Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κουβεντούλα για τα Disney που κυκλοφορούν


Dark Chris

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3579 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

fail

post-30213-0-26299500-1456759577_thumb.jpg

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4226
  • Reputation:   26868
  • Achievement Points:  4272
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το μόνο που είπαν είναι ότι σκέφτηκαν πως αξίζει να τον ξαναγνωρίσουμε οι παλιότεροι που δεν έχουμε πια την ευκαιρία να διαβάσουμε τις ιστορίες του από παλιά τεύχη κλπ. και κατά βάση ότι "η δημοσίευσή τους θα βοηθήσει, ειδικά τα νέα παιδιά, να αγαπήσουν τα κόμικς του Ντίσνεϋ". Αν σκοπεύουν να δημοσιεύσουν τ' άπαντα ή θα αφορά μια τακτική μόνο για το '16 δεν είπαν κάτι. Btw, στο Μίκυ της 11ης Μάρτη θα δημοσιευτεί η ιστορία "Το Μυστικό του Φαντομία" ή  "Paperinik e il segreto di Fantomius"!! Το δε εξώφυλλο κοσμεί ο Μίκυ Μάους στο ρόλο του Φάντομ.

Αυτό με τον Φαντομία στο είπαν; Ακόμη  η συγκεκριμένη ιστορία από ότι φαίνεται δεν έχει κάποια σχέση με τη σειρά που διαβάζουμε στο ΚΟΜΙΞ. :) Όσο για αυτό που λένε για τους παλιότερους στην πλειονότητα δεν ισχύει... Πόσες φορές θα έχουμε τις ιστορίες του Ρόσα και εάν βγάλουν και τη Βιβλιοθήκη; Πρέπει να τον γνωρίσουμε 5-6 φορές ακόμα; Και αφού θέλουν να τον ξαναγνωρίσουμε τότε γιατί μου τον έβαλαν και στα εξώφυλλα; Μια χαρά θα ήταν οι ιστορίες του εάν ήταν δευτερεύοντες όπως του Μπαρκς. (άντε και ας είχαν και το εξώφυλλο) Ας μην κοροιδευόμαστε, λένε χαζομάρες. Το ότι επικρατεί το χάος μετά τον Ρόσα δεν τους νοιάζει γιατί αυτό βγάζω με το προηγούμενο σου ποστ. Αναρωτιέμαι, τους παλιότερους που είναι το πιο μεγάλο κοινό τους σκέφτονται ουσιαστικά; Γιατί πλέον υπάρχουν αρκετοί τρόποι να αποκτήσεις τις ιστορίες του Ρόσα πέρα από το ΚΟΜΙΞ αλλά κιόλας πολλοί παλιοί τις έχουν.

 

Ακόμα έχουν υιοθετήσει τις κακές συνήθειες της Νέας Ακτίνας. Όταν τους λες μπράβο τότε σου απαντούν. Όταν όμως τους κρίνεις αρνητικά τότε ούτε να σου απαντήσουν :)  Θα έρθει η ώρα που θα καταλάβουν το λάθος τους όπως ο Τερζο...

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28473
  • Reputation:   190087
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6362 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

(σνιπ) τους παλιότερους που είναι το πιο μεγάλο κοινό τους (σνιπ)

 

Από που προκύπτει αυτό? 

 

Πάντως καλά πάει το θέμα από γκρίνια. Αυτά που βλέπαμε στις παλιές καλές εποχές 200+άδας Κόμιξ Τερζό. Αφόρητη γκρίνια και αφόρητη μιζέρια. 

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3579 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αυτό με τον Φαντομία στο είπαν; Ακόμη  η συγκεκριμένη ιστορία από ότι φαίνεται δεν έχει κάποια σχέση με τη σειρά που διαβάζουμε στο ΚΟΜΙΞ. 

 

Υπαρχει διαφημιση του Μικυ Μαους στο νεο Κομιξ.

O Τζερβάζιο πριν ξεκινησει τη γνωστη σειρα του Φαντομία, έκανε 3 ακόμα ιστορίες στις οποίες εμφανίζεται ο Φαντομίας https://coa.inducks.org/comp2.php?code=&keyw=&keywt=i&exactpg=&pg1=&pg2=&bro2=&bro3=&kind=n&rowsperpage=0&columnsperpage=0&hero=&xapp=Fantomius&univ=&xa2=&creat=&creat2=&plot=&plot2=&writ=&writ2=&art=mge&art2=&ink=&ink2=&pub1=&pub2=&ser=&xref=&mref=&xrefd=&repabb=&repabbc=eg&imgmode=1&vdesc2=on&vdesc=en&vgr=on&sort1=s.firstpublicationdate

Επεξεργασία από Rorschach
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1019
  • Reputation:   6585
  • Achievement Points:  1020
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4393 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Αυτό με τον Φαντομία στο είπαν; Ακόμη  η συγκεκριμένη ιστορία από ότι φαίνεται δεν έχει κάποια σχέση με τη σειρά που διαβάζουμε στο ΚΟΜΙΞ.

 

