Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κουβεντούλα για τα Disney που κυκλοφορούν


Dark Chris

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  25770
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  25
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  25
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4251 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Νομίζω ότι κάτι δεν πάει καλά με τον τόμο μου... και είμαι πολύ απογοητευμένος :(

Το πρωί πήγα να πάρω την εφημερίδα αλλά δεν υπήρχε καμία διαθέσιμη. Έστειλα πριν καμιά ώρα έναν φίλο μου να την αγοράσει για μένα, γιατί βρίσκομαι στη δουλειά και δεν μπορούσα να φύγω, και φοβήθηκα ότι θα έχανα τον τόμο. Τελικά μου αγόρασε την Β' έκδοση της εφημερίδας, αλλά το εξώφυλλο είναι διαφορετικό... να φταίει ότι είναι η Β' έκδοση, ή στα νησιά όπως στη Σαντορίνη που βρίσκομαι είναι άλλη η εκτύπωση; :wall:

 

attachicon.gif11418384_860278220720147_926323892_f.jpg

εμενα μου αρεσει πιο πολυ αυτο το εξωφυλλο...ελπιζω να βρω τετοιον την αλλη Κυριακη :PPP:

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   26482
  • Achievement Points:  4708
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Πήρα κι εγώ τόμο της Καθημερινής για πρώτη φορά (αφού είχα τους 16 προηγούμενους από τον Τερζόπουλο).

Αισθητή η διαφορά στην ποιότητα παίδες.....

 

Δεν παραπονιέμαι όμως, χαίρομαι που βλέπουμε τη συνέχεια της σειράς και φυσικά σε αυτή την τιμή είναι must αγορά! :)

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2405
  • Reputation:   25559
  • Achievement Points:  2443
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5461 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Το πήρατε χαμπάρι οτι το εξώφυλλο του τελευταίου Μίκυ Μάους ήταν μάτ;;; :valt: (αλήθεια)...

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35882
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5283 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

΄Οχι, τώρα το είδα. Αν δεν το "χαϊδέψεις" όμως, δεν βλέπεις τη διαφορά γιατί τα χρώματα είναι ζωηρά.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30723
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  81
  • Reputation:   811
  • Achievement Points:  81
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3365 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μόλις τελείωσα τον 17ο τόμο. Πολύ ωραία έκδοση ειδικά για τα 4 ευρώ που κόστιζε, δεν με ενόχλησε καν η διαφήμιση (που λεφτά για τα 19 ευρώ που έκαναν κάποτε οι τόμοι). Οι ιστορίες πολύ ωραίες με αγαπημένη μου την "Στα ίχνη του Χρυσοθήρα".

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  546
  • Reputation:   3206
  • Achievement Points:  554
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

 αμέσως είδα ότι το τελευταίο μμ δεν ήταν γυαλιστερό, αλλά μου είχε ξανατύχει στην πρώτη δεκάδα..τότε είχαν αναφέρει τα παιδιά εδώ ότι των υπολοίπων ήταν κανονικό, οπότε υπέθεσα ότι και τώρα έτυχε το δικό μου..

 

σχετικά με τον τόμο του Μπαρκς έχω διαβάσει το μισό ως τώρα.. πολύ καλή η κεντρική ιστορία, η οποία στάθηκε αφορμή για να ανατρέξω στα ΚΟΜΙΞ μου και να ξαναδιαβάσω τον Ιπτάμενο Σκωτσέζο του Σκάρπα...εντελώς διαφορετικές μεταξύ τους ιστορίες αν και έχουν την ίδια πηγή έμπνευσης και μόλις 1 χρόνο διαφορά μεταξύ τους. Πολύ όμορφες και οι δύο ιστορίες

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Προσέξατε την αλλαγή του μικρού εικονιδίου της φάτσας του Ντόναλντ στη ράχη; Τώρα είναι μια ολόσωμη πτώση του, παρμένη από το εξώφυλλο.

