Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κουβεντούλα για τα Disney που κυκλοφορούν


Dark Chris

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  11160
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  77
  • Reputation:   500
  • Achievement Points:  77
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Η ψηφοφορία τελείωσε το Σαββάτο και εγκυκλοπαιδικα μαζέψαμε σε περίπου 3 μέρες 70 υπογραφές...Είναι ένα μεγάλο δείγμα για το οτι υπάρχει ένα μεγάλο κοινό που ειναι δυσαρεστημενο από την μέχρι τώρα κατάσταση και ποιότητα και πορεία  του Κομιξ....Αλλοι συμφωνούν άλλοι όχι σας ευχαριστώ για όσους μπήκατε στον κόπο να ρίξετε μια ματια.

Επεξεργασία από peireotis
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6395
  • Reputation:   63201
  • Achievement Points:  6458
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4350 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ούτε κι εμένα μου αρέσει το Νέο Κόμιξ, κυρίως όμως γιατί δεν είναι το παλιό Κόμιξ, οπότε μάλλον δεν έχει πολύ βάρος η γνώμη μου.

 

Πάντως από ό,τι βλέπω στο φόρουμ, η συντριπτική πλειοψηφία των αναγνωστών είναι ευχαριστημένη με το περιοδικό και ίσως αυτό το 70  να μην είναι τόσο αντιπροσωπευτικό της (μη) αποδοχής του από τον κόσμο.

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

post-25682-0-29814700-1424113267_thumb.jpg


5 απολαυστικές ιστορίες σας περιμένουν στα περίπτερα:


  • ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΑΝΔΡΟΕΙΔΕΣ Ο ΜΠΑΜ ΜΠΑΜ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ Ο ΚΥΡΟΣ ΤΟΝ ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΑ ΜΕ ΤΟ ΑΝΔΡΟΕΙΔΕΣ ΜΠΑΜ ΜΠΑΜ ΜΠΑΜ.
  • ΤΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΦΑΝΤΑΣΜΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ ΝΑ ΣΥΡΡΙΚΝΩΣΕΙ ΤΟΝ ΜΙΚΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΚΟΥΦΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΣΤΕΛΝΕΙ ΣΤΟΝ ΥΠΟΝΟΜΟ.
  • Ο ΘΥΜΟΣ ΤΟΥ ΜΠΟΥΛ Ο ΜΠΟΥΛ ΠΛΕΝΕΤΑΙ, ΧΤΕΝΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΦΟΡΑΕΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥ, ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΛΑΤΡΕΜΕΝΗ ΤΟΥ ΡΟΖΑ.
  • ΟΙ 12 ΚΑΙ 1/2 ΑΘΛΟΙ ΤΟΥ ΓΚΟΥΦΑΚΛΗ Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΜΟΥΣΙΚΟΣ ΗΡΩΑΣ ΤΗΣ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΑΣ ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥΣ ΑΘΛΟΥΣ ΔΥΟ-ΔΥΟ.
  • ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΩΝ ΤΡΟΠΑΙΩΝ Η ΦΡΑΟΥ ΣΤΡΟΥΝΤΕΛ ΕΤΟΙΜΑΖΕΙ ΜΕ ΣΙΔΗΡΑ ΠΥΓΜΗ ΤΟΝ ΝΤΟΝΑΛΝΤ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΣΛΑΛΟΜ.

Ένα τεύχος γεμάτο γέλιο και περιπέτεια, αυτή την Παρασκευή 20 Φεβρουαρίου (Νο. 36).


  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3559 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δεν μπόρεσα να αναγνωρίσω στο Inducks την ιστορία του Μπουλ...

