Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κουβεντούλα για τα Disney που κυκλοφορούν


Dark Chris

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6913
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4065 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=31589&do=findComment&comment=391736

 

 

@Jim Slip Άντε πάλι τα ίδια... :P  Δε μπορείτε για 1 φορά να μη το θάψετε το ΣΜ; Ήμαρτον!!! :lol:

 

 

Αλήθεια,που μπορώ να βρω πόσες πωλήσεις έχει το σούπερ μίκυ μηνιαίως; Έτσι από περίεργεια....για να δω αν είναι όντως fail,όπως λέτε. Να το καταργήσουν να ξελυσσάξετε. :P

 

 

(Παίζει να είμαι ο πιο φανατικός υποστηρικτής τη συγκεκριμένης σειράς!! :nek: )

 

 

 

@rorschach Το σούπερ μίκυ που δε το πάτε έχει μισά ποντίκια και μισά παπιά τουλάχιστον :D

 

 

Πάντως το'χω προσέξει ότι στα τελευταία τεύχη ο Μίκυ υπάρχει το πολύ σε 1 ιστορία...γιατί έτσι έχει πέσει η δημοτικότητα του; :thinking: Καλά τα παπιά,αλλά και ο Μίκυ και η παρέα του έχουν τη χάρη τους :yes:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  725
  • Reputation:   3800
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3574 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

προτείνω να μπει μια ιστορία με μίκυ - ντόναλντ μαζί και έτσι θα υπάρχει άνετα ισορροπία .  :up:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6913
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4065 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

προτείνω να μπει μια ιστορία με μίκυ - ντόναλντ μαζί και έτσι θα υπάρχει άνετα ισορροπία .  :up:

 

 

 

Μπαααα λίγο δύσκολο να γίνει αυτό....θα αλλάξουν τελείως οι ιστορίες. :confuse:

 

 

Για ποιο λόγο να συναντήσει ο Ντόναλντ τον Μίκυ αν δεν έχει κάποια δουλειά στο Μίκυ Σίτυ ή  vice versa; :thinking:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  725
  • Reputation:   3800
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3574 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

έχει γίνει και στο παρελθόν , ως παλιοί γνωστοί και για αλλαγή , όσες φορές είχε γίνει είχε πολύ φάση .

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6913
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4065 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

έχει γίνει και στο παρελθόν , ως παλιοί γνωστοί και για αλλαγή , όσες φορές είχε γίνει είχε πολύ φάση .

 

 

Φυσικά και έχει γίνει αλλά 1 στο τόσο....λέω άμα γίνετε συχνά τότε θα αλλάξουν τελείως οι ιστορίες...π.χ. θα πέσει πολύ δουλειά στο Μίκυ γιατί θα έχει να κυνηγάει όχι μόνο τον Πητ αλλά και τους Μουργόλυκους :P

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  725
  • Reputation:   3800
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3574 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

θα γλιτώσει ο ντόναλντ τη δουλεία μετά . είδες ? , κάποιος θα βγει και κερδισμένος   ;)

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6913
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4065 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

θα γλιτώσει ο ντόναλντ τη δουλεία μετά . είδες ? , κάποιος θα βγει και κερδισμένος   ;)

 

 

 

Βασικά εδώ θα έμπαινε καλύτερα ο Φάντομ αφού ο τελευταίος κυνηγάει τους Μουργόλυκους...όχι ο απλός Ντόναλντ...οπότε 1 συνεργασία με Φάντομ και Μίκυ δε θα ήταν άσκημη :) Αν και  νομίζω έχει ξαναγίνει παλιότερα. :yes:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  725
  • Reputation:   3800
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3574 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

φάντομ και μίκυ ?? σοβαρά ? δε το έχω πετύχει ποτέ , θα χε γούστο !

