Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κουβεντούλα για τα Disney που κυκλοφορούν


Dark Chris

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26877
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4263 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

post-25682-0-84596000-1413969444_thumb.jpg


6 συναρπαστικές ιστορίες διάσημων σχεδιαστών:


  • Οι συναρπαστικές περιπέτειες ενός αριστοκράτη λωποδύτη-Το όρος των ρόδων (Μάρκο Τζερβάζιο)
  • Ανάμεσα σε δύο κόσμους (Μάρκο Ρότα)
  • Ένας αληθινός φιλόζωος (Γιαν Γκούλμπρανσον)
  • Ο επίλεκτος βιβλιοθηκάριος (Γκορμ Τράνσγκααρντ)
  • Η μαθητευόμενη μάγισσα (Νοέλ Βαν Χορν)
  • Ο μεγάλος Ντετέκτιβ (Κάρλ Μπάρκς)

Από την Τετάρτη 22 Οκτωβρίου στα περίπτερα (Νο. 4)


  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Με το κιλό τις αγοράζουν τις σκανδιναβοϊστορίες; Βρωμάει σάπιο τεύχος από μακριά, ελπίζω να διαψευστώ. 6 ιστορίες σε ένα τεύχος και οι μισές από σκανδιναβοφούφουτους είναι ό,τι χειρότερο.

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  445
  • Reputation:   2215
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3686 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Ψιλό έψαξα τις ιστορίες. Νομίζω βρήκα την ιστορία του Βαν Χόρν και κάποιες που μπορεί να είναι του Γκουλμπραντσον και δεν έχουν καλές βαθμολογίες :(

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30290
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  1113
  • Reputation:   6474
  • Achievement Points:  1116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3555 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Ψιλό έψαξα τις ιστορίες. Νομίζω βρήκα την ιστορία του Βαν Χόρν και κάποιες που μπορεί να είναι του Γκουλμπραντσον και δεν έχουν καλές βαθμολογίες :(

Ωχ, όχι...! Αν "χαλάσει" το ΚΟΜΙΞ την πατήσαμε!

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  725
  • Reputation:   3800
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3582 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

καλά οι βαθμολογίες δε λένε κάτι ... μια ιστορία τη κρίνει κανείς προσωπικά 

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190251
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6369 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Μόνο ο Transgaard είναι Σκανδιναβός :) Οι άλλοι είναι 2 Ιταλοί, 2 Αμερικάνοι και ένας Γερμανός (Gulbransson)

 

Εγώ απαιτώ αφιέρωμα στις καλύτερες ιστορίες του Tito Faraci. Τι ωραία!!! και μόλις διαπίστωσα ότι για τον Faraci υπάρχει η δυνατότητα να δει κανείς τις ιστορίες του σύμφωνα με τις ψήφους στο inducks

 

χμ... και (α) αυτή τη δυνατότητα την έχει για όλους και (β) εάν πας στο advanced search μπορείς στο λινκ που θα σου βγάλει να αντικασταστήσεις το sort1=auto στο τέλος με το sort1=votes στο τέλος και να σου τις σορτάρει αλλιώς :cool: Οπότε οι ιστορίες που Faraci που δεν έχουν δημοσιευθεί στην Ελλάδα, με βάση τη βαθμολογία τους 

 

Οπότε εάν δεχτούμε ότι τους απασχολούνε οι βαθμολογίες στο inducks και ότι δεν επαναδημοσιεύουν ιστορίες έχουμε

Αδημοσίευτες (μέχρι στιγμής) ιστορίες άνω των 2 σελίδων σορταρισμένες κατά δημιουργό

  

Gervasio cool. Ψηλά ψηλά το Monte Rosa (θέλουμε και εκείνο το PK!!!!! άντε!)

 

Rota γιατί δεν εκπλήσσομαι που πάνω-πάνω είναι 2 ιστοριουλες του Αντόλντ... Και γιατί σιχτηριάζομαι που υπάρχουν ακόμα καλές ιστορίες Αντόλντ που δεν έχουν δημοσιευθεί ακόμα?.......... εϊ, ψιτ, editor, διαβάζεις? σταμάτα να παίζεις και βάλε Αντόλντ μη μπανάρουμε όλα τα IP του ΔΟΛ και δεν θα βλέπεις τι σου σέρνει ο Τρύφωνας  :lol: Και το Between Two Worlds ψάχνεις για να το βρεις...........

