Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κουβεντούλα για τα Disney που κυκλοφορούν


Dark Chris

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  392
  • Content Count:  4289
  • Reputation:   33964
  • Achievement Points:  4411
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4288 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Επιτέλους θα ξαναρχίσω τις παρουσιάσεις-κριτικές μου!!! (Τις θυμάται κανείς??? :P)... Θα το πάρω λίγο μετά το μεσημέρι και θα το ξεκοκκαλίσω στην δουλειά... Δυστυχώς δεν έχω περίπτερο πρόχειρο να "πεταχτώ..."  Επίσημο νέο ξεκίνημα λοιπόν με το νέο ΜΜ για τις εκδόσεις Disney στην Ελλάδα!!! Ο πήχυς απιτήσεων είναι ψηλά... Για να δούμε τι θα δούμε...

Επεξεργασία από Μενίγ Πουαγώ
  • Like 17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Α, και έχει τρία κυκλάκια στην αρίθμηση πλέον. :lol:

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Το πινακάκι το είχα έτοιμο, όμως από τη συγκίνηση ξέχασα να το βάλω. Το "S" μου ξέφυγε αλλά το διόρθωσα. Οι λοιπές πληροφορίες πάνε μαζί με το Inducksάρισμα ώστε να συγκεντρώσω και την παραμικρή λεπτομέρεια που μπορεί να χρήζει αναφοράς :P

  • Like 18
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Βιάζεσαι να κάνεις την παρουσίαση και δεν βάζεις πινακάκι. Ατακτούλη. :P

Είδες Αντιβασιλέα μου άλλοι φτιάχνουν πινακάκια και άλλοι όχι για να προλάβουν ,Καλά τώρα συγκίνιση και τα δάκρυα ποτάμι και ξεχάστικα ασε τις παπιές,πάπια.Αλλα έπρεπε να ανεβάσω απο την νύχτα τν παρουσιαση και το πρωί το εξ.πάπια εκείνος ΒΑΣΙΛΙΑΣ εγω  

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Από την συγκίνηση έγραψες σελίδες 312 αντί 132. :)

Επίσης, μιας και δεν έχει μόνο αυτοτελείς ιστορίες, μάλλον πρέπει να το βγάλεις αυτό. :)

 

Προσωπικά με άφησε ικανοποιημένο οπτικά, ελπίζω να λένε και οι ιστορίες που επέλεξαν να κάνουν την αρχή. Επίσης, μπορεί να μην λένε τα ονόματα του επιτελείου του περιοδικού στην ταυτότητα, αλλά το στήσιμο παραείναι οικείο. Μάλλον έχουν προσλάβει κάποιους από τους βασικούς του Τερζό.  :)

 

 

 

Είδες Αντιβασιλέα μου άλλοι φτιάχνουν πινακάκια και άλλοι όχι για να προλάβουν ,Καλά τώρα συγκίνιση και τα δάκρυα ποτάμι και ξεχάστικα ασε τις παπιές,πάπια.Αλλα έπρεπε να ανεβάσω απο την νύχτα τν παρουσιαση και το πρωί το εξ.πάπια εκείνος ΒΑΣΙΛΙΑΣ εγω  

Θα μπορούσα να έχω πάει να το πάρω από πιο κεντρικό μέρος 1 ώρα νωρίτερα (ξύπνιος ήμουν άλλωστε) και να σας έχω να κλαίτε και τους δύο, αλλά σας λυπήθηκα (βασικά βαριόμουνα και περίμενα να ανοίξουν τα τοπικά περίπτερα :P ). Τη επόμενη φορά όμως, ο σιδηρούν θρόνος είναι δικός μου. Μου χα χα!

