Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κουβεντούλα για τα Disney που κυκλοφορούν


Dark Chris

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6913
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4046 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

η σωστή βαθμολόγηση σχετίζεται με την ιστορία καθ 'αυτή και όχι με σύγκριση . Και όταν συγκρίνουμε , όπως λέμε και στα μαθηματικά . δε γίνεται να συγκρίνουμε ανόμοια μεγέθη ( εδώ ιστορίες που έχουν άλλο θέμα και άλλο στόχο , καθημερινό άλλες πιο επικό άλλες ) .

 

 

Αυτό λέμε βρε παιδιά....ξεχάστε ότι υπάρχουν αριστουργήματα,και μη τα συγκρίνετε με αυτά...απλά κρίνετε την ιστορία αυτή καθ'αυτή :P

 

 

Πάλι στο 5αρι θα την είχατε; :D

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30232
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  121
  • Reputation:   761
  • Achievement Points:  123
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3548 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Κάνουμε και κατατάξεις τώρα για το ποιος είναι πιο θάφτουλας; :lol:

καλή ιδέα!!! :respect:

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

η σωστή βαθμολόγηση σχετίζεται με την ιστορία καθ 'αυτή και όχι με σύγκριση . Και όταν συγκρίνουμε , όπως λέμε και στα μαθηματικά . δε γίνεται να συγκρίνουμε ανόμοια μεγέθη ( εδώ ιστορίες που έχουν άλλο θέμα και άλλο στόχο , καθημερινό άλλες πιο επικό άλλες ) .

 

 

Αυτό λέμε βρε παιδιά....ξεχάστε ότι υπάρχουν αριστουργήματα,και μη τα συγκρίνετε με αυτά...απλά κρίνετε την ιστορία αυτή καθ'αυτή :P

 

 

Πάλι στο 5αρι θα την είχατε; :D

 

Αυτό ακριβώς είπα κι εγώ. ΄Ισως με λίγο πιο περίπλοκη διατύπωση. 

 

΄Ομως και μ' αυτή την παραδοχή, υπάρχουν ιστορίες που δεν αξίζουν πάνω από 5/10.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30290
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  1113
  • Reputation:   6473
  • Achievement Points:  1116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3528 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

καλή ιδέα!!! :respect:

Ωχ, όχι! Μην αρχίσουμε πάλι...! :respect:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Επειδή έχει ξεχαστεί από διάφορους, να ξαναθυμίσω.

 

Προσθήκη από Administrator: Κανόνας αναφορικά με τα τόπικ των εκδόσεων Disney. Στις συγκεκριμένες παρουσιάσεις θα μπαίνουν μόνο ποστ που αφορούν ανέβασμα εξώφυλλων και κριτικές τευχών. Οτιδήποτε άλλο ή θα διαγράφεται ως άσχετο ή θα μεταφέρεται στο τόπικ της Γενικής Συζήτησης "Κουβεντούλα για τα Disney".Εδώ είναι το σκεπτικό πίσω από τον κανόνα.

 

Μέχρι στιγμής μεταφέρονταν. Νομίζω ότι πλέον έχει περάσει επαρκής χρόνος και έχουν λάβει όλοι γνώση.

 

:cheers5:

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  445
  • Reputation:   2214
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3659 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

To Νύχι της Καλι έχει τη μεγαλύτερη σεναριακή τρύπα όλων των εποχών :xm:

κατά τα άλλα βέβαια είναι άψογη, οπότε παίρνει ένα 8/10

Άσχετο αλλά η ιστορία έχει παρόμοια αν όχι ίδια πλοκή με το Outwitts the Phantom Blot. Τέλος πάντων αν μπορούσα να βάλω μισά στο Inducks θα τις έβαζα 7.5, αλλά δεν μπορώ για αυτό τις έβαλα 8. Την ανέβασα μισή μονάδα γιατί μου άρεσε το υπερφυσικό.

 

 

Αυτό λέμε βρε παιδιά....ξεχάστε ότι υπάρχουν αριστουργήματα,και μη τα συγκρίνετε με αυτά...απλά κρίνετε την ιστορία αυτή καθ'αυτή :P

 

 

Πάλι στο 5αρι θα την είχατε; :D

 

Αυτό ακριβώς είπα κι εγώ. ΄Ισως με λίγο πιο περίπλοκη διατύπωση. 