 

Gulbransson άρα μάλλον είναι αυτή εδώ Θέση 3300κάτι. Έχουμε δει και χειρότερες :D Πολύ χειρότερες :)

 

Transgaard έχει μπόλικες αδημοσίευτες στο πεντοχίλιαρο κι ας είναι και Vicar :lol:

 

Noel Van Horn άμα είναι αδημοσίευτη και έχει μέσα Magica τότε η πρώτη είναι κάπου στη μέση........ HELLOOOOOO επειδή είναι συμπατριώτης του Barks και του Rosa δεν σημαίνει ότι είναι και καλός. 

 

Carl Barks Δεν βγάζετε κανά τομάκι στα 4 ευρώ λέω εγώ? :) άντε μπράβο. Αυτουνού τα θέλουμε τα άπαντα :) Βγάλτε τα σε ξεχωριστή συλλογή για να μη γκρινιάζουν οι γκρινιάρηδες :D

 

:cheers5:

 

 

 

edit

HELLLOOOOOOO editor? Τράβα μετέφρασε τις ιστορίες του Cavazzano που είναι στην 500αδα και δεν έχουν δημοσιευθεί ακόμα και σταματήστε να παίζετε με τα παπιά σας :D και βγάλτε και την ιστορία γύρω από τη φωτιά που έχει εξαιρετική βαθμολογία και δεν έχει μεταφραστεί ακόμα :D

 

 

edit2

οι 200 καλύτερες ιστορίες Disney που δεν έχουν μεταφραστεί ακόμα στο Ελλάντα Η χειρότερη είναι στη θέση 1199. Υπάρχουν ακόμα αδημοσίευτοι Paul Murry............. ουφ......

 

 

edit3

 

οκ. κολπάκι για το inducks. Πρέπει όμως να έχετε account εκεί και να έχετε ενημερώσει τις συλλογές σας :)λινκ που δίνει τις καλύτερες ιστορίες που έχουν δημοσιευθεί στην Ελλάδα και δεν έχετε, σορταρισμένες σύμφωνα με τη βαθμολογία τους και σε ποιο τεύχος είναι :)

  • Like 22
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Υπάρχουν ακόμα αδημοσίευτοι Paul Murry............. ουφ......

 

ελπιζω να παραμεινουν αδημοσιευτοι...ακομα δεν εχω ξεπερασει τα τραυματα απο τις σαβουροϊστοριες του Στρομπλ και του Μαρρυ που διαβαζα παλια στα Μικυ Μαους...

όσο για το Κόμιξ #4, θα περιμένω τα σχόλιά σας για να αποφασίσω αν θα δώσω τα 3,5 ευρώ...αλλιώς υπάρχουν και τα cbr για την 1η και την τελευταία ιστορία(που ειναι οι μονες που με ενδιαφέρουν κιόλας)

Επεξεργασία από rorschach
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  547
  • Reputation:   3217
  • Achievement Points:  555
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3886 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

edit2

οι 200 καλύτερες ιστορίες Disney που δεν έχουν μεταφραστεί ακόμα στο Ελλάντα Η χειρότερη είναι στη θέση 1199. Υπάρχουν ακόμα αδημοσίευτοι Paul Murry............. ουφ......

 

 

 

 

αυτό ακριβώς!! Disneyetidor ακούει;;; νέες ιστορίες (αδημοσίευτες στην Ελλάδα)

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190251
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6369 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Από Paul Murry έχουν δημοσιευθεί 289 ιστορίες Κάποιες καλές, κάποιες κακές. Έχει όμως χαρακτηριστικότατο μολύβι, και οι καλές του περιπέτειες είναι πραγματικά πολύ καλές. Ιστοριούλα που στο inducks είναι στην 500άδα ή και στη 1000άδα, σαφεστατότατα και αξίζει τον κόπο να δημοσιευθεί. Εάν μάλιστα είναι και ενός δημιουργού με τέτοιο βεληνεκές....