Για τον Φαντομία υπάρχει διαφήμιση μέσα στο ΚΟΜΙΞ. Δεν ξέρω αν σχετίζεται άμεσα με τη σειρά ή όχι, σίγουρα όμως είναι μια αφορμή για να ξαναγοράσω μετά από καιρό Μίκυ Μάους. :)  Το ότι έκαναν γαργάρα την πρόταση που τους έθεσα με ενόχλησε κι εμένα. Θα προτιμούσα μια αρνητική απάντηση από καθόλου απάντηση. Κατ' τα άλλα συμφωνώ σ' ένα πολύ μεγάλο βαθμό με τον germanicus. Νιώθω ότι πολλοί αρέσκονται στο να γκρινιάζουν και ήταν κάτι που και παλιότερα είχα παρατηρήσει. Προσωπικά το ότι έχουν επαναδημοσιευτεί οι ιστορίες του δεν μου λέει τίποτα. Έχω ελάχιστα παλιά τεύχη και ούτε προτίθεμαι να ξεκινήσω ανασκαφές σε παλαιοπωλεία για να τα ξαναβρώ. Επίσης δεν μου λέει κάτι η Βιβλιοθήκη. Πολλοί δεν έχουμε την οικονομική δυνατότητα να την αγοράσουμε (ειδικά αν μιλάμε για όλους τους τόμους μαζικά). Τα 3,50 ευρώ το μήνα πάλι διαθέτω ευχαρίστως, πολύ περισσότερο τώρα που ξαναδιαβάζω ιστορίες που χρόνια έψαχνα. Οι κριτικές για τον χρωματισμό επίσης με αφήνουν αδιάφορο. Όταν δεν έχει κάποιος τα παλιά τεύχη, πως στην ευχή θα προβεί σε συγκρίσεις; Και ειλικρινά αμφιβάλλω πόσοι αναγνώστες παρατηρούν ή νοιάζονται για το αν τα χρώματα είναι πιο έντονα. Κανένας εκδότης δεν πουλάει περιοδικά σκεπτόμενος αποκλειστικά και μόνο τους συλλέκτες που έχουν τα πάντα όλα και ψειρίζουν το κάθε τεύχος μέχρι κεραίας. Οφείλουν να προσελκύσουν και το νέο κοινό που δεν έχει ιδέα τι εστί Ρόσα, οφείλουν να ικανοποιήσουν και όλους εμάς που δεν έχουμε ξαναλέω κρατήσει τόνους τευχών. Όσο για τις δεκασέλιδες ιστορίες, ναι συμφωνώ οι περισσότερες δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, αλλά είναι άδικο να χαρακτηρίζονται ως σαβούρα και το όλο τεύχος ως "χώμιξ". Συμπληρωματικές είναι και νομίζω πως επιτελούν τον σκοπό τους. Σίγουρα θα 'ταν πολύ καλύτερο δύο πολυσέλιδες ιστορίες, εκ των οποίων η μια αδημοσίευτη, αλλά καθώς φαίνεται δεν υπάρχει η πρόθεση εκ μέρους της σύνταξης.

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3312 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Oκ ας βάλουν Ρόσα, αλλά όχι συνέχεια Ρόσα. Δεν είναι ο Ρόσα ο μόνος καλός δημιουργός που υπάρχει... Ένα παιδί που ξεκινάει τώρα να διαβάζει δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να διαβάζει συνέχεια Ρόσα. Ας υπάρχει και λίγη ποικιλία. Στην αρχή έβαζαν συνέχεια Κάστυ μετά συνέχεια Μοττούρα, τώρα συνέχεια Ρόσα... Λίγη ισορροπία ρε παιδιά. 

 

 

Δηλαδή αν σε κάποιον δεν αρέσει ο Ρόσα θα πρέπει να τον φάει στη μάπα για πάνω από 1 χρόνο περιμένοντας να δημοσιευθούν οι ιστορίες κάποιου αγαπημένου του δημιουργού, π.χ. Σκάρπα; 

 

 

 

Λέτε ότι θα πρέπει και οι νέες γενιές να γνωρίσουν τον Ρόσα και είμαι απολύτως σύμφωνος. Δεν είναι όμως σωστό να γνωρίσουν μόνο τον Ρόσα σαν καλό δημιουργό ιστοριών. Γιατί κακά τα ψέματα καλές ιστορίες εκτός του Ρόσα αυτή τη στιγμή δε δημοσιεύονται στη χώρα μας. (εκτός από αυτές του Φάντομ στο ομώνυμο περιοδικό).

 

Οι περισσότερες στο Μίκυ Μάους είναι αρκετά μέτριες. 

Στο Ντόναλντ μπορεί να βρεις πότε - πότε καμιά καλύτερη ιστορία, όπως και στο Μίκυ, αλλά οι περισσότερες δεν είναι τίποτα σπουδαίο.

Σούπερ Μίκυ δε χρειάζεται να σχολιάσω.

 

Τις καλές ιταλικές αδημοσίευτες και παλιότερα δημοσιευμένες πότε θα τις δούμε; Γιατί απότι βλέπω δεν έχουν την πρόθεση να τις βάλουν στο Μίκυ ή σε κάποιο άλλο περιοδικό.... Το θέμα μου δεν είναι  τόσο να τις δω στο ΚΟΜΙΞ, το θέμα μου είναι να τις δω.

Επεξεργασία από petross21
  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4226
  • Reputation:   26868
  • Achievement Points:  4272
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

Από που προκύπτει αυτό? 

 

Πάντως καλά πάει το θέμα από γκρίνια. Αυτά που βλέπαμε στις παλιές καλές εποχές 200+άδας Κόμιξ Τερζό. Αφόρητη γκρίνια και αφόρητη μιζέρια. 

Και από που δεν προκύπτει; :) Ήμουν 1000% ότι θα πεις κάτι και για την γκρίνια που άμα κάνεις αρνητική κριτική σε κάτι το λέμε γκρίνια :) (πρέπει να λέμε δηλαδή όλα καλά και ότι συμφωνούμε με αυτά που κάνει η Καθημερινή; Λυπάμαι αλλά δεν είναι έτσι...) και για το κοινό; Άμα δεις και στο φβ αλλά και από διάφορες συζητήσεις αυτό προκύπτει. Ο παλιός μπορεί να είναι και από 20 χρονών και άνω. Γιατί το παλιός δεν είναι μόνο η αναφορά σε ηλικία αλλά και άτομο που έχει και τα παλιά τεύχη. Οι περισσότεροι γνωρίζουν το ΚΟΜΙΞ ως μια συλλογή ή το περιοδικό που έχει ιστορίες καλών δημιουργών της Ντίσνεϋ. Ακόμα, η αγορά του είναι μια συνήθεια που αρκετοί παλιοί την συνεχίζουν. Είναι δηλαδή το πιο εξασφαλισμένο κοινό. Ενώ κάποιος πιο καινούργιος στο χώρο νομίζεις ότι στις μέρες μας θα κάτσει να ασχοληθεί όπως εμείς; :) Όταν το περιοδικό έχει ένα σταθερό κοινό, τότε κοιτάς να το κρατήσεις και όχι να το διώξεις αλλά και να αυξήσεις το κοινό σου. :)  Προσωπικά το έχω ξαναπεί με ενοχλεί αρκετά που η μόνη πολυσέλιδη που έχει το τεύχος είναι του Ρόσα και όχι τόσο το γεγονός ότι βάζουν πάλι Ρόσα. 