 

΄Ομως και μ' αυτή την παραδοχή, υπάρχουν ιστορίες που δεν αξίζουν πάνω από 5/10.

Όταν βαθμολογείς ιστορία στο ΚΟΜΙΞ δεν γίνεται να μην την συγκρίνεις με τις προηγούμενες ιστορίες του, ειδικά στο ΚΟΜΙΞ που υποτίθεται είναι το περιοδικό με τις τοπ ιστορίες.

Αλλά συμφωνώ ότι μια ιστορία απο το Μίκυ Μάους θα έπρεπε να βαθμολογείτε με δεδομένα Μίκυ Μάους και όχι με δεδομένα ΚΟΜΙΞ. Άν και με αυτά τα δεδομένα, θα έβαζα 5 σε αρκετές ιστορίες.Υπάρχει λόγος που σταμάτησα να διαβάζω ΜΜ... Αλλά πχ στο inducks που υποτίθεται έχουν μια κλίμακα με όλες τις ιστορίες αυτή η επιείκεια πρέπει να φύγει γιατί αυτή η επιείκεια είναι που έχει μαζέψει όλες τις ιστορίες στο 7!

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6913
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4046 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

@Aoshi Έτσι όμως βρε συ η βαθμολογία "χαλάει" αν τη συγκρίνεις με παλιότερες....την ιστορία βαθμολογείς όχι το περιοδικό :P Άμα ήταν να βγάλουμε γενικό ΜΟ για το περιοδικό ΟΚ.

 

Είτε είναι ΜΜ είτε ΚΟΜΙΞ είτε ΣΟΥΠΕΡ ΜΙΚΥ (ω ναι!!! :yes:) πιστεύω ότι είναι καλό να βαθμολογούμε την ιστορία υποκειμενικά και ξεχωριστά...γιατί αν κάτσεις και τις συγκρίνεις με παλιότερες...ε η βαθμολογία "πειράζεται" όσο να'ναι :idea:

 

Αλλά θα μου πεις δεν είναι και εύκολο να μην συγκρίνεις....αλλά όσο περισσότερο μπορούμε να το αποφεύγουμε.... :thinking:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  445
  • Reputation:   2214
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3659 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

@Aoshi Έτσι όμως βρε συ η βαθμολογία "χαλάει" αν τη συγκρίνεις με παλιότερες....την ιστορία βαθμολογείς όχι το περιοδικό :P Άμα ήταν να βγάλουμε γενικό ΜΟ για το περιοδικό ΟΚ.

 

Είτε είναι ΜΜ είτε ΚΟΜΙΞ είτε ΣΟΥΠΕΡ ΜΙΚΥ (ω ναι!!! :yes:) πιστεύω ότι είναι καλό να βαθμολογούμε την ιστορία υποκειμενικά και ξεχωριστά...γιατί αν κάτσεις και τις συγκρίνεις με παλιότερες...ε η βαθμολογία "πειράζεται" όσο να'ναι :idea:

 

Αλλά θα μου πεις δεν είναι και εύκολο να μην συγκρίνεις....αλλά όσο περισσότερο μπορούμε να το αποφεύγουμε.... :thinking:

Η πρωτοτυπία δεν είναι σημαντικό κριτήριο βαθμολογίας; Δεν λέω να τις συγκρίνεις αυθαίρετα και ανόμοια αλλά η πρωτοτυπία μιας ιστορίας είναι ένας πολύ ισχυρώς παράγοντας. Και διαφωνώ ότι η βαθμολογία "χαλάει"  η σύγκριση με παλιότερες ιστορίες είναι κύριοι λόγοι που ένας τίτλος μπορεί να γίνει καλύτερος.

Και όποιος διαφωνεί με αυτό να πάει να κοιτάξει τα σχόλια για το παλιό ΚΟΜΙΞ που όλοι λέγαν πόσο χάλια είχε γίνει. Αν δεν υπήρχε αυτή η σύγκριση τότε η καθημερινή,ο Τερζό και τα λοιπά δεν θα χρειάζονταν να ανεβάσουν το επίπεδο των ιστοριών τους.

