Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κουβεντούλα για τα Disney που κυκλοφορούν


Dark Chris

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12982
  • Reputation:   95072
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4652 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Για τα αφιερώματα του Γιώργου τι να πω... Αν υπάρχει άλλος επί Ελληνικού εδάφους που να γνωρίζει τόσο καλά το σύμπαν των παπιών (για καλύτερα δε το συζητάω καν) εγώ πούλαω την συλλογή μου και σταματάω να αγοράζω άλλα!!! 

 

Αν μου δώσεις εμένα την συλλογή σου,πες το μου να αρχίσω το διάβασμα...! :D

 

 

Πέρα από την πλάκα θα συμφωνήσω ότι ο Γιώργος είναι καθηγητής πανεπιστημίου όσον αφορά τα Disney και κανένας δεν μπορεί να τον συναγωνιστεί...! :yes:

 

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

το νεο διμηνιαιο ημερολογιο για τις κυκλοφοριες

post-30213-0-36419800-1441029560_thumb.jpg

 

αν ημουν καλος στο φωτοσοπ θα εβαζα και τα Κλασικα καπου εκει μεσα για να εχει και καποιο ενδιαφερον αυτο το ποστ

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  445
  • Reputation:   2215
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3687 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Για όποιον ξέρει ιταλικά βγήκε σε τόρρεντ το Frozen Empire του Casty :)

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8571
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  450
  • Reputation:   1816
  • Achievement Points:  450
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5570 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

θελουμε δεν θέλουμε ακολουθούν την δοκιμασμένη (?) συνταγή του TOPOLINO.

Κρίμα όμως..

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31090
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  21
  • Reputation:   96
  • Achievement Points:  21
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3159 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Γεια σας. Είμαι καινούριος στο φόρουμ και θα ήθελα να ρωτήσω άτομα που έχουν εμπειρία στα κόμικς για τον προβληματισμό μου. Από τα κόμικς της καθημερινής, τους τελευταίους 2 μήνες αγοράζω τα περιοδικά Ντόναλντ, Σούπερ Μίκυ και Κόμιξ. Δεδομένου ότι μπαίνω στην Α' Γελ και ο χρόνος είναι περιορισμένος αναρωτιέμαι αν αξίζει να αγοράζω μόνο τα Μίκυ Μάους αντί των τριών προαναφερθέντων. Αξίζουν οι ιστορίες των Μίκυ Μάους;

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30290
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  1113
  • Reputation:   6474
  • Achievement Points:  1116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3556 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Γεια σας. Είμαι καινούριος στο φόρουμ και θα ήθελα να ρωτήσω άτομα που έχουν εμπειρία στα κόμικς για τον προβληματισμό μου. Από τα κόμικς της καθημερινής, τους τελευταίους 2 μήνες αγοράζω τα περιοδικά Ντόναλντ, Σούπερ Μίκυ και Κόμιξ. Δεδομένου ότι μπαίνω στην Α' Γελ και ο χρόνος είναι περιορισμένος αναρωτιέμαι αν αξίζει να αγοράζω μόνο τα Μίκυ Μάους αντί των τριών προαναφερθέντων. Αξίζουν οι ιστορίες των Μίκυ Μάους;

Οι ιστορίες μπορεί να αρέσουν σε κάποιους και σε άλλους όχι. Εγώ πιστεύω για παράδειγμα ότι το ΜΜ έχει πάρει την κάτω βόλτα. Άλλοι μπορεί να θεωρούν ότι το ΚΟΜΙΞ είναι χάλια.