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8465
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4873 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Δεν μπόρεσα να αναγνωρίσω στο Inducks την ιστορία του Μπουλ...

http://coa.inducks.org/story.php?c=I+TL+2320-3

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  392
  • Content Count:  4289
  • Reputation:   33964
  • Achievement Points:  4411
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4288 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Θα συμφωνήσω με τον φίλο Χρήστο πιο πάνω. Το Μίκυ Μάους είναι περιοδικό για μικρά παιδιά. Οι ιστορίες του δεν είναι για πιο ενήλικο κοινό που έχει διαβάσει πολλές περισσότερες ιστορίες και έχει διαμορφώσει έναν διαφορετικό τρόπο σκέψης και αντίληψης. Μου φάνηκε πολλύ βαρύς ο χαρακτηρισμός σκουπίδια. Ούτε εγώ έγραψα στην παρουσίασή μου πόσο καλό σχέδιο ή σενάριο είχε. Γιατί είμαι άπειρος και στα δύο για να τα κρίνω. Απλά έγραψα ότι για το ηλικιακό κοινό στο οπόιο αναφέρεται είναι μία χαρούλα. Σίγουρα και εγώ ίσως να ήθελα κάτι διαφορετικό. Αλλά δε θα το περίμενα από εκεί. Πολλές φορές μπαίνω στο θέμα του νέου ΜΜ και νομίζω ότι διαβάζω κριτική για το Κόμιξ. Που εκεί δικαιούμαστε να έχουμε απαιτήσεις. 

Προσωπικά κάθε τεύχος προσπαθώ να το διαβάζω με τα μάτια των παιδικών μου χρόνων. Όχι με τα ενήλικα. Γιατί αυτό θα ήταν λάθος. Σίγουρα σε πολλούς δεν αρέσει να παρωδιούν στοίχεια της ιστορίας και της μυθολογίας μας. Από-δεκτόν. Αλλά δείτε το και σαν ερέθισμα κάποιος που δε γνωρίζει τα αληθινά στοιχεία (ιστορικά ή μη) να βρει μία αφορμή να αρχίσει να ξετυλίγει τον μίτο. Και να βρει την Ιθάκη του.

Ίσως είναι δικιά μου αίσθηση ότι καμιά φορά ξεχνάμε την απόλαυση του ταξιδιού και κοιτάμε μόνο τον προορισμό. Χωρίς να αποκλείω και την... παπίσια πλευρά μου!!!   

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3559 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ενταξει ρε παιδια, ολες οι ιστοριες ειναι καλες και δεν πρεπει να τις κρινουμε εμεις οι μεγαλοι, αφου απευθυνονται σε παιδακια που εξ ορισμου δεν εχουν την νοημοσυνη και την ωριμοτητα για να κρινουν καλυτερα. 
Κλειδώστε όλα τα τόπικ Ντίσνεϋ. Να ανεβαίνουν μόνο τα εξώφυλλα και τέλος.

 

Υ.Γ. Να σημειωθεί πως και οι 2 ιστορίες του Γκουφακλή βρίσκονται πλέον, με τη συμβολή τη δική μου και του Τρύφωνα, στις 500 χειρότερες του inducks, ανάμεσα στις 29704 που έχουν πάρει 5+ ψήφους.

Επεξεργασία από Rorschach
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Θα συμφωνήσω με τον φίλο Χρήστο πιο πάνω. Το Μίκυ Μάους είναι περιοδικό για μικρά παιδιά. Οι ιστορίες του δεν είναι για πιο ενήλικο κοινό που έχει διαβάσει πολλές περισσότερες ιστορίες και έχει διαμορφώσει έναν διαφορετικό τρόπο σκέψης και αντίληψης. Μου φάνηκε πολλύ βαρύς ο χαρακτηρισμός σκουπίδια. Ούτε εγώ έγραψα στην παρουσίασή μου πόσο καλό σχέδιο ή σενάριο είχε. Γιατί είμαι άπειρος και στα δύο για να τα κρίνω. Απλά έγραψα ότι για το ηλικιακό κοινό στο οπόιο αναφέρεται είναι μία χαρούλα. Σίγουρα και εγώ ίσως να ήθελα κάτι διαφορετικό. Αλλά δε θα το περίμενα από εκεί. Πολλές φορές μπαίνω στο θέμα του νέου ΜΜ και νομίζω ότι διαβάζω κριτική για το Κόμιξ. Που εκεί δικαιούμαστε να έχουμε απαιτήσεις. 

 

Προσωπικά κάθε τεύχος προσπαθώ να το διαβάζω με τα μάτια των παιδικών μου χρόνων. Όχι με τα ενήλικα. Γιατί αυτό θα ήταν λάθος. Σίγουρα σε πολλούς δεν αρέσει να παρωδιούν στοίχεια της ιστορίας και της μυθολογίας μας. Από-δεκτόν. Αλλά δείτε το και σαν ερέθισμα κάποιος που δε γνωρίζει τα αληθινά στοιχεία (ιστορικά ή μη) να βρει μία αφορμή να αρχίσει να ξετυλίγει τον μίτο. Και να βρει την Ιθάκη του.

