Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κουβεντούλα για τα Disney που κυκλοφορούν


Dark Chris

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  31712
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  340
  • Reputation:   1160
  • Achievement Points:  344
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2807 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Το άρθρο πάντως έχει ένα λάθος, λέει πως η ιστορία είναι εμπνευσμένη από το μυθιστόρημα "Στον δρόμο", ενώ είναι από το μυθιστόρημα "Στο δρόμο". :)

 

Ειναι της καθαρευουσας στην Καθημερινη :P

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32011
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  81
  • Reputation:   390
  • Achievement Points:  81
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2616 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Πολύ καλή τελικά η ιστορία σεναριακά & σχεδιαστικά! Μην χάσετε το τευχάκι! 

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εκπληκτική προσφορά Τερζόπουλου, όλα τα Μίκυ Μάους της Καθημερινής με 20% έκπτωση!

Μόνο 1,90 ευρώ πλέον, από 2,40 που τα είχε πριν! Τρέξτε!

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3320 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Εκπληκτική προσφορά Τερζόπουλου, όλα τα Μίκυ Μάους της Καθημερινής με 20% έκπτωση!

Μόνο 1,90 ευρώ πλέον, από 2,40 που τα είχε πριν! Τρέξτε!

:lol: Ο τύπος δεν παίζεται  :wow:

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31706
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  177
  • Reputation:   706
  • Achievement Points:  177
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2812 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  58

πραγματικά ιστοριάρες, θυμάμαι πόσο αγαπημένη μου ήταν η "όσα παίρνει ο άνεμος" https://inducks.org/story.php?c=I+TL+1396-AP και πραγματικά απορώ με τον Τερζόπουλο που δεν τις κυκλοφόρησε τα καλά τα χρόνια...

Αθάνατες αυτές οι ιστορίες του Carpi!

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  132
  • Content Count:  2616
  • Reputation:   16065
  • Achievement Points:  2666
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5343 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Λοιπόν σου μιλάω τώρα εγώ, άτομο που αγαπάει τόσο πολύ αυτό το περιοδικό έτσι ώστε να έχει και username με το ίδιο όνομα αλλά και να έχει φτιάξει wiki για αυτό :) Για να πάρω τα πράγματα από την αρχή. Προσωπικά θεωρώ το ΚΟΜΙΞ του Τερζο πολύ υποδέεστερο του ΜΜ από το 2010. Τότε ΜΜ ήταν έτη φωτο μπροστά εκτός από ορισμένες εξαιρέσεις. Το 2014 η Καθημερινή φέρνει πίσω το ΚΟΜΙΞ ανανεωμένο και ανεβαίνει πάλι στα μάτι μου αλλά αυτό κρατάει για λίγο μέχρι που το 2016 ξαναπέφτει. Οπότε λέω όχι και απλά όχι για στην αγορά του περιοδικού όταν:

  • Οι ανατυπώσεις παίζουν τον ρόλο του κράχτη και είναι συνέχεια ως κεντρικές εδώ και 19 τεύχη!
  • Η Καθημερινή μετά από ιστορίες από άτομα με ταλέντο προσπαθεί να πουλήσει τους Νόελ Βαν Χορν, Κάρι Κορχόνεν κλπ ως διάσημους και καταξιωμένους σχεδιαστές.
  • Το μισό τεύχος είναι ανατύπωση.
  • Η δουλειά που γίνεται στις ανατυπώσεις δεν πιάνει μια μπροστά στο μεράκι που είχε ο Τερζο και η ομάδα του όταν έβαζαν για πρώτη φορά αυτές τις ιστορίες με τα καλά άρθρα τους κλπ 
  • Τα άρθρα έχουν καταντήσει μόνο 2 σελίδες και αυτές για τις ανατυπώσεις μόνο. Το Μίκυ Νάους άρχισε τα άρθρα. Είχε ένα άρθρο για την κύρια ιστορία στο τεύχος 163. Ιστορία του Καβατσάνο απίστευτη. Μια σελίδα άρθρο με καλές πληροφορίες ήταν μια χαρά για να μπούμε στο κλίμα. 
  • Έχει χάσει την ταυτότητα του. Τι περιοδικό είναι πια; Πως ξεχωρίζει από τα υπόλοιπα; 
  • Στις διαφημίσεις μεγαλώνει η στάμπα του Βίου συνέχεια. Τώρα πλέον την βάζουν στην διαφήμιση του επόμενου τεύχους πάνω πάνω αριστερά κιόλας! 

Αυτά μου ήρθαν τώρα :P To ΚΟΜΙΞ σταμάτησα να το αγοράζω εδώ και πολλούς μήνες. Με στεναχωρούσε αρκετά και δεν με ευχαριστούσε.Να τη βράσω τη συλλογή είπα...  Πέρα από τις ανατυπώσεις τίποτα δεν αξίζει ιδιαίτερα. Το Μίκυ Μάους παίρνει τώρα όλες τις πολύ καλές νέες Ιταλικές ιστορίες πέρα από τις μέτριες. Αξίζει πραγματικά που πλέον δύσκολα θα χάσω τεύχος. Αύριο έχει παρωδία του Μοττούρα ενώ κάτι τέτοιο θα έπρεπε να έμπαινε αλλού :) Θα μπορούσαν για μένα να έχουν και τις ανατυπώσεις στο τέλος του τεύχους αλλά και καινούργια φρέσκια κεντρική... Αλλά... 

 

 

Καταρχας χαιρομαι που στηριζετε εκδοσεις Ντισνευ και που εχει βελτιωθει το ΜΜ. Κλασσικο περιοδικο εχει μεγαλωσει γενιες και γενιες παιδιων καθε Παρασκευη. Επισης εννοειται οτι σεβομαι τον καθε συνομιλητη μου και τις αποψεις που εχει.