 

:valtnino:

Επεξεργασία από GreekComicFan
  • Like 17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

αχ βαχ. Πείτε μου πόσα κυκλάκια έχει στις σελίδες του. Πείτε μου τι δεν θέλετε μέσα. Γράψτε μου πόσο μπιπ είναι ο Τερζόπουλος ή ο Αλαφούζος ή ο οιοσδήποτε )(&(*)&(*&

 

ΚΑΝΤΕ ΜΕ ΝΑ ΞΑΝΑΑΗΔΙΑΣΩ ΤΑ ΝΤΙΣΝΕΥ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΑ ΜΙΚΡΟΣ. ΔΕΙΞΤΕ ΜΟΥ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΣΟ ΝΟΗΜΟΝΕΣ ΕΙΣΑΣΤΕ ΜΕΡΙΚΟΙ. ΞΕΦΤΥΛΙΣΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΟΠΩΣ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΝΤΙΣΝΕΥ ΤΟΠΙΚ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ :please:

 

:cheers5:

 

υγ πάω να πάρω 2. ένα για εμένα και ένα για τον άντρα της συναδέλφου που μάλλον δεν ξέρει ότι βγήκε. :)

  • Like 23
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Ήρθε η ώρα που όλοι περιμέναμε.

 

Όχι όλοι! :moutra2:

  • Like 22
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

[...] Επίσης, μιας και δεν έχει μόνο αυτοτελείς ιστορίες, μάλλον πρέπει να το βγάλεις αυτό. :)

 

Έχει μέσα μία ιστορία που συνεχίζεται και άλλες 3 αυτοτελείς. Και στο παλιό (sigh) Μίκυ Μάους αυτό χρησιμοποιούσαμε. Τι προτείνεις, μόνο ένα από τα δύο; :thinking:

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Κανονικά θα έπρεπε να έχει επιλογή και για τα 2. :thinking:

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Aπο πρώτη ματιά καλό μου φάνηκε εκτός απο το μέγεθος το προτιμούσα στο παλιό του αλλά είναι και ενας τρόπος να φαίνεται στο μάτι πιο βαρβάτο για την τιμή του.Αμφιταλαντεύομαι για το δέσιμο αν το ήθελα με κόλλα ή οχι αλλα πολλά γυρευω με μαθατε να είμαι ψείρας. 

Θα μπορούσα να έχω πάει να το πάρω από πιο κεντρικό μέρος 1 ώρα νωρίτερα (ξύπνιος ήμουν άλλωστε) και να σας έχω να κλαίτε και τους δύο, αλλά σας λυπήθηκα (βασικά βαριόμουνα και περίμενα να ανοίξουν τα τοπικά περίπτερα :P ). Τη επόμενη φορά όμως, ο σιδηρούν θρόνος είναι δικός μου. Μου χα χα!

 

Αγόρι μου ξεχνάς που δούλευα πριν 2 και κάτι χρόνια αν δε βαριομουνα να πάω κορωπι θα είχα το τεύχος απο χθες το πρωί και τζάμπα κιόλας.Εμενά να μην με λυπάσαι αυτην την δουλεια την κανώ μια χαρά και μόνοσ μου απο αυτολύπηση άλλο τίποτα.Αν την έκανες εσυ χαρά μου και νομίζεις οτι εγω σε έχω για σιδηρουν θρόνο; ποτέ ,απο κόμικς φτιαγμένος  θα είναι,πάντως οταν λείπω σου επιτρέπω να κάθεσαι στον δικό μου.

  Διαφήμηση που παίζει και πρώτη σελίδατου κομικς και 7η του τευχους για να την βάλετε εκει που ξέρετε πρέπει    post-10466-0-56750800-1403248635_thumb.jpgpost-10466-0-56750800-1403248635_thumb.jpgpost-10466-0-24553600-1403248700_thumb.jpg

  • Like 21
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22577
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  122
  • Reputation:   1660
  • Achievement Points:  122
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4574 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Πλέον δεν βρισκόμαστε στην δεκαετία του 60 που ο κόσμος δεν μπορεί να αγοράσει περιοδικά..

Αυτό το #1 δεν θα γίνει ποτέ σπάνιο! Ούτε μετά από 50 χρόνια!

Πέρα από το γεγονός ότι μετά από 50 χρόνια ίσως να μην υπάρχουν κόμικς :P

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Για αυτούς τους λόγους ακριβώς θα γίνει συλλεκτικό. :P

 

Εμένα πάντως μου αρέσει που ξεκίνησε η αρίθμηση από την αρχή.