Επεξεργασία από Comic-Μaniac
  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5276 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Φίλοι μου, αν κανείς από σας έχει την παραμικρή αμφιβολία ότι το φόρουμ μας διαβάζεται από τους συντάκτες των εκδόσεων Disney της Καθημερινής, θα πρέπει να τις ξεχάσουν.

 

΄Οπως θα θυμάστε, σε προηγούμενο ποστ μου είχα παραθέσει το mail που έστειλα στους συντάκτες των εκδόσεων Disney της Καθημερινής και το απαντητικό mail τους, το οποίο είχα σχολιάσει.

 

Σήμερα λοιπόν, στη μία το μεσημέρι, έλαβα νέο mail τους, με το ακόλουθο κείμενο:

 

Αγαπητέ κύριε Ευαγγελίδη, 
 
μετά την επικοινωνία που είχαμε πρόσφατα, διαβάσαμε σε γνωστό φόρουμ την ανάρτηση της αλληλογραφίας μας καθώς και το παρακάτω σχολιό σας, το οποίο, αν και δεν ακολούθησε ως συνέχεια της επικοινωνίας μας, μας δημιουργεί την ανάγκη να επανέλθουμε.
 
 
Παραθέτουμε το σχολιό σας:
 
"Θα περιορισθώ σε επιγραμματικό σχολιασμό, αφού πρώτα κάνω μια διευκρίνηση: Η λεπτομερής αναφορά στις σχέσεις μου με τα Disney Comics το φόρουμ και τη Λέσχη, αλλά και η μνεία της επαγγελματικής μου ιδιότητος είχαν ως κύριο στόχο -πέραν της, επιτρεπτής νομίζω, δόσης ναρκισσισμού- την πρόκληση μιας όσο το δυνατόν πιο έγκαιρης και πιο έγκυρης απάντησης. Το πρώτο επιτεύχθηκε γιατί απάντησαν μέσα σε 30 ώρες, όσο για το δεύτερο, θεωρώ ότι όχι μόνο δεν υπήρξε έγκυρη απάντηση αλλά ούτε καν απάντηση. Οι τρεις πρώτες παράγραφοι αναλώθηκαν σε ωραία λόγια ενώ η λακωνική 4η σε γενικότητες και αοριστολογίες ("θα μπορούσαν", "σε κάποιες", "χρειάζεται χρόνος και δουλειά" κλπ. κλπ.). Τα υπόλοιπα τα αφήνω στην κρίση σας και στον δικό σας -όσων από σας θέλουν φυσικά- σχολιασμό."
 
 
Πρώτα απ' όλα, πρέπει να επισημάνουμε ότι τα λόγια τα οποία χαρακτηρίζετε "ωραία λόγια, γενικότητες και αοριστολογίες" δεν είναι τίποτα άλλο από την περιγραφή του συστήματος αξιών που μας εμπνέουν και στις οποίες είμαστε αφοσιωμένοι. Με τις αξίες αυτές δεν είναι απαραίτητο να συμφωνεί κανείς, αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορούν να χαρακτηρίζονται "ωραία λόγια, γενικότητες και αοριστολογίες" όταν τις κάνουμε πράξη.
 
Πέραν αυτού, το οποίο είναι θεμελιώδες γιατί εκφράζει το πνεύμα και την ηθική μας, υπάρχουν και άλλα δύο σημεία τα οποία χρήζουν διευκρίνησης... 
 
Απάντηση μέσα από τον δίαυλο του DisneyEditor δίνεται σε όλους μέσα σε ένα εύλογο χρονικό διάστημα (ανάλογα με τον όγκο και την πίεση της δουλειάς, αλλά και με την σαφήνεια του μηνύματος), ανεξαρτήτως του αν κάποιος σημειώνει την ιδιότητά του, την ηλικία του ή το όνομά του. Αυτό μπορούν να σας το βεβαιώσουν όλοι όσοι έστειλαν κάποιο μήνυμα... Και είναι χιλιάδες.
 