 

Τωρα επι της συζητησης μας να πω φιλε ΚΟΜΙΞ οτι απο τα 7 σημεια που ανεφερες στα 3 υπαρχει η λεξη ανατυπωση και στο 1 η φραση "βιος και πολιτεια". Αρα απο οτι καταλαβαινω δεν ειναι οτι δεν αγαπατε Ντον Ροσα και οτι θεωρειτε τις ιστοριες του ΜΜ καλυτερες αλλα σαν παλιους αναγνωστες (οπως ειμαι και εγω) δεν σας αρεσει να σας σερβιρουν κατι που το εχετε ηδη ξανα αλλα θα προτιμουσατε κατι καινουριο και αυτο ειναι πλεον το μεγαλο θεμα. Αν καποιος ειναι νεος αναγνωστης και δεν εχει ξαναδιαβασει Ροσα φανταζομαι οτι το Κομιξ εξακολουθει να ειναι ποιοτικοτερη επιλογη.  Αυτο που κραταω παντως απο τα σημεια σου ειναι το 6ο αναφορικα με την ταυτοτητα του. Γιατι οντως εχει κοψει λιγο τα αρθρα , και αφου μου λετε οτι το ΜΜ τα εχει αυξησει και βαζει αναλυσεις τοτε οντως που διαφερουν και γιατι κρατανε και τα δυο??  Οπως ειπε και ο φιλος Aoshi πιο πριν ο Τερζο εβγαλε 200 τευχη αριστα και μετα μας κραταει με την συνηθεια!!

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3320 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

  Οπως ειπε και ο φιλος Aoshi πιο πριν ο Τερζο εβγαλε 200 τευχη αριστα και μετα μας κραταει με την συνηθεια!!

Συγγνώμη ρε φίλε, αλλά τί σημαίνει μας κρατάει με τη συνήθεια; Όταν εν γνώσει σου ένα περιοδικό έχει βγάλει 200 καλά τεύχη, κι εσύ συνεχίζεις για άλλα 150 τεύχη να το αγοράζεις, ενώ καταλαβαίνεις ότι η ποιότητα έχει πέσει, πέφτεις τελικά στην παγίδα του εκδότη και τον ενθαρρύνεις να συνεχίσει αυτήν την αρνητική τακτική. 

 

Τουλάχιστον παίρνε και το Μίκυ για να στηρίξεις την προσπάθειά του για βελτίωση όπως λες κι εσύ ότι γίνεται με το περιοδικό αυτό! 

 

Δηλαδή κατά τα λεγόμενά σου στηρίζεις ένα περιοδικό που έχει πάρει την κάτω βόλτα, ενώ αρνείσαι να επιβραβεύσεις με τα λεφτά σου, ένα περιοδικό που έχει κάνει άλματα ανόδου και έχει φτάσει σε ένα καλό επίπεδο;  :thinking:

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  132
  • Content Count:  2616
  • Reputation:   16065
  • Achievement Points:  2666
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5343 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Συγγνώμη ρε φίλε, αλλά τί σημαίνει μας κρατάει με τη συνήθεια; Όταν εν γνώσει σου ένα περιοδικό έχει βγάλει 200 καλά τεύχη, κι εσύ συνεχίζεις για άλλα 150 τεύχη να το αγοράζεις, ενώ καταλαβαίνεις ότι η ποιότητα έχει πέσει, πέφτεις τελικά στην παγίδα του εκδότη και τον ενθαρρύνεις να συνεχίσει αυτήν την αρνητική τακτική. 

 

Τουλάχιστον παίρνε και το Μίκυ για να στηρίξεις την προσπάθειά του για βελτίωση όπως λες κι εσύ ότι γίνεται με το περιοδικό αυτό! 

 

Δηλαδή κατά τα λεγόμενά σου στηρίζεις ένα περιοδικό που έχει πάρει την κάτω βόλτα, ενώ αρνείσαι να επιβραβεύσεις με τα λεφτά σου, ένα περιοδικό που έχει κάνει άλματα ανόδου και έχει φτάσει σε ένα καλό επίπεδο;  :thinking:

 

Εμενα εξακολουθει και μου αρεσει και ας εχω ξαναδιαβασει τις ιστοριες αυτες (ειναι σαν να μου λες να διαλεξω να δω για πολλοστη φορα Τον Νονο ή να δω για πρωτη φορα Σεφερλη).

 

Απλα ειπα οτι καταλαβαινω και σεβομαι τους αλλους που το χουν κοψει. Εσεις γιατι δεν καταλαβαινετε και δεν σεβεστε εμενα που δεν θελω να το κοψω??  :moutra2:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4264 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Καταρχας χαιρομαι που στηριζετε εκδοσεις Ντισνευ και που εχει βελτιωθει το ΜΜ. Κλασσικο περιοδικο εχει μεγαλωσει γενιες και γενιες παιδιων καθε Παρασκευη. Επισης εννοειται οτι σεβομαι τον καθε συνομιλητη μου και τις αποψεις που εχει.

