Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κουβεντούλα για τα Disney που κυκλοφορούν


Dark Chris

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12982
  • Reputation:   95073
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4652 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Πηγα να αγορασω τα 5 disney που με ενημερωσε ο φιλος indian οτι κυκλοφορουν,και μετα απο 45 λεπτα περπατημα και ψαξιμο σε 5 περιπτερα-μινι μαρκετ της ευρυτερης περιοχης που μενω,το μονο που βρηκα και πηρα και το ειχαν ολα ηταν το τελευταιο μικυ μαους.Ουτε ντοναλντ,ουτε κομιξ,ουτε σουπερ μικυ ουτε φαντομ ντακ,σε ενα μονο βρηκα κατι παλαιοτερα(του 2011.2012) ντοναλντ και παλιοτερα κομιξ.Ατυχησα.... :sad1:

 

Έχω παρατηρήσει,τουλάχιστον στα περίπτερα που γνωρίζω,ότι έχει ελαττωθεί το τιράζ που διανέμεται...!Ενώ παλιά έβλεπα 3-4 Μίκυ Μάους στο περίπτερο,τώρα έρχονται 1-2 με το ζόρι...!Αν θέλεις να ξεκινήσεις μπορείς να το κάνεις τις Παρασκευές με το Μίκυ Μάους και μετά στις 28 με τον Φάντομ και στις 31 με το Κόμιξ...! :)

 

 

Παιδια γνωμη για το τελευταιο Μικυ Μαους (91 νομιζω) με εξωφυλλο τον Μικυ αλα Φαντομ Ντακ..

Δεν εχω διαβασει απ οσο θυμαμαι καπου κριτικες γιατι ψηνομαι ν το παρω κ θελω μια δευτερη γνωμη..

 

Προσωπικά μου άρεσε αρκετά το 91ο Μίκυ Μάους...!Θα γράψω κριτική μέσα στην εβδομάδα στο αντίστοιχο θέμα...! :)

Μεταξύ μας,μην περιμένεις να δεις τον Μίκυ στον ρόλο του Φάντομ...! :P

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3319 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Εμένα παραδόξως μου άρεσαν οι ιστορίες του #91, εκτός από την ιστορία με τον Βδέλα...  :P

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23328
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  2301
  • Reputation:   28464
  • Achievement Points:  2302
  • Days Won:  20
  • With Us For:  4579 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Παιδια γνωμη για το τελευταιο Μικυ Μαους (91 νομιζω) με εξωφυλλο τον Μικυ αλα Φαντομ Ντακ..

Δεν εχω διαβασει απ οσο θυμαμαι καπου κριτικες γιατι ψηνομαι ν το παρω κ θελω μια δευτερη γνωμη..

Συγνωμη για την απορια, καταλαβαινω πως οι καιροι ειναι δυσκολοι, ολοι προσπαθουμε τα χρηματα που ξοδευουμε να πιανουν οσο το δυνατον περισσοτερο "τοπο", ειναι τοοοοσο μεγαλη υποθεση η αγορα ενος Μικυ Μαους;  :)

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  2376
  • Reputation:   17725
  • Achievement Points:  2593
  • Days Won:  33
  • With Us For:  3432 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

οχι μωρε..  :) απλα μου αρεσει να σας ρωταω τις αποψεις αν δω κατι που μου κεντρισει λιγο 

ενδιαφερον.

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104529
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6044 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

 

Υ.Γ.: Ανακαλύψατε το λάθος στο πρώτο καρέ της δωδέκατης σελίδας;  :xm:                   

 

 

:yes:  :xm:

 

:valtnino:

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6107
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3226 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

το σχεδιο της Τζικε ηταν εντελώς άσχετα με το τευχος. :P

Οι γελοιογραφίες της Τζίκε σε κάθε τεύχος σπάνια έχουν σχέση με την κύρια ιστορία ή με κάποια άλλη του τεύχους...

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3508 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Οι γελοιογραφίες της Τζίκε σε κάθε τεύχος σπάνια έχουν σχέση με την κύρια ιστορία ή με κάποια άλλη του τεύχους...

