγήκε από το Tsunami imprint της Marvel. Το 2002, αφού μαζέψανε αρκετά λεφτά μετά από μια μεγάλη προβληματική περίοδο ισχνών αγελάδων, επενδύσανε σε πάνω από 10 τίτλους, πιο εφηβικά και με επιρροές από τη γιαπωνέζικη κουλτούρα κόμικς. Τα περισσότερα πέρασαν απαρατήρητα, κάποια ίσως άξιζαν και καλύτερης τύχης.

 

Ο τίτλος είναι αφιερωμένος στην ψυχρή τηλεπαθητικιά χειραγωγό. Τοποθετημένο χρονικά στα εφηβικά της χρόνια, βλέπουμε το πλούσιο προβληματικό περιβάλλον που μεγάλωσε, τις δύστροπες συμμαθήτριές της, τους έρωτες με έναν καθηγητή της, μια απαγωγή από την οποία βγαίνει κερδισμένη, τη γνωριμία με μια δεύτερη τηλεπαθητικιά, τους διαξιφισμούς της για τα ηθικά όρια των δυνάμεών της, και βέβαια την γνωριμία και την αποδοχή του να είσαι ένας μεταλλαγμένος.

 

Δεν είναι άσχημες ιστορίες. Είναι κομμένες και ραμμένες για κοριτσίστικο κοινό, με την καλή έννοια. Στο σκίτσο ο Randy Green, γνωστός για μερικά φεγγάρια ως ο αντικαταστάτης του Michael Turner στον τίτλο Witchblade. Γρήγορα ήρθαν πιο μέτριοι σκιτσογράφοι. Για ένα απλό ηλεκτρονικό διάβασμα αξίζει το χρόνο σας. Για να τα αγοράσετε μόνο αν συμπαθείτε τα manga αυτού του είδους. Αξιοπρεπέστατο, που ίσως μπορούσε να μας δώσει άλλες τόσες περιπέτειες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9380
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4442 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Freddy vs Jason vs Ash

Το απόλαυσα από τη πρώτη μέχρι και τη τελευταία σελίδα.Κορυφαίες ατάκες από τον Ash "The King" Williams και λογοπαίγνια από τον Freddy. Μου άρεσε το ότι κατάφεραν και ένωσαν αρμονικά αυτά τα τρία διαφορετικά franchises σε μία συνεκτική continuity που πραγματικά έχει νόημα.

Το βράδυ έχει σειρά το sequel. Freddy vs Jason vs Ash: The Nightmare Warriors

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Διαβασα το τελευταιο Αστερίξ(και ο πάπυρος του Καίσαρα) στα αγγλικά. Βελτιωμενο σε σχεση με τους μετριοτατους Πικτους. Οποιος περιμενει κατι ισαξιο των κλασικων τευχων θα απογοητευτει. Το σχεδιο ειναι πολυ καλο, το σεναριο μπορουσε να ειναι καλυτερο τοσο σε υποθεση οσο και στα αστεια(αν και καλυτερα απ'ο,τι στο προηγουμενο τευχος). 3/5

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.