 

Ίσως είναι δικιά μου αίσθηση ότι καμιά φορά ξεχνάμε την απόλαυση του ταξιδιού και κοιτάμε μόνο τον προορισμό. Χωρίς να αποκλείω και την... παπίσια πλευρά μου!!!   

Προσωπικα δεν ειμαι τελειως συμφωνος με αυτήν την άποψη. Διότι οι εποχές έχουν αλλάξει δεν το ίδιο τα μικρά παιδιά του σήμερα με τα μικρά παιδιά πριν 20 χρόνια... έχει μπει και η τεχνολογία και λοιπά. Κιόλας, σχεδόν όσες φορές μπήκανε από το μύθο ιστορίες ήταν κάτι παραπάνω από τον Γκουφοκλή... (δεν είχαν τόση παιδικότητα). Η Καθημερινη είχε πει εάν θυμάμαι καλά ότι έχει ως ταργκετ γρουπ ηλικίες 7 - 12/13 για το ΜΜ. Ε, εντάξει και τα 10 χρόνια πλέον παίζουν πιο βίαια παιχνίδια, έχουν το διαδίκτυο... Γενικά, δεν υπάρχει και τόση "αθωότητα" όπως παλιά να το πω αλλιώς... Με λίγα λόγια θέλω να πω πως τα πράγματα έχουν αλλάξει! Και το ΜΜ πιστεύω ότι κάποιες φορές πρέπει να δέχεται πιο αυστηρή κρητική παρά το που αναφέρεται, θεωρείται κίολας η ναυαρχήδα των Ελληνικών περιοδικών Ντίσνεϋ. (Νομίζω κιόλας η Καθημερινή δεν ξέχασε και τα άτομα που το μάζευα τόσα χρόνια..). Άλλο κακό για μένα είναι όσο πάνε κάποιες ιστορίες γίνονται όλο και πιο παιδικές.. Πριν 10 χρόνια δεν γινόταν έτσι αυτό τελείως. Ειδικά ιστορίες σαν το Αρμαντήλο ήταν χάλια... Καλά αυτή με τα κουτάβια ειδικά την έχει θάψει το inducks... Κοντεύει να γίνει η χειρότερη ιστορία...

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3559 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καλά αυτή με τα κουτάβια ειδικά την έχει θάψει το inducks... Κοντεύει να γίνει η χειρότερη ιστορία...

 

Θα την βαθμολογήσω να ανέβει να περάσει τον Γκουφακλή...πάντως τα σκυλάκια αρέσουν στα παιδάκια και ο Φάντομ Ντακ το ίδιο, άρα ήταν μια εξαιρετική ιστορία για το κοινό στο οποίο απευθύνεται και κανείς σας δεν πρέπει να την κρίνει άσχημα...

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8970
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3481 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Βρε παιδιά σκεφτείτε το αλλιώς!!!

 

Οι ξένοι νοιάζονται και μαθαίνουν για την μυθολογία μας και την ιστορία της πατρίδας μας, ενώ εμείς οι ίδιοι δεν έχουμε πλέον ιδέα γι' αυτήν! Οπότε εγώ χάρηκα που ένας ξένος δημιουργός έφτιαξε μια ιστορία βασισμένη στην ελληνική μυθολογία!!!  ;)

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  538
  • Reputation:   3166
  • Achievement Points:  546
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3859 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

