Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κουβεντούλα για τα Disney που κυκλοφορούν


Dark Chris

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  132
  • Content Count:  2611
  • Reputation:   16012
  • Achievement Points:  2661
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5333 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Εγω παντως εξακολουθω και αγοραζω μονο ΚΟΜΙΞ!!  Ετσι που τα λετε μου φαινεται οτι στο τελος που θα κλεισει θα μου στειλει προσωπικο γραμμα ο Αλαφουζος ευχαριστωντας με που το αγοραζα!!! :lol: :lol:

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12957
  • Reputation:   94833
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4643 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Εγω παντως εξακολουθω και αγοραζω μονο ΚΟΜΙΞ!!

 

Γιατί δεν δίνεις μία ευκαιρία και στο Μίκυ Μάους...?Σίγουρα όχι κάθε Παρασκευή αλλά αρκετά συχνά βγαίνουν αξιόλογα τεύχη...! :)

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3310 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Ξέχασες εμένα και τον βασιλιά,που δεν είμαστε,ούτε το ένα ούτε το άλλο...! :lol:

Me too  :lol: Πάντως στα τελευταία τεύχη βάζει καλύτερες ιστορίες, και αξίζει περισσότερο από το ΚΟΜΙΞ. 

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32011
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  81
  • Reputation:   390
  • Achievement Points:  81
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2606 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Εγω παντως εξακολουθω και αγοραζω μονο ΚΟΜΙΞ!!  Ετσι που τα λετε μου φαινεται οτι στο τελος που θα κλεισει θα μου στειλει προσωπικο γραμμα ο Αλαφουζος ευχαριστωντας με που το αγοραζα!!! :lol: :lol:

200_s.gif

 

 

 

 

 

 

Παίρνεις όντως μόνο το ΚΟΜΙΞ;  :wow: Έχεις διαβάσει ποτέ Μίκυ Μάους, για να δεις την ποιοτική διαφορά και τί έχανες τόσο καιρό;  :blob1: Πολύ καλή τιμή, πολλές σελίδες, καλές ιστορίες. 

Το ΚΟΜΙΞ αντιθέτως είναι η μεγαλύτερη κοροϊδία που υπάρχει.  :yes:

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31712
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  339
  • Reputation:   1155
  • Achievement Points:  343
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2797 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Εγω παντως εξακολουθω και αγοραζω μονο ΚΟΜΙΞ!!  Ετσι που τα λετε μου φαινεται οτι στο τελος που θα κλεισει θα μου στειλει προσωπικο γραμμα ο Αλαφουζος ευχαριστωντας με που το αγοραζα!!! :lol: :lol:

 

Kαι γω, ψυχαναγκαστικη συνηθεια απο το καλοκαιρι του '97 :holidays:

 

gr_kx_0109a_001.jpg

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  445
  • Reputation:   2214
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3678 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Me too  :lol: Πάντως στα τελευταία τεύχη βάζει καλύτερες ιστορίες, και αξίζει περισσότερο από το ΚΟΜΙΞ. 

Νομιζα οτι οι ιστοριες του εχουν παζλακια και γριφους για παιδια;

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32011
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  81
  • Reputation:   390
  • Achievement Points:  81
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2606 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Kαι γω, ψυχαναγκαστικη συνηθεια απο το καλοκαιρι του '97 :holidays:

 

gr_kx_0109a_001.jpg

Παιδιά απεξαρτηθείτε, γιατί σας πιάνουν κότσο  :papas: Σκληρό ναρκωτικό πάντως το ΚΟΜΙΞ  :lol:

Επεξεργασία από ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3310 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Νομιζα οτι οι ιστοριες του εχουν παζλακια και γριφους για παιδια;

Όχι, απλώς υπάρχουν δύο τρεις μονοσέλιδες τέτοιου τύπου σε κάθε τεύχος. Οι υπόλοιπες είναι δανέζικες ιστορίες, πολλές φορές καλύτερου επιπέδου αυτών του ΚΟΜΙΞ  :lol:

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  445
  • Reputation:   2214
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3678 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Όχι, απλώς υπάρχουν δύο τρεις μονοσέλιδες τέτοιου τύπου σε κάθε τεύχος. Οι υπόλοιπες είναι δανέζικες ιστορίες, πολλές φορές καλύτερου επιπέδου αυτών του ΚΟΜΙΞ  :lol:

Τα κανει κανεις review τα τευχη εδω;

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31712
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  339
  • Reputation:   1155
  • Achievement Points:  343
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2797 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Νομιζα οτι οι ιστοριες του εχουν παζλακια και γριφους για παιδια;

To Πασατεμπο που ειχε κυκλοφορησει τελη 90s ηταν ετσι

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32200
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  47
  • Reputation:   238
  • Achievement Points:  47
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2455 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Και εγώ την περιμένω πως και πως. Ειδικά από τότε που απέκτησα αυτά :D

 

Κατευθείαν από τον Mottura; Φοβερά! 