Από την άλλη, θα πρέπει να έχετε υπόψιν σας ότι ως συντάκτες των περιοδικών, είμαστε δεσμευμένοι να μην αποκαλύπτουμε τα σχέδια της Disney ή του εκδότη. Αναφορά από μέρους μας μπορεί να γίνει μόνο όταν κάτι βρίσκεται στην φάση της ολοκλήρωσης... Κι αυτό, φαντάζομαι ότι είναι κάτι που επαγγελματικά το αντιλαμβάνεστε και υποθέτω ότι συμμερίζεστε. 
 
Επίζουμε αυτήν την φορά οι απόψεις μας να αποκατέστησαν την ασυνέχεια της επικοινωνίας μας.
 
Στο mail αυτό απάντησα πριν από λίγο, ως εξής:
 
Αγαπητοί Κύριοι.
 
Κατ' αρχήν ευχαριστώ για την απάντησή σας η οποία εμπνέεται από πνεύμα ευαισθησίας προς τους αναγνώστες σας, γεγονός το οποίο σας τιμά.
 
Θα ήθελα να διευκρινίσω λοιπόν κάποια πράγματα, σχετικά με την καταχώρισή μου στο φόρουμ μας, στην οποία αναφέρεσθε:
 
Κατ' αρχήν, στο Greekcomics διατυπώνονται συχνά απόψεις σ' ένα κλίμα χαλαρό και φιλικό, αφού τα περισσότερα από τα ενεργά μέλη γνωριζόμαστε προσωπικά. 
 
Επίσης, κριτικάρονται από τα μέλη, καμιά φορά και με μια δόση δηκτικότητας ίσως και υπερβολικής σε ορισμένες περιπτώσεις, τα τεκταινόμενα στον χώρο, η δραστηριότητα και η στάση των εκδοτών στα διάφορα θέματα και όλα τα σχετικά. 
 
Σ' αυτό το κλίμα κινούνται οι καταχωρίσεις μας και ανάλογη κριτική, ακόμη και αυστηρότερη, έχει διατυπωθεί κατ΄επανάληψη στο παρελθόν για τις εκδόσεις Τερζόπουλου και τώρα για τις δικές σας, πράγμα που πιθανολογώ ότι θα συνεχισθεί και στο μέλλον. 
 
Διευκρινίζω πρώτον ότι μιλώ πάντα για τα Ντίσνεϋ Κόμικς που είναι ο χώρος τον οποίο γνωρίζω καλά και δεύτερον ότι απαντώ αποκλειστικά για λογαριασμό μου διότι ούτε στην Ομάδα Διαχείρισης του φόρουμ ανήκω ούτε εκπροσωπώ κανέναν άλλο πέρα από τον εαυτό μου.
 
Τέλος, ανεξάρτητα αν η πρόσβαση στο Greekcomics είναι ελεύθερη, εμείς νιώθουμε πως βρισκόμαστε στο δικό μας χώρο και κουβεντιάζουμε μεταξύ μας, ενώ και ο τίτλος του θέματος στο οποίο αναρτήθηκε η καταχώριση "Κουβεντούλα για τα Ντίσνεϋ που κυκλοφορούν" είναι ενδεικτικός της χαλαρότητας που επικρατεί.
 
Ως προς τις επί μέρους αιτιάσεις σας, διευκρινίζω τα εξής:
 
Η αναφορά στο σχόλιό μου της μνείας της ηλικίας και της επαγγελματικής ιδιότητας είχε, κατά κύριο λόγο, ως στόχο την προστασία μου από καλοπροαίρετα πειράγματα των φίλων ενώ η αναφορά στην εντός 30 ωρών απάντηση έγινε διότι άλλο μέλος είχε αναρτήσει λίγες μέρες νωρίτερα σχόλιο ότι έλαβε την απάντησή σας μετά από 12 ημέρες και μάλιστα, όπως λέει, όταν είχε πια ξεχάσει ότι σας είχε στείλει mail.
 