με το 0 που της έβαλα συνέβαλα στο 6.9 που έχει και δικαίως είναι στις 35 χειρότερες ιστορίες... ούτε για 5χρονα δεν έκανε αυτή η ιστορία....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3559 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δεν ειναι στις 35 χειρότερες απλά αργεί να ανανεωθεί η βαθμολογία :banana:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4350
  • Reputation:   33889
  • Achievement Points:  4417
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Θα συμφωνήσω με τον φίλο Χρήστο πιο πάνω. Το Μίκυ Μάους είναι περιοδικό για μικρά παιδιά. Οι ιστορίες του δεν είναι για πιο ενήλικο κοινό που έχει διαβάσει πολλές περισσότερες ιστορίες και έχει διαμορφώσει έναν διαφορετικό τρόπο σκέψης και αντίληψης. Μου φάνηκε πολλύ βαρύς ο χαρακτηρισμός σκουπίδια. Ούτε εγώ έγραψα στην παρουσίασή μου πόσο καλό σχέδιο ή σενάριο είχε. Γιατί είμαι άπειρος και στα δύο για να τα κρίνω. Απλά έγραψα ότι για το ηλικιακό κοινό στο οπόιο αναφέρεται είναι μία χαρούλα. Σίγουρα και εγώ ίσως να ήθελα κάτι διαφορετικό. Αλλά δε θα το περίμενα από εκεί. Πολλές φορές μπαίνω στο θέμα του νέου ΜΜ και νομίζω ότι διαβάζω κριτική για το Κόμιξ. Που εκεί δικαιούμαστε να έχουμε απαιτήσεις. 

 

Προσωπικά κάθε τεύχος προσπαθώ να το διαβάζω με τα μάτια των παιδικών μου χρόνων. Όχι με τα ενήλικα. Γιατί αυτό θα ήταν λάθος. Σίγουρα σε πολλούς δεν αρέσει να παρωδιούν στοίχεια της ιστορίας και της μυθολογίας μας. Από-δεκτόν. Αλλά δείτε το και σαν ερέθισμα κάποιος που δε γνωρίζει τα αληθινά στοιχεία (ιστορικά ή μη) να βρει μία αφορμή να αρχίσει να ξετυλίγει τον μίτο. Και να βρει την Ιθάκη του.

 

Ίσως είναι δικιά μου αίσθηση ότι καμιά φορά ξεχνάμε την απόλαυση του ταξιδιού και κοιτάμε μόνο τον προορισμό. Χωρίς να αποκλείω και την... παπίσια πλευρά μου!!!   

 

Μ άρεσε πολύ η άποψη του φίλου Γιάννη και θα έρθω να προσυπογράψω. Είναι ωραίο να υπάρχουν πολλές απόψεις όπως είναι ωραία μια άποψη να είναι ωραία δομημένη όπως η παραπάνω. 

 

Φίλε Ror το Αρμαντίλο είναι σαφώς χειρότερο από τον Γκουφακλή νομίζω. Επίσης ένα πραγματικά πολύ ωραίο θέμα είναι κατα πόσο τα σημερινά δεκάχρονα παιδιά είναι πολυ πιο "ενήλικα" από ότι είμασταν εμείς. Ναι φαίνεται οτι είναι. Ισως όμως η παιδική αθωότητα δεν χάνεται ποτέ και δεν αλλάζει ποτέ.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3559 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ο Γκουφακλής ήταν η χειρότερη ιστορία που εμφανίστηκε από την εποχή του Διαπλανητικού Ταχυδρόμου και του Τελευταίου Μπαλαμπού :lol:

 

To ό,τι θα υπάρξουν άλλες 10 ιστορίες την κάνει αυτομάτως την χειρότερη saga(τρομάρα της) όλων των εποχών!

Επεξεργασία από Rorschach
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4350
  • Reputation:   33889
  • Achievement Points:  4417
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Ελα ρεεεεεεεεε τον Διαπλανητικό ταχυδρόμο τον είχα διαβάσει μικρός (είναι αυτή η ιστορία που πάει Αφροδίτη ο γιγαντιαίος μπούλης εεε?) και μου είχε κάνει φοβερή εντύπωση!!!! :lol:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3559 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ευκαιρία να την ξαναδιαβάσεις για να δεις κατά πόσο άλλαξες :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Παιδια σας έχω εξαιρετικά νέα!!! Μπήκε πριν λίγο στο site της Εθνικής Βιβλιοθήκης και κοιτάξτε τι βρήκα!! Κοιτάξτε τις πηγές!

(ISBN:978-960-585-046-3). Η Χώρα των Ηφαιστείων
 
Τίτλος : Η Χώρα των Ηφαιστείων : Η μεγάλη βιβλιοθήκη Disney Τύπος Μέσου: έντυπο / ΒΙΒΛΙΟ Εκδότης: Ν. Φάληρο [GR] : Καθημερινές Εκδόσεις Α.Ε. ISBN: 978-960-585-046-3 Γλώσσες : Ελληνική (gre) Ημ/νία Παραχώρησης : 12/02/2015
 

Έχουμε και άλλα!!