Αλλά όπως και να το κάνουμε δεν γίνεται να σου αρέσουν όλες οι ιστορίες το ίδιο, όσες περισσότερες ιστορίες διαβάζεις τόσο ποιο πολύ ανεβαίνουν τα στάνταρ σου.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8699
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  340
  • Reputation:   1953
  • Achievement Points:  340
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5531 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Και η απάντηση:

 
Σεπτ. 29 στις 6.21 μ.μ.
.
Αγαπητέ κύριε Ευαγγελίδη, 

 

Πρώτα απ’ όλα, χαιρόμαστε που καλωσορίζετε την επανακυκλοφορία των περιοδικών Disney στην χώρα μας.

 

Μέσα από όσα γράφετε, έχουμε την αίσθηση ότι κι εσείς αντιλαμβάνεστε πόσο σημαντική είναι η ύπαρξη αυτών των αναγνωσμάτων για τα παιδιά, καθώς τα φέρνουν σε επαφή με αξίες ζωής που είναι πολύ σημαντικές για την υγιή ανάπτυξη και διαμόρφωση της προσωπικότητάς τους και του εσωτερικού τους κόσμου. Και είναι αλήθεια αυτό, γιατί, όσοι μεγάλωσαν διαβάζοντας αυτά τα περιοδικά δεν έπαψαν ποτέ να τα αγαπούν... Ακόμα κι αν σταμάτησαν να τα διαβάζουν, ακόμα κι αν τα «ξέχασαν» και οι μνήμες στο μυαλό τους ξεθώριασαν, ή αν παρέμειναν έντονες αποκτώντας μυθικές διαστάσεις μιας ονειρεμένης παιδικής ηλικίας... Ο κάθε ένας έχει την δική του ιστορία...

 

Υπηρετώντας αυτήν την αξία, σκοπός μας είναι να μην αφήσουμε καμιά γενιά να μεγαλώσει χωρίς να γνωρίσει το Μίκυ Μάους και τους ήρωές του. Και είμαστε πολύ χαρούμενοι που, ειδικά αυτό το καλοκαίρι, οι ιστορίες των ηρώων του Ντίσνεϋ μπήκαν σε εκατοντάδες χιλιάδες σπίτια και διαβάστηκαν από εκατοντάδες χιλιάδες αναγνώστες, μικρούς και μεγάλους. Μέσα από αυτήν την προσέγγιση, δημιουργήθηκε μια νέα γενιά αναγνωστών, που ίσως να συνεχίσουν διαβάζοντας το Μίκυ Μάους και το Κόμιξ, ή ίσως να σταματήσουν και να μείνουν με όσα τους έδωσαν στην καρδιά και το μυαλό οι ιστορίες που διάβασαν... Η ουσία είναι ότι τα περιοδικά επέστρεψαν, τα παιδιά και, όσοι μπορεί καν να μην τα ήξεραν, τα έπιασαν στα χέρια τους, και τώρα μπορούν να ελπίζουν σε ένα καλύτερο μέλλον.

 

Για τις ιστορίες που σημειώνετε, τις γνωρίζουμε... Η αλήθεια είναι ότι αυτές και πολλές άλλες θα μπορούσαν να παρουσιαστούν σε κάποιες εκδόσεις. Οι ιδέες όμως, είναι πολλές και χρειάζεται χρόνος και δουλειά για να μπορέσουν να υλοποιηθούν...

 

Λολ, οι τύποι πρέπει να νομίζουν οτι απευθύνονται σε κρετίνους.

 

Πες ρε άνθρωπε, σχεδιάζετε να κυκλοφορήσετε ιστορίες παλιών δημιουργών ή όχι; Και άσε τις αρλούμπες περί αξιών και εσωτερικών κόσμων.

 

Ούτε πολιτικός δε θα έγραφε τέτοια απάντηση.

:down:

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

 

Το Παιδί που θα Γινόταν Αστροναύτης: 

 

Ο μικρός Μπαζ είναι απευθείας αναφορά στον Buzz Aldrin (https://en.wikipedia.org/wiki/Buzz_Aldrin) παρόλο που δεν ταιριάζουν οι ημερομηνίες.

 

η δική μου απορία είναι πώς προκύπτει το Μπαζ από το Roby Vic του πρωτότυπου

 

απ'ό,τι είδα υπάρχουν άλλες 2 ιστορίες με το σπασικλάκι

 

http://coa.inducks.org/story.php?c=I+TL+2882-2

http://coa.inducks.org/story.php?c=I+TL+2892-2

Επεξεργασία από rorschach
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λολ, οι τύποι πρέπει να νομίζουν οτι απευθύνονται σε κρετίνους.