 

Τωρα επι της συζητησης μας να πω φιλε ΚΟΜΙΞ οτι απο τα 7 σημεια που ανεφερες στα 3 υπαρχει η λεξη ανατυπωση και στο 1 η φραση "βιος και πολιτεια". Αρα απο οτι καταλαβαινω δεν ειναι οτι δεν αγαπατε Ντον Ροσα και οτι θεωρειτε τις ιστοριες του ΜΜ καλυτερες αλλα σαν παλιους αναγνωστες (οπως ειμαι και εγω) δεν σας αρεσει να σας σερβιρουν κατι που το εχετε ηδη ξανα αλλα θα προτιμουσατε κατι καινουριο και αυτο ειναι πλεον το μεγαλο θεμα. Αν καποιος ειναι νεος αναγνωστης και δεν εχει ξαναδιαβασει Ροσα φανταζομαι οτι το Κομιξ εξακολουθει να ειναι ποιοτικοτερη επιλογη.  Αυτο που κραταω παντως απο τα σημεια σου ειναι το 6ο αναφορικα με την ταυτοτητα του. Γιατι οντως εχει κοψει λιγο τα αρθρα , και αφου μου λετε οτι το ΜΜ τα εχει αυξησει και βαζει αναλυσεις τοτε οντως που διαφερουν και γιατι κρατανε και τα δυο??  Οπως ειπε και ο φιλος Aoshi πιο πριν ο Τερζο εβγαλε 200 τευχη αριστα και μετα μας κραταει με την συνηθεια!!

Κοίταξε να δεις. Σε αυτό που λες όντως δεν έχω πρόβλημα με τον Ρόσα και μου αρέσει όμως θα ήθελα να δύνεται η ευκαιρία και σε άλλους δημιουργούς που οι ιστορίες τους μπορεί να είναι το ίδιο καλές πχ στον Μοττούρα και τον Κάστυ. Και νέος αναγνώστης να είσαι το ΚΟΜΙΞ σε εισάγει μόνο σε 1 δημιουργό και όλοι οι υπόλοιποι είναι 4 επίπεδα πιο κάτω. Πως είναι ποιοτικότερη επιλογή όταν αξίζει μόνο ο ένας από όλους τους υπόλοιπους; Ή όταν επικεντρώνονται μόνο σε αυτόν κάθε μήνα; Το θωρείς σωστό; Υπάρχουν δημιουργοί που είναι ποιοτικοί σε πολύ καλό επίπεδο. Δεν είναι η εποχή του 1988 όπου το ΚΟΜΙΞ ξεκίνησε μόνο με τον Μπαρκς.

 

Προτιμώ λοιπόν όπως δόθηκε στον Ρόσα ευκαιρία να γίνει γνωστός στους τότε νέους αναγνώστες να δοθεί και σε νέα άτομα. Η ανατύπωση έχει πάρει τόσο μεγάλη διάσταση και για αυτό το λέω συνέχεια! Όσο για την ταυτότητα αναρωτιέμαι πολλές φορές και ειδκά τώρα που το ΜΜ βάζει για τις καλές κεντρικές άρθρο όπως είδαμε στα τελευταία 2 τεύχη σε τι όντως διαφέρει. Το ΚΟΜΙΞ έχει κόψει τα άρθρα πολύ! Μόνο 1 ή 2 μπαίνουν και πλέον η στήλη με τα γράμματα στη σύνταξη είναι 1 σελίδα και κατά 95% έχει ερωτήσεις για ιστορίες του Μίκυ Μάους. Και όχι του ΚΟΜΙΞ όπως παλιά. 

 

Και εγώ το συλλέγω χρόνια και απέκτησα τη συνήθεια αλλά υπάρχει και ένα όριο. Καλός χρυσός ο Ρόσα αλλά βάλε τον σαν δευτερεύουσα. Κιόλας δεν μπορώ να ανέχομαι να με κοροϊδεύουν λέγοντας τον Μπας Χευμανς διάσιμο και καταξιωμένο σχεδιαστή.

 

Φαντάσου πόσο ψηλά έχουν το ΚΟΜΙΞ οι της Καθημερινής που ούτε διαφήμιση για το τεύχος 37 δεν έβγαλαν στη σελίδα τους :lol: Πάντως με την ένταξη των άρθρων στο ΜΜ έχουμε πάλι να γίνεται η ναυαρχίδα των ελληνικών εκδόσεων όπως το 2010 και μετά :)

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@albertus

Τον Νονό τον έχεις στο ράφι σου, κάθε φορά που θες να τον δεις ξαναγοράζεις νέο DVD;

3,5 ευρώ το μήνα για 40 σελίδες νέων ιστοριών που ανάλογες και τριπλάσιες μπαίνουν στο Super Mίκυ.

Επεξεργασία από Rorschach
  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  132
  • Content Count:  2616
  • Reputation:   16065
  • Achievement Points:  2666
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5343 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

@ ΚΟΜΙΞ μας απογοητευει ο Αλ Αφουζ καμια φορα (ειμαι και βαζελος οποτε καταλαβαινεις) αλλα επειδη ομαδα και περιοδικο δεν αλλαζεις ΚΟΜΙΞ μεχρι να τελειωσουν τα  μνημονια!!!!  Και μετα που θα ναι καλυτερη η οικονομια θα παιρνω και τα αλλα!! χεχεχε!!

 

 

@ Roschach τα 3,5 ευρω τα δινω για τις 20 (ή οσες ειναι του Ροσα) σελιδες και οχι για τις αλλες που ειναι Filler και γενικα δεν μου αρεσουν. Αν στο ΜΜ οι ιστοριες ειναι αντιστοιχες και αναλογες με αυτες καλυτερα που δε το παιρνω.