 

Και όταν βλέπω ότι οι 5 καλύτερες έχουν να δημοσιευθούν από το 1976 (και πριν...........) 130 σελιδούλες, βγάζουν ά-νε-τα ένα ωραίο τομάκι :) Και πρέπει να πας στην 11η και την 13η για να βρεις ιστορία που να έχει δημοσιευθεί στο ας πούμε κοντινό παρελθόν (ήτοι σε κάποιο Κόμιξ που μπορεί κάποιος να βρει). κι όπως το κοιτάζω όλες οι καλές έχουν δημοσιευθεί σε τελείως αρχαιολογία..... Δεν ξέρω την ηλικία σου rorschach αλλά εάν αυτά που έχεις διαβάσει είναι από πράγματα που βγήκαν από μέσα δεκαετίας 80 και μετά, τότε μάλλον δεν έχεις διαβάσει τις καλύτερες ιστορίες του :)

 

:cheers5:

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4459
  • Reputation:   34706
  • Achievement Points:  4526
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Germanicus αγαπημένε μας διαχειριστά. Μεσημεριάτικα ξεκινάω να γράψω καινούριο extension για την εφαρμογή μου. Και έρχεσαι εσυ και μας ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙΣ το μεσημέρι με το post σου? Γιατιιιιιιιιι? :lol: :lol: :lol:

 

Εχω αρχίσει και ψάχνω όοοοοοοοοοοοοοοοολα αυτά που μας εστειλες....

 

Και είναι και auto update τα Link σου.

 

Είσαι μοναδικός!!!!! :yahoo: :yahoo: :yahoo:

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Από Paul Murry έχουν δημοσιευθεί 289 ιστορίες Κάποιες καλές, κάποιες κακές. Έχει όμως χαρακτηριστικότατο μολύβι, και οι καλές του περιπέτειες είναι πραγματικά πολύ καλές. Ιστοριούλα που στο inducks είναι στην 500άδα ή και στη 1000άδα, σαφεστατότατα και αξίζει τον κόπο να δημοσιευθεί. Εάν μάλιστα είναι και ενός δημιουργού με τέτοιο βεληνεκές....

 

Και όταν βλέπω ότι οι 5 καλύτερες έχουν να δημοσιευθούν από το 1976 (και πριν...........) 130 σελιδούλες, βγάζουν ά-νε-τα ένα ωραίο τομάκι :) Και πρέπει να πας στην 11η και την 13η για να βρεις ιστορία που να έχει δημοσιευθεί στο ας πούμε κοντινό παρελθόν (ήτοι σε κάποιο Κόμιξ που μπορεί κάποιος να βρει). κι όπως το κοιτάζω όλες οι καλές έχουν δημοσιευθεί σε τελείως αρχαιολογία..... Δεν ξέρω την ηλικία σου rorschach αλλά εάν αυτά που έχεις διαβάσει είναι από πράγματα που βγήκαν από μέσα δεκαετίας 80 και μετά, τότε μάλλον δεν έχεις διαβάσει τις καλύτερες ιστορίες του :)

 

:cheers5:

 

οντως δεν εχω διαβασει τις ιστοριες που βγηκαν πριν τα 80ς αλλα ακομα κι αν τα σεναρια(που δεν ειναι δικά του) ηταν καλυτερα σε εκεινες, το σχεδιο το θεωρω απαισιο. Μάρρυ και Στρομπλ=ο,τι χειροτερο εχω διαβασει ποτέ σε περιοδικό Ντίσνεϋ.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καλή φάση να διαφημίζεις ένα περιοδικό για μια συγκεκριμένη ημερομηνία και να μην κυκλοφορεί τότε σχεδόν ποτέ(εκτός από το τεύχος 2 που κυκλοφόρησε στην ώρα του)

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29480
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  69
  • Reputation:   416
  • Achievement Points:  81
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3924 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Στο τευχος 3 πισω απ το εξωφυλλο που διαφιμιζει το μικυ μαους τα εξωφυλλα που διχνει ειναι απ το παλιο ή απο ιστοριες που θα κυκλοφορισουν ?

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Στο τευχος 3 πισω απ το εξωφυλλο που διαφιμιζει το μικυ μαους τα εξωφυλλα που διχνει ειναι απ το παλιο ή απο ιστοριες που θα κυκλοφορισουν ?