Πως προτείνετε να το αντιμετωπίσουμε; Δε θέλω να κάνω δημοσκόπηση αλλά ας τους το επισημάνουμε. Δεν είναι τόσο χτυπητό όσο η Ανίτα Φάν βέβαια.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  92
  • Reputation:   485
  • Achievement Points:  92
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3588 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Γιατι κανει τοση εντυπωση,η διαφορα ποιοτητας στις 2 εκδοσεις;Γιαυτο και πληρωνεις 4 ευρω μαζι με την εφημεριδα.Μια που το λεμε,παρατηρω μια αποστροφη και ειρωνιικο υφος καποιων προς τις εφημεριδες γενικοτερα και διαβαζω σχολια τυπου,''η εφημεριδα πετιεται κατευθειαν στα σκουπιδια''.Αποψη τους αλλα ειρωνια δε χρειαζεται,υπαρχουν και πολλοι οπως εγω που διαβαζουν εφημεριδες.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  396
  • Content Count:  4307
  • Reputation:   34131
  • Achievement Points:  4431
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4314 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Εννοείτε ότι για 4€ είναι πάρα πολύ καλή έκδοση. Την διάβασα και την απόλαυσα. Ακριβώς ίδιο περιέχομενο με τους υπόλοιπους τόμους. Στην αρχή μου άρεσε το λευκό χρώμα αλλά μόλις τον έβαλα δίπλα στους υπόλοιπους... Ωραία προσθήκη των ρήσεων του Μπαρκς στο τέλος. Ένα δικό μου παράπονο είναι ότι θα ήθελα οι ιστορίες να παρουσιάζονται με χρονολογική σειρά και μέσα στους τόμους. 

Ότι είπε ο Γιώργος πιο πάνω... ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ!!! Σίγουρα και εμένα με χάλασε το Amita Fun λογότυπο (άσε που δεν είχε ούτε Amita. :moutra:). Αλλά με τέτοια τιμή και με περιεχόμενο λέω και ευχαριστώ με υπόκλιση!!!

Σκύλε του forum τι έκανες στον Μασκοφόρο εκδικητή και ανέβασες εσύ το εξώφυλλο??? :lol:

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5720 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Τι  διαδώστε το ρε, εδώ πήγα στις 10 η ώρα και στο τσακ πρόλαβα το τελευταίο αντίτυπο! Είχε μείνει άφωνος και ο περιπτεράς.

 

Τι έχετε πάθει όλη με την καθημερινή σήμερα και φέρνετε γύρα όλα τα περίπτερα για να την βρείτε; Αυτό με ρώτησε!

 

Οπότε σσσσσσσςςςςς. Μην λέτε τίποτα σε κανέναν. 

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12980
  • Reputation:   95033
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Κι εγώ θα συμφωνήσω μαζί σας παιδιά...!

Η έκδοση κυμαίνεται στα επίπεδα των προηγούμενων τευχών τής σειράς της Καθημερινής...!Η τιμή είναι αστείο και να την συζητάμε,αν και περίμενα να ήταν πιο ακριβή,μιας και οι τόμοι αυτοί δεν έχουν κυκλοφορήσει στην Ελλάδα παλαιότερα...!

 

Όσον αφορά κάποια μικρά σφάλματα,όπως η ράχη ή το λογότυπο τής αμίτας,πιστεύω ότι είναι αμελητέα μπροστά στην συνέχιση,επιτέλους,μίας σειράς που προσωπικά δεν περίμενα να συνεχιστεί...!Εννοείται ότι με πειράζουν,όπως φαντάζομαι θα πειράζουν όλους τους συλλέκτες Disney,αλλά έτσι είναι η ζωή...!

 

Στο θέμα του χρώματος κι εγώ έχω τις ενστάσεις μου...!Καλό το λευκό αλλά δεν θα το ήθελα σε όλους τους τόμους από εδώ και πέρα...!Καλύτερα να κρατούσαν την χρωματολογία των αντίστοιχων Ιταλικών ή να έβαζαν εξαρχής ένα πιο σκούρο χρώμα από τον πρώτο τόμο...!Τώρα θα δείχνει πολύ παράτερο...!

