Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κουβεντούλα για τα Disney που κυκλοφορούν


Dark Chris

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δε σκοπευα να αγορασω το περιοδικο, οποτε χαιρομαι που την αναδημοσιευση συνοδευουν διαφορες σαβουρες και δε θα χασω τιποτα αξιολογο.

Εγώ δεν χαίρομαι καθόλου... Πάντως εμένα μου φαίνεται ότι αντικατέστησαν τον Μπαρκς με τον Ρόσα... Εκεί που θα εκνευριστώ και θα πέσει πολύ γέλιο είναι εάν το επόμενο τεύχος έχει ως κεντρική την ιστορία του Ρόσα, Το τελευταίο Έλκηθρο για το Ντώσον.... Το υπερ-παρακάνανε με τις 10σέλιδες πάντως.

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

(Για να προλάβω τον Βασιλιά) Το επόμενο βγαίνει την Πέμπτη 31 Μαρτίου και έχουμε πάλι για 3 συνεχόμενη φορά ανατύπωση ladies and Gentlemen! Ιστορία πάλι του Ντον Ρόσα ως κύρια Τελευταίο Έλκηθρο για το Ντώσον...  :popcorn: 

post-25682-0-12645100-1456508631_thumb.jpg
Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και η επόμενη ιστορία είναι... Του Ντον Ρόσα Τελυταίο έλκηθρο για το Ντώσον.... :lol:  (Το πα δεν το πα :trixes:  :hit: ) Πάνε όπως το ημερολόγιο τελικά...  :wall:  Μου φαίνεται ότι θα κάνουμε πολύ καιρό να δούμε καλή ιστορία νέα/παλιά αδημοσίευτη πολυσέλιδη ιστορία. :(  Ελπίζω να με διαψεύσουν αλλά δεν το βλέπω...

 

post-25682-0-43668100-1456507810_thumb.jpg
Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αναμενόμενο :)

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3992
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5020 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Ούνα; Σοβαρά μιλάτε;  :banana:

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30290
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  1113
  • Reputation:   6473
  • Achievement Points:  1116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3527 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Ο Χριστός!!! :trixes:

 

Τί έχει σειρά στα ημερολόγιο;

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Και πάνω που ήθελα να ρωτήσω αν κυκλοφόρησε.Σε δύο ψιλικατζίδικα που κοίταξα, ενώ το φέρνουν και είχαν τα άλλα Ντίσνεϋ, το ΚΟΜΙΞ δεν το είχαν.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και πάνω που ήθελα να ρωτήσω αν κυκλοφόρησε.Σε δύο ψιλικατζίδικα που κοίταξα, ενώ το φέρνουν και είχαν τα άλλα Ντίσνεϋ, το ΚΟΜΙΞ δεν το είχαν.

Η φωτο είναι από άτομο που μου την έδωσε στο φβ και το πήρε από το Press Gallery του Golden Hall... :)

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ο Χριστός!!! :trixes:

 

Τί έχει σειρά στα ημερολόγιο;

Μετά από αυτήν είναι Η επιστροφή στη Μονοτονία :P ......

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Η φωτο είναι από άτομο που μου την έδωσε στο φβ και το πήρε από το Press Gallery του Golden Hall... :)

Στο press του Athens Metro Mall που κοίταξα πριν καμιά ώρα δεν το 'χε.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Στο press του Athens Metro Mall που κοίταξα πριν καμιά ώρα δεν το 'χε.

Τι να σου πω... Εμένα από εκεί μου είπε ότι το πήρε... Μου έστειλε διάφορες φώτο για το τεύχος. :) Άμα δεν το βρίσκεις περίμενε καλύτερα μέχρι τη Δευτέρα που θα είναι και στα περίπτερα... 

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11286
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3291 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Καλά αφού το συνεχίζουν έτσι δε θα το πάρω. 100% θα το πάνε τουλάχιστον μέχρι το τέλος του χρόνου έτσι και ας ελπίσουμε να μην αποφασίσουν να το συνεχίσουν και για 2η χρονιά, αν και πολύ φοβάμαι ότι αυτό θα κάνουν... Και το πιο εκνευριστικό είναι ότι είναι μακράν χειρότερη η επιμέλεια της ιστορίας (πχ ο χρωματισμός) απότι του Τερζό. 