 

είναι τεύχη που έχουν κυκλοφορήσει ήδη

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6915
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4073 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

Τελικά ξέρουμε πότε θα κυκλοφορήσει το νέο ΚΟΜΙΞ; Ούτε εγώ το βρήκα... :thinking:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35882
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5284 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Μόνο ο Transgaard είναι Σκανδιναβός :) Οι άλλοι είναι 2 Ιταλοί, 2 Αμερικάνοι και ένας Γερμανός (Gulbransson)

 

Εγώ απαιτώ αφιέρωμα στις καλύτερες ιστορίες του Tito Faraci. Τι ωραία!!! και μόλις διαπίστωσα ότι για τον Faraci υπάρχει η δυνατότητα να δει κανείς τις ιστορίες του σύμφωνα με τις ψήφους στο inducks

 

χμ... και (α) αυτή τη δυνατότητα την έχει για όλους και (β) εάν πας στο advanced search μπορείς στο λινκ που θα σου βγάλει να αντικασταστήσεις το sort1=auto στο τέλος με το sort1=votes στο τέλος και να σου τις σορτάρει αλλιώς :cool: Οπότε οι ιστορίες που Faraci που δεν έχουν δημοσιευθεί στην Ελλάδα, με βάση τη βαθμολογία τους 

 

Οπότε εάν δεχτούμε ότι τους απασχολούνε οι βαθμολογίες στο inducks και ότι δεν επαναδημοσιεύουν ιστορίες έχουμε

Αδημοσίευτες (μέχρι στιγμής) ιστορίες άνω των 2 σελίδων σορταρισμένες κατά δημιουργό

  

Gervasio cool. Ψηλά ψηλά το Monte Rosa (θέλουμε και εκείνο το PK!!!!! άντε!)

 

Rota γιατί δεν εκπλήσσομαι που πάνω-πάνω είναι 2 ιστοριουλες του Αντόλντ... Και γιατί σιχτηριάζομαι που υπάρχουν ακόμα καλές ιστορίες Αντόλντ που δεν έχουν δημοσιευθεί ακόμα?.......... εϊ, ψιτ, editor, διαβάζεις? σταμάτα να παίζεις και βάλε Αντόλντ μη μπανάρουμε όλα τα IP του ΔΟΛ και δεν θα βλέπεις τι σου σέρνει ο Τρύφωνας  :lol: Και το Between Two Worlds ψάχνεις για να το βρεις...........

 

Gulbransson άρα μάλλον είναι αυτή εδώ Θέση 3300κάτι. Έχουμε δει και χειρότερες :D Πολύ χειρότερες :)

 

Transgaard έχει μπόλικες αδημοσίευτες στο πεντοχίλιαρο κι ας είναι και Vicar :lol:

 

Noel Van Horn άμα είναι αδημοσίευτη και έχει μέσα Magica τότε η πρώτη είναι κάπου στη μέση........ HELLOOOOOO επειδή είναι συμπατριώτης του Barks και του Rosa δεν σημαίνει ότι είναι και καλός. 

 

Carl Barks Δεν βγάζετε κανά τομάκι στα 4 ευρώ λέω εγώ? :) άντε μπράβο. Αυτουνού τα θέλουμε τα άπαντα :) Βγάλτε τα σε ξεχωριστή συλλογή για να μη γκρινιάζουν οι γκρινιάρηδες :D

 

:cheers5:

 

 

 

edit

HELLLOOOOOOO editor? Τράβα μετέφρασε τις ιστορίες του Cavazzano που είναι στην 500αδα και δεν έχουν δημοσιευθεί ακόμα και σταματήστε να παίζετε με τα παπιά σας :D και βγάλτε και την ιστορία γύρω από τη φωτιά που έχει εξαιρετική βαθμολογία και δεν έχει μεταφραστεί ακόμα :D

 

 

edit2

οι 200 καλύτερες ιστορίες Disney που δεν έχουν μεταφραστεί ακόμα στο Ελλάντα Η χειρότερη είναι στη θέση 1199. Υπάρχουν ακόμα αδημοσίευτοι Paul Murry............. ουφ......