Επισης ιστοριουλα χιουμοριστικη, οταν ειχα πρωτορθει στην Αθηνα φοιτητης και μεχρι να κανω φιλους ειχα παρηγορια το βιντεο κλαμπ. Εκει ψιλοεφαγα κολημα με το star wars episode I (δεν ειχαν βγει και τα παλια σε dvd) οποτε πρεπει να το δανειστηκα 6-7 φορες για να το δω. Τελικα καταλαβα οτι ηταν πιο συμφερον να το αγορασω οπως και εκανα τελικα!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3320 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

@ Roschach τα 3,5 ευρω τα δινω για τις 20 (ή οσες ειναι του Ροσα) σελιδες και οχι για τις αλλες που ειναι Filler και γενικα δεν μου αρεσουν. Αν στο ΜΜ οι ιστοριες ειναι αντιστοιχες και αναλογες με αυτες καλυτερα που δε το παιρνω.

Επισης ιστοριουλα χιουμοριστικη, οταν ειχα πρωτορθει στην Αθηνα φοιτητης και μεχρι να κανω φιλους ειχα παρηγορια το βιντεο κλαμπ. Εκει ψιλοεφαγα κολημα με το star wars episode I (δεν ειχαν βγει και τα παλια σε dvd) οποτε πρεπει να το δανειστηκα 6-7 φορες για να το δω. Τελικα καταλαβα οτι ηταν πιο συμφερον να το αγορασω οπως και εκανα τελικα!!

Δηλαδή 3,5 ευρώ δίνεις για 20 σελίδες που ήδη έχεις; :P Οι ιστορίες του ΜΜ είναι μακράν καλύτερες από τις συνοδευτικές του ΚΟΜΙΞ. 

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  547
  • Reputation:   3220
  • Achievement Points:  555
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3887 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Το άρθρο πάντως έχει ένα λάθος, λέει πως η ιστορία είναι εμπνευσμένη από το μυθιστόρημα "Στον δρόμο", ενώ είναι από το μυθιστόρημα "Στο δρόμο". :)

Το άρθρο πάντως έχει ένα λάθος, λέει πως η ιστορία είναι εμπνευσμένη από το μυθιστόρημα "Στον δρόμο", ενώ είναι από το μυθιστόρημα "Στο δρόμο". :)

Πάντως γραμματικά σωστό είναι "στον δρόμο" και όχι "στο δρόμο", καθώς η κατάληξη ν μπαίνει σε όλα τα αρσενικά..

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  132
  • Content Count:  2616
  • Reputation:   16065
  • Achievement Points:  2666
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5343 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Ρε θεμα που ανοιξαμε!! Μου θυμιζει στα πρωτα φοιτητικα μου χρονια παλι που καποια παιδια δεν καταλαβαιναν γιατι προτιμουσαμε μερικοι AMD αντι για intel.

 

Εχει γινει η κουβεντα παιζουμε την κολοκυθια:

 

-Παρτο ΜΜ

-Οχι

Μα παρτο ειναι ωραιο

-Οχι να παρεις εσυ Κομιξ που ειναι πιο ωραιο

-Μα ακου με το ΜΜ ειναι χρωματιστο

-Ναι αλλα το κομιξ εχει μαγιονεζα

-Ναι αλλα το ΜΜ δεν γαριαζει τα ρουχα

-Δε με νοιαζει το Κομιξ προσφερει καλυτερα επιτοκια

-Ναι αλλα αμα ψηφισεις ΜΜ θα βγουν παλι οι ιδιοι

-Οχι το Κομιξ εχει καλυτερο επιθετικο

-Μα το ΜΜ πηρε τρια οσκαρ

-κτλ κτλ κτλ

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3997
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5049 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Μου θυμίζει φαση που σε πλησιάζουν γριουλες μάρτυρες του Ιαχωβα στον ηλεκτρικο και σου λένε "θέλετε να σας μιλήσουμε για τον Χριστουλη;" και πριν προλαβεις να μιλησεις σου έχουν δώσει το περιοδικο τους. :P

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πάντως γραμματικά σωστό είναι "στον δρόμο" και όχι "στο δρόμο", καθώς η κατάληξη ν μπαίνει σε όλα τα αρσενικά..

 

Αυτός είναι σχετικά νέος κανόνας του γραπτού λόγου, αλλά όλες οι εκδόσεις του μυθιστορήματος στην Ελλάδα έχουν τίτλο "Στο δρόμο".

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@ Roschach τα 3,5 ευρω τα δινω για τις 20 (ή οσες ειναι του Ροσα) σελιδες και οχι για τις αλλες που ειναι Filler και γενικα δεν μου αρεσουν. Αν στο ΜΜ οι ιστοριες ειναι αντιστοιχες και αναλογες με αυτες καλυτερα που δε το παιρνω.

 

Μα εγώ δε σου είπα να πάρεις το Μίκυ Μάους. Ίσα ίσα, σου λέω να μην το πάρεις ποτέ, γιατί δεν πρόκειται να σου αρέσει, αφού θα το διαβάσεις με προκατάληψη :)

Επεξεργασία από Rorschach
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31712
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  340
  • Reputation:   1160
  • Achievement Points:  344
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2807 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

 

 

@ Roschach τα 3,5 ευρω τα δινω για τις 20 (ή οσες ειναι του Ροσα) σελιδες και οχι για τις αλλες που ειναι Filler και γενικα δεν μου αρεσουν. Αν στο ΜΜ οι ιστοριες ειναι αντιστοιχες και αναλογες με αυτες καλυτερα που δε το παιρνω.

 

Με εξαιρεση αυτες του Ροσα, οι υπολοιπες ειναι αρκετα κατωτερες απο εκεινες του ΜΜ.