 

Η IDW εχει βγαλει δυο στα αγγλικα. Mickeys Greatest adventure και Mysterious Melody

 

 

 

Απο την καθημερινη εξαρταται. Αν και ειναι δυσκολο να εκδοθουν στο Κομιξ η στο ΜΜ. ΟΙ ιστοριες αυτες γραφτηκαν για χαρτι Α4 και το Cafe Zombo ειναι σαν την Βιβλιοθηκη Γκοτγρεντσον.

 

Εγω θα το υποστηριζα παντως το εγχειρημα.

Αυτούς τους τόμους τους αγγλικούς δεν τους είχα πάρει χαμπάρι, νόμιζα ότι είχαν βγει μόνο στα γαλλικά.  

 

Κι εγώ θα το υποστήριζα σαν εγχείρημα σίγουρα. 

Πάντως προς το παρόν σκέφτομαι να πάρω έναν αγγλικό τόμο, γιατί μου φαίνονται ωραίες και ιδιόμορφες αυτές οι ιστορίες... 

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32200
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  47
  • Reputation:   238
  • Achievement Points:  47
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2455 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

To Πασατεμπο που ειχε κυκλοφορησει τελη 90s ηταν ετσι

Αυτό είχε νομίζω ιταλικές ιστορίες, το 'παιρνα. Είχε την πλάκα του. 

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3310 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Τα κανει κανεις review τα τευχη εδω;

Ο Indian στο αντίστοιχο θέμα 

 

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=31589&page=3&hl=%2Bsuper+%2Bμικυ#entry503636

 

:beer5:

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  132
  • Content Count:  2611
  • Reputation:   16012
  • Achievement Points:  2661
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5333 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Kαι γω, ψυχαναγκαστικη συνηθεια απο το καλοκαιρι του '97 :holidays:

 

gr_kx_0109a_001.jpg

 

Με καταλαβες αδελφε!!  Αστα οταν εκλεισε την πρωτη φορα ,παρολο που ειχε πεσει πολυ η ποιοτητα, (ατιμη Ουνα ακομα σε βλεπω ατους εφιαλτες μου) κοντευα να παθω μελαγχολια. Ηταν εκει που ηρθε και εκλεισε και η αλλη μεγαλη μου αγαπη δηλ το PC Master οποτε τρατζικ πραγματικα!! Οποτε το θεωρω ιερο καθηκον στον παιδικο μου εαυτο να το στηριξω ωστε να μην ξανακλεισει!!

 

Τωρα για Μικυ Μαους μπορει και να σφαλλω αλλα δεν θα δοκιμασω συντομα!

 

Παντως για την ιστορια οταν ημουν παιδι δεν επαιρνα μονο Κομιξ αλλα πολλα και διαφορα απο Ντισνευ (Μικυ Μαους βδομαδιατικο και μεγαλο μικυ και ντοναλντ ειδικες εκδοσεις αλλα ακομα και Μιννυ!!) αλλα μεγαλωνοντας τα αλλα τα εκοψα καθως θεωρουσα οτι εβαζαν πιο παιδικες ιστοριες και λιγοτερο ποιοτικες (μπορει απλα να την ειχα πατησει και με την διαφημιση του Τερζοπουλου δηλ "συλλεκτικο τευχος", ιλουστρασιον σελιδες κτλ και να θεωρουσα το Κομιξ ανωτερο).Ισως τωρα να εχουν αλλαξει τα πραγματα αλλα επειδη ειμαι και φαν του Ροσα (και ας ειναι επανατυπωση) προτιμω να το στηριζω ακομα.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12957
  • Reputation:   94833
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4643 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Τα κανει κανεις review τα τευχη εδω;

 

Προσωπικά δεν κάνω πλήρες review του κάθε τεύχους (όπως κάνω στα υπόλοιπα της Disney και όχι μόνο),αλλά γράφω δύο λόγια για τις ιστορίες που ξεχώρισα στο κάθε τεύχος...!