 

 

edit3

 

οκ. κολπάκι για το inducks. Πρέπει όμως να έχετε account εκεί και να έχετε ενημερώσει τις συλλογές σας :)λινκ που δίνει τις καλύτερες ιστορίες που έχουν δημοσιευθεί στην Ελλάδα και δεν έχετε, σορταρισμένες σύμφωνα με τη βαθμολογία τους και σε ποιο τεύχος είναι :)

 

Εκπληκτικές πληροφορίες φίλε Νίκο :respect:

 

Κάτι τέτοιες καταχωρίσεις δικαιώνουν την ύπαρξη αυτού του τόσο ταλαιπωρημένου από απίθανα ποστ (δεν αποποιούμαι και τη δική μου ευθύνη για κάμποσα από αυτά) τόπικ.

 

Μόνο που δεν κατάφερα να βρω πως έφτασες μέσω της Σύνθετης Αναζήτησης aka Advanced Search σ' αυτό το link http://coa.inducks.org/comp2.php?kind=nk&creat=TF&imgmode=1&vdesc2=on&vdesc=en&sort1=auto ώστε να μπορώ να εφαρμόσω τον τύπο σε κάθε δημιουργό και αντικαθιστώντας το auto με το votes να βρω τις ιστορίες του σορταρισμένες σύμφωνα με τους ψήφους που έχουν κι έτσι το έκανα "κομπογιαννίτικα" ή "ποντιακά".

 

Δηλαδή πήρα έτοιμο το λινκ για τον Faraci στο οποίο μας παρέπεμψες και, μπαίνοντας στο αρχικό λινκ κάθε δημιουργού, είδα τα αρχικά ή το όνομα που βγάζει για τον καθένα (CB για τον Barks, DR για τον Rosa, FG για τον Gottfredson, Carpi για τον Carpi, MRt για τον Rota κ.ο.κ.), και, αντικαθιστώντας κάθε φορά το TF με ένα από τα άλλα, έφτασα στις λίστες των παραπάνω δημιουργών. Προφανώς θα υπάρχει κάποια απλούστερη μέθοδος που θα ήμουν υπόχρεος αν μας καθιστούσες κοινωνούς της.

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35882
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5284 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

οντως δεν εχω διαβασει τις ιστοριες που βγηκαν πριν τα 80ς αλλα ακομα κι αν τα σεναρια(που δεν ειναι δικά του) ηταν καλυτερα σε εκεινες, το σχεδιο το θεωρω απαισιο. Μάρρυ και Στρομπλ=ο,τι χειροτερο εχω διαβασει ποτέ σε περιοδικό Ντίσνεϋ.

 

Εσύ φίλε μου δεν παίζεσαι. Θα έπρεπε να είσαι λογοκριτής, ιεροεξεταστής, βασανιστής (το τελευταίο μου ξέφυγε). Αν ήσουν βαθμολογητής σε Πανελλαδικές, κανένας δεν θα έμπαινε στο Πανεπιστήμιο. ΄Ελεος!

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190251
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6369 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Μόνο που δεν κατάφερα να βρω πως έφτασες μέσω της Σύνθετης Αναζήτησης aka Advanced Search σ' αυτό το link http://coa.inducks.org/comp2.php?kind=nk&creat=TF&imgmode=1&vdesc2=on&vdesc=en&sort1=auto ώστε να μπορώ να εφαρμόσω τον τύπο σε κάθε δημιουργό και αντικαθιστώντας το auto με το votes να βρω τις ιστορίες του σορταρισμένες σύμφωνα με τους ψήφους που έχουν κι έτσι το έκανα "κομπογιαννίτικα" ή "ποντιακά".

 

Δηλαδή πήρα έτοιμο το λινκ για τον Faraci στο οποίο μας παρέπεμψες και, μπαίνοντας στο αρχικό λινκ κάθε δημιουργού, είδα τα αρχικά ή το όνομα που βγάζει για τον καθένα (CB για τον Barks, DR για τον Rosa, FG για τον Gottfredson, Carpi για τον Carpi, MRt για τον Rota κ.ο.κ.), και, αντικαθιστώντας κάθε φορά το TF με ένα από τα άλλα, έφτασα στις λίστες των παραπάνω δημιουργών. Προφανώς θα υπάρχει κάποια απλούστερη μέθοδος που θα ήμουν υπόχρεος αν μας καθιστούσες κοινωνούς της.