 

Πάντως τα κατατάσσω σε:

  1. ΚΟΜΙΞ
  2. Ντόναλντ/ΜΜ
  3. Super Μίκυ
Επεξεργασία από Phoney Bone
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4264 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Γεια σας. Είμαι καινούριος στο φόρουμ και θα ήθελα να ρωτήσω άτομα που έχουν εμπειρία στα κόμικς για τον προβληματισμό μου. Από τα κόμικς της καθημερινής, τους τελευταίους 2 μήνες αγοράζω τα περιοδικά Ντόναλντ, Σούπερ Μίκυ και Κόμιξ. Δεδομένου ότι μπαίνω στην Α' Γελ και ο χρόνος είναι περιορισμένος αναρωτιέμαι αν αξίζει να αγοράζω μόνο τα Μίκυ Μάους αντί των τριών προαναφερθέντων. Αξίζουν οι ιστορίες των Μίκυ Μάους;

Βγαίνουμε από το θέμα αλλά τεσπα... Προσωπικά θα σου πρότεινα το ΚΟΜΙΞ διότι το ΜΜ έχει πάρει την κάτω βόλτα... Θα στα έβαζα με αυτή σειρά προτεραιότητας:

  1. ΚΟΜΙΞ
  2. Μίκυ Μάους/Ντόναλντ (εδώ είναι τι σου αρέσει πιο πολύ να βλέπεις... Ιστορίες με Ντόναλντ και παπιά ή γενικές ιστορίες)
  3. Σουπερ Μίκυ
Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35882
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5284 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Γεια σας. Είμαι καινούριος στο φόρουμ και θα ήθελα να ρωτήσω άτομα που έχουν εμπειρία στα κόμικς για τον προβληματισμό μου. Από τα κόμικς της καθημερινής, τους τελευταίους 2 μήνες αγοράζω τα περιοδικά Ντόναλντ, Σούπερ Μίκυ και Κόμιξ. Δεδομένου ότι μπαίνω στην Α' Γελ και ο χρόνος είναι περιορισμένος αναρωτιέμαι αν αξίζει να αγοράζω μόνο τα Μίκυ Μάους αντί των τριών προαναφερθέντων. Αξίζουν οι ιστορίες των Μίκυ Μάους;

 

Κατ' αρχήν νομίζω ότι τα τέσσερα τελευταία ποστ, περιλαμβανομένου και του δικού μου, πρέπει να μεταφερθούν στην κουβεντούλα. Φαίνεται πως κάποιος (λέγε με :germ:) ή λείπει διακοπές ή πιάστηκε στον ύπνο λόγω ώρας.

 

Προσωπικά, θα σου έλεγα ότι εκείνο που αξίζει πιο πολύ από όλα είναι η "Μεγάλη Βιβλιοθήκη Ντίσνεϋ", που κυκλοφορεί κάθε εβδομάδα ως ένθετο της Κυριακάτικης Καθημερινής. ΄Ομως, επειδή η έκδοση έχει προχωρήσει πολύ και θα είναι δύσκολο να την συμπληρώσεις (βγήκαν 16 τόμοι πέρσι και άλλοι 12 φέτος, ως σήμερα) θα σου πρότεινα, κατά σειρά: 1. Κόμιξ, 2. Μίκυ Μάους, 3. Ντόναλντ. Τώρα το Super Μίκυ εγώ το κατατάσσω τελευταίο, αλλά εσύ, λόγω νεαρής ηλικίας (αν το Α΄ Γελ σημαίνει 1η Γενικού Λυκείου θα πρέπει να είσαι 15 ετών και τα κριτήριά σου είναι ασφαλώς τελείως διαφορετικά από τα δικά μου που θα μπορούσα οριακά να είμαι παππούς σου) ίσως να το βρίσκεις ενδιαφέρον.