 

Στο thread του Σούπερ Μίκυ όμως,θα βρεις κι άλλες πληροφορίες...! ;)

 

 

:beer:

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12159
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5308 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Kαι γω, ψυχαναγκαστικη συνηθεια απο το καλοκαιρι του '97 :holidays:

 

gr_kx_0109a_001.jpg

 

Τι μου θύμισες τώρα...Υπέροχα χρόνια με τεύχη φτιαγμένα με μεράκι, που δεν θα ξανάρθουν ποτέ.  :)

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32011
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  81
  • Reputation:   390
  • Achievement Points:  81
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2606 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Με καταλαβες αδελφε!!  Αστα οταν εκλεισε την πρωτη φορα ,παρολο που ειχε πεσει πολυ η ποιοτητα, (ατιμη Ουνα ακομα σε βλεπω ατους εφιαλτες μου) κοντευα να παθω μελαγχολια. Ηταν εκει που ηρθε και εκλεισε και η αλλη μεγαλη μου αγαπη δηλ το PC Master οποτε τρατζικ πραγματικα!! Οποτε το θεωρω ιερο καθηκον στον παιδικο μου εαυτο να το στηριξω ωστε να μην ξανακλεισει!!

 

Τωρα για Μικυ Μαους μπορει και να σφαλλω αλλα δεν θα δοκιμασω συντομα!

 

Παντως για την ιστορια οταν ημουν παιδι δεν επαιρνα μονο Κομιξ αλλα πολλα και διαφορα απο Ντισνευ (Μικυ Μαους βδομαδιατικο και μεγαλο μικυ και ντοναλντ ειδικες εκδοσεις αλλα ακομα και Μιννυ!!) αλλα μεγαλωνοντας τα αλλα τα εκοψα καθως θεωρουσα οτι εβαζαν πιο παιδικες ιστοριες και λιγοτερο ποιοτικες (μπορει απλα να την ειχα πατησει και με την διαφημιση του Τερζοπουλου δηλ "συλλεκτικο τευχος", ιλουστρασιον σελιδες κτλ και να θεωρουσα το Κομιξ ανωτερο).Ισως τωρα να εχουν αλλαξει τα πραγματα αλλα επειδη ειμαι και φαν του Ροσα (και ας ειναι επανατυπωση) προτιμω να το στηριζω ακομα.

Αγοράζεις ένα περιοδικό ψυχαναγκαστικά κι ενώ δεν σ' αρέσει και γνωρίζεις ότι έχει πέσει η ποιότητά του από το 2005;  :lol:

Κι επειδή σ' αρέσει ο Rosa; Έχει καμιά λογική το να αγοράζεις το περιοδικό μόνο και μόνο γι' αυτόν, ενώ κατέχεις ήδη τις ιστορίες του; Πάρε από την βιβλιοθήκη σου τα παλιά σου τεύχη και ξαναδιάβαστον, αν θες. 

 

Το ΚΟΜΙΞ παίζει να είναι τελικά πράγματι η μεγαλύτερη κομικσική απάτη και παγίδα εβερ. Πάρε τουλάχιστον το Μίκυ να το δοκιμάσεις, γιατί δε θες; 1,90 κάνει για 130 σελ... 

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  445
  • Reputation:   2214
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3678 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Αγοράζεις ένα περιοδικό ψυχαναγκαστικά κι ενώ δεν σ' αρέσει και γνωρίζεις ότι έχει πέσει η ποιότητά του από το 2005;  :lol:

Κι επειδή σ' αρέσει ο Rosa; Έχει καμιά λογική το να αγοράζεις το περιοδικό μόνο και μόνο γι' αυτόν, ενώ κατέχεις ήδη τις ιστορίες του; Πάρε από την βιβλιοθήκη σου τα παλιά σου τεύχη και ξαναδιάβαστον, αν θες. 

 

Το ΚΟΜΙΞ παίζει να είναι τελικά πράγματι η μεγαλύτερη κομικσική απάτη και παγίδα εβερ. Πάρε τουλάχιστον το Μίκυ να το δοκιμάσεις, γιατί δε θες; 1,90 κάνει για 130 σελ... 