 

Δώσε βάση. Το πρώτο λινκ που παράθεσες είναι όλες οι ιστορίες του δημιουργού ταξινομημένες βαθμολογικά. Το λινκ αυτό παρέχεται από την "παρουσίαση" του δημιουργού. λχ Faraci Τελευταία "καρτέλα"/επιλογή είναι το Top Stories :) Από εκεί είδα την επιλογή votes στην παράμετρο sort1 και σκέφτηκα να την εφαρμώσω και στη σύνθετη αναζήτηση :)

 

Ομολογώ όμως ότι προτιμώ το άλλο. Αυτό στο οποίο την εφαρμόζει κανείς χειροκίνητα στη σύνθετη αναζήτηση και παίρνει πιο ενδιαφέροντα αποτελέσματα :) Προσωπικά σορτάρισα όλες τις δημοσιευμένες ιστορίες στα ελληνικά που δεν έχω και μετά κοίταξα ποιες υπάρχουν σε φτηνά Disney οπότε τις κοπάνησα στις αναζητήσεις μου ;) Πόσο ακριβά να είναι τα Κλασικά από 100 και πάνω? Πόσο ακριβά να είναι τα ΜΜ από 1000 και πάνω? :) Θεωρώ ότι με 2 ευρουλάκια θα τα κονομήσω :)  (τα Κλασσικά και τα ΜΜ :D )

 

:cheers5:

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6915
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4073 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

Εσύ φίλε μου δεν παίζεσαι. Θα έπρεπε να είσαι λογοκριτής, ιεροεξεταστής, βασανιστής (το τελευταίο μου ξέφυγε). Αν ήσουν βαθμολογητής σε Πανελλαδικές, κανένας δεν θα έμπαινε στο Πανεπιστήμιο. ΄Ελεος!

 

 

 

Α όλα και όλα....ο R. έχει βάλει και ανώτερη βαθμολογία ακόμα και από μένα σε 2 ιστορίες,συγκεκριμένα σ'αυτή με το Γκούφυ και το ΜΦ του προτελευταίου μίκυ,και σε αυτή που ο Σκρουτζ πήγαινε κόντρα στο δήμαρχο του τελευταίου τεύχους. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Καλή φάση να διαφημίζεις ένα περιοδικό για μια συγκεκριμένη ημερομηνία και να μην κυκλοφορεί τότε σχεδόν ποτέ(εκτός από το τεύχος 2 που κυκλοφόρησε στην ώρα του)

Και το 3 στην ώρα του βγήκε.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35882
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5284 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Δώσε βάση. Το πρώτο λινκ που παράθεσες είναι όλες οι ιστορίες του δημιουργού ταξινομημένες βαθμολογικά. Το λινκ αυτό παρέχεται από την "παρουσίαση" του δημιουργού. λχ Faraci Τελευταία "καρτέλα"/επιλογή είναι το Top Stories :) Από εκεί είδα την επιλογή votes στην παράμετρο sort1 και σκέφτηκα να την εφαρμώσω και στη σύνθετη αναζήτηση :)

 

Ομολογώ όμως ότι προτιμώ το άλλο. Αυτό στο οποίο την εφαρμόζει κανείς χειροκίνητα στη σύνθετη αναζήτηση και παίρνει πιο ενδιαφέροντα αποτελέσματα :) Προσωπικά σορτάρισα όλες τις δημοσιευμένες ιστορίες στα ελληνικά που δεν έχω και μετά κοίταξα ποιες υπάρχουν σε φτηνά Disney οπότε τις κοπάνησα στις αναζητήσεις μου ;) Πόσο ακριβά να είναι τα Κλασικά από 100 και πάνω? Πόσο ακριβά να είναι τα ΜΜ από 1000 και πάνω? :) Θεωρώ ότι με 2 ευρουλάκια θα τα κονομήσω :)  (τα Κλασσικά και τα ΜΜ :D )

 

:cheers5:

 

Με τις "καλύτερες ιστορίες" με κάλυψες, φίλε. Δεν είχα προσέξει αυτήν την καρτέλα/επιλογή. ΄Οσο για τα Μίκυ Μάους μετά το 1000 πιστεύω πως με 1,5 ευρώ για τα πιο παλιά και με 1 ή και λιγότερο για τα πιο πρόσφατα, θα τα βρεις. Για τα Κλασικά να υπολογίζεις κάτι παραπάνω (π.χ. από 3 μέχρι 2 ή και 1,5).