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

Αρχίζω να καταλαβαίνω. Η τυχερή δεκάρα ήταν άλλο ένα «θύμα» των Ιταλών, σωστά;

Σωστότατα. Στην Ιταλία παρουσιάστηκε ως τυχερή με τυχερές ικανότητες. Δεν ξέρω αν αυτό έγινε εσκεμμένα, αν εξελίχθηκε σταδιακά μέσα από τις ιστορίες των Ιταλών, αν έγινε λάθος στην μετάφραση της πρώτης ιστορίας, αν έγινε παρανόηση ή αν ήταν συνδυασμός όλων των παραπάνω, όμως πλέον στην κουλτούρα των γειτόνων μας, έχει περάσει για τα καλά η άποψη πως η δεκάρα εκτός από πρώτη είναι και τυχερή. Έχουμε φτάσει σε ένα σημείο που δημιουργούνται ολόκληρες ιστορίες με βασικό άξονα την τύχη που προσφέρει η δεκάρα στον κάτοχό της, κάτι που σιγά σιγά γιγαντώθηκε με αποτέλεσμα να το έχουν αποδεχθεί οι περισσότεροι ευρωπαϊκοί δημιουργοί.

 

Οι Έλληνες εκδότες ανέκαθεν ακολουθούσαν τους Ιταλούς από κοντά, τόσο στην επιλογή ιστοριών όσο και στην μετάφραση, επομένως δεν είναι καθόλου δύσκολο να καταλάβουμε για ποιον λόγο γνωρίζουμε την πρώτη δεκάρα και ως «τυχερή».

 

Ώστε έτσι λοιπόν. Τώρα όμως είμαι λίγο μπερδεμένος. Θα έπρεπε να μου αρέσει περισσότερο η ορίτζιναλ εκδοχή του Barks ή η «πειραγμένη» των Ιταλών συναδέλφων του; Ποια είναι η δική σου άποψη;

Σε σχεδιαστές όπως ο Rosa, δεν τους αρέσει τόσο η εκδοχή των Ιταλών όσο και μία δεκάρα με τυχερές ικανότητες. Όχι απαραίτητα λόγω προσωπικού γούστου αλλά επειδή ο Barks είχε άλλη εικόνα στο μυαλό του. Παρ' όλ' αυτά προσωπικά μου αρέσει που οι Ιταλοί έχουν εμπλουτίσει τον χαρακτήρα με την δική τους προσωπικότητα. Εξ άλλου, αν δεν ξέρουν αυτοί πώς να σχεδιάσουν μία Ιταλίδα μάγισσα, τότε ποιος ξέρει; Πέραν από τον δημιουργό της φυσικά.

 

 

Χμμμ...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Και κανείς δεν ποστάρει το εξώφυλλο από σήμερα για να μην καταρρεύσει πάλι το φόρουμ; :P

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12982
  • Reputation:   95072
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4652 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ο τόμος αυτός περιλαμβάνει την ιστορία "Χρυσός Σεληνιασμός",η οποία εκτός από εξαιρετική ιστορία,έχει και συναισθηματική αξία για εμένα γιατί μου φέρνει στο μυαλό όμορφες,παιδικές και ξέγνοιαστες αναμνήσεις...! :yes: 

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24804
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  111
  • Reputation:   473
  • Achievement Points:  111
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4437 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Δεν το βρισκω στην επαρχια. Υπαρχει και αλλου ελλειψη;

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2407
  • Reputation:   25588
  • Achievement Points:  2445
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5463 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Δε μου έχει κάνει καρδιά ακόμα να το αγοράσω...

Μάλλον όμως θα το πάρω τελικά, από συνήθεια...

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

post-30213-0-31980000-1441623769_thumb.jpg

 

4 απολαυστικές ιστορίες σας περιμένουν στα περίπτερα:

