Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κουβεντούλα για τα Disney που κυκλοφορούν


Dark Chris

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  29562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  538
  • Reputation:   3166
  • Achievement Points:  546
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3859 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

να κάνω μια ερώτηση γιατί μου δημιουργήθηκε μια απορία..στον προτελευταίο τόμο, στη σελίδα 84...την ιστορία οι σωτήρες της λίμης είχε πρωτοσχεδιάσει ο Τόνι Στρομπ ή ο Κάρεϋ;

 

και άλλη μια παρατήρηση...μόνο εμένα μου φαίνεται μέτριο το σχέδιο του Γίιπες; πώς το σχετίζουν με το σχέδιο του Μπαρκς;

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

να κάνω μια ερώτηση γιατί μου δημιουργήθηκε μια απορία..στον προτελευταίο τόμο, στη σελίδα 84...την ιστορία οι σωτήρες της λίμης είχε πρωτοσχεδιάσει ο Τόνι Στρομπ ή ο Κάρεϋ;

 

και άλλη μια παρατήρηση...μόνο εμένα μου φαίνεται μέτριο το σχέδιο του Γίιπες; πώς το σχετίζουν με το σχέδιο του Μπαρκς;

Όσον αφορά τον Γίππες στο απόγειο του, το σχέδιο του μοιάζει με του Μπαρκς. Ιστορίες του που μπαίνουν πχ στο ΚΟΜΙΞ της Β΄ Περιόδου έχουν πολύ μέτριο σχέδιο διότι είναι των τελευταίων ετών. Όσο πιο παλιές ιστορίες του δεις, τόσο καλύτερες είναι σχεδιαστικά πιστεύω. 

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

να κάνω μια ερώτηση γιατί μου δημιουργήθηκε μια απορία..στον προτελευταίο τόμο, στη σελίδα 84...την ιστορία οι σωτήρες της λίμης είχε πρωτοσχεδιάσει ο Τόνι Στρομπ ή ο Κάρεϋ;

 

και άλλη μια παρατήρηση...μόνο εμένα μου φαίνεται μέτριο το σχέδιο του Γίιπες; πώς το σχετίζουν με το σχέδιο του Μπαρκς;

 

Τους Σωτηρες της Λιμνης τους πρωτοσχεδιασε ο Κάρεϋ, στον τομο εχουμε το ριμέικ του Γίππες. Τους Ναυαγοσωστες τους σχεδιασε ο Στρομπλ και τους εχουμε κι αυτους στον τόμο αμεσως μετά.

Όσο για το σχέδιο του Γίππες, συμφωνώ είναι κακό ειδικά στις γκριμάτσες και όταν ζωγραφίζει τους χαρακτήρες με 1000 ρυτίδες.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  538
  • Reputation:   3166
  • Achievement Points:  546
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3859 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

πάντως από τις πληροφορίες που αναγράφονται στη σελίδα 84 του δικού μου τουλάχιστον τόμου δεν προκύπτουν αυτά που μου γράφεις. Λέει πάνω αριστερά "πρώτη δημοσίευση σε σχέδιο Κάρεϋ -1971, πρώτη σε σχεδιο Γίππες - 2008" και στο πλαίσιο με το ιστορικό κάτω δεξιά "στον τόμο που κρατάτε στα χέρια σας, παρουσιάζουμε την πρώτη έκδοση της ιστορίας, έτσι όπως την εικονογράφησε ο Τόνι Στρομπλ..". Στο πλαίσιο με το ιστορικό δεν υπάρχει καμία αναφορά στην ιστορία "Οι ναυαγοσώστες", ούτε πάνω δεξιά με τα στοιχεία της ιστορίας αναφέρεται ποιος τη σχεδίασε.