Αυτη η γελοιογραφία ηταν διαφορετική, επειδη αναφερόταν στο εξωφυλλο το οποίο επισης δεν ειχε σχεςη με το τευχος! :P
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3319 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Να θυμίσω τον Μπαμ Μπαμ με μυστική ταυτότητα τον έχουμε ξαναδεί στο Μικυ Μάους 2043 στην ιστορία Ο μασκοφόρος μπογιατζής στην οποία ο Μπαμ Μπαμ δουλεύει ως μπογιατζής σε οικοδομή και επηρεασμένος από ένα υπερηρωικό κόμικ που διαβάζει αποφασίζει να αποκτήσει μυστική ταυτότητα για να προστατέψει τους αδύναμους. Είχε την πλάκα της αλλά ίσως να είμαι επηρεασμένος γιατί ήμουν 9 όταν τη διάβασα.  :P Ελπίζω να μη δούμε κανένα αίσχος.  :P  :D

Επεξεργασία από petross21
  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5326 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Εντωμεταξύ στο Μίκυ Μάους τεύχος 91, σελίδα 41, αυτός είναι ο Γούντυ Άλλεν ή απλά εγώ αρχίζω και τον βλέπω παντού; :(

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  2376
  • Reputation:   17725
  • Achievement Points:  2593
  • Days Won:  33
  • With Us For:  3432 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εντωμεταξύ στο Μίκυ Μάους τεύχος 91, σελίδα 41, αυτός είναι ο Γούντυ Άλλεν ή απλά εγώ αρχίζω και τον βλέπω παντού; :(

Nα σου πω κι εγω αυτην την εντυπωση ειχα..Το μικυ 91 εντελει μου κρατησε καλη συντροφια.

Η ιστορια με τον μικυ με εντυπωσιασε κυριως για το σχεδιο της...

Η ιστορια με τον φαντομια ενδιαφερουσα,χωρις να εχει σχεση με τις αντιστοιχες των Κομιξ..

Μου αρεσε πολυ η ιστορια που ο Φεθρυ λεει ψεματα εις βαρος του Ντοναλντ.Γελασα σε καποια σημεια..

Απογοητευτηκα με την 4η ιστορια με τους 2 πρακτορες..ασχημο σχεδιο που δεν ξερω..πρασπαθησα

να το διαβασω ενω θα πρεπε η ιστορια να ρεει πιο ομαλα..Οκ ισως απο σεναριο κατι ελεγε αλλα ενας

κουκος δεν φερνει την ανοιξη..

Σε γενικες γραμμες συστηνω το 91 σε καποιον που οπως εγω θελω να θυμαμαι και να υποστηριζω

εναν αγαπημενο μου τιτλο..

 

Υ.Γ. Στα θετικα επισης κατ εμε το πολυ ομορφο εξωφυλλο-παροτι ασχετο με το περιεχομενο του τευχους..-

Επεξεργασία από albert
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6107
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3226 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Εντωμεταξύ στο Μίκυ Μάους τεύχος 91, σελίδα 41, αυτός είναι ο Γούντυ Άλλεν ή απλά εγώ αρχίζω και τον βλέπω παντού; :(

:lol:  :lol:  :lol: Χαχαχα, τώρα που το κοίταξα, έχεις δίκιο! :lol:

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104529
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6044 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

 

Κριτική για το ΚΟΜΙΞ #21

 

 

ΚΟΜΙΞ #21; :thinking:

 

:valtnino:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8571
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  450
  • Reputation:   1816
  • Achievement Points:  450
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5570 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Κριτική για το ΚΟΜΙΞ #21

 

Ξεκινάμε με το εξώφυλλο και γενικά τα περιεχόμενα. Το εξώφυλλο είναι το μόνο όμορφο πράγμα του τεύχους μαζί με την ιστορία του Ρόσα. Όσον αφορά τα περιεχόμενα, η Καθημερινή δε βάζει μυαλό και συνεχίζει να μας πασάρει μια χούφτα βαρετές δεκασέλιδες, σε σημείο που πιάνω τον ευατό μου να ξεφυλλίζω παρακάτω τις σελίδες για να δω πού τελειώνει η κάθε ιστορία να ξεμπερδεύω... Ναι, θα μου πείτε δεν απολαμβάνω το σενάριο και δε δίνω βάση, αλλά οι κακές ιστορίες βρομάνε από το κεφάλι  :wall:

 

Anyway, 

 