Τέλος, ειλικρινά δεν είχα καμιά πρόθεση με τη φράση "ωραία λόγια" να λοιδορήσω το αξιακό σύστημα που σας εμπνέει και αν έδωσα τέτοια εντύπωση, ζητώ συγγνώμη.
 
΄Οσο για τη φράση "γενικότητες και αοριστολογίες" δεν είχε καμιά σχέση με τις αξίες που υπηρετείτε, τις οποίες εκθέτετε στη δεύτερη και την τρίτη παράγραφο του mail σας, αλλά, όπως γράφω ρητά στην καταχώρισή μου, αναφέρεται αποκλειστικά στην "λακωνική" 4η παράγραφο, στην οποία απαντάτε στις προτάσεις μου για κάποιες παλιές αλλά αδημοσίευτες ιστορίες που θα άξιζε να ενταχθούν μελλοντικά σε κάποιο/α από τα περιοδικά σας. Ως προς το θέμα αυτό, θεωρώ την απάντησή σας περί δέσμευσης των συντακτών να μην αποκαλύπτουν τα σχέδια της Disney ή του εκδότη απόλυτα ικανοποιητική και πειστική.
 
Θεωρώντας ότι αποκαταστάθηκε πλήρως η όποια ασυνέχεια στην επικοινωνία μας και προσβλέποντας πάντα σε φιλική σχέση μεταξύ μας, σας χαιρετώ.
 
Με ιδιαίτερη εκτίμηση
 
Τρύφων Γ. Ευαγγελίδης 
 
Υ.Γ. Εξυπακούεται ότι τα κείμενα τόσο του mail σας όσο και της απάντησής μου θα δημοσιευθούν στο ίδιο θέμα του φόρουμ μας.
Ο ίδιος
 
Τα τυχόν σχόλια, δικά σας.
  • Like 22
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5713 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Ρε τους μπαγάσες μας διαβάζουν στ' αλήθεια. Μακάρι να το έκαναν και άλλοι εκδότες αυτό. Θα είχαν τουλάχιστον περισσότερες πωλήσεις .

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5276 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

φάντομ και μίκυ ?? σοβαρά ? δε το έχω πετύχει ποτέ , θα χε γούστο !

 

Φάντομ και Μίκυ, απ' όσα μπόρεσα να βρω στην προσωπική βάση δεδομένων μου (που έχω όμως σταματήσει να την ενημερώνω εδώ και πάνω από τρία χρόνια) εμφανίζονται μαζί σε 4 όλες κι όλες σελίδες της σπονδυλωτής ιστορίας Η πιο Μεγάλη Μέρα (ΜΜ #1792) καθώς και σε δυο σελίδες (όχι όμως κι οι δυο στο ίδιο καρέ) του πρώτου επεισοδίου (ΜΜ # 1496) της ιστορίας Ποιος έκλεψε το Μίκυ Μάους # 1500; Επίσης συνυπάρχουν, σε διαφορετικά όμως επεισόδια ο καθένας, στις μεγάλες ιστορίες Το Αίνιγμα του Τοτέμ (ΜΜ #893-902 και Αυτοτελές Τεύχος) και Ζωδιακή Πέτρα (ΜΜ #1823-1832, Μεγάλα Σήριαλ 23 και Αυτοτελές Τεύχος)

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28693
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4803 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Παιδια χαμογελαστε,μας βλεπει ο editor :):P 

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4441
  • Reputation:   34551
  • Achievement Points:  4508
  • Days Won:  100
  • With Us For:  6176 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Το οτι μας διαβάζουν ήταν αναμενόμενο και είναι δείγμα σωστού εκδότη. Μην ξεχνάτε μιλάμε για το μεγαλύτερο και σημαντικότερο φόρουμ κόμιξ στην Ελλάδα. Όταν φτάσουμε σε επίπεδα πολιτισμού να έχουμε τον χρήστη "εκδότη Ντίσνευ Καθημερινής" και να του διατυπώνουμε απευθείας, χαλαρά και γιατί όχι και φιλικά τις απόψεις μας θα μιλάμε για κάτι πρωτοφανές. Πιστεύω οτι σαν ομάδα είμαστε κοντά σε αυτό.