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εσύ φίλε μου δεν παίζεσαι. Θα έπρεπε να είσαι λογοκριτής, ιεροεξεταστής, βασανιστής (το τελευταίο μου ξέφυγε). Αν ήσουν βαθμολογητής σε Πανελλαδικές, κανένας δεν θα έμπαινε στο Πανεπιστήμιο. ΄Ελεος!

 

Οι αλήθειες να λέγονται. To σχέδιο του Πωλ Μάρρυ είναι απαράδεκτο. Και σε συνδυασμό με τις τραγικές δευτεράντζες που δημοσιεύονταν στο Μίκυ Μάους παλιότερα πιστεύω πως έκαναν μεγάλο μέρος του κοινού να αντιπαθήσει τον Μίκυ Μάους και τις ιστορίες του.

 

Τόνυ Στρομπλ=ο Πωλ Μάρρυ των παπιών

 

Δεν μπορώ να διανοηθώ πως γίνεται να αρέσουν σε κάποιον οι ιστορίες αυτών των άχρηστων.

Είναι δύο-τρία επίπεδα κάτω από τις χειρότερες ιταλικές ιστορίες του νέου Μίκυ Μάους.

 

Και το 3 στην ώρα του βγήκε.

 

 

Στην Αθήνα.

Επεξεργασία από rorschach
  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Όταν αρχίσουν να τα βγάζουν με ένα μήνα καθυστέρηση και αυτοί για να μην έχουν πολλές επιστροφές, να δω τι γκρίνια που θα κάνεις που θα έχουν κάποιοι το τεύχος νωρίτερα από εσένα, αν κάνεις έτσι για μια με δυο μέρες.  :)

Επεξεργασία από GreekComicFan
  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Να τα φέρνουν τη μέρα που γράφουν στη διαφήμιση θέλω, αλλιώς να μη γράφουν τίποτα καλύτερα αν δεν μπορούν να είναι συνεπείς.

Δεν είναι τίποτα δύσκολο. Τα υπόλοιπα περιοδικά τους κυκλοφορούν στην ώρα τους ενώ το Κόμιξ όποτε να'ναι.

Να επισημάνω πως η διαφήμιση που έλεγε 22 Οκτωβρίου ανέβηκε στο σάιτ  χτες(Τετάρτη) ενώ το περιοδικό δεν είχε κυκλοφορήσει, κάτι το οποίο σίγουρα το ήξεραν.

Επεξεργασία από rorschach
  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Απλά να θεωρείς την Τετάρτη μη ρεαλιστική μέρα κυκλοφορίας του οτιδήποτε (πόσο μάλλον κόμικς) και κατόρθωμα όταν όντως κάτι βγαίνει τότε για να μην χολοσκάς άδικα. Θα το πάρουν κάποια στιγμή χαμπάρι και οι υπεύθυνοι της Καθημερινής πιστεύω και θα τα βγάζουν Πέμπτη.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7472
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  80
  • Reputation:   537
  • Achievement Points:  80
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5632 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Παιδιά δεν ξέρω αν το έχετε δεί απλά το βάζω προς ενημέρωση όλων ή καθημερινή έχει βγάλει κάποια ειδικά σταντάκια για για τα περιοδικά της disney σε ορισμένα επιλεγμένα σημεία σε όλη την ελλάδα εδώ μια φώτο με τα συγκεκριμένα σημεία.

post-7472-0-72174700-1414019455_thumb.jpg

 

Σήμερα πέρασα απο αυτό της τσιμισκής καθότι θεσσαλονικιός και φυσικά δεν υπήρχε το καινούργιο

αύριο θα ξαναπεράσω διότι θέλω να δω αν θα έχουν το νέο φαντομ στο προήγουμενο τεύχος έγραφε πως

βγαίνει στις 23 για να δούμε..