Το Ρευστό: Η δεύτερη ιστορία στην καριέρα του Ρόσα και συνάμα τόσο εκπληκτική, καταδεικνύοντας το ανερχόμενο ταλέντο αυτού του ανθρώπου. Προσωπικά, δεν έτυχε να διαβάσω ούτε αυτή την ιστορία -έχω διαβάσει τις περισσότερες μεταγενέστερες του Ρόσα. Το σενάριο βαδίζει στα χνάρια του θρυλικού Μπαρκς με μια ιδιαίτερη πρωτοτυπία όσον αφορά το παιχνίδι με τους Νόμους της Φυσικής, το οποίο το βρήκα το καλύτερο σημείο της ιστορίας! :yes: Γέλασα πολύ στο σημείο που μπαίνει για λίγο στη δράση ο ιδιόρρυθμος καθηγητής από τη Μυστηριώδη Νήσο του Μπαρκς και πασάρει πρώτο πράμα στους Μουργόλουκους  :cool: Το καρέ της έκρηξης του θησαυροφυλακίου, η δολλαριοπλημμύρα και το τέλος της ιστορίας εξαιρετικά!!!  :yahoo: Το σχέδιο δεν το συζητώ... :banana:   9.5/10

Η Βασίλισσα του Χορού: Συμπαθητική ιστοριούλα με το αχτύπητο δίδυμο Ντόναλντ-Σκρουτζ να στοιχηματίζουν για τον εκπολιτισμό της Ούνας... Κλασσική δωδεκασέλιδη με μεστό σχέδιο Βίκαρ.  :respect:  7/10

 

Ένας Κροίσος ήρθε για δείπνο: Ιστορία που φαίνεται ενδιαφέρουσα έως ότου αντικρίσεις την πρώτη σελίδα... Αν και πιστεύω πως ο Γίππες έχει δουλέψει πολύ καλά μεγάλο αριθμό ιστοριών του Μπαρκς και έχει πετύχει να τον προσεγγίσει επιτυχώς, σε αυτή την ιστορία απέτυχε παταγωδώς!  :wall: Το σενάριο μυρίζει Μπαρκς και τελειοποιείται από τον Λάστιγκ, ωστόσο το σχέδιο το βρήκα επιεικώς ΑΘΛΙΟ... Το σχέδιο του Γίππες με απογοήτευσε... Είχα την εντύπωση ότι δεν έδωσε καθόλου βάση στο σχέδιο, σαν να ήθελε να το τελειώσει γρήγορα... Το αποτέλεσμα ήταν ένα απαράδεκτο σχέδιο να χαλάει μια ιστορία με καλό σενάριο... 5/10 (μόνο για το σενάριο)...

 

Ένα Άτυχο Κορίτσι: Κατά τη γνώμη μου η δεύτερη καλύτερη ιστορία του τεύχους από άποψη ποιότητας. Έχοντας ως επίκεντρο τον Γκαστόνε και την τυχερή φίλη του, αυτή η ιστορία με άφησε ευχαριστημένο στο τέλος αλλά και ελαφρώς συγκινημένο από την ατυχία του Γκαστόνε να τα βρει με την κοπέλα που αγαπάει λόγω της σπαστικής τύχης του. Το σχέδιο το βρήκα πολύ καλό.   7/10

 

Χρυσή Ψαριά:  :wall:  :wall:  :wall:  :wall:  :wall:  :wall:  :wall:  :wall:  :wall:  :wall:  :wall:  :wall:  3/10

 

Συλλέκτης Ποντικών: Ιστορία με πολύ ωραίο σενάριο, το οποίο θα μπορούσε να εξελιχθεί περαιτέρω! Το σχέδιο του Βαν Χορν με το κλασσικό καρτουνίστικο σορτσάκι μου τη σπάει λίγο, αλλά κατά τ'άλλα καλό.  6/10 

 

Η Μπαλάντα του Μοναχικού Καουμπόυ: Ιστορία του Φεριόλι, ενός κατ'εμέ πανάξιου επιγόνου του Μπαρκς.  :) Το σενάριο κινούνταν σε μπαρκσικά πρότυπα και το βρήκα γενικά ενδιαφέρον. Παράλληλα, το σχέδιο του Φεριόλι άξιο του σεναρίου... 8/10

 

Άλλο ένα μονότονο, βαρετό και πάλι βαρετό τεύχος!  :shit:  Οι ιστορίες έχουν μια κάποια ποιότητα -όχι όλες- αλλά δεν χορταίνουν έναν αναγνώστη που περιμένει ιταλική ποιότητα να διοχετευτεί μέσα από τις σελίδες του ΚΟΜΙΞ. Ας δούμε τι μας επιφυλάσσει το επόμενο τεύχος.........