Ηξερε ο Τερζο και εβαλε το "Συλλεκτικο" κατω στην σελιδα. Μας πουλησε καμια 200 αριστα τευχη και τωρα η συνηθεια δεν κοβεται. Ενας καφες ειναι...γιατι να χαλασω την συλλογη.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  132
  • Content Count:  2611
  • Reputation:   16012
  • Achievement Points:  2661
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5333 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Αγοράζεις ένα περιοδικό ψυχαναγκαστικά κι ενώ δεν σ' αρέσει και γνωρίζεις ότι έχει πέσει η ποιότητά του από το 2005;  :lol:

Κι επειδή σ' αρέσει ο Rosa; Έχει καμιά λογική το να αγοράζεις το περιοδικό μόνο και μόνο γι' αυτόν, ενώ κατέχεις ήδη τις ιστορίες του; Πάρε από την βιβλιοθήκη σου τα παλιά σου τεύχη και ξαναδιάβαστον, αν θες. 

 

Το ΚΟΜΙΞ παίζει να είναι τελικά πράγματι η μεγαλύτερη κομικσική απάτη και παγίδα εβερ. Πάρε τουλάχιστον το Μίκυ να το δοκιμάσεις, γιατί δε θες; 1,90 κάνει για 130 σελ... 

 

 

Οχι εξακολουθει και μου αρεσει και για αυτο το αγοραζω πρωτιστως (εστω και αν μου αρεσει λιγοτερο συγκριτικα με το παρελθον), Για το μικυ θα το δω γιατι με 1,90 παιρνει και πιττα με σουβλακι που εχει παραπανω απο 130 θερμιδες οποτε εχει καλυτερη αναλογια!!!  :chicken: 

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31706
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  177
  • Reputation:   706
  • Achievement Points:  177
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2802 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  58

Παιδιά μην μπαίνετε σε αυτό το τριπάκι με το ΚΟΜΙΞ. Μέχρι κι εγώ αποφάσισα να το κόψω, ενώ έχω όλα τα τεύχη Α' και Β' Περιόδου και γενικώς μαζεύω ό,τι πέσει μπροστά μου (με αποτέλεσμα να έχω καταλήξει με περίπου 10.000 κόμικς :P, όπως αντιλήφθηκα πρόσφατα), για να μην ενθαρρύνω με τα 3,50 μου κάθε μήνα. Μόλις με το καλό αλλάξει γραμμή πλεύσης το περιοδικό, θα πάω να τα αγοράσω όλα μαζί στα 1 - 2 ευρώ το ένα, για να έχω ολοκληρωμένη τη συλλογή. Άλλωστε δεν είναι ότι δε θα τα βρίσκετε μετά από 2 χρόνια λόγου χάρη. Ανά πάσα στιγμή τα αγοράζετε και σε μικρότερη τιμή μάλιστα. 

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31712
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  339
  • Reputation:   1155
  • Achievement Points:  343
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2797 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Με καταλαβες αδελφε!!  Αστα οταν εκλεισε την πρωτη φορα ,παρολο που ειχε πεσει πολυ η ποιοτητα, (ατιμη Ουνα ακομα σε βλεπω ατους εφιαλτες μου) κοντευα να παθω μελαγχολια. Ηταν εκει που ηρθε και εκλεισε και η αλλη μεγαλη μου αγαπη δηλ το PC Master οποτε τρατζικ πραγματικα!! Οποτε το θεωρω ιερο καθηκον στον παιδικο μου εαυτο να το στηριξω ωστε να μην ξανακλεισει!!

 

Τωρα για Μικυ Μαους μπορει και να σφαλλω αλλα δεν θα δοκιμασω συντομα!

 

Παντως για την ιστορια οταν ημουν παιδι δεν επαιρνα μονο Κομιξ αλλα πολλα και διαφορα απο Ντισνευ (Μικυ Μαους βδομαδιατικο και μεγαλο μικυ και ντοναλντ ειδικες εκδοσεις αλλα ακομα και Μιννυ!!) αλλα μεγαλωνοντας τα αλλα τα εκοψα καθως θεωρουσα οτι εβαζαν πιο παιδικες ιστοριες και λιγοτερο ποιοτικες (μπορει απλα να την ειχα πατησει και με την διαφημιση του Τερζοπουλου δηλ "συλλεκτικο τευχος", ιλουστρασιον σελιδες κτλ και να θεωρουσα το Κομιξ ανωτερο).Ισως τωρα να εχουν αλλαξει τα πραγματα αλλα επειδη ειμαι και φαν του Ροσα (και ας ειναι επανατυπωση) προτιμω να το στηριζω ακομα.