 

(προφανώς οι πληροφορίες που μου δίνεις εσύ είναι οι σωστές, απλά αναφέρομαι στις λάθος πληροφορίες που δίνει ο τόμος)

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8571
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  450
  • Reputation:   1814
  • Achievement Points:  450
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5542 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Συμφωνώ...! :)

 

Το 14ο τεύχος μπορώ να πω ότι με ικανοποίησε,για τα στάνταρ του τίτλου...!Σχεδόν η πλειοψηφία των ιστοριών ήταν ευχάριστες και διασκεδαστικές...! :best: Αυτές που ξεχώρισα είναι οι εξής :

 

 

 

:beer:

 

Αλλά αν τις βαζανε στο ΚΟΜΙΞ δεν θα ηταν το ιδιο απολαυστικές και ευχάριστες?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Αλλά αν τις βαζανε στο ΚΟΜΙΞ δεν θα ηταν το ιδιο απολαυστικές και ευχάριστες?

 

Σίγουρα οι συγκεκριμένες είναι πολύ καλύτερες από τις support ιστορίες που έχουν κατά καιρούς δημοσιευτεί στο ΚΟΜΙΞ...!

 

Γενικά όμως το ΚΟΜΙΞ είναι ένας παλιός και κλασικός τίτλος,στον οποίο θα ήθελα να έβλεπα μόνο ιστορίες γνωστών δημιουργών,που να έχουν πάρει από 7,5 και πάνω στο inducks (που λέει ο λόγος)...! :P

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8571
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  450
  • Reputation:   1814
  • Achievement Points:  450
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5542 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Όπως το βλέπω εγώ, αν έμπαιναν στο ΚΟΜΙΞ θα τις κατακεραυνόναμε.

Πλεον κρίνουμε ή επιρεαζόμαστε απο το ποιο περιοδικό τις εβαλε.

 

όπως πχ αν έμπαιναν οι support ιστορίες του ΚΟΜΙΞ στο Super Μικυ δεν θα είχαμε κανένα αρνητικό σχόλιο για τις ιστορίες και θα τις δίναμε ενα 7ρακι σίγουρα.

 

είμαι σίγουρος ότι αν μας τις δίνανε ΟΛΕΣ τις ιστορίες τυπωμενες χύμα χωρίς να μπαίνουν κάτω απο κάποιο τίτλο περιοδικού θα τις απολαμβάναμε ΟΛΕΣ και κάποιες λίγο παραπάνω.

 

(Απολογούμαι για το κάπως εκτός θέματος σχόλιο.)

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11286
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Δε νομιζω να απολαμβαναμε τις ιστοριες του σουπερ μικυ οσο ιστορια του φαντομια η ιστορια του καστυ! Αν θελω ιστοριες με μηδενικο σεναριο με τις οποιες απλα περνα ο χρονος, συγγνωμη αλα δε θα παρω το κομιξ που στο κατω κατω εοναι ακριβοτερο και για καποιον λογο...

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Εγώ είμαι στην Καλαμάτα και δεν έχω σκάνερ πρόχειρο...! :P

 

Μετά τα μέσα Σεπτέμβρη θα ξαναμπώ στην ενεργό δράση...! :)

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Για προσχολική ηλικία είναι οι ιστορίες του Super Μίκυ, φυσικά και δεν έχουν καμία θέση σε οποιοδήποτε περιοδικό απευθύνεται και σε άτομα άνω των 6 ετών.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30791
  • Group:  Members
  • Topic Count:  66
  • Content Count:  674
  • Reputation:   7764
  • Achievement Points:  980
  • Days Won:  5
  • With Us For:  3309 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Μολις γυρισα απο καθημερινες εκδοσεις στην αρσακειο,η κυρια εκει μου ειπε πως αρκετα συντομα θα δινουν την δευτερη χρονια της βιβλιοθηκης ντισνευ σε προσφορα αναλογη της πρωτης χρονιας,για οποιον ενδιαφερεται να αγορασει,

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8571
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  450
  • Reputation:   1814
  • Achievement Points:  450
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5542 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

ε ναι πλησιάζουν γιορτες :)

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

[...]Να πούμε και για ένα λάθος που κάνουν πολλές εκδοτικές, όπως και οι Καθημερινές Εκδόσεις, όπως βλέπουμε...