 

Όπως και να έχει η Βιβλιοθήκη Disney είναι ξανά μαζί μας και θα ομορφαίνει περισσότερο τα Σαββατοκύριακά μας...! :yahoo:

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25799
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  769
  • Reputation:   6225
  • Achievement Points:  785
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4247 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Βρε αμάν αυτή η Amita, δηλητήριο είναι;Να δω τι θα λέγατε αν έδινε και καμία δώρο η Καθημερινή!Πάντως συμφωνώ σ΄όλα με τον Phantom Duck ακόμα και στο θέμα της ράχης όπου έχω κι εγώ κόλλημα!Όσο για το θέμα της διάδοσης αγοράζω δύο για να κάνω την μία δώρο!

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28486
  • Reputation:   190225
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6368 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Μια από τις καλύτερες διαολεμένες σειρές κόμικ που υπάρχουν στην Ελλάδα, σε σκληρόδετη έκδοση, σε τζάμπα τιμή, που έχει γίνει ανάρπαστη και λίγο να καθυστερήσεις τρέχεις από περίπτερο σε περίπτερο για να την βρεις, με ιστορίες που έχουν να δημοσιευθούν 30 και 40 χρόνια, και το θέμα συζήτησης είναι το άμα το χρώμα της έκδοσης πάει με το ταγέρ ή το άμα έχει διαφήμιση στο οπισθόφυλλο.

 

νταξ.

 

αυτά

 

:cheers5:

  • Like 21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3585 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 αμέσως είδα ότι το τελευταίο μμ δεν ήταν γυαλιστερό, αλλά μου είχε ξανατύχει στην πρώτη δεκάδα..τότε είχαν αναφέρει τα παιδιά εδώ ότι των υπολοίπων ήταν κανονικό, οπότε υπέθεσα ότι και τώρα έτυχε το δικό μου..

 

σχετικά με τον τόμο του Μπαρκς έχω διαβάσει το μισό ως τώρα.. πολύ καλή η κεντρική ιστορία, η οποία στάθηκε αφορμή για να ανατρέξω στα ΚΟΜΙΞ μου και να ξαναδιαβάσω τον Ιπτάμενο Σκωτσέζο του Σκάρπα...εντελώς διαφορετικές μεταξύ τους ιστορίες αν και έχουν την ίδια πηγή έμπνευσης και μόλις 1 χρόνο διαφορά μεταξύ τους. Πολύ όμορφες και οι δύο ιστορίες

 

Ειναι και οι 2 καλες αλλα αν του Σκαρπα ειναι 10άρι, συγκριτικα του Μπαρκς δεν μπορει να παρει πανω απο 7.

 

 

Οσο για τον τομο, τον επιασα σημερα στα χερια μου, ειναι αψογος, μια χαρα ολα, εξωφυλλο, χαρτι, χρωματα κλπ τα πάντα. 

Επεξεργασία από Rorschach
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6400
  • Reputation:   63302
  • Achievement Points:  6464
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4376 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Q

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3507 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

 

Συγγνώμη δεν το κατάλαβα.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6400
  • Reputation:   63302
  • Achievement Points:  6464
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4376 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ούτε κι εγώ εδώ που τα λέμε.

 

Έφαγε κάποιο κόλλημα ο υπολογιστής και έγινε αυτό το πράγμα,

 

Σύντομα θα διαγραφρούν.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85719
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4209 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Φώτη τα διέγραψα εγώ ,εκτός του πρώτου Q που σκέφτηκα οτι μπορεί να θέλει κατι να πει ........Π.χ  Oh Suzy Q   ή  Q for Quackmore  :xm:

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

θα ηθελα ετσι για τη φαση, οταν ολοκληρωθει η σειρα με ασπρους τομους να ξανατυπωσουν τους πρωτους με ασπρο εξωφυλλο κ να τους βγαλουν μονο στα βιβλιοπωλεια με κανα 10ε τον ενα να δω τι θα κανετε χαχαχα

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28486
  • Reputation:   190225
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6368 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Κάποιοι τελείως κολλημένοι ίσως να ασχοληθούν. 