(ISBN:978-960-585-043-2). Παγωμένο Χρυσάφι
 
Τίτλος : Παγωμένο Χρυσάφι : Η μεγάλη βιβλιοθήκη Disney Τύπος Μέσου: έντυπο / ΒΙΒΛΙΟ Εκδότης: Ν. Φάληρο [GR] : Καθημερινές Εκδόσεις Α.Ε. ISBN: 978-960-585-043-2 Γλώσσες : Ελληνική (gre) Ημ/νία Παραχώρησης : 12/02/2015
(ISBN:978-960-585-026-5). Τα Λάφυρα του Πιζάρρο
 
Τίτλος : Τα Λάφυρα του Πιζάρρο : Η μεγάλη βιβλιοθήκη Disney Τύπος Μέσου: έντυπο / ΒΙΒΛΙΟ Εκδότης: Ν. Φάληρο [GR] : Καθημερινές Εκδόσεις Α.Ε. ISBN: 978-960-585-026-5 Γλώσσες : Ελληνική (gre) Ημ/νία Παραχώρησης : 12/02/2015
(ISBN:978-960-585-027-2). Ο Πρωταθλητής
 
Τίτλος : Ο Πρωταθλητής : Η μεγάλη βιβλιοθήκη Disney Τύπος Μέσου: έντυπο / ΒΙΒΛΙΟ Εκδότης: Ν. Φάληρο [GR] : Καθημερινές Εκδόσεις Α.Ε. ISBN: 978-960-585-027-2 Γλώσσες : Ελληνική (gre) Ημ/νία Παραχώρησης : 12/02/2015
(ISBN:978-960-585-033-3). Η Σπηλιά του Αλί Μπαμπά
 
Τίτλος : Η Σπηλιά του Αλί Μπαμπά : Η μεγάλη βιβλιοθήκη Disney Τύπος Μέσου: έντυπο / ΒΙΒΛΙΟ Εκδότης: Ν. Φάληρο [GR] : Καθημερινές Εκδόσεις Α.Ε. ISBN: 978-960-585-033-3 Γλώσσες : Ελληνική (gre) Ημ/νία Παραχώρησης : 12/02/2015
(ISBN:978-960-585-025-8). Ο Ιπτάμενος Ολλανδός
 
Τίτλος : Ο Ιπτάμενος Ολλανδός : Η μεγάλη βιβλιοθήκη Disney Τύπος Μέσου: έντυπο / ΒΙΒΛΙΟ Εκδότης: Ν. Φάληρο [GR] : Καθημερινές Εκδόσεις Α.Ε. ISBN: 978-960-585-025-8 Γλώσσες : Ελληνική (gre) Ημ/νία Παραχώρησης : 12/02/2015

  Εμπλουτίστε την αναζήτηση σας

 

Και άλλα πολλά!! Κοιτάξτε τις πηγές 3 & 4 για τα υπόλοιπα!! Οι τόμοι θα βγουν!!

 

(ISBN:978-960-585-028-9). Το Ουράνιο Νησί
 
Τίτλος : Το Ουράνιο Νησί : Η μεγάλη βιβλιοθήκη Disney Τύπος Μέσου: έντυπο / ΒΙΒΛΙΟ Εκδότης: Ν. Φάληρο [GR] : Καθημερινές Εκδόσεις Α.Ε. ISBN: 978-960-585-028-9 Γλώσσες : Ελληνική (gre) Ημ/νία Παραχώρησης : 12/02/2015
(ISBN:978-960-585-032-6). Το Άγγιγμα του Μίδα
 
Τίτλος : Το Άγγιγμα του Μίδα : Η μεγάλη βιβλιοθήκη Disney Τύπος Μέσου: έντυπο / ΒΙΒΛΙΟ Εκδότης: Ν. Φάληρο [GR] : Καθημερινές Εκδόσεις Α.Ε. ISBN: 978-960-585-032-6 Γλώσσες : Ελληνική (gre) Ημ/νία Παραχώρησης : 12/02/2015
(ISBN:978-960-585-029-6). Όλοι στην Θάλασσα
 