 

Οι ράχες θα πρέπει να διαβάζονται από κάτω προς τα πάνω, όταν έχουμε κάθετη τοποθέτηση, που είναι και η ορθός τρόπος τοποθέτησης τόμων, στη βιβλιοθήκη.

Κάποιοι τις τυπώνουν σαν να πρόκειται να τοποθετηθούν οι τόμοι σε στοίβες... [...]

 

Παραδόξως θα ασχοληθώ με αυτό, και όχι τόσο με τα Disney, μιας και οι απορίες νομίζω καλύφθηκαν.

 

Δεν υπάρχει σωστός ή λάθος τρόπος τύπωσης των ράχεων. Ο τρόπος όμως που χρησιμοποιείται σε όλες τις βιομηχανίες, είναι όπως τα έφτιαχνε ο Τερζό (και εν συνεχεία η Καθημερινή), δηλαδή από πάνω προς τα κάτω. Αυτό συμβαίνει παντού (CD, DVD, Blu-Ray, βιντεοπαιχνίδια, κλπ).Ο λόγος είναι πως όταν είναι στην βιβλιοθήκη, διαβάζονται κανονικά και με τους δύο τρόπους. Όταν όμως μπαίνουν σε στοίβες, διαβάζονται μόνο αν γράφονται από πάνω προς τα κάτω. Με τον τρόπο που λες εσύ, όταν μπουν σε στοίβες, θα μπουν με την εικόνα κάτω και το οπισθόφυλλο πάνω ;)  Γι' αυτό και είναι ο κυρίαρχος τρόπος χρήσης σε όλα τα μέσα. Επειδή αναγκαστικά, σε κάποια περίπτωση είτε προσωρινά είτε μόνιμα, θα μπουν σε στοίβες, επομένως δεν μπορείς να βάζεις τον επίδοξο αγοραστή να αναποδογυρίζει τόμους για να βλέπει το εξώφυλλό τους. Η μόνη περίπτωση που το βλέπουμε αυτό είναι σε βιβλία, και κατά κύριο λόγο ελληνικά.

 

Αυτός είναι και ο λόγος που οι Περιπέτειες του Περτουίλαμπι τυπώθηκαν με αυτόν τον τρόπο :D

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2399
  • Reputation:   25480
  • Achievement Points:  2437
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5435 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Παραδόξως θα ασχοληθώ με αυτό, και όχι τόσο με τα Disney, μιας και οι απορίες νομίζω καλύφθηκαν.

 

Δεν υπάρχει σωστός ή λάθος τρόπος τύπωσης των ράχεων. Ο τρόπος όμως που χρησιμοποιείται σε όλες τις βιομηχανίες, είναι όπως τα έφτιαχνε ο Τερζό (και εν συνεχεία η Καθημερινή), δηλαδή από πάνω προς τα κάτω. Αυτό συμβαίνει παντού (CD, DVD, Blu-Ray, βιντεοπαιχνίδια, κλπ).Ο λόγος είναι πως όταν είναι στην βιβλιοθήκη, διαβάζονται κανονικά και με τους δύο τρόπους. Όταν όμως μπαίνουν σε στοίβες, διαβάζονται μόνο αν γράφονται από πάνω προς τα κάτω. Με τον τρόπο που λες εσύ, όταν μπουν σε στοίβες, θα μπουν με την εικόνα κάτω και το οπισθόφυλλο πάνω ;)  Γι' αυτό και είναι ο κυρίαρχος τρόπος χρήσης σε όλα τα μέσα. Επειδή αναγκαστικά, σε κάποια περίπτωση είτε προσωρινά είτε μόνιμα, θα μπουν σε στοίβες, επομένως δεν μπορείς να βάζεις τον επίδοξο αγοραστή να αναποδογυρίζει τόμους για να βλέπει το εξώφυλλό τους. Η μόνη περίπτωση που το βλέπουμε αυτό είναι σε βιβλία, και κατά κύριο λόγο ελληνικά.