 

Για τον Φαντομία υπάρχει διαφήμιση μέσα στο ΚΟΜΙΞ. Δεν ξέρω αν σχετίζεται άμεσα με τη σειρά ή όχι, σίγουρα όμως είναι μια αφορμή για να ξαναγοράσω μετά από καιρό Μίκυ Μάους. :)  Το ότι έκαναν γαργάρα την πρόταση που τους έθεσα με ενόχλησε κι εμένα. Θα προτιμούσα μια αρνητική απάντηση από καθόλου απάντηση. Κατ' τα άλλα συμφωνώ σ' ένα πολύ μεγάλο βαθμό με τον germanicus. Νιώθω ότι πολλοί αρέσκονται στο να γκρινιάζουν και ήταν κάτι που και παλιότερα είχα παρατηρήσει. Προσωπικά το ότι έχουν επαναδημοσιευτεί οι ιστορίες του δεν μου λέει τίποτα. Έχω ελάχιστα παλιά τεύχη και ούτε προτίθεμαι να ξεκινήσω ανασκαφές σε παλαιοπωλεία για να τα ξαναβρώ. Επίσης δεν μου λέει κάτι η Βιβλιοθήκη. Πολλοί δεν έχουμε την οικονομική δυνατότητα να την αγοράσουμε (ειδικά αν μιλάμε για όλους τους τόμους μαζικά). Τα 3,50 ευρώ το μήνα πάλι διαθέτω ευχαρίστως, πολύ περισσότερο τώρα που ξαναδιαβάζω ιστορίες που χρόνια έψαχνα. Οι κριτικές για τον χρωματισμό επίσης με αφήνουν αδιάφορο. Όταν δεν έχει κάποιος τα παλιά τεύχη, πως στην ευχή θα προβεί σε συγκρίσεις; Και ειλικρινά αμφιβάλλω πόσοι αναγνώστες παρατηρούν ή νοιάζονται για το αν τα χρώματα είναι πιο έντονα. Κανένας εκδότης δεν πουλάει περιοδικά σκεπτόμενος αποκλειστικά και μόνο τους συλλέκτες που έχουν τα πάντα όλα και ψειρίζουν το κάθε τεύχος μέχρι κεραίας. Οφείλουν να προσελκύσουν και το νέο κοινό που δεν έχει ιδέα τι εστί Ρόσα, οφείλουν να ικανοποιήσουν και όλους εμάς που δεν έχουμε ξαναλέω κρατήσει τόνους τευχών. Όσο για τις δεκασέλιδες ιστορίες, ναι συμφωνώ οι περισσότερες δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, αλλά είναι άδικο να χαρακτηρίζονται ως σαβούρα και το όλο τεύχος ως "χώμιξ". Συμπληρωματικές είναι και νομίζω πως επιτελούν τον σκοπό τους. Σίγουρα θα 'ταν πολύ καλύτερο δύο πολυσέλιδες ιστορίες, εκ των οποίων η μια αδημοσίευτη, αλλά καθώς φαίνεται δεν υπάρχει η πρόθεση εκ μέρους της σύνταξης.

Προφανώς και κάποιος δεν κοιτάει μόνο τους συλλέκτες αλλά αυτοί (καλώς ή κακώς) είναι το σταθερό του κοινό. Κοιτάς πως θα αυξήσεις το κοινό σου αλλά και πως θα το διατηρήσεις κιόλας. :) Δεν λέω ας μπαίνουν οι ιστορίες του Ρόσα αλλά ως δευτερεύουσες. Ή να υπάρχει και κάποια άλλη πολυσέλιδη. Οι δεκασέλιδες έχουν κουράσει γιατί είναι πολλές! Δεν τις ευχαριστιέσαι κιόλας...  Αλλά δεν δίνεις και στους άλλους που έχουν την ιστορία του Ρόσα για να μείνουν και αυτοί ευχαριστημένοι... Ακόμα, είπες για την Βιβλιοθήκη... Η Βιβλιοθήκη του Ρόσα κοστίζει 18 με 21 ευρώ. Κάθε τόμος έχει περισσότερες ιστορίες του Ρόσα από 12 τεύχη ΚΟΜΙΞ ιστορίες του. Αναλογικά να το πας, 3,5 x 12 = 42 ευρώ το χρόνο. Παίρνει κάποιος δηλαδή για 12 τεύχη ΚΟΜΙΞ, 2 τόμους με σχεδόν 30 ιστορίες του Ρόσα. Βέβαια, όμως από την μια κατανοώ ότι πιο εύκολο να δώσεις 3,50 ευρώ το μήνα αλλά στο τέλος δίνεις πολύ περισσότερα χρήματα. 

 

Όσο για το ότι δεν σου έδωσαν απάντηση to θεωρώ και άσχημο και ενοχλητικό. Στηρίζω την νέα έκδοση και μέχρι το τεύχος 18 την έβρισκα πολύ καλή με μικρά αρνητικά. Αλλά η λανθασμένη χρήση των ιστοριών του Ρόσα και η πιθανή μην ύπαρξη άλλης πολυσέλιδης πέρα από αυτή του Ρόσα. Το βρίσκω άδικο όμως διότι υπάρχουν και άλλοι δημιουργοί! Έτσι μένουμε πάλι στον Ρόσα που είναι γνωστός. Ας δοθεί και στους άλλους μια ευκαιρία! 