 

 

Άσχετο: Διάβασα το τελευταίο Μίκυ Μάους και το βρήκα πολύ ευχάριστο με τη μεγάλη ιστορία του Τζούνιορ! Το σχέδιο λίγο μας τα χάλασε αλλά και πάλι ήταν πολύ συμπαθητική και χαλαρωτική. Επίσης δίνονται και πολλές πληροφορίες για το σύμπαν του Παπιοχωριού... Η οικογένεια της δεσποινίδος Καλλιγραφίας, η μητέρα του διευθυντή του σχολείου του Τζούνιορ, το όνομα του διευθυντή του σχολείου του Τζούνιορ κτλπ. Αύριο θα τα προσθέσω στην παρουσίαση λογικά.

Επεξεργασία από petross21
  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8970
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3480 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Το σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το σταματήσω. :)

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6106
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3198 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Τρώγεστε να μάθετε πόσες ιστορίες θα έχει το ΚΟΜΙΞ #20; :thinking:  Σας έχω την απάντηση!!!  :lol:  Χθες είδα πάλι ένα από εκείνα τα όνειρα με το ΚΟΜΙΞ που βγαίνουν 100% αληθινά ( :magic: ) και είδα ότι θα έχει γύρω στις 7-10 ιστορίες... :crying:

Θα επιστρατεύσω όλη μου την μαντική μαεστρία  :damn: ... Περίμενε...  :damn:  Το'χω... :damn:  Προβλέπω ότι θα έχει το ''Τελευταίο Έλκηθρο για το Ντώσον''   :magic:

 

Υ.Γ: Είμαι σίγουρος 1000%  :antekale:

Εντάξει τώρα, τι άλλο θα προβλέψω ο άνθρωπος;  :P  :lol:  :lol:  Και στα δύο μέσα! Δυστυχώς με προλάβατε στην πρόβλεψη για το επόμενο τεύχος! :P

Τέλος πάντων, ας τα πάρω με τη σειρά: 

  • Παρατήρησα ότι το ΚΟΜΙΞ #20 που βγαίνει τη Δευτέρα στα περίπτερα έχει ελαφρώς παραλλαγμένο design στο εξώφυλλο σε σχέση αυτό στη διαφήμιση...
  • Το ξέρω ότι αδημονείτε για ποιοτικές ιστορίες, όπως Φαντομία, Κάστυ, Μοττούρα και αναρωτιέστε πότε και αν θα βγουν -το ίδιο κι εγώ- όμως δεν το βρίσκω ορθό να αντιμετωπίζετε με καχυποψία και προκατάληψη ένα τεύχος που δεν έχει ήδη βγει... Κώστα, δεν συμφωνώ στο να χαρακτηρίζεις ''σαβούρες'' ιστορίες που δεν έχεις ακόμη διαβάσει. Αυτό από μόνο του είναι ανώφελο! Για παράδειγμα, προφανώς θα είδες ότι αυτό το τεύχος, με εξαίρεση τις ιστορίες των Χέυμανς και Πεϊνάδο, οι οποίες παραδόξως μπορεί να αποδειχτούν καλές, έχει ιστορίες καλών δημιουργών: Βίκαρ, Φεριόλι, Ντάαν Γίππες, Λάστιγκ. Κατανοώ την αγανάκτησή σας. Κι εγώ αγανακτώ ώρες ώρες με το ΚΟΜΙΞ και ελπίζω να βελτιωθεί σε ορισμένους τομείς, ωστόσο η αρνητική κριτική για κάτι που δεν έχεις ακόμα διαβάσει είναι ανούσια... Αν κρατήσετε αυτή την αντιμετώπιση καθ΄όλη τη διάρκεια του έτους -γιατί οι αναδημοσιεύσεις δεν νομίζω να σταματήσουν μέχρι το Δεκέμβριο του '16- τότε η κριτική σας θα καταντήσει μονότονη και διόλου αντικειμενική... :)
  • Συμφωνώ μαζί σου Πέτρο για την λανθασμένη διαχείριση των ιστοριών του Ρόσα. Κι εγώ περίμενα πολλά περισσότερα! :thinking:  
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3992
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5020 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Το χώμιξ αυτή τη στιγμή δεν αξίζει ούτε για αυτούς που δεν έχουν τις ιστορίες του Ρόσα. 3.50ευρώx12 τεύχη=42 ευρώ για έναν χρόνο ενώ 2 τόμοι της Βιβλιοθήκης ΚΟΜΙΞ κάνουν 34, έχεις περισσότερες ιστορίες Ρόσα να διαβάσεις, καλύτερη εκτύπωση και καλύτερο χαρτί. Τι να πω...