Οποτε αν ειναι αυτο που σε κραταει πισω, τζαμπα σε απασχολει γιατι δεν ισχυει.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  132
  • Content Count:  2616
  • Reputation:   16065
  • Achievement Points:  2666
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5343 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Μα εγώ δε σου είπα να πάρεις το Μίκυ Μάους. Ίσα ίσα σου λέω να μην το πάρεις ποτέ γιατί με δεν πρόκειται να σου αρέσει αφού θα το διαβάσεις με προκατάληψη :)

 

 

Συ ειπας....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4264 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Μου θυμίζει φαση που σε πλησιάζουν γριουλες μάρτυρες του Ιαχωβα στον ηλεκτρικο και σου λένε "θέλετε να σας μιλήσουμε για τον Χριστουλη;" και πριν προλαβεις να μιλησεις σου έχουν δώσει το περιοδικο τους. :P

Χαχα :lol:

 

Αυτός είναι σχετικά νέος κανόνας του γραπτού λόγου, αλλά όλες οι εκδόσεις του μυθιστορήματος στην Ελλάδα έχουν τίτλο "Στο δρόμο".

Είπαν να πρωτοπορήσουν. :P

 

Ρε θεμα που ανοιξαμε!! Μου θυμιζει στα πρωτα φοιτητικα μου χρονια παλι που καποια παιδια δεν καταλαβαιναν γιατι προτιμουσαμε μερικοι AMD αντι για intel.

AMD και ξερό ψωμί :P:lol: Πάντως θα σε ρωτήσω κάτι απλό ;)  Με αυτό θα καταλάβεις εάν σου αρέσει και το ΜΜ (εν μέρη). Σου άρεσαν τα τεύχη του ΚΟΜΙΞ 1 έως 17; :)

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  132
  • Content Count:  2616
  • Reputation:   16065
  • Achievement Points:  2666
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5343 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

 

 

 

 

 

AMD και ξερό ψωμί :P:lol: Πάντως θα σε ρωτήσω κάτι απλό ;)  Με αυτό θα καταλάβεις εάν σου αρέσει και το ΜΜ (εν μέρη). Σου άρεσαν τα τεύχη του ΚΟΜΙΞ 1 έως 17; :)

 

AMD Rules λεμε!!! 

 

Της Α περιοδου ναι.

 

Της Β περιοδου οχι και τοσο. Δηλ θεωρησα οτι με τον Ροσα ξαναηρθε το Κομιξ στα γνωστα καλα λημερια!

 

Και δυο ασχετα:

 

1)  Μου αρεσε καλυτερα στην Β περιοδο που ειχε πιο μικρη γραματοσειρα στη ραχη (μεχρι το 18) αλλα προτιμω το μαυρο χρωμα απο το κοκκινο.

 

2) Γενικα αγαπημενα εξωφυλλα απο Α περιοδο τευχη 74 εως 78 (χωρις το ασπρο γεισο γυρω γυρω)

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3320 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Της Β περιοδου οχι και τοσο. Δηλ θεωρησα οτι με τον Ροσα ξαναηρθε το Κομιξ στα γνωστα καλα λημερια!

Τότε μην πάρεις Μίκυ.  :blob6:

 

Πάντως το ότι προτιμάς να ξαναδημοσιευθεί μια ιστορία την οποία έχεις ήδη 1 ή 2 φορές, με παραξενεύει :P 

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3997
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5049 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

AMD Rules λεμε!!! 

 

Της Α περιοδου ναι.

 

Της Β περιοδου οχι και τοσο. Δηλ θεωρησα οτι με τον Ροσα ξαναηρθε το Κομιξ στα γνωστα καλα λημερια!

 

Και δυο ασχετα:

 

1)  Μου αρεσε καλυτερα στην Β περιοδο που ειχε πιο μικρη γραματοσειρα στη ραχη (μεχρι το 18) αλλα προτιμω το μαυρο χρωμα απο το κοκκινο.

 

2) Γενικα αγαπημενα εξωφυλλα απο Α περιοδο τευχη 74 εως 78 (χωρις το ασπρο γεισο γυρω γυρω)

Χαίρομαι που δεν είμαι ο μόνος που πραγματικά θεωρώ ότι τα τεύχη αυτά είχαν μοναδικά εξώφυλλα και ιδιαίτερα η κόκκινη κορδέλα που έμπαινε μέσα στο εξώφυλλο έδινε μια πολύ όμορφη αίγλη και ειδικότερα που το λογότυπο και οι κορδέλες αλληλεπιδρούσαν με το σχέδιο του εξωφύλλου.

Επίσης η παλέτα χρωμάτων στο πάνω μέρος μπλε-κίτρινο-κόκκινο και μαύρο πλαίσιο στο λογότυπο έδιναν άλλη αντίθεση και δυναμική στο μάτι. Το τωρινό λογότυπο είναι πολύ "μικιμάου" και μονότονο. 

 

 

Τότε μην πάρεις Μίκυ.  :blob6:

 

Πάντως το ότι προτιμάς να ξαναδημοσιευθεί μια ιστορία την οποία έχεις ήδη 1 ή 2 φορές, με παραξενεύει :P

 

Me too, ειδικότερα όταν η πρώτη έκδοση σου έχει δώσει περισσότερο συμπληρωματικό υλικό από ότι η επανέκδοση.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4264 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

AMD Rules λεμε!!! 

 

Της Α περιοδου ναι.

 

Της Β περιοδου οχι και τοσο. Δηλ θεωρησα οτι με τον Ροσα ξαναηρθε το Κομιξ στα γνωστα καλα λημερια!

 

Και δυο ασχετα:

 

1)  Μου αρεσε καλυτερα στην Β περιοδο που ειχε πιο μικρη γραματοσειρα στη ραχη (μεχρι το 18) αλλα προτιμω το μαυρο χρωμα απο το κοκκινο.