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1019
  • Reputation:   6585
  • Achievement Points:  1020
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4393 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

 

Προφανώς και κάποιος δεν κοιτάει μόνο τους συλλέκτες αλλά αυτοί (καλώς ή κακώς) είναι το σταθερό του κοινό. Κοιτάς πως θα αυξήσεις το κοινό σου αλλά και πως θα το διατηρήσεις κιόλας. :) Δεν λέω ας μπαίνουν οι ιστορίες του Ρόσα αλλά ως δευτερεύουσες. Ή να υπάρχει και κάποια άλλη πολυσέλιδη. Οι δεκασέλιδες έχουν κουράσει γιατί είναι πολλές! Δεν τις ευχαριστιέσαι κιόλας...  Αλλά δεν δίνεις και στους άλλους που έχουν την ιστορία του Ρόσα για να μείνουν και αυτοί ευχαριστημένοι... Ακόμα, είπες για την Βιβλιοθήκη... Η Βιβλιοθήκη του Ρόσα κοστίζει 18 με 21 ευρώ. Κάθε τόμος έχει περισσότερες ιστορίες του Ρόσα από 12 τεύχη ΚΟΜΙΞ ιστορίες του. Αναλογικά να το πας, 3,5 x 12 = 42 ευρώ το χρόνο. Παίρνει κάποιος δηλαδή για 12 τεύχη ΚΟΜΙΞ, 2 τόμους με σχεδόν 30 ιστορίες του Ρόσα. Βέβαια, όμως από την μια κατανοώ ότι πιο εύκολο να δώσεις 3,50 ευρώ το μήνα αλλά στο τέλος δίνεις πολύ περισσότερα χρήματα. 

 

Όσο για το ότι δεν σου έδωσαν απάντηση to θεωρώ και άσχημο και ενοχλητικό. Στηρίζω την νέα έκδοση και μέχρι το τεύχος 18 την έβρισκα πολύ καλή με μικρά αρνητικά. Αλλά η λανθασμένη χρήση των ιστοριών του Ρόσα και η πιθανή μην ύπαρξη άλλης πολυσέλιδης πέρα από αυτή του Ρόσα. Το βρίσκω άδικο όμως διότι υπάρχουν και άλλοι δημιουργοί! Έτσι μένουμε πάλι στον Ρόσα που είναι γνωστός. Ας δοθεί και στους άλλους μια ευκαιρία! 

 

 

Όσον αφορά τη Βιβλιοθήκη - και μιλάω εντελώς σε προσωπικό επίπεδο - τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά. Αν είχα την οικονομική άνεση, σίγουρα η αγορά των τόμων είναι εντέλει περισσότερο οικονομική. Όμως μονάχα οι μεγάλες πολυσέλιδες ιστορίες είναι κατά βάση αυτές που μ' ενδιαφέρουν (τουλάχιστον στη παρούσα φάση και σε συνάρτηση με τα οικονομικά), οπότε γιατί να μπω στη λογική ν' αγοράσω έστω ένα τόμο της Βιβλιοθήκης, όταν από τις 15 ιστορίες που περιέχει, καίγομαι να ξαναδιαβάσω 2-3; Αντίθετα τον Βίο και τα Χαμένα Επεισόδια τα αγόρασα, αφενός γιατί τότε δεν είχα θέμα χρημάτων και αφετέρου γιατί μ' ενδιέφεραν όλες οι ιστορίες των 2 τόμων. Αν κάποια στιγμή αποφάσιζε η σύνταξη να επαναδημοσιεύσει όλο τον Βίο - και χωρίς άλλες πολυσέλιδες ιστορίες - το πιθανότερο κι εγώ να σταματούσα ν' αγοράζω τα συγκεκριμένα τεύχη. Σίγουρα θα ξενέρωνα, αλλά δε νομίζω πως ήρθε το τέλος του κόσμου. Θέλω να πω, ασφαλώς και ο καθένας έχει δικαίωμα να γκρινιάξει, να ξενερώσει, να σταματήσει ν' αγοράζει μια σειρά κλπ., απλώς πιστεύω ότι υπάρχει πολύ περισσότερη γκρίνια απ' όσο θα 'πρεπε. Πολύ περισσότερο μου δίνεται η εντύπωση μέσω των σχολίων, ότι κύριος λόγος της "γκρίνιας" είναι η επαναδημοσίευση αυτή καθ' αυτή της όποιας ιστορίας κι όχι η μη ταυτόχρονη δημοσίευση κάποιας καινούργιας.

 

Ως προς τ' άλλα ότι θα 'πρεπε να υπάρχει ποικιλία με επανεκτυπώσεις ιστορίων όλων των μεγάλων δημιουργών και ότι θα 'πρεπε να υπάρχει άλλη μια πολυσέλιδη αδημοσίευτη ιστορία, έχω ξαναπεί ότι είμαι απολύτως σύμφωνος. Δυστυχώς η σύνταξη δε φαίνεται να ενδιαφέρεται. Το καλύτερο που 'χουμε να κάνουμε νομίζω, δεν είναι να γκρινιάζουμε ή να τους στέλνουμε μηνύματα θυμού, αλλά μια μαζική αποστολή μηνυμάτων ζητώντας την προσθήκη και δεύτερης ιστορίας. Μέχρι τότε, όποιος θέλει αγοράζει, όποιος δεν θέλει σταματάει. Αν οι πωλήσεις πέσουν σε συνδυασμό με τα μηνύματα που θα 'χουμε στείλει, ίσως και ν' αλλάξουν την τακτική της εκδοτικής. Αν οι πωλήσεις δεν πέσουν, σημαίνει ότι οι περισσότεροι αναγνώστες αδιαφορούν ή τουλάχιστον δεν τους ενοχλεί τόσο ώστε να σταματήσουν ν' αγοράζουν νέα τεύχη.

Επεξεργασία από BATNICK
  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28473
  • Reputation:   190087
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6362 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Και από που δεν προκύπτει; :) (σνιπ) και για το κοινό; Άμα δεις και στο φβ αλλά και από διάφορες συζητήσεις αυτό προκύπτει. (σνιπ)

 

Απίστευτα λανθασμένη μεθοδολογία για να βγάλει κανείς συμπέρασμα. Δεν βγαίνουν στατιστικά με δείγμα μόνο το "ποιοι γράφουν στο ίντερνετ για ένα θέμα".

 

Ήμουν 1000% ότι θα πεις κάτι και για την γκρίνια που άμα κάνεις αρνητική κριτική σε κάτι το λέμε γκρίνια :) (πρέπει να λέμε δηλαδή όλα καλά και ότι συμφωνούμε με αυτά που κάνει η Καθημερινή;

ντσου. Να το πει κανείς μια. Να το πει κανείς δυο. Όταν όμως το μόνο που κάνει κάποιος είναι να λέει ξανά και ξανά και ξανά και ξανά τα ίδια και τα ίδια, τότε στα μάτια του παρατηρητή υπάρχει ένα θέμα.