Εγώ πάντως όσο έχει Ρόσα+ τπτ άλλο αξιοπρεπές (για μένα προσωπικά πάντα) δε πρόκετε να το αγοράσω. Δεν θα κάνω ότι έκανα με τον Τερζό για να μη χαλάσω τη συλλογή μου.

 

Όσο για τους "αξιοπρεπής" σχεδιαστές του τεύχους 20... την Ούνα την έχω διαβάσει όλη στο ΚΟΜΙΞ του Τερζό. Και τότε ήμουν τσιπιρίκη. Και δεν έμπαινα εδώ για να επιρεαστώ. Και δεν μου άρεσε. Καθόλου όμως. Ούτως ή άλλως ο Βίκαρ είναι γνωστός σαβουρατζής-εύκολη λύση για γέμισμα.

Ο Σήζαρ Φεριόλι τα ίδια.

Στην ιστορία του Ντααν Γιππες παρατήρησα ότι έχει πολύ άσχημο σχέδιο, σαν καλικατζούρα μου φάνηκε. 

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

  •  Κώστα, δεν συμφωνώ στο να χαρακτηρίζεις ''σαβούρες'' ιστορίες που δεν έχεις ακόμη διαβάσει. Αυτό από μόνο του είναι ανώφελο! Για παράδειγμα, προφανώς θα είδες ότι αυτό το τεύχος, με εξαίρεση τις ιστορίες των Χέυμανς και Πεϊνάδο, οι οποίες παραδόξως μπορεί να αποδειχτούν καλές, έχει ιστορίες καλών δημιουργών: Βίκαρ, Φεριόλι, Ντάαν Γίππες, Λάστιγκ. Κατανοώ την αγανάκτησή σας. Κι εγώ αγανακτώ ώρες ώρες με το ΚΟΜΙΞ και ελπίζω να βελτιωθεί σε ορισμένους τομείς, ωστόσο η αρνητική κριτική για κάτι που δεν έχεις ακόμα διαβάσει είναι ανούσια... Αν κρατήσετε αυτή την αντιμετώπιση καθ΄όλη τη διάρκεια του έτους -γιατί οι αναδημοσιεύσεις δεν νομίζω να σταματήσουν μέχρι το Δεκέμβριο του '16- τότε η κριτική σας θα καταντήσει μονότονη και διόλου αντικειμενική... :)

 

Ναι Χάρη έχεις δίκιο ήμουν κάπως απότομος.... Ήταν κυρίως από αγανάκτηση αλλά πλέον τα τελευταία χρόνια μπαίνω στο Inducks και μπορώ λίγο ή πολύ να καταλάβω πότε μια ιστορία είναι καλή ή όχι... Εννοείται δεν πέφτω πάντα μέσα αλλά συνήθως βγαίνει η αρχική μου εντύπωση. Μπορεί στο ΚΟΜΙΞ 20 κάποια 10σέλιδη να ξεχωρίσει αλλά το βρίσκω αρκετά δύσκολο να γίνει αυτό. Όσο για την Ούνα θα συμφωνήσω με τον DigiSoul... Το είπα και άλλωστε ότι δεν μου έλειψε κιόλας. Ακόμα έχουν 5 δεκασέλιδες που ακόμα και στο φβ ο κόσμος έχει αρχίσει να λέει ότι το παράκαναν και ότι κουράζουν... Πιο πολύ βέβαια με εκνευρίζει το γεγονός ότι πέρα από την ιστορία του Ρόσα που την έχω χιλιοδιαβάσει ως παλιός αναγνώστης μου μένουν 5 δεκασέλιδες... Καμία πολυσέλιδη. Είναι να μην σε κουράσει το τεύχος μετά; Δηλαδή στο ΚΟΜΙΞ 19 πέρα από την ανατύπωση καμία ιστορία δεν άξιζε... Ακόμα και στο ΚΟΜΙΞ 20 που μου φαίνεται ενδιαφέρουσα η ιστορία του Γίππες (έχει όμως τα θέματα τις στο σχέδιο στην πρώτη σελίδα...) ή και του Σηζάρ και πάλι το τεύχος πιστεύω ότι δεν θα αξίζει για κάποιον παλιό αναγνώστη. Ελπίζω να διαψευθώ αλλά δεν το βλέπω... Πάντως θα προσπαθήσω όσο μπορώ να το πάω πιο αντικειμενικά... :)