 

Πώς γίνεται να σου άρεσαν 5 απο τις 7 ιστορίες και το τεύχος να ειναι μονοτονο και βαρετό?

Δεν σε κρίνω για την κριτική σου απλα προσπαθώ να καταλάβω τί εννοούσες.

Επεξεργασία από demiscy
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6107
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3226 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Ίσως η βαθμολογία σε 1-2 να μην είναι εύστοχη αλλά γενικά, αλλιώς κρίνεται, κατά τη γνώμη μου, μια ιστορία ξεχωριστά και αλλιώς όταν εντάσσεται σε ένα σύνολο. Μπορεί λ.χ η τελευταία ιστορία να είναι καλή μεμονωμένα αλλά από τη στιγμή που εντάσσεται σε ένα τεύχος με άλλες 4-5 μέτριες έως κακές ιστορίες, το τεύχος δε σώζεται...

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6107
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3226 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Έχεις δίκιο μπερδεύτηκα :P Όμως όπως λένε "γλώσσα λανθάνουσα τα αληθή λέγει" Συμπέρασμα: το επόμενο τεύχος μια από τα ίδια...

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8571
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  450
  • Reputation:   1816
  • Achievement Points:  450
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5570 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Κατάλαβα το σκεπτικό σου.

Δεν συμφωνώ αλλά το κατάλαβα.

 

Δεν μπορεί κάποιος να ονομάσει ενα τεύχος βαρετό και μονοτονο για 2 ιστορίες που δεν του άρεσαν.

Μπορεί να το πεί μέτριο.

 

Σε ποιες ιστορίες θα άλλαζες την βαθμολογία που έδωσες? Ποιες ειναι οι βαθμολογίες που μπήκαν άστοχα?

 

Ίσως η βαθμολογία σε 1-2 να μην είναι εύστοχη αλλά γενικά, αλλιώς κρίνεται, κατά τη γνώμη μου, μια ιστορία ξεχωριστά και αλλιώς όταν εντάσσεται σε ένα σύνολο. Μπορεί λ.χ η τελευταία ιστορία να είναι καλή μεμονωμένα αλλά από τη στιγμή που εντάσσεται σε ένα τεύχος με άλλες 4-5 μέτριες έως κακές ιστορίες, το τεύχος δε σώζεται...

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24804
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  111
  • Reputation:   473
  • Achievement Points:  111
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4437 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Κριτική για το ΚΟΜΙΞ #21

 

Ξεκινάμε με το εξώφυλλο και γενικά τα περιεχόμενα. Το εξώφυλλο είναι το μόνο όμορφο πράγμα του τεύχους μαζί με την ιστορία του Ρόσα. Όσον αφορά τα περιεχόμενα, η Καθημερινή δε βάζει μυαλό και συνεχίζει να μας πασάρει μια χούφτα βαρετές δεκασέλιδες, σε σημείο που πιάνω τον ευατό μου να ξεφυλλίζω παρακάτω τις σελίδες για να δω πού τελειώνει η κάθε ιστορία να ξεμπερδεύω... Ναι, θα μου πείτε δεν απολαμβάνω το σενάριο και δε δίνω βάση, αλλά οι κακές ιστορίες βρομάνε από το κεφάλι  :wall:

 

Anyway, 

 

Το Ρευστό: Η δεύτερη ιστορία στην καριέρα του Ρόσα και συνάμα τόσο εκπληκτική, καταδεικνύοντας το ανερχόμενο ταλέντο αυτού του ανθρώπου. Προσωπικά, δεν έτυχε να διαβάσω ούτε αυτή την ιστορία -έχω διαβάσει τις περισσότερες μεταγενέστερες του Ρόσα. Το σενάριο βαδίζει στα χνάρια του θρυλικού Μπαρκς με μια ιδιαίτερη πρωτοτυπία όσον αφορά το παιχνίδι με τους Νόμους της Φυσικής, το οποίο το βρήκα το καλύτερο σημείο της ιστορίας! :yes: Γέλασα πολύ στο σημείο που μπαίνει για λίγο στη δράση ο ιδιόρρυθμος καθηγητής από τη Μυστηριώδη Νήσο του Μπαρκς και πασάρει πρώτο πράμα στους Μουργόλουκους  :cool: Το καρέ της έκρηξης του θησαυροφυλακίου, η δολλαριοπλημμύρα και το τέλος της ιστορίας εξαιρετικά!!!  :yahoo: Το σχέδιο δεν το συζητώ... :banana:   9.5/10