 

Αυτός είναι και ο λόγος που οι Περιπέτειες του Περτουίλαμπι τυπώθηκαν με αυτόν τον τρόπο :D

 

Ευχαριστώ όλους για τις επισημάνσεις! :)

 

OK... Θα δεχτώ οτι δεν υπάρχει σωστός και λάθος τρόπος στην εκτύπωση της ράχης... Είναι στην "παραξενιά" της κάθε εταιρίας το πως θα τυπώσει τις ράχες...

Ενδεικτικές φωτογραφίες από την DVD-o-συλλογή μου:

 

post-9911-0-11612300-1472883298_thumb.jpg post-9911-0-74957600-1472883294_thumb.jpg

 

(Δεν έχω γυρίσει κάτι ανάποδα... Όλα είναι βαλμένα κανονικά)

 

Όταν όμως ξεφύγουμε από τα βιβλία και τα κόμικς, όταν θέλεις να τυπώσεις κάτι και να διαβαστεί κάθετα, το αποτέλεσμα πρέπει να είναι το παρακάτω:

 

post-9911-0-92768900-1472883326_thumb.jpg

 

Αν δεν πείστηκες ακόμα, δώσε βάση στο παρακάτω κείμενο το οποίο είναι λίγο κυρτό... Ε, λοιπόν, φαντάσου το να ξεκινάει από πάνω προς τα κάτω...

 

post-9911-0-03318400-1472883342_thumb.jpg

 

:beer:

Επεξεργασία από archon
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3992
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5020 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Ευχαριστώ όλους για τις επισημάνσεις! :)

 

OK... Θα δεχτώ οτι δεν υπάρχει σωστός και λάθος τρόπος στην εκτύπωση της ράχης... Είναι στην "παραξενιά" της κάθε εταιρίας το πως θα τυπώσει τις ράχες...

Ενδεικτικές φωτογραφίες από την DVD-o-συλλογή μου:

 

attachicon.gifDSC02402.JPG attachicon.gifDSC02403.JPG

 

(Δεν έχω γυρίσει κάτι ανάποδα... Όλα είναι βαλμένα κανονικά)

 

Όταν όμως ξεφύγουμε από τα βιβλία και τα κόμικς, όταν θέλεις να τυπώσεις κάτι και να διαβαστεί κάθετα, το αποτέλεσμα πρέπει να είναι το παρακάτω:

 

attachicon.gifcustom_banners4.jpg

 

Αν δεν πείστηκες ακόμα, δώσε βάση στο παρακάτω κείμενο το οποίο είναι λίγο κυρτό... Ε, λοιπόν, φαντάσου το να ξεκινάει από πάνω προς τα κάτω...

 

attachicon.gifbanner-designs-for-web.jpg

 

:beer:

Το τελευταιο φιλέ είναι άτοπο. Προφανώς στο κυρτό που δείχνεις θα γίνει έτσι γτ είναι κυρτό που ξεκινάει απο κάτω αριστερά κάτω προς δεξια πανω. Εχει τη φορα που διαβαζουμε δλδ (αριστερα προς δεξια). Αν το κυρτό ξεκινούσε ανάποδα, δλδ απο αριστερά πανω προς δεξια κάτω, τοτε προφανώς το wonderland θα γράφονταν με τη φορά που δεν σου αρέσει (το κειμεμο να ξεκιναει απο πανω) γτ ακριβως διαβάζεται σύμφωνα με τη φορά που έχει το κυρτό ή το κείμενο γενικοτερα.