 

 

Μπορώ να λέω ότι έχω και το Μίκυ Μάους/s #1 και άσε τους άλλους να κουρεύονται να καταλάβουν τί εννοώ. Προσοχή στις αγγελίες, μπορεί κάποιοι έξυπνοι να το εκμεταλλευτούν αυτό (με τον ίδιο τρόπο που πουλάνε άδεια κουτιά, τούβλα, κλπ όμορφα).

 

Επεξεργασία από Yoshimitsu
  • Like 18
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Πάντως εγώ που το πήρα πριν λίγο μου φαίνεται πολύ καλό το εξώφυλλο!! Γυαλιστερό και πιο μεγάλο το μέγεθος πράγμα που τελικά δεν με χάλασε καθόλου!! Ξεκινάμε δυνατά!! Πολύ καλό το νέο ότι το Φάντομ τελικά ξεκινάει από εκεί που το αφήσαμε!! Επίσης, μου άρεσε και ότι ξεκίνησε την αρίθμηση από την αρχή!!  Το μόνο που με χάλασε ήταν ότι δεν είχε διαφήμιση για το ΚΟΜΙΞ  :P... Τεσπα πιστεύω ότι στο MIKY MAOYS 2 θα έχει διαφήμιση για το ΚΟΜΙΞ 1 και για άλλα!! Την ιστορία πάντως την είχα δει πέρσι στο ιντερνετ για το Topolino και ήμουν πολύ περίεργος να την διαβάσω και περίμενα να δώ πότε θα έρθει εδώ!! Και να που ήρθε!!

  • Like 18
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25932
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  134
  • Reputation:   1164
  • Achievement Points:  134
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4194 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

ηρθε για να μεινει....

καλη δουλεια....εμφανσιακα και ποιοτικα.... :spidey_yeah_that::blob3:

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30145
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  251
  • Reputation:   1305
  • Achievement Points:  258
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  4

Σαν έκδοση είναι ανώτερο από του προηγούμενου εκδότη.

Πιο χοντρό εξώφυλλο, πιο τετραγωνισμένη ράχη και ισχυρότερο δέσιμο.

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4348
  • Reputation:   33882
  • Achievement Points:  4415
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Μεγάλη μέρα για εμας τους Ντισνεάκηδες!! :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: Καλή Αρχή. Ωραία εμφάνιση και πολύ καλή ποιότητα στο νέο Μίκυ Μάουs. Ηταν τόση η προσμονή που εμένα προσωπικά δεν με χάλασε τίποτα!!!!Και μεγάλη ιστορία σε συνέχειες και νέες ιστορίες και η παλιά δομή του Μίκυ Μαους.

 

Καλή Αρχή.

 

Μενιγ Πουαγώ θέλουμε παρουσίαση!!!!! :blob3: :blob3: :blob3: :blob3: :blob3: :blob3: :blob3:

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25932
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  134
  • Reputation:   1164
  • Achievement Points:  134
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4194 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

το μονο που με χαλασε ειναι που για να χωρεσει η αριθμηση των σελιδων στην κεφαλα του μικυ με τις αυταρες,

το κενο στο κατω μερος των σελιδων ειναι ενοχλητικα πιο μεγαλο σε σχεση με το πανω μερος....

μικυ γ*μ* την κεφαλα σου :lol:

Επεξεργασία από dionik
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Σαν έκδοση είναι ανώτερο από του προηγούμενου εκδότη.

Πιο χοντρό εξώφυλλο, πιο τετραγωνισμένη ράχη και ισχυρότερο δέσιμο.

 

Μεγάλη μέρα για εμας τους Ντισνεάκηδες!! :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: Καλή Αρχή. Ωραία εμφάνιση και πολύ καλή ποιότητα στο νέο Μίκυ Μάουs. Ηταν τόση η προσμονή που εμένα προσωπικά δεν με χάλασε τίποτα!!!!Και μεγάλη ιστορία σε συνέχειες και νέες ιστορίες και η παλιά δομή του Μίκυ Μαους.

 

Καλή Αρχή.