 

Και γω μελαγχολησα και μου δωσε εναυσμα να αρχισω να τα βλεπω πιο σοβαρα γιατι ειχα πολλα χρονια που τα επαιρνα και τα διαβαζα καθαρα απο συνηθεια. Αρχισα να προσεχω παλι σχεδιαστες, ιστοριες κλπ και να ξαναδιαβαζω παλια τευχη.

 

Ημουν και ειμαι περισσοτερο του ΜΜ αλλα και το Κομιξ ηταν σταθερη αξια.

 

Το ΚΟΜΙΞ σημερα αν το δεις απο την οπτικη ενος νεου αναγνωστη ειναι καλο περιοδικο. Εχει σχεδον παντα τουλαχιστον μια καλη κεντρικη και οι συμπληρωματικες (που αρχικα τις θεωρουσα σαπιες) ειναι το λιγοτερο αξιοπρεπεις.

 

Οι παλιοι αναγνωστες ειμαστε που το κατακρινουμε γιατι μας πειραζουν οι αναδημοσιευσεις και οι συγκρισεις με το παλιο Κομιξ ειναι αναποφευκτες. Δεν ειναι και απο τα περιοδικα πλεον που αν τα κοψεις χανεις κατι ομως, σε αντιθεση με το ΜΜ.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32011
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  81
  • Reputation:   390
  • Achievement Points:  81
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2606 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Οχι εξακολουθει και μου αρεσει και για αυτο το αγοραζω πρωτιστως (εστω και αν μου αρεσει λιγοτερο συγκριτικα με το παρελθον), Για το μικυ θα το δω γιατι με 1,90 παιρνει και πιττα με σουβλακι που εχει παραπανω απο 130 θερμιδες οποτε εχει καλυτερη αναλογια!!!  :chicken:

Σε πειράζει το να δώσεις 1,90 για να δοκιμάσεις ένα περιοδικό, ενώ δίνεις επί 12 χρόνια 3 κι έπειτα 3,5 ευρώ κάθε μήνα, για να πάρεις ένα περιοδικό περισσότερο από ψυχαναγκασμό και ενώ κατέχεις ήδη τις καλές του ιστορίες. 

 

Οκ, πάω πάσο.  :)

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3577 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ιδέα για την Καθημερινή: ας βγάλουν ένα τομάκι με την και την ιστορία της λίστας. Και οι δύο είναι του Κάρπι, παρωδίες γνωστών λογοτεχνικών έργων. Αδημοσίευτες στην Ελλάδα.

 

Άσχετο με όσα γράφετε :P αλλά διάβασα χτες και σήμερα αυτές τις καταπληκτικές ιστορίες οπότε επαναφέρω την πρόταση.

Για όποιον ενδιαφέρεται να τις διαβάσει στα αγγλικά, έχει λινκς εδώ.

Επεξεργασία από Rorschach
  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  132
  • Content Count:  2611
  • Reputation:   16012
  • Achievement Points:  2661
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5333 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Σε πειράζει το να δώσεις 1,90 για να δοκιμάσεις ένα περιοδικό, ενώ δίνεις επί 12 χρόνια 3 κι έπειτα 3,5 ευρώ κάθε μήνα, για να πάρεις ένα περιοδικό περισσότερο από ψυχαναγκασμό και ενώ κατέχεις ήδη τις καλές του ιστορίες. 

 

Οκ, πάω πάσο.  :)

 

Το ονομα σου και η υπογραφη σου ειναι ενδεικτικες το ποσο αγαπας αυτο το περιοδικο οποτε δεν μπορω να σου αντιπαραθεσω επιχειρηματα!! Ισως το παρω καποια φορα αλλα αν δεν μου αρεσει θα σε βρω να μου δωσεις τα χρηματα μου πισω!! (εδω βαλε την ταινια "Ενας βλακα και μισος" και ειδικα την σκηνη που ο Νιονιος λεει "τα λεφτουδακια μου")

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1364
  • Reputation:   9805
  • Achievement Points:  1380
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3073 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

Εγω παντως εξακολουθω και αγοραζω μονο ΚΟΜΙΞ!!  Ετσι που τα λετε μου φαινεται οτι στο τελος που θα κλεισει θα μου στειλει προσωπικο γραμμα ο Αλαφουζος ευχαριστωντας με που το αγοραζα!!! :lol: :lol:

Και εγώ το αγοράζω και έχω την εντύπωση ότι πουλάει πολύ καλά, παρά την προπαγάνδα που γίνεται συστηματικά εναντίων του.