  • ΝΤΑΝΤΑΔΕΣ ΓΙΑ ΓΙΑΚ ---> http://coa.inducks.org/story.php?c=I+TL+3065-1
    Ο ΝΤΟΝΑΛΝΤ ΚΑΙ Ο ΦΕΘΡΥ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΝΤΑΝΤΑΔΕΣ ΣΤΟ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΟ ΤΟΥ ΤΖΙΜ ΤΟΥ ΤΡΟΜΕΡΟΥ
  • ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΛΗΜΜΑ ---> http://coa.inducks.org/story.php?c=I+TL+3065-4
    ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΞΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΝΕ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟ
  • Η ΜΥΣΤΗΡΙΩΔΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗ ΑΜΠΕΡΣΟΝ ---> http://coa.inducks.org/story.php?c=I+TL+3065-5P
    ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ Η ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ ΕΝΟΣ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑ, ΕΝΟΣ ΑΡΧΑΙΟΥ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΟΥ ΚΙ ΕΝΟΣ ΒΙΒΛΙΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΑΔΑ;
  • ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΕΝΤΟΥΚΙ ---> http://coa.inducks.org/story.php?c=I+TL+3099-2
    Ο ΣΚΡΟΥΤΖ ΚΑΙ Η ΝΤΟΡΙΣ ΝΤΑΚ ΑΝΑΖΗΤΟΥΝ ΤΟ ΕΚΑΤΟΣΤΟ ΣΕΝΤΟΥΚΙ ΠΟΥ ΚΡΥΒΕΙ ΕΝΑΝ ΑΜΥΘΗΤΟ ΘΗΣΑΥΡΟ

 

post-30213-0-13230000-1441623903_thumb.jpg

 

Και αυτόν τον μήνα συναντάμε το αγαπημένο μας παπί σε 4 νέες ιστορίες…

Επεξεργασία από Rorschach
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12982
  • Reputation:   95072
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4652 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Κάνετε και συμμαχίες για να ρίξετε τον Βασιλιά,ε...? :lol:

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3319 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Θυμάστε τα Εκατομμύρια του θείου Σκρουτζ;;; Είχαν δημοσιευθεί στην Ελλάδα στα τεύχη του ΜΜ #2182-#2191 το 2008 και αν δεν κάνω λάθος, στη συνέχεια είχαν βγει και συγκεντρωτικά σε καλοκαιρινό τομάκι. Η σειρά είχε τελειώσει στο 10ο Εκατομμύριο, αλλά, στο Topolino #3120 απότι φαίνεται θα δημοσιευθεί το 11ο Εκατομμύριο μετά από 8 χρόνια από τη δημοσιεύση στην Ιταλία του 10ου. Η σειρά ήταν μια προσπάθεια για έναν ιταλικό ''Βίο και Πολιτεία του Σκρουτζ Μακ Ντακ'', μάλλον τουλάχιστον αποτυχημένη, αν κρίνουμε από τη διαφορά ποιότητας ανάμεσα στον ''Βίο και την Πολιτεία'' του Ρόσα και αυτές τις ιστορίες - επεισόδια.

 

 

post-30826-0-50172200-1441887344_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Υ.Γ.  Άσχετο, αλλά, το επόμενο ΜΜ φαίνεται αρκετά καλό. Οι δυο τελευταίες ιστορίες ειδικά μου φαίνονται αρκετά καλές, αλλά, και η κεντρική, παρόλο, που είναι με τον Τζιμ τον Τρομερό, έχει αρκετά καλή βαθμολογία. Θα δούμε αύριο. :D

Επεξεργασία από petross21
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Η σειρά ήταν, μια προσπάθεια για έναν ιταλικό ''Βίο και Πολιτεία του Σκρουτζ Μακ Ντακ"

 

Δε νομιζω να ειχαν τοσο μεγαλεπηβολες βλεψεις. 

 

υ.γ. θα δημοσιευτουν 4 επεισοδια της σειρας δηλαδή ως το 14ο εκατομμυριο

Επεξεργασία από Rorschach
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3319 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Βασικά ήταν μια κακή αντιγραφή του Βίου :lol:   :P

 

 

υ.γ. θα δημοσιευτουν 4 επεισοδια της σειρας δηλαδή ως το 14ο εκατομμυριο

 

καλή φάση! έχω περιέργεια να δω αν θα είναι καλύτερα  :thinking:

 

 

 

 