 

Μπορεί οι περισσότεροι απλώς να μη μιλάνε και να απέχουν, εγώ όμως ως administrator βλέπω ότι 5, 10 το πολύ, άνθρωποι κάθονται εδώ και κοντά ένα δίμηνο και λένε συνέχεια τα ίδια και τα ίδια, που επιπρόσθετα είναι γκρίνια και μόνο γκρίνια, με αποτέλεσμα τα υπόλοιπα μέλη απλώς να έχουν αποτραβηχθεί, να έχουν λουφάξει στη γωνία τους και να μην ασχολούνται. Και ως administrator οφείλω να γυρίσω να κάνω μια διαολεμένη παρέμβαση. Διότι η φάση αρχίζει και θυμίζει εντονότατα μια παλιότερη περίοδο του φόρουμ, όπου είχε γίνει κατάληψη στο Κόμιξ Α Περιόδου αποκλειστικά από μουρμούρηδες και δεν μας ακούνε και πάλι Ντανθροπ στο εξώφυλλο και τι είναι αυτά που βάζουν, από την οποία κατέληξε η έννοια "disneyικός-παπί" να χρησιμοποιείται εδώ μέσα για χλευασμό.

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4226
  • Reputation:   26868
  • Achievement Points:  4272
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

 
Απίστευτα λανθασμένη μεθοδολογία για να βγάλει κανείς συμπέρασμα. Δεν βγαίνουν στατιστικά με δείγμα μόνο το "ποιοι γράφουν στο ίντερνετ για ένα θέμα". (σνιπ)


ντσου. Να το πει κανείς μια. Να το πει κανείς δυο. (σνιπ) Όταν όμως το μόνο που κάνει κάποιος είναι να λέει ξανά και ξανά και ξανά και ξανά τα ίδια και τα ίδια, τότε στα μάτια του παρατηρητή υπάρχει ένα θέμα.

Μπορεί οι περισσότεροι απλώς να μη μιλάνε και να απέχουν, εγώ όμως ως administrator βλέπω ότι 5, 10 το πολύ, άνθρωποι κάθονται εδώ και κοντά ένα δίμηνο και λένε συνέχεια τα ίδια και τα ίδια, που επιπρόσθετα είναι γκρίνια και μόνο γκρίνια, με αποτέλεσμα τα υπόλοιπα μέλη απλώς να έχουν αποτραβηχθεί, να έχουν λουφάξει στη γωνία τους και να μην ασχολούνται. Και ως administrator οφείλω να γυρίσω να κάνω μια διαολεμένη παρέμβαση. Διότι η φάση αρχίζει και θυμίζει εντονότατα  (διαφωνώ) μια παλιότερη περίοδο του φόρουμ, όπου είχε γίνει κατάληψη στο Κόμιξ Α Περιόδου αποκλειστικά από μουρμούρηδες και δεν μας ακούνε και πάλι Ντανθροπ στο εξώφυλλο και τι είναι αυτά που βάζουν, από την οποία κατέληξε η έννοια "disneyικός-παπί" να χρησιμοποιείται εδώ μέσα για χλευασμό.

1)Δεν διαφωνώ! Ένα παράδειγμα είπα. Όμως η λογική λέει ότι τα 3,5 ευρώ σήμερα πιο εύκολα θα τα δώσει ο συλλέκτης, ή ένα  άτομο που "γνωρίζει" το ΚΟΜΙΞ. Κιόλας μιλάμε και για την εποχή του διαδικτύου και ας μην το ξεχνάμε αυτό. Άμα είναι θα κάνω και έρευνα φίλε germanicus ;)

 

2) Να τα πεις μια να πεις δυο άμα είναι η επικαιρότητα δεν είναι κακό :) Ήμασταν σίγουροι ότι θα πάνε σύμφωνα με το ημερολόγιο ή είχαμε κάποια απάντηση από ημειλ όπως έχουμε τώρα από τον BatNick...; Πιστεύω ότι το επίπεδο της συζήτησης είναι σχετικά καλό. Δεν διαφωνώ όμως ότι πρέπει να πέσει όπως τότε με τον Ντανθροπ. Έγινε μια,δυο και όχι 152 :) Είμαστε στην αρχή, εννοώ τώρα έγινε η αλλαγή και μπαίνουν οι ιστορίες του Ρόσα, δεν έχουμε πολυσέλιδες κλπ. Είναι λογικό να πάρει τώρα έκταση το θέμα. Κιόλας το το θρεαντ λέει κουβεντούλα για Ντισνεϋ αλλά ναι καταλαβαίνω που το πας για το σταματήσουμε. Όπως είπα είναι επίκαιρο, πράγμα που σημαίνει θέλω να πιστεύω ότι δεν θα έχει την ίδια εμβέλεια σε βάθος χρόνου. Προφανώς άμα η Καθημερινή συνεχίσει τα ίδια δεν θα είναι επίκαιρο κιόλας αλλά κάτι σύνηθες. Προσωπικά ελπίζω για το καλύτερο δηλαδή μια μέση λύση.

 

Όσον αφορά τη Βιβλιοθήκη - και μιλάω εντελώς σε προσωπικό επίπεδο - τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά. Αν είχα την οικονομική άνεση, σίγουρα η αγορά των τόμων είναι εντέλει περισσότερο οικονομική. Όμως μονάχα οι μεγάλες πολυσέλιδες ιστορίες είναι κατά βάση αυτές που μ' ενδιαφέρουν (τουλάχιστον στη παρούσα φάση και σε συνάρτηση με τα οικονομικά), οπότε γιατί να μπω στη λογική ν' αγοράσω έστω ένα τόμο της Βιβλιοθήκης, όταν από τις 15 ιστορίες που περιέχει, καίγομαι να ξαναδιαβάσω 2-3; Αντίθετα τον Βίο και τα Χαμένα Επεισόδια τα αγόρασα, αφενός γιατί τότε δεν είχα θέμα χρημάτων και αφετέρου γιατί μ' ενδιέφεραν όλες οι ιστορίες των 2 τόμων. Αν κάποια στιγμή αποφάσιζε η σύνταξη να επαναδημοσιεύσει όλο τον Βίο - και χωρίς άλλες πολυσέλιδες ιστορίες - το πιθανότερο κι εγώ να σταματούσα ν' αγοράζω τα συγκεκριμένα τεύχη. Σίγουρα θα ξενέρωνα, αλλά δε νομίζω πως ήρθε το τέλος του κόσμου. Θέλω να πω, ασφαλώς και ο καθένας έχει δικαίωμα να γκρινιάξει, να ξενερώσει, να σταματήσει ν' αγοράζει μια σειρά κλπ., απλώς πιστεύω ότι υπάρχει πολύ περισσότερη γκρίνια απ' όσο θα 'πρεπε. Πολύ περισσότερο μου δίνεται η εντύπωση μέσω των σχολίων, ότι κύριος λόγος της "γκρίνιας" είναι η επαναδημοσίευση αυτή καθ' αυτή της όποιας ιστορίας κι όχι η μη ταυτόχρονη δημοσίευση κάποιας καινούργιας.