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6106
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3198 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Πιο πολύ βέβαια με εκνευρίζει το γεγονός ότι πέρα από την ιστορία του Ρόσα που την έχω χιλιοδιαβάσει ως παλιός αναγνώστης μου μένουν 5 δεκασέλιδες... Καμία πολυσέλιδη. Είναι να μην σε κουράσει το τεύχος μετά; Δηλαδή στο ΚΟΜΙΞ 19 πέρα από την ανατύπωση καμία ιστορία δεν άξιζε... Ακόμα και στο ΚΟΜΙΞ 20 που μου φαίνεται ενδιαφέρουσα η ιστορία του Γίππες (έχει όμως τα θέματα τις στο σχέδιο στην πρώτη σελίδα...) ή και του Σηζάρ και πάλι το τεύχος πιστεύω ότι δεν θα αξίζει για κάποιον παλιό αναγνώστη.

Κι εγώ δεν μπορείς να φανταστείς πόσο θέλω να ανοίξω μια φορά ένα τέυχος και αντί για ονόματα όπως Μπας Χέυμανς και Φρανσίσκο Ροντρίγκεζ Πεϊνάδο να δω Κάστυ, Πάολο Μοττούρα, Φάμπιο Τσελόνι, Ενρίκο Φατσίνι, Τίτο Φαράτσι... Δυστυχώς όμως, κάτι τέτοιο δεν γίνεται προς το παρόν, επομένως η καλύτερη λύση είναι η αντικειμενική κριτική σε αυτές τις δεκασέλιδες!  :)

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κι εγώ δεν μπορείς να φανταστείς πόσο θέλω να ανοίξω μια φορά ένα τέυχος και αντί για ονόματα όπως Μπας Χέυμανς και Φρανσίσκο Ροντρίγκεζ Πεϊνάδο να δω Κάστυ, Πάολο Μοττούρα, Φάμπιο Τσελόνι, Ενρίκο Φατσίνι, Τίτο Φαράτσι... Δυστυχώς όμως, κάτι τέτοιο δεν γίνεται προς το παρόν, επομένως η καλύτερη λύση είναι η αντικειμενική κριτική σε αυτές τις δεκασέλιδες!  :)

Βασικά γίνεται πολύ εύκολα :) Αντί για 2 ή 3 10σέλιδες μπορούσαν να βάλουν κάποια άλλη πολυσέλιδη ιστορία... Ή Μοτούρα ή Κάστυ ή του Φαντομία ή κάποια άλλη. Δεν είναι ανέφικτο. Και να κρατήσουν τις δεκασέλιδες που θα έβαζαν για άλλα τεύχη. Αντί για αυτό όμως και βάζουν τον Ρόσα ως εξώφυλλο στο περιοδικό αλλά και οι άλλες ιστορίες ως συνοδευτικές δεν συγκρίνονται καν και είναι και 3ης διαλογής. Εάν έκαναν αυτό που είπα αρχικά θα ικανοποιούσαν και τις 2 μεριές αλλά δεν το κάνουν. Δεν είναι τι δεν μπορούν είναι τι δεν θέλουν... Εδώ σε ένα ημειλ απάντησαν ότι οι ιστορίες με τον Φαντομία δεν χωράνε στο περιοδικό... Θα μας τρελάνουν; Ενώ οι 5-6 δεκασέλιδες που βάζουν χωράνε; Και δεν συγκρίνονται καν. Δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό τους. 