Τίτλος : Όλοι στην Θάλασσα : Η μεγάλη βιβλιοθήκη Disney Τύπος Μέσου: έντυπο / ΒΙΒΛΙΟ Εκδότης: Ν. Φάληρο [GR] : Καθημερινές Εκδόσεις Α.Ε. ISBN: 978-960-585-029-6 Γλώσσες : Ελληνική (gre) Ημ/νία Παραχώρησης : 12/02/2015
(ISBN:978-960-585-030-2). Η Πηγή της Νιότης
 
Τίτλος : Η Πηγή της Νιότης : Η μεγάλη βιβλιοθήκη Disney Τύπος Μέσου: έντυπο / ΒΙΒΛΙΟ Εκδότης: Ν. Φάληρο [GR] : Καθημερινές Εκδόσεις Α.Ε. ISBN: 978-960-585-030-2 Γλώσσες : Ελληνική (gre) Ημ/νία Παραχώρησης : 12/02/2015
(ISBN:978-960-585-031-9). Μυθικό Μυστήριο
 
Τίτλος : Μυθικό Μυστήριο : Η μεγάλη βιβλιοθήκη Disney Τύπος Μέσου: έντυπο / ΒΙΒΛΙΟ Εκδότης: Ν. Φάληρο [GR] : Καθημερινές Εκδόσεις Α.Ε. ISBN: 978-960-585-031-9 Γλώσσες : Ελληνική (gre) Ημ/νία Παραχώρησης : 12/02/2015
(ISBN:978-960-585-034-0). Μια Παλαβή Οδύσσεια
 
Τίτλος : Μια Παλαβή Οδύσσεια : Η μεγάλη βιβλιοθήκη Disney Τύπος Μέσου: έντυπο / ΒΙΒΛΙΟ Εκδότης: Ν. Φάληρο [GR] : Καθημερινές Εκδόσεις Α.Ε. ISBN: 978-960-585-034-0 Γλώσσες : Ελληνική (gre) Ημ/νία Παραχώρησης : 12/02/2015
 

Πηγή 1

Πηγή 2

Πηγή 3

Πηγή 4

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 40
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4388
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  238
  • Reputation:   1326
  • Achievement Points:  238
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5947 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ευχάριστα νέα!! Άρα σύντομα θα έχουμε και ανακοινώσεις!! 

Περίμενα να είναι πάλι καλοκαιρινές προσφορές με την εφημερίδα! 

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  392
  • Content Count:  4289
  • Reputation:   33964
  • Achievement Points:  4411
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4288 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Το έχω ξαναπεί και παλιότερα ότι για εμένα το inducks δεν είναι μπούσουλας. Γιατί όλες οι απόψεις είναι υποκειμενικές. Και αυτό είναι το μόνο αντικειμενικό. Διάβαζα για δεκαετίες χωρίς αυτό και έτσι θα συνεχίσω να κάνω. Γιατί έχω την εντύπωση (διορθώστε με αν είναι εσφαλμένη) ότι υπάρχει κόσμος που πρώτα κοίταει την βαθμολογία και μετά διαβάζει την εκάστοτε ιστορία. Η μισή χαρά (αν υπάρξει) ήδη εξανεμίστηκε.

Φίλε μου ΚΟΜΙΞ ακριβώς για τους λόγους που αναφέρεις (και με βρίσκουν απόλυτα σύμφωνο) πρέπει το ΜΜ να μείνει για παιδιά. Ωστε και αυτά μέ όλα εκείνα που καλούνται να αντιμετωπίσουν να έχουν μία διέξοδο για να αποφορτιστούν και να ηρεμίσουν. Γιατί έχουν αλλάξει πολλά πράγματα από την εποχή που ήμασταν εμείς μικροί.

Φίλε μου Άγγελε με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο και αυτή η κίνηση μου κάνανε πρέπει ν α την βλέπουμε ως παράδειγμα προς μίμηση. Και επ' ουδενι ως ευκαιρία για να δημιουργήσουμε αρνητικό κλίμα... :best:

Επεξεργασία από Μενίγ Πουαγώ
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30431
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  122
  • Reputation:   364
  • Achievement Points:  122
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3467 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Νομιζω δυσκολα να μπουν μαζι με την εφημεριδα παλι αλλα ας περιμενουμε .