 

Ως προς τ' άλλα ότι θα 'πρεπε να υπάρχει ποικιλία με επανεκτυπώσεις ιστορίων όλων των μεγάλων δημιουργών και ότι θα 'πρεπε να υπάρχει άλλη μια πολυσέλιδη αδημοσίευτη ιστορία, έχω ξαναπεί ότι είμαι απολύτως σύμφωνος. Δυστυχώς η σύνταξη δε φαίνεται να ενδιαφέρεται. Το καλύτερο που 'χουμε να κάνουμε νομίζω, δεν είναι να γκρινιάζουμε ή να τους στέλνουμε μηνύματα θυμού, αλλά μια μαζική αποστολή μηνυμάτων ζητώντας την προσθήκη και δεύτερης ιστορίας. Μέχρι τότε, όποιος θέλει αγοράζει, όποιος δεν θέλει σταματάει. Αν οι πωλήσεις πέσουν σε συνδυασμό με τα μηνύματα που θα 'χουμε στείλει, ίσως και ν' αλλάξουν την τακτική της εκδοτικής. Αν οι πωλήσεις δεν πέσουν, σημαίνει ότι οι περισσότεροι αναγνώστες αδιαφορούν ή τουλάχιστον δεν τους ενοχλεί τόσο ώστε να σταματήσουν ν' αγοράζουν νέα τεύχη.

Είναι λογικό και σε κάποιους να μην αρέσει καθόλου που μπαίνει ο Ρόσα. Θα το ξαναπώ για μένα δεν ισχύει τόσο αυτό. Όσο για τους τόμους το κατάλαβα ότι το εννοούσες σε προσωπικό επίπεδο :) Για αυτό είπα κατανοώ... Μιλούσα και γενικά αλλά αυτό πήγαινε σε εσένα... Συμφωνώ με το bold και δεν μίλησα κάπου για ημειλ θυμού αλλά για ημειλ που να εξηγεί την κατάσταση. Τέλος, σχόλια καλό είναι να κάνουμε αλλά ναι ας μην ξεφύγουμε.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8571
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  450
  • Reputation:   1816
  • Achievement Points:  450
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5563 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

germanicus & BATNICK δεν θα μπορούσατε να τα πείτε καλύτερα.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6107
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3218 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Δυστυχώς η σύνταξη δε φαίνεται να ενδιαφέρεται. Το καλύτερο που 'χουμε να κάνουμε νομίζω, δεν είναι να γκρινιάζουμε ή να τους στέλνουμε μηνύματα θυμού, αλλά μια μαζική αποστολή μηνυμάτων ζητώντας την προσθήκη και δεύτερης ιστορίας. Μέχρι τότε, όποιος θέλει αγοράζει, όποιος δεν θέλει σταματάει. Αν οι πωλήσεις πέσουν σε συνδυασμό με τα μηνύματα που θα 'χουμε στείλει, ίσως και ν' αλλάξουν την τακτική της εκδοτικής. Αν οι πωλήσεις δεν πέσουν, σημαίνει ότι οι περισσότεροι αναγνώστες αδιαφορούν ή τουλάχιστον δεν τους ενοχλεί τόσο ώστε να σταματήσουν ν' αγοράζουν νέα τεύχη.

Συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λες. Από τη δική μου οπτική, τα πράγματα δεν είναι τραγικά και πολλές φορές γκρινιάζουμε χωρίς λόγο και αιτία, καθαρά επηρεασμένοι από συνεχώς αρνητικά σχόλια τα οποία ώρες ώρες απορείς σε ποιο τεύχος αναφέρονται!

Συμφωνώ απόλυτα με τους προλαλήσαντες όσον αφορά τη δημοσίευση 2ης -τουλάχιστον- πολυσέλιδης και ιδιαίτερα με τον BATNICK σχετικά με τη μαζική αποστολή μηνυμάτων για το αίτημα αυτό.

Έχω παρατηρήσει κάτι στο οποίο θα ήθελα να σταθώ λίγο. Διαπιστώνω ότι η Καθημερινή ώρες ώρες δεν κάνει σωστό ξεκαθάρισμα όσον αφορά τους δημιουργούς και το περιοδικό στο οποίο δημοσιεύονται οι ιστορίες τους. Για παράδειγμα, έχουν αρχίσει να παραδίδουν τη σκυτάλη σε Χέυμανς, Πεϊνάδο, οι οποίοι σχεδιάζουν 10σέλιδες με μέτριο σενάριο και σχέδιο κατά Μ.Ο, ενώ ταυτόχρονα αποκλείουν Κάστυ, Τζερβάζιο, Μοττούρα, των οποίων οι ΠΟΛΥΣΕΛΙΔΕΣ ιστορίες είναι κατά Μ.Ο χιλιάδες θέσεις παραπάνω από τις πρώτες στο inducks. Είναι αλήθεια ότι δεν είναι σωστό να συγκρίνεις 10σελιδες με πολυσέλιδες, αλλά από τη στιγμή που αναζητάς την ποιότητα και όχι την ποσότητα σε ένα περιοδικό όπως το ΚΟΜΙΞ, τότε οι δεύτερες είναι προτιμότερες. Με το σκεπτικό αυτό, το Μίκυ Μάους θα καταλήξει να βάζει τις καλύτερες πολυσέλιδες και το ΚΟΜΙΞ ιστορίες που σε αφήνουν απογοητευμένο...