 

Παίρνεις όντως μόνο το ΚΟΜΙΞ;  :wow: Έχεις διαβάσει ποτέ Μίκυ Μάους, για να δεις την ποιοτική διαφορά και τί έχανες τόσο καιρό;  :blob1: Πολύ καλή τιμή, πολλές σελίδες, καλές ιστορίες. 

Το ΚΟΜΙΞ αντιθέτως είναι η μεγαλύτερη κοροϊδία που υπάρχει.  :yes:

Με εξαίρεση ελάχιστες ιστορίες, η ποιότητα των ιστοριών του ΜΜ είναι πολύ κακή.

 

Τα κανει κανεις review τα τευχη εδω;

Εκτός από το topic του φόρουμ, μπορείς να κοιτάξεις και στο comicsloft του Kriton.

Πάντως επειδή ρώτησες ποιος το αγοράζει, εγώ το αγόραζα και σκεφτόμουν να το συνεχίσω μαζί με το ΚΟΜΙΞ, όταν σταμάτησα τα Ντόναλντ και Μίκυ Μάους. Αλλά δεν το έκανα γιατί δεν μου αρέσει η πρώτη ιστορία του κάθε τεύχους από τότε που έγινε μηνιαίο (δανέζικες του Μίκυ, 30+ σελίδες 3 γραμμών) αλλά και εξαιτίας των παιχνιδιών που υπάρχουν ανάμεσα στις ιστορίες (όπως υπάρχουν και στο Ντόναλντ).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4225
  • Reputation:   26861
  • Achievement Points:  4271
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4255 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κατευθείαν από τον Mottura; Φοβερά! 

Ναι μου τα είχε στείλει μαζί με κάτι άλλο ;)

 

Το ονομα σου και η υπογραφη σου ειναι ενδεικτικες το ποσο αγαπας αυτο το περιοδικο οποτε δεν μπορω να σου αντιπαραθεσω επιχειρηματα!! Ισως το παρω καποια φορα αλλα αν δεν μου αρεσει θα σε βρω να μου δωσεις τα χρηματα μου πισω!! (εδω βαλε την ταινια "Ενας βλακα και μισος" και ειδικα την σκηνη που ο Νιονιος λεει "τα λεφτουδακια μου")

Λοιπόν σου μιλάω τώρα εγώ, άτομο που αγαπάει τόσο πολύ αυτό το περιοδικό έτσι ώστε να έχει και username με το ίδιο όνομα αλλά και να έχει φτιάξει wiki για αυτό :) Για να πάρω τα πράγματα από την αρχή. Προσωπικά θεωρώ το ΚΟΜΙΞ του Τερζο πολύ υποδέεστερο του ΜΜ από το 2010. Τότε ΜΜ ήταν έτη φωτο μπροστά εκτός από ορισμένες εξαιρέσεις. Το 2014 η Καθημερινή φέρνει πίσω το ΚΟΜΙΞ ανανεωμένο και ανεβαίνει πάλι στα μάτι μου αλλά αυτό κρατάει για λίγο μέχρι που το 2016 ξαναπέφτει. Οπότε λέω όχι και απλά όχι για στην αγορά του περιοδικού όταν:

  • Οι ανατυπώσεις παίζουν τον ρόλο του κράχτη και είναι συνέχεια ως κεντρικές εδώ και 19 τεύχη!
  • Η Καθημερινή μετά από ιστορίες από άτομα με ταλέντο προσπαθεί να πουλήσει τους Νόελ Βαν Χορν, Κάρι Κορχόνεν κλπ ως διάσημους και καταξιωμένους σχεδιαστές.
  • Το μισό τεύχος είναι ανατύπωση.
  • Η δουλειά που γίνεται στις ανατυπώσεις δεν πιάνει μια μπροστά στο μεράκι που είχε ο Τερζο και η ομάδα του όταν έβαζαν για πρώτη φορά αυτές τις ιστορίες με τα καλά άρθρα τους κλπ 
  • Τα άρθρα έχουν καταντήσει μόνο 2 σελίδες και αυτές για τις ανατυπώσεις μόνο. Το Μίκυ Νάους άρχισε τα άρθρα. Είχε ένα άρθρο για την κύρια ιστορία στο τεύχος 163. Ιστορία του Καβατσάνο απίστευτη. Μια σελίδα άρθρο με καλές πληροφορίες ήταν μια χαρά για να μπούμε στο κλίμα. 
  • Έχει χάσει την ταυτότητα του. Τι περιοδικό είναι πια; Πως ξεχωρίζει από τα υπόλοιπα; 
  • Στις διαφημίσεις μεγαλώνει η στάμπα του Βίου συνέχεια. Τώρα πλέον την βάζουν στην διαφήμιση του επόμενου τεύχους πάνω πάνω αριστερά κιόλας! 