ή χειρότερα :P

Επεξεργασία από petross21
  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4264 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Θυμάστε τα Εκατομμύρια του θείου Σκρουτζ;;; Είχαν δημοσιευθεί στην Ελλάδα στα τεύχη του ΜΜ #2182-#2191 το 2008 και αν δεν κάνω λάθος, στη συνέχεια είχαν βγει και συγκεντρωτικά σε καλοκαιρινό τομάκι. Η σειρά είχε τελειώσει στο 10ο Εκατομμύριο, αλλά, στο Topolino #3120 απότι φαίνεται θα δημοσιευθεί το 11ο Εκατομμύριο μετά από 8 χρόνια από τη δημοσιεύση στην Ιταλία του 10ου. Η σειρά ήταν μια προσπάθεια για έναν ιταλικό ''Βίο και Πολιτεία του Σκρουτζ Μακ Ντακ'', μάλλον τουλάχιστον αποτυχημένη, αν κρίνουμε από τη διαφορά ποιότητας ανάμεσα στον ''Βίο και την Πολιτεία'' του Ρόσα και αυτές τις ιστορίες - επεισόδια.

 

 

attachicon.gif31201.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Υ.Γ.  Άσχετο, αλλά, το επόμενο ΜΜ φαίνεται αρκετά καλό. Οι δυο τελευταίες ιστορίες ειδικά μου φαίνονται αρκετά καλές, αλλά, και η κεντρική, παρόλο, που είναι με τον Τζιμ τον Τρομερό, έχει αρκετά καλή βαθμολογία. Θα δούμε αύριο. :D

Θα συμφωνήσω! Βέβαια, λέτε να είναι καλύτερα ή χειρότερα? :P

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104527
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6044 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Βασιλιά περαστικά. :beer: Καλά που γύρισες...... αλώνιζε τόσο καιρό εδώ μέσα. Και τώρα στο τσακ τον πρόλαβες. :D

 

:valtnino:

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4264 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λοιπόν φίλοι μου έχουμε νέα για το ΚΟΜΙΞ. Και αυτό χάρης τον Comic fun μέλος της ΚΟΜΙΞ Wiki και του φορουμ. Σε ημαιλ που είχε στείλει πιο παλιά για τη διαφήμιση του ΚΟΜΙΞ 12 ο editor του απάντησε χθες δίνοντας του τη διαφήμιση όχι μόνο του ΚΟΜΙΞ #12 αλλά και του ΚΟΜΙΞ #16! Βγαίνει την Τρίτη 27 Οκτωβρίου με κύρια ιστορία "Η Μεγάλη Εγκυκλοπαίδεια" από το Topolino 3069 που είναι 2 μέρη 43 σελίδων! :) Πολύ ωραίο το εξώφυλλο και για την ιστορία εάν θυμάμαι καλά έχουν ακουστεί καλά λόγια. Και όχι μόνο αυτό είναι και του Μοττούρα. Από ότι φαίνεται ο Μοττούρα όπως και ο Κάστυ, μπήκαν για τα καλά στο ΚΟΜΙΞ. Πάντως πριν κάποιους μήνες είχα βάλει σε εξώφυλλο της σελίδας της ΚΟΜΙΞ Wiki στο φβ αυτή την εικόνα... Λέτε να είμαι μάντης? :P

 

post-25682-0-44719900-1442059387_thumb.jpg

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30580
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1831
  • Reputation:   13182
  • Achievement Points:  1942
  • Days Won:  7
  • With Us For:  3434 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Λοιπόν φίλοι μου έχουμε νέα για το ΚΟΜΙΞ. Και αυτό χάρης τον Comic fun μέλος της ΚΟΜΙΞ Wiki και του φορουμ. Σε ημαιλ που είχε στείλει πιο παλιά για τη διαφήμιση του ΚΟΜΙΞ 12 ο editor του απάντησε ......