 

Πες ρε άνθρωπε, σχεδιάζετε να κυκλοφορήσετε ιστορίες παλιών δημιουργών ή όχι; Και άσε τις αρλούμπες περί αξιών και εσωτερικών κόσμων.

 

Ούτε πολιτικός δε θα έγραφε τέτοια απάντηση.

:down:

Συμφωνώ! Οι απαντήσεις τους είναι κάπως αόριστες... Λένε διάφορα στην αρχή και στο τέλος ότι το ξέρουν αυτό που λες αλλά κιόλας δεν απαντούν ξεκάθαρα... Πάντως δεν είναι να τους στείλεις ημαιλ... Του Τρύφωνα ήταν ξαναλέω υπέροχο το μήνυμα και κοίτα τι αόριστη απάντηση (95% αυτής ήταν άχρηστο πραγματικά) του δώσανε... Είναι λες και δεν του απαντήσανε...

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εγώ αντίθετα νομίζω πως η απάντησή τους ήταν σαφέστατη.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1430
  • Reputation:   7176
  • Achievement Points:  1430
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4131 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Τρυφων ευγε για το υπέροχο ε-μαιλ, λοιπόν μας εκπροσώπησες επάξια :respect:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30205
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  83
  • Reputation:   535
  • Achievement Points:  98
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3562 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

 

 

η δική μου απορία είναι πώς προκύπτει το Μπαζ από το Roby Vic του πρωτότυπου

 

απ'ό,τι είδα υπάρχουν άλλες 2 ιστορίες με το σπασικλάκι

 

http://coa.inducks.org/story.php?c=I+TL+2882-2

http://coa.inducks.org/story.php?c=I+TL+2892-2

 

 

Μπορεί να είναι έμμεση αναφορά στον έτερο αστροναύτη Buzz Lightyear! :blob7:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15404
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4970 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Να δώσω κι εγώ μια ιδέα για αυτόνομη έκδοση σε τομάκι από τις Καθημερινές εκδόσεις μιας και το έχω δει πολύ καιρό στο ιντερνετ.

Η ιστορία δεν έχει εκδοθεί ακόμη εδώ

 

http://coa.inducks.org/issue.php?c=us%2FUSAW++1

 

http://coa.inducks.org/story.php?c=I+TL+1600-A

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

Ρόρσαχ ξεπέρασες κάθε όριο. Και μετά λες ότι εγώ θάβω πιο πολύ από σένα. Αν ήσουνα εξεταστής, θα τα έκαιγες τα καημένα τα παιδάκια. Αλλά τι εξεταστής, "Ιεροεξεταστής"  :mafia: είναι ο κατάλληλος χαρακτηρισμός.

 

 

Δικό μου το λάθος. Εννοούσα πως θάβεις μόνο τα καλά τεύχη, όπως το προηγούμενο Μίκυ Μάους που ήταν ξεκάθαρα ανώτερο του τελευταίου :P

 

@ChrisL δεν το πέτυχες το username μου, αλλά έπεσες κοντά... :P

Επεξεργασία από rorschach
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6913
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4046 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

Γένικα @rorschach έχεις 1 τάση να διαφωνείς ή ιδέα μου; :thinking:

 

 

Τουλάχιστο χαίρομαι που βρήκες το προηγούμενο μμ καλό γιατί νόμιζα θα ήμουν ο μοναδικός :yes::best: Και το τωρινό δε φαίνεται και άσκημο απ'όσο έχω διαβάσει μέχρι στιγμής...ελαφρώς κατώτερο από το προηγούμενο θα έλεγα. :gnews:

 

 

@ChrisL περιμένω να μου πεις τι παρονομαστή να βάλω στις βαθμολογήσεις μου :P

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εγώ διαφωνώ; Συνήθως(επειδή διαβάζω το Μίκυ Μάους μεσημέρι-απόγευμα Παρασκευής) βάζω πρώτα εγώ τις κριτικές μου και έρχονται μετά οι άλλοι και διαφωνούν μαζί μου :D

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  725
  • Reputation:   3800
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

διάβασα το 16 και το βρήκα πολύ καλό ! μέχρι και η ιστορία με το τζούνιορ μου άρεσε και μάλιστα πολύ !