Αυτά μου ήρθαν τώρα :P To ΚΟΜΙΞ σταμάτησα να το αγοράζω εδώ και πολλούς μήνες. Με στεναχωρούσε αρκετά και δεν με ευχαριστούσε.Να τη βράσω τη συλλογή είπα...  Πέρα από τις ανατυπώσεις τίποτα δεν αξίζει ιδιαίτερα. Το Μίκυ Μάους παίρνει τώρα όλες τις πολύ καλές νέες Ιταλικές ιστορίες πέρα από τις μέτριες. Αξίζει πραγματικά που πλέον δύσκολα θα χάσω τεύχος. Αύριο έχει παρωδία του Μοττούρα ενώ κάτι τέτοιο θα έπρεπε να έμπαινε αλλού :) Θα μπορούσαν για μένα να έχουν και τις ανατυπώσεις στο τέλος του τεύχους αλλά και καινούργια φρέσκια κεντρική... Αλλά... 

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  542
  • Reputation:   3188
  • Achievement Points:  550
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3878 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Άσχετο με όσα γράφετε :P αλλά διάβασα χτες και σήμερα αυτές τις καταπληκτικές ιστορίες οπότε επαναφέρω την πρόταση.

Για όποιον ενδιαφέρεται να τις διαβάσει στα αγγλικά, έχει λινκς εδώ.

 

 

 

πραγματικά ιστοριάρες, θυμάμαι πόσο αγαπημένη μου ήταν η "όσα παίρνει ο άνεμος" https://inducks.org/story.php?c=I+TL+1396-AP και πραγματικά απορώ με τον Τερζόπουλο που δεν τις κυκλοφόρησε τα καλά τα χρόνια...

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3577 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

πραγματικά ιστοριάρες, θυμάμαι πόσο αγαπημένη μου ήταν η "όσα παίρνει ο άνεμος" https://inducks.org/story.php?c=I+TL+1396-AP και πραγματικά απορώ με τον Τερζόπουλο που δεν τις κυκλοφόρησε τα καλά τα χρόνια...

 

Aυτές μου άρεσαν πολύ περισσότερο από το "όσα παίρνει ο άνεμος", ίσως γιατί εκείνο το έγραψε ο Μαρτίνα.

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3310 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Το νέο Μίκυ (το οποίο έχει εκπληκτικό εξώφυλλο) περιέχει ένα μονοσέλιδο αρθράκι για την ιστορία του Mottura ''Στον Δρόμο''. Επαναφέροντας λοιπόν τη συζήτηση που κάναμε σε σχέση με το άρθρο που είχε δημοσιευθεί στο προηγούμενο τεύχος, για την ''Υπόσχεση του Γάτου'', πιστεύω ότι μάλλον θα αποτελέσει πάγια τακτική τους το να γράφουν μερικά πράγματα για τις καλές ιστορίες που δημοσιεύονται! 

Πολύ θετικό φυσικά το γεγονός αυτό, και βλέπω ότι οι συντελεστές, βελτιώνουν συνεχώς το περιοδικό, προσπαθώντας να αντλήσουν και κάποια όμορφα στοιχεία του τερζοπουλικού μίκυ. 

 

Πολλά μπράβο στην καθημερινή! Το Μίκυ πάει να γίνει και πάλι το νέο ΚΟΜΙΞ, όπως επί των τελευταίων χρόνων του Τερζόπουλου...  :yahoo:

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3577 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το άρθρο πάντως έχει ένα λάθος, λέει πως η ιστορία είναι εμπνευσμένη από το μυθιστόρημα "Στον δρόμο", ενώ είναι από το μυθιστόρημα "Στο δρόμο". :)

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.