 

 

Εσείς που επικοινωνείτε με τους editors της Καθημερινής, γιατί δεν ρωτάτε πότε λογαριάζουν να εκδώσουν το δεύτερο μισό της ιστορίας "Ο άρχοντας των μάγων-Σκοτεινή κληρονομιά" ??? (της οποίας το πρώτο μισό δημοσιεύθηκε στο Μίκυ Μάους #40)

 

Thanx!

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30147
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  572
  • Reputation:   3583
  • Achievement Points:  582
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3613 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Μαλιστα, φαινεται αρκετα ενδιαφερουσα η συγκεκριμενη ιστορια του Παολο Μοττουρα οποτε αναμενουμε τον Οκτωβριο!!

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4264 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εσείς που επικοινωνείτε με τους editors της Καθημερινής, γιατί δεν ρωτάτε πότε λογαριάζουν να εκδώσουν το δεύτερο μισό της ιστορίας "Ο άρχοντας των μάγων-Σκοτεινή κληρονομιά" ??? (της οποίας το πρώτο μισό δημοσιεύθηκε στο Μίκυ Μάους #40)

 

Thanx!

 

Στέλνουμε ημαιλ όπως όλος ο κόσμος και άμα το απαντήσουν.... Θα το ρωτήσω κάποια στιγμή και εάν απαντήσει... 

 

Μαλιστα, φαινεται αρκετα ενδιαφερουσα η συγκεκριμενη ιστορια του Παολο Μοττουρα οποτε αναμενουμε τον Οκτωβριο!!

Συμφωνώ και έχει και διάφορα σχέδια τα οποία μπορείς να δεις εδώ!

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

Λοιπόν φίλοι μου έχουμε νέα για το ΚΟΜΙΞ. Και αυτό χάρης τον Comic fun μέλος της ΚΟΜΙΞ Wiki και του φορουμ. Σε ημαιλ που είχε στείλει πιο παλιά για τη διαφήμιση του ΚΟΜΙΞ 12 ο editor του απάντησε χθες δίνοντας του τη διαφήμιση όχι μόνο του ΚΟΜΙΞ #12 αλλά και του ΚΟΜΙΞ #16! Βγαίνει την Τρίτη 27 Οκτωβρίου με κύρια ιστορία "Η Μεγάλη Εγκυκλοπαίδεια" από το Topolino 3069 που είναι 2 μέρη 43 σελίδων!  :) Πολύ ωραίο το εξώφυλλο και για την ιστορία εάν θυμάμαι καλά έχουν ακουστεί καλά λόγια. Και όχι μόνο αυτό είναι και του Μοττούρα. Από ότι φαίνεται ο Μοττούρα όπως και ο Κάστυ, μπήκαν για τα καλά στο ΚΟΜΙΞ. Πάντως πριν κάποιους μήνες είχα βάλει σε εξώφυλλο της σελίδας της ΚΟΜΙΞ Wiki στο φβ αυτή την εικόνα... Λέτε να είμαι μάντης?  :P

 

attachicon.gif komix16diaf.jpg

 

 

Φαινεται καλη ιστορια. Οχι σε επιπεδα Μομπυ Ντικ αλλα μαλλον καλυτερη απο το Μυστικο των Μαουστον.

Θα προτιμουσα ομως να μπει και αυτη στο Μικυ Μαους, οπως και η προηγουμενη και αυτη του τευχους 15. Το Μικυ Μαους εχει αναγκη καλες ιστοριες για να ανεβει. Για το Κομιξ υπαρχουν αρκετες αλλες ιστοριες διαθεσιμες, και καλυτερες απο αυτες του Μοτούρα.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4264 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

 
 

 

Φαινεται καλη ιστορια. Οχι σε επιπεδα Μομπυ Ντικ αλλα μαλλον καλυτερη απο το Μυστικο των Μαουστον.

Θα προτιμουσα ομως να μπει και αυτη στο Μικυ Μαους, οπως και η προηγουμενη και αυτη του τευχους 15. Το Μικυ Μαους εχει αναγκη καλες ιστοριες για να ανεβει. Για το Κομιξ υπαρχουν αρκετες αλλες ιστοριες διαθεσιμες, και καλυτερες απο αυτες του Μοτούρα.