Η Βασίλισσα του Χορού: Συμπαθητική ιστοριούλα με το αχτύπητο δίδυμο Ντόναλντ-Σκρουτζ να στοιχηματίζουν για τον εκπολιτισμό της Ούνας... Κλασσική δωδεκασέλιδη με μεστό σχέδιο Βίκαρ.  :respect:  7/10

 

Ένας Κροίσος ήρθε για δείπνο: Ιστορία που φαίνεται ενδιαφέρουσα έως ότου αντικρίσεις την πρώτη σελίδα... Αν και πιστεύω πως ο Γίππες έχει δουλέψει πολύ καλά μεγάλο αριθμό ιστοριών του Μπαρκς και έχει πετύχει να τον προσεγγίσει επιτυχώς, σε αυτή την ιστορία απέτυχε παταγωδώς!  :wall: Το σενάριο μυρίζει Μπαρκς και τελειοποιείται από τον Λάστιγκ, ωστόσο το σχέδιο το βρήκα επιεικώς ΑΘΛΙΟ... Το σχέδιο του Γίππες με απογοήτευσε... Είχα την εντύπωση ότι δεν έδωσε καθόλου βάση στο σχέδιο, σαν να ήθελε να το τελειώσει γρήγορα... Το αποτέλεσμα ήταν ένα απαράδεκτο σχέδιο να χαλάει μια ιστορία με καλό σενάριο... 5/10 (μόνο για το σενάριο)...

 

Ένα Άτυχο Κορίτσι: Κατά τη γνώμη μου η δεύτερη καλύτερη ιστορία του τεύχους από άποψη ποιότητας. Έχοντας ως επίκεντρο τον Γκαστόνε και την τυχερή φίλη του, αυτή η ιστορία με άφησε ευχαριστημένο στο τέλος αλλά και ελαφρώς συγκινημένο από την ατυχία του Γκαστόνε να τα βρει με την κοπέλα που αγαπάει λόγω της σπαστικής τύχης του. Το σχέδιο το βρήκα πολύ καλό.   7/10

 

Χρυσή Ψαριά:  :wall:  :wall:  :wall:  :wall:  :wall:  :wall:  :wall:  :wall:  :wall:  :wall:  :wall:  :wall:  3/10

 

Συλλέκτης Ποντικών: Ιστορία με πολύ ωραίο σενάριο, το οποίο θα μπορούσε να εξελιχθεί περαιτέρω! Το σχέδιο του Βαν Χορν με το κλασσικό καρτουνίστικο σορτσάκι μου τη σπάει λίγο, αλλά κατά τ'άλλα καλό.  6/10 

 

Η Μπαλάντα του Μοναχικού Καουμπόυ: Ιστορία του Φεριόλι, ενός κατ'εμέ πανάξιου επιγόνου του Μπαρκς.  :) Το σενάριο κινούνταν σε μπαρκσικά πρότυπα και το βρήκα γενικά ενδιαφέρον. Παράλληλα, το σχέδιο του Φεριόλι άξιο του σεναρίου... 8/10

 

Άλλο ένα μονότονο, βαρετό και πάλι βαρετό τεύχος!  :shit:  Οι ιστορίες έχουν μια κάποια ποιότητα -όχι όλες- αλλά δεν χορταίνουν έναν αναγνώστη που περιμένει ιταλική ποιότητα να διοχετευτεί μέσα από τις σελίδες του ΚΟΜΙΞ. Ας δούμε τι μας επιφυλάσσει το επόμενο τεύχος.........

 

Τευχος #20 εννοεις......