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6913
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4046 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

  Και το τωρινό δε φαίνεται και άσκημο απ'όσο έχω διαβάσει μέχρι στιγμής...ελαφρώς κατώτερο από το προηγούμενο θα έλεγα. :gnews:
 
 
 
Χεχεχε τελικά ήταν καλύτερο από το προηγούμενο :):best:
 
 

 

διάβασα το 16 και το βρήκα πολύ καλό ! μέχρι και η ιστορία με το τζούνιορ μου άρεσε και μάλιστα πολύ !

 

 

Οι ιστορίες με το Τζούνιορ και τη παρέα του πάντα τα σπάνε!! Μ'αρέσει η αφέλεια που έχουν! :beer5::best:

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  392
  • Content Count:  4289
  • Reputation:   33963
  • Achievement Points:  4411
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Αν ποτέ το greekcomics αποκτήσει δικό του κανάλι ( :yahoo: :yahoo: )  εμείς οι Ντισνεάκηδες (αδόκιμος όρος) θα έχουμε μια εκπομπή κάθε Παρασκευή βράδυ που θα σχολιάζει το ΜΜ της εβδομάδας (θα είναι η κεντρική εκπομπή της εβδομάδας). Την εκπομπή θα κάνουν ΜΑΖΙ οι αγαπημένοι rorschach και 1530. Ο ένας θα λέει "Αλλη μια απαίσια ιστορία αυτή την εβδομάδα που της βάζω 0.45" και ο άλλος "Μα τι λες φίλε μου εδώ έχουμε άλλο ένα καθαρό 9.5άρι". :lol: :lol:

 

Τελείως Off topic και κύριε διαχειριστά μπορείτε να το σβήσετε/κάψετε/μεταφέρετε στο τόπικ του ΣούπερΜίκυ αλλά το σκέφτομαι από το μεσημέρι και γελάω.

 

Αυτή βέβαια η διαφωνία είναι που κάνει ένα forum δυνατό. Εφόσον δεν υπάρχει αντιδικία και όλοι σχολιάζουν καλοπροαίρετα και με χιούμορ έχουμε κάτι πραγματικά ωραίο.

 

Υ.Γ. Από εδω και στο εξής θα βαθμολογώ παίρνοντας το άθροισμα των βαθμολογιών τους και διαιρώντας με το 2. :lol:

 

Υ.Γ. 2 Η αλήθεια είναι οτι μάλλον συμφωνώ πολύ περισσότερο με τον rorschach για τις βαθμολογίες του οπότε θα βάλω ειδικό συντελεστή προς τα κάτω. Αλλά αδερφέ μου αυτό το "απαίσια ιστορία Δημοτικού: 0/10" με θερίζει κάθε φορά.

 

Υ.Γ. 3 Φίλε 1530 όταν λες Ιστορία Νούμερο 1 ".....σχολια κριτική....." βάζω 10. Ιστορία Νούμερο 2 "..σχόλια κριτική επιφωνήματα θαυμασμού..." βάζω 1000000000/10 είναι το ίδιο με το 0 του rorschach. 10/100000000=0,00000001 (ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΠΑΛΙ ΤΟ ΠΕΤΑΞΑ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ ΜΟΥ)

 

 

Μια  :beer7:  για τον καθένα σας!!!!

 

edit: Καλά rorschach η ατάκα "ψυχοπαθής stalker του Σκρουτζ" για τη Τζένη ήταν η κορυφαία στιγμή της κριτικής σου. :lol: :lol:

Τελικά το να διαβάζεις τις κριτικές όλως μας ίσως είναι πιο ενδιαφέρον και αστείο από το ίδιο το ΜΜ. Εγω πάντως τις περιμένω κάθε εβδομάδα πως και πως. Και μ αρέσει όταν υπάρχει προσωπική πινελιά μέσα. Για αυτό και έγραψα όλο αυτό το κατεβατό.

Αυτό μου αρέσει και εμένα!!! Ότι ο καθένας από όσους παρουσιάζουμε το νέο ΜΜ βάζουμε κάτι απο εμάς!!! Προσωπικά το κάνω γιατί το γουστάρω και με ηρεμεί!!! Βάζω το μυαλό μου σε διεργασία να σκεφτεί!!!