 

Μενιγ Πουαγώ θέλουμε παρουσίαση!!!!! :blob3: :blob3: :blob3: :blob3: :blob3: :blob3: :blob3:

Συμφωνώ απόλυτα φίλοι μου!! Η έκδοση είναι σαφώς καλύτερη από αυτή του Τερζο... Αλλά ξαναλέω πάντως ότι μου αρέσει πολύ το γυαλιστερό εξώφυλλο!!

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Είμαι κι εγώ πολύ ενθουσιασμένος που ξαναβλέπω το περιοδικό που αγαπήσαμε ξανά στα περίπτερα...! :yahoo:

Θα συμφωνήσω με τα περισσότερα παιδιά ότι πρόκειται (εκ πρώτης όψεως) για μία πολύ αξιόλογη έκδοση,με καλή ποιότητα εκτύπωσης και γερό δέσιμο...!

Μου αρέσει που δεν είδα θεαματικές αλλαγές σε σχέση με το παλιό Μίκυ Μάους,με εξαίρεση το μεγαλύτερο ύψος,το οποίο όμως πιστεύω ότι συνηθίζεται εύκολα...! :P

Τις ιστορίες δεν τις έχω διαβάσει για να πω εντυπώσεις...!

Καλή αρχή λοιπόν κι εύχομαι το νέο Μίκυ Μάους να κρατήσει περισσότερα χρόνια από το προηγούμενο...! :yes:

  • Like 17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4526 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Καλη αρχη στο Μικυ Μαους, ξεκινησε πολυ ομορφα, εμεινα ικανοποιημενος! :)

 

Mια ερωτηση προς ολους. Ηρθαν και στα δικα σας περιπτερα, περιορισμενα αντιτυπα? Γιατι οπως λεει και ο Γιωργος στην παρουσιαση, ετσι και στο δικο μου περιπτερο ηρθαν μονο 2 αντιτυπα... Εννοειται πως τα δαγκωσα και τα 2 , τα γλυκα μου :hug2::P

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Mια ερωτηση προς ολους. Ηρθαν και στα δικα σας περιπτερα, περιορισμενα αντιτυπα? Γιατι οπως λεει και ο Γιωργος στην παρουσιαση, ετσι και στο δικο μου περιπτερο ηρθαν μονο 2 αντιτυπα... Εννοειται πως τα δαγκωσα και τα 2 , τα γλυκα μου :hug2::P

 

Στο δικό μου περίπτερο ήρθαν τρία κομμάτια...!

Εάν θυμάμαι καλά τόσο ερχόντουσαν πάντα...!

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29774
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  541
  • Reputation:   4748
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3773 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Θα ειμαι μεστος. Η εκδοση ειναι παρα πολυ καλη, καθόλου πρόχειρη. Οποτε εχουμε να κανουμε με σωστη δουλειά που ηρθε για να μεινει. Η δομή μου θυμίζει πολυ το παλιο και η αληθεια ειναι πως θα ηθελα την συνεχια στην αρίθμηση, μιας και θα έδινε συνεχεια σε μια τοσο ιστορική εκδοση.

 

Ελπίζω germanicus σε αυτο το topic να κρατηθούν τα προσχήματα μιας και ειναι μια νεα αρχη! Και για να μην σε βγάλουμε εξω φρενών!! :-ΡΡΡ

  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29567
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  116
  • Reputation:   1215
  • Achievement Points:  116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3858 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Την ιστορία πάντως την είχα δει πέρσι στο ιντερνετ για το Topolino και ήμουν πολύ περίεργος να την διαβάσω και περίμενα να δώ πότε θα έρθει εδώ!! Και να που ήρθε!!