 

Επίσης, κ μένα μου φαίνεται σχεδόν άσχημο το κείμενο να ξεκινάει απο κάτω προς τα πανω. Με δυσκολευει πολυ να το διαβασω. Το μάτι προσπαθεί παντα να διαβάσει απο αριστερά προς δεξια και απο πανω προς τα κατω γενικά. Δεν είμαστε ασιάτες. :P Αλλα ακομα και οι ασιατες απο πανω προς τα κατω διαβαζουν. Στις εικόνες που εχεις ποσταρει φιλέ παιζει το εξης: καταρχάς τα σημαιάκια που είναι κυρτά είναι μια χαρα, τα υπολοιπα επειδή προκετε για σημαίες μεγάλου μεγέθους, μπορουν να διαβαστουν καλύτερα απο κάτω προς τα πανω λογο μεγέθους κ απόστασης τους απο το έδαφος, οποτε εικαζω πως γι αυτό τα έκαναν ετσι. Πάντως δεν είναι απόδειξη σωστής χρήσης ειδικα όταν αναμεσα τους διακρινω κ το μπανερακι που γράφει MARKETING λες κ είναι χασαποταβερνα του κυρ Σκρουτζη. Και μη μου πειτε πως ειδικα αυτο το σημαιακι ειναι σωστα τυπογραφικα γτ θα αρχισω να βγαζω αφρους. :P Anw we are off topic.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2399
  • Reputation:   25480
  • Achievement Points:  2437
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5435 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Μόλις τώρα είδα οτι  έχουν σβηστεί ως OffTopic κάποιες προηγούμενες τοποθετήσεις μου (και άλλων), οι οποίες απαντούσαν εν μέρει στις τοποθετήσεις σου για την Ασιατική γραφή κλπ....

 

Εννοείται οτι στην παράθεση της εικόνας των beach banners, μιλούσα για την πλειοψηφία των τοποθετημένων banners...

 

Anyway.... Ας σβηστούν και αυτά καθώς θα κάνω και ένα Edit με τις αρχικές μου επισημάνσεις για να μη ξεκινήσει άλλη συζήτηση...

 

:)

Επεξεργασία από archon
  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31712
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  339
  • Reputation:   1155
  • Achievement Points:  343
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2779 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Πεσατε ολοι με τα μουτρα στα κομικς και δε σχολιαζετε πια? :xai:

Δεν εχω προλαβει να διαβασω ακομα τις κυκλοφοριες των δυο τελευταιων βδομαδων.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Tίποτα δεν σβήνεται όλα μεταφέρονται εδώ !

 

Εκεί θα πάνε σε λίγο και τα παραπάνω ποστ γιατί είναι off topic . :)

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Λογικά σκούρο καφέ είχαν όλα απλά μερικά τα είχαν στον ήλιο...! :P

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2399
  • Reputation:   25480
  • Achievement Points:  2437
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5435 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Εξώφυλλο και οπισθόφυλλο του τεύχους 46 στο ανοιχτό καφέ που βρήκα εγώ :P

 

attachicon.gifmegali vivliothiki46_f.jpgattachicon.gifmegali vivliothiki46_b.jpg

 

Αυτό είναι το κανονικό, my dear friend!  :beer:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8699
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  340
  • Reputation:   1953
  • Achievement Points:  340
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5531 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Τώρα που τέλειωσε ο Μπάρκς, αν υποθέσουμε οτι όλα πάνε καλά τι προσφορά θα βάλουν του χρόνου;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τώρα που τέλειωσε ο Μπάρκς, αν υποθέσουμε οτι όλα πάνε καλά τι προσφορά θα βάλουν του χρόνου;

Κάτι είχα πει πιο παλιά ;)

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  538
  • Reputation:   3166
  • Achievement Points:  546
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3859 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Επίσης, εκεί που ξεφύλιζα, έφτασα στο "χρυσό στέμμα" και ένιωσα τόσο μα τόσο οικεία από το σχέδιο, καθώς με τέτοιες ιστορίες κυρίως έχω μεγαλώσει, μέσα από τις σελίδες του Μίκυ Μάους!!! :flowers7:

Επίσης το ίδιο μπορώ να πω και για το δράκο της βουρκολίμνης του προηγούμενου τόμου

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29848
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  52
  • Reputation:   222
  • Achievement Points:  52
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3730 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Τώρα που τέλειωσε ο Μπάρκς, αν υποθέσουμε οτι όλα πάνε καλά τι προσφορά θα βάλουν του χρόνου;

 

Εγώ θα πρότεινα τη μετάφραση της ιταλικής βιβλιοθήκης με τα άπαντα του Ρομάνο Σκάρπα.