 

Τελοσπάντων Τρύφωνα και πάλι εύγε για την ενημέρωση/πρωτοβουλία....

 

Και αφουν μας ακουν και μας διαβάζουν, λίγο Double Duck ρε παιδιαααααα...κλαψ λυγμ σνιφ σμπαρακουάξ!!!! :yahoo: :yahoo:

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  394
  • Content Count:  4300
  • Reputation:   34081
  • Achievement Points:  4424
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4307 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Αυτός o Double Duck... Το δεύτερο απωθημένο μου μετά την Ξαντούμ!!!

Καλό είναι που μας διαβάζουν και :efxaristo: και από εμένα στον πατέρα μου (κομιξικό για όσους δε γνωρίζουν) για την ενημέρωση. Μία απορία όμως. Γιατί έγραψαν σε "γνωστό φόρουμ" και όχι στο Greekcomics; :thinking: Σίγουρα παίζει να είναι λεπτομέρεια αλλά δε καταλαβαίνω γιατί να το "κρύψουν..."

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12516
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5511 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σελίδα Τζίκε: ΤΑ ΣΠΑΕΙ!!Θέλω μια συγκεντρωτική έκδοση όλων αυτών των σελίδων. Θέλω μια συγκεντρωτική έκδοση όλων αυτών των σελίδων σε ένα καλοκαιρινό τομάκι ας πούμε.

 

 

Χαχαχα γραφ' το πολλές φορές και bold, για να είσαι σίγουρος πως θα το δει ο Editor! :lol: :lol:

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6913
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4065 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

Κάτι που έχω προσέξει ουκ ολίγες φορές και το'χω απορία είναι ότι οι δήμαρχοι παρουσιάζονται ως γουρούνια σχεδόν σε ΟΛΕΣ τις ιστορίες....και δεν είναι ο ίδιος χαρακτήρας. Σίγουρα θα το'χετε προσέξει και σεις.  :thinking:

 

 

Θα ήθελα να δω αν υπάρχει κάπου κανένα άρθρο ή κείμενο τέσπα που να το εξηγεί γιατί. :wow:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5713 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Κάτι που έχω προσέξει ουκ ολίγες φορές και το'χω απορία είναι ότι οι δήμαρχοι παρουσιάζονται ως γουρούνια σχεδόν σε ΟΛΕΣ τις ιστορίες....και δεν είναι ο ίδιος χαρακτήρας. Σίγουρα θα το'χετε προσέξει και σεις.  :thinking:

 

 

Θα ήθελα να δω αν υπάρχει κάπου κανένα άρθρο ή κείμενο τέσπα που να το εξηγεί γιατί. :wow:

 

Νομίζω είναι προφανές. Δεν χρειάζεται εξηγηση.

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6913
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4065 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

Νομίζω είναι προφανές. Δεν χρειάζεται εξηγηση.

 

 

Προφανώς (αν και στις ιστορίες συνήθως οι δήμαρχοι είναι δευτερεύοντες χαρακτήρες και low-profile,και δε θυμίζουν γουρούνια με τη μεταφορική έννοια του λόγου) αλλά στη λιμνούπολη που υποτίθεται ότι είναι πάπιες, ο δήμαρχος να'ναι γουρούνι....ε δε πολυκολλάει όσο να'ναι....στο Μίκυ Σίτυ οκ παλεύεται. :P

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  394
  • Content Count:  4300
  • Reputation:   34081
  • Achievement Points:  4424
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4307 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Νομίζω είναι προφανές. Δεν χρειάζεται εξηγηση.