Να φανταστώ ότι η ιστορία αυτή αποτέλεσε έμπνευση για ένα μέρος αυτής; Αλλά κι αν δεν είναι έτσι μην μου πεις ότι δεν είδες την ομοιότητα. :)

Επεξεργασία από Mermigas
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9689
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  533
  • Reputation:   5469
  • Achievement Points:  599
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5451 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  62

:idea: ολα τα λεφτα ειναι το εξωφυλλο . ολη η οικογενεια μαζι πανηγυρικα . κακα τα ψεμματα ειται ειναι καποιος fan του ντισνευ η οχι . το μικυ ειναι το μονο κομιξ που μπορει να φερει την αγαπη του κομιξ σε μικρα παιδια και να τους κανει  νεους κομιξακηδες . παντως τα νεα ειναι καλα τωρα τελευταια νεα εκδοση μπλεκ οι βιβλιοθηκες του ντισνευ αστεριξ ποιοτητας σε τιμη σουπερ για τον λαο τωρα το μικυ και ισωςσυνεχεια και σε αλλες εκδοσεις.

 

τελικα υπαρχει ζωη στον πλανητη κομιξ  

Επεξεργασία από nikos99
  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Ελπίζω germanicus σε αυτο το topic να κρατηθούν τα προσχήματα μιας και ειναι μια νεα αρχη! Και για να μην σε βγάλουμε εξω φρενών!! :-ΡΡΡ

 

 

δεν είναι θέμα έξω φρενών. Το 2007 και το 2008 μίλαγα για disney εδώ μέσα και έσταζε μέλι το στόμα μου. Το είχα συνδέσει με ένα σωρό ευχάριστες παιδικές και εφηβικές αναμνήσεις. Και το σκίτσο του Καβαζάνο, και τις ιστοριές του Murry, και τον Αντόλντ τον ανήμερο, και φυσικά ένα κάρο ιστορίες του Μπαρκς και του Ρόσα. Και να τα χαρτάκια από τα οπισθόφυλλα, και να οι χάρτινες κατασκευές από το μηνιαίο Μίκυ, και να οι ιστορίες από το Σούπερ Μίκυ, και να οι διάφοροι κουφοί τεταρτοκλασσάτοι χαρακτήρες, και να το να καταλογογραφηθούν τα πάντα στο inducks.

 

Τρομακτικά ευχάριστες στιγμές. Απίστευτα ευχάριστες στιγμές :cool:

 

Και μετά ήρθαν οι ηλίθιοι. Με τους τόνους. Μιλιούνια. Οι οποίοι είναι προφανές ότι ΔΕΝ αγαπάνε τα Disney. Αγαπάνε κάτι άλλο. Αγαπάνε την προβολή τους? Αγαπάνε τις συλλογές τους? Αγαπάνε το εγώ τους? Αγαπάνε το να γκρινιάζουν και να μιζεριάζουν? Καραεγγυημένα όμως ΔΕΝ αγαπάνε τα Disney. ΔΕΝ αγαπάνε την παιδική τους ηλικία. Πιθανότατα να μην μεγάλωσαν ποτέ διανοητικά και συναισθηματικά. Να έμειναν εκεί. Στα 5 και στα 10. Το σώμα να πήγε και εγώ δεν ξέρω που, αλλά η ψυχή και ο εγκέφαλος πήγαν αλλού για αλλού. 

 

Και έκαναν ΟΛΑ τα τόπικ disney ναμηπωτι. ΟΛΑ. Παντού γκρίνια και μιζέρια. Και κακογουστιά. Πολύ κακογουστιά. Τεράστια απουσία στυλ. Συγκλονιστική απουσία κομψότητας. Και συγκλονιστική αδυναμία κατανόησης του ότι αυτό που νομίζουν ότι είναι κουλ, είναι της πλάκας. Πέραν από DIsney κάτι άλλο δεν άνοιξαν στη ζωή τους να διαβάσουν και να δούνε?........... Και κατέληξα να βλέπω Disney και να κόβω λάσπη. Γιατί στο μυαλό μου και στη ψυχή μου ερχότανε όλη αυτή η αηδία. Και λόγω θέσης να μη μπορώ να βγαίνω κάθε φορά που έβλεπα τη γυφτιά, την ηλιθιότητα, την ανωριμότητα, να γυρίσω και να πω "που πας ρε Καραμήτρο".....