Επεξεργασία από Comic fun
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5843
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  317
  • Reputation:   1210
  • Achievement Points:  317
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5795 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

BATNICK

 

για το μεγαλο σηριαλ νο 14  φαντομ εναντιον ολων επρεπε να τους πεις για αναδημοσιευση :(

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4226
  • Reputation:   26868
  • Achievement Points:  4272
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Παρωδία Αστεριξ από την Σύλβια Τζικε!

Topolinix

Εξώφυλλα (πολύ όμορφα)

post-25682-0-04986700-1456858382_thumb.jpg

 

Ακόμη Σουπερ Γκούφυ vs Νυχτερίδα Ντακ

post-25682-0-72231800-1456858413_thumb.jpg

 

Ενδιαφέρον φαίνονται και τα δυο και όπως ξαναπεί σε πιο παλιό μου ποστ είμαι περίεργος πως θα βγει το πρώτο.

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8571
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  450
  • Reputation:   1816
  • Achievement Points:  450
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5563 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Κάτι άσχετο με το θέμα που συζητάμε, ένας φίλος θα ταξιδεύσει Κροατία (Ζάγκρεμπ) και με ρώτησε αν θελω κανα κομικ απο εκει.

Εχει κανεις σας καμια ιδέα τί παίζει απο disney εκει πάνω?

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2122
  • Reputation:   20686
  • Achievement Points:  2157
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4547 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Καλησπερα, σας διαβαζω καιρο, και ειπα να καταθεσω και εγω τη γνωμη μου για τα φλέγοντα (:P ) ζητηματα του τοπικ.

 

Στα του ΚΟΜΙΞ

1. Συμφωνω με  την κινηση των συντελεστων να βαζουν μια πολυσελιδη Ροσα, και ας εχει δημοσιευτει ηδη 2 φορες ή την εχω ηδη. Δεν ειμαστε μονο εμεις σ αυτο τον πλανήτη, προτιμώ να εχουν προτεραιοτητα οι νεες γενιες και τα νεα παιδια που πιανουν στα χερια τους πρωτη φορα ντισνευ κομικς, παρά εμεις οι μεγαλυτεροι καμένοι. Οπότε , καλα κανουν.

2. Διαφωνώ ομως με τα διάφορα σερί που κανουν. Σερί Καστυ, σερί Μπαρκς, σερι Ροσα.... τι διαολο, δε γινεται να τα βαζουν με τη σειρα, να εχουμε ποικιλία?

 

3. το μεγαλυτερο πληγμα της εκδοσης, ειναι το δευτερευον υλικο. Αν ηταν καλου επιπεδου, πιστευω κανεις δε θα δικαιουταν να ομιλει ή να φωνασκεί. :P

βαλτε καλυτερο επιπεδο δευτερευοντων ιστοριων, και θα μετριαστουν και οι (όσες) γκρινιες. Τωρα, τους δινεις αγαπητε εκδοτη, 1η ιστορια που την εχουν ηδη, και 2ες ιστοριες που δε τους αρεσουν. Ε, θα γκρινιαξουν. :P

 

Στα των αλλων εκδοσεων τους

1. χωραει βελτιωση, των ιστοριων και των επιλογων τους, σε Μικυ Μαους, Ντοναλντ.

2. σηκωνει καταργηση το σουπερ μικυ, και επιστροφη των Κλασικων ( :please: )

 

Στα της συμπεριφοράς τους

1. παιρνουν αριστα ππου απαντανε σε ολους, και αναφερονται σε ότι τους επιτρεπεται να αναφερθει. Δηλαδη με το συμπαθειο,μη βγαζετε ανωριμοτητα ζητωντας να απαντουν και πράγματα που ουτε αυτοι ι ιδιοι δεν ειναι σε θεση να γνωριζουν αν θα πραξουν για το μελλον, ή αν ειναι στο χερι τους. Δε μιλάτε με τον εκδοτη, με εναν υπαλληλο/υπευθυνο επικοινωνιας μιλατε. Να πατάτε στο εδαφος και να μη γκρινιαζετε.

 

Στα της δικης μας, ντισνεικης κοινοτητας

1. παιδια εχει καποιο δικιο ο τζερμ. Πολλοι, σαν και εμενα, φανταζομαι οτι δε μπαινουν ιδιαιτερα στον κοπο να ασχολουνται με το παρον τοπικ, γιατι γραφετε τα ιδια και τα ιδια , διατυπωνοντας οντως πολυ ομορφα και σωστα τις αποψεις σας/ διαφωνιες σας, αλλά το κανετε επανειλημμενα. Αφου το ειπατε, το τονισατε, το ξανα τονισατε, δεν υπαρχει λογος να επαναλαμβανομαστε πιστευω, σε τοσο συχνη (ημερησια) βαση. Ετσι δεν ειναι? :)

 

:kisses:

  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12962
  • Reputation:   94863
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4644 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Κάτι άσχετο με το θέμα που συζητάμε, ένας φίλος θα ταξιδεύσει Κροατία (Ζάγκρεμπ) και με ρώτησε αν θελω κανα κομικ απο εκει.

Εχει κανεις σας καμια ιδέα τί παίζει απο disney εκει πάνω?

 

Εδώ υπάρχουν ό,τι κόμικς Disney έχουν βγει στην Κροατία...! :)

 

Απ'ότι παρατηρώ,δεν φαίνεται να εκδίδονται πλέον νέες σειρές...!Μπορεί όμως να μην έχει ενημερωθεί το Inducks...!

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28473
  • Reputation:   190087
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6362 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Η φβ σελίδα της Κροατικής Egmont Hravtska που βγάζει τα disney εκείθε. Χαζολογώντας τις εικόνες προς τα πίσω, το πιο πρόσφατο που βλέπω είναι κάτι με τον Καλόσαυρο και κάτι από Cars :) 

 

Προφανώς θυγατρική της Δανέζικης :) 

 

:cheers5:

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8571
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  450
  • Reputation:   1816
  • Achievement Points:  450
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5563 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Σας ευχαριστώ και τους 2!