 

 

 

 

η δική μου απορία είναι πώς προκύπτει το Μπαζ από το Roby Vic του πρωτότυπου

 

απ'ό,τι είδα υπάρχουν άλλες 2 ιστορίες με το σπασικλάκι

 

http://coa.inducks.org/story.php?c=I+TL+2882-2

http://coa.inducks.org/story.php?c=I+TL+2892-2

 

Θειούλη το εξώφυλλο στο πρώτο link... :respect:

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

όσο βλέπω να εκθειάζονται σαβουροϊστορίες(βλ. τελευταίο Μίκυ Μάους), τόσο το πάθος μου για θάψιμο δυναμώνει :reap:  :nek:

 

 

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6913
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4046 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

όσο βλέπω να εκθειάζονται σαβουροϊστορίες(βλ. τελευταίο Μίκυ Μάους), τόσο το πάθος μου για θάψιμο δυναμώνει :reap:  :nek:

 

 

 

Δηλαδή θες να πεις ότι οι χαμηλές βαθμολογίες είναι γιατί κάποιοι άλλοι βάζουν 9-10αρια; :thinking:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

όχι και χαμηλές

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6913
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4046 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

όχι και χαμηλές

 

 

Ε πιο χαμηλά από το 0 που έβαλες στην ιστορία με την ψυχοπαθή stalker ( :P) του Σκρουτζ δε πάει.... :P

 

 

Πάντως αν και διαφωνώ κάργα με τη βαθμολογία η έκφραση σου έσκισε!!! :congrats: Αλλά σα χαρακτήρα τη βρίσκω 1 χαρά,βγάζει πολύ γέλιο με αυτά που του κάνει του κακομοίρη του Σκρουτζ :lol:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30290
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  1113
  • Reputation:   6473
  • Achievement Points:  1116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3528 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Ναι, η πρώτη ιστορία ήταν καλή αλλά η δεύτερη δεν μου άρεσε και τόσο  (θάψιμο... :P)! :SmokingDevil:

Μα ποιο ανθρώπινο μυαλό την σκέφτηκε;;; Ή μήπως την σκέφτηκαν τα Ντρούντο;! :trixes:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  


post-25682-0-26951800-1412608525_thumb.jpg


5 απολαυστικές ιστορίες σας περιμένουν στα περίπτερα:


  • Οι αρχηγοί του εγκλήματος στέλνουν τους μουργόλυκους πίσω στα θρανία.
  • Ο Ντόναλντ αποφασίζει ότι πρέπει να μοιραστεί τις γνώσεις του ως μέγας καρδιοκατακτητής.
  • Ο Γκούφυ μπλέκει κατά τύχη στα πόδια του μαύρου φαντάσματος και προκαλεί χάος στα σχέδιά του.
  • Ο Χιούη, ο Λιούη και ο Ντιούη βρίσκονται αντιμέτωποι με τον Μπαμπούλα των παραμυθιών.
  • Ο Ντόναλντ παίρνει μέρος στον διαγωνισμό για την καλύτερη μάσκα ομορφιάς... για να νικήσει, όμως, πρέπει να χάσει ο Γκαστόνε.

Ένας τεύχος γεμάτο γέλιο και περιπέτεια, αυτή την Παρασκευή 10 Οκτωβρίου (Νο. 17).


Ακόμα, ο διαγωνισμός ΣΤΕΙΛΕ ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΣΕ συνεχίζεται.


Ένας τυχερός κάθε εβδομάδα κερδίζει ένα MLS iQTab Kido tablet ή μια φορητή κονσόλα PSP SONY με τρία παιχνίδια!



 


  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30290
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  1113
  • Reputation:   6473
  • Achievement Points:  1116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3528 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Οι ιστορίες αυτές μου φαίνονται λίγο κλασικές. Όμως σίγουρα πρόκειται για ένα τεύχος πολύ καλύτερο απ' το προηγούμενο!!

 

 

:reap: Μπήξαμε στις χαζές ιστορίες με την Τζένυ! :spidey_yeah_that:

 

 

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

όσο βλέπω να εκθειάζονται σαβουροϊστορίες(βλ. τελευταίο Μίκυ Μάους), τόσο το πάθος μου για θάψιμο δυναμώνει :reap:  :nek:

 

Να σου αναθέσουμε λοιπόν καθήκοντα τιμητή http://el.wiktionary.org/wiki/%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%82

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  725
  • Reputation:   3800
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

το νέο τεύχος φαίνεται ιδιαίτερα ενδιαφέρον στο σύνολο του , μόνο αυτή με τη μάσκα ομορφιάς με προβλημάτισε ...

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.