 

9 μήνες από το τελευταίο του Τερζόπουλου και πόσα scanlations έγιναν? Που ήταν αυτή η μεγάλη αγάπη, αυτό το μεγάλο πάθος? Που ήταν ένα "θα σας ανεβάσω τις αγαπημένες μου ιστορίες του Murry"? Κάτι. Το οτιδήποτε. Οταν είχα γυρίσει και είχα γράψει ένα "κάντε και κανά scanlation" τσαααααααααααααααααακ σιγή ασυρμάτου. Τόσο μεγάλη αγάπη...... Συνοδευόμενα από τις δικαιολογίες (μέσα τους), δεν έχω σκάννερ, δεν ξέρω τη γλώσσα, ώχου τώρα που να τρέχω.... (όταν μπήκα στο φόρουμ δεν είχα σκάννερ. ντράπηκα όμως τη δουλειά του Valtasar, ήθελα να συμμετάσχω, πήγα πήρα έμαθα. Ούτε ισπανικά ξέρω, αλλά έναν Alvar Mayor έκατσα και τον πάλεψα)

 

Μόνο τώρα ένα "είναι γυαλιστερό το χαρτί", "είναι μεγάλο σε μέγεθος", "έχει γεύση φράουλα", "το δικό μου έχει γεύση βανίλια" και ένα "κάτσε να γράψω ΚΑΙ σε αυτό το τόπικ ακριβώς αυτό που έγραψα στο άλλο τόπικ πριν 5 δευτερόλεπτα".......................... 

 

ε όχι. Δεν θα τα ξανασιχαθώ.... :)

 

:cheers5:

  • Like 37
  • Respect 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25025
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

What he said...

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

και αντιθέτως θα χαρώ που ξαναβγήκε το Μίκυ Μάους και που το πήρα :) Και έχω και κάτι σακούλες πίσω μου με περσινά Μίκυ Μάους που είναι αδιάβαστα :cool:

 

και νομίζω ότι υπάρχουν παρελκόμενα Disney με τα οποία δεν έχουμε ασχοληθεί ακόμα ως φόρουμ και θα πρέπει να το κάνουμε :D

 

:cheers5:

  • Like 22
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2399
  • Reputation:   25480
  • Achievement Points:  2437
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5435 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Το πήρα κι εγώ.... Δύο τεμάχια, όπως είχα πει στη δημοσκόπηση... Δεν ξέρω.... Αν ξαναβρεθεί στο δρόμο μου μπορεί να πάρω κι άλλα.... Με ιντριγκάρει το πολύ όμορφο εξώφυλλο και το #1 πάνω δεξιά.... Oh, well...

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3951 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Το συνολικο στησιμο του περιοδικου τα ΣΠΑΕΙ !!!!!!!!!

 

Μου αρεσε τρελα το γυαλιστερο εξωφυλλο και το μεγεθος γιατι οπως και να το κανουμε το μεγεθος μετραει το κανει πιο χορταστικο σε ολα του οπως και να το κανουμε !!!!!!!!!

 

ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Υγ. Με ψιλοχαλασε η παρουσιαση του παιχνιδιου αλλα φαινεται ειναι αναγκαιο κακο

Τα παραξενα και οι εγκυκλοπαιδικες γνωσεις ειναι κατι κλασικο που χρειαζεται καθως αφηνουν μια γνωριμη αισθηση απο τα παλια

Επεξεργασία από Σκρουτζ μακ Ντακ
  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25025
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Είχα πολλά χρόνια να πάρω Μίκυ Μάους. Πολλά. Αγορασα το τελευταίο του Τερζό σαν απο υποχρεώση. Με μια λύπη, αν μπορώ να πω, σαν μνημόσυνο (θύμηση) για όλα αυτά που έκλειναν μαζί με το περιοδικό. Δεν το διάβασα ποτέ. Κι ουτε πρόκειται να το διαβάσω ποτέ. Το έβαλα σ ενα συρτάρι και δεν το βλέπω καν.

 

Σήμερα μετά τη δουλειά πήγα και πήρα το νεο τευχός. Αυτη τη φορά το έκανα με τη χαρά του 8χρονου. Αυτή τη φορά θα το διαβάσω όλο.

  • Like 26
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.