 

Το σκεφτόμουν χτες το βράδυ. Η "Μεγάλη Βιβλιοθήκη" είναι το "Κόμιξ" των καιρών μας :) Η επιτυχία της (όπως φτάνει στα αυτιά μου από συζητήσεις με φίλους που ΔΕΝ διαβάζουν κόμικς (όχι όπως εμείς εδώ :) )) είναι απίστευτη. Και διόλου τυχαία.......... Μας άρεσε το Κόμιξ γιατί είχε Carl Barks και ο τυπάς έγραφε συστηματικά εξαιρετικές ιστορίες. Και όπως μάθαμε 5 πράγματα όσοι διαβάζαμε Disney τέλη δεκαετίας 80-αρχές 90 (οπότε ζήσαμε τη χρυσή εποχή του Κόμιξ) κάπως έτσι μαθαίνουν 5 πράγματα κάποιοι άλλοι τώρα :)

 

Δεν έχω ακούσει κανέναν από τους εξωφορουμικούς μου φίλους να δίνουν μια τσακιστή δεκάρα για τα σκληρόδετα Αστερίξ και ΛΛ πάντως! :)

 

:cheers5:

 

edit Ο Carl Barks είναι οι Beatles των Disney :)

  • Like 25
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3507 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

θα ηθελα ετσι για τη φαση, οταν ολοκληρωθει η σειρα με ασπρους τομους να ξανατυπωσουν τους πρωτους με ασπρο εξωφυλλο κ να τους βγαλουν μονο στα βιβλιοπωλεια με κανα 10ε τον ενα να δω τι θα κανετε χαχαχα

Εγώ θα τους αγόραζα! :idea:
  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2405
  • Reputation:   25559
  • Achievement Points:  2443
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5461 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Πολύ σωστή η τοποθέτηση του germanicus! :best:

 

Το μόνο που μου κάνει εντύπωση, είναι αυτό που λες οτι δε δίνουν δεκάρα για Asterix και Λούκυ Λούκ, αφού όταν αναφέρεις τη λέξη "κόμικς" σε κάποιον που δεν ασχολείται, θα σου πει κυρίως για Asterix και Λούκυ Λουκ...

 

Βασικά κι εγώ δε δίνω δεκάρα γι'αυτά, αφού μαζέυω μόνο Ψαρόπουλου και τα πρώτα της Μαμμούθ...

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28486
  • Reputation:   190225
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6368 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Συμφωνώ. Ακούγεται παράλογο. Πλην όμως το βιώνω :)

 

*ίσως* να έχουν ήδη 5-10 Αστερίξ και Λούκυ Λουκ, κρατημένα από την παιδική τους ηλικία, ενώ τα disney να μην τα είχαν αξιολογήσει το ίδιο και να τα είχαν σουτάρει... Στην τελική μόνο τα πρώτα Κόμιξ είχαν συνεπώς καλές ιστορίες. Τα Μίκυ Μάους, τα Κλασσικά κ.ο.κ. είχαν φύρδην μίγδην υλικό :) Οπότε εδώ ξαφνικά βρίσκονται μπροστά σε έναν θησαυρό του οποίου αγνοούσαν την ύπαρξη :)

 

ίσως :)

 

:cheers5:

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35882
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5283 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Συμφωνώ με τον φίλο :germ: και επαυξάνω. Είμαι δεδηλωμένος οπαδός του Μίκυ και του Gottfredson. Αγαπώ και θαυμάζω τον Rosa, τον Scarpa, τον Carpi και άλλους μεγάλους των Disney Comics.΄Ομως την παγκόσμια αποδοχή και απήχηση και την διαχρονικότητα του έργου του Barks δεν την έχει το έργο κανενός από αυτούς.