 

:lol: :lol: :lol:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28693
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4803 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Φαρμα των ζωων,disney edition?? :thinking:

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3577 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ουτε 10 πάπιες δεν έχει όλη η Λιμνούπολη

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6913
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4065 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

ουτε 10 πάπιες δεν έχει όλη η Λιμνούπολη

 

 

Οι κύριοι χαρακτήρες της Λιμνούπολης (Ντόναλντ,Φέθρυ,Σκρουτζ,ανιψάκια,κτλ) είναι όλοι τους παπιά...αλλά υπάρχουν και άλλα πουλερικά,όπως ο Κύρος που είναι κοτόπουλο. :P

 

 

Οι απλοί πολίτες που κυκλοφοράνε στο δρόμο,απ'όσο έχω προσέξει είναι mixed....συνήθως είναι άνθρωποι και παπιά (ή άλλα πουλερικά) μαζί κατά βάση...αν και έχω δει και μερικά άλλα είδη ζώων (τέσπα,δε βρίσκω άλλη λέξη :lol:

Επεξεργασία από 1530
  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3577 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

τα παπια ειναι λιγα, οι περισσοτεροι εχουν μουσουδα σκυλου

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4573 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ο rorshach έχει δίκιο.

 

Το να υπάρχει παπί που δεν είναι σχετικό με την ιστορία και είναι απλά στο φόντο ως περαστικός είναι σχετικά σπάνιο.

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9673
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Αυτό γίνεται για να δίνεται έμφαση στους πρωταγωνιστές.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  725
  • Reputation:   3800
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3574 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Οι κύριοι χαρακτήρες της Λιμνούπολης (Ντόναλντ,Φέθρυ,Σκρουτζ,ανιψάκια,κτλ) είναι όλοι τους παπιά...αλλά υπάρχουν και άλλα πουλερικά,όπως ο Κύρος που είναι κοτόπουλο. :P

 

 

Οι απλοί πολίτες που κυκλοφοράνε στο δρόμο,απ'όσο έχω προσέξει είναι mixed....συνήθως είναι άνθρωποι και παπιά (ή άλλα πουλερικά) μαζί κατά βάση...αν και έχω δει και μερικά άλλα είδη ζώων (τέσπα,δε βρίσκω άλλη λέξη :lol:

νομίζω πως ο κύρος είναι χήνα . η τσικίτα είναι είναι η μόνη '' κότα '' στις ιστορίες επίσημα .

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3577 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κότα είναι ο Κύρος. Χήνες είναι ο Πασχάλης και ο Γκαστόνε.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  725
  • Reputation:   3800
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3574 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Κότα είναι ο Κύρος. Χήνες είναι ο Πασχάλης και ο Γκαστόνε.

δεν γίνεται να είναι χήνος ο γκαστονε αφού είναι ξάδερφος του ντόναλτντ και συγγενής παπιών . πώς να προέκυψε το να είναι χήνος ?

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3577 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Gander(το επώνυμο του Γκαστόνε) θα πει χήνος. 

Σύμφωνα με το δέντρο του Ντον Ρόσα έχει πατέρα τον Γκουσταβ Γκαντερ και μητερα τη Δαφνη Ντακ. Αρα ειναι μιση χηνα, μιση παπια. Μαλλον γι'αυτο εχει και διαφορετικο ραμφος απο τις καθαροαιμες παπιες.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  725
  • Reputation:   3800
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3574 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Gander(το επώνυμο του Γκαστόνε) θα πει χήνος. 

Σύμφωνα με το δέντρο του Ντον Ρόσα έχει πατέρα τον Γκουσταβ Γκαντερ και μητερα τη Δαφνη Ντακ. Αρα ειναι μιση χηνα, μιση παπια. Μαλλον γι'αυτο εχει και διαφορετικο ραμφος απο τις καθαροαιμες παπιες.

λοιπόν αυτό ότι είναι '' μίξη'' δεν το ήξερα .. πολύ ενδιαφέρον . και όντως λύθηκε και η χρόνια απορία μου για το ράμφος του .  

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.