 

https://coa.inducks.org/publication.php?c=it/GSD

 

Είναι ολοκληρωμένη έκδοση, περιέχει πολλές καλές και αρκετές αδημοσίευτες ιστορίες και μπορεί να χωριστεί σε τρεις 17άδες, μία για κάθε χρονιά.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εγώ θα πρότεινα τη μετάφραση της ιταλικής βιβλιοθήκης με τα άπαντα του Ρομάνο Σκάρπα.

 

https://coa.inducks.org/publication.php?c=it/GSD

 

Είναι ολοκληρωμένη έκδοση, περιέχει πολλές καλές και αρκετές αδημοσίευτες ιστορίες και μπορεί να χωριστεί σε τρεις 17άδες, μία για κάθε χρονιά.

 

Το βρίσκω απίθανο. Εδώ δεν μπαίνει Σκάρπα για δείγμα στο Κόμιξ ενώ υπάρχουν τόσες αδημοσίευτες, θα εκδώσουν τα άπαντά του;

Επίσης ο κάθε τόμος είναι 364 σελίδων δηλαδή πολύ μεγαλύτερος από του Μπαρκς, ενώ και το επίπεδο των ιστοριών είναι αρκετά χαμηλότερο.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8571
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  450
  • Reputation:   1814
  • Achievement Points:  450
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5542 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Το βρίσκω απίθανο. Εδώ δεν μπαίνει Σκάρπα για δείγμα στο Κόμιξ ενώ υπάρχουν τόσες αδημοσίευτες, θα εκδώσουν τα άπαντά του;

Επίσης ο κάθε τόμος είναι 364 σελίδων δηλαδή πολύ μεγαλύτερος από του Μπαρκς, ενώ και το επίπεδο των ιστοριών είναι αρκετά χαμηλότερο.

 

Μόλις τους έπεισες για να την κυκλοφορήσουν

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4348
  • Reputation:   33881
  • Achievement Points:  4415
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Τι είναι αυτά που λέτε βρε. Άπαντα οικογένειας Βαν Χορν. Αυτό θέλουμε, σε αυτό ελπίζουμε... :blob3:  :blob3:  :blob3:  :blob3:

 

Τελευταίος τόμος αυτή την εβδομάδα έτσι...Θα γίνει και επίσημο οτι στην Καθημερινή δεν ξέρουν να μετράνε

 

(πω πω πολύ γκρίνια έχω σήμερα..) 

 

¨Αλλο ένα υπέροχο ΜΜ είχαμε την Παρασκευή (για να ισορροπήσω)

Επεξεργασία από ChrisL
  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8571
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  450
  • Reputation:   1814
  • Achievement Points:  450
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5542 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

και όμως σήμερα πήρα ακομα μια απαντηση αυτή την φορά απο την Κύπρο:

 

m2mN4ZC.png

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4348
  • Reputation:   33881
  • Achievement Points:  4415
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Μπορεί να έχουν κάποιον έκπληξη και να μας το φυλάνε για την Κυριακή 18/9 σαν δώρο. Αν όμως δεν έχουν θέλω να μας δείξεις και την αλληλογραφία σας στη συνέχεια που θα τους παραθέτεις τα "Μαθηματικά Α' Δημοτικού" σαν  "προτεινόμενο σύγγραμα".  :lol:  :lol:

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εγώ θα πρότεινα τη μετάφραση της ιταλικής βιβλιοθήκης με τα άπαντα του Ρομάνο Σκάρπα.