 

2) Γενικα αγαπημενα εξωφυλλα απο Α περιοδο τευχη 74 εως 78 (χωρις το ασπρο γεισο γυρω γυρω)

Δεν μιλάω για την Πρώτη περίοδο. Πάει αυτή έληξε. Μάλιστα θεωρείς Ρόσα γνωστό λημέρι. Χμμμ... Άλλη μια ερώτηση λοιπόν. Πέρα από τον Ρόσα σου αρέσει κανένας άλλος δημιουργός; Εάν ναι ποιοι/ποιος; (Πάντως ΚΟΜΙΞ =/= Ρόσα...ΚΟΜΙΞ = πολλοί δημιουργοί αξιόλογοι) 

 

Τότε μην πάρεις Μίκυ.  :blob6:

 

Πάντως το ότι προτιμάς να ξαναδημοσιευθεί μια ιστορία την οποία έχεις ήδη 1 ή 2 φορές, με παραξενεύει :P

Ισχύει και τώρα 3 φορές.... Πάντως, ενώ έχει ήδη τα τεύχη δεν μπορώ να καταλάβω την λογική να αγοράσει τα καινούργια αφού δεν είναι κάτι ιδιαίτερο και υστερούν από τα παλιά. Ακόμα, και η συνήθεια έχει ένα όριο αλλά τέλος πάντων... 

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  132
  • Content Count:  2616
  • Reputation:   16065
  • Achievement Points:  2666
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5343 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Λοιπον να κανουμε μια βιντεοσυνδεση οπου να ειμαι και ξαπλα σε καναπε ανακλιντρο και να κανετε τις ερωτησεις σας με τη σειρα.

 

Τιτλος: "Ψυχαναλυοντας τον Αλβερτο. Μια συνδεση αναμεσα στον Ντον Ροσα και στα AMD και πως επηρεαζονται αυτα απο την ερωτικη ζωη της πεταλουδας"

 

 

Αν ηξερα οτι θα εφερνα τετοιο προβλημα παιδια θα πηγαινα σημερα κιολας να δωσω το 1,90 να παρω το ΜΜ και να φωτογραφηθω μαζι του αγκαλιαζοντας το ωστε να σας φυγει η ιδεα!! Στα καπακι θα επαιρνα και ολη την Β περιοδο (μετα το 17) και θα τους εβαζα φωτια ωστε να εξιλεωθουν στις φλογες οι αμαρτιες μου! Και μετα θα χορευα γυρω απο τις φλογες σαν τον Κουρκουλο, οχι ομως το "βρεχει φωτια στη στρατα μου" αλλα το "αν ειναι η αγαπη (για το ΚΟΜΙΞ) αμαρτια"!!!

 

 

:lol: :lol:

 

 

Αντε και να σοβαρεψω λιγο να πω οτι εκτος του Ροσα (που για μενα ειναι ο καλυτερος (για μενα λεω υποκειμενικα ετσι?, ισως και επειδη εχει πολυ πιο μικρο εργο απο τον Μπαρκς και δεν εχω δει πολλες μετριες ιστοριες) μου αρεσε και ο Μπαρκς, και ο Ντααν Γιπες, και Ρομανο Σκαρπα και μερικες του Μαρκο Ροτα και ο Βικαρ μου εχει μεινει και ειμαι σιγουρος οτι ξεχναω πολλους και αδικω πολλους καθως πρεπει να κανω μια επαναληψη στα τευχη του Κομιξ γιατι πολλα τα εχω ξεχασει ή δεν θυμαμαι δημιουργους τωρα. Ειναι και περασμενα μεσανυχτα.

 

Γιατι φαγατε κολλημα παντως με μενα?? Το θεμα ειναι οτι ειμαι και ανθρωπος της συνηθειας και οτι πλεον δεν εχω τοση επαφη με ντισνευ. Δηλ παιρνω το Κομιξ (για διαφορους λογους μην τα ξαναλεμε) και γενικα αγοραζω διαφορα ωστε και να μαθαινω κανουρια και να βλεπω δημιουργους αλλους. Δηλ ενδεικτικα να πω οτι τωρα απο Σεπτεμβρη θα αρχισω να αγοραζω Κορτο Μαλτεζε της μαμουθ (αφου διαβασα την Αλμυρη Θαλασσα και μου αρεσε). Επισης ενδεικτικα για να δειτε τι μου αρεσει απο κομικ να πω τι αγορασα στο φεστιβαλ στην ελληνοαμερικανικη ενωση φετος που εκανα αρκετες αγορες. Στρατιωτη Κειν, Ποναν ο μαρμαρος, Filmisch, Κερενια Κουκλα, Αυτο για τον καθηγητη Φευνμαν, yesternow, monsieur charlatan, φαρεναιτ 451 και ισως κανα δυο ακομα που ξεχναω.

Επεξεργασία από albertus magnus
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4264 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Λοιπον να κανουμε μια βιντεοσυνδεση οπου να ειμαι και ξαπλα σε καναπε ανακλιντρο και να κανετε τις ερωτησεις σας με τη σειρα.

 

Τιτλος: "Ψυχαναλυοντας τον Αλβερτο. Μια συνδεση αναμεσα στον Ντον Ροσα και στα AMD και πως επηρεαζονται αυτα απο την ερωτικη ζωη της πεταλουδας"

 

 

Αν ηξερα οτι θα εφερνα τετοιο προβλημα παιδια θα πηγαινα σημερα κιολας να δωσω το 1,90 να παρω το ΜΜ και να φωτογραφηθω μαζι του αγκαλιαζοντας το ωστε να σας φυγει η ιδεα!! Στα καπακι θα επαιρνα και ολη την Β περιοδο (μετα το 17) και θα τους εβαζα φωτια ωστε να εξιλεωθουν στις φλογες οι αμαρτιες μου! Και μετα θα χορευα γυρω απο τις φλογες σαν τον Κουρκουλο, οχι ομως το "βρεχει φωτια στη στρατα μου" αλλα το "αν ειναι η αγαπη (για το ΚΟΜΙΞ) αμαρτια"!!!