 

Δεν είναι τυχαίο ότι η Μεγάλη Βιβλιοθήκη της Καθημερινής γίνεται ανάρπαστη. Δεν είναι τυχαίο ότι τους 16 πρώτους τόμους της τους ξαναγόρασαν και πολλοί από εκείνους που έχουν την Μεγάλη Βιβλιοθήκη της Νέας Ακτίνας. Δεν είναι τυχαίο ότι εμείς οι συστηματικοί συλλέκτες που έχουμε διαβάσει και έχουμε στις συλλογές μας, διάσπαρτο σε Κόμιξ, Μεγάλο Μίκυ και Μίκυ Μάους, το 90% ή και περισσότερο των ιστοριών του Uncle Carl (ίσως το ποσοστό αυτό να είναι λίγο μικρότερο στις μονοσέλιδες και στα στριπ) σπεύδουμε να αποκτήσουμε τα "΄Απαντά" του.

 

Και είναι προς τιμήν των εκδοτών το γεγονός ότι -όπως εύστοχα παρατηρεί λίγο πιο πάνω ο Indian- διατηρούν τη χαμηλή τιμή των 4 ευρώ και στους νέους τόμους που το υλικό τους δεν το βρήκαν έτοιμο από την σειρά της Νέας Ακτίνας.

 

Γι' αυτό και αρνούμαι να υιοθετήσω τις καλοπροαίρετες μεμψιμοιρίες πολλών φίλων για την ποιότητα του χαρτιού, το χρώμα του εξωφύλλου, το μη κεντράρισμα της ράχης και το λογότυπο του χορηγού.

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3507 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Και είναι προς τιμήν των εκδοτών το γεγονός ότι -όπως εύστοχα παρατηρεί λίγο πιο πάνω ο Indian- διατηρούν τη χαμηλή τιμή των 4 ευρώ και στους νέους τόμους που το υλικό τους δεν το βρήκαν έτοιμο από την σειρά της Νέας Ακτίνας.

Ναι, αλλά μπορεί να έκαναν ξερή μετάφραση της ιταλικής έκδοσης και τίποτε άλλο. Επίσης, ας μην ξεχνάμε πως τους τόμους 17 και 18 τους είχε ετοιμάσει ο Τερζόπουλος αν είναι οι πηγές έγκυρες (δεν θυμάμαι που το είχα διαβάσει). Ουσιαστικά, εκτός από την γενική εικόνα, οι τόμοι είναι του Τερζόπουλου. Από τον τόμο 19 θα δούμε τι αξίζει η Καθημερινή σε αυτά τα ζητήματα!

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26877
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4262 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ναι, αλλά μπορεί να έκαναν ξερή μετάφραση της ιταλικής έκδοσης και τίποτε άλλο. Επίσης, ας μην ξεχνάμε πως τους τόμους 17 και 18 τους είχε ετοιμάσει ο Τερζόπουλος αν είναι οι πηγές έγκυρες (δεν θυμάμαι που το είχα διαβάσει). Ουσιαστικά, εκτός από την γενική εικόνα, οι τόμοι είναι του Τερζόπουλου. Από τον τόμο 19 θα δούμε τι αξίζει η Καθημερινή σε αυτά τα ζητήματα!

Το είχε πει ο Δημήτρης Δημακόπουλος που ήταν υπεύθυνος της μετάφρασης για τη Βιβλιοθήκη Καρλ Μπαρκς...

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3585 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ο πύραυλος στην ιστορία του Φέθρυ είναι ο ίδιος από το Ολόχρυσο Φεγγάρι, με διαφορετικό χρώμα.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3507 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

 

Στην ράχη πάνω πάνω, εκεί όπου είναι το εικονίδιο του εξωφύλλου, υπάρχει το χρώμα που φαίνεται στη διαφήμιση ή είναι κι αυτό λευκό;

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85719
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4209 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Εχει το εικονίδιο σε κίτρινο παραλληλόγραμο πλαίσιο

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3507 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Σοβαρά; :wall:

 

Μα ο 17 δεν είχε τίποτα! Το εικονίδιο ήταν σκέτο!!! :wall:

 

Θα με τρελάνουν!

 

ΥΓ. Αν πρέπει να μπει στην κουβεντούλα, πείτε το μου! :sorry: αν δεν έπρεπε να μπει εδώ!

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.