 

https://coa.inducks.org/publication.php?c=it/GSD

 

Είναι ολοκληρωμένη έκδοση, περιέχει πολλές καλές και αρκετές αδημοσίευτες ιστορίες και μπορεί να χωριστεί σε τρεις 17άδες, μία για κάθε χρονιά.

Είναι μια ωραία ιδέα αλλά ο Σκάρπα έφτιαξε και ιστορίες πέρα από τα παπιά και τα ποντίκια... Πιστεύω ότι εδώ θα πουλήσουν ιδιαίτερα μαζί με αυτές τις ιστορίες που είπα... Για αυτό είναι τόσοι οι τόμοι του. Το καλύτερο θα ήταν να πάρουν τις ιστορίες με τα παπιά και τα ποντίκια και να έχουμε μια έκδοση μόνο με αυτές...

 

Το βρίσκω απίθανο. Εδώ δεν μπαίνει Σκάρπα για δείγμα στο Κόμιξ ενώ υπάρχουν τόσες αδημοσίευτες, θα εκδώσουν τα άπαντά του;

Επίσης ο κάθε τόμος είναι 364 σελίδων δηλαδή πολύ μεγαλύτερος από του Μπαρκς, ενώ και το επίπεδο των ιστοριών είναι αρκετά χαμηλότερο.

Μπορεί όποιος είναι να μπαίνει τα καλοκαίρια να προμοτάρεται από το ΚΟΜΙΞ όπως συνέβαινε αρχικά με το Μπαρκς που ξαναμπήκε στην Β΄ Περίοδο και τώρα με τον Ρόσα που μπορεί να μπει του χρόνου... Δεν θα θεωρήσω απίθανο να δούμε Σκάρπα μαζί με Ρόσα σε μια έκδοση τύπου Βιβλιοθήκη ΚΟΜΙΞ εάν βάλουν και Σκάρπα στο ΚΟΜΙΞ στους επόμενους μήνες...

 

Τι είναι αυτά που λέτε βρε. Άπαντα οικογένειας Βαν Χορν. Αυτό θέλουμε, σε αυτό ελπίζουμε... :blob3:  :blob3:  :blob3:  :blob3:

 

Τελευταίος τόμος αυτή την εβδομάδα έτσι...Θα γίνει και επίσημο οτι στην Καθημερινή δεν ξέρουν να μετράνε

 

(πω πω πολύ γκρίνια έχω σήμερα..) 

 

¨Αλλο ένα υπέροχο ΜΜ είχαμε την Παρασκευή (για να ισορροπήσω)

Πάντως πλάκα πλάκα στα Άπαντα των Βαν Χορν μια χαρά τα καταφέρνει το ΚΟΜΙΞ... :P Πραγματικά θα εκδώσει όλον τον Νόελ Βαν Χορν.... Καλά μην πω για τον Ουίλλιαμ που επέστρεψε τους τελευταίους 2-3 μήνες με τον Λούφα και τις κρύες ιστορίες του.  :blob3:  :blob3:  :blob3:

 

και όμως σήμερα πήρα ακομα μια απαντηση αυτή την φορά απο την Κύπρο:

 

m2mN4ZC.png

Ναι είναι σίγουρο ότι ξέρουν τι τους γίνεται οι υπάλληλοι; :P 

 

Μπορεί να έχουν κάποιον έκπληξη και να μας το φυλάνε για την Κυριακή 18/9 σαν δώρο. Αν όμως δεν έχουν θέλω να μας δείξεις και την αλληλογραφία σας στη συνέχεια που θα τους παραθέτεις τα "Μαθηματικά Α' Δημοτικού" σαν  "προτεινόμενο σύγγραμα".  :lol:  :lol:

Ξεχνάτε το Editor's Choice παιδιά; Κυκλοφόρησε μαζί με τόμο 16 το 2014 χωρίς να το περιμένουμε... Μπορεί έτσι να μας κάνουν την έκπληξη με τον τόμο 48 αλλιώς όντως δεν θα ξέρουν να μετράνε...

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.