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αφου τους στελνουν μέιλ με δεκαδες υπογραφες που λεει οτι ο Καστυ ειναι για Μικυ Μαους και ο Φαντομιας για Αλμανακο, τοτε καλα κανουν και βαζουν Γιππες και Χέυμανς :)

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6106
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3198 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

ο Φαντομιας για Αλμανακο

OK, έστω ότι είναι για Αλμανάκο. Γιατί δεν αρχίζουν τη σειρά;!  :wall:

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30290
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  1113
  • Reputation:   6473
  • Achievement Points:  1116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3527 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Το σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το σταματήσω. :)

Εγώ σταμάτησα που σταμάτησα τα υπόλοιπα, αν συνεχίσουν έτσι, πάει και το "Χώμιξ" :P

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

OK, έστω ότι είναι για Αλμανάκο. Γιατί δεν αρχίζουν τη σειρά;!  :wall:

Να φανταστείς έχουν και ήδη μια ιστορία μεταφρασμένη από τον Τερζόπουλο....Αυτή που πήγε; :P

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Να φανταστείς έχουν και ήδη μια ιστορία μεταφρασμένη από τον Τερζόπουλο....Αυτή που πήγε; :P

 

Στο ντουλαπι που παει το καλο γαλα της στανης(Φαντομιας, Ρεπορτερ Γκουφυ, Πρακτορας Ντακ, Ιστοριες της πλωρης κλπ + οι ιστοριες που θα εμπαιναν στο Κομιξ αν δεν ειχε παρει τη θεση τους ο Ροσα δηλ. Δρ. Τζεκυλ και κυριος Χάιντ, Αυτοκρατορια του Παγου κλπ).

Επεξεργασία από Rorschach
  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Δεν ξέρω αν είμαι εγώ ο "τυχερός" ή αν έχει τύχει και σε κάποιον/ους από σας. Πέρα από τα κακοποιημένα και εξώφυλλα αρκετών τευχών διάφορων περιοδικών της Καθημερινής, δύο από τα τελευταία που αγόρασα πρόσφατα, έχουν το καθένα από ένα φύλλο με σκίσιμο.

 

Συγκεκριμένα, στο φύλλο με τις σελ. 115/116 του Super Μίκυ #11, στο επάνω μέρος και σε απόσταση τριών εκατοστών περίπου από το δέσιμο, υπάρχει ένα σκίσιμο 5-6 εκατοστών. Δυστυχώς το κατάστημα από το οποίο αγοράζω τα τεύχη μου δεν είχε δεύτερο αντίτυπο κι έτσι αναγκάστηκα να το κολλήσω με σελοτέιπ.

 

Επίσης, στο προχθεσινό Φάντομ Ντακ #36, στο φύλλο με τις σελ. 51/52, στο ίδιο  περίπου σημείο με το Super Μίκυ, υπάρχει ένα σκίσιμο του ίδιου μήκους. Ευτυχώς ο προμηθευτής μου έχει ένα ακόμη αντίτυπο. Του ζήτησα λοιπόν να μου το κρατήσει και θα περάσω κάποια στιγμή να μου το αλλάξει, αν φυσικά, είναι καλύτερο.

 

Τί να πω! Απαράδεκτα πράγματα!

 

Υ.Γ. Τα δύο τελευταία Μίκυ Μάους είναι εντάξει. Θαύμα!

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10026
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  422
  • Reputation:   2836
  • Achievement Points:  422
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5425 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Στο press του Athens Metro Mall που κοίταξα πριν καμιά ώρα δεν το 'χε.

Εμείς το καινούριο ΚΟΜΙΞ το πήραμε χθες από το περίπτερο :)

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30580
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1828
  • Reputation:   13127
  • Achievement Points:  1938
  • Days Won:  7
  • With Us For:  3406 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Μήπως έχει κάποιος αυτή την αφίσα να την παρουσιάσει στο φόρουμ? Έκανα μια σύντομη έρευνα και νομίζω ότι δεν έχει παρουσιαστεί ακόμα.

 

post-30580-0-19475300-1456685132_thumb.jpg

 

Υγ.: Ελπίζω να έχει πράγματι κυκλοφορήσει (ποτέ δεν ξέρεις). Η διαφήμιση είναι από το Αλμανάκο #148 του 2003.

 

Υγ.2: Κάτι τέτοια τα έχανα πάντα διότι συνήθως δεν μας τα διαθέτουν εδώ στην Κύπρο - όπως άλλωστε έχει γίνει και με το 2ο ημερολόγιο του Ρόσα της Καθημερινής (το 1ο το έχουν φέρει).

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1596
  • Content Count:  5019
  • Reputation:   34448
  • Achievement Points:  5027
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6159 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δεν ξέρω αν είμαι εγώ ο "τυχερός" ή αν έχει τύχει και σε κάποιον/ους από σας. Πέρα από τα κακοποιημένα και εξώφυλλα αρκετών τευχών διάφορων περιοδικών της Καθημερινής, δύο από τα τελευταία που αγόρασα πρόσφατα, έχουν το καθένα από ένα φύλλο με σκίσιμο.