 

 

:lol: :lol:

 

 

Αντε και να σοβαρεψω λιγο να πω οτι εκτος του Ροσα (που για μενα ειναι ο καλυτερος (για μενα λεω υποκειμενικα ετσι?, ισως και επειδη εχει πολυ πιο μικρο εργο απο τον Μπαρκς και δεν εχω δει πολλες μετριες ιστοριες) μου αρεσε και ο Μπαρκς, και ο Ντααν Γιπες, και Ρομανο Σκαρπα και μερικες του Μαρκο Ροτα και ο Βικαρ μου εχει μεινει και ειμαι σιγουρος οτι ξεχναω πολλους και αδικω πολλους καθως πρεπει να κανω μια επαναληψη στα τευχη του Κομιξ γιατι πολλα τα εχω ξεχασει ή δεν θυμαμαι δημιουργους τωρα. Ειναι και περασμενα μεσανυχτα.

 

Γιατι φαγατε κολλημα παντως με μενα?? Το θεμα ειναι οτι ειμαι και ανθρωπος της συνηθειας και οτι πλεον δεν εχω τοση επαφη με ντισνευ. Δηλ παιρνω το Κομιξ (για διαφορους λογους μην τα ξαναλεμε) και γενικα αγοραζω διαφορα ωστε και να μαθαινω κανουρια και να βλεπω δημιουργους αλλους. Δηλ ενδεικτικα να πω οτι τωρα απο Σεπτεμβρη θα αρχισω να αγοραζω Κορτο Μαλτεζε της μαμουθ (αφου διαβασα την Αλμυρη Θαλασσα και μου αρεσε). Επισης ενδεικτικα για να δειτε τι μου αρεσει απο κομικ να πω τι αγορασα στο φεστιβαλ στην ελληνοαμερικανικη ενωση φετος που εκανα αρκετες αγορες. Στρατιωτη Κειν, Ποναν ο μαρμαρος, Filmisch, Κερενια Κουκλα, Αυτο για τον καθηγητη Φευνμαν, yesternow, monsieur charlatan, φαρεναιτ 451 και ισως κανα δυο ακομα που ξεχναω.

Εντάξει κύριος. You can go now :lol: Σε ευχαριστώ που απάντησες στις ερωτήσεις μου :) Ήθελα να δω εάν σου αρέσει μόνο ο Ρόσα και το στηρίζεις τόσο πολύ. Πολύ καλά κάνεις και πειραματίζεσαι και με άλλα πράγματα. Πάντως πιστεύω ότι και οι υπόλοιποι όπως και εγώ ασχοληθήκαμε διότι μας φαίνεται περίεργο να αγοράζεις τα τεύχη ενώ ήδη έχεις την Α΄ Περίοδο και τώρα τα νέα τεύχη δεν έχουν να σου προσφέρουν κάτι...

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30580
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1831
  • Reputation:   13182
  • Achievement Points:  1942
  • Days Won:  7
  • With Us For:  3435 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Εντάξει κύριος. You can go now :lol: Σε ευχαριστώ που απάντησες στις ερωτήσεις μου :) Ήθελα να δω εάν σου αρέσει μόνο ο Ρόσα και το στηρίζεις τόσο πολύ. Πολύ καλά κάνεις και πειραματίζεσαι και με άλλα πράγματα. Πάντως πιστεύω ότι και οι υπόλοιποι όπως και εγώ ασχοληθήκαμε διότι μας φαίνεται περίεργο να αγοράζεις τα τεύχη ενώ ήδη έχεις την Α΄ Περίοδο και τώρα τα νέα τεύχη δεν έχουν να σου προσφέρουν κάτι...

 

Μα κι εγώ αυτό κάνω  :P   (λόγω ψυχαναγκασμού κυρίως)

 

Έλα όμως που σε 30 χρόνια τα παιδιά σας θα ψάχνουν 'τα μαύρα τεύχη της Β' περιόδου' και θα μπαίνουν στο GC και θα μου τα ζητάνε για 1500 ευρώ το ένα (αν υπάρχουν ευρώ ως τότε), και δεν θα τους τα δίνω, και θα τους λέω: "οι πατεράδες σας φταίνε που έκαναν τρύπες στη συλλογή τους γιατί δεν γούσταραν ανατυπώσεις Ρόσα"!  :lol:  :D  :lol:

 

Υγ.: προσωπικά ελπίζω να σταματήσει σύντομα η κυκλοφορία του Κόμιξ να γλυτώνουμε και τα λεφτά μας. Και το Σούπερ Μίκυ το ίδιο.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31712
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  340
  • Reputation:   1160
  • Achievement Points:  344
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2807 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Λοιπον να κανουμε μια βιντεοσυνδεση οπου να ειμαι και ξαπλα σε καναπε ανακλιντρο και να κανετε τις ερωτησεις σας με τη σειρα.