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3501 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

1. παιρνουν αριστα ππου απαντανε σε ολους, και αναφερονται σε ότι τους επιτρεπεται να αναφερθει. Δηλαδη με το συμπαθειο,μη βγαζετε ανωριμοτητα ζητωντας να απαντουν και πράγματα που ουτε αυτοι ι ιδιοι δεν ειναι σε θεση να γνωριζουν αν θα πραξουν για το μελλον, ή αν ειναι στο χερι τους. Δε μιλάτε με τον εκδοτη, με εναν υπαλληλο/υπευθυνο επικοινωνιας μιλατε. Να πατάτε στο εδαφος και να μη γκρινιαζετε.

Χρηστο, συμφωνώ απόλυτα με τα όσα έγραψες και θα σταθώ μονο σε αυτο. Οχι, δεν απαντάνε σε ολους, μονο στα μεηλ που γράφουν θετική κριτικη ή κάποιο προβλημα που αντιμετωπίζει ο αποστολέας. Το εχω παρατηρήσει με τα δικά μου μεηλ. Οταν τους ειχα γράψει οτι έκαναν καλη δουλειά (κάποιο καιρο πριν) μου απάντησαν αμέσως. Οταν τους έστειλα για το προβλημα με την παράδοση των κομικς τους στο Πέραμα, μου απάντησαν επισης. Όμως, πρόσφατα, που τους παραπονέθηκα για τις δημοσιεύσεις των ιστοριών του Ροσα, πως θα επρεπε να γίνουν πιο μετριασμένα, σιγή. :) Δεν μου απάντησαν ποτε.
  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4226
  • Reputation:   26868
  • Achievement Points:  4272
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έβγαλαν και το διμηνιαίο ημερολόγιο Μαρτίου-Απριλίου...

post-25682-0-91208100-1456921215_thumb.jpg

 

 

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36514
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5406 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

post-10466-0-80108700-1457081320_thumb.jpg  Μικυ Μάους 91 της 11/3

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3579 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μετά από πολλούς μήνες αναμονης, και αφού πλέον το Κόμιξ έγινε περιοδικό αναδημοσιεύσεων, αποφάσισα τελικά να διαβάσω την πολυαναμενόμενη επική ιστορία Topolino e l'impero sottozero. Πιστεύω πως προκειται για την καλύτερη ιστορία του Κάστυ και μία από τις ωραιότερες ιστορίες Ντίσνεϋ που έχω διαβάσει. 10/10.

Περισσότερη ανάλυση όταν δημοσιευτεί και στην Ελλάδα...

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4226
  • Reputation:   26868
  • Achievement Points:  4272
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μετά από πολλούς μήνες αναμονης, και αφού πλέον το Κόμιξ έγινε περιοδικό αναδημοσιεύσεων, αποφάσισα τελικά να διαβάσω την πολυαναμενόμενη επική ιστορία Topolino e l'impero sottozero. Πιστεύω πως προκειται για την καλύτερη ιστορία του Κάστυ και μία από τις ωραιότερες ιστορίες Ντίσνεϋ που έχω διαβάσει. 10/10.

Περισσότερη ανάλυση όταν δημοσιευτεί και στην Ελλάδα...

Είναι λογική δηλαδή και η κατάταξη στο Inducks! Η 34 καλύτερη ιστορία! Από την πρώτη φορά που την είδα μου φάνηκε πολύ καλή και τώρα που κάπως το επιβεβαιώνεις θέλω και πιο πολύ να τη διαβάσω.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3579 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είναι λογική δηλαδή και η κατάταξη στο Inducks! Η 34 καλύτερη ιστορία! Από την πρώτη φορά που την είδα μου φάνηκε πολύ καλή και τώρα που κάπως το επιβεβαιώνεις θέλω και πιο πολύ να τη διαβάσω.

 

Ειναι καταπληκτικη ιστορια σεναριακα και σχεδιαστικα επισης. Συνδυαζει ιστορικα και μυθολογικα στοιχεια, με φαντασια, με αναφορες σε ιστοριες Ντίσνεϋ, ταινιες κ.ά.

Επισης να πω πως στο ενα τευχος ειχε 4 σελιδες συνεντευξη του Κάστυ ενω στο 2ο ειχε ενα αφιερωμα που εξηγουσε ποια στοιχεια της ιστοριας ειναι πραγματικα, ποια μυθολογικα και ποια ειναι βγαλμενα απο τη φαντασια του Κάστυ.

Επεξεργασία από Rorschach
  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3994
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5041 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Περσινα ξυνα σταφύλια, αλλά διάβασα το μίκυ μάους 38 του μίκυ μάους β περιόδου (απο μια στοίβα με αδιαβαστα που εχω) και έμεινα με την ιστορία "το αληθινό προσωπο του Ντόναλντ". Χρόνια είχε να με πιασει γέλιο κανονικό διαβαζωντας Ντίσνεϋ, ενω περνάει πολύ ομορφο μύνημα στο τέλος. Not to mention τον σουρεαλισμό τόσο στο σενάριο όσο και στο σχεδιο. Φοβερός Φατσινι κ η ιστορία μπήκε στις αγαπημένες μου!

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3312 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Ναι, ο Φατσίνι κάνει κάτι πραγματικά απίστευτα σουρεαλ και ξεκαρδιστικές ιστορίες!

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3579 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ναι, ο Φατσίνι κάνει κάτι πραγματικά απίστευτα σουρεαλ και ξεκαρδιστικές ιστορίες!

 

Αυτή είναι μία από τις πιο αστείες ιστορίες που έχω διαβάσει.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3312 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

χαχαχαχαχαχχχχχχχ τι μου θύμισες τώρα Ror. :wow: Η ιστορία με τον Ντόναλντ να προσπαθεί να κρατήσει την ψυχραιμία του και τον συνάδελφό του να ουρλιάζει συνεχώς ''Κτάάάάν''  :lol:  Προτείνεται για φτιάξιμο διάθεσης.  :lol:

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30580
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1830
  • Reputation:   13169
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  7
  • With Us For:  3427 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Για αυτό εδώ, έχει κάποιος να πει κάτι τελικά?

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.