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3559 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

:valt:  :valt:  :valt:

 

δεν το περίμενα!

Επεξεργασία από Rorschach
  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Λογικά θα μπουν με την εφημερίδα.

 

Χρειάζεται λίγο σπρώξιμο η προπαγνάδα της αντίπερα όχθης μετά τις τελευταίες εξελίξεις.

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29774
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  541
  • Reputation:   4748
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3773 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Αυτά ειναι φοβερα νεα!!!! Θα εχουμε ολοκληρωμένη δηλαδη τη σειρα!!! Αντε να δουμε τωρα που θα χωρέσουμε 48 ΤΟΜΟΥΣ!!!! :-)

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8465
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4873 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Κοιτώντας τις πηγές αυτές βλέπω "(ISBN:978-960-585-048-7). Ο Σερίφης της Μαύρης Κοιλάδας", ο οποίος είναι ο τόμος 40 (!!!) της ιταλικής σειράς. Άρα λογικά θα βγάλουν το λιγότερο 24 ακόμα τόμους!

 

Ξεπερνάει και τις πιο τρελές προσδοκίες μου, καθώς περίμενα να βγάλουν 10 - 15 καινούργιους τόμους την καλοκαιρινή περίοδο, αλλά όχι τόσους πολλούς! :cool: Ελπίζω μόνο να μην βιαστική η μετάφραση και η επιμέλεια της έκδοσης.

  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30290
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  1113
  • Reputation:   6473
  • Achievement Points:  1116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3528 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

:party: :party: :party:  :party:  :party:       

                                                                      :banana::yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :banana:

                                                              :banana:   :blob3:  :blob3:  :blob3:  :blob3:  :blob3:  :blob3:  :blob3:  :blob3:  :blob3:  :blob3:  :blob3:  :banana:

                                                                    :banana:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo::banana:

:party: :party:  :party:  :party:  :party:   

Επεξεργασία από Phoney Bone
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29883
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3119
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Πολύ ευχάριστα τ ανεα.Λογικα δεν θα τα δουμε στις εφημεριδες αλλα ποτε δεν ξερεις

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8970
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3481 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Όντως πολύ ευχάσιστα νέα!!!

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κοιτώντας τις πηγές αυτές βλέπω "(ISBN:978-960-585-048-7). Ο Σερίφης της Μαύρης Κοιλάδας", ο οποίος είναι ο τόμος 40 (!!!) της ιταλικής σειράς. Άρα λογικά θα βγάλουν το λιγότερο 24 ακόμα τόμους!

 

Ξεπερνάει και τις πιο τρελές προσδοκίες μου, καθώς περίμενα να βγάλουν 10 - 15 καινούργιους τόμους την καλοκαιρινή περίοδο, αλλά όχι τόσους πολλούς! :cool: Ελπίζω μόνο να μην βιαστική η μετάφραση και η επιμέλεια της έκδοσης.

Ναι και εγώ τα ίδια! Έχουμε στην ΚΟΜΙΞ Wiki άρθρο για τη Βιβλιοθήκη και τόμους εδώ! Και επιτέλους θα διαβάσω κανονικά στον τόμο 40 την εξαιρετική ιστορία του Μπαρκς Το Μυστικό του Παλιού Πύργου!!

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3749 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

το ότι "μάλλον" θα πουληθούν αυτόνομα που το βασίζεις;

 

 

 

Ναι και εγώ τα ίδια! Έχουμε στην ΚΟΜΙΞ Wiki άρθρο για τη Βιβλιοθήκη και τόμους εδώ! Και επιτέλους θα διαβάσω κανονικά στον τόμο 40 την εξαιρετική ιστορία του Μπαρκς Το Μυστικό του Παλιού Πύργου!!

 
Επεξεργασία από totally_wired
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

το ότι "μάλλον" θα πουληθούν αυτόνομα που το βασίζεις;

 

 

 

Είναι παλιό το άρθρο και το μάλλον είναι ίσως δεν είναι σίγουρο τι θα γίνει και για αυτό λέει μάλλον... Δεν καταφατικό, απλά εικασία. Εάν υπάρξει επίσημη ανακοίνωση (εάν είναι με την εφημερίδα) θα βγει. Και περίμενα να με ρωτήσει κάποιος αυτό.  :)

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.