 

Και μια ερώτηση παιδιά το ΚΟΜΙΞ #1 και το #2 αν έχει μείνει κάπου ή το έχετε πετύχει πουθενα. Το έχετετε δει με

ανεβασμένη τιμή μετα απο τόσο καιρό και θεωρείτε πλέον συλλεκτικό?

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2122
  • Reputation:   20697
  • Achievement Points:  2157
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4553 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Παιδιά δεν ξέρω αν το έχετε δεί απλά το βάζω προς ενημέρωση όλων ή καθημερινή έχει βγάλει κάποια ειδικά σταντάκια για για τα περιοδικά της disney σε ορισμένα επιλεγμένα σημεία σε όλη την ελλάδα εδώ μια φώτο με τα συγκεκριμένα σημεία.

attachicon.gifstand22f.jpg

 

Σήμερα πέρασα απο αυτό της τσιμισκής καθότι θεσσαλονικιός και φυσικά δεν υπήρχε το καινούργιο

αύριο θα ξαναπεράσω διότι θέλω να δω αν θα έχουν το νέο φαντομ στο προήγουμενο τεύχος έγραφε πως

βγαίνει στις 23 για να δούμε..

 

Και μια ερώτηση παιδιά το ΚΟΜΙΞ #1 και το #2 αν έχει μείνει κάπου ή το έχετε πετύχει πουθενα. Το έχετετε δει με

ανεβασμένη τιμή μετα απο τόσο καιρό και θεωρείτε πλέον συλλεκτικό?

Οχι δε θεωρειται και δε θα θεωρειται συλλεκτικο, αρκετα πια με αυτη την ανεκδιηγητη ηλιθιοτητα που επικρατησε επι εποχης Τερζοπουλου.

Πλεον δεν υπαρχει ο χαρακτηρισμος Συλλεκτικο πανω στο τευχος, επιπλεον δε μπορει να αποτελεσει Συλλεκτικο οταν ως γνωστον κυκλοφορησε σε παααααρα πολλα αντιτυπα και το πηραμε πραγματικα ολοι.

 

p.s. ας ειμαστε λιγο ξυπνιοι ως κομιξοφιλοι, και ας μη συντηρουμε με την παραφιλολογια μας, τετοιες ανοησιες περι συλλεκτικοτητας ΚΟΜΙΞ. Αρκετα πεσαμε σ αυτη τη λουμπα με το προηγουμενο καθεστως. Ακους editor? :hug2:

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8699
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  340
  • Reputation:   1963
  • Achievement Points:  340
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5559 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Δεν μπορώ να διανοηθώ πως γίνεται να αρέσουν σε κάποιον οι ιστορίες αυτών των άχρηστων.

Είναι δύο-τρία επίπεδα κάτω από τις χειρότερες ιταλικές ιστορίες του νέου Μίκυ Μάους.

 

Ε τώρα μην τρελαθούμε.

 

Δε λεώ οτι οι ιστορίες του Μάρρυ είναι η πεμπτουσία του Ντίσνεϋ, αλλά απ' τη σαβούρα των σύγχρονων ιταλικών (εξαιρέσεις υπάρχουν αλλά απλά επιβεβαιώνουν τον κανόνα) είναι 10 φορές καλύτερες.

Επεξεργασία από Jim Slip
  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λογικό μέσα στο πλαίσιο της νοσταλγίας και της μυθοποίησης των παλιών(ισχύει για όλα τα θέματα όχι μόνο για τα Disney κόμικς) να θεωρείται καλός σχεδιαστής ακόμα και ο Πωλ Μάρρυ.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Βγήκε μια χαρτονένια θήκη σήμερα (περίπου σαν και αυτές που είχε κάνει δώρο το Αλμανάκο, αν τις θυμάστε) όπου περιέχει προηγούμενα τεύχη του Μίκυ Μάους, πιθανότατα τα πρώτα 4-5. Πρωτότυπη ιδέα για αναδιανομή θα έλεγα. :)

 

Πάντως η θήκη έχει την ίδια εικόνα που είχε και το Editor's Choice. Ξέρω πως μερικοί ελπίζατε να γίνει αυτόνομη σειρά και όχι να είναι απλά ένα ειδικό τεύχος του Μίκυ Μάους, αλλά πιστεύω πως πιο ξεκάθαρο δεν μπορεί να γίνει πλέον. :)

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.