 

Συγκεκριμένα, στο φύλλο με τις σελ. 115/116 του Super Μίκυ #11, στο επάνω μέρος και σε απόσταση τριών εκατοστών περίπου από το δέσιμο, υπάρχει ένα σκίσιμο 5-6 εκατοστών. Δυστυχώς το κατάστημα από το οποίο αγοράζω τα τεύχη μου δεν είχε δεύτερο αντίτυπο κι έτσι αναγκάστηκα να το κολλήσω με σελοτέιπ.

 

Επίσης, στο προχθεσινό Φάντομ Ντακ #36, στο φύλλο με τις σελ. 51/52, στο ίδιο  περίπου σημείο με το Super Μίκυ, υπάρχει ένα σκίσιμο του ίδιου μήκους. Ευτυχώς ο προμηθευτής μου έχει ένα ακόμη αντίτυπο. Του ζήτησα λοιπόν να μου το κρατήσει και θα περάσω κάποια στιγμή να μου το αλλάξει, αν φυσικά, είναι καλύτερο.

 

Τί να πω! Απαράδεκτα πράγματα!

 

Υ.Γ. Τα δύο τελευταία Μίκυ Μάους είναι εντάξει. Θαύμα!

 

Τα Φάντομ Ντακ πάντως που τσέκαρα στο μαγαζί που ψωνίζω στην Πάτρα είχαν όλα σκίσιμο σ' εκείνες τις σελίδες, οπότε σίγουρα είναι σφάλμα απ' το τυπογραφείο...

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Επικοινώνησα μέσω mail αφενός για να τους συγχαρώ για την επαναδημοσίευση του Ρόσα (ναι, υπάρχουμε κι εμείς που δεν το θεωρούμε "χώμιξ"!!) και αφετέρου για να προτείνω την καθιέρωση δύο πολυσέλιδων, μιας σ' επανεκτύπωση και μιας πρωτότυπης. Δυστυχώς ως προς το δεύτερο σκέλος τήρησαν σιγή ιχθύος στην απάντησή τους, κοινώς το έκαναν γαργάρα... Ρώτησα, επίσης, αν είναι στα σχέδια τους η επανακυκλοφορία των Μεγάλων Σήριαλ και ιδιαίτερα κάποιου νέου τόμου του Πράκτορα Ντακ (μεγάλη αγάπη!!), αλλά μου έγραψαν ότι για τις έκτακτες εκδόσεις δεν μπορούν να πουν ακόμα κάτι.

Επεξεργασία από BATNICK
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30147
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  572
  • Reputation:   3582
  • Achievement Points:  582
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3585 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Και ως προς το πρωτο σκελος τι ειπαν( για τη δημοσιευση Ροσα δηλαδή); Ότι είναι στα υπόψιν τους να παρουσιασουν το συνολικό του έργο μέσα από το Κόμιξ μέχρι το 2024 ή ότι τον δοκιμάζουν για το 16 ή τίποτα από όλα αυτά και είπαν απλώς ναι είναι υπέροχος καλλιτέχνης και θέλουμε να τον (ξανα)γνωρισει το ελληνικό κοινό.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Το μόνο που είπαν είναι ότι σκέφτηκαν πως αξίζει να τον ξαναγνωρίσουμε οι παλιότεροι που δεν έχουμε πια την ευκαιρία να διαβάσουμε τις ιστορίες του από παλιά τεύχη κλπ. και κατά βάση ότι "η δημοσίευσή τους θα βοηθήσει, ειδικά τα νέα παιδιά, να αγαπήσουν τα κόμικς του Ντίσνεϋ". Αν σκοπεύουν να δημοσιεύσουν τ' άπαντα ή θα αφορά μια τακτική μόνο για το '16 δεν είπαν κάτι. Btw, στο Μίκυ της 11ης Μάρτη θα δημοσιευτεί η ιστορία "Το Μυστικό του Φαντομία" ή  "Paperinik e il segreto di Fantomius"!! Το δε εξώφυλλο κοσμεί ο Μίκυ Μάους στο ρόλο του Φάντομ.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.