 

Από ότι έχω καταλάβει ο Μοττούρα έχει αποχωρίσει από το ΜΜ. Δεν διαφωνώ ότι υπάρχουν και άλλες ιστορίες αλλά σχέδιο και εξώφυλλα του Μοττούρα σαν αυτά που βλέπουμε ταιριάζουν στο ΚΟΜΙΞ και όχι στο ΜΜ. Το ΜΜ έχει όντως πέσει αλλά αυτό είναι διότι δεν γίνεται καλή επιλογη ιστοριων. Βλεπουμε περισσοτερο ποσοτητα αντι για ποιοτητα στο ΜΜ.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ελπιζω το υπολοιπο τευχος να γεμισει με κανενα Φαντομία που εχουμε τοσους μηνες να τον δουμε και οχι με Μίλτον και άλλους Ολλανδούς...

Παρεμπιπτόντως μια απο τις επόμενες ιστορίες του Μοτούρα στο Κόμιξ θα είναι μάλλον αυτή...ήταν στο ίδιο Τοπολίνο με το Raceworld και αφού δεν την έβαλαν στο Μίκυ Μάους μάλλον την κράτησαν για το Κόμιξ.

Επεξεργασία από Rorschach
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3319 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Ελπιζω το υπολοιπο τευχος να γεμισει με κανενα Φαντομία που εχουμε τοσους μηνες να τον δουμε και οχι με Μίλτον και άλλους Ολλανδούς...

Παρεμπιπτόντως μια απο τις επόμενες ιστορίες του Μοτούρα στο Κόμιξ θα είναι μάλλον αυτή...ήταν στο ίδιο Τοπολίνο με το Raceworld και αφού δεν την έβαλαν στο Μίκυ Μάους μάλλον την κράτησαν για το Κόμιξ.

:mafia:

 

 

 

 

Πρώτα τους έπιασε Casty-μανία, τώρα Mottura-μανία απότι καταλαβαίνω.... Να δω ποια θα είναι η επόμενη  :P .

 

Υ.Γ. Προσωπικά πάντως προτιμώ την Casty-μανία.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4264 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ελπιζω το υπολοιπο τευχος να γεμισει με κανενα Φαντομία που εχουμε τοσους μηνες να τον δουμε και οχι με Μίλτον και άλλους Ολλανδούς...

Παρεμπιπτόντως μια απο τις επόμενες ιστορίες του Μοτούρα στο Κόμιξ θα είναι μάλλον αυτή...ήταν στο ίδιο Τοπολίνο με το Raceworld και αφού δεν την έβαλαν στο Μίκυ Μάους μάλλον την κράτησαν για το Κόμιξ.

Και εγώ θέλω πολύ να διαβάσω και άλλο Φαντομία και έχουν ήδη μεταφρασμένη μια ιστορία του Τερζο που δεν την έχουν βάλει ακόμα στο ΚΟΜΙΞ... Η ιστορία που δείχνεις φαίνεται πολύ καλή και έχει και καλό βαθμο στο inducks. Και εγώ πιστεύω ότι θα μπει στο ΚΟΜΙΞ, μάλλον απο το 17 και μετα δίοτι και στο 15 και στο 16 έχουμε Μοττουρα.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4460
  • Reputation:   34718
  • Achievement Points:  4527
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Μπήκα στο φόρουμ για να γράψω αυτό ακριβώς. Ένα από τα κορυφαία τεύχη της βιβλιοθήκης του Καρλ Μπαρκς κυκλοφορεί σήμερα. 5 μεγάλες ιστοριάρες σε έναν απολαυστικό τόμο. Αχ δυστυχώς άλλες δυο εβδομάδες θα διαρκέσει αυτό το καλοκαιρινό όνειρο!

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.