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2407
  • Reputation:   25588
  • Achievement Points:  2445
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5463 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Δε θυμάμαι να αναφέρθηκε, πως στο τεύχος 91 του Μίκυ Μάους, το λογότυπο έφαγε ένα ψιλο-stretchάρισμα για να χωρέσει η φάτσα του Μίκυ! :hawkeye:

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Απλα πηγαν να αντιγραψουν το εφε απο το αντιστοιχο Τοπολινο

it_tl_2944a_001.jpg&normalsize=1

 

Στο Τοπολινο βεβαια ο Μικυ σπαει το λογοτυπο, ενω στο Μικυ Μαους δεν ειναι και τοσο πετυχημενο το εφε...

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6107
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3226 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Ισχύει, εγώ νόμιζα μόλις είδα το σκαναρισμένο εξώφυλλο ότι ήταν διπλωμένο :P Πάντως, θα συμφωνήσω ότι η πιο απολαυστική ιστορία του τεύχους αυτού ήταν η τελευταία, ενώ του Φαντομία μετρίου επιπέδου...

 

Υ.γ: Το εξώφυλλο, αν και άκυρος συνδυασμός των πρωταγωνιστών 1ης και τελευταίας ιστορίας αντίστοιχα, δίνει έμπνευση για μια πιθανή ιστορία του Μίκυ στο ρόλο του Φαντομία ;) Γιατί όχι;? :)

Επεξεργασία από Comic fun
  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36524
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5413 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

post-10466-0-54746800-1458289649_thumb.jpgΣτο επόμενο Μικυ νο93 <<Το δορυ των ΣΕΜΙΝΟΛ>> στις 25/3

Επεξεργασία από Βασιλεύς των κόμικς
  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8571
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  450
  • Reputation:   1816
  • Achievement Points:  450
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5570 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

O Σπλας είναι αυτός απο πισω? :D

 

Τί λεει η ιστορία, καλή?

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36524
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5413 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

post-10466-0-73218100-1458808520_thumb.jpgΤην άλλη Παρασκευή στο τεύχος 94 <<Η ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΔΡΑΣΗ>>.Οπου το Μίκυ γίνεται μηνιαίο λογω οικονομικών δυσκολιών.Μην ξεχνάτε ότι το επόμενο τεύχος κυκλοφορεί πρωταπριλία. :wall: 

Επεξεργασία από Βασιλεύς των κόμικς
  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6107
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3226 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Οπου το Μίκυ γίνεται μηνιαίο λογω οικονομικών δυσκολιών. 

:pinokio:  :pinokio:  :pinokio:  :pinokio:  :PPP:

 

Δες εδώ  :pinokio: 

 

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36524
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5413 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τσ!τσ!τσ! δεν ντρέπονται να κοροΐδεύουν τον κόσμο με τα ψεύτικα αυτά ημερολόγια. :spidey_yeah_that:  :)  

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2407
  • Reputation:   25588
  • Achievement Points:  2445
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5463 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

'Αλλαξε ξανά το χαρτί στο Μίκυ Μάους... Έγινε λίγο πιο χοντρό και πιο λευκό...

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3996
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5048 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

'Αλλαξε ξανά το χαρτί στο Μίκυ Μάους... Έγινε λίγο πιο χοντρό και πιο λευκό...

Το οποίο πιάνει κ λίγη υγρασία στη ράχη κ κάνει ξανά αυτό το χαρακτηριστικό "κρατς" μόλις το ανοίγεις, Βέβαια δεν είναι τόσο έντονο όσο στα παλιότερα τεύχη που τα άνοιγες με δυσκολία...

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29980
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  74
  • Reputation:   901
  • Achievement Points:  74
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3690 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Απο περιεργεια γενικως,εχουμε καμια ιδεα πως παει το ολο εγχειρημα απο πωλησεις τωρα που εχει περασει και καποιος καιρος?

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3319 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Απότι έχω καταλάβει οι πωλήσεις έχουν βελτιωθεί από τα τελευταία χρόνια του Μίκυ του Τερζόπουλου... Αν είμαι λάθος, διορθώστε με.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8571
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  450
  • Reputation:   1816
  • Achievement Points:  450
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5570 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Απότι έχω καταλάβει οι πωλήσεις έχουν βελτιωθεί από τα τελευταία χρόνια του Μίκυ του Τερζόπουλου... Αν είμαι λάθος, διορθώστε με.

 

από πού το έχεις καταλάβει ?

πώς θα μπορούσε ο οποιοσδήποτε απο εμάς να σε διορθώσει αφού κανεις δεν ξέρει ?

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.