 

Τιτλος: "Ψυχαναλυοντας τον Αλβερτο. Μια συνδεση αναμεσα στον Ντον Ροσα και στα AMD και πως επηρεαζονται αυτα απο την ερωτικη ζωη της πεταλουδας"

 

 

Αν ηξερα οτι θα εφερνα τετοιο προβλημα παιδια θα πηγαινα σημερα κιολας να δωσω το 1,90 να παρω το ΜΜ και να φωτογραφηθω μαζι του αγκαλιαζοντας το ωστε να σας φυγει η ιδεα!! Στα καπακι θα επαιρνα και ολη την Β περιοδο (μετα το 17) και θα τους εβαζα φωτια ωστε να εξιλεωθουν στις φλογες οι αμαρτιες μου! Και μετα θα χορευα γυρω απο τις φλογες σαν τον Κουρκουλο, οχι ομως το "βρεχει φωτια στη στρατα μου" αλλα το "αν ειναι η αγαπη (για το ΚΟΜΙΞ) αμαρτια"!!!

 

 

:lol: :lol:

 

 

Αντε και να σοβαρεψω λιγο να πω οτι εκτος του Ροσα (που για μενα ειναι ο καλυτερος (για μενα λεω υποκειμενικα ετσι?, ισως και επειδη εχει πολυ πιο μικρο εργο απο τον Μπαρκς και δεν εχω δει πολλες μετριες ιστοριες) μου αρεσε και ο Μπαρκς, και ο Ντααν Γιπες, και Ρομανο Σκαρπα και μερικες του Μαρκο Ροτα και ο Βικαρ μου εχει μεινει και ειμαι σιγουρος οτι ξεχναω πολλους και αδικω πολλους καθως πρεπει να κανω μια επαναληψη στα τευχη του Κομιξ γιατι πολλα τα εχω ξεχασει ή δεν θυμαμαι δημιουργους τωρα. Ειναι και περασμενα μεσανυχτα.

 

Γιατι φαγατε κολλημα παντως με μενα?? Το θεμα ειναι οτι ειμαι και ανθρωπος της συνηθειας και οτι πλεον δεν εχω τοση επαφη με ντισνευ. Δηλ παιρνω το Κομιξ (για διαφορους λογους μην τα ξαναλεμε) και γενικα αγοραζω διαφορα ωστε και να μαθαινω κανουρια και να βλεπω δημιουργους αλλους. Δηλ ενδεικτικα να πω οτι τωρα απο Σεπτεμβρη θα αρχισω να αγοραζω Κορτο Μαλτεζε της μαμουθ (αφου διαβασα την Αλμυρη Θαλασσα και μου αρεσε). Επισης ενδεικτικα για να δειτε τι μου αρεσει απο κομικ να πω τι αγορασα στο φεστιβαλ στην ελληνοαμερικανικη ενωση φετος που εκανα αρκετες αγορες. Στρατιωτη Κειν, Ποναν ο μαρμαρος, Filmisch, Κερενια Κουκλα, Αυτο για τον καθηγητη Φευνμαν, yesternow, monsieur charlatan, φαρεναιτ 451 και ισως κανα δυο ακομα που ξεχναω.

 

''Δηλώ ότι αποκηρύσσω το ΚΟΜΙΞ ως περιοδικόν ολέθριον διά την Ελληνικήν πραγματικότητα και διαλυτικόν των μεγάλων ντισνεικών εννοιών, υπόσχομαι δε ότι θέλω ζήσει του λοιπού νομιμοφρόνως, μακράν πάσης εκδόσεως οπωσδήποτε στρεφομένης κατά του σεπτού ημών Φόρουμ''

 

Ετοιμο στο χω Αλβερτο, υπεγραψε :SmokingDevil:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  445
  • Reputation:   2215
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3687 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Μα κι εγώ αυτό κάνω  :P   (λόγω ψυχαναγκασμού κυρίως)

 

Έλα όμως που σε 30 χρόνια τα παιδιά σας θα ψάχνουν 'τα μαύρα τεύχη της Β' περιόδου' και θα μπαίνουν στο GC και θα μου τα ζητάνε για 1500 ευρώ το ένα (αν υπάρχουν ευρώ ως τότε), και δεν θα τους τα δίνω, και θα τους λέω: "οι πατεράδες σας φταίνε που έκαναν τρύπες στη συλλογή τους γιατί δεν γούσταραν ανατυπώσεις Ρόσα"!  :lol:  :D  :lol:

 

Υγ.: προσωπικά ελπίζω να σταματήσει σύντομα η κυκλοφορία του Κόμιξ να γλυτώνουμε και τα λεφτά μας. Και το Σούπερ Μίκυ το ίδιο.

Aκριβως αυτο εννοουσα με το τριπακι του Τερζο.

 

Εβαλε τους αναγνωστες να σκεφτειτε σαν συλλεκτες και ειδου.

 

 

 

BTW κανενα κομικ τις β περιοδου θα ανεβει ποτε σε αξια πρωτον επειδη ολοι ειναι ψιλιασμενοι, δευτερον επειδη σαν εκδοση δεν λεει και πολλα και τριτον επειδη μπορεις να τα βρεις παντου.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45781
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6175 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Ρε σεις, μία φορά είπα να λείψω για καιρό και κοίτα να δεις τι βγήκε. Εκεί που τρελαίνομαι που δεν έχω πιάσει ακόμα στα χέρια μου τον τόμο του Scarpa, πάει και κυκλοφορεί το On The Road και θα πρέπει να το κυνηγάω σε κάνα ξεχασμένο περίπτερο που δεν θυμήθηκε να το επιστρέψει. Πολύ δυνατό τευχάκι, ειδικά από την στιγμή που έχει και άρθρο απ' ό,τι λέτε. Μακάρι να κυκλοφορούσε στο Κόμιξ, όμως κι εδώ δεν μας χαλάει. Βέβαια από την άλλη αν έβγαινε στο Κόμιξ πλέον θα μου κακοφαινόταν λίγο επειδή το έχω κόψει εδώ και πολλούς μήνες και θα είχα επιπλέον έξοδα, επομένως